Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Tripower


Tripower
tag

Ezt véletlen találtam!
Ez a légszürö megoldás lélegzet elállító!

(#402) Tripower


Tripower
tag

(#403) (Bundás) válasza RCPortal (#368) üzenetére


(Bundás)
addikt

A TEU 101 BK ugyanaz mint a 10 BK, megfelelne az is?

(#404) RCPortal válasza (Bundás) (#403) üzenetére


RCPortal
csendes tag

bocsi, elirtam, termeszteseten magam is a 101BK-ra gondoltam

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#405) (Bundás) válasza RCPortal (#404) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ok. Egyébként 20 körös motort elvisel ez a szabi? Olyan 20-30 perces autókázásra, ha jól tudom túlmelegedésre van védelme, igaz?
HPI EN-1 Enc-ről valami tapasztalatod van?
A Tamiya olyan 7000 Ft lenne alap mocival újonnan, a HPI 5000 Ft 27 körös Saturn mocival. :U

(#406) RCPortal válasza (Bundás) (#405) üzenetére


RCPortal
csendes tag

a TEU max 23 koros mocikra van meretezve, de neha ott mar tulmelegszik, persze van benne vedelem...
a HPI csak 27T mocikhoz jo, ennyit tudok rola

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#407) (Bundás) válasza RCPortal (#406) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gyári specifikáció szerint 21 körig bírja a HPI, sok felhasználói véleményt nem találtam róla, persze külföldi fórumokat még nem kutattam át.
20 körös mocihoz mi lenne az ideál belépő szinten? Lehet bírná az említett HPI, vagy a Tamiya is, 15-20 perc autokázásra gondoltam.

(#408) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Rc autot szeretnék vásárolni. Mindenképpen buggyt szeretnék és elektromosat.
Két típust néztem ki:
[link]
[link]
Véleményeket várnék, persze bármilyen más kezdő típust is érdekel.
Eddig még nem volt soha rc autom tehát kezdő vagyok. Mindenképpen olyat szeretnék amit lehet fejleszteni, és van hozzá alkatrész. Melyik a "legpreferáltabb" márka? Tamiya? Köszi a segítséget.
Gergő

(#409) Tripower válasza RCPortal (#406) üzenetére


Tripower
tag

Igen van benne védelem ha tulterheled kiég a hátra menet!
22 körös motornál simán! de 23X2 is kihuzza a gyufát.

(#410) Tripower válasza Gergőke88 (#408) üzenetére


Tripower
tag

Ha tévedek akkor szorry!
amit linkeltél egy és ugyanaz!
csak más néven van csomagolva.
Ha tamiyát veszel akkor a XI.ker-ben kapsz alkatrészt ha jól emlékszem heti vagy kétheti a szállitás.(álltalában van minden illetve lehet rendelni mindent)
tamiya-ból valszeg df-02 26,000,. vagy df-03 36,000,- ez a kettö ami szoba jöhet......
[link]
a hpi elektromos buggy-jait annyira nem vágom de brama 10b a kicsi egyszerübb a brutálabb cyber 10b és a verseny kat a Hb d4 ja és most jött ki az lrp ami ilyen 45 körül van rtr-ben az emlitett 4db van itt lessz a linken!

[ Szerkesztve ]

(#411) Gergőke88 válasza Tripower (#410) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor mindenképpen Tamiyat, vagy HPI-t érdemes venni alkatrészellátás miatt?
Ez a [link] tetszene. Mennyibe kerülne hozzá még a szükséges dolgok kb.?
Érdemesebb inkább rtr szettet vásárolni? Köszi a segítséget!

(#412) Tripower válasza Gergőke88 (#411) üzenetére


Tripower
tag

Azért halgasd meg Rcportál javaslatát is!
és ne felejtsd el a távot vevöt kormány szervot akksit akksi töltöt.....
ugy már annyira nem olcso ez sem!

