Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) HummeRC válasza ANDROID??? (#6250) üzenetére


HummeRC
senior tag

Sok minden lehet. De kezdésnek jó lenne tudni milyen akksijaid vannak.
Ha pl Ni-MH akkuk voltak és az új BL szett Li-Po módban van, akkor a Li-Po túlmerülés védelem miatt a szabályzó simán lekapcsolja magát, mert más az Ni-MH feszültsége. Ni-MH akkunál ki kell kapcsolni a Li-Po módot/saver-t...

(#6252) ANDROID??? válasza HummeRC (#6251) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lipo

Az akku után mi lehet a következő?

[ Szerkesztve ]

(#6253) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6250) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Kínai egybegép vagy univerzális alkatrészek vannak benne?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6254) ANDROID??? válasza JoolsNOS (#6253) üzenetére


ANDROID???
addikt

Uni.

(#6255) JoolsNOS válasza ANDROID??? (#6252) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ha minden megáll akkor akár a vevő is problémás lehet, vagy az esc. Ha van rá lehetőség próbáld ki más cuccokkal. Csak van a közelben valakinek akármilyen rc gépe.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6256) peet137


peet137
tag

Van valakinek tuti tippje bódé festesre? Tamiya kasztni tamiya festék. Kétszer fújtam, másodszor már le is zártam a réteget rendes fémhez való festékkel, de így is lepörög pár centis darabokban, ahogy hajlik a bódé. Festés előtt ablaktisztítoval átmostam, utána víz, és kicsi melegítés, h tapadjon a festék. Az eredmény ugyanaz...

(#6257) Skillet


Skillet
addikt

Anno (talán 2 éve) JoinR javaslatára vettem egy wltoys 12428-at. Nagyon szeretjük azóta is. Picit kellett csak szerelni, a kardán tengely lett cserélve. Rengeteget kibírt már. De rátérek a lényegre.
Drónt keresek. Van itthon két furibee F36 és most vettem egy Lidl féle drónt. Múlt heti akcióban volt.
Szóval jó kis játékok, de mit ajánlanátok, ami azért már kicsit több, jobb? És most itt pl a wltoys 12428-asra is gondolok, vagyis olyasmi kellene, csak drónban. Drágát nem szeretnék! Tudom, a 12428-as is le van sajnálva itt, de nekem megfelel. Ilyen jó ár érték arányú cuccot keresek most is. Lehet külföldi rendelés, de akár itthonról, használtan is. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6258) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!

Nem egészen rendes RC, de szeretnék érdeklődni, hogy ilyen egyszerű 'játék' fogaskerekeket lehet még kapni?
Kisfiam nagyon szeretné használni ezeket a régi verdákat, de mindegyikben gatya mindkét fogaskerék.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6259) JoinR válasza Móci (#6258) üzenetére


JoinR
senior tag

Alin minden van, kérdés megtalálod-e méretek nélkül.

#6257 Skillet: kinek mi az olcsó, ezt esetleg megpróbálnám, elég jókat írtak róla, de nekem nincs vele tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#6260) Móci válasza JoinR (#6259) üzenetére


Móci
addikt

Méret az nem gond, tolómérővel lemérem. Hazai webshopra, vagy boltra gondoltam elsősorban, de ali is jó.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6261) aujjobba


aujjobba
addikt

Tudtok ajánlani adó-vevő szettet RC autó irányításához?
Szervo motort kellene neki hajtani a kormányzáshoz, a fő motor hajtásához elég ha kiad egy 3.3V vagy 5V PWM jelet.
Illetve az irányváltás (motor hajtásának iránya) hogyan működik ezeknél?
Tehát, összeraktam egy kis áramkört ami ha kap TTL/CMOS PWM jelet a túloldalt meghajtja vele a nagy áramú motort, de az irány váltása nincs meg hogy működik.
Illetve egy H-híd megoldást össze tudok rakni, de ahhoz kellene külön egy irány jel is.

[ Szerkesztve ]

(#6262) peet137 válasza aujjobba (#6261) üzenetére


peet137
tag

Olcsó táv kell, vagy komolyabb? Ha az alap elég, akkor a hk gt2 van már 12-14 körül. Azok elég jók kezdeni. Komolyabbal a határ a csillagos ég :)). Én egy gt3b-t használok a tapadós géphez, én meg vagyok vele elégedve. A másik meg egy hpi tf a drifthez, az egy sprinthez volt anno, nagyon jó kis táv. Egyszerű és nagyszerű. :D Meg van egy noname az offroad autóhoz, igazából az is jó. 2,4es legyen, az a lényeg.

