Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Peaceliker válasza SkyS1gn (#1498) üzenetére


Peaceliker
őstag

EU ból 11 dollár a posta, lipo t csak onnan szabad, mert az kínából egy vagyon :-)

tvamos

Ahogy írtuk is szerelgetni szinte mindegy mit veszel :-)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1502) SkyS1gn válasza Peaceliker (#1501) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bár ebayen rendeltem, Hobbyking árulta, Hollandiai címmel, tehát Hollandiából jön, de kaptam egy fiókot is, HK-en belépve látom a rendelést, sőt GLS követési számot is kaptam ma reggel feladták, tehát tényleg mintha ott rendeltem volna, pedig ebayről indult. Mégis így 4k-val olcsóbb mintha közvetlen HK-ról rendeltem volna EU raktárból...

Fuck Logic right? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1503) zolisx4 válasza tvamos (#1499) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez jól néz ki,teljesen fém mindene ,nem túl drága ,lehet szerelgetni főleg mire beállítod,megfelelően.
De ahogy olvasgatom a fórumot vissza,úgy látom repülni is szeretnél már,amit tudni kell a 250 es helikről .Tömeg ,teljesítmény aránya,nem a legjobb ,inkább úgy írom hogy brutális ,izgága nehéz először kezelni,viszont kevés repült idővel meg lehet szokni,nagyon fontos a gyro milyet veszel ennél a helinél egy rosszabb gyengébb minőségű gyro sok gondot okozhat,ja és szimulátorozni nagyon sokat,hogy megtanuld ha szembe jön veled a heli akkor fordulnak az irányok ,főleg ha még fejjel lefelé is vagy.

(#1504) tvamos válasza zolisx4 (#1503) üzenetére


tvamos
nagyúr

En eleg sokat szimulatoroztam regebben, olyan 50 orat, eleg unalmas volt, de amikor kiprobaltam a kollegam helijet, majdnem osszetort elso felszallasnal. Akkor jottem ra, hogy ez nem nekem valo. (Azert, ha kesz, lehet, hogy 1-2 alkalommal felemelem a foldrol, de lehet, hogy meg azt sem.) Viszont nagyon szeretek szerelgetni, mar szetszedtem, osszeraktam az osszes kocsimat, meg par repulot. (A repulokkel sem repulok, mert unom.)
A gyermek akar repkedni, de ugyis csak annyi lesz, hogy osszetori, oszt jovan... A koax-szal egesz jol megy neki, csak az nem torik ossze szobaban, leesik, felallitja. No, mindegy is, mert ha osszetorte, akkor johet a Flybarless Rotor Head Assembly.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1505) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Egy ilyennek mennyi játékidőt ad az akksija?

Totál kezdő vagyok a témában...
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1506) Peaceliker válasza csaabz (#1505) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

ez jó kérdés, értelmes leírást nem találtam :) Annyit igen, hogy van akinek 5p alatt éget le a motor...abban az esetben 5p xD

Amúgy egy ekkora autó elég pici, betonon kívül nem igazán bevethető. Érdemesebb lenne innen nézni vmi RTR offroad autót. Ezek sem csúcsminőségűek, de értelmes méretűek.

"Oh my Goa'uld!"

(#1507) zolisx4 válasza tvamos (#1504) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen 50 óra az nem túl sok 200 óra már elegendő lehet,lebegéshez kisebb manőverekhez,de ez egyén függő van akinek kevesebb van akinek több és van aki soha nem fog tudni helizni.
Flybarless Rotor rotorhoz új elektronika kell, az a legkevesebb ha megtörik a heli :DDD

Hát a repülőm nekem is volt,tudtam helizni úgy gondoltam hogy nekem ez nem okoz problémát ,csak egy repülő könnyű vezetni ,na a felszállás az sikerült is a magasságot is tudtam tartani,az első balra fordulónál azonnal derékba törtem az egész cuccot ripityára ment az egész :DDD

