Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) spawn21


spawn21
veterán

A kérdésért lehet kapni fogok....
De , van e olyan valaki aki innen nyargalt droidra és talált olyan appot a playen ami képes szinkronizálni az icloudos naptárat?

iPhone 13p

(#8302) lugosi válasza spawn21 (#8301) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én évekkel ezelőtt korábban váltottam, de akkor nem találtam (igaz akkor az iCloud még MobileMe volt). Akkor az volt a megoldás hogy exportáltam a naptárakat és importáltam a Google naptárba, amit azóta is használok teljes megelégedéssel mert multiplatform.
Utolsó megoldásnak ez is jó. (Később ha újra szifonra váltasz nagyon jól működik a Google naptár szifonnal is.)

[ Szerkesztve ]

(#8303) spawn21 válasza lugosi (#8302) üzenetére


spawn21
veterán

El is felejtettem. Program nélkül is ment. Köszi :)

iPhone 13p

(#8304) tylerddd válasza C4mp3r (#8298) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem is írta, próbáltam leszedni, de többszöri alkalommal azt jelezte, h hiba lépett fel a szoftver letöltésekor.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8305) csenor válasza spawn21 (#8301) üzenetére


csenor
senior tag

Nem csináltak ilyet, mert iphone-ról senki nem megy androidra! :DD :DD

(#8306) Viktor0610 válasza csenor (#8305) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viccesnek tetszik lenni, de szerencsére ez nem igaz. :P

Érdekes, hogy nem találtam Google barátommal infót erről. :Y :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8307) spawn21 válasza csenor (#8305) üzenetére


spawn21
veterán

Hát én oda-vissza megyek. ;)

Viktor0610: Rá cuppantottam a google calendarom az ájfonon és szinkronizáltam és voálá.... ott van az s7-en is

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#8308) C4mp3r válasza lugosi (#8299) üzenetére


C4mp3r
addikt

akkor viszont erdekes, mert ota nem jelez semmit. szerintem hagyom es kivarom mar a 9.3-at, remelem a marciusi eventtel mar kiadjak

(#8309) lugosi válasza C4mp3r (#8308) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írtam én is, OTA nem jelzett nekem se, csak a háttérben töltötte WiFi-n és fogyott a szabad hely. Itunessel feltéve vissza is jött a szabad hely.

(#8310) index31


index31
tag

Amikor az IOS 9 kijött akkor mi voltak a hívószavak ?

- Stabilitás
- Gyorsulás
- Jobb teljesítmény stb.

Ami valójában :

- A régi készülékek lassulása
- Szaggatások a menüben és az animációknál.

Most, hogy egy malőr folytán az animációkat ki lehet kapcsolni látható, hogy mennyivel is lenne gyorsabb a rendszer. Nem kell megvárni az animációk végét, hogy induljon az app.

(#8311) csenor válasza spawn21 (#8307) üzenetére


csenor
senior tag

Megnéztem médiába az S6, S6 Edge, S7, S7 Edge telókat.
Nekem az S6 Edge tetszett a legjobban! :))

(#8312) csenor válasza index31 (#8310) üzenetére


csenor
senior tag

Nekem sose szaggatott és lassúságról szó sincs! :U

(#8313) lugosi válasza index31 (#8310) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában nem igaz amit írtál, sőt.

(#8314) index31 válasza csenor (#8312) üzenetére


index31
tag

De lehetne gyorsabb is ha akarnák :D A mozgatás csökkentés kikapcsolása nem egyenlő ezzel, mert ott is van egy áttünési effekt, tehát annál is gyorsabb.

https://www.youtube.com/watch?v=Knzk2c9fzvw

(#8315) index31 válasza lugosi (#8313) üzenetére


index31
tag

Szerinted melyiken lett gyorsabb az IOS 9 az IOS 8.4.1 -hez képest ??

Talán lassabb lett sőt..

https://www.youtube.com/watch?v=wOEir-8Bayw

[ Szerkesztve ]

(#8316) lugosi válasza index31 (#8315) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem 5 percen belül használd a szerkesztés gombot, és nem igaz az hogy a régi készülékek lassultak volna így általánosságban (pl szerintem egy i6 nem lassult). Azt nem írtam, hogy gyorsult, csak hogy nem igaz amit írsz. Így pl az se, hogy a régiek meglassultak.
Kicsit félrevezetőnek érzem a megfogalmazásod.

