Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) ANDROID??? válasza tvamos (#6100) üzenetére


ANDROID???
addikt

Garanciális, nem befolyásolja?

(#6102) DJGABI válasza ANDROID??? (#6097) üzenetére


DJGABI
addikt

Fényképezd körbe, ennyiből senki nem állapítja meg. Talán XT30-nak nézem, csak feketében [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6103) ANDROID??? válasza DJGABI (#6102) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem szabvány a csatlakozó. :( :W
A forgalmazó átcseréli T csatira, de gart. Nem vállal rá, hogy nem égeti le pl egy wltoys 12427 akkuja a subotech lapkát (talán esc vagy mi a neve a panelnek, alaplapnak), tehát gar idő alatt nem javasolják a csatlakozók cseréjét.
Természetesen adatlap alapján a két autó akkuja azonos (7.4V, 20C, méretre is azonos).
Olyan jó dolog, hogy kínaiak csinálnak ilyen szutykokból összerakott dolgokat (csatlakozóra gondolok). Elég masszívan patentolódik egymáshoz a két fele a csatink a subotechen, kicsi a hely és ha egy picit is csúszik az ember ujja, nem igen jön szét csak fogóval.

(#6104) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Van konkrét tapasztalat az itt jelenlévők közül a márkával? Esetleg melyik típussal?

(#6105) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6103) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Semmi baja nem lesz, ha csatit cserélsz. Akár az akksin is aztán még akkor abban sincs para, hogy más az akksi. De ha a fesz ugyanaz az akksikon akkor értelemszerűen egy másik akksi se fogja tönkrevágni a szabályzót (esc)
Persze ha nem akarsz garis mizériát akkor szépen szétkapod az akksit fogóval aztán kész.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6106) ANDROID??? válasza JoolsNOS (#6105) üzenetére


ANDROID???
addikt

A garis mizéria miatt, csak a forgalmazó/eladóval cseréltettem volna. :U
Lebeszélt, lehet neki nem éri meg. Bár ebből neki bevétele lett volna.
:U

(#6107) tvamos válasza ANDROID??? (#6106) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node az elado nem ad neked potaksit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6108) ANDROID??? válasza tvamos (#6107) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bolti vásárlás volt, és az alap csomiban csak az az akku volt. Jelenleg nem nincs neki készleten, 1-2 hét múlva lesz elvileg .

(#6109) csaabz


csaabz
őstag

Sziasztok!
Van egy RGT crawler rc autóm. Az utóbbi két használatkor vettem észre, hogy miközben megy az autó, egyszer-egyszer egy pillanatra mintha meg akarna állni. De ezek a "megállások" olyan rövidek, hogy inkább csak bólint egyet az autó és megy is tovább, mintha semmi nem történt volna. Az távban új elemek vannak és az autó akksija is fel van töltve.
Kb 2-3 percenként jelentkezik a hiba.
Mi lehet a probléma?
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#6110) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Csak érdeklődöm. :B

A két modell közül melyik a "ropibb", videokon úgy látom a fekete szeret sérülni könnyen, ez a valóságban is így van?
fekete

lila

Esetleg érdemesebb a kefe nélküliben (fekete)gondolkodni? Kefe nélküli, tartósabb, vagy csak nincs baja a nedvességgel, vagy miért jó?
Javasolt akkuk?

(#6111) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#6110) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kefe nélküli motor...
Érdemes annyival többet költeni rá, mert ha a kefés is elvan egy jó ideig, akkor az esetleges későbbi motortcsere olcsóbb, ha "csak" kefés..?