Nem fontos neki megtanulni 2-3-4 csatornás helikkel megtanulni repülni ,ugyis újból kell tanulni az egészet a 6 csatornással,neki is kell sokat szimulátorozni ,max egy 4 csatornás wl 911 kis helit szobában az irányok végett gyakorolni.Nem drága ,összetörni sem egyszerű .

csaabz
Az autózás nekem is új ,most kezdtem autózni a helit leraktam,csak néha röppenek eggyet.
Na viszont én találtam pár írást ,tényleg úgy van ahogy Peaceliker ha nem ég le a motorja akkor 10-20 perc között van az üzemideje ,ezt írták röviden róla,de utána sok pihenő mert ha még 1 aksit beleraksz akkor tuti le ég a kefés motor.

Amit Peaceliker linkelt oldal jó cuccok vannak,nem profi autók kb közép kategóriásak,ugy gondolom de érdemes telefonon érdeklődni vagy személyesen mert a weboldal nem teljesen pontos van autó amire az van írva hogy nincs,de van belőle.

(#1508) Peaceliker válasza zolisx4 (#1507) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én irigyellek titeket, hogy szimulátor előtt tudtok ülni. Én kb 1-2 p alatt unom meg és lépek is ki...helizést így abba is hagytam, mert így nem volt értelme, hogy szimu nem köt le, repülni meg 30 startot tudtam kb 3 hónap alatt...fpv quad viszont bejön, az megy gyakorlás nélkül is, 15 start van a gépeben, de már nem igazán esek le :)

A vrx sztem inkább belépő szint, de már modell (nem úgy mint wltoys autók), itthoni viszonylatban ár érték arányban nagyon jó...meg úgy egyáltalán is :) HPI, trx ami jobb minőség, de annyival nem jobb, amennyivel drágább. :/

"Oh my Goa'uld!"

(#1509) Gondwana


Gondwana
addikt

WL-V911 in da house! Ahogy mindenhol olvasom, nem csak nekem érkezett horpadt kabinnal. Addig eljutottam, hogy a jobb szervószáron kellett egy kört/menetet rövídítenem, tehát már egy helyben lebeg, nem csúszik, de imbolyog (ezt úgy tudom leírni, hogy a rotortengely teteje kb. fix, a többi része meg egy kúppalást mentén kering). Ha kibillentem a lebegésből megszűnik, majd pár másodpers és újrakezdi. Ez lehet-e attól, hogy rögtön, első start előtt máris cseréltem a hillert tollasra (nem szorul!)?
QS5010 után a mode2 igényel némi újratanulást...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1510) zolisx4 válasza Peaceliker (#1508) üzenetére


zolisx4
őstag

Én napi 1-4 órát szimulátoroztam,már nem nem helizek csak ritkán röppenek egyet ,ahhoz meg már nem kell szimulátor.
Az autó most a sláger nálam,én olyan közép kategóriába soroltam a wrx mert a wl autók az alsó kategória,utána a többi,végül is mindegy,jó autók.

Gondwana
Tehát a 911 jo heli de megoszlanak a vélemények a hiller tengely-el kapcsolatban.Én is próbáltam van is itthon de nekem nem jött be mert pont azokat a jelenségeket tapasztaltam amit te vissza a gyári és már jó is .
QS5010 semmi köze a helihez csak hasonlít rá.

(#1511) Gondwana válasza zolisx4 (#1510) üzenetére


Gondwana
addikt

A QS5010 arra jó, hogy elindítson a lejtőn, meg a 6 éves fiam imád vele fakítani az oviban is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1512) Peaceliker válasza zolisx4 (#1510) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én maradok az élesben tanulásnál :D
Persze a lényeg sztem is, hogy nem rossz autók, ennyiért meg főleg. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1513) zolisx4 válasza Gondwana (#1511) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha elindulsz a lejtőn akkor a baj nem kicsi ,nekem 16 db helim volt 4-6 csatornásak ,de eladtam majdnem mindet,Maradt 6 db maradt csak ,meg 3 hajó 1 quadcopter ez kamerás csak arra használom hogy ha vihar volt megnézem a háztetejét a palát nem vitte-e le a szél ez olcsó verzió de a tetőmászkálás helyett sokkal jobb.
Még autóból van 4 db de ezt is csökkentem 2 db marad,.Csak nehéz eladni őket.

