Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Pulsar válasza Peaceliker (#1800) üzenetére


Pulsar
veterán

egyet értek :)

(#1802) stifi82 válasza Pulsar (#1797) üzenetére


stifi82
aktív tag

Fel van adva a lecke hirtelen azt sem tudom merre induljak aksit bírok rendelni. Ezt az rc filter-t nem teljesen értem. Esetleg segítség hogy milyent rendeljek. A kamerával az a gond nincs ráírva semmi csak annyit tudok ami a megrendelt oldalon van.

(#1803) stifi82 válasza Peaceliker (#1798) üzenetére


stifi82
aktív tag

És mi van akkor ha a balancer csatlakozóról hajtom a kamerát meg az adót és nem kell plusz súly vagy az is bezavar?

(#1804) Peaceliker válasza stifi82 (#1803) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az sem egy elvetendő ötlet, ki kell próbálni, ez csak így megy, amiket mi hajtogatunk az csak tipp. :)

Az lc filter dolga a zavaró jelek szűrése, mert a videó adót meg tudja zavarni esc, motor zaja. De ha balance csatiról táplálva nem csíkozódik a kép, akkor nem kell majd az neked.

"Oh my Goa'uld!"

(#1805) stifi82 válasza Peaceliker (#1804) üzenetére


stifi82
aktív tag

Akkor próbáljak meg 1 ilyent [link] ?

(#1806) Peaceliker válasza stifi82 (#1805) üzenetére


Peaceliker
őstag

Például igen :)

Mondjuk a jst csatit majd direktbe forrasztanám, de a balance fele jó lesz

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1807) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1795) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ok. Köszönöm szépen a segítséged! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1808) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1807) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nincs mit, remélem sikerrel jársz ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1809) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Most vettem egy himoto monster truckot. Mivel érdemes kezdeni a fejlesztést? Akku vagy inkább a műanyag elemek alumíniumra cserélése?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1810) Peaceliker válasza bull84ghia (#1809) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Túl sokat nem költenék rá, hacsak nem fétised a költekezés. :)
Ha hosszú távon tervezel, akkor sokkal drágább lesz, mire "kész" lesz, mint egy komolyabb gép, csak még mindig közelében nem lesz tudásban.

Ami mindenképp kell, az 4db alu hatszöget, mert gyári műanyag kaki. Illetve kormány szervót vmi értelmesebbre cserélni nem árthat.
Akkut érdemes lehet lipo ra cserélni (ahhoz ugye töltő is kell), mert jobban, többet megy vele.
Ha erősebb motort akarsz bele, akkor brushless kell majd, amihez kell szabályzó is....de akkor jön, hogy megy, csak minden felé, nem arra amerre kéne..akkor veszel telókat, illetve erősebb moci elkezdi megenni az autót...cserélgetsz ezt azt...e az a pont amire már kezded kapisgálni a témát és rájössz, hogy fölöslegesen sokat költöttél egy himotora, ennyiből már lehetne egy igazán jó géped. :)
Ezt nem bántás ként írom, legtöbben ezt eljátsszuk. :)

Kezdésként szervó, kerékhatszög, esetleg akku. Ha bejön a dolog, nyomod majd a hobbyt, nem csak fellángolás volt, akkor autót eladod és zsebbe nyúlsz, addigra azt is jobban tudod majd, hogy tényleg MT kell, vagy buggy esetleg truggy. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1811) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1795) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha terep mellett döntenék, ajánlanál kérlek arra is!? Tehát ami azszfalton HPI sprint az mi terepen?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1812) bull84ghia válasza Peaceliker (#1810) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem veszem bántásnak :)
Igazából amikor szolgálatban vagyok akkor használnám, salakon pályan. Használtan vettem, a hatszög az aluból van, illetve 9kg szervo van benne. Nem célom a versenyzés. 30 EUR körül már vannak brushless szettet aliexpressen. Vagy inkább valami használt itthon? Akkuk közt vannak kerülendő márkák vagy típusok?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1813) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1811) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nos, gondolom szintén döntő tényező az ár. Belép szintű a feljebb említett himoto/hsp/maverick autók. Már modell autó, nem játék cucc, de kis pénz, kis foci. :) Illetve vrx/ftx autók is hasonló szinten vannak, hasonló árban, megvehetőek, még újonnan is (40 körül vannak rtr).
Illetve hpi firestorm van néha jó áron, mondjuk az 2wd, irányítani alacsony tapadásnál tré, ha tapad sima liba :)

