Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DigitXT válasza jozsi252 (#1100) üzenetére


DigitXT
félisten

A vicc az, hogy ez nem vicc... Pedig szívesen csinálnék ilyen
légifelvételes mókát, de 100 forintos bírságot kockáztatni?:O
Már nem csak az a baj, hogy a kopter drága: még "illegál-is"?

(#1102) DigitXT válasza DigitXT (#1101) üzenetére


DigitXT
félisten

100 forintos...:DD (Mobilról pötyögtem. De remélem értettétek.:DDD)

(#1103) Peaceliker válasza DigitXT (#1102) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem ertjuk, kerlek magyarazd el! ;]

Savage ? :P :D
Folos alaktreszed van? Tan erdekel ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1104) DigitXT válasza Peaceliker (#1103) üzenetére


DigitXT
félisten

Van sok kerekem, de 50K-ért továbbra is vihető távostúl, extra szervóstúl stb.
Nem értem rá ezzel foglalkozni. Rengeteg időt és pénzt vittek el a motorjaim.

(#1105) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Hozzájutok hamarosan egy Turnigy 9x távirányítóhoz. Repülőhöz lenne használva, és az lenne a kérdésem hogy vannak itthon ceruza eneloop akkuim. Szerintetek tökéletesen meg fog feleni a távirányítóba ( 8db kell bele ) ez a jó minőségű akksi, vagy inkább Alkálit vegyek bele? Ti mivel szoktátok üzemeltetni a távirányítókat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1106) Minstrel válasza jozsi252 (#1105) üzenetére


Minstrel
senior tag

Jók lesznek az eneloop-ok is. Én vettem bele lipo-t, mert nem kaptam hozzá ceruzaelem tartót, ráadásul gyorsabban feltöltődik és könnyebb is, mint 8 AA akku.

(#1107) DigitXT válasza jozsi252 (#1105) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem 8 ceruzaakku van benne. Tökéletesen működött.
Persze mióta lemerült, ráfér egy újratöltés, de hosszabb
távon biztosan olcsóbb töltögetni, mint elemeket venni.
(Sőt, nagyobb fogyasztású gépekbe, pl. fényképezőgép
egy jó akku még tovább is bírja, mint a ceruzaelemek...)
Távirányítónál gondolom a fesz miatt kérded: 8x1.5=9V
8x1.2=7.6V Ha neadjisten nem szereti a "kevés" feszt.:B
(Rádiós óránál volt olyan, hogy akkuról nem sokat ment,
noha a fogyasztása kevés, de fesz az kellett volna neki.)

(#1108) Peaceliker válasza DigitXT (#1107) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ott van egy kis gond a matekkal! :P ;)

Jok a ceruza akkuk, de lipo jobb sztem, szinte nem on merul es ugy vettem eszre jobban is birja picit. Egy baj van csak, hogy 9x tavba csak specko meretu vevo lipo fer be, ami picit dragabb.

Arra nagyon vigyazz, hogy polaritas helyesen legyen akku vagy ellem talca bekitve! Tudom ez banalisan hangzik, mert semmi nem szereti az ilyen merenyleteket, de van ami kibirja …viszont 9x picit sem birja, azonnal kampec! Tobben jartak igy …

Jah es meg annyi, hogy tavot szedd szet es forrasztasokat nezd at! Sajna nemelyikre rafer …

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1109) DigitXT válasza Peaceliker (#1108) üzenetére


DigitXT
félisten

Valóban, valamiért a kisautóm 6-os akkuja járt a fejemben...:B
Gondolom a jelenség 8 akkunál is megvan (12V vs. 9.6V).:R

Amúgy ilyen a távirányítóm. Gondolom "szereti" az akkukat is...
Szerk: már csak azért is, mert akkutöltőcsatlakozás is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1110) Peaceliker válasza DigitXT (#1109) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, szitu ugyan az. :)
Legtobb tav nem finnyas akkura, de van kivetel. Helis tavbol van ami 9v nal mar reg elkoszont, van ami 7el is elvan, ugy hallottam.

"Oh my Goa'uld!"

(#1111) jozsi252 válasza DigitXT (#1107) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segítséget mindenkinek!

Maradok inkább az eneloop-nál, mivel ez nagyon keveset merül, illetve mondhatni hogy a legjobb AA akksi. Valamint pl a kapacitása nagy részét 1.2V fölött adja le, ami azt jelenti hogy még akkor is 9.6V-nál járok. Ez meg 9 alatt kezd csipogni. IPC-1L töltőm van, szóval azzal tudom normálisan tölteni/kisütni őket.