(#414) RCPortal válasza Tripower (#413) üzenetére


RCPortal
csendes tag

Sziasztok,

visszaterve a szabikhoz: barmilyen vedelem neha teljesen hiabavalo bennuk
egy autos motor teljesen maskeppen dolgozik, mint egy repcsis pl
a repcsis nagyjabol folyamataos aramfelvetellel dolgozik, kis ingadozasokkal,
amig az autos motor messze nem, nagyon hirtelen, nagyon nagy aramingadozasok lephetnek fel...ezert - tetelezzuk fel -, ha beszetunk egy 21 koros mocit egy 27-re tervezett szabi melle, az lehet, hogy hirtelen akkora aramot venne fel a szabitol es olyan gyorsan igenyelne azt, hogy akarmilyen hovedelem erre nem kepes reagalni, egyszeruen elfustol a szabi a sokszoros igenybeveteltol...ezert talaltak ezt ki...sajna ez van...

buggy tema: a ket linkelt auto teljesen ugyanaz felepitesileg es szerkezetiileg, mas forgalmazio nevvel ellatva...semmi kulonbseg a jarganyok kozott, max az amit latni, a szine meg effele :)

magam is mindenkeppen a Tamiyat javallanam, legyen az DF02 (lehet Gravel Hound, Plasma Edge vagy akarmilyen nevvel is ellatva)
kezdesnek foleg azert, mert ezekhez szo szerint majdnem mindig van alaktresz, az meg ugye nagyon nem mind1, hogy jatszanank, csak varni kell a cuccosra
Viszont ezek altalaban nem RTR szettek, vasarolnod kell hozza radiot (tavot, vevot, szervot), akksit es toltot...nem kis koltoseg...annyi lehet segitseg ilyenkor, hogy radiot nyugodtan lehet hasznaltan vasarolni, ha mukodik, azzal nincs mas gond, toltot is ugyanigy....de akksit ne vasarolj kez alol...azt csak ujat - szerintem

Jo valasztas lehet meg a Tamiya DF03, ez kicist jobb auto, viszont dragabb...ha megteheted ezen is gondolkozz el...
Ha mindenkeppen HPI a dontesed, akkor jo valasztas a HPI Brama....de ehhez keszulj fel, hogy alkatresz nem mindig es nem azonnal lesz biztositva....

remelem segitettunk :)

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#415) Gergőke88 válasza RCPortal (#414) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszönöm a segítségeiteket.
Találtam Tamiyabol is RTR szettet:
[link]
Itt ugyebár akkor mar csak aksi kell, illetve töltő.
De itt ugyebár nem én szerelem össze a buggyt.
Jól láttam viszont hogy távírányitot vevot illetve szervot mar lehet kapni ujonnan is 12000 forintért? Vagy az olyan is?[link]
Melyik az aksi+ töltő páros amit ajánlanátok?
Mindenképpen olyat szeretnék amihez van alkatresz, és támogatás.

(#416) Tripower válasza Gergőke88 (#415) üzenetére


Tripower
tag

Az rtr-el nagyon nem leszel kisegitve a 27mhz annyira nem jó választás... sok a zavar gyenge minöségü anyagok bezavar az urh (taxik mentök stb) magasfeszültség fotocella ilyenek.. a 40mhz az nyugodtabb de a carson szett-röl fogalmam sincs hogy milyen.....
én speciel futaba sanwa spectrum párti vagyok.
de RCportál biztos mond neked okosat!

(#417) Tripower válasza Gergőke88 (#415) üzenetére


Tripower
tag

töltöre a válasz talán most akcióban van az M&H-ban thunder t6 5A táppal 11,5k mindent visz nekem is ez van. de semmi sincs köbe vésve.
aksik ban nagyon nics jövö már a NI-xx cellákban ujban rém drága használtan meg semmi,
LIpo az hodit most 5200lipokat ilyen 10k ért már kapsz amik egy 540-es alapmotorral nagyon sokáig mennek és a thunder 1ora alatt feltölti
pici példa ezrun 9t BL szett dt02ms-ben 1óra 15 perc-re vissza ment 5186 az 5200as 35/60c lipoba.

(#418) Tripower válasza RCPortal (#414) üzenetére


Tripower
tag

De a kacsa tuning-ra még mindig nem válaszóltál! :DDD

(#419) RCPortal válasza Tripower (#418) üzenetére


RCPortal
csendes tag

ejjnye mar no - kacsa :D
nincs hozza HOP-UP, a kacsa egyedi dolog :)
bar ezer felekeppen felepitheto, csak az alap nem valtozik...
nem tudok ra mit mondani....nemsokara mutatok egy vidit, ami a kacsa talin keszult, ott nehany verzio lathato majd ....

radiok: nos a 27MHz valoban nem a legjobb valasztas, de talan leginkabb azert mert keves a csatorna...azaz nem tul sok 27es auto mehet egyszerre...sok az utkozes...egyedul jatszani meg nem tul jo....persze sok mas emlitett hanyranya is kozrejaccik...

tovabbra is javallom, hogy radiot szerezz be hasznaltan, egyreszt talan olcsobban is meguszod, masreszt egy jobb radiohoz lehet ugyannyi penzert jutni...
tolto ajanlas Tripowertol kituno....ar/teljesitmeny aranya nagyon jo a toltonek...
es valoban a lipo akkuke a jovo :)

asszem ennyi.....
kacsakerdes van mas?