(#6263) tvamos válasza aujjobba (#6261) üzenetére


tvamos
nagyúr

Alap helyzetben van egy PWM érték, az a neutral. Nagyobb kitöltési tényező az előre, a kisebb meg hátra.

Nekem DumboRC X6 van, mert sok csatorna, és ahhoz van olyan vevő, ami giroszkópos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6264) peet137 válasza tvamos (#6263) üzenetére


peet137
tag

Csak kíváncsiságból, mire használsz girot? Hátsó kerekes drift géphez?

(#6265) tvamos válasza peet137 (#6264) üzenetére


tvamos
nagyúr

Minden autóba bele próbáltam már, mini-z, 1/28 drift, buggy. Azt ne kérdezd, hogy jó-e, mert annyit nem megyek, hogy kiderüljön.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6266) peet137 válasza tvamos (#6265) üzenetére


peet137
tag

Értem :)) Én egy cs-s 4wd driftgépet hajtok, egy ta04 volt fénykorában, de már nem sok köze van hozzá... :D Egyedi szijkerekek, saját építésű szabadonfutó elöl, 50%cs. Jó cucc, csak kicsit nehéz irányítani. Pedig alufelni súlyokkal fullra ki van balanszolva, és szenzoros drift szabi van benne, meg villámgyors szervo.

(#6267) JoolsNOS válasza peet137 (#6264) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem a 4x4 slashben van és nagyon hasznos. Sokkal élvezetesebb vele a játék. Könnyebben irányítható, stabilabb. Ha lett volna a hátsókerekesben akkor azt kb el sem adom.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6268) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani valami jó kis töltőt 40000ig? Duo lenne a legjobb mert sok a 3cellás akksim. Imax b6 és társait elengedtem.. HotaD6 PRO esetleg?

(#6269) peet137 válasza JoolsNOS (#6267) üzenetére


peet137
tag

Offroaddal girozol? Miben segít neked ott? V épített pályán nyomod? Nekem is van egy monster, de még nem elég gyors, h kelljen segíteni a kanyarban. Még :))

(#6270) JoolsNOS válasza peet137 (#6269) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mindenhol segít. Sokkal kezelhetőbb. Amúgy gyári. Traxxasnál TSM-nek hívják. Nem is értem a hátsókerekesben miért nem alap.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6271) peet137 válasza JoolsNOS (#6270) üzenetére


peet137
tag

Én is agyaltam rajta sokat, de eddig nem próbáltam. Traxxas gépem még nem volt eddig, igazából Tamiya autoim voltak, az utóbbi néhány évben próbáltam másokat is. A drift gép maradt a ta04, egy novak slydr szettel, sok saját átalakítással, az bevalt, egy kicsit nagyobb kormanykitérést elbirna, de így is lehet vele élni... A tapadós most épp egy sakura zero a fontos pontokon alu cuccokkal, 9t bl el, az offroad meg himoto, arra nem akartam sokat költeni, mert még sosem próbáltam, nem tudom, marad-e, meglatjuk... Ha bejon, majd keresek vmi komolyabbat...

[ Szerkesztve ]

(#6272) Skillet


Skillet
addikt

Wltoys 12428-hoz csinálnék akku pakkot. Rendeltem hozzá, de sajnos nagyon gagyi. Hamar lemerül. Kicserélném benne a két akkut. Ez jó lehet bele?
KATT
Ezzel ellennék, de az a 8A nem tudom mennyire elegendő...
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6273) tvamos válasza Skillet (#6272) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kerdes, hogy ez a parameter eleg-e a modelnek:
"Folyamatos áramleadása 8A, szakaszos max 4 másodpercig 13A"

Ebben a modelben 540-es motor van?
Mert ha 540, akkor annak szerintem kene egy 30-40 Amperes aksi!

Vagy valami Brushless settel is lehet ezt venni?
Mert akkor minimum 45 A-t javasolnek.