Peaceliker Igen tudom, olvastam erről hogy sokan így vágták haza ezt a távot.. Fordítva dugták rá a lipo akksit, aztán a fordított polaritás miatt kampec lett.. Drága mulatságnak mondható.

iPhone 13 Pro Max

(#1112) tvamos válasza jozsi252 (#1111) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ilyesmit hasznalok Optic 6-ben is, meg fenykepezoben, meg mindenfele.
Ezzel lehet berakni elem helyett...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1113) Pulsar válasza jozsi252 (#1100) üzenetére


Pulsar
veterán

azért nem vicc, mert egyre több meggondolatlan ember juthat hozzá pl a phantomhoz, és elég sok köztük ember életet veszélyeztetve repked vele fel és alá rendezvények, tömegek felett. Biztos hogy marha pipa lennél Te is ha a gyereked fejére egy ilyen esne, mert ő úgy gondolta, hogy az első RC boltban megvásárolt Phantommal való 10 perces repülés után Ő már úgy gondolja, hogy profi RC pilóta.

(#1114) DigitXT válasza Pulsar (#1113) üzenetére


DigitXT
félisten

Az NKH engedély kiadásakor vizsgálják, hogy az illető profi RC pilóta?

(#1115) Pulsar válasza DigitXT (#1114) üzenetére


Pulsar
veterán

még nem....

(#1116) tvamos válasza Pulsar (#1113) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elvben egyetrtek ezzel, de a magyar gyakorlatban ez azt fogja jelenteni, hogy lesz meg egy oka a redoroknek, hogy vegzaljak az adofizeto allampolgarokat. Es ez nem jo! :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1117) Pulsar válasza tvamos (#1116) üzenetére


Pulsar
veterán

Persze, de nézőpont kérdése. Ha Te kint ülsz egy mezőn, és nyomod az RC-t, nagy valószínűséggel soha sem fog rendőr zaklatni, hogy ugyan mint csinálsz. Nyilván nem is ezért van/lesz kitalálva.

(#1118) Peaceliker válasza tvamos (#1116) üzenetére


Peaceliker
őstag

En most pozitivan allok ehhez a kerdeshez. Nemreg vtunk kint varosligetben robbanos (nitros ) autokkal, 2xis elmentek melletunk rendorok, nem szoltak semmit. Persze nyilvan rendor fuggo is lehet a dolog, de bizom benne, hogy csak ugy nem fognak csesztetni senkit …

"Oh my Goa'uld!"

(#1119) DigitXT válasza Peaceliker (#1118) üzenetére


DigitXT
félisten

Még jó, hogy a Savage-ra (még) nem kell repülési engedély.
Pedig ha az elrepül, nagyot tud ütni... És akkor mázlija volt.

(#1120) Peaceliker válasza DigitXT (#1119) üzenetére


Peaceliker
őstag

Eleve 5kg,akar 70el is tep, az meg foldon is veszelyes. :)
Nem is valo mindenkinek a modellezes …

De ez meg csak szimplan barom. Ha mar ilyen "ugyes" , legalabb erkezhetne talpra (fek gaz al iranyithato a porges a levegoben )...

"Oh my Goa'uld!"

(#1121) DigitXT válasza Peaceliker (#1120) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha visszább tekered, van pár jól sikerült ugratása is. Csak a majdnem brutálmód fejbesomta magát rész miatt linkeltem, ami értelemszerűen a "nem jól sikerültek" közt van.:))

(#1122) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Elhataroztam magam hogy belevagok ebbe az RC helikopater bizniszbe. :D

Nulla tapasztalatom van ezert fordulok hozzatok segitsegert.

Ajalnjatok valami kis kezdo helikoptert amin kitudom probalni hogy is megy ez aztan ha tetszik meg raerzek a dologra akkor majd esetleg lehet feljebb lepni.

A segitseget elore is koszonom! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#1123) Peaceliker válasza EczkE (#1122) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elsőre 4csatornás gépet javaslok.
wltoys v911 elég bevált kezdésnek. Olcsó, olcsó hozzá minden (kintről rendelve, itthon is kapni, de az már megsarcolt ár).