(#6112) JoinR válasza ANDROID??? (#6110) üzenetére


JoinR
senior tag

Ugyanaz a kettő, csak a kaszni más. A fekete egy picit védettebb, de ahol több a dísz, több a törés is.
Ha nem nagy a felár, vehetsz brushlesst, de kisebb méretű, mint a kefés motor gyárilag. Ha komolyabb tuning kell, ugyanolyan méretű (3650-es) BL kell bele. Vannak teljesítményorientált kefés motorok ugyanolyan méretben, de annyira drága, hogy valszeg nem éri meg, plusz akkor már úgyis cserélni kell az ESC-t, akkor meg már muszáj a TX/RX-et is...jó ez úgy, ahogy van.
Akksi tovább bírja, de sokat nem számít. Mire egy ilyen kefés motor elkopik, az autó már megsemmisült állapotban van :)

[ Szerkesztve ]

(#6113) ANDROID??? válasza JoinR (#6112) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vagyis a sima keféssel semmi baj, a pótakku úgy is olcsóbb mint a kefe nélkülihez. Gondolom az akku nem jó a keféshez, ha kefe nélküli a motor (mert van 12427) is a háztartáson belül, nem rossz ha az akkuk kompatibilisek..
Akkor a 124018 nem sérülékenyebb mint a 124019?

(#6114) JoinR válasza ANDROID??? (#6113) üzenetére


JoinR
senior tag

Az akksik pont kompatibilisek, 2 cellás mind.
Nekem csak 124018 van, úgyhogy nem tudom, a 124019 mit bírna, de nyilván egyik se Traxxas. Eddig egy telóból folyt el az olaj, más baja nem volt kb 3-4 üzemóra alatt.

(#6115) ANDROID??? válasza JoinR (#6114) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amit eddig láttam videot majdnem mindegyikben eltört valami a feketében. 😔
A lilát láttam, hogy repül, de óriásit (több méter magasba), de ott semmi baja annak.. 🤨
A fekete pofásabb kicsit talán, és a hátsó telója kicsit döntött. :F

(#6116) JoinR válasza ANDROID??? (#6115) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát ez nem a több métert ugratós árkategória :))
1x-1x lehet kibírja, de nem erre van.

(#6117) tvamos válasza ANDROID??? (#6115) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy ez a Brushless jobb abbol a szempontbol, hogy a kisebb motor konnyebb is, es akkor talan az auto tobbi alkatreszei (futomu elemek) jobban birjak ugy a nyuzast.

Nekunk bevalt az ugyan olyan teljesitmenyu, de kisebb meretu BLDC-re csereles a sajat autonkon. Sokkal konnyebben vezetheto igy. (Mondjuk mi NiMh-rol LiPo-ra is valtottunk, ugyanabban az idoben.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6118) ANDROID??? válasza JoinR (#6116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem is arra való, de majd csatolok linket, egyértelmű lesz miért is kérdeztem :)

(#6119) ANDROID??? válasza tvamos (#6117) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor a kefés motor sem nagy hátrány. Értem.

(#6120) tvamos válasza ANDROID??? (#6119) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem nagy hatrany, plane ebben a meretben, de azert nem veletlen, hogy koltottunk ra, es kicsereltuk.

Pl. Mini-Z meretben teljesen felesleges. 1/27. De nagyobb kocsiba, 1/10, vagy nagyobb, en biztos BLDC-t tennek. Az ameret, amit te nezel... ott hatareset.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6121) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6119) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sok értelme nincs a kefés motornak. Az áruk esetleg. De kínából már mindegyik olcsó.
Amúgy meg gyorsabb (sokkal), könnyebb, kevésbé melegszik, nem kopik el benne a kefe.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6122) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Kefés motor gyorsan elkopik mégis?

(#6123) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#6118) üzenetére


ANDROID???
addikt

3.5 perc körül.

9.5 perc..

Vs 16.5 konkluzió..

[ Szerkesztve ]

(#6124) tvamos válasza ANDROID??? (#6123) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem kefes motor meg csak porszivoban romlott el kefekopas miatt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6125) ANDROID??? válasza tvamos (#6124) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem ott még nem, tehát elég lesz a kefés motor :)
Már csak azt kell el döntenem, ha veszek melyik lenne a maradandóbb (kevésbé sérülékeny) :F
Kb 6:30

(#6126) tvamos válasza ANDROID??? (#6125) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem ettol fuggetlenul nem erdemes penzt kiadni a kefesert. Nem egy nagy koltseg a BLDC, es azert sokkal jobb az elmeny. (Kesobb atalakitani minden keppen sokkal macerasabb, es dragabb is.)

De persze te tudod...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6127) ANDROID???