(#1514) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Zoli!

Úgy emlékszem forumon írtátok anno, hogy próbálgattátok 912 motorjának olajozását (vagy rosszul emlékszem, nemtom). Vagy egy cx10em, csak szobában hajtom, szted 1-1 csepp műszerolaj árthat neki? Haverom megcsinálta, aszondta halkabb lett, élettartamra nemtom milyen hatással lehet. Nem az élettartam kitolása a cél, mert pár forint egy motor, csak nagyon megrövidíteni nem szeretném :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1515) zolisx4 válasza Peaceliker (#1514) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen a 912 nek olajoztuk de azután [link] kitaláltam hogy ezt kell beletenni azután nem volt többet motor gond.
Mert ez teljesen csapágyas,a gyári motor viszont az olajozás után ugye kint volt használva néha igen nagy port kavarva ahogy felszálltunk vele bizony hamar kikopott az olaj által össze gyűjtött por végett és megette a sikló csapágyat .
Én úgy gondolom hogy nyugodtam beolajozhatod, az én pici wltoys v252 nél is szoktam kenni,mivel elég nagy fordulaton üzemelnek ezek a motorok hamar elkopnak ,ha kened akkor ,pont kibírja a csapágy mire elkopik a kefe benne .

(#1516) cerb


cerb
tag

a hétvégén elkezdtem építeni a quadcopteremet. Már nincs sok hátra.
Itt egy kép a hozzávalókról:

(#1517) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Megjött, de nemtudom tölteni, néztem neten már mindent.
Van rajta egy Futaba csati, egy balansz, meg a 3. amin tölteni kéne gondolom, de ennek mi a neve... Tudjátok?


Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1518) Minstrel válasza SkyS1gn (#1517) üzenetére


Minstrel
senior tag

A futaba csatin is töltheted, imax b6-hoz is van olyan csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#1519) SkyS1gn válasza Minstrel (#1518) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De nincs futaba csatim, van egy táv töltő amivel tudom tölteni távban vagy kívül, de az Nihm akksikhoz van. Azt írják tilos is távban tölteni ezt a Lipot.

Meg van egy imax B6AC-m, akitől vettem helit adta, de azon nincs ilyen csati, csak EC3 meg Dean knock off.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1520) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1519) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Direkt töltőre dugva ki se villant se TC se RX led.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1521) SkyS1gn válasza Minstrel (#1518) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tényleg járna hozzá gyárilag, de nekem ilyet nem adott előző tulaj.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1522) Peaceliker válasza SkyS1gn (#1521) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bmelyik modellboltba bemesz és lesz, asszem nekem sincs, pedig mondanám, hogy küldök :-\

"Oh my Goa'uld!"

(#1523) SkyS1gn válasza Peaceliker (#1522) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vasmegyében nemtudom merre lehet ilyen bolt, ahol kapni is.

Rendelnék én, de az a baj a nevét sem tudom pontosan, valami JR de pontosan sehol sem találtam, se töltő, se akksi leírásánál, pont azt nem dobja be sehol.

Szerk:
[link]
Ez kell nekem ni!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1524) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1523) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bár ez teljesen "szabályos" csatlakozó, nincs kis kiálló rész a szélén... WTF komolyan.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1525) Minstrel válasza SkyS1gn (#1524) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem vegyél egy ilyet [link] Az apa csatit ráteszed az akkura, simán átpattintod az érintkezőket. Az anya csatit meg ráforrasztod a töltőre.

(#1526) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1524) üzenetére


zolisx4
őstag

Olyan 4 csatlakozónak kell hogy legyen a töltőn,Ha bele dugod tölteni kellene neki IMAX B6 ról beszélek.