Ha komolyabban gondolod egy fokkal, akkor v922, de inkább v977.
v922 egy korábbi 6 csatosnás gép. Azt sokkal nehezebb irányítani és gyorsabb is (ami kezdésnek nem előny), azzal komolyabb manővereket is lehet.

v977 a 922 utódja, de van benne egy úgy mond 6g mode. Abban a módban 4ch módra viselkedik (self level, azaz megpróbál egyenesbe állni, amit a 6ch gép és 3d módban 977 sem tesz meg). Jah és brushless főmotor van benne.

977 drágább, de ha már bátor vagy, egy kattintás és 6ch gép, nyomhatod fejjel lefele is. :P
Ha kintről veszed és nem tk zod le őket, itthon majd bukta nélkül el is tudod adni őket.

Persze 6ch gépek beállítása nagyobb rutint igényel, törékenyebbek és több, drágább alkatrész is van bennük és sérülékenyebbek is.

És kezdésnek ezeknél nagyobb gépeket nem ajánlok. Ezek elég jól bírják az esést.

"Oh my Goa'uld!"

(#1124) tvamos válasza EczkE (#1122) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem helizek, csak repulozni probaltam, es tapasztalatbol azt mondanam, hogy inkabb szimulatorra koltsd a penzt. Ugyis tel vann nemsoka. A kicsi gepek instabilok, nem lesz benne oromod, ha pikk-pakk ossze torod. Ha nagyon lassu a gep, akkor meg megunod rogton.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1125) EczkE válasza Peaceliker (#1123) üzenetére


EczkE
addikt

Kint vagyok UK-ben, szoval itt kint vennek valamit, mondjuk Amazonrol.

Koszi a javaslatokat, utana nezek a gepeknek. :R

tvamos: Nem tudom 20-30£-ert milyen szimulatort tudok venni. :DDD Megprobalkozom egy kicsivel aztan ha latok benne fantaziat akkor folyatatom. :)
A tel meg nem para, tengerparton elek, itt telen is jo az ido. ;] :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#1126) tvamos válasza EczkE (#1125) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, ott meg fuj a szel... kizart, hogy egy kis geppel tudj repulni. (A hideg alapjaban nem lenne gond.) De te tudod... vagyis, majd meglatod.
A munkatarsamnak Phoenix szimulatora van. En azzal szokok repulni a munkahelyen.

Csak most olvastam vegig az arat, amit irtal. Hat, abbol adnak egy olcso koakszot, amivel a szobaban lehet kicsit bohockodni. Akkor bocs!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1127) EczkE válasza tvamos (#1126) üzenetére


EczkE
addikt

Hat bakker, hol nem fuj a szel? :D Kiprobalom, az a 30£ nem vag foldohoz ha megse jon be. Ezt mar amugy is ki szerettem volna probalni, de otthon valahogy sosem jott ossze. Na meg fater nagy repulos, ez is sokat szamit nalam. :D

Amugy koszi a tanacsodat, lehet majd kesobb neked lesz igazad. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#1128) Peaceliker válasza EczkE (#1127) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az viszont igen, hogy 4ch gépek és főleg ebben a méretben bazi szél érzékenyek. Nagyobb zárt térben van értelme a 911 nek. Nagyon pici szélben kint is. Gyorsnak elég gyors, először túl gyors is lesz (egy koax sokkal lassabb ennél).

Kezdésnek ez a legjobb. Ha bejön mehet vmi 100as 6ch (az már bír szelet is, persze nem vihart).

Szimulátor 6ch ra váltás előtt kötelező, ez tény. De akkor lehet majd olyan gpet venni, aminek távja szimu képes.
Van aki jól el van szimulátorral, én kb 5 percet tudom nyomni, utána lépek ki...pedig komolyabb géphez kéne.
De ilyen kis gépek elég jól bírják eséseket. 911 meg majd elpusztíthatatlan. farokmotort kell venni pluszba 1-2t, meg tudni kell forrasztani a cseréhez. de crashkit is 1000ft hozzá kb.

Amúgy hamar meg is lehet unni a gépet, mert nincs benne sok, az tény, de hogy megnézd akarsz-e komoly pénzeket beleverni (helizés a legdrágább sztem) arra tökéletes.

Viszont ami ebben a hobbiban kb nincs értelmes, az a nagyobb 4ch gép. Talán multiplex funcopter... ha nagyobb kell majd, akkor csak 6ch...de az törik és bazi drága és akku sem fityinges hozzá...jobban jársz ha nem szeretsz bele ;) :D

én is elkezdtem helizni, de most csak kocsizok, részben anyagiak miatt.