(#8317) spawn21 válasza csenor (#8311) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem az edge plus és most az s7 edge van. Sokkal jobb szerintem az s7.. mindenben. De ez embere válogatja

Viszont egy alma mingíg lesz a készletemben :D

iPhone 13p

(#8318) index31 válasza lugosi (#8316) üzenetére


index31
tag

" nem igaz az hogy a régi készülékek lassultak volna így általánosságban "

Hkkkh bizonyára így van.

Ráadásul egy új rendszer a régihez képest + folyamatokat tartalmaz + funkciókat eleve jobban van terhelve a proci.

+ Az üzletpolita, hogy mindig a legújabban menjen a legjobban. Régieken meg gyengébben.

(#8319) joefasalasso válasza spawn21 (#8317) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Mate 8 ment a levesbe? :)

(#8320) lugosi válasza index31 (#8318) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt írtad, hogy a régebbi készülékek belassultak, és szaggatnak a menük és az animációk. Én egyiket se tapasztaltam. i6-on láttam és 4s-en, a 4s nem volt lassabb, mint ios 8 alatt, szubjektív érzésre (mérni már nincs lehetőségem). A rendszer általános sebességére értve, nem lett lassabb az i6, és nem szaggat. Ezért nem érzem valósnak, amit írtál. Az, hogy bizonyos appok lassabbak lesznek a régi készülékeken, mint a gyorsabb hardverrel szerelt újakon, az törvényszerű, de nem a rendszer az pont, ahol a lassulást fel lehet fedezni.

"+ Az üzletpolita, hogy mindig a legújabban menjen a legjobban. Régieken meg gyengébben."

Ezt sem érzem teljes egészében igaznak. A múltban is volt rá példa, hogy bizonyos dolgok, amik az új rendszerben benne voltak, inkább nem lettek engedélyezve a legrégebbi eszközökön (a rendszer egyes szolgáltatásait értve ez alatt) inkább, mint hogy ne legyen meg a megfelelő szintű felhasználói élmény.

[ Szerkesztve ]

(#8321) lezu20


lezu20
tag

Hello! Nem akarok off témát, de segítséget szeretnék kérni. Adódott ugye az iTunes idáig megoldodtam a film másolást a telefonra de mostmár nem is ismeri fel a mappakat. Esetleg van valami mas egyszerűbb program? Bocsi tényleg de néztem ilyen youtoobos videókat de nekem kínai. Koszi

(#8322) spawn21 válasza joefasalasso (#8319) üzenetére


spawn21
veterán

Nem, dehogy. Ott van a polcon

iPhone 13p

(#8323) index31 válasza lugosi (#8320) üzenetére


index31
tag

Részemről a téma zárva de így indult minden amikor kijött az IOS 9 :

" Sok panasz érkezik az iOS 9-re "

" sokan jeleztétek, hogy a telepítés után érezhetően belassul az iPhone, vagy az iPad "

" Vannak olyanok, akiknek szimplán csak belassult a rendszer, illetve néhol szemmel láthatóan akadozik "

" legtöbb panasz az iPhone 5S és 6 tulajoktól érkezett, de jelentős számban vannak azok, akik a 4S kapcsán véltek problémát felfedezni. "

http://ihungary.hu/2015/09/21/sok-panasz-erkezik-az-ios-9-re/

Persze azóta valamit csiszoltak rajta és én a 9.3 beta 6-al elégedettebb vagyok de nem ezt vártam, mert a lényeg, hogy amivel kampányoltak a gyorsulás, a stabilitás pont nem sikerült rendesen.

(#8324) TechN7ne válasza lugosi (#8320) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pedig teljes mértékben igaza van,annyira egyértelmű a látszat.

Régebbi iPhone készülékeket eléggé belassította az IOS 9,4s pl. annyira borzasztó lett hogy idegemben földhöz vágnám.
Sajnálom azokat a régebbi telókat amit frissítettek,az én számomra azoknak már nincs értékük.

i5s/i6 sebességben még nem észrevehető a lassulás,viszont tele lett akadásokkal-röcenésekkel,valóban a 6s elbírja a rendszert gördülékenyen,minden más iPhone szenved alatta.

