Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) B-L-A-C-K válasza lugosi (#7900) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most jelenleg nincs 6S-sem hogy kitudjam próbálni, de elvileg ezzel az alkalmazással át tudod GIF-be alakítani.

(#7902) lugosi válasza B-L-A-C-K (#7901) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, olyan megoldás kéne amin a hang is megmarad. Gyári megoldásként nincs olyan, ami csak az iPhone-on működik?

(#7903) spawn21


spawn21
veterán

Nem tudom igaz e, hogy 9.3-al az Apple engedéjt ad a szolgáltatónál vásárolt telefonra való belenyúlást. Mármint appok törlése , képek stb.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#7904) talamasca válasza lugosi (#7900) üzenetére


talamasca
senior tag

Macen a Fotók alkalmazásba rendesen lementi.
PC-n meg marad az iCloud.com. Meg így.

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#7905) Blyan válasza spawn21 (#7903) üzenetére


Blyan
félisten

Mi olyan app és vagy kép van ami egy szolgáltató telefonon rajta van és egy függetlenen meg nincs? :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7906) B-L-A-C-K válasza Blyan (#7905) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt én se értem mire írta...

(#7907) spawn21 válasza Blyan (#7905) üzenetére


spawn21
veterán

Nem tudom.
Olvastam es videót is láttam. Ami javít a dolgon az az, hogy látod amikor teszik. Gondolom ez lett a vége az FBI vitának. Ami mondjuk érdekes, viszont nem valószínű hogy pont velünk foglalkoznának. De akkor is gáz

Ios 9.3-al a szolgáltatónál vásárolt telefonra az alma engedélyezte magának a szolgáltatónak hogy a telefonod összes tartalmát babrálhassák

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#7908) Blyan válasza spawn21 (#7907) üzenetére


Blyan
félisten

Neem, arról van szó, hogy céges telefonnál felügyelet alá lehet vonni az iPhonet (adatforgalom, helymeghatározás, használható alkalmazások, tiltott számok), nem pedig az, hogy a mobilszolgáltató bármit is babrálhat rajta. Aminek nyilván van értelme, hiszen nem a Te tulajdonod, csak mint munkaeszközt használod. [link] Nem tudom ebből hol jön az, hogy a szolgáltató csesztetheti.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7909) Blyan


Blyan
félisten

Na, látom, hogy honnan jön; valamiért a company phone kifejezést sokan szolgáltatói telefonként értlemeznek, holott nem arról van szó.

A company phone az az eszköz, amit a céged, ahol dolgozol a kezedbe nyom, hogy azon hívd az ügyfeleket akiknek mittomén porszívót adsz el, és nem azt jelenti, hogy bemész a szolgáltatóhoz és veszel egy Verizon, T-mobile, vagy idehaza Voda, Telenor, Telekom, stb függő telefont.
Ergo a munkáltatói céges telefon (igen, egy Verizon vagy At&t dolgozó lehet ilyen telefont kap)..
De ez nem egy szolgáltatói korlátozás, bármelyik telefonon beállítható, pl így: [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7910) lugosi válasza spawn21 (#7907) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Gondolom ez lett a vége az FBI vitának."

Nagyon nem, és még nagyon nincs vége, sőt épp csak kezdődik.

(#7911) bylow válasza B-L-A-C-K (#7896) üzenetére


bylow
aktív tag

Majd ha lesz megint időm, és kedven akkor meg írom újból az üvegfóliás és tokos tapasztalataimat.
De most tényleg nincs kedvem és időm...
Lényeg hogy elkezdtem üvegfólia nélkül használni...

ByLow #

(#7912) gergotb


gergotb
tag

Az igaz, hogy már nem az aktiválástól, hanem az Apple boltban történt vásárlástól indul garancia?
Pont egy ilyenbe estem bele.
Bontatlan dobozos volt, de tavaly decemberi vásárlás, így olyan mintha egy 3 hónapos telefont vettem volna...

(#7913) HarleyCustom válasza gergotb (#7912) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem nem igaz.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7914) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7912) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt ki mondta neked? Aktiválástól él, jól is néznénk ki pl egy Apple bolt berendelne 100-at 10-et 12 hónap után sikerül eladnia, kibontod, és nincs rá garancia.

