Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) peet137


peet137
tag

Szembejött egy kihagyhatatlan ajánlat, egy himoto bl buggy, hát behuztam :) 3900 kV bl moci, egész masszív kasztni, de a szervoja nem valami gyors. 1:10-hez tudtok valami olcsó, de gyors szervot? A drift gépben nekem mgs van, az jó cucc, de most épp nem találtam jó áron. Ötlet?

(#6752) peet137 válasza peet137 (#6751) üzenetére


peet137
tag

Úgy fest, sok lett neki a 120c-s akksi. Legyalultam a spur és a pinion kereket is. Bár ah néztem, 0.6-os modul volt, vagyis gyárilag ezt kefés szettel szereltek, csak kapott egy bl-t utólag. Néztem fém 0.8-as spurt és piniont is, de így az áttétel még durvább lesz. Meglatjuk. A gyári kefessel 14 - 64 fog, a bl-lel 19 - 48... A modulok miatt kisebb pinion nem is nagyon lehet, talán a 17es meg odaér a spur hoz. Remélem, bírni fogja a hajtás, nincs benne kuplung...

(#6753) Skillet


Skillet
addikt

Hali. Csavarrögzítő jó lehet szinte bármi?
12428, a differenciálműből kijön a kardán tengely, mert abból a fém biszbaszból kijön a csavar.
Ezt néztem ki amúgy: KATT
Vagy van valami házi praktika, cucc, ami esetleg fellelhető a háztartásban?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6754) Levi123 válasza Skillet (#6753) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
A közepes erősségű szerintem megfelel a célnak amit írtál, mi a cégnél loctite rögzítőket használunk. Ebből a közepes szilárdságú oldható szerelésnél normál kéziszerszámmal, de nagyon kell figyelni lazításnál, mert a belső kulcsnyílású imbusz csavarok kisebb méretű fejeit (pl. 1,5 - 2 mm kulcsméret) könnyen "el lehet nyírni/nyalni", utána nehéz oldani, de főleg hernyócsavarnál bevált a közepes szilárdság. A loctite nagyon jó minőségű ipari termék, ezért az ára magas. Szerintem próbáld ki amit linkeltél, mert simán lehet jó, a mannol olaj termékeit használom én is és elégedett vagyok vele.
Itt egy rövid videó miért fontos a menetrögzítés [link]

Levi

(#6755) Skillet válasza Levi123 (#6754) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm! Holnap veszek belőle. Itt van a közelben a budai kauffer.
Ha már szét kell szedni megint a difit... mivel érdemes zsírozni a fogaskerekeket? Múltkor, amikor javítottam, száraz volt belül az egész.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6756) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok

Vettem komplett kerekeket, aszfaltra és murvára is, de amikor feltettem, pár méter után a gumik leugrottak a felnikről. Hallottam, hogy ragasztani szokás ezeket, csak nem tudom, hogy milyen ragasztóval érdemes ezeket?
Sima technokollal lehet?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6757) Sub-ZeRo válasza gabe_ (#6756) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.
[link]
Nekem is kellett venni, mert nem hogy leverte a gumit a felniről, hanem simán elforgatta a felnit a gumi meg állt egy helyben. Így már át bírja vinni az erőt. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6758) JoolsNOS válasza Sub-ZeRo (#6757) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Gumitól függ. Nekem régen a GPtoys 911 szintén csak elforgott, de a slashen a lágyabb gumi már megnyút és leugrott.

#6756gabe_: pillanatragasztó is jó lehet, csak figyelni kell hogy jól rakd fel, mert a ha valahol elcsúszik akkor nagyor ráz a kerék. De persze a legjobb a spéci ragasztó.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#6759) gabe_


gabe_
őstag

Köszi. :)
Hát, egy wltoys 124019 brushless upgrade után tegnap leteszteltem, hogy ezzel a motorral kb. 50%-nál nem érdemes feljebb tekerni a powert, mert a levágott füvön még az egyik gyári kerékből is kihajította a szivacsot... :)
Csak kiváncsiságból megmértem, aszfalton, de terepre hangolt futóművel 71km/h- ment... :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6760) Levi123 válasza Skillet (#6755) üzenetére


Levi123
senior tag

Azt nem tudom mi az előírás az ilyen modelleknél, de én a kínai wltoys-nál és a traxxas maxx-nél a lithium ep2 kék kenőzsírt használom a fogaskerekeknél, ez hőálló és jó mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, meg van is belőle itthon, mert használom máshol (bringa, csapágyak stb.) én vettem egy 400 g-os tubussal és az sokáig elég (nem itt vettem, nem reklám, csak rákerestem: [link]
A differenciál műben ha jól tudom valami spéci szilikonos zsír van, bár a traxxas-nál még nem szedtem szét, a kínaiba tettem kéket, örült neki, mert csont száraz volt az is ;)