(#1527) Peaceliker válasza zolisx4 (#1515) üzenetére


Peaceliker
őstag

köszi, akkor majd megkenyem :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1528) SkyS1gn válasza zolisx4 (#1526) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Akitől vettem is így kapta a töltőt, szóval az nincs, csak EC3 meg Dean (azaz T) van rajta.

Kérdés hogy a fent linkelt átalakítóval jólenne-e? Mert ennek van az oldalán egy kis kiálló bütyök, neten meg mindegyik teljesen körbe megy alakban.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1529) Peaceliker válasza SkyS1gn (#1528) üzenetére


Peaceliker
őstag

Attól függ neked hogy van a töltő kábel. Mert nekem a töltőn van az apa és az akkun az anya, amit linkeltél meg fordítva, szal az sztem nem abba az irányba alakít, ahogy neked kéne :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1530) SkyS1gn válasza Peaceliker (#1529) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az akksin lévő töltő kábel anya, tehát abba mennek bele a Futaba T7 távon lévő pöckök.

A T elosztó tényleg rossz oldal volt, az ebayes jó.

Nekem ez a bajom:
[link] Teljesen tükörtengelyes a csati.

Itt meg pont látszik hogy van egy kis kiugrás a fekete részen alul:
[link]

ha nem, csinálok képet a sajátról.

Vagy nemlesz jó lereszelem azt a kis kiálló részt oszt kész, ugyse zavar sok vizet.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1531) Peaceliker válasza SkyS1gn (#1530) üzenetére


Peaceliker
őstag

Értem, az úgy nem jó, az vmi nagyon utángyártott dolog :D

Legegyszerűbb lenne, ha a fehér nemtom milyen nevű csatit levennéd akkuról és forrasztanál rá egy T t

"Oh my Goa'uld!"

(#1532) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1530) üzenetére


zolisx4
őstag

De miért azzal akarod tölteni? Lehet nem értek valamit,igaz nekem nem ilyen töltőm van ,de a képek alapján bele lehet dugni a töltőbe és lehet tölteni.
[link]
Vagy mit értek félre ?

Ja le esett már ,mi hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#1533) Peaceliker válasza zolisx4 (#1532) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jaja, itt nem csak balancer csatit, hanem merítő kábelt is be kell dugni, vagy sima, nem balance töltésnél merítőt, de csak balanceról nem tölt.

/hogy más is okosodjon, aki olvassa ;) /

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1534) zolisx4 válasza Peaceliker (#1533) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen az a gond hogy az a JST szerű csatlakozó kéne,mire végig olvastam az egészet rájöttem hogy igazából a merítő kábel hiányzik ,nem értettem hogy ha az oldalába beledugja és a fekete kábelt összedugja akkor miért nem tudja tölteni.
Hát azért mert hibádzik a kábel,.

Jól van na kicsit lassan fogtam fel a hiányt kb 3 óra alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1535) SkyS1gn válasza zolisx4 (#1534) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, sima balansz csatival nem tud tölteni, nem is JST hanem JR csatlakozó kell ehhez.

Ezt a kiálló részt nemtalálom egyik adapternél sem, pedig tuti JR csatlakozó. Szerintem megrendelem, max lereszelem ha nemmenne bele...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1536) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen nagy nehezen le esett hogy mi a gond .azt simán le kell reszelni nekem szervóm volt ilyen amin fül folt és nem tudtam bedugni,ki tudja milyen töltőt vettek alapul .
Valami két vezetékkel kösd össze addig ,számítógép bekapcsoló gombjának a csatlakozóját rá lehet dugni .
Csak a terhelést ki bírja-e.