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#420) Gergőke88 válasza RCPortal (#419) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egyre jobban ugy érzem, hogy nem jon ki 50000ft-bol ez az rc auto...
Pedig kezdesnek nem akarok ennyit rászánni, mi van ha nem jon be a dolog...
Akkor ez a Strada, HPI, Himoto márkál felejtősek? :F

[ Szerkesztve ]

(#421) (Bundás) válasza Gergőke88 (#420) üzenetére


(Bundás)
addikt

Alapnak ott van 26-ért a Plasma Edge, tökéletes.

Ahogy mondták, használtan van táv, vevő, szervó is. Fele, vagy harmad annyi is lehet az áruk, mint az újnak.

Ajánlom figyelmedbe az rcmodel.hu és az rcoffroad.hu apróhirdetéses fórumát.

Érdemes átolvasni, ahogy észrevettem nagyon pang a használt piac, alig akar valaki venni valamit és nagyon lenn vannak az árak.
Vannak táv+szervó+vevő kombók is, van aki a vadi új gépét eleve "verseny" szintre emeli és eladja a hozzá járó stuffokat, amik olykor kezdő autózáson túlra is alkalmasak.

A többiekkel ellentétben, mint szintén kezdő merem mondani, hogy megbízható embertől (régi fórumos, stb) használt aksit is érdemes venni, ha kevés a pénz. Persze nem leharcoltad, de van akinek kevés a gyárilag hozzá adott, vagy csinált eggyel 10 töltést és LiPo-ra váltott, miegymás. Ha pici pénzért sikerül aksit szerezned így, ahhoz még az adapteres töltő is megfelelő.
Ha megtetszik az RC-zés úgyis kell másik aksi is, ahhoz meg veszel normális töltőt, ha lesz pénzed.

(#422) (Bundás) válasza Gergőke88 (#420) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Himoto-kat, HSP-ket szidják, de ahogy látom vegyes a vélemény. Alkatrész ahhoz is van, bár lehet drágább mint a tamiya-hoz, erről majd a tapasztaltak beszélnek.

Új RTR Himoto 32500 Ft
Valamint itt egy olcsó, használt Tamiya is.

(#423) RCPortal


RCPortal
csendes tag

Most egy nagyon csunya es rossz peldat fogok irni....
csupan azert, mert az RC, mint olyan, sajna vagy nem sajna, de egy draga hobby....

tetelezzuk fel szeretnek egy uj szamgepet, mert sok uj jatekkal jatszanek, mert itt-ott lattam
elmegyek a boltba, kiderul, hogy nincs ra eleg penzem, ezert megprobalok olcsositani..egy darabig lehet kompromisszumot kotni, de meg ugy is keves, de en akkor is megveszem, mert ez kell nekem es kesz....talaltam egy jo gepet, olcsositottam itt ott es megvettem bele a legolcsobb videokartyat, de igy mar futotta ra...
hazamentem, eloszedtem a vacsi uj jatekom...es........fonoman is szolva nem az igazi...sooot...egy ido mulva meg a kedvem is elmegy tole.....

pont ez van a modellezessel is.....okes, hogy megveszek egy jo alapgepet, de mikor a kiegeszitok kozul azt valasztom, ami olcso, nem feltetlen lesz orom benne a jatszas
itt most nem szeretnek semmire sem celozni, legyen csak annyi amit a videokartyarol irtam.... :)

ps: az olcson nem feltetlen az arat ertem, nem mindig a legdragabb a jobb....ez csak ugy mellesleg...

