Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) szacsee válasza SkyS1gn (#1892) üzenetére


szacsee
nagyúr

3 drónos fórumtárs is vett most kis helit indulónak ( v911 pro) akikről tudok, úgyhogy lehet jövünk kérdezni ide. :D

(#1902) stifi82


stifi82
aktív tag

Drónon (brushless motors) belassult látványosan az egyik motor széthúztam az áramot úgy is haza jöttem 10 perces út után meg jó minden mi okozta ezt a problémát fejére eset a kicsike de most kaszni nélkül járok vele valahogy más a mozgása. úgy vagyok vele eladom mert a f.... ki van az egésszel

(#1903) Pikachu24 válasza stifi82 (#1902) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A kopterhez jár a bal lent látható táv is? :DD

(#1904) stifi82 válasza Pikachu24 (#1903) üzenetére


stifi82
aktív tag

Sajnos az az autóé de ha össze tudod vele hangolni viheted :))

(#1905) szacsee válasza stifi82 (#1902) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha kézzel pörgetve mindegyik motor kb egyforma járású, akkor kábeleket és a csatikat ellenőrizném első körben. Igaz én megszüntetném az összes csatit a pdb-esc-motor között és fixre forrasztanám. Tud vicces dolgokat csinálni a kontakt hiba. 😉

Szerk:
Bal lenti távot írták. 😁

[ Szerkesztve ]

(#1906) DiszNóÓl válasza szacsee (#1905) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Ha kinagyítod a képet megfordítja.

HATER

(#1907) szacsee válasza DiszNóÓl (#1906) üzenetére


szacsee
nagyúr

Wp-ről nem. 😆

(#1908) stifi82 válasza szacsee (#1905) üzenetére


stifi82
aktív tag

Melegebb is a motor furcsa dolgokat csinál lassabban emelkedik. Szabadesést szoktam most meg nem éledt fel aztán a méteres fűben landolt....... pedig máskor pikpakk aztán már ment is fel. Meg furcsa hangon is repül.

(#1909) Pikachu24 válasza stifi82 (#1908) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Igen, az autó távra gondoltam, nem tudom minek rakta ki a ph fordítva.
Alkatrészenként nem eladó? Érdekelne milyen motorok vannak rajta és esetleg mennyiért adod. Légyszíves írj PM-ben.

(#1910) szacsee válasza stifi82 (#1908) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha meguntad a szerelgetést add el, ha nem akkor kösd át másik esc-re a motort és az esc-et is próbáld ki másik motorral. Úgy kiderül a hiba oka biztosan. Ha motor, akkor csere, de lehet csapágyas is akár. Előbb utóbb mindent utolér Murphy törvénye.

(#1911) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Etetőhajó készítésével kapcsolatban tudnátok segíteni? Honnan lehetne csónaktestet venni, milyen motor kell, táv, aksi stb? Van esetleg olyan bel vagy külföldi fórum ahol van részletes leírás hogy miből mit érdemes megvenni?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1912) stifi82


stifi82
aktív tag

Megveszem ezt a gépet [link]
Nem adnak hozzá távirányítót honnét tudom milyen táv kell való hozzá? Mi dönti el mivel működik van 1 ilyen wltoysom ezzel menne vagy hogy kell párosítani?

Brushless motoros lehet ez a gép? Képeken annak tűnik de a leírást nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#1913) Minstrel válasza stifi82 (#1912) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezekkel a távokkal nem tudod párosítani, kell hozzá egy olyan táv amihez van vevő is, pl. ez [link]

A gép brushless, de kell még venned bele egy vezérlőt is, pl. APM, DJI NAZA, Naze32, CC3D.

(#1914) stifi82 válasza Minstrel (#1913) üzenetére


stifi82
aktív tag

Köszi az információt ez meglepett hogy kell hozzá vezérlő hogy nincsen benne néztem volna mikor megjön hogy nem repül. Azt honnét tudom meg hogy mi az ami jó bele kap áramot is meg kompatibilis a távval is?
Meg még 1 nézem itt van 5, 6, 10ch ezeknek a "sok, több" csatornáknak mi a szerepük ? Látom hogy 10ch 4 5ször többe kerül mint egy 6ch annyival jobb? Meg mikor érdemes olyant venni?