(#1537) tvamos válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nezd, ezen a socketen van olyan prucok. En is ilyen huvely/dugot kerestem, mert van itthon, aki be tudja dugni forditva a masikat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1538) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok! Wltoys márkájú RC autókkal van valakinek tapasztalata? pl.: [link] [link]

Abszolút kezdőnek hobbi célra érdemes ilyet venni? Túl nagy igényeim nincsenek, és nem is szeretnék túl sokat költeni. (Sőt egyelőre csak nézelődök, most vettem quadcoptert, egyelőre elvagyok azzal is. Autót majd csak akkor veszek ha lesz vmi nagyon jó akcióban.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1539) zolisx4 válasza zsiz (#1538) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Nekem volt csak az eggyel nagyobb,3 db nem volt semmi gond vele vagyis apróbbak,hajót béreltem Kinából az alkatrészeknek. :DDD [link]
Addig jók még nem kezded fejleszteni ,ha teszel egy kicsit nagyobb aksit akkor a baj nem kicsi,mert mire a nagyobb aksi lemerül addigra pont leég az egész cucc.
Elég gyorsan meg az biztos mert ugyan az a motor van benne mint az 1/12 autóba,az 1/12 autó 10 percet tudott menni kb de az 1500 mAh aksi volt benne ebben 1100 mAh ez még annyit sem fog menni,5-7 perc lehet a menetidő.
Meg 1/18 elég kicsike ez sokszor gondot okozhat ,hamar kinövöd,de itt egy pontos leírás.
[link]
Igazából autókban nem vagyok otthon,javaslom az Rc-fórumot nézz szét ,mert használtan rendes modell autót lehet venni kb ennyiért és nagyságrendekkel jobb minőségben.

(#1540) Peaceliker válasza zolisx4 (#1539) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is azt javaslom, hogy inkább használtan vmi tényleg modell autót vegyen részt kolléga :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#1541) Ghoosty válasza zsiz (#1538) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én teljesen kezdőként vettem egy L959-et. Az egy nagyobb méret. Hosszú távú tapasztalatom nincs még, mert alig több mint 2 hete van meg, de egyelőre teljesen elégedett vagyok vele. Az egyetlen hátránya (egyelőre), hogy én szinte csak füvön és földön tudom használni, oda meg nagyobb kerék és/vagy magasabb felfüggesztés kellene. (majd rakok is rá nagyobbat, de most minden időmet elveszi a most született lányom) Így is elmegy, de azért néha fennakad. Szóval ha nem betonon használod az a kisebb autót még annyira se tudnám ajánlani. Én is néztem videókat, hogy elmennek füvön is, és tényleg elmennek, csak nem az igazi, meg nálunk a fű nem pázsit jellegű, hanem vannak benne csomók, meg néhol gizgaz. Egyelőre azt mondom, hogy otthon elszórakozni teljesen jók ezek. Mondjuk sikerült egy pöcköt eltörnöm elég hamar, de egy vékony csavarral megoldottam a visszaszerelését.

Viszont, ha banggood-ot nézed, akkor nézd meg ezt is: [link] Ez 6 USD-vel drágább, mint amit néztél, de 1/12-es. Bátyámnak ilyen van, néhány hónapja vette. Ez nagyon jól bírja a terepet, sík felületen meg megy rendesen. Erre konkrétan ráesett bátyám 3,5 éves fia és semmi baja nem lett. Egyszer viszont sikerült összetörnie, mert közel maximum sebességgel belerohan a városban egy padkának. Ekkor az alváza eltörött, de semmi egyéb baja nem lett. 1000-1500 HUF-ért tudott rendelni pót alkatrészt. Ennek fém differenciál műve van, fém hajtó tengely, golyóscsapágy kerekek. Pótalkatrészek olcsón beszerezhetőek kínából.

Mind a kettőnek a hátránya viszont, hogy melegszik rendesen a motor, így pihentetni kell, ha nagyobb vagy több aksid van. Egy aksival kb 10 perces menetidőre számíthatsz.

Mint mondtam, még nagyon kezdő vagyok és nincs hosszú távú tapasztalatom, de egyelőre azt mondom, hogy ki tudja elégíteni az autókázási igényét egy kezdőnek. Viszont, ha komolyabban érdekel a dolog, akkor fogadd meg a többiek tanácsát és vegyél használt modellt. Viszont azt is kalkuláld bele, hogy ezeket a modelleket általában aksi és távirányító nélkül árulják. Ha nem egyértelmű, akkor erre kérdezz rá.