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#424) Gergőke88 válasza RCPortal (#423) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor szerinted mi az az összeg amiből össze lehet hozni egy normális kezdő készletet?
A tamiya plasma edge tetszik, akkor gondolom ez kezdesnek megfelel. Ugye ez 26000.
Aksi és töltő az kb. egy 20-as meg. A többi pedig akkor mehet használtan? Egy ilyen építőkészletet mennyi idő megépíteni? Tudom hogy sok a kérdés, de sajnos nincs ilyen ismerosom aki ebben otthon lenne.

(#425) RCPortal válasza Gergőke88 (#424) üzenetére


RCPortal
csendes tag

semmi baj, azert vagyunk, hogy segiteni probaljunk, ki-ki a maga modjan, de valasztanod neked kell...
en tovabbra is ugy erzem, ha mar a szamoknal tartunk
auto ara adott 26k - remelhetoleg kapni meg ennyiert
legalabb 2 akksi az, ami kell, hogy tudj autozni cirka fel, haromnegyed orat
ezek a bolti arakbol kepzodnek ugyis, nincs kecmec, az akksik legyenek min. 3000mAh de meg kell nezni mit erdemes megvenni ar/teljesitmeny es penzed szerint...
neha kaphatsz picit dragabba, joval nagyobb kapacitasu akkukat is...
legyen az akkuk ara ~13k

radio: 8-10k-ert szinte az osszes forumon teljesen jo radiot lehet vasarolni hasznaltan
tolto: szinten a forumok, 6-12k kozott megfelelot tudsz valaszani..
add ossze kerlek...ennyi kell egy kezdo szetthez, nincs mese

egy auto osszerakasa nem igenyel nagy tehetseget, de, hogy azt jol is csinald mar egy keves technikai venat igenyel...mast nem....ott egy rajz, szerelesi utmutato, csak nezni kell es osszerakni...nem tobb egy bonyisabb legonal...
elsore kb 8 ora melo....tobbedszerre, ennek a harmada :)
de amikor te magad rakod ossze a sajat jarganyodat, akkor az elmeny sokkal tobbet fog adni, ha az jol is mukodik (lasd szamgep :D)

kis kreativitassal csodaszep kasznit is tudsz hozza festeni, hiszen a kitt lenyege, hogy a kaszni is festetlen...neked kell festeni, matricazni....igen, ehhez meg hozza kell adni a festek arat (festekek) ...meg par ezres....es tukepp autozhatsz kedvedre....

ha van 1/1 rendes autod es oda tudsz menni vele a modellezes kozelebe, akkor meg lehetoseg is lesz tolteni a lemerult akkukat az 1/1 es autod akksijarol, hiszen azert rendelkezik 12V-os tappal....
viszont ha otthon nincs 12V-os tapod, akkor ez gond lehet...
de egy szamgep tap kitunoen alkalmas erre is, pici atalakitassal egesz jo tapot lehet a toltonek faragni belole akar 5A-es toltesig..

huhh..megint sokat dumalok :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#426) RCPortal


RCPortal
csendes tag

mit szolnatok, ha most penteken, meghivnalak titeket a Modellzonaba egy forgatasra?
nagyon, de nagyon sok alap dolgokrol lesz szo...akit erdekel, esetleg latogasson oda...
egyreszt pont az rc sulit kezdjuk el forgatni ott, ami pont az elektromos autokrol fog szolni....nagyon jo es neves eloadoval (nem velem :D)
szeretettel varunk mindenkit 16 oratol...tehat most pentek....

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#427) Tripower válasza RCPortal (#426) üzenetére


Tripower
tag

A hajam hullik tölük....

(#428) Gergőke88 válasza (Bundás) (#421) üzenetére


Gergőke88
addikt

köszi a segítséget.
Neked milyen autod van?
Neked kb. mennyibe került kb. az egész kezdés autoval mindenestül.

(#429) (Bundás) válasza Gergőke88 (#428) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én egy Tamiya TL-01-et vettem végül, buggy verziót. Nem mai konstrukció, de elég masszív.
Pár helyen még árulják, csak más néven, pl. Reely Cross Tiger, valamint ez is Ő lenne szerintem.
Használtan vettem RTR-ben, két aksival (3000+1200 mAh), töltőkkel, távval 21 ezer Forintért. Nem volt több pénzem és nem is akartam 40-50 ezret szánni autóra úgy, hogy még sose vezettem ilyen "sebességen", de mivel megtetszett és fejleszthető nemsokára költök rá. :D
Most egy elektromos szabályzót kap, később pedig új akkumulátort rendes töltővel.
Addig is a hozzá kapott aksikat töltöm a nem ajánlott adatperes töltéssel (ezeknek "úgyis mind1") és gyakorolok, valamint tovább olvasgatok a témában.