"Oh my Goa'uld!"

(#1129) EczkE válasza Peaceliker (#1128) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi megegyszer. Megprobaljuk majd aztan kiderul meddig tart ez a lelkesedes. :D :R

Asszem mindenféleképpen!

(#1130) Peaceliker válasza EczkE (#1129) üzenetére


Peaceliker
őstag

nincs mit. :)

azt megmondhatom, hogy irányítani 100x nehezebb, mint amilyennek tűnik. ;) vagy csak én vagyok született láma hozzá :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#1131) EczkE válasza Peaceliker (#1130) üzenetére


EczkE
addikt

Ha par het utan is tart a lelkesedes es tenyleg rendelek egyet majd beszamolok rola. :D (jovo heten latogatok haza, masfel hetre, addig nem rendelek, nincs ertelme)

Asszem mindenféleképpen!

(#1132) tvamos válasza Peaceliker (#1128) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node 30 GBP... abbol talan egy tisztesseges TX, ha kijon...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1133) EczkE


EczkE
addikt

Errol velemeny?

[link]

Asszem mindenféleképpen!

(#1134) Peaceliker válasza tvamos (#1132) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem kerül annyiba egy 911 rtf.

(#1133) EczkE

Ne! Mert koax és mert nagy! Jah és mert 3ch.
Persze kezdőként csábító a méret, de nem javaslom.
Akkor v912. De 911 strapabírobb, olcsóbb, de ha szabadtéren akarod nyomni, akkor 912 még jó lehet.
De már annál is majdnem 1 esés 1 szerelés a menete. 911 számtalan esést kibír.
Vagy akkor syma s107 ha nagyon olcsó kell. Az csak beltérre, de nem idegbeteg, stabil és csak 3ch.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1135) Minstrel


Minstrel
senior tag

Én is v911-et javaslom, ez a nagy koax 3ch egy lomha elefánt, és jobb a 4ch irányítást megtanulni.

(#1136) EczkE


EczkE
addikt

Koszi megint. :D Megtetszett mert szep nagy es olcso. :D

De akkor marad a v911. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#1137) tvamos válasza Peaceliker (#1134) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat nem nez ki tul bizalomgerjesztonek a TX, de legalabb 4-CH a V911-V2.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1138) JoinR


JoinR
senior tag

Megtetszett ez a v911 most hogy így szóba került :) Lehet ebből táv nélküli verziót kapni? Youtube-on össze tudják bindolni a Turnigy9X-szel úgy látom.

(#1139) Minstrel válasza JoinR (#1138) üzenetére


Minstrel
senior tag

Banggood.com - V911 BNF, itt van a legjobb áron és korrekt bolt.

(#1140) jozsi252 válasza EczkE (#1136) üzenetére


jozsi252
veterán

Kültéren V911 nagyon izgága tud lenni ( könnyű nagyon ), és nem csak ezért nem vennék ilyet, hanem mert sima kefés motorral van. Ami x start után cserére fog szorulni, illetve annyira azért azt sem díjazza ha egymás után sok startot csinálsz vele ( melegszik ).
Én ha a helizést most kezdeném el, akkor 100% hogy egy Brushlesses V912-őt vennék. Annak már azért súlya is van, a motor is sokkal tovább bírja mint egy kefésnek, és nem is melegszik úgy fel a motor mint egy szénkefés.

Más:

HobbyKing-en még aug utolsó napján rendeltem egy Turnigy 9X távirányítót, de keservesen lassúan ért ide, pedig a gyorsabb ( AIR Parcel ) szállítást választottam. Vámon is fennakadt, de elvileg hétfő - szerda között már itt lesz. Végül nem veszek bele lipo akksit, hanem maradok az eneloop ceruza akkuknál. Kezdő repcsisnek szerintetek érdemes ezt felokosítani telemetriára? Vagy először tanuljam meg a repülőn a dolgokat, aztán utána jöhet a telemetria?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1141) Peaceliker válasza JoinR (#1138) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha gyari flysky modul van benne, akkor igen.

Amugy 911 gyari tavja telleg eleg kaki. Van aki 912 tavjaval hajtja, de az sem egy csucs cucc.
A BL 912 jobb kint, de bent nem hasznalhato es nem kicsit dragabb. Az kovetkezo szint lehet ha nem 6ch ra lep tovabb ... sztem :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1142) tvamos válasza Peaceliker (#1141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy Optic 6 van, gombokert adjak hasznaltan, de nagyon jo. (Mondjuk ez speciel nekem masfel ora forrasztgatasba kerult...) A Hobbykingen lehetett venni hozza faja RX-et. Most nem tudom, mi az abra, mert van vagy 5 RX-em.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1143) Peaceliker válasza tvamos (#1142) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem vagyok képben ilyen távokkal már, nekem egy 9x volt aztán egy devo 7e. És most már csak kocsizok

"Oh my Goa'uld!"

