Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) peet137 válasza Sub-ZeRo (#6550) üzenetére


peet137
tag

De mit szeretnél festeni? Kasztnit, vagy csak valami elemet, ami fedett? Mert ha nem transzparens elemet festesz, akkor amit írtál, az perfekt, szerintem. Én kicsit meg is szoktam melegíteni hajszárítóval, vagy hőlégfúvóval az elemeket, jobban tapad rá a festék. De én csak polikarbonát cuccokat szoktam festeni, belülről!

(#6552) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
10 éves gyerkőcnek keresek valami olyan RC autót, ami bírja a terepet (terepjáró) és nem kell sokat szerelni ha nekimenne valaminek (szóval nem kell hogy gyors legyen). Van egy WLToys 144001-em, de azt mindig feltekeri és szerelhetem állandóan meg nekimegy mindennek. :)
Max keret 20K lenne.
Tudnátok ajánlani valamit? :R
Karácsonyra szeretném, így a külföldi rendelést nem kockáztatnám már meg.

[ Szerkesztve ]

(#6553) JoinR válasza AndrewTdi (#6552) üzenetére


JoinR
senior tag

Annál strapabíróbbat nem valószínű, hogy találsz, főleg nem itthon, 20 ezer alatt. De ennyiért még külföldről sem nagyon ajánlható semmi.
Tekerd lejjebb a max gázt a Wltoys-on. :)

(#6554) AndrewTdi válasza JoinR (#6553) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, igen, letekerném, de mindig feltekeri az a fránya kölök

(#6555) JoolsNOS válasza AndrewTdi (#6554) üzenetére


JoolsNOS
veterán

MN90 wishről elvileg 2 hét alatt meglehet 25 körül. De az full lassú terepjáró.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6556) DJGABI


DJGABI
addikt

[link] bg eu raktár, pár nap alatt itt van, ez mondjuk lassú

[link] szintén cseh raktár, valamivel gyorsabb, meg ki is lóg a keretből

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6557) JoinR válasza JoolsNOS (#6555) üzenetére


JoinR
senior tag

Most egész olcsó hozzá a fém kit. De strapabírónak ezzel együtt se mondanám. :D

(#6558) Sub-ZeRo válasza peet137 (#6551) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van egy 3 tengelyes Tamiya hűtős pótkocsi és azokat az alkatrészeket szeretném festeni amit ír a könyv. Ezek most fekete műanyagok alapból és azokat kellene festeni. Meh fehér is van amit fehérre kéne festeni. Csak ha csinálom akkor tartós és szép munkát szeretnék végezni.
Most amúgy is kell a hő majd, mert kinti műhelyben csinálom majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6559) JoolsNOS válasza DJGABI (#6556) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A második link volt az első RC autóm :D Igaz én még 12ért be tudtam húzni kb 3-4 éve. Aztán beindult a pénztemető.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6560) peet137 válasza Sub-ZeRo (#6558) üzenetére


peet137
tag

Akkor az a megoldás, amit te is írtál, tökéletes lesz. Finoman érdesítsd meg a felületet csisszpapirral, ah írtad, akkor nem fog megfolyni a festék. Sok sikert hozzá. Jöhetnek a képek majd :)

(#6561) Sub-ZeRo válasza peet137 (#6560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

P2000-est vettem hozzá.
:R
A blogomon fent van/lesz a projekt... :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6562) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, most élem a második gyerek korom, szóval nézzétek el a hülye kérdéseimet :D
Vásároltam egy egyszerű kis Bonzai Jabatus-t black friday-en jó áron. :))

Tudtam mit veszek, nagy csodát nem vártam és szinte teljesen elégedett is vagyok vele. 1 probléma van, hogy kicsit lassú a kormányzás. Ezért úgy gondoltam rendelek bele egy másik kormányszervót. Hirtelen felindulásból, még mielőtt megjött volna az autó, rendeltem egy MG996R szervót aliról.
Közben megjött az autó és hát szomorúan látom, hogy itt 5 kábeles a szervó, még amit rendeltem 3 kábeles.
A kis vezérlőjén (nem tudom a szaknevét) van ugyan valami 3 pines csatlakozó, de azt inkább valami szervízkábel helyének nézném.

Van ilyenkor valami megoldás, rá tudom kötni a 3 kábeles szervót? Vagy kellene egy gyorsabb 5 eres szervó?
Gondolom a másik megoldás az lenne, hogy ezt a kis Fusion vezérlőt kicserélem másikra. Viszont akkor a távirányítót is kell vennem másikat, vagy ráhangolható a meglévőre?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6563) JoinR válasza chris-v (#6562) üzenetére


JoinR
senior tag

Sajna nincs egyszerű módja a 3 kábeles szervó rákötésére. A vezérlő is 2in1, szóval ha kicseréled, nemcsak távirányító kell, hanem a hozzá tartozó vevő is.
Amúgy az alis MG996R klón se biztos, hogy sokkal gyorsabb lenne. :B

[ Szerkesztve ]

(#6564) chris-v válasza JoinR (#6563) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszönöm a választ, igazából nem ért váratlanul. Sejtettem.
Akkor ez volt a tanulópénz......