[ Szerkesztve ]

Levi

(#6761) gabe_ válasza Levi123 (#6760) üzenetére


gabe_
őstag

Én Motorex 190-et raktam a diffikbe, eddig úgy tűnik szeretik :)
Az új aszfaltgumi első 10 méter után: :)

Sebességteszt:

Akció közben: :)

Nincs kímélve a gép, brutál, hogy mit kap. Kell is szerelgetni (még jó, hogy azt is szeretem), legutóbb a kiesett lengőkar csavar miatt kifordult kerék vetett véget az ugratós bulinak :)

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6762) Levi123 válasza gabe_ (#6761) üzenetére


Levi123
senior tag

Az komoly :) :C

Levi

(#6763) peet137 válasza gabe_ (#6761) üzenetére


peet137
tag

Ezt milyen alkalmazassal mérted? Eddig eszembe sem jutott, h egy régebbi telcsivel ilyet is lehet... :))

(#6764) chris-v válasza peet137 (#6763) üzenetére


chris-v
senior tag

Bármilyen GPS-es vagy sport alkalmazás jó rá elvileg ami tudja mérni a sebességet.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#6765) gabe_ válasza peet137 (#6763) üzenetére


gabe_
őstag

Beírod a Play áruházba hogy " gps speed log" és rengeteget kilistáz.
Már nem emlékszem, de valamelyik jobb értékelésűt választottam...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6766) Necronom


Necronom
senior tag

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#6767) tvamos


tvamos
nagyúr

Nincs valami otletetek, milyen "menet rogzito" kamerat tudnek vasarolni Axial SCX24-re? (1967 CHEVROLET C10 4WD a kaszni, ha ez fontos.) Bocs, ha volt mar ez a kerdes!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6768) peet137 válasza tvamos (#6767) üzenetére


peet137
tag

Én egy sjcam kamerát használok erre. Gopro klón Kínából, töredék áron... A sisakra szerelhető rögzítő kétoldalassal a kasztni tetejére ragasztva, és ennyi. Wifis.
És a gopro összes kiegészítője jó hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#6769) peet137 válasza gabe_ (#6765) üzenetére


peet137
tag

És tényleg. Köszi az infót. Elő is szedtem egy régi Samsung telot erre a célra :)

(#6770) gabe_ válasza peet137 (#6769) üzenetére


gabe_
őstag

Szivesen. 😀
Az öreg Samsung S5 mini jó szolgálatot tett...

Megragasztottam a kerekeket, ma ki is próbáltam őket, remekül teljesített mind a terep, mind az aszfalt gumi. Jót állatkodtam velük 😀

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6771) tvamos válasza peet137 (#6768) üzenetére


tvamos
nagyúr

De ez gondolom 1:10-es onroad. Vagy mekkora?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6772) peet137 válasza tvamos (#6771) üzenetére


peet137
tag

Igen, 1:10. Kicsit bután fest a kamerával a tetején, de annyi baj legyen. :) próbáltam driftgépben is, de ahhoz komolyabb cam kell, mert elmosódott a kép a sok irányváltástól :)) A monsteren meg a buggy n még nem volt, de jön a jó idő, ott is letesztelem.

(#6773) tvamos válasza peet137 (#6772) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerinted egy 1:24-es auton ez hogy nezne ki?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6774) peet137 válasza tvamos (#6773) üzenetére


peet137
tag

Ja, azt nem is néztem, h ez 1:24... Lehet, fel is borulnak tőle... :)) akkor nem szóltam, ez neked nem lesz jó rá.
Nekem amúgy ilyen van:

(#6775) JoinR válasza tvamos (#6767) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem van egy ilyen, de ez ugye csak rögzíteni tud. Szerintem akkor már izgalmasabb az FPV. Erre nálam van egy RPi Zero W a hozzá való kamerával, és Wifi hotspoton csatlakozom rá telóval. Lehet már ez is túl nagy az 1/24-re, nekem a WPL tetőcsomagtartójára pont jól elfér. :)

[ Szerkesztve ]

(#6776) Haart


Haart
addikt

Hi, gondolkodom egy kis mini crawleren. Egyenlőre az axial scx24 vagy a traxxas trx-4m et nézegettem. Az scx-et upgradelni kell mert out of the box gyenge nagyon, a traxxas jó out of the boxban is de azt is lehet upgradelni. Van már valakinek ilyen esetleg? Ahogy nézem az alkatrész ellátottság 0 magyarorságon kb. Tud esetleg valaki valami jó oldalt az upgadekhez?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#6777) Gubu0101 válasza Haart (#6776) üzenetére


Gubu0101
veterán

Injora.com.
Trx 4-hez onnan rendeltem cuccokat kb 2 het es megerkezik.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6778) Haart válasza Gubu0101 (#6777) üzenetére


Haart
addikt

Na az jó, EU-n belülről szállítanak vagy amerika?