(#1144) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

quadcopter építésén gondolkozom, de a vezérlőt magam csinálnám, és lehet h ez lenne a szakdolgozatom is majd (BSC, májusban, de már most elkezdeném). azoktól kérdeznék, akik esetleg kicsit jobban el vannak merülve a témában, hogy mennyire bonyás egy ilyen gép mozgását fizikailag lemodellezni, és az alapján egy szabályzót tervezni? milyen fő buktatói vannak esetleg?

elvileg az lenne a terv, hogy a frame, a motorok, az ESC-k, a szenzorok, az akku mind készen lennének megvéve, én csak a vezérlő panelt tervezném és építeném meg, illetve majd programoznám fel. irányítás első körben nem feltétlenül távirányítóval lenne, hanem pc-ről, parancsokkal, egy sima 2.4gigás adóvevőn keresztül.

elsősorban a matekjával/fizikájával vagyok kicsit gondban, hogy hogyan lehet egy ilyen cuccnak lemodellezni a mozgását matematikailag, milyen ki és bemeneti változói vannak, milyen koordináta rendszerben érdemes dolgozni, ilyesmik. ha már van valami egyenlet ami a szenzorok kimeneti jelei és az egyes motorok fordulatszáma között kapcsolatot teremt, azzal talán el tudok indulni, de gondolom ez nagyban függ az egyes alkatrészek paramétereitől (tömegek, motorerő, súlyeloszlás, ESC késleltetése stb).

szóval ha valaki jómunkásember valami kis iránymutatást tudna adni, akár olyan szinten is, hogy hát öcsi ez azért nagy falat lesz, vagy én nem biztos hogy így állnék neki, nagyon hálás lennék :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1145) zolisx4 válasza FireKeeper (#1144) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Nekem van quadcopterem ,és elég rég óta modellezem ,de az amit szeretnél ,az nem egyszerű dolog az biztos .Szerintem nagy falat lesz, de meg lehet csinálni .
Én mindenképpen javaslom hogy keresd az RC fórumot Itt sok mindent találsz ami érdekes lehet.

(#1146) Peaceliker válasza FireKeeper (#1144) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vannak flash elheto vezerlok. En azt javasolnam, hogy szerezz be egy olyan fw t es probalj meg belelesni a forraskodba (ha megoldhato ). Es akkor sztem kepbe tudsz kerulni, hogy mi merre …

Es remelem nem az ESC eket szoktak flashelni a quad oknal :D annyira nem vagyok benne. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1147) zolisx4 válasza Peaceliker (#1146) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha jól tudom flash elheto vezérlőknek csak bizonyos része írható felül az alap forrás az adott és nem hozzáférhető ,nem kiolvasható ,de ez nem biztos .

(#1148) FireKeeper válasza Peaceliker (#1146) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ESC-ket is szokták flashelni tudtommal, hogy csökkenjen a reakcióidejük.

amúgy a legtöbb vezérlő tudtommal PID szabályázást használ, úgyhogy gondolom ha nem nyílt forráskódú a cucc, akkor csak a szabályzó paramétereit lehet módosítani... meg a lényeg az lenne hogy ne átSchmidteljek egy kódot vmi open source cuccról, hanem én csináljam meg :D a szabályozástechnikai részével nem hiszem hogy gondom lenne, a programozást is valszeg megoldom, inkább csak a matekos része az, amivel nehezen tudok elindulni, fizikából mindig is szar voltam :D

zolisx4: kösz a választ neked is ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1149) tvamos válasza FireKeeper (#1144) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van open multicopter projekt arduinoval, meg STM32-vel, azokat nezd meg. (Mondjuk a BSC szakdolgozaton mar a quad mozgas szimulacioja is tul mutat, ha rendesen, nullarol meg akarod csinalni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1150) Allien


Allien
veterán

Aki (new)banggood-ról rendel, gondolom, nem felejti el beírni a -5%-os kódot! Elvileg MINDENRE érvényes:
NEWBG
Csak hátha... potya 5%. ;)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.