Lenne még egy kérdésem, mielőtt megint valami baromságot rendelek, szeretnék egy plusz akkumulátort. Mit lenne érdemes venni? A max hely az 34 x 96 mm.
Most egy li-ion aksi van benne (mini Tamiya csatlakozós) és gyárilag egy LJ-074 usb töltőt adtak hozzá.
Ha jól nézem lenne nagyobb aksi de azok Lipo aksik és a leírások alapján max 4,2V-al tölthetőek. Ez a kis töltő amit adtak, viszont 7.4V-al tölt a leírás alapján.
Szóval ha jól értem, vagy veszek egy ilyen li-ion aksit mint ami van is benne, vagy Lipo aksi, de akkor kell egy másik töltő is?
Hol érdemes akkumulátorokat nézni hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6565) JoinR válasza chris-v (#6564) üzenetére


JoinR
senior tag

A töltőd kép alapján cellánként tölt (névleges feszültség van ráírva, úgyhogy 3.7V/cellát értenek alatta), elvileg használható lenne lipo akksihoz, de azért ajánlott rendes töltőt venni a lipo akksikhoz.
Én Hobbyking-ről szoktam akksit venni, ha visszaolvasol, nemrég volt szó rendelésről, hogy honnan lehet olcsóbb.

(#6566) tvamos válasza chris-v (#6564) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elvileg a 3 vezetekes szervokbol is ki lehet bivolni a motor 2 kapcsat, meg a potmeter 3 vezeteket, de nem hiszem, hogy a nagyobb szervo nagyobb motorjat elbirja az egybevevo.

Nekem is van par ilyen toltom, ez is 8.4V-ra tolti az aksit, mint a tobbi. Az a 7.4V rajta valamifele nevleges feszultseg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6567) chris-v


chris-v
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Körbe nézek akkor majd a Hobbyking-en, illetve nézek lipo -hoz való valami töltőt is, már ha lipo aksi lesz :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6568) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
9 éves fiamnak szeretnék karácsonyra egy távirányítós terepjárót, lehetőleg 4 kerék meghajtásút, akkumulátorosat, hogy tudjak tartalék akkut venni hozzá! 15-20k között, tudnátok ajánlani valamit? Jó lenne ha valamennyire strapabíró lenne mert az öccse még nem tud vigyázni rá. Lehetőleg itthoni rendelés, hogy megérkezzen még időben!

Előre is köszönöm a segítséget!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#6569) lovkaa


lovkaa
friss újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Karácsonyi ajándéknak szeretnék venni a kisfiamnak egy normális (értem ez alatt, hogy elegem van a sok bóvlioból, ami pár használat után tönkremegy) minőségű RC autót. Ami kritérium, hogy sziklamászós legyen + a végsebesség ne legyen olyan magas (gondolom a sziklamászósoknál nem is az) + 40k körüli bekerülés legyen max. Köszönöm a segítséget előre is! Üdv: lovkaa

[ Szerkesztve ]

(#6570) Levi123 válasza lovkaa (#6569) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
Keresgélj a neten, vannak kifejezetten sziklamászók alacsonyabb árkategóriában, de nem tudom mennyire jók, tartósak. Pl. ez: [link] [link]
Vagy van a Modster márka, ez német oldal de 10EUR a szállítás, ha regisztrálsz kapsz bónusz 10EUR jóváírást. Nézz szét itt [link]
Nálam is ugyanez a hiba, van egy traxxas maxx-om, kisfiamnak (5éves) meg egy wltoys a979, de az is gyors, nem bírja megállni, hogy ne húzza a nyélgázt :)
Nem rosszak a kínai kisautók se szerintem, csak gyakrabban törnek, bár ott sokkal olcsóbbak a pótalkatrészek mint pl. egy traxxas-nál.
Érdemes még a jófogáson is szétnézni, mert sokan árulnak ilyenkor újakat/használt autókat ami lehet jó vétel... Kínai aliexpressz rendelés már szerintem karácsonyig nem fér bele.
@#6568Kiscsőke: Nézd meg ezeket esetleg Te is.

