Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) RCPortal válasza enginev3.0 (#549) üzenetére


RCPortal
csendes tag

No ez ugy ahogy van, remek hozzaallas :)
Valahogy igy kell ezt az egeszet elkezdeni, igen...a modellezes mint olyan, nem olcso hobby...igy, ha valamit szeretnel es az gagyirex se legye, akkor kolteni kell ra..

De megint a targy...
Legeloszor is figyelmedbe ajanlanam a forum.rcmodell.hu oldalait...
itt modellezok vannak, nem ugy, mint a vateran...ki tudja mit kapsz...
itt a nagy tobbsegeben azert valoban azt aruljak, ami fedi a valosagot :)
Nos az orok kerdest te is feltetted, mi eri meg jobban: az elektromos, vagy a "robbanos" :)
Senki sem tudja ra a valaszt, ki erre eskusik, ki arra
jomagam azt mondanam, hogy kezdokent mindig az elektromos...
Az uzemanyag valoban draga, nagyjabol annyi, ami irtal es kb egy tankkal 8-15 percet mennek el az autok atlagosan, de persze ez erosen fugg attol, aki vezeti, hiszen a rendes autok fogyasztasa is "labfuggo"
Na most, ha kifogyott az uzemanyagod, akkor a jatek heveben nagy a valoszinusege, hogy ujra fogod tankolni az autot es megint es megint es megint :)
Amig csak megy..... :
)Aztan ha igy gondolkozunk nehany hetvege alatt ki is szippantottuk az 5literes kannankat :) Ennek nyaron amugy is jok az eselyei ....
Igy 3-4 honap alatt egeszen biztosan ki is autozod a modelledbol azt a mennyiseget, amikor a motorja mar karbantartasra fog szorulni, teszem azt nehany fo alakatresz cserere is, rosszabb esetben mocicsere
Egy ilyen mocinak nem annyira nagy az elettartama, sokan mondjak, hogy 20 liter es nem tobb, de en azert a hobby modellezesben azt mondom, hogy ez akar 40 liter is lehet, lattam mar olyan kis mocikat, amik meg ettol tobbet is elmentek...
Szoval mondjuk azt, hogy 40 liter uzemanyag utan mocicsere, ami jo esellyel csak a nagyjavitasok, rosszabb esellyel a teljes moci csereje
Nagyjavitas motortol fuggoen 15-25 ezer, masik moci ennek a duplaja
Osszal es szorozzal :)

Elektromos:
Inkabb vasarolok 2 par akku pakkot, azaz 4 db-ot es egy jobb toltot
De itt el kel mar gondolkozni, hogy milyen pakkot vasarolok, NiMh cellakkal szeretet, vagy LiPo akksikat, ez utobbi jelentosen tobbe kerul, a toltoje is picit tobbe van, viszont, ha jol vannak kezelve akkor az elettartumok is jobbnak bizonyult, nem beszelve arrol, hogy az auto is jobban megy vele...de ennek megint csak rengeteg a mogottes dolga, mert itt mar nem kefes hanem kefe nelkuli motorokrol beszelunk es ahoz valo elektromos menetszabalyzokrol....huhh....bele fogonk bonyolodni :)
nezzuk az alapesetet:
van 4 db akupackunk es egy jobb toltonk
Tetelezzuk fel, hogy feltottott akksikal indulunk el jatszani
Elhasznaljuk a 2 pakkot 15 perc alatt, majd cserelunk, a lemerult akkukat feltesszuk a toltore es jo esellyel mondjuk feltoltjuk oket 1-1 ora alatt (ezt le lehet szoritani akar a felere is, ha olyan a toltonk...)
A modellezes tarsasagi jatek....igy, ha nem egyedul vagyunk hamarabb telik az ido a szunetekben
Kiautozzuk a masik 2 pakkunkat, majd szepen atnezzuk az autonkat, hogy minden rendben van-e vele...mar csak 1/2 orat kell varni es kesz a masik 2 pack :)
stb stb...
Egy jobb toltovel az akkujaink rendekkel tovabb birjak a gyurodest, ami akar 1 ev is lehet, azaz eddig tudjuk oket feltolteni es kiautozni aranylag rendesen
A toltore egyszer kell kolteni!!!!! Sokan ugy gondoljak, hogy a kiegeszitokre inkabb kevesebbet szannak, pedig ez nem igy van, mert az osszes tobbi dolgunk banja...
A draga akkuk szeretik, ha jol bannak veluk, igy ezt jocskan meg tudjak halalni
Osszal szorozzal :)

1 a lenyeg,hasznalt autot lehet venni gond nelkul a megjelolt forumon, akkut inkabb ne, toltot is talalsz jot hasznaltan...
Lehet, hoy picit tobbe lesz, mint 100, ha revoban gondolkozol, viszont a jatek rendekkel elvezetebb lesz, nem lesznek olyan gondjaid, hogy a 4-5-6 alkalom utan mar inkabb csak szenvedes, mintsem elvezet....