(#7915) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7914) üzenetére


gergotb
tag

Apple iCentre boltban mondták...
Hivatalos Apple boltban ha megveszed, akkor ott indul gari.
Ezek meg megvették külföldön decemberbe Apple ban ott elindult gari, én meg tegnap megvettem, de már 3 hó lement gariból, míg állt polcon.
Apple bolt tájékoztatása szerint megváltozott a szabály, már nem aktiválástól él garancia...

[ Szerkesztve ]

(#7916) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7915) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És erről valami hivatalos infót tudtak adni vagy csak benyögték? Mert ilyenről még én nem hallottam.

(#7917) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7916) üzenetére


gergotb
tag

Nem adtak leírást.

Jól beszoptam én is nem tudtam már így van.

Mindegy vissza kapom árát, de elég volt egy nap iphone-al egy életre, soha többet nem kell.

(#7918) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7917) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre azért nem vennék mérget hogy így van, főleg hogy semmi nyoma nincs.

A telefonnal meg mi a bajod?

(#7919) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7918) üzenetére


gergotb
tag

Hát az, hogy megvettem bontatlanul nem olcsón és gyakorlatilag 3 hónaposnak számít...
Ha el akarom adni, akkor egy több hónapos használtnak számít.
Ha meg megtartom, akkor csak 9 hó gari van rá.
Mintha használtat vettem volna...
Nekem ez így nem kell, de ha szerintetek ez így korrekt akkor megvehetitek teljes árban tőlem :))

(#7920) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7919) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó de ennek mi köze a telefonhoz? Itt az üzlet a hibás akkor ahol vetted. De újra mondom míg nincs erről hivatalos infó nem tudom elfogadni ezt a sztorit. Ezek szerint már 3 hónapja így kellene lennie, és te vagy az első akitől ezt halljuk, amúgy mindig is aktiválástól élt az 1 év garancia.

Hol vetted amúgy? Mert ha egy noname gsm boltba azon se lepődnék meg egy újracsomagolt refurb készülék lenne, és ott a -3 hónap garancia így nem lehetetlen.

(#7921) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7920) üzenetére


gergotb
tag

Ja GSM ben, de már sokat vettem tőlük üzleti partnerként és nem volt ilyen gond.
Én se tudtam így van, de még egyszer mondom Apple boltban tájékoztattak, hogy így van.
Aktiválástól tudtam én is, de megváltozott...
Gondolom Apple boltba akarnak terelni mindenkit és egyéb csatornákat ellehetetleníteni ezzel.

(#7922) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7921) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Zsugorfóliát azt te vetted le róla?

(#7923) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7922) üzenetére


gergotb
tag

Persze, meg eredeti volt látszott.
Meg telefon is teljesen új, fóliás meg új szaga van.

(#7924) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7923) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint nem a telefonról értettem a fóliát, hanem magáról a dobozról.

Egy refurb készülék is teljesen új, és új szaga van. Ha nem tudnád mi az a refurb, az annyit jelent hogy ha hibás egy telefon olyat kapsz helyette. Ami annyiból áll hogy a készülék háza, kijelzője, aksija új, de a belseje használt jó alkatrészekből is állhat. Ilyenkor ha egy külföldről behozott készüléket adsz le cseréltetni, akkor ennek a csere készüléknek nem 1 év garanciája lesz újra, hanem annyi amennyi volt rá eredetileg. Magyarul ha 3 hónapos korában elromlott, kapsz egy "újat" és arra marad a 9 hónap garancia. Míg a hivatalos magyar forgalmazóknál, illetve szolgáltatós készülékeknél csere után is újra indul az 1 év gari.

Viszont ilyenkor csak telefont kapsz, új dobozt és tartozékokat nem.

Szóval nem tudom mi van azzal a telefonnal, de azért érdekes, mint írtam ha megváltozott volna ez az egész akkor már 3 hónappal ezelőtt meg kellett volna változnia, és erről már itt rég hallhattunk volna, de senki nem jött még ilyen problémával ide.

[ Szerkesztve ]

(#7925) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Találkozott valaki olyannal hogy a siri nem hallotta amit mondtatok neki? Egyszerűen bármit csinálok, beszélek, ordibálok, fütyülök semmit nem hall. Mikrofonnak semmi baja mert telefonálás közbe működik. Közben csináltam is egy restoret. Az se működött :/

[ Szerkesztve ]

Kis Pál vagyok, na hali!

(#7926) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7924) üzenetére


gergotb
tag

Én is meg vagyok lepve.
Mindegy ezt vissza viszem kérem vissza árát.
Amúgy a doboz eredetinek tűnő fóliában volt lezárva, de ki tudja...
Csak az döbbentett meg, hogy Apple boltban mondták, hogy már máshogy van garancia.
Szóval ez lehet.