Levi

(#6571) Gubu0101 válasza Levi123 (#6570) üzenetére


Gubu0101
veterán

Van egy modster crawlerem,nem rossz,nyilvan nem egy traxxas de el lehet vele szorakozni,birja is a strapat.
Traxxas-hoz en innen rendelem a cuccokat [link] 2het alatt itt van kinabol,meretek stimmelnek.Lassan mindent kicserelek erre a markara(alu link,kardan stb).
Most ezek vannak uton (57$).

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6572) Levi123 válasza Gubu0101 (#6571) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a tippet!

Levi

(#6573) tvamos válasza lovkaa (#6569) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es ezt szobaban, vagy kulteren akarjatok csinalni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6574) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Brio kompatibilis fasínes játékvonathoz építenék mozdonyt.

Eddig egyáltalán nem foglalkoztam a modellezés témával, ezért az alábbiakban kérek tippeket:
- hajtómű
- motor
- motor irányváltós vezetéknélküli irányítása
- akksi, töltő
Simán próbálkozok Ali-s motyókkal, de valószínűleg nem jól keresek.

(#6575) JoolsNOS válasza Primary92 (#6574) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezzel nem kompatibilis a Lidlis favonat? 5500ért vettem mozdonyt távval. Előre/hátra/fény/hang.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6576) Primary92 válasza JoolsNOS (#6575) üzenetére


Primary92
senior tag

Nem teljesen. Túl dagadt, és az Ikeás, eredeti Brio alagutakon nem fér át. Ráadásul a Lidl-s mozdony a hozzáadott élesebb kanyarokon gyakran kisiklik.

(#6577) dömedee


dömedee
újonc

Sziasztok!

Wltoys 144001 buggy RC autóval kapcsolatban lenne kérdésem. Pár napja van használatban a járgány és most azt tapasztaltam, hogy a fékezésre nem úgy reagál mint eddig. Az történik, hogy a gázt elengedve és azonnal fékezve nem fékez (csak lassul kicsit, mivel nincs hajtva). Ha csak elengedem a gázt és pár pillanat múlva fékezek, akkor már reagál. (De ez így nem éppen életszerű.) Ha tolatásból rántom a ravaszt előremenetbe, akkor viszont azonnal reagál tehát "fékez" majd elindul előre. Ez ugye így nem normális? (Multiméterrel kimértem: gázadásra ott a ~7V, tolatásra a kb.-7V. Sima fékezésnél csak 0V-ra ugrik, ami a fékhatáshoz kevés. Tolatásnál -7V-ról +7V-ra, ahogy elvárható.)

Olvastam, hogy elég gyenge az ESC és a kefés motor is ennél a modellnél, de egyelőre nem fektetnék be brushless kit-be. Lehet ezen az ESC-n gyári visszaállítást csinálni netán programozni? (Esetleg elállítódott.) Ha más megoldás nem lesz, átcserélem a motor vezérlőbe csatlakozó vezetékeit (piros a feketéhez és fekete a piroshoz) és átfordítom az első és hátsó difit is, hogy a kihajtás jó legyen. Max így tolatásból nem fog nagyot fékezni, de az úgyis ritkább akció...

Minden ötletnek örülök!
Köszi!
Döme

(#6578) peet137 válasza dömedee (#6577) üzenetére


peet137
tag

A komolyabb esc-eken ezt "drag brake"-nek hívják és programozható, de nálad úgy fest, mintha át lett vonla állítva 0-ra. Nem ismerem ezt az ESC-et, de nekem pár kefés szabim volt már és ott a "parajelenségek" ellen mindig jó volt egy táv újraprogramozás. Ez minden szabin máshogy van, de a lényeg, hogy a ravasz mindhárom állását újratanítod az esc-kel. Feltéve, hogy nem automata a cucc, mint néhány monster szabályzón.

(#6579) chris-v válasza peet137 (#6578) üzenetére


chris-v
senior tag

Rendeltem egy ilyen 7.4V-os lipo aksit.
Azt írja: "Don't over charge more than 4.2V and don't over discharge below 3.7V"

Ezzel a töltővel tölthetem?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6580) JoolsNOS válasza chris-v (#6579) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Papíron lehet, de Ne!
Csak okostöltővel ami tud rendesen balanszolni.
1-2x esetleg amíg nem szerzel egyet. De akkor is felügyelet mellett. Bár ez gondolom minimális amperrel tölt, tehát jó soká töltené fel.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6581) JoinR válasza JoolsNOS (#6580) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez egy balanszer töltő (még ha nem is egy csúcs), a 7.4V a 2 cellára együtt értendő.