De amugy lehet, hogy jo lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6274) Skillet válasza tvamos (#6273) üzenetére


Skillet
addikt

Ez a kérdés, igen, és én sajnos nem tudom rá a választ. A gyárija 1500mAh-ás (az van ráírva), de a terhelhetősége nem tudom honnan derülhetne ki.
Vettem egyet aliról, papíron 3000mAh-ás, de szerintem fele annyit ha tud, mint a gyári 1500-as. :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6275) JoinR válasza Skillet (#6274) üzenetére


JoinR
senior tag

Biztos, hogy kevés, ez nem arra van. A gyári akksi még ha gagyi 20C-s is, akkor is tud 30A-t.
Vannak 25-30A-es cellák, azokkal lehet próbálkozni (elektromos rollerekhez árulják pl.), de még ott is az akksi lesz a szűk keresztmetszet (+rövidített élettartam).
Vagy veszel gyári 2200-ast, az tuti jó és bírja. Hobbyking-en is rendes akksik vannak, ilyet nem érdemes aliról (vagy max ismert, megbízható eladótól).

[ Szerkesztve ]

(#6276) tvamos válasza Skillet (#6274) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kerdes az, hogy valojaban mit tudhat az a sz@r cella, ami a gyariban pot aksiban van. Szerintem 5C-nel nem tud tobbet, ami (5*3=) 15A, az meg nagyon karcsu annak az autonak.

A kerdes az, hogy egy valoban combos cellaval mi fog tonkremenni legeloszor...

(#6275) JoinR
Szerintem azok, amiket ezekhez az autokhoz adnak nem birnak 20C-t a valosagban. A potaku meg meg annyit se. "A kinai 20 valojaban csak 10."

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6277) Skillet válasza JoinR (#6275) üzenetére


Skillet
addikt

Ha jól értem, akkor nagyjából így fest ez a dolog:
1500mAh akku (1.5Ah) mondjuk lemerül 5 perc alatt ha maxon járatod a 12428-ban. Akkor az 18A óránként.
Mondjuk nem hiszem, hogy 5 perc alatt le lehet meríteni a gyári akkut, gondolom inkább 10... Akkor viszont felkerekítve 10A óránként. De inkább a nagyobbal számolva és felfelé kerekítve az 20A. A 30A túlzónak tűnik... nekem, de passz, mert most számolok ilyet először, az is lehet, hogy teljesen rosszul álltam neki :D
Amúgy mi inkább fél óra alatt szoktuk lemeríteni a gyárit.
Venni nem hiszem, hogy fogok, ha már úgyis itt van az utángyártott akku, annak az elektronikáját felhasználva valami faja 3000-as pakkot össze lehetne rakni, fele annyiból, mint amibe egy gyári akku pakk fáj.
De akár egy 21700-as szettet is lehetne csinálni. Itt hardveraprón is van LG H40, 4000mAh-ás, 30A-t tud.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6278) JoinR válasza Skillet (#6277) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem tudom milyen elektronikát tudsz felhasználni az utángyártott akksiból, ezek nem cellavédett akksik általában.
A gyári motorral ha le lehet meríteni 5 perc alatt (nekem anno 6-7 perc alatt sikerült), akkor arra érdemes méretezni - na meg ha elakad, indításkor a motor ideiglenesen jóval többet tud felvenni, szóval ha az ESC nem akkor adja meg magát, akkor az akksi lesz púpos.
Plusz ha az akksiból folyamatosan max erővel húzod ki az erőt, gyorsan csökken az élettartam, ezért is illik nagyobbat választani.
Az LG H40 már jobbnak tűnik, ha nem sajnálja rá az ember az időt összepakolni.

[ Szerkesztve ]

(#6279) tvamos válasza Skillet (#6277) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem jol erted. Van egy C szama az akunak, az azt mondja meg, hogy a kapacitas hanyszorosaval meritheted le. Ha mondjuk 20C es 1500mAh, akkor a maximum kisuto aram 30A. Ha ezt az aksit 45A-rel merited, akkor eleg hamar tonkremegy. Ha az altalad linkelt hengeres aksit, fogod meriteni 45A-rel, akkor melegedni fog, mint allat, es az is tonkre fog menni. Azt kene tudni eloszor, hogy az autod mennyit vesz fel.