ANDROID???
addikt

:W
Most a f... Za, a töltőn felejtettem az akkut (gyári töltő) a gyere kocsija, hát remélem nem b...ott oda neki, hogy 2-3 óra helyett fent volt 8 - 8.5 órát. (csak 1A töltő)

(#6128) ANDROID??? válasza tvamos (#6126) üzenetére


ANDROID???
addikt

Faja, így végképp nem tudom merre induljak el..
Csak gondoltam a gyerekkel kicsit játszunk közösen az autókkal..

(#6129) HummeRC válasza ANDROID??? (#6128) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hagyjad már ezt a brushless vs kefés évődést.
Minden teszt bemutatta, hogy semmire való a gyári brushless szett.
A nem cserélhető kefés motorokba épített szénkefe keményebb anyagú és kevésbé feszített, mint a cserélhetős típusokban. Nem kopnak olyan gyorsan, némileg alacsonyabb teljesítményért cserébe. Az ebben az autóban lévő kefés motor évekig elmegy probléma nélkül. Az autó nem biztos hogy kibír ennyit, ha használod is és nem csak a polcon áll.

A gyári brushless szettje meg gyenge és szenzor nélküli, ezért látod a videókban, hogy indulás helyett csak szaggat, mert nem képes eltalálni a fázist és csak rángatózik.
Nagyobb típusoknál ez ennyire nem zavaró, mert azokban van annyival több erő, hogy ha nem találják el, akkor is fordítanak rajta annyit, hogy egy fél fordulaton belül elkapja a motor az ütemet és megy utána rendesen. Vagy szenzoros brushlesst használnak, ami visszajelez a szabályzónak, hogy áll a motor és ezért azonnal eltalálja, nem szaggat. Mondják a videókban is, hogy kezdésnek az olcsóbb kefést kell venni és max később lecserélni egy rendess brushless szettre, ha már megszoktad és kevésnek tűnik.

Azt se fejeltsd el, hogy ha erősebb, gyorsabb motort teszel bele, akkor gyorsabban merül az akku, tehát rövidebb lesz a játékidő, valamint sokkal nagyobb esélyed van nagyobbat esni az autóval és így nagyobb a törés esélye is.

Az hogy törni fog valami, az tuti. Nincs törhetetlen autó, a leggondosabb használat mellett sem. Pláne kezdésnek nem a brushless megléte a fő kérdés, hanem hogy legyen hozzá elérhető közelségben és időben tartalék alkatrész, bármilyen típusról is legyen szó.

Mi értelme a gyorsabb, erősebb, drágább autónak, ha heteket-hónapokat vársz alkatrészre ahelyett, hogy addig is játszanál a gyerekeddel?

Gyorsan felnőnek és te csak vártál, hogy játszhass vele...

Én vettem két egyforma 2wd tamiya buggy-t alap kefés motorral és nagyon jókat játszunk a lányommal. Az alkatrész olcsó és kb minden nagyobb városban van, de németországból is ittvan 1 hét alatt, ha épp itthon nincs valami. Érted, kinek mi. Mi inkább játszunk...

(#6130) ANDROID??? válasza HummeRC (#6129) üzenetére


ANDROID???
addikt

NA! Ez egy konkrét válasz. :K :R

Akkor kezdésnek veszek egy kefés szettes autót, esetleg majd kap egy tuningot.
Azért nem akarok ám feleslegesen sokat költeni pláne a semmire, mert ugye ha szaggat stb, akkor ott vagyok ahol a part szakad.
Eleve a gyárilag kefementes típusokat nem tudtam volna beszerezni csak külföldről.

Találtam most egy ilyet használtan, nem tudok még a használt példányról semmit:
Strada 540-es motor (ha az eladó nem enged semmit az árból)

Ugyanannyiért találtam 124019-et (két akkuval) új
és a 124018-at az is szintén új.

Érdemes a Strada-ban gondolkodni (használtsága ellenére is), mint a wltoysban, vagy a wltoyshoz bőven kapok mindent és olcsóbb is az alkatrész, így maradjak annál?

Nekem a lila strapásabbnak tűnik, a feketével szemben, de a fekete szimpibb formára...