[ Szerkesztve ]

(#1915) Peaceliker válasza stifi82 (#1912) üzenetére


Peaceliker
őstag

EU ból vedd, nem lesz vám és most olcsóbb is ;)

5 csati elég. a többi extra dolgokhoz kell...gimbal pl, lámpa kapcsolás akár, stb...

"Oh my Goa'uld!"

(#1916) tvamos válasza Peaceliker (#1915) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hát, azért nem baj, ha van 6 csatorna, akkor egyre rámehet a headless mód, meg egyre a gyro gain.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1917) Peaceliker válasza tvamos (#1916) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nyilván nem baj ha van több, de 5el repül egy épített gép (4 csati meg a repmód váltó gomb). :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1918) tvamos válasza Peaceliker (#1917) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elôször 6 csatornán kezdtem, onnan 7-re váltottam. Most valami 9-10 csatornáson gondolkodom... de egyikek sem tökéletes... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1919) Peaceliker válasza tvamos (#1918) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mind mások vagyunk, nekem a 6ch távon van egy fölös csatim :D

"Oh my Goa'uld!"

(#1920) stifi82


stifi82
aktív tag

erről vélemény: [link]

legjobb ár érték arányt keresem. Bármilyen javaslatot elfogadok bangoodról is akár köszi előre is.

(#1921) Minstrel válasza stifi82 (#1920) üzenetére


Minstrel
senior tag

Jónak tűnik, főleg ennyiért. Már csak akku meg távirányító kell hozzá, amit múltkor linkeltem az jó is lenne.

(#1922) Peaceliker válasza stifi82 (#1920) üzenetére


Peaceliker
őstag

ennyibe jól hangzik :)
csak vázhoz legyen alkatrész :D bár az cserélhető...

"Oh my Goa'uld!"

(#1923) Pikachu24 válasza Peaceliker (#1922) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Back order van. Jelenleg csak a piros elérhető az 80EU + szállítás: (International (Registered) Air Mail 751g - 1kg EU16.90) + áfa.
40 000 körül áll meg.

(#1924) Peaceliker válasza Pikachu24 (#1923) üzenetére


Peaceliker
őstag

40be már nem nagy szám mondjuk itthon haverom most ennyibe adott el rtf-et ami alig repült pár kört :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1925) Doki-HUN1978 válasza stifi82 (#1902) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nagyjából együtt tudok veled érezni. Én az autókkal vagyok éppen szopás alatt. Eltelt 2 hónap + egy csomó pénzt beleöltem, de az egyik autó még mindig nem ok.

A fiammal szerettünk volna együtt autózni, de lassan azon vagyok, hogy feladom a dolgot, mert ennyit még az életemben csak a PC-vel szoptam.

Mellesleg ezúton is szeretnék köszönetet mondani Peaceliker fórumtársnak a sok segítségért. :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1926) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1925) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna a modellezésben nagyjából akkor lehet elkerülni a szívó ágat, ha az ember arcátlan mennyiségű lóvét tesz bele :W

Bár ami nálad ment az azért ritka szerintem, ennyit szívni szoktunk csak nem ilyen rövid idő alatt :D

Amúgy igazán nincs mit, ha tudok segítek szívesen :)

Azért ne add fel, szerintem célegyenesben vagy, most már csak egy kis türelem kell bele, nem igazán pénz. Nekem is voltak olyan időszakok, hogy majd felgyújtottam az összes szart, de akkor 1 hónapig feléjük sem néztem, aztán nyugival újra nekikezdtem és rendeződtek a dolgok :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1927) patomi


patomi
őstag

Sziasztok
Merre keressek normális árú aksit Blade mCX2 helibe? Pár éve hobbykingen vásároltam, de valami elvadult szállítási árak lettek.
Ebay ugyan az plusz az "olcsó" aksikból már nem is találok. Egyedül ezt találtam, viszont még nincs nálam a heli, így abban sem vagyok száz százalékig biztos, hogy jó bele.
Előre is köszi. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1928) Peaceliker válasza patomi (#1927) üzenetére