Szerk.:

Megértem az Apple-t hogy ajánlja a frissítéseket (marketing fogás,vegyél újat mert belassítottuk direkt!),de azt nem értem hogy ebben a fórumban miért ajánlják?!?
Vagy direkt rosszindulatból,vagy ennyire hülyék frankón az emberek?
Mivel vagyunk előrébb,a lassulással,akadásokkal? :N
IOS 8-tól szinte minden alkalmazás felmegy,5s-ig bezárólag nem frissítenék semmit,még ha meg is kérdezik itt fórumon hogy lehet...?
Nem lehet! ,mert sokkal jobban jársz,sokkal gyorsabb marad a telefonod,ez lenne a jóindulat!

[ Szerkesztve ]

(#8325) index31 válasza TechN7ne (#8324) üzenetére


index31
tag

+1
Teljesen egyetértek és vázolja is azt, hogy a legújabban menjen a legjobban, mert azon van a legnagyobb haszon a többi egy picit lassuljon, hogy a jóember lassan ébredjen rá, hogy itt az idő egy újabb 300.000 -erre.

(#8326) tylerddd válasza index31 (#8325) üzenetére


tylerddd
veterán

Rohadt mocskos k***a Apple, b***ódjanak meg! :((

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8327) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Windows-ra van olyan app,hogy Tube pro. Ezzel lehet videókat letölteni a youtube-ról és offline megnézni. Van ugyanez ios-re is de nem lehet vele letölteni. Tudtok esetleg ajánlani valami más alkalmazást ami ezt tudja?
🙂

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#8328) TechN7ne válasza tylerddd (#8326) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ki lehet játszani,csak kell egy kis hozzáértés,tudni kell megállni a frissítésekkel és nem hallgatni a sok hülyére... :)

Szerk.:

Van a háztartásban egy sima makulátlan i5 IOS 7-el,na azt egy az egybe sem cserélném el egy frisített i5s-re az is tuti! :K

[ Szerkesztve ]

(#8329) buvartacsko válasza TechN7ne (#8324) üzenetére


buvartacsko
addikt

En iPhone 5-n iOS 9eztem es nem volt halál lassú, de eljött persze az idő hogy váltsák uj telefonra, mert végre volt valami ami megtetszett. Szóval annyira nem érzem ezt.

(#8330) Tibee86 válasza lugosi (#8320) üzenetére


Tibee86
veterán

Itt nagyon jól látszik, hogy a 4S-sen milyen különbségek vannak a különböző iOS verzióknál. És bizony a 8-9 között is látható, mondjuk kevésbé, mint a 7-8 között.

(#8331) C4mp3r válasza TechN7ne (#8328) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert nem kene hulyezni, frissiteseket biztonsagi szempontbol is erdemes telepiteni. mint amikor windowson is a sok okos kinyomja az updatet aztan csodalkozik, hogy egy botnethez csatlakozott a gepe. masreszrol en az i4-et pont az ios 7 miatt adtam el, mert nem akartam eljutni addig, hogy foldhoz vagom olyan hulladek lett tole.

(#8332) index31 válasza tylerddd (#8326) üzenetére


index31
tag

Ez végül is mindenhol így van. Ez talán az üzletről szól a részükről. De még mindig szerintem az Apple tudja a legjobb mobil operációs rendszert készíteni és összegyúrni a hardverrel ami a legjobb felhasználói élményt adja. Csak hát a tervezett elavulásnak finoman jönnie kell. Jó lenne ha jobban kiaknáznák a telefonok hardverében rejlő lehetőségeket és nem talán a szoftverekkel lassítgatni.

(#8333) TechN7ne válasza C4mp3r (#8331) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Naa,azért a szezont a fazonnal nem kéne keverni,egy frissítés sem lassítja be a Windows-t.... :N

(#8334) Tibee86 válasza index31 (#8332) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezért kell egy idő után lemondani a frissítésről és akkor nincs ilyen probléma. Anno hülye voltam és a 4-et frissítettem 6-ra, utána adtam is el gyorsan, majd a 4S-nél ugyancsak buta voltam, mert arra meg felraktam a 7-et.

