Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) DJGABI válasza envagyok (#6197) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] sajna még rájön áfa, vám.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6202) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Remélem ezek jók lesznek: Akku 4000 45c robitronic és egy 4000 gens ace 60c (kemény tokos mindkettő), sajnos mit kinéztem 5200 robitronic 40c, nem volt raktáron (11/db áron), ahol meg ezt megvettem ott ezek voltak ár/értékben a jók. Párszáz ft lejjebb 3300-as.. :(
Gondolom a 60c nem baj a strada kefésnek.

Töltőből még nincs meg a megfelelő, de arra már tényleg sajnálom a 18-20-at kiadni.. 😔

[ Szerkesztve ]

(#6203) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#6204) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#6205) DJGABI válasza ANDROID??? (#6204) üzenetére


DJGABI
addikt

Szegény Tirexi ehhez sem értett, mint sok más dologhoz :DDD Oké persze egy dji gép akksit nem bíznék a kínai töltőre, de ilyen 1-2S akksinál kétlem hogy sokat számítana ha 1-2 tizedet túltölt.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6206) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#6202) üzenetére


ANDROID???
addikt

Persze csak most veszem észre. :U

Az autóban az MV30001 van gyárilag.

Az tuti, hogy a 2S 45 C nem sok, de a 60C-vel sem lesz gond, nem fog valamit kinyírni?

(#6207) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#6203) üzenetére


ANDROID???
addikt

Senkinek semmi tapasztalat?

Esetleg érdemes dual töltőt venni?

(#6208) Surci1 válasza ANDROID??? (#6207) üzenetére


Surci1
tag

HTRC c240-et használok már több mint 2 éve. Aliról vettem, hibátlanul teszi a dolgát, nekem megfelel.

(#6209) repvez


repvez
addikt

tud valaki olyan RC gépet ami nagyon olcso kicsi és szabadon lehet arduinoval programozni a repülés vezérlöjét és lehet hozzá csatlakoztatni különbözö érzékelöket ?
légnyomás, hömérséklet lézeres és ultrasonic távmérö barometrikus magasságméro stb..
A gép azért kellene csak, hogy tesztelni lehessen ezért nagyon olcso és kicsi kell , de az sem feltétel ha valahogy megoldható, hogy a programot tesztelni lehessen , hogy hogy müködik .

(#6210) JoolsNOS válasza repvez (#6209) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ehhez nagyon nem értek (valmi drónra gondolsz egyáltalán), de a lírtak és a nagyon olcsó kifejezés szerintem kiütik egymást :U

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6211) tvamos válasza repvez (#6209) üzenetére


tvamos
nagyúr

Valami ardupilot-os cuccra gondolsz? Mert komplett drone-t nem lattam meg, ami megveheto, csak flight controllert. Viszont lattam olyar youtube-on, hogy a faszi csak kicssereli valami drone-ban a flight controllert, es megy is. Meg allitolag van megveheto kit is. De ezek nem kicsik, ha fel akarsz vinni szenzorokat, meg ezt-azt... Raadasul nagyon nagy szivas a kicsi dron, mert nagyon gyors vezerles kell bele.

Lehet, hogy Arduino-s csoportban, itt, vagy a facebookon jobban tudnak segiteni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6212) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Teljesen új vagyok az rc világában.
Ez megér ennyit?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#6213) JoinR válasza varmi2 (#6212) üzenetére


JoinR
senior tag

Ugyanaz, mint ez, csak terepesebb gumival, meg hasonló teljesítményű brushless szettel. Szerintem nem éri meg az 50% felárat.