Peaceliker
őstag

mcpx re gondolsz? abba tuti kevés, 300as aku kell bele, azzal is csak 4p et bír, de ott is már gyengül a végén. HK ról vettem én is, eu ból csak 3k a posta, persze 2db 1200ft os akku mellé nem oké, de ha több mindent vesz az ember akkor jó :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1929) patomi válasza Peaceliker (#1928) üzenetére


patomi
őstag

Nem, nem a kis koax heliről van szó. [link]
Köszi a tippet az eu raktárról. Eszembe sem jutott. Így $4 a két aksi postával.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1930) Peaceliker válasza patomi (#1929) üzenetére


Peaceliker
őstag

:Y értem :) ez 180as akkuval repül gyárilag, ide jó lehet amit linkeltél. vagy v911 nek van 150es akkuja sztem fityinges, ki lehet próbálni, sztem csati is ugyan az rajta, szintén banggoodról

4 dolcsi? Az jó. Akkor ezek szerint kisebb akkukra van vmi "sumák" posta opciójuk :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1931) patomi válasza Peaceliker (#1930) üzenetére


patomi
őstag

Igen $1.30 a posta. Gondolom a pici súly miatt. Ilyet vettem 2db.-ot. Még egy névtelen, meg egy ilyen Turnigy van itthon. A xieda 9958 hagyatéka, amivel már nem is tudom mikor repültem. Meg volt egy 9998-as is de sajna méltatlan halált halt egy papír dobozban amire rá lett pakolva.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1932) Peaceliker válasza patomi (#1931) üzenetére


Peaceliker
őstag

Addig ok, csak lipo ra elvileg autómative 11.35 usd posta van..ugyanis lipo t nem lehet bhogy szállítani (és a nem bárhogy az sosem olcsó :) )tűzveszély miatt...ezért gondolom, hogy vmi sumák :)
Ezeket a gépeket nem ismerem, v911 el kezdtem, aztán super cp, szünet és most mcpx em van...meg 250es és h8 mini quad ami repülős cucc itthon, többi földi illetve vízi :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1933) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
T7C-hez kene nekem battery pack. Tudtok valami jot? LiPo lenne a jo, ha van bele... (Most Ni van benne, de doglodik...)
Kosz elore is!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1934) patomi válasza Peaceliker (#1932) üzenetére


patomi
őstag

Igen, lehet van valami sumák. Ezt választottam: "Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Hungary $1.29"
A 9958 ilyen: [link] 4 csatis, mint v911.
Én valami 6 csatis walkerával kezdtem. Kár volt, mert felszállni nem tudtam vele. Aztán vissza koxra, majd NE solo pro. Ennél már nem léptem feljebb újra. Mára csak koax szórakozásból.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1935) tvamos válasza tvamos (#1933) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez jo lehet bele vajon?
Turnigy 2650mAh 3S 1C Lipoly Tx Pack (Futaba/JR)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1936) tvamos válasza tvamos (#1933) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, kimaradt... Futaba T7C.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1937) Pikachu24 válasza tvamos (#1935) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A neve alapján jó, de azért tolómérővel mérd meg hogy stimmelnek-e a méretek.

Length-A(mm) 98
Height-B(mm) 30
Width-C(mm) 27

(#1938) Peaceliker válasza patomi (#1934) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az sima posta, csak nem gondoltam, hogy lipo t hoznak azzal :)
De lényegtelen is :)

Ezek vmi rokonok v911 el asszem.
Az a helyzet, hogy 6ch kezdésnek valóban nem jó, de amikor már fel tudsz szállni, akkor 4ch uncsi utána nagyon :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1939) tvamos válasza Pikachu24 (#1937) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megmértem: 110x32x30.
Inkább a fesztől félek, hogy túl sok. Azért 3S total feltöltve 16+ V. :F
Most fórumon 3S LiFePO4-et javasolnak,az jobban bírja a feltöltve tárolást szerintük, (nem puffad fel,) de kevesebb az Ah: ZIPPY FLIGHTMAX 1800MAH 9.9V 5C LIFEPO4 TX PACK.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1940) Pikachu24 válasza tvamos (#1939) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem is lipo van benne(Devo 7), és max 12,6 voltra tudod tölteni(2,20v/cella). Én azt szoktam csinálni hogy storage módban használom és akkor nem károsodik az akku(3,82 lenne de én fel szoktam tölteni kb. 3,9-re.).