(#6779) JoinR válasza Haart (#6778) üzenetére


JoinR
senior tag

Kína, de jó minőségű cuccaik vannak.

(#6780) Gubu0101 válasza Haart (#6778) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kina jaja.Paypal fizetes van,sima bankartyast most hirtelen nem tudom.Tavaly rendelgettem 10-20€-os tetelne asszem 3€ szallitast szamolt fol.Rendeltem 80€ korul arra mar semmit.
Ez a kasztni is onnan van a defire.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6781) Haart válasza Gubu0101 (#6780) üzenetére


Haart
addikt

Jól néz ki a gép :R
Kell nekem is valami rock crawler gép :D
Maverick strada mt-t használtam eddig de meguntam ezt a száguldozós dolgot, plusz nagyon figyelni kell ne verd oda a gépet annyira sehova :D
Inkább valami lassabb techinkásabb gép kell esetleg építek neki pályát is.

(#6782) Gubu0101 válasza Haart (#6781) üzenetére


Gubu0101
veterán

Koszi :R Ezek tokeletesek arra.Meg szervot kellene bele vennem,mert a gyari az gyengusz,elejet kellene meg sulyozni es szinte kesz is.A defi kb 80%- at mar kicsereltem :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6783) tvamos válasza Haart (#6776) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem lassan 2 eve van SCX24. Nincs vele semmi gond. Idealis szoba cirkalo. A Traxxas tutira jobb, de nagyobb is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6784) Haart válasza tvamos (#6783) üzenetére


Haart
addikt

Ahogy nézem az alkatrészek javarészt ugyanazok, mármint pl a kerékméret ugyanaz megy minkettőre nagyságrendileg. A test meg a karosszéria ami kicsit nagyobb az tény. De igazából nem nagy különbség. Az SCX dobozból kiszedve jóval gyengébb konfig mint a traxxas, ezért inkább upgradelve jó. Még vacillálok én is melyik legyen.

(#6785) tvamos válasza Haart (#6784) üzenetére


tvamos
nagyúr

"inkább upgradelve jó"

Minden ironia nelkul szeretnem megkerdezni ezeket a dolgokat, mert tenyleg kivancsi vagyok ra! Milyen tulajdonsaga nem felel meg a szamodra az SCX24-nek? Mi az, ami nem eleg jo? Lassu? Tul gyors? Keves a nyomatek? Tornek az alkatreszek?

Ne gondold, hogy nem valogatok hozza upgrade kiteket minden masodik honapban, de amikor felteszem magamnak a kerdest, hogy mi a baj vele, akkor mindig csak arra jutok, hogy jo lenne egy kis plusz kormanyszog, es ennyi.

Ha kiviszed a szabadba, egy valodi sziklas terepre, az mas, de oda szerintem ez a gep kicsi. Es szerintem a Traxxas is kicsi oda. (Kiveve, ha a kerted vegebe magadnak epitesz hozza palyat, mert akkor azt meg tudod csinalni tutira.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6786) Haart válasza tvamos (#6785) üzenetére


Haart
addikt

Nézz teszteket a youtubon trx-4m vs scx24.
A dobozból kivéve az scx gyengébb konfig mint a traxxas. Nem mondatam hogy rossz gép, csak az igazi benne rejlő potenciált upgradelve kapod meg.
Alapból gyenbébb az akksija, a gumija, a motorja. Eleve nem olajos a felfüggesztése, csak rugók vannak benne.
Ilyesmikre gondolok, és ezt a legtöbb tesztben elmondják.
Szóval nem arra van itt kihegyezve a dolog hogy szar az SCX csak a starter kit gyenbébb, ennyi ez tény.
És most nyilván nem arra gondolok hogy a gyerek megy 2 karikát vele otthon a lakásban, mert arra egy 5000 forintos távirányitos auto is megteszi.
Ezek sziklamászók, jóval több potenciállal mint egy sima távirányítós autó.