#8335: Hát én a 7-nél kukáztam, mert zavaróan belassult a 6-oshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#8335) TechN7ne válasza Tibee86 (#8334) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

i4s IOS 8.3-ig még szépen pörgőt,asszem azzal is adtam el egyet tavaly.

(#8336) Damage401 válasza TechN7ne (#8333) üzenetére


Damage401
senior tag

Mert a Windows alapból lassú. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#8337) buvartacsko válasza TechN7ne (#8335) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért kell ugy tenni mintha mindenki iPhone 4/4s-el jarkalna? En általában inkabb iPhone 4-et látok ha látok, akinek meg ilyen telefonja van 2016ban annak szerintem teljesen mind1 mit használ. Android 1.6-al is el lenne ha alma logó lenne a telefon hátulján.

(#8338) TechN7ne válasza Damage401 (#8336) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

vagy inkább a géped.... :)

(#8337) buvartacsko
Miért tennék úgy? Tudod egyáltalán hogy mi a téma,vagy hogy egyáltalán miről beszélsz? :)
Rád hagyom,beszélgess magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#8339) Tibee86 válasza buvartacsko (#8337) üzenetére


Tibee86
veterán

Az tök jó, hogy itt a ph-n a legtöbb embernek nem okoz gondot 200-300 ezret kiadni a legújabb telefonokért évről évre, de azért kishazánkban nem ez a jellemző.
"akinek meg ilyen telefonja van 2016ban annak szerintem teljesen mind1 mit használ. Android 1.6-al is el lenne ha alma logó lenne a telefon hátulján."
Erre meg nem is tudom, hogy lehetne finoman reagálni, de áhhh inkább hagyjuk is... Több ismerősöm is használ a mai napig 4S-t, de azért nem nézem le mert épp nem telik neki a legújabbra, vagy csak szimplán nem ér meg neki annyit, azt meg főleg nem feltételezem, hogy mindegy neki csak alma logó legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8340) index31 válasza Tibee86 (#8334) üzenetére


index31
tag

Röviden igen. Illetve lehetne, egy olyan topic ami típusonként ajánlja, hogy meddig érdemes jelentős sebesség csökkenés nélkül frissíteni.

Amikor kijön egy főverzió, ami lesz az IOS 10 de én már a bétákkal is ellenőrzöm összehasonlító videokkal, hogy gyorsabb lesz e avagy lassabb a készülék, mint volt.

A Felhasználó szerintem joggal várhatja el, hogy az újabb szoft verziók az esetleges gyorsulást hozzák el és nem a lassulást ,vagy ha nem akkor nem kell erőltetni

Legutóbbi ilyen a video a iOS 9.2.1 vs iOS 9.3 Beta 6 és mindig a következő beta az tesztelve van és a végén a Konklúzió.

https://www.youtube.com/watch?v=fhk1BjfHlik

(#8341) Tibee86 válasza index31 (#8340) üzenetére


Tibee86
veterán

De legalább az Apple elmondhatja, hogy milyen sokáig támogatja a készülékeit. :D Bár én a támogatás szót kicserélném másra.
Nekem az 5S-sem iOS8-cal fog nyugdíjba menni, ezzel teljesen korrekt még, de már erre se teszem fel a 9-cet.

[ Szerkesztve ]

(#8342) kali válasza index31 (#8340) üzenetére


kali
legenda

a sebesség nem minden, sokkal nagyobb kompromisszumok és hibalehetőségek is adottak lehetnek, ha valaki csak és kizárólag azt helyezi előtérbe és amiatt nem frissít az újabb ios főverziókra.
az újabb telefonok mindig erősebbek hardveresen, így nyilván arra hegyezi ki a gyártó is az új ios (fő)verziókat, amik újabb és újabb funkciókat és opciókat kapnak az előzőkhöz képest, a régebbi készülékeken meg olyan lesz, amilyen - úgy is lehet nézni, hogy a felhasználó már annak is örülhet, ha 3 - 4 évig frissítést kap a telefonjára, mert sok gyártónál még ilyen sincs...
azt senki ne várja már el, hogy fele meg negyed ram...stb. mellett is úgy menjen minden a régi telefonokon, mint a legújabb és hardveresen legerősebb típusokon, illetve a felhasználó bármit elvárhat, de a jogosság már kérdéses, azt majd eldönti a gyártó üzletpolitikája, hogy neki miként éri meg, ez nem erőltetés a részéről, a vásárlónak meg joga van más gyártót választani, ha ez a módi nem tetszik neki - már ha talál jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#8343) Tibee86 válasza kali (#8342) üzenetére