(#7927) gergotb


gergotb
tag

Ja meg mondták Apple-ben, sorozat száma alapján megnézték, hogy Németben lett véve és nem volt cserélve.
3 hónapja vették, ott indult garancia vásárláskor.
Úgyhogy tuti új.

(#7928) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7927) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolj bele ha így lenne hogy új volt és 3 hónapja már így van elvileg a garancia akkor hány százan panaszkodnának mindenhol ezzel kapcsolatban, ezért is érdekes nekem ez az egész hogy te vagy az első akitől hallom...

(#7929) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7928) üzenetére


gergotb
tag

Mondom én se tudtam így van, de az hogy hivatalos boltban ezt állítják ez eltántorít.
Máshol se merem így megvenni. Max. ha előre meg lehet nézni garancia érvényességét.

(#7930) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7929) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha majd lesz valami hivatalos infó erről elhiszem, de addig így elég érdekes.

(#7931) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#7930) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Baromság amit ír.
Zavarodott az egész gyerök! :D

Valami sántít a dologban....
Meg emiatt szar a telefon....
Hagyjuk. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7932) lugosi válasza gergotb (#7927) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vettél egy refurbot valószínűleg. Egy Németországból behozott telefont.
Ezt ne keverd össze az újjal, és ne általánosíts hogy az Apple-nél így van, ha visszaolvasol látod, hogy a csere miatt épp az egyik legmegnyugtatóbb garis feltételek vannak. Valószínűleg nem jó helyen vásároltál. (Eleve az, hogy Németországból behozott, kis gyanúra adhat okot, abban sem lennék biztos, hogy nem szolgáltatói.)

(#7933) B-L-A-C-K válasza lugosi (#7932) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én csak azt nem értem hogy kaphatott akkor bontatlan dobozosat, mert ugye csere készülékhez nem jár új doboz eleve. Bár mint írtam többször is, itt valami nem tiszta...

(#7934) gergotb válasza HarleyCustom (#7931) üzenetére


gergotb
tag

Zavarodott tudod ki...
Apple hivatalos boltban mondták, hogy Apple hivatalos hálózatában történt vásárlás napjával indul garancia, nem beaktiválástól.
Mit nem értesz???

(#7935) Blyan válasza gergotb (#7934) üzenetére


Blyan
félisten

De akkor azt a telefont eladták egyszer, majd valamiért sztornóra került a dolog. A doboz bontatlan, de a garancia ketyeg. Már ha úgy van, ahogy ott mondták.

Úgy vágnám a fejükhöz, hogy csak úgy zörög, kivéve persze, ha használt áron adták, mert hát annak számít.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7936) gergotb válasza Blyan (#7935) üzenetére


gergotb
tag

Új áron vettem. Pont ezért viszem vissza, mert hiába új, gyakorlatilag 3 hónapos telót vettem...
Ezekszerint már csak hivatalos helyen érdemes venni.

(#7937) buvartacsko válasza gergotb (#7936) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hát igen, érdemesebb hivatalos helyen, főleg ebben az országban.

(#7938) gergotb válasza buvartacsko (#7937) üzenetére


gergotb
tag

Nem az a lényeg, hanem hogy megváltozott Apple garancia állásfoglalása.
Már nem a készülék beaktiválásától indul, hanem a vásárlás napján.
Tehát ha vásárlás után 2 hónappal indítod el először, akkor is már lement garanciából 2 hónap.
Várnék valakitől megerősítést, de nekem iCentre üzletben mondták.

(#7939) Laca1212 válasza gergotb (#7938) üzenetére


Laca1212
őstag

Menj el egy másik APR-be is. Érdekes lehet, hogy ott mit mondanak rá...

(#7940) RAMb0 válasza MarKoo (#7897) üzenetére


RAMb0
tag

Én a korábbi i4S-emmel jártam így, csak az volt a gond, hogy gari lejárat után kezdte el ezt játszogatni. De általában random módon. Ha garis, mindenképp vidd be, de ne feltétlen a TMX-hez, akár az almásokhoz is, hátha foglalkoznak szolgáltatótól kapott készülékkel is. (elvileg illő volna, tekintve, hogy maga a T már nem szervizel, hanem külsősöknek tolja át)

(#7941) gergotb válasza Laca1212 (#7939) üzenetére


gergotb
tag

Tuti ugyanezt.
Most ennek vissza kapom árát, csak nem tudom hogy érdemes-e másikat venni, hogy vajon máshol is már élnek a garik a telefonokon?