Amugy, ha mondjuk 5 perc alatt lemerul, az nem annyira jo neki szerintem...
Nem melegszik az aksi benne? Az eleg jo indikatora a tulterhelesnek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6280) Skillet válasza tvamos (#6279) üzenetére


Skillet
addikt

Ebből nekem most az jön le, hogy de, jól értem :B
És én nem írtam, hogy 5 perc alatt merülne le, az egy feltételezés volt, csak számolgattam.... :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6281) Skillet


Skillet
addikt

A 12428 servo besz@rt.
KATT
KATT
Teher nélkül forog a motor. De gyengének tűnik, mint a harmat, mert a fogaskerekeket nem hajtja, vagy talán lassan.
Vagy az egyik irányba lassan.
Mit érdemes ilyenkor venni, komplett szervót, vagy elég egy motor bele?
Ha komplett szervót, akkor milyet? Gondolom nem egyszerű, mert egyedi cucc van benne!?
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6282) Skillet válasza JoinR (#6278) üzenetére


Skillet
addikt

Bocsánat, igazad van. Megbontottam az utángyártott akkut. Nincs elektronika. Azt hittem lesz valami BMS. Merülésnél az autó elektronikája tilt le, nehogy túlmerítsük a pakkot?
Akkor sima ügy összerakni hozzá egy normálisabb akkut. Szerintem maradok a 21700-as csomagnál.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6283) JoinR válasza Skillet (#6282) üzenetére


JoinR
senior tag

Az ESC letilt, de azért nem túl megbízható. Ha egy cellád beesik kritikus feszkó alá, de a másik még jó, akkor engedi túlmeríteni. Érdemes cellánként figyelni a feszültséget pl. ilyen őrrel. Ez sípol az előre beállított érték elérése esetén (cellánként).

(#6284) peet137 válasza JoinR (#6283) üzenetére


peet137
tag

Én speciel kifejezetten utálom a lipo őröket, szerintem az ESC sokkal megbízhatóbb. Már persze, ha lehet rajta állítani Lipo cutoff módot, esetleg akár magát a feszültséget is lépésekben. Nekem az őrrel egy csomót csipog feleslegesen, ha nagy terhelést kap és kicsit leesik a feszkó, aztán simán visszaáll normálra és minden mehet tovább. Mondjuk ezt csak a kefés szettemmel csinálja az offroadnál, mert azon nincs Lipo mód.

(#6285) peet137 válasza Skillet (#6282) üzenetére


peet137
tag

Ez Liion vagy Lipo akksi? Mert a cellafeszültségük nem egyforma, nem tudom, mit lehet az ESC-n beállítani, de én ezt azért megnézném. Vagy ha nem lehet módot váltani, akkor marad az őr... Eggyel feljebb leírtam a véleményem róla, de ha nincs más mód, akkor csak így tudod az akksit "megvédeni". Nekem többnyire 4-5 évet szoktak elmenni az akksijaim, pedig a BL szettek adnak nekik rendesen. Persze sokat tudsz kímélni egy jól megválasztott áttétellel is. Nálam az autók 5200-as és 6000-es Lipokkal kb 45-50 percet mennek, persze nem nyélgázon. Sebességben tudnának többet is, mert a hajtáslánc bírná, de minek... Kipróbáltam, jó móka, de ki akar alkalmanként kereket cserélni :D

[ Szerkesztve ]

(#6286) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!

Egy ideje már tervezgetem, hogy veszek valami off-road autót szórakozni. Ma sikerült kuponnal egy wltoys 124019-et két akksival 34e ft alatt kicsivel elhozni.
Ezekhez van itthon alkatrész? Vagy inkább rendeljek be előre néhány dolgot Kínából?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#6287) tvamos válasza madmike (#6286) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hogy nalad torni fognak-e a dolgok, az akkor derul ki, ha hasznalod. Van, akinek kibir sok-sok toltest, es a gumi sem kopik el, van, aki meg egy teljes toltest nem tud kijarni az aksibol anelkul, hogy valami torne.

Nalam a suspension knuckle, (a kinai szerint Wheel Axle Base) meg a front suspension arm szokott leginkabb eltorni, a drive shaft szokott elkopni, meg termeszetesen a gumit jarom le az autorol. Esetleg egy spur-pinion gear jol johet, meg egy tartalek szervo. Persze van mindenfele alu upgrade kinabol, nekem Traxxas-on nem valt be a kinai metal upgrade, vissza downgrade-eltem a gyari muanyagra.