(#6131) tvamos válasza ANDROID??? (#6130) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekunk ennek a Maverick Stradanak az MT verzioja van. Nem rossz auto ez, nem szoktak azlkatreszek sem torni. (Valoszinu azert, mert a gyerek nem engedi, hogy menjek vele.)

En atalakitottam ilyen vacak rangatosan elindulo brushless szetre... ugyis tokmindegy hogy indul, nyelezve van ez mindig, akkor meg nem szamit. (Persze egy crawlernel szamit, trialnal megorulnek, ha rangatna...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6132) ANDROID??? válasza tvamos (#6131) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tehát inkább ez , mint a wltoys 124018 vagy 124019. :F
Ma láttam egy ismerősnél ilyen alvázat, persze már szét van tuningolva, nagyon nagy a gép :D
Azt hiszem megpróbálom ezt, aztán meglátom mit fogok rajta tuningolni :DD
Van itthon wltoys 12427, épp ma tört. :W

[ Szerkesztve ]

(#6133) HummeRC válasza ANDROID??? (#6132) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez a Strada nagyobb. Más méretarány, mint a wltoys-ok, így masszívabb is azoknál. Persze ez sem törhetetlen, de sokkal inkább kültéri játékra való. :K

Lehet én értettelek félre, de úgy értettem hogy a gyerekkel akarsz együtt játszani. Ez esetben sokat javít a játékélményen, ha egyforma autótok van, mert meglesz a sikerélménye ha látja, hogy nem apa jobb autója ellen kell mennie. Ha meg csak egy autótok lesz, az egy idő után unalmas annak, aki vár a másikra. Ezért javaslom, hogy olyat vegyél, ami ha tetszik megengedhetsz belőle magadnak kettő egyformát is.

(#6134) ANDROID??? válasza HummeRC (#6133) üzenetére


ANDROID???
addikt

A gyerekkel akarok együtt játszani, a 12427/12428 is így megy mint a maverick, de nyilván elég egyikre költeni, ha törik mint a ropi. A gyereké épp ma tört el. :W
Azt már láttam, hogy a wltoys miben gyengébb...

Ebből a nézőpontból még nem gondolkodtam, hogy a gyerekével azonos kellene legyen a méret.

(#6135) tvamos válasza ANDROID??? (#6134) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az 1/10-es gep sokkal jobb, ha kint akartok jatszani, foleg, ha kertrol, parkrol van szo, ahol nem vagod a fuvet minden nap. (En azert valasztottam az MT-t, mert nagyobb a hasmagassaga, meg a gyereknek is jobban tetszik a scale, mint ez a formatlan buggy...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6136) ANDROID??? válasza tvamos (#6135) üzenetére


ANDROID???
addikt

A gyereknek megvan már a 12427, a mellett kell valami. Tegnap már ragasztós gyors szerviz lett a vége, és rendelek fém alkatrészeket hozzá.
Viszont amit kinéztem 124019 (vagy a 124018) az ugyanilyen méret 1/12, de a 12427-ből kiindulva az is törhet mint a ropi.. 😔
Ezért kukkantottam a HSI-t. Viszont ami van használt az azért használt látszik rajta, és a kiskerár 55, használtan nekem nem ér 45-öt.. (pláne, hogy van abból phantom 45 ért új is, igaz abban nem fém a belseje..) oké, hogy játazunk a gyerekkel, na de ne legyen már a story egy csomó kiadás..

(#6137) tvamos válasza ANDROID??? (#6136) üzenetére


tvamos
nagyúr

"rendelek fém alkatrészeket hozzá"

Csak nehogy csalódás legyen!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6138) ANDROID??? válasza tvamos (#6137) üzenetére


ANDROID???
addikt

?
Inkább a műanyag, mert az rugalmas vagy miért?