Esetleg látogass el pár modell boltba, mit ajánlanak, nézd meg, olvasgass neten, és kérdezz. Szépen lassan tisztulni fog a kép, böngészd a hirdetéseket is.

(#430) (Bundás) válasza RCPortal (#426) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jól hangzik, de a producerem eltiltott mindenféle forgatástól. :D

Sajnos nem vagyok budapesti, de az elkészült anyagot mindenképpen megnézem, főleg ha "<3 bundás" A4-es papírral a kezében integetnek a kérdezők. No de félre a hülyéskedéssel...

Amúgy pont a mai nap gondolkodtam, hogy annyi kérdésem volt nekem is, lenne is, amit fel se mertem tenni, vagy nem fogtam fel mint rá adott választ így kezdőként. Kéne egy információs adatbázis, akár a Ti oldalatokra is, ami részletezné az alapoktól levő dolgokat képekkel (mechanikus-elektronikus szabályzásról, "motor kör" jelentéséről, stb, akár egy GyIK-ban is). Nem mindenki űzi e sportot apáról fiúra szálló örökségként.

(#431) RCPortal válasza (Bundás) (#430) üzenetére


RCPortal
csendes tag

pontosan ezekrol lesz szo a forgatason....
ezert batorkodtam meghovni titeket :)
itt nem a Modellzona a lenyeg, ok a helyszin ahol forgatunk, az, hogy miert ott az megint mas kerdes....
itt a lenyeg az eloadas es a tema..
bar ugye aki nem bp lakik (en sem, meg az egesz stab sem) azoknak nehezebb
de pl ott helyben lehetne kerdeseket feltenni, erre helyben valaszokat is tudnank adni...
mint egy igazi musorban es mindezt meg is nezhenetek a monika sooovan :DD :DD :DD

na jo..a tre fa felre, sztem jo moka lenne...

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#432) Gergőke88 válasza (Bundás) (#429) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nah ez nekem is nagyon bejovos. Lehet vmi ilyenbe kellene elgondolkodnom. Amiket linkeltél azok mind tamiya alvázasak? Ezekhez gondolom van alkatresz. Ha esetleg valaki tud hasznalt gépet mindenestül max.30-ig az ne tartsa magába. Addig is olvasok, nézelodok.

(#433) RCPortal


RCPortal
csendes tag

aki kivancsi ra:
folytatodik a Heli Suli is a RCPortalon..mar az 5. resznel jarunk

http://www.rcportal.hu/articles.php?article_id=29

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#434) (Bundás) válasza Gergőke88 (#432) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az első Tamiya alvázas 100%, a második meg úgy néz ki ránézésre. :D

(#435) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Bármilyen vevő,táv, szervó belemegy bármilyen autoba? Vagy ez hülye kérdés?
Köszi
Gergő

(#436) Tripower válasza Gergőke88 (#435) üzenetére


Tripower
tag

az egy tizesekben standard servo az 1/16 és még kissebbek micro servo az 1/5-ben illetve 1/6
jumbo van azok ilyen 25-30 kg nyomatékkal birnak a standard sima alap szervok ilyen 2,5-3,5kg nyomatékot tudnak.

(#437) Tripower


Tripower
tag

Én ezeket a névtelen autókat annyira nem preferálom mint a reely conrad stb....
ha választani lehet akkor inkább tamiya esetleg thunder tiger
de ha autot keresel akkor itt néz körül!
[link]
vagy itt
[link]

(#438) Gergőke88 válasza Tripower (#437) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egyelőre ugy nez ki, hogy uj kocsi(Tamiya Plasma Edge DF02), és hozzá használt vevő, táv, szervo.

(#439) Tripower válasza Gergőke88 (#438) üzenetére


Tripower
tag

elsöre szerintem jó választás!
annyit füznék hozzá esetleg ha ván rá lehetöséged olyan szabit válassz ami preferálja a lipot és igy akár egy órát is mehetsz egy akssival, ha lipo akssit veszel lipo töltövel....
ha lehetöséged engedi akkor futaba táv vagy sanwa de minimum 40 mhz!
és jó servó védöt használj a gyári high tourq az kacat!