[ Szerkesztve ]

(#6787) Gubu0101 válasza Haart (#6786) üzenetére


Gubu0101
veterán

En a gyari motort is dobtam a traxxasbol.Nem mondom,hogy gyengusz volt,inkabb ugye a vizallosag.Vettem bele helyette inkabb egy 1800-as Hobbywing quickrun fusion 2in1 motort.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6788) Haart válasza Gubu0101 (#6787) üzenetére


Haart
addikt

Nyilván azt is lehet még uppolni :D
De elmentünk a témától a lényeg anyni, hogy dobozból kivéve a két gépet, a traxxas jobb gépet rakott össze alapból. Nyilván ez az árán is meglátszik, mert valamivel drágább mint egy alap scx24.
De valszeg én is a traxxast veszem méghozzá egy utánfutóval az nagyon bejön :U

(#6789) tvamos válasza Haart (#6786) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, igy ertem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6790) tvamos válasza JoinR (#6775) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, ilyen lett, de szerintem meg ez a kamera is tul nagy, meg kusza a sok drot. Nezek egy egybe kamerat. Mondjuk olyan jobb lenne, ami tud SD-re is rogziteni, meg fpv-t is, de most olyat nem talalok, ami meg pici is lenne.

Mondjuk az eleg franko, hogy OBS-ben van kep... kivancsi vagyok, mennyire birja majd menet kozben.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6791) JoinR válasza tvamos (#6790) üzenetére


JoinR
senior tag

A jól használható FPV ritkán szép. :D
Én meg akartam tartani a scale kinézetet, úgyhogy a plexin keresztül annyira nem szép a kép (meg hát a Pi Zero W ennyit tud, jobb felbontásnál nagy a válaszidő), de cserébe alig látszik (főleg ha még a platótető is rajta van). A becsomagolt 18650 helyett meg lehetne hajtani a vevőről is, csak így egyszerűbb volt próbálgatni, aztán úgy maradt.
A videó, hát az olyan, amilyen. :))

[ Szerkesztve ]

(#6792) tvamos válasza JoinR (#6791) üzenetére


tvamos
nagyúr

Franko lett, jol nez ki a aksi is! :C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6793) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok.
Nincs esetleg valakinek surpass kompatibilis 60A ESC programozókártyája Kecskemét környékén? :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6794) Skillet válasza Levi123 (#6760) üzenetére


Skillet
addikt

Vettem mannol csavarrögzítőt. Teljesen jó. Megfogja, de melegítés nélkül ki tudom csavarni, szóval tökéletes.
Zsír. Vastag hozzá ez a zsír. Ha megforgatom a kerekeket, azonnal megállnak. Nagyon visszafogja a hajtást. Vékonyabb cucc kell hozzá. majd keresek valamit, csak már így is napokat töltöttem zsír kereséssel.... YouTube-on láttam valami Lucas white lithium grease-t, hogy azzal rakja össze a forma ezeket, de itthon nem lehet kapni. Az kellően lágynak tűnik. Hozzátenném, fura, mert mindkettő NLGI2. Tréfás. :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6795) Levi123 válasza Skillet (#6794) üzenetére


Levi123
senior tag

Szuper örülök, hogy jó lett csavarrögzítő.

Levi

(#6796) Skillet válasza Levi123 (#6795) üzenetére


Skillet
addikt

Jaja, teljesen jó. És a zsír? Nálad hogy szuperál, nálad is megfogja a hajtást?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6797) Levi123 válasza Skillet (#6796) üzenetére


Levi123
senior tag

De fogta, de kis használat után már nem, gondolom szétcsapta a fölösleget :)
A fogaskerék házát elméletileg nem is tudod teljesen feltölteni, a fogaskereket szoktam bekenni, de az a következő tisztításnál is látszik a fogak között...
Max a difinél lehetne teletömni, de oda kell a spéci szilikonos zsír? :F

Levi

(#6798) WunderKinder válasza gabe_ (#6793) üzenetére


WunderKinder
tag

Ilyenhez van, ha megtalálom. :)

(#6799) Skillet válasza Levi123 (#6797) üzenetére


Skillet
addikt

A YouTube forma pont a difit tolja tele Lucas white grease-zel!
KATT
23:20-tól érdekes. És ez nem szilikonos zsír. Lithiumos NLGI2. De mégis sokkal vékonyabbnak tűnik, mint a kék zsír. Itthon nem találtam. Kintről lehetne rendelni. Vagy itthon keresni valami folyósabb cuccot. Csak még nem tudom mit. legszívesebben teletölteném olajjal :DDD de ki fog folyni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6800) gabe_ válasza WunderKinder (#6798) üzenetére


gabe_
őstag

Köszönöm, nekem ez van, szerinted jó lehet hozzá?

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.