(#6214) repvez válasza tvamos (#6211) üzenetére


repvez
addikt

igen valami olyan kellene ami mindennel rendelkezik ami a müködéshez kell, de modositható legyen. Az sem baj, ha az elektronika nem ilyen, csa a hardver rész legyen meg hozzá az elektronikát meg majd hozzápakolnám.
lényegében egy tesztbed , csak mivel nincs meg a szűkséges anyag és eszköz ahhoz, hogy egy ilyet csináljak magamnak ezért kellen egy egyszerü valami amire már mindent rá lehet szerelni .
Mert arduino boardot és motort meg ESC-t is tudnék venni, de azzal ugy nem érek el semmit ha nem tudom rátenni oket , hogy tesztelni tudjam.
ÉS I2C-n pluszba hozzákötni az érzékelöket , hogy szoftveresen modositani lehessen a drone vislekedését reakcioját.

(#6215) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
A képen látható akkukhoz keresnék töltőt. Van esetleg olyan, ami egyszerre / egy időben tudja tölteni az akkukat és megbízható, nyugodt szívvel ajánlanátok?

(#6216) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Kicsit off topik lesz, de hátha tudtok segíteni. Gyereknek van egy ilyen elektromos beleülős autója. Az akku, hiába van bedugva fél-1 napig tölteni, úgy érzem, már nem túl acélos. LEírás szerint 1x 6V 7Ah akksi van benne. Nem tudom, milyen csatlakozása van, mennyi hely van az akkunak, de arra gondoltam, nem lehetne vajon beletenni nagobb akksit? Pl. ilyet?

(#6217) ANDROID??? válasza Gabesz87 (#6216) üzenetére


ANDROID???
addikt

Csatlakozó stimmeljen, volt stimmeljen, ah lehet nagyobb.
Mérd le a helyet, ha befér mehet bele.

[ Szerkesztve ]

(#6218) madmike


madmike
őstag

Szasztok!

20.000ft magasságában van valami buggy, truggy, monster ami megvehető?
Fiamnak szánom. Még csak 5 éves, de a Pepco-s csodák már nem igazán hatják meg... :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#6219) Biznisz Elek válasza madmike (#6218) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szia,

Wltoys A979 vagy A959 szerintem bőven jó. Az én keresztlányom 4 évesen egy 144001-t kapott és simán tudta kezelni. A hardveraprón a nevem alatt hirdetek párat igaz azok kicsit drágábbak :)

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#6220) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,
Van itt közöttetek olyan, aki RC Drift-ben otthon van? Fiam szeretne magának, de ő még kicsi (9 éves), viszont engem is érdekel. Szóval gondolkodok rajta, nézelődök. Jól jönne néhány jó tanács. Eddig a HPI Racing RS4 Sport 3 alvázat olvastam ajánlottnak. És láttam, hogy abból komplett szett is van. Ami nekünk szerintem mindenképp jó lenne. Építeni így elsőre nem állnék neki. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6221) DJGABI válasza madmike (#6218) üzenetére


DJGABI
addikt

Számomra ez a HS 183xx bejött [link] Cseh raktárról 16,5k

Nyilván ennél is fogynak, törnek a cuccok, de JoinR kolléga megtalálta nekem ezt a videót: [link] ajánl a srác "tuning" alkatrészeket, amivel tovább bírja. Kutyacsont, diffi, kerékcsapágy, illetve maga a kerék tengelye ami fogy. De aránylag sokat bír, nálam a kerekei lötyögnek, de gondolkozok rajt hogy inkább berendelek mégegyet. Árához képest baromi jó móka. Nekem mondjuk ez a 45 km/h is majdnem volt sok elsőre, a Wltoys 70-jét inkább el se képzelem milyen :DDD Két akksival mondjuk most az is elég jó áron van Cseh raktárról [link]

2 akkuval 18-ért ez sem tűnik rossznak [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6222) DJGABI válasza AndrewTdi (#6215) üzenetére


DJGABI
addikt

2S-nél a B3 az ajánlott töltő minimum, ez egyszerre egyet tölt csak, lassan, balance porton [link] elvileg okos, de azért figyelni kell erre is, airsoft akksimat azt hiszem fújta már fel.