(#6582) chris-v válasza JoinR (#6581) üzenetére


chris-v
senior tag

Tehát akkor jó lehet még is csak?
Vagy esetleg egy másik ilyen egyszerű fajta?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6583) peet137 válasza chris-v (#6582) üzenetére


peet137
tag

A funkcióját ellátja ez is, de ahogy írták feljebb is, egy örökkévalóság, amíg feltölti... Én a helyedben inkább néznék egy komolyabb töltőt. Nyilván drágább lesz, de megéri. Max ha nem jönnek be a cuccok, továbbadod.
Szerintem.
Pl egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6584) chris-v válasza peet137 (#6583) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi a választ :)
Igen, ez volt a másik akit néztem.
Egyenlőre nem fektetnék be drágább töltőbe, 1 db aksihoz.
Nem baj ha sokáig tölt, de ha más hátrány nincs akkor jó ami van.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6585) Gubu0101 válasza peet137 (#6583) üzenetére


Gubu0101
veterán

+1 a B6-ra.Facebook csoportokban (rc,etetohajos) is szoktak arulni.Ha estelg van facebookja es nem akar kulfoldel foglalkozni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6586) JoinR válasza chris-v (#6584) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem is elég az egyelőre, ami van. Ha majd lesz később több akksi, akkor ráérsz venni jobbat (de akkor már az "eredeti" SkyRC Imax B6-ot, ne a másolatot).

(#6587) chris-v válasza JoinR (#6586) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi
El is raktam kedvencekbe :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6588) JoolsNOS válasza JoinR (#6581) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Látom, de azért én hanyagolnám. Mint mondtam amíg nem lesz egy normális addig jó.
De azért rámérnék az akksira az első töltés után, hogy hogyan végezte a dolgát.
Nameg gondolom mivel nem lehet állítani a töltőfeszt, pont az egyik legnagyobb előnye ugrik a liponak: 1 óra alatt feltölt.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6589) Levi123 válasza chris-v (#6587) üzenetére


Levi123
senior tag

MO-i boltból is van hasonló áron én innen rendeltem: [link]

Levi

(#6590) chris-v válasza Levi123 (#6589) üzenetére


chris-v
senior tag

Ja, hát nincs nagy árkülönbség...

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6591) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nekem replika B6 volt, de kicsit puffasztotta az akksikat 1 év után. Most ilyen van. Ezzel minden tökéletes, és használtan 10 alatt volt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6592) peet137 válasza JoolsNOS (#6591) üzenetére


peet137
tag

Mekkora "C"-vel töltesz? Én eddig azt hittem, az normális, hogy 2-3 év után elkezd púposodni a LIPO. Simán 1C-vel szoktam tölteni, de szinte mindnek van már egy nagyon pici púpja, nyilván az újat kivéve...

(#6593) JoinR válasza peet137 (#6592) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem biztos, hogy a töltés a problémád, lehet, hogy csak túl sokat veszel ki egyszerre az akksiból, akkor is púposodni fog.

(#6594) tvamos válasza JoinR (#6593) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy ha feltoltve tarolod mondjuk telen, amikor nem hasznalod.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6595) peet137 válasza tvamos (#6594) üzenetére


peet137
tag

Hátö.... Erre is volt példa, igen.... :)

(#6596) peet137 válasza JoinR (#6593) üzenetére


peet137
tag

Mondjuk a gépek elég jól el vannak eresztve krafttal, úgyhogy ez is lehet az ok... Bár az áttételek okosan vannak beállitva, kivéve a drift verdát, ott elég durva fordulat van, de tapadással nem kell küzdeni :))

(#6597) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#6591) üzenetére


JoolsNOS
veterán

1C mindig.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6598) peet137


peet137
tag

Ki milyen vádakkal tolja amúgy? Csak kíváncsiságból és esetleg ötletet meríteni kérdezem :)) Nálam az onroad egy sakura zero, 9t bl-lel, egy drift gép van Tamiya ta04, novak slydr drift esc-kel, 6.5t mocival, 1,5 cs-vel, elég sok saját móddal, meg van egy noname kefés monster a kölyköknek, és egy jamara ice tiger monster, egyelőre kefés szettel, de 20t-s mocival. Van egy 12t-s moci is, de azt még nem próbáltam, mert kellene egy gyorsabb szervo előbb :DD
Meg vannak maradékok, polcon, pl Tamiya ta03f ez nagy kedvencem volt anno, orrmotor, összkerékhajtás, tl01.
Meg a tavasszal tervezek vmi buggyt, erre jöhetnek ötletek :P

[ Szerkesztve ]

(#6599) Gubu0101 válasza peet137 (#6598) üzenetére


Gubu0101
veterán

En trx4 defenderel.Igy a teli idokben csak cserelgetem rajta a motyokat.Egyenlore idaig jutottam :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6600) peet137 válasza Gubu0101 (#6599) üzenetére


peet137
tag

Nice. Ez szűz cucc, vagy ennyire tisztán tartod?
Nekem a ta04 volt így, kezdoben is jó cucc volt driftre, de egyre jobb lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.