(#6139) tvamos válasza ANDROID??? (#6138) üzenetére


tvamos
nagyúr

En Traxxas Rally-hoz rendeltem alu alkatreszeket, es hatarozottan rosszabb volt, mint a gyari muanyag. (Es nem csak nekem volt ra panaszom.) Megkimeltem volna magam egy eleg komoly kiadastol, ha utananezek, mi a helyzet ezekkel a kinai alu szetekkel. (Pedig nem is a legolcsobbat vettem, de mar nem tudom, melyik volt az.) Szoval mostmar komoly fenntartasaim vannak a csili-vili kinai aluminium alkatreszekkel.

Lehet, hogy ennel a modelnel, ami neked van, ott jobb a fem, szerintem erdemes utana olvasni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6140) ANDROID??? válasza tvamos (#6139) üzenetére


ANDROID???
addikt

A 12427-hez rendeltem csak az alu alkatrészeket, de csak a kerékcsapágyat tartó + a mellette lévő + lengőkar elemeket.

Elvileg HPI strada lesz ebből a másik autó a gyereké mellett.

(#6141) tvamos válasza ANDROID??? (#6140) üzenetére


tvamos
nagyúr

Abbol van sokfele, DC, TC, MT, XT... Melyik a kivalasztott? De nagyon vigyazz, mert mindig van egy megjobb auto!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6142) ANDROID??? válasza tvamos (#6141) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tudom, hogy van, de lesz is folyamatosan..
XB (ha minden igaz).

(#6143) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#6142) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem oké.?

(#6144) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6140) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én 12428hoz rendeltem alu első felfüggesztés cuccokat. Kissé segített az egyenesfutáson, de összeségében nem érte meg. Visszanézve igaza van mindig annak aki azt írja: felesleges ezeket tuningolni inkább tegyél hozzá és vegyél egy normális gépet. Ez igaz. A 12428am volt vagy 50-60 ba mire lett belőle valamire való gép, és akkor is minden menet után valami nyüge volt. Aztán vettem egy slasht. Az csak hátsókerekes volt, de ég és föld. Azzal csak menni kell. Egyenesen megy, gyorsabb erősebb, nagyobb. Nincs vele gond. DE!! Értelemszerűen nem vettem volna 80ért rc autót ha nem kapok ízelítőt egy kisebb/gyengébb/gagyibb géppel. Ez szinte kötelező tanulópénz. Kell ahhoz hogy érdekel-e egyáltalán a téma. Ha nem akkor megúszog 25ezerből és mondjuk buksz 10et eladáskor. De ha kapásból veszel 80+ éert valamit és nem tetszik abból nagyobb bukta lesz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6145) ANDROID??? válasza JoolsNOS (#6144) üzenetére


ANDROID???
addikt

A 12427 a gyereké. Ahhoz jött meg ma a postával az alu..

A mellé lesz elvileg strada xb..

Az, ha nem jön össze, esetleg a 124018 vagy 019.

[ Szerkesztve ]

(#6146) tvamos válasza ANDROID??? (#6145) üzenetére


tvamos
nagyúr

Traxxas 1/16 E-Revo...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6147) ANDROID??? válasza tvamos (#6146) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na ja. :C

Biztos adnék ennyit egy ilyen autóért.. :D

(#6148) ANDROID??? válasza tvamos (#6146) üzenetére


ANDROID???
addikt

Oké megnéztem ról a avideót, nem gyenge a kis vakarcs :D

(#6149) tvamos válasza ANDROID??? (#6147) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem veletlen annyi! Ez USA cucc, az mindig +20% a normalis arhoz. (Es duplaja a kinai arnak. Igen tudom, ez is Kinaban keszul, meg ami nem kinai, az hamisitvany, meg ismerem az osszes bla-bla kozhelyet.)

Meg itt a meretarany nem olyan, mint a tobbi modelnel.

(#6148) ANDROID???
Na ja... nem semmi jatekok ezek, nagy fiuknak...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6150) ANDROID??? válasza tvamos (#6149) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tegnap összeraktam az alu alkatrészekkel az első futóművet (wl 12427) , naná hogy menetrögzítő csepp sincs itthon. Tehát 2-2 csavar vissza az eredeti. Kicsit kotyogás maradt, de majd szétkapom kap valami okosságot. Az irányítás kicsivel élénkebb lett talán. :)

Azt látom, hogy HPI jobb ennél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.