Ha többet akarsz egyszerre tölteni kell egy ilyen: [link] (a T T változat)
illetve egy komolyabb töltő, pl Imax B6, inkább nem linkelem direktbe, kegyetlenül hamisítják, pont téma volt pár kommentel feljebb [link]
de ToolkitRC is baromi jó cuccokat gyárt [link]
meg ott van kolléga ISDT-je [link]

+ figyelni kell, hogy csak azonos cellaszámút tudsz vele tölteni (2s vagy 3s), meg nagyjából azonos merültségűnek kell lenniük az akkuknak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6223) tvamos válasza .LnB (#6220) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kolegam szerint a MST RMX Gyro EP Drift is jo. (Neki az van.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6224) sisi22


sisi22
tag

Tudtok ajanlani olyan linket, ahol 1,5 - 6V-s motorokat lehet keresni teljesitmeny es fordulatszam szerint, vagy legalabb fel vannak ezek tuntetve?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#6225) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő RC-snek milyen autót ajánlanátok az alábbi specifikációkkal:
- terepen is elmenjen
- lehetőleg strapabíró
- legalább 40 km/h
- minél hosszabb akku idő + lehessen venni plusz akksit
- keret rugalmas, de jó lenne 50k alatt első körben
- bütykölni szeret, de az sem baj, ha egyben van

Amit eddig kinéztem az a WLtoys 12428 és 12429. Ezek jók, esetleg bármi más?

Illetve hol érdemes nézelődni? Banggood? Más? Itthon esetleg?

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#6226) ANDROID??? válasza apholyon (#6225) üzenetére


ANDROID???
addikt

Hali.

Wl 12427 (12428) egész jó a maga kategóriájában, van hozzá alkatrész is akku is, a fehér változat sziklamászó inkább, borulékonyabb. Amennyiben masszívabb cuccot szeretnél, vehetsz maverick - et pl vagy HPI, vagy drágábbat. Azért jelentősen masszívabb, mint a wltoys.

(#6227) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

YT-on láttam egy csomó videót olyan kis 1/76 környéki kis autókról amikkel bent versenyeznek a szobába 3d nyomtatott, vagy úgy vásárolt pályákon. A kérdésem az lenne hogy van olyan oldal ahol ilyen pályát lehetne vásárolni? Mert elkezdtem keresgélni de nem nagyon akadtam ilyesmire. Infinitrax cégre találtam rá de ott nincs webshop sem.
Turbo Racing néven futnak ezek a pályák. A kis autók beszerzése nem gond annyira, inkább a pálya a húzósabb mert egyelőre nincs olyan cég ahol egybe mindent meg lehetne venni.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#6228) ANDROID??? válasza jozsi252 (#6227) üzenetére


ANDROID???
addikt

??
Ezaz?

(#6229) jozsi252 válasza ANDROID??? (#6228) üzenetére


jozsi252
veterán

Néztem ezt is, ez egy sima szőnyeg. De én épített pályára gondoltam. Youtube-on egy csomó helyen Turbo Racing néven szerepelnek az épített pályák. Mint pl itt is.
[link]
Gondolom Turbo Racing néven fut a gyártónak a szőnyege, aztán azért is jönnek ki erre keresve szőnyegek.
Itt van még pár vidi.
TURBO RACING 1/76 FUN RACE
Hobby Porter Turbo Racing 1:76 Scale RC on the InfiniTrax 1080 Beast Modular Racetrack System
Big Infinitrax with Bridge - Turbo Racing Mini

iPhone 13 Pro Max

(#6230) ANDROID??? válasza jozsi252 (#6229) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vagyis készíteni kell egyet. :D

Akár ez megoldás lehet.

(#6231) Levi123 válasza madmike (#6218) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
nekem is Wltoys a979 van, fiam (5 éves) is imádja, bár már párszol nyélgázzal nekivágta a kapunak :) jó lenne pl. egy tanulómód amikor csak fele vagy harmada sebességgel megy.
Banggood-ról rendeltem. 20eFt körül van most is.