(#1812) bull84ghia

Na, akkor a fontos tuningok meg is vannak, helyes :)

Nem is versenyzésre gondolok, én sem versenyzek, csak meguntam a sok szerelést, meg hogy az ember nem meri tisztességesen odakenni neki, ezért váltottam feljebb (meg mert ahogy írtam, ha épkézlábra akarja az ember összerakni, akkor a drágább olcsóbb tud lenni).
De ettől függetlenül, ezt sem kell kidobni, hajtható csak nem kell rá sokat költeni sztem. Ha csak kis bohóckodásra kell jó így (max egy bl bele), ha komolyabb kell, akkor csere.
Dobj linket melyikre gondolsz alin, hobby fans/mate/power cuccok megvehetőek, nem túl combos, de ebbe nem is kell, legalább nem eszi meg hamar az autót. :) Hobbywing kopik amúgy. Ami még 15e körül van ebayen az a leopard szett, prog kártyával. Jah, olyan 3500kv körül nézz bele, 300 kevés lehet, 4000 fölé meg nem mennék, mert megsül a motor. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1814) bull84ghia válasza Peaceliker (#1813) üzenetére


bull84ghia
őstag

[link]
[link]
Elsőre ezt a két szettet néztem. Program kártya mire jó, motor tulajdonságait lehet vele állítani.
Egyenlőre nézelődők csak előbb úgy is akku és töltő kell. Illetve alin van rengeteg futómű alkatrész alumíniumból fillérekért. Ezeket érdemes , ha esetleg váltok komolyabra akkor az alkatrészek kompatibilisek?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1815) Peaceliker válasza bull84ghia (#1814) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mind a kettő jó lehet. Ha picit magasabb KV értékkel van, lehet érdemes olyat nézni...bár, mindjárt számolok... ha 64es a spúr kerék, 100mm a kerék átmérője, akkor egy 20as pinionnal 50 körül menne, akkor jó lehet a 3100kv is.

Az első szett lehet jobb, az egy igazi 540es moci és ráadásul 4 pole moci, azt vedd :)

Nem érdemes alura költeni, csak csicsa. Alu görbül, műanyag többet bír (ha nem szar minőség), úgy szoktuk mondani, hogy a műanyag őszinte, ha tré van törik, alu meg lehet észre sem veszed, elhajlott csak nem jössz rá miért viselkedik autó hülyén. Akkor lehet értelme egy próbát tenni, ha vmelyik alkatrész sűrűn törik...akkor tán van értelme, ha alu jobban bírja

"Oh my Goa'uld!"

(#1816) bull84ghia válasza Peaceliker (#1815) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem, bár a motor csere kicsit később lesz. Előbb inkább akku és töltő. Ismerősöm airsoftozik és neki van egy imax töltője azzal tud mindent tölteni, azt egyenlőre elkérem tőle. Milyen akkut javasolnál ami a későbbi motorhoz is megfelelő lenne? Ez az imax töltő megbízható cucc?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1817) Peaceliker válasza bull84ghia (#1816) üzenetére


Peaceliker
őstag

méret függő, mi fér be. Én zippy 5200 30c akkukat használok, de neked elég lehet egy 20c s is (igen, ez ha kínai, olvasgatnod kell majd ;) ). De olyan 4000mah 25c is elég lehet.
Az eredeti megbírható, de a klónok is teszik dolgukat, csak kevésbé pontosak, de nekünk sztem az mindegy.

"Oh my Goa'uld!"

(#1818) bull84ghia válasza Peaceliker (#1817) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi, te mit hajtasz amúgy?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1819) Peaceliker válasza bull84ghia (#1818) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én lassan 3 éve kezdtem, kb 25 autóm volt (meg még miegymás).

Most egy losi 8ight truggym van, ami elektromos (meg van egy üres nitrós rollerem ugyan ilyen, abba talán mostanság lesz motor) és egy serpent s411 em (ehhez is van egy alkatrész autó, ami komplett).
Egy mcpx helim egy 450es helim van (450es még nemrepült nálam) és egy 250es fpv quadom...meg egy h8 mini.
Hogy minek ennyi? Baromság. :) Leginkább serpent fut, mert csepelen van egy onroad pálya, losit kb nem tudom hol használni.

"Oh my Goa'uld!"

(#1820) bull84ghia válasza Peaceliker (#1819) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szép kis gyűjtemény. Nekem volt egy syma x5c drónom, de a repülés valahogy nem jött be.
Évekkel ezelőtt már volt egy rc-m, de az kimúlt :D Először a lengőkar tört el epoxival javítottam, majd a lökős tört, végül a szabályzó. Ekkor tettem félre. De ma szüleim padlásán megtaláltam. Fogalmam sincs milyen típus lehet. :D Ezért is vettem ezt a Himotot mert hasonlít a régire amit szerettem.


Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1821) Peaceliker válasza bull84ghia (#1820) üzenetére


Peaceliker
őstag

Talán fel sem tudnám már sorolni mik voltak nálam :) ...kerestem az utam, na :D

Ez egy tamiya tl01 vagy hbx bonzer inkább. Még akár pénzt is kaphatsz érte egy keveset, ha kiírod, mert veszegetik. :D

"Oh my Goa'uld!"

(#1822) bull84ghia válasza Peaceliker (#1821) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem akarom eladni, mert ahogy nézem kompatibilis a himotoval. Gátlókba csak olaj kell és szerintem jó is. Vésztartaléknak jó lesz, ha esetleg töröm a jelenlegit, vagy a gyerek töri. 😎

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1823) Peaceliker válasza bull84ghia (#1822) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát nem hiszem, hogy sok dolog egyezne. De tarcsinak elmegy :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1824) bull84ghia válasza Peaceliker (#1823) üzenetére


bull84ghia
őstag

Pl a kerekek vagy a gátló ami tuti jó a enyémhez. Jut is eszembe, a kerék csavart mennyire szabad meghúzni? Van egy pont vagy csak úgy érzésre? :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1825) Peaceliker válasza bull84ghia (#1824) üzenetére


Peaceliker
őstag

úgy érzéssel, nem kell megszakadni bele, amikor húzod meg ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1826) bull84ghia válasza Peaceliker (#1825) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezekből melyiket vennéd? Az 5000mah vagy inkább az 5200-ast? Árban nem sok a különbség viszont a C értékben igen, ami ha jól olvastam akkor később jól fog jönni brushless motor váltásnál.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1827) Peaceliker válasza bull84ghia (#1826) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elég lehet 20c is, de ártani tuti nem árt ha 30c :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1828) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1813) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszönöm szépen! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1829) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1828) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazán nincs mit, szívesen segítek, ha tudok ;)
Majd mesélj mire jutottál végül :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1830) bull84ghia


bull84ghia
őstag

A MT és Truggy közt milyen különbségek vannak? Rövidebb lengőkar illetve rövidebb gátló? Vagy az alváz is eltér?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1831) Peaceliker válasza bull84ghia (#1830) üzenetére


Peaceliker
őstag

1/10 ben általában csak kerék. :DDD
1/8 ban legtöbbször teljesen más a két autó. pl: nézz utána hpi savage és hpi trophy truggy

"Oh my Goa'uld!"

(#1832) bull84ghia válasza Peaceliker (#1831) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor a MT-re veszek truggy kereket és kasztnit és kész? Azt hittem több az eltérés.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1833) Peaceliker válasza bull84ghia (#1832) üzenetére


Peaceliker
őstag

Himoto és rokonainál sztem nem, de legegyszerűbb, ha letöltesz 2 manualt (ha nem eleve egy van :D ) és összenézed.

"Oh my Goa'uld!"

(#1834) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Autóhoz szeretnék venni LiPo akksit. Olyan 5000mAh körüli kapacitással. 2 cellás érdekelne. Milyet ajánlotok?

Sajnos a mostani "felpúposodott". Nem tudom mit csináltam rosszul, mert igaz, hogy már két éves, de kb 15-20 alkalommal volt használva. Arra mindig figyeltem, hogy ne merüljön le, de még is tönkre ment. Most fel lehet tölteni, de nem sokat megy vele az autó, csak néhány perc és lemerül.

Köszi előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1835) Peaceliker válasza ratkaics (#1834) üzenetére


Peaceliker
őstag

Több okból kifolyólag is fáradhat meg.

Túl lett merítve (azt írtad, hogy ügyéltél ne merüljön le, de 3v alá sem érdemes meríteni, de tán még addig sem), túl nagy terhelés kapott és/vagy túlhevült, feltöltve és/vagy túl melegben tároltad, na meg csak úgy is fáradnak, mert öregszenek...vagy nem jó a töltő.
Lipo kényes dolog. :(
Ezt érdemes lemeríteni 0v ig majd kukázni, ha már nem vesz fel értelmes mennyiségű töltést.

amúgy írok privit akku ügyben ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1836) stifi82 válasza Peaceliker (#1835) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ezt a privit akku ügyben elküldheted nekem is köszi jó tudni mi hogy működik.