Van pl. kisautok.hu, (meg persze masok is,) de ok ahoz a tipushoz adnak alkatreszt, amit ok arulnak, utana kell jarni, hogy ami van nekik alkatresz, az jo-e a te autodba. Amugy, ha jol latom, akkor a 144001 alkatreszei jok neked, ugy talan konnyebb keresgelni.

Gondolom arerzekeny vagy, lehet jobban jarsz, ha a banggoodrol rendelsz potalkatreszt.

Amugy, ha komolyan gondolod az ugratgatast, meg a back-flippeket, akkor kell ket kocsi, mert ugyis torik, mint a ropi, nem jo az, ha a 2. percben vegeter a mulatsag.

Persze, lehet majd idetalal kesobb valaki, aki WLToys-os, es mast fog irni, en nem nagyon szeretem ezeket a modeleket, csak lattam, hogy eddig nem nagyon valaszolt senki.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6288) aujjobba


aujjobba
addikt

Saját RC modell építéshez hol lehet alkatrészeket venni itthon?
Lyukacsos C profil a vázhoz, kerekek, tengely a hajtáshoz, távtartó, rászorító, csapágy, ilyesmik.
Nincs erre szakosodott bolt?

Egyelőre van két ugyanolyan kefés motorom törött autóból bontva, a vezérlést valószínűleg meg tudom épiteni, de a mechanika nem megy.
Lehetne két külön szabályozható sebességű első kerék plusz egy szabadon forgó hátul, ezzel egyszerűen lehetne “kormányozni”, nem tudom, építeném de alkatrészek sehol.
Pest megye előnyben.

Köszi ha adtok tippet!

[ Szerkesztve ]

(#6289) madmike válasza tvamos (#6287) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.

Ahogy nézem Aliexpressen harmada-fele áron vannak az alkatrészek mint Bangoodon. Lengőkarokat, kerékagyakat, kormányösszekötőt tervezek első körben rendelni. Talán még egy garnitúra kereket, valami agresszívabb mintával.
Érdemes fémet venni? Vagy legyen műanyag mert jobb ha ezek törnek és nem visznek magukkal több mindent?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#6290) Skillet válasza peet137 (#6285) üzenetére


Skillet
addikt

ESC? Gondolom az autó figyelheti, hogy ha X feszültség alá csökken, akkor lekapcsol... Olyankor csak villog a lámpa az autón. Ezért sincs külön védelem az akku pakkon.
Az LG H40 4Ah is Li-ion.

A 12428-hoz servo ötlet van, hogy melyiket érdemes?
Ha egyik sem bírja jobban, megvszem a gyári műanyag fogaskerekest. De igazából most sem a fogaskerekekkel van a gond, hanem a motorral. Ha lenne csere motor, kicserélném. De fogalmam sincsen, milyen kell bele.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6291) JoinR válasza Skillet (#6290) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez egy N20-as motornak tűnik így képről, de egyszerűbb új szervót venni (főleg a fogaskerékcsere miatt). Van fém fogaskerekes is, de nem biztos, hogy megéri próbálkozni vele, én anno találtam olyat, aminek csak a kilátszó fogaskereke volt fém, a többi műanyag :DDD

Vagy ha van saját távirányítód, akkor adja magát az ESC + 3 szálas szervó upgrade :)

[ Szerkesztve ]

(#6292) Skillet válasza JoinR (#6291) üzenetére


Skillet
addikt

Nincsen saját távom...
Nem feltétlenül egyszerűbben szeretném, inkább olcsóbban és talán (nekem) ésszerűbben. A fogaskerekekkel nincsen baj. Tudtommal.
Szóval a motor csere nekem jobb ötletnek tűnik. Olcsóbb.
Nagyon könnyen cserélhető. Kb 5 perc a két pötty forrasztás a motorra. Minél előbb szeretném megoldani, külföldi rendelés hosszú idő. Itthonról találtam műanyag fogaskerekes gyári servot, de akkor már inkább motor. Gondolom sokkal olcsóbb. Közben kintről berendelnék egy fém fogaskerekest is, elrakom, lesz tartalék.