(#7942) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7938) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ember hányszor kell leírni hogy sehol sincs erről hivatalos infó? Szerinted ha így van már 3 hónapja, nem írt volna itt egy halom ember erről, vagy máshol nem hallottuk volna már? Ha iCenter mondott ilyet kérdezd meg tőlük hol van erről hivatalos infó.

[ Szerkesztve ]

(#7943) Damage401 válasza gergotb (#7941) üzenetére


Damage401
senior tag

A magyarországi fogyasztók vonatkozásában a jogszabályokon alapuló garanciális igények esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 1 év, míg a Polgári Törvénykönyv alapján felmerült szavatossági igények esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 2 év. Az ilyen igényekre a helyi jogszabályok által meghatározott feltételek és követelmények vonatkoznak. Hivatalos Apple garanciális feltételek oldalról. De azért van a számla, hogyha valami gebasz lenne és ketyeg az idő. Akkor tudod igazolni, hogy benne vagy meg időben.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7944) gergotb válasza Damage401 (#7943) üzenetére


gergotb
tag

Köszi, akkor itt van leírva :)

(#7945) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7944) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amiről te beszélsz ott nincs leírva.

(#7946) gergotb válasza B-L-A-C-K (#7945) üzenetére


gergotb
tag

Ott van, hogy leszállítástól (értsd amikor vevő átveszi) számítódik garancia.
Mivel enyémet németben megvette valaki és azóta raktárban hánykolódott, így elment 3 hónap garanciából (hiába még ki sem volt bontva soha a doboza).
Mindegy vita lezárva, már nem aktiválástól indul garancia ez a tény.

(#7947) RAMb0 válasza gergotb (#7938) üzenetére


RAMb0
tag

És ott is vetted a készüléket? Vagy valami X-Y-ZS GSM boltban? Mert a "3 hónapja vásárolták németországi Apple boltban és onnan tól indult a gari" című történet pont az ilyen szürke importos esetre utal.

De így felmerül a kérdés bennem, hogy ha iCentre, vagy iStyle, vagy nevesebb üzletekben (MM, Aqua, Edigital, stb.) vásárolok, ott is fennállhat ez a helyzet?

Mert az, hogy hivatalos Apple boltban lett eladva magánszemélynek és onnan indul a gari, még talán érthető is. (de láthatóan a továbbértékesítés "újként" volt a fő vásárlási ok Németországban)

Csak így kiszúrás azzal, aki megveszi egy olyan boltból, ahol úgyanúgy újnak árulják. És ez lényegében áfa csalás is lehet, ahogy korábban itt volt róla szó egy cikket idézve.

(#7946): A másik logikai lépés lehet, hogy lehet, hogy már aktiválva volt, csak a fóliát nem szedték le pl. Megnézték Németországban a vásárlás után, hogy megy, ok, fóliásan vissza a dobozba Hard reset után, és a dobozt nem tart semeddig visszafóliázni manapság már...

[ Szerkesztve ]

(#7948) buvartacsko


buvartacsko
addikt

hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem annyira mind1, hogy vásárlás napjától vagy aktiválástól él a garancia, megveszem és aznap általában be is kapcsolom és elkezdem használni szóval nem tudom mit kell ezen ugrálni. aki meg szürke importos áfa csalt szart vesz, az ne csodálkozzon hogy ez történik. nyilván ha veszel a t-nél, istylenál / egyéb apr-ben hivatalosan iPhonet nem úgy fogják a kezedbe adni hogy fél év garancia eltelt róla.

(#7949) gergotb válasza RAMb0 (#7947) üzenetére


gergotb
tag

Köszi, végre egy értelmes ember, aki érti miről van szó :))
Leírtad lényeget...
Valahol Budapesten lehet venni 6S 16GB újat 180 körül, amit én aktiválok be?
Szerintem már minden ketyeg a gari, hiába bontatlan...

(#7950) B-L-A-C-K válasza gergotb (#7949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Másokat nézel le, de folyamatosan magadat is bekavarod. Azt állítottad az előbb Te aktiváltad be azt is, és bontatlanul vetted. Most meg olyan telefont keresel "amit én aktiválok be?" Ezek szerint amit most vettél nem te aktiváltad be :F Vagy nem tudsz értelmesen írni :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.