Amúgy meg biztosan adóba tervezték, ezek utalnak rá: 1C, Tx Pack, (Futaba/JR)

Alapból hány elem kell bele? 8? 8*1.5V=12 volt

[ Szerkesztve ]

(#1941) tvamos válasza Pikachu24 (#1940) üzenetére


tvamos
nagyúr

8 cellás NiCd/NiMh. Amúgy igazad van! 3x4.2 még mindig csak 12.6V. :(

Hát, magamat ismerve jobb lenne, ha az akupakk vigyázna magára, ha lehet! :K

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1942) Pikachu24 válasza tvamos (#1941) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Akkor vegyél Life akkut. Milyen töltőd van? Life kompatibilis?

Viszont ezt lehet tépőzárral kicsit bele kéne rögzíteni mert ez kisebb.

(#1943) Peaceliker válasza tvamos (#1939) üzenetére


Peaceliker
őstag

3s lipo az 12.6
Igen, lipo nincs oda a feltöltve tárolásért, de a direkt transmitter akuk bírják...minél magasabb a C érték, annál kényesebb a lipo...jól látható, hogy ezeknek olyan 5c értékük van általában, nem véletlen :)
Nekem volt és semmi baj nem volt vele. Mondjuk most autós távomban egy 40c s akku van, de figyelgetem, hogy nem akar e kiszökni a távból :D De amúgy ez is elvan, max hamarabb döglik meg, de olyankor sem feltétlen puffadnak fel.

"Oh my Goa'uld!"

(#1944) Pikachu24 válasza Peaceliker (#1943) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Én is 3S lipo 2000mAh 45C akkut használok,eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve(Hetente ha egyszer felrakom tölteni és kb. 200mAh-t(3,9-ig) töltök bele az jó. :D). :)

(#1945) Peaceliker válasza Pikachu24 (#1944) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen, fullra töltést én sem erőltetem :) nekem asszem 1600as vagy kisebb, de igen jól bírja, pedig FASST elvileg kajás rendszer, meg úgy gondolom 3PK eleve nem abból a korból való, amikor az efficiency divat volt :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1946) tvamos válasza Pikachu24 (#1942) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, a tolto visz mindent, olomakkut is.
Van rajta olyan uzemmos is, hogy tarolashoz tolti a LiPo-t, de mindeig elfelejtem, es felpuffadnak a LiPo-k, ha nem vigyaz ra az ember. (Mar van belole egy szortiment. Most osszel kezdtek az aksiaim megdogleni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1947) bull84ghia


bull84ghia
őstag

1:10-es autóba nagyobbik kerék csapágyat lehet kapni csapágyas boltban? Vagy valami speckó méret?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1948) Peaceliker válasza bull84ghia (#1947) üzenetére


Peaceliker
őstag

Autónként eltérhet mekkora az akkora. :) De kb 3-4 féle méret van, sztem legtöbb boltban kapható. 5x10 meg 5x12 vagy 6x12 szokott lenni. Én ebayről szoktam venni 10db ot 1000ft körül

"Oh my Goa'uld!"

(#1949) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
lehet nem ide tartozik , de hatha valaki tud segiteni vagy valaszolni a kerdesemre.

Fiamnak most veszunk szulinapjara egy Carrera Red Bull RC1 buggy taviranyitos autot. Akksija egy 3,7V 600mAh akku.

Kerdesem az lenne, hogy hasznalhatom egyeb 3,7V-os nagyobb kapacitasu akkuval? vagy inkabb csak azt hasznaljam amit adnak hozza?
Mire kell figyelni leginkabb hogy tartos "cikk" legyen?

Elore is koszonom a valaszokat!
udv
b.

(#1950) bull84ghia válasza Peaceliker (#1948) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.