(#1837) Peaceliker válasza stifi82 (#1836) üzenetére


Peaceliker
őstag

megtörtént ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1838) ratkaics


ratkaics
senior tag

Ha elfér az autóban a három cellás akku, akkor érdemesebb azt venni, ugye?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1839) Peaceliker válasza ratkaics (#1838) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha a szabályzó és motor bírja (nem szokták)...nem jellemző 1/10ben a 3 cella, csak alacsony kv motorral.
Milyen autó/szabi/motor?

"Oh my Goa'uld!"

(#1840) ratkaics válasza ratkaics (#1838) üzenetére


ratkaics
senior tag

Itt vannak képek az autómról.
Ezt a BL szettet raktam bele nemrégiben.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1841) stifi82


stifi82
aktív tag

Megjött a tápkábel az fpv adóhoz TS832 beüzemeltem neylon, zsugorfólia vagy tudom is mi rajta van azt le kell venni vagy maradhat rajta elégé felmelegedett pár perc alatt vagy kevés neki a 3cellás akku balanszáról jövő áram? A kép jónak tűnik összedugva a motorok még nem pörögtek hogy mennyire fogja zavarni. Meg azt sem tudom hogy rögzítsem a gépre.

(#1842) Peaceliker válasza ratkaics (#1840) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna a képek már nem elérhetőek.

Az a BL szett nem egy nagy zabás dolog, egy 5000mah 20c akku is kiszolgálja, akkor az nem lehet gond szerintem, hogy túl lett terhelve. Vagy milyen a mostani akku? Lehet egyszerűen csak lejárt az ideje :)

Nem feltöltve kell tárolni, az fontos.

(#1841) stifi82

Le lehet venni róla, csak rövidre ne lehessen zárni benne semmit. Melegnek ezek elég melegek, ha kevés lenne a fesz, akkor inkább hűvösebb lenne, de inkább csak nem üzemelne. Ha sok a fesz, attól melegedhet.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1843) stifi82 válasza Peaceliker (#1842) üzenetére


stifi82
aktív tag

Kis leírása 7-15v közé írja. Drónon van ez a 12 volt kimenet de csak 11.45 ad le ugyan úgy mint a balancer. Nehogy ráolvadjon ez a műanyag fólia. Akkor valahová felrögzítem. Meg fixre a vezetékeket nehogy a propok letépjék.

(#1844) Peaceliker válasza stifi82 (#1843) üzenetére


Peaceliker
őstag

Balanc csatin feltöltve 12.6 nak kell jönnie, ha nem annyi vagy rossz amivel méred vagy nincs feltöltve az akku teljesen :)

Elég melegek ezek az adók, nem kell aggódni sztem :)

(#1840) ratkaics

Jah még annyi, hogy nanak én nem adnék 3s-t, max valami eszetlen kis pinionnal, hogy ugyan annyi legyen a végsebesség mint 2s el...és akkor ott is tartunk, hogy sok értelme nincs :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1845) stifi82 válasza Peaceliker (#1844) üzenetére


stifi82
aktív tag

Storage tároló töltésen van az aksi azon próbáltam. Nem töltöttem még fel mert sopronba 2hétig szelet mutat ugy hogy nem tudom mikor szállok fel.

(#1846) Peaceliker válasza stifi82 (#1845) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah, úgy ok :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1847) ratkaics válasza Peaceliker (#1844) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nagyon tudatlan vagyok RC ügyben... Előre is bocsi, a most következő kérdésemért :B :B :B

Ha az akku feszültség magasabb, akkor nagyobb lesz a motor fordulatszáma is???
(azt hittem, hogy az ESC az akkutól kvázi függetlenül ad feszültséget a motornak)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1848) Peaceliker válasza ratkaics (#1847) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, nagyobb lesz, a motor KV értéke a fordulat*Volt. 3s el 50% al nagyobb a fordulatszám, mint 2s el.
A szabályzó a motornak az akku feszt küldi be, meg felelő fázisban a 3 ból, és általában 5 vagy 6v ot ad le (azt fixen cellafüggetlen) a benne lévő BEc en keresztül (ez táplálja a vevőt és a kormány szervót is).

"Oh my Goa'uld!"

(#1849) ratkaics válasza Peaceliker (#1848) üzenetére


ratkaics
senior tag

Értem, nagyon köszönöm a felvilágosítást! :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1850) hszilard666


hszilard666
veterán

Kellemes estét az Uraknak!
Mennyit kérhetek ezért? [link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.