Levi

(#6232) jozsi252 válasza ANDROID??? (#6230) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben néztem és a Kyoso-nak van nagyon frankó puzzle módon összerakható hab pályája.
Ebből: Mini-Z GrandPrix Circuit 30 Short(48pcs) 87032
Illetve ebből: Mini-Z GrandPrix Circuit 30 expansion 87031-01
Egy ilyen pályát össze lehet rakni. Igaz hogy maga a pálya 200k környéke, és ha jól számolom akkor egy 4.5x3.3m-es pályát lehetne építeni ami igen csak durva lenne. Külön helyiség kellene neki, viszont nagyon jól néz ki, azt meg kell hagyni. :)

iPhone 13 Pro Max

(#6233) jozsi252 válasza jozsi252 (#6232) üzenetére


jozsi252
veterán

Rosszul írtam, ehhez a pályához a 96db-os "alap" kit kell plusz a 62db-os expansion kit.

iPhone 13 Pro Max

(#6234) tvamos válasza jozsi252 (#6232) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem olcso cucc... nekem vekony jogamatracom van, amit fel lehet tekerni. Sajnos az emberek mennek rajta esz nelkul, ossze-vissza. Most venni akarok ilyen dolgokat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6235) jozsi252 válasza tvamos (#6234) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudod hogy min gondolkoztam még ami kb ugyanaz mint a kyosho-nak, csak sajnos nem teljesen sima általában? Tatami szőnyeg. Ha idáig esetleg nem kerestél rá akkor írd be google-be és látni fogod mennyire fasza cucc. Egyelőre még nem tudok dönteni hogy mi legyen, keresgélek kutatok. Nyilván egy Tatami plusz mondjuk egy gumi csík körbe jó oldalfalnak, de ez a Kyosho a videókon elég jól néz ki. Csak az árát nagyon erősen emészteni kell. :(

iPhone 13 Pro Max

(#6236) tvamos válasza jozsi252 (#6235) üzenetére


tvamos
nagyúr

A szonyeg nekem mar megvan... Ez a tatami eleg vastagnak latszik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6237) jozsi252 válasza tvamos (#6236) üzenetére


jozsi252
veterán

Megkérdezhetem hogy milyen szőnyeged van?

iPhone 13 Pro Max

(#6238) cd334 válasza jozsi252 (#6227) üzenetére


cd334
tag

Én is nézegettem ezeket, de igazából nem tudom melyik típusú autót vegyem. Te melyik mellett döntöttél?

Én ezeket néztem ki magamnak: Turbo racing C73, Turbo Racing C81, Diatone Q33 fpv verzió.

Az Q33 fpv nekem azért lenne érdekes, mert amúgy is repülök FPV drónokkal(whoopokkal). De Q33 távja nem a legjobb a turbo racinghez képest.
Igazából a C81 és a Q33 között ingadozom, mert mindkettő jobban bírja a terepet. Versenyezni egyenlőre nincs szándékomban inkább a for fun miatt érdekel ez az egész.

Akinek van ilyen ne tartsa magába a véleményét. :)
Köszi!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6239) jozsi252 válasza cd334 (#6238) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyelőre elakadtam. Az autókig még el se jutottam. A pályánál vagyok elakadva most jelenleg. Méretben a 30cm-es lapokat venném, és a 48db-os alap szett mellé a 63db-os szetten gondolkoztam. Viszont érdekes módon a gyártó oldalán sehol se találtam olyan képeket amin ebből a kettőből vannak pályák csinálva.
A gyártótól meg lett kérdezve és ott meg azt mondták hogy böngésszünk interneten. :(((
Ha rámegyek a 63db-os expansion szettre (Japánban 62db-os) akkor olyan képet dob ki amin a 63db-os szett a 96db-os alap szetthez van használva, de ugye az meg már nem kapható. Nekem olyan kellene amin a 63db-os szett van összerakva a 48db-os szettel. Ilyen nincs.