Tibee86
veterán

"sokkal nagyobb kompromisszumok és hibalehetőségek is adottak lehetnek"
Ezt annyiszor és annyian hangoztatják (természetesen példa nélkül)... De mégis milyen hibalehetőségekre gondolsz? Vagy ez akkor azt jelenti, hogy minden verzió egy bug halmaz tele hibákkal, de a legújabb az mindig jó?

" ez nem erőltetés a részéről"
Azért a folyamatos badge-t és magától letöltögetést én valamennyire annak nevezném, főleg régebbről, mikor még törölni se lehetett a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#8344) buvartacsko válasza Tibee86 (#8339) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem rosszindulatúan irtam hogy neki mind1. :)

Ismerek egy két ilyen embert, iPhone 4... Kb semmire se használja csak telefon app meg ébresztő. Neki megfelel es hiába olyan lassú neki mind1. Sztem a legtöbb ember igy van vele aki 4/4s-t használ.

(#8345) index31 válasza kali (#8342) üzenetére


index31
tag

Szerintem a sebesség az egyik legfontosabb érv a biztonság mellett.

Technikai eszközről beszélünk, ami ha gyors örömmel és gyakrabban használjuk ha pedig lassú és akadozik akkor elmegy az ember kedve tőle és eldobjuk vagy szidjuk .

Amikor kijött az iPhone 4S de csuda gyors volt. Lehetne neki egy csuda gyors és biztonságos OP-rendszert is írni alá. De ez kinek áll érdekében ?

Az, hogy az iPhone 4S ilyen sokáig megkapja a frissítéseket ez idáig dicséretes és +1 az Apple-nek de ugyanakkor használhatatlan is lesz mert valamit valamiért. Menjünk a piacra venni egy másikat ez már lassú.

(#8346) Tibee86 válasza buvartacsko (#8344) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor én értettem félre. :R

(#8347) index31 válasza Tibee86 (#8341) üzenetére


index31
tag

Ez a burkolt cukormáz :D Kívül csinosan csomagolva...:)

(#8348) tylerddd válasza index31 (#8332) üzenetére


tylerddd
veterán

Irónia volt vagy mi ... Nem hiszek ezekben az összeesküvés elméletekben, csak az elavuló hardverben. Nem tudom, h meg lehetne-e oldani egyáltalán, h ugyanaz az iOS egy i4s-en és egy i6s-en ugyanúgy fusson, miközben óriási teljesítménybeli különbség van a kettő között. Ha azt mondanánk, h nem fordítanak annyi időt/odafigyelést a régebbi készülékekre történő optimalizálással, azt elfogadnám. De ez a "direkt lassítják a régi készülékeket, h megvedd az újat" agyrém már akkor sem jött be, amikor i4s-em volt és már kint volt az i6.

Az i6s-ben jelenleg szerintem hatalmas tartalék van még, megjelenésétől számítva 2-3 évig biztosan teljesen használható készülék lesz, én legalábbis így vágtam bele. Addigra pedig bőven megunom és valami újra fogok vágyni, így biztosan lecserélem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8349) Tibee86 válasza tylerddd (#8348) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyszerűen meg lehetne oldani, nem kell kiadni rá újabb szoftvert. De az mégse jó buli, mert akkor még lehet évekig használja az user megelégedéssel.

(#8350) TechN7ne válasza tylerddd (#8348) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

6s-t max. egy évig fogom még frissíteni,mindenesetre nyitva tartom a szemem,követem az eseményeket,nem adok más véleményére és csak személyesen tapasztalat után döntök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.