(#440) Tripower


Tripower
tag

és csapágyazd fel!
mert ha niccelezel akkor növelei a teljesitményt illetve a játék idöt!
igaz ez lipo-ra is érvényes!

(#441) Gergőke88 válasza Tripower (#440) üzenetére


Gergőke88
addikt

Rendben. Távot valamelyik forumban szeretnék vásárolni majd használtan, ott láttam már futabát, de ha van valakinek eladó az szoljon.
Holnap szeretném megvenni a kocsit. Szervót jól láttam, hogy nem nagyon árul a modellzona?

(#442) Tripower válasza Gergőke88 (#441) üzenetére


Tripower
tag

De árul!
ha veszel futaba 2pl-t újat akkor kapsz kettö alap szervót.
vagy veszel uj spectrum dx3e -t és ahoz is kapsz egyyet de az 3 csatis táv.

(#443) Tripower válasza Gergőke88 (#441) üzenetére


Tripower
tag

(#444) (Bundás) válasza Gergőke88 (#441) üzenetére


(Bundás)
addikt

Na hogy haladsz?

(#445) Gergőke88 válasza (Bundás) (#444) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha minden igaz ma megveszem az autot (Tamiya Plasma Edge). És mihelyt látok futaba távot és vevőt használtan arra is lecsapok.

(#446) (Bundás) válasza Gergőke88 (#445) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mert a Futaba-n túl nincs távirányító? Persze ha jó áron találsz az apróban érdemes, de ezért heteket várni, vagy sokkal drágábban venni távot, mint amennyit használnád nem érdemes szerintem.

(#437) Tripower: mindkét típus, az egyik biztosan Tamiya bél, szóval nem épp névtelen.

(#447) RCPortal


RCPortal
csendes tag

nos a Tamiya a TL-01 licenset mar kb 5 eve eladta a HBX-nek...
azaz ami nincs ennyi idos jargany az egeszen biztosan HBX
itt csak kicsit arra kell figyelni, hogy ez azert egy piciket mas anyagvol keszult vaz, lengokarok stb...szvsz joval gyengebb minosegu, mint az eredeti
a HBX elkezdett mindenfele csodakat gyartani TL-01 alapra, buggy, monster es ki tudja meg mit....ez nem mintha rossz dolog lenne de, mert azert autozhato
de nagyon sokan vannak vele, akik megvasaroljak a HBX csodat, 2 nap mulva eltorik, majd aztan agyon szidjak a Tamiyat es a kereskedoket, hogy mi a francert nincs egy tobb mint 5 eve nem gyartott modellhez alkatreszuk....ezt azert vegyuk figyelembe, ez nem Tamiya
kivulrol csak akkor lehet felismerni, ha tipikus HBX auto
A Tamiyanak TL-01B vazon volt egy db buggyja es sima TL01 vazon 1 db turaautoja

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#448) Tripower válasza (Bundás) (#446) üzenetére


Tripower
tag

én elhiszem neked!
egyébként a táv válasz meg futaba atack 2phka 5,5-6k hozzá egy vevö 3k és egy kristály pár 1-1,5k de vevöm nekem is van fél kristállyal 2,5k ért....
de én csak tapasztalatból mondtam láttam már gyári traxxas távot ami nem egy fönyeremény még a 40mhz kristály is belemegy és müködik igaz ugyan ugy vannak zavarok mint a gyári értékén ami 27mhz

egyébként az rcapro.hu-n meg van egy df01 ugyan ilyen futaba távval csak valamiért 37mhz irta a figura de rtr-ben 18k-ért hirdeti.

(#449) Tripower


Tripower
tag

erröl beszéltem.

de egyébként a tl-01 fénykorát éli a levant, levant brushless és a super levant is tl-01 alapra épül ugy utdom ,meg a modell zonában is mondták nagyon szereti elöhuzni öreg poros alvázait a tamiya és ujra piacra dobni.....

(#450) RCPortal válasza Tripower (#449) üzenetére


RCPortal
csendes tag

bizony az alapok szinte teljesen ugyanazok..de azert vannak pici elteresek...
kb annyi, mint a TA01/02 ( STADIUM RACING TRUCK FORD F) es a DF01 (Mitsubishi Ralliart Racing Lancer) kozott
de persze belulrol azert masok :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.