(#1542) zolisx4 válasza Ghoosty (#1541) üzenetére


zolisx4
őstag

Az a motor melegedés az semmi, elég sokára égnek ezek le,1 aksi alatt is le lehet égetni de nem az a cél hanem a játék ,két aksi között pihenni vele kicsit és kész,nem fog leégni.
A komolyabb autók,nevezzük modell autónak lehet venni kompletten ,úgy mint ezt és kapsz egy jó nagy kefés motort és egy 2000 mAh aksit ez változó ,de azt cserélni kell az is melegszik ott is úgy van méretezve az aksi kimerül és pihi .
Általában ezeket az autókat rollerként érdemes megvenni,és belerakod azt a vevőt szabályzót és motort,szervót amit szeretnél,és egy 5000mAh aksi és hadmenjen.
Mondjuk én nem igy csináltam,nem halgattam az okosabbra megvettem kefés cuccal,egy hét múlva vettem 3 fázisú motort bele .
Alap hangon ha semmid nincs ,60 ezer körül ál meg de ez már brushless motoros .

(#1543) Ghoosty válasza zolisx4 (#1542) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Az a motor melegedés az semmi, elég sokára égnek ezek le,"

Az aksi végére nekem konkrétan olyan forró, hogy ha hozzáérek, már kapom is el a kezemet. Ez normális üzemi hőmérséklet lenne?

"1 aksi alatt is le lehet égetni "

Erre azért kíváncsi lennék, mit kell csinálni. (persze hozzá ajánlott aksival) Leginkább azért, hogy elkerüljem.

" komolyabb autók,nevezzük modell autónak lehet venni kompletten "

Tudom, hogy lehet, én is nézegettem, de rengetegszer belefutottam, hogy 'na ez bár a felső árhatáron van, de sokkal jobb' erre kiderül, hogy még vehetek hozzá aksit és távirányítót is, így meg már ott voltam, hogy annyit nem akartam rá költeni. Ezért szóltam, hogy figyeljen rá. Amit ajánlottál használtat PM-ben, azzal is ez volt a helyzet.

"Alap hangon ha semmid nincs ,60 ezer körül ál meg de ez már brushless motoros ."

Hát ez az. Én 20-25 körül akartam venni valamit hétvégi szórakozásra. A 60k ennek majd háromszorosa. A belinkeltnek meg több mint háromszorosa. Én értem, hogy ez tényleg sokkal jobb, de a magamfajtának felesleges. Persze, ha felmerül az emberben a vágy, vagy van múltja más rc modellekkel, esetleg olyan társaság, ahol egymással lehet versenyezni, akkor biztos nagyon zavaróak a gyengeségeik, mert én is látom őket, de arra, amire kell, arra jó. Örömmel használom.

(#1544) zsiz


zsiz
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#1539) zolisx4: szép csomag :D elolvastam a leírást, nem tűnik rossznak.. azért majd szétnézek használtan is. de az az igazság, hogy sokat nem szeretnék rákölteni. mert tényleg csak arra kellene, hogy poénból hetente párszor 1-2 kört menjek az udvaron egyedül.

(#1541) Ghoosty: nálunk is olyasmi az udvar, akkor lehet itt is fennakadna. bár azt hittem egy 1/18-as már elég nagy. tetszik az is amit linkeltél. de egyébként nagyon nem akarom beleásni magam, mert ez is egy marha drága hobbi tud lenni..

pl motorok mennyire tartósak? most vettem egy quadcoptert, abban azt mondják hogy nagyon gyorsan tönkremennek a motorok. egyelőre még bírja, de azért már berendeltem a tartalékot hozzá, mert mire még ideér... és ha cserélni kell könnyű/olcsó beszerezni? és a többi kopó alkatrészt?