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#552) RCPortal válasza enginev3.0 (#550) üzenetére


RCPortal
csendes tag

A Savage minden tipusa elterjed auto, en nem tennek ra voksot...
pl a windows is el van terjedve, nem? :)

Meg mindig jobb egy Revo 3.3 ....

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#553) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki mondani olyan helyet ahol javítanak ilyenfajta modelleket/maketteket? Lenne egy kis motorcsónak ami javításra szorulna. Ami a legjobb lenne, ha Fejér megyében. Keresgéltem neten de nem igazán találtam ilyet.

(#554) enginev3.0 válasza RCPortal (#552) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na akkor a "biztonság kedvéért" írjatok nekem egy olyan autót, esetleg webshop linket ahol egy komplett RTR autó van, ami fullra menetre kész (benzin nélkül), lehetőleg új, Truggy vagy Monster Truck, és az ár olyan 120-130k körüli, lehet egy NAGYON MINIMÁLISAN több is de inkább kevesebb :), Márka nem számít bár Traxxas-ok nagyon bejönnek de ha nem pont az nem baj, csak pörögjön.

Az alapján nézzétek, hogy kezdő vagyok szerelés téren IS, ezért lehetőleg masszív legyen, ami jó sokáig bírja hobbi szinten.

Olyan 3.3-4.x ccm-ig gondoltam :) Csak hogy azért ne legyen olyan nagyon kezdő :B Tanulékony vagyok, olyan téren ami érdekel :DDD Ezért 2.3 az átlagom suliban :K

Szerk: Ja és köszi :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#555) (Bundás) válasza enginev3.0 (#554) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ezek hallatán a helyedben elektromos autóval kezdenék. :U

(#556) enginev3.0 válasza (Bundás) (#555) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha a szerelésre gondolsz nem kell félteni, sógorom régóta rc-zik és nagy penge ezekben, szóval ha ez miatt írtad akkor "ne aggódj"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#557) RCPortal válasza (Bundás) (#555) üzenetére


RCPortal
csendes tag

osztom a velemnyed Bundás :)
egyeirant meg altalaban az emberek a modellezesben mindig a sajat csapdajukba esnek bele
eloszor kigondolnak valamit (ami mellesleg jo), aztan kerik masok velemenyet ugyanerrol, vegul pedig a rosszat valasztjak
alig ismerek par embert, aki ne igy jart volna el
de mindenki a sajat karan tanul ::)
ez meg amugy jo, mar, ha tud tanulni :)

irany az egyenes !! :DD

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#558) (Bundás) válasza enginev3.0 (#556) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egy elektromos autón keresztül talán könnyebben meg tudod ismerni a modellezést. Mindjárt robbanóssal kezdeni szerintem nagy falat, azért ott van egy komolyabb motor, amit karban kell tartani, érezni, hallani, szagulni. Stb.
A sógor robbanósba is nagy penge? (csak mert nem mindegy) Ő mit ajánlott neked?

(#559) enginev3.0 válasza (Bundás) (#558) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ő repülőzik van kb 4-5repülője amiből talán 1 -2 elektromos és egy helikoptere, plusz egy autója ami szintén robbanómotoros, hát igazán nem ajánlott semmit, azt mondta, hogy, vagy is azt ajánlotta, hogy ahogy én szeretném

Azért nem akarok igazán elektromosat, mert ha azt megveszem és nagyon sokat kell töltögetni (már pedig sok akkut nem tudok venni mert drága) stb... és mondjuk fél vagy egy év után szeretnék üzemanyagosra váltani akkor meg miből, sajnos nem tehetem meg, hogy megvegyem azt ami tetszik, ezért nem akarok nagyon váltogatni inkább vennék olyat ami 1évig biztosan megvan aztán motor csere stb... majd 2-3év után ha addig bírja lecserélni, bár lehet addig nem is bírná, nem tudom...

De az elektromos is ugyan úgy tönkremehet nem? szóval az se habos torta, azzal is kell foglalkozni, csak hát nem annyit ez is igaz...