Motort itthonról honnan, hogyan keressek rá?
Motoron amúgy nulla infó.
:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6293) JoinR válasza Skillet (#6292) üzenetére


JoinR
senior tag

Akkor el kell dönteni, hogy melyik fontosabb, az olcsón vagy a gyorsan :)
Ez a motor szerintem méretre jó, de nézd meg.
Ez meg a legolcsóbb szervó, amit találtam.
Itthon nem találtam pont ilyen motort, de ha lenne is, biztos drágább lenne, mint a teljes szervó kintről.

[ Szerkesztve ]

(#6294) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Tegnap vettem a gyereknek egy BLACKZON Slyder MT autót és a töltésével meggyűlt a bajom.
Egy USB-s sticket adnak hozzá a csomagba és a leírás alapján 5v 2A töltő kell neki.
Kipróbáltam a fellelhető összes telefon töltővel, ami nem QC.3 hanem sima 5V-ot tudnak, de csak pirosan világít a töltő (standby), holott a leírása szerint zölden villognia kellene és zölden világít, ha feltöltött.
Mit rontok el?
Köszönöm!

(#6295) llacee válasza llacee (#6294) üzenetére


llacee
őstag

Tárgytalan, a leírás pontatlan a szineket illetően. Rajtahagytam éjszakára oké lett.

(#6296) Skillet válasza JoinR (#6293) üzenetére


Skillet
addikt

Ejjjj, azt gondoltam volna, ha kint van párszázért pici motor, akkor itthonról max egy ezres. :N
Akkunál az jutott eszembe, hogy egy ILYEN 18650-es akku tartót fixre beépítek a 12428-ba. Nyilván nem ezekkel a pilincka vezetékekkel. Az akkukat tépőzáras valamivel leszorítom, hogy ne ugorjanak ki... Egy marék akkuval ellennék. Tölteni meg lehetne őket az Opus 3100-ban.
Van ennek hátránya azon kívül, hogy a vízállóság ugrik? Ami egyébként nem utolsó szempont... De azt már tényleg bonyolult lenne megoldani.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6297) madmike


madmike
őstag

Pénteken megérkezett a Wltoys 124019-em.
Kb 10 évvel ezelöttről van némi onroad-os tapasztalatom. 1/10-es autókkal jártam szőnyeges gyakorlásokra.
Hogy ez a buggy mennyire más világ. Baromi szórakoztató :DDD Tudtam, hogy gyors lesz, de élőben még így is meglepődtem.
Az ugratásokra elég hamar rá lehet érezni, szépen repül, viszonylag könnyű vele normálisan leérkezni.
Nagyon melegszik. Egy akksi után tűz forró benne a motor, vezérlő, illetve az alváz is rendesen átmelegszik. Valami extra hűtést kell majd tegyek rá.

Összességében eddig nagyon pozitív a véleményem az autóról.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#6298) peet137


peet137
tag

Látom, újra beindult az élet, segítsetek kicsit: kasztni festési tanács kellene. Tamiya bódé (Skyline R34, Lexan), Tamiya festék. Már másodszor festettem, de ismét ledobja a festéket. Kb 2-3 centis darabokban hullik, ahogy hajlik a műanyag kasztni. Másodszorra már akrilfestéket is fújtam a modellfesték "fölé" lezárni a réteget, de nem segített. Most már nem sok festék van rajta, lassan elfogy megint és gondoltam, újrafújom. De mivel? Menjek rá egyből akrillal? Szerintem az nem lesz elég "rugalmas", hogy fent maradjon...

(#6299) JoinR válasza peet137 (#6298) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, akrillal kell direktbe, de biztos számít a festék minősége. Youtube-on rengeteg tutorial van.

(#6300) peet137 válasza JoinR (#6299) üzenetére


peet137
tag

Ezen a videón pont azt mondja, hogy eszembe se jusson az akril (acetátbázisú) festék. Én is erre jutottam amúgy, mert a polikarbonát nagyon nem szereti a szerves oldószert. Nagyjából én is így festettem amúgy, bár azért 15 percet nem vártam a rétegek között, de a következő az lesz :) Eddig 2x kék volt a verda, igazi Skyline kék, de most akkor nézek vmi más színt, legyen akkor már változatos, esetleg csíkos. A "füstölve" festés már nagyon megy :D.
Bár én eddig fehér, vagy fekete záróréteget nem használtam, ezt is lehet, kipróbálom, mert így lényegében 6 réteg festék lesz rajta, abból baj nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.