(#1543) Ghoosty: én is így vagyok vele.. max 20k. igaz 1x már vettem huszonpárezerért egy rc autót magyar RC boltból.. hát az annyira hulladék volt, hogy kipróbáltam és 2 nap múlva küldtem is vissza a boltnak.. (mondjuk a bolt is köcsög volt,nem kevés utánajárás kellett mire érvényesíteni tudtam elállási jogomat és visszakaptam a pénzem..) komolyan a kínai webshopoktól szívesebben vásárolok már mint itthonról. kompletten szeretnék majd egy ready to run rc autót, max 20k-ból, de nem baj ha olcsóbb. és nem kell hogy mindent tudjon, csak jól lehessen szórakozni vele.

így elsőre, amiket olvastam, videók alapján, stb.. számomra megfelelőnek és elégnek tűnnek ezek az 50-60$ körüli gépek. ha még 1x valami jó kis akció is lesz rájuk, szerintem beruházok egyre. remélem nem olyanok, hogy aztán még hetente rákölthetem a kocsi árát alkatrészekre :) bár akkor gyorsan landol is aprón.. a quad-ot is úgy vettem meg, féláras akcióban, kipróbálom, ha nem tetszik akkor meg eladom. de mióta megvan, minden nap reptetem 1-2x :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1545) Ghoosty válasza zsiz (#1544) üzenetére


Ghoosty
őstag

Tartósságról nem tudok nyilatkozni, mert az enyém nagyon új még. Bátyámé is csak pár hónapos. Ez idő alatt normál használat miatt nem ment tönkre semmi. Csak az a baleset, amit említettem. :)
Alkatrész mind a kettőhöz van bőven. Az 9115-höz everbuyingon még olcsóbb általában, döntsd el te, mennyire olcsó. S911 néven is fut ez az autó.

Amúgy vannak mindenféle kuponok banggood-on, akkor még olcsóbbra kijön, csak keresni kell. Legutóbb mondjuk csak 5%-osat találtam, de az is egy ezres 20k HUF-nál.

(#1546) zsiz válasza Ghoosty (#1545) üzenetére


zsiz
őstag

a vásárlás még nem sürgős, mint mondtam, most repkedek :) kivárok valami jóárasítást, addig meg még nézelődök, meg ha eszembe jut valami, jövök ide kérdezni :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1547) zolisx4 válasza Ghoosty (#1543) üzenetére


zolisx4
őstag

Sziasztok

Akkor sorba menjünk.
Ezeknek a kefés motoroknak elég széles a hőmérsékleti tartományuk,50-80 fok is lehet.Gyakorlatilag ha már 60 fokos akkor sem bírod megfogni a motort.A te aksid is 1600 mAh nagyobb mint a gyári .Lehet azért melegebb picit.A komolyabb motorok mondjuk egy 540 vagy 550 méretűben van ventilátor ott a kefél körül és azok is felmelegszenek nagyon .
1 aksival úgy lehet leégetni hogy nekiengeded a falnak és elkezdesz kapartatni vele kb 5 perc alatt fog leégni.Teljes gázon sokáig nyomni neki,két aksi között hagyni le hűlni.
Néha menni vele párszor arra jó az .

Viszont én láttam egy versenyen egy olyan autót ami neked van Brushless motorral [link] ezzel hát igencsak ment a szerkezet.

(#1548) Peaceliker válasza zolisx4 (#1547) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na innen kezdődik, amikor ezek az autók nem érik meg. Amikor tuningolni akarja az ember. Mivel semmi nem standard méretű benne ilyen kiteket kénytelen venni az ember (értékéhez képest drágán) és valszeg megeszi majd az autot, amellett, hogy nem megbízható. Ismerősömnek pár akku után feladta a szabi pl.

"Oh my Goa'uld!"

(#1549) zolisx4 válasza Peaceliker (#1548) üzenetére


zolisx4
őstag

Tudom én is ezért vettem rendes autót .
Amúgy meg pont véletlenül nekem is ismerősöm a te ismerősöd :DDD és az a szabi meg a motor pont nálam volt csak kidobtam,.

(#1550) Peaceliker válasza zolisx4 (#1549) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, akartam írni, csak telorol sportolok a karakterekkel, mert így nem buli írni. :-D

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.