Persze nyilván tudom a fantáziámra van bízva, de a gyártó oldalán az instrukcióknál megtaláltam a 96db-os szett leírását, és ott 4 féle pálya összerakási lehetőség is van. Akkor miért nem tudnak ilyet csinálni a többihez is.

Na mindegy, szóval még böngészek aztán meglátom mi legyen a pályával kapcsolatban.

iPhone 13 Pro Max

(#6240) tvamos válasza jozsi252 (#6237) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen van, a Flying Tigerban vettem:

1-et sajnos ki kellett dobnom, mert a ragasztoszalag felszedte rola ezt a parafa boritast. :( Pedig az kell, mert a gumi/szivacs kerek azon nagyon jol tapad.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6241) cd334 válasza jozsi252 (#6239) üzenetére


cd334
tag

Találtam LEGO pályát is:
https://youtu.be/CsZvPdK_4wE

Ezzel lehet egyszerűbb a dolog.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6242) peet137


peet137
tag

KiSrácok, 2 kérdésem lenne rc autó ügyben. Mit szoktatok csinálni a púpos lipo akksival? Hova a bánatba lehet azt biztonságosan kidobni?
A másik: nemrég beszereztem egy hsp brontosaurus autót, sima kefes szettel, és beledobtam az itthon lévő, a tapadós autóban használt bl szettet tesztelni. 4370 kv. Az áttétel nagyon sok, a szabi is, meg a motor is melegszik eléggé. Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? Milyen áttételt érdemes bele szerezni? A terv egy kisebb motor lenne, 3300kv körüli. A 0.6-os modulos fogaskerekeknek menni kell, nyilván, vmi 0.8as, vagy 1es modulos kellene, de limitált a hely. Fém spur +pinion a terv, az a biztos. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#6243) JoinR válasza peet137 (#6242) üzenetére


JoinR
senior tag

Azt a cellát, amelyik nem púpos, én még használom tovább. Van így 2 cellás akksim, ami eredetileg 3 cellás volt. Egyébként az ártalmatlanított Li-Po akksi nem számít veszélyes hulladéknak, a sima szemetesbe is dobhatod.
Amúgy vannak gyűjtőpontok, benzinkutak, MediaMarkt, BestByte, stb. boltokban le lehet adni. Előtte mindenképp merítsd le, ha nem sérült.

[ Szerkesztve ]

(#6244) peet137 válasza JoinR (#6243) üzenetére


peet137
tag

Köszi az infót. Én eddig 2 cellásokkal nyomtam, kivéve 2 db 2s2p-t, vagyis a cellamentés sajna nem opció. Bár a 4000es-bol van 2 egyforma, abból csak az egyik púpos, megnézem, menthető-e a cella. A többi nyilván teljesen más kapacitás és C-érték... Amit most használok, 5200as, az is kezd púposodni, az is 2s2p. A driftgépben meg egy 6000es van, de az jól bírja, ott frankó lett az áttétel is, meg nem kell a tapadással küzdenie... az nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#6245) cd334


cd334
tag

Megjött a Turbo Racing C81: nagyon jó. Egy akksit mentem vele a szobában, de teljesen megérte. Csak ajánlani tudom!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6246) tvamos válasza cd334 (#6245) üzenetére


tvamos
nagyúr

Majd a nyar vegen ajanld, ha meg akkor is igy erzel!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6247) Niczo


Niczo
senior tag

Hobbyplus CR24 bg-n 30,99 usd, ha csatlakozol [link]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#6248) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Adott egy brushless szettes autó, frissen kapta a szettet.
Elindul megy, azonban rövid idő elteltével megáll.
Hol keresendő a hiba?

(#6249) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6248) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lemerül az akksi? :DDD
Viccet félretéve: csak a motor nem megy? Szervó?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6250) ANDROID??? válasza JoolsNOS (#6249) üzenetére


ANDROID???
addikt

Minden megáll.:U
Esc?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.