De azért sikerült jócskán elbizonytalanítani, már az egésztől is :(((

Szerk.: ezek után még jobban gondolkodok rajta, viszont valamit "muszáj" mert gépezéssel már nem bírom végig a nyarat, már nagyon unom, semmi nem fog meg benne, de én meg nem igazán vagyok az a kézi, foci stb... stílusú, nem vagyok "dagadt" meg jó az állóképességem csak jobban lekötnek az olyan ülős, vagy keveset szaladgálós dolgok :O

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#560) (Bundás) válasza enginev3.0 (#559) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát a robbanós fenntartása többe kerül és több tapasztalatot, odafigyelést igényel, mint az elektromos, szerintem.
Ha fórumon veszel egy jó állapotú használt autót, akkor a legnagyobb deficites károd robbanósra váltáskor az egykoron újonnan vásárolt akkukon lesz. Ezek 25-40%-os áron kellhetnek el állapottól függően, viszont mégis lesz értékük az elhasznált üzemanyaggal szemben. :)

Olyan nincs, hogy biztosan megvan egy évig, pontosan ezért szükséges a tapasztalat a motor karbantartással kapcsolatban. Amúgy bármi megtörténhet, akár az elektromossal is, törés, leégés, stb.
Az elektromos olyan szinten egyszerűbb, hogy ott egy "egyszerű" elektromotor van, amit vezérel egy szabályzó. Nincs mit állítgatni rajta, maximum a fogaskerekeken. Ha túlmelegszik baj van, de erre tapintással egyből rá jössz, bordázod, áttéten módosítasz, néha meg-meg állsz a nyárra való hőség miatt stb.

Szerintem nézz el egy modell boltba, beszélgess, autókat fogdosd, kérj tanácsod, olvass át apróhirdetéseket, nézd meg mit árulnak mennyiért stb.

Nem olyan egyszerű hobbi ez. :)

(#561) enginev3.0 válasza (Bundás) (#560) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak az elektromossal az a "baj" ha azzal kezdem attól nem tanulom meg a robbanómotoros kezelését, mivel hogy SZINTE ég és föld a karbantartása stb... ahogy te is írtad

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#562) (Bundás) válasza enginev3.0 (#561) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nézd, azt csinálsz amit akarsz. :)
Mint teljesen kezdő jobb ha kevesebb dologra kell odafigyelni tanulás közbe, és kevesebb dolgot tudsz elbarmolni az elején az elektromossal. Ott "nem kell" törődni a motorral.

Tényleg látogass el egy modell boltba, kérj tanácsot, nézd át miket árulnak, melyik mennyiből jönne ki, írd le a pro és kontra érveket majd dönts. Vagy "vedd meg most!".

(#563) HummeRC válasza enginev3.0 (#561) üzenetére


HummeRC
senior tag

Teljesen igazad van. Valóban nagyon különbözik a robbanós motor karbantartása. Ott a legfontosabb dolog talán a helyes bekarburálás és a motorhőmérséklet rendszeres figyelése. A modelleknek nincs automata vízhűtésük, mint a normál kocsiknak. Csak sima léghűtés van. (menetszél) Ha elnézel valamit, könnyen megsütheted a motorodat...

Viszont ha jól értettem, Neked a teljes modellezés új dolog. Lesz mit tanulnod-gyakorolnod bőven, hogy sok örömed legyen benne. Mások kezében könnyűnek néz ki, de senki nem születik úgy, hogy mindent tud róla.

Az én véleményem RCPortal kollégával egyezik. A helyedben elektromossal kezdenék és ha azt már "profi szinten" kezeled (nem okoz meglepetést a viselkedése váratlan helyzetben, vagy ha valami baja történik, akkor gondolkodás nélkül odanyúlsz ahol a gond van és javítod...), egyszóval ha már kinőtted az autót, akkor gondolkoznék el a robbanósra váltáson, ha még mindig azt szeretnéd.

Arra is gondolj, hogy ha sajnálod a pénzt (nincs rá keret), hogy akkukat vegyél, akkor miből fogod tankolni a robbanóst? 1 kanna üzemanyag kb egyárban van 1 akkuval. Lehet hogy nem a legdrágább akkuval, de lehet vele játszani bőven. A fenti példából kiindulva pár nap alatt elfüstölhetsz egy kanna üzemanyagot (a perverzebbek ezt képesek 1 nap alatt is megtenni a játék hevében).

Az átlagos 1/8, 1/10 modellek tankja olyan 1-2dl szokott lenni. Ez pár percre elég. Szerinted mennyi idő alatt ürülne ki nálad a kanna?

És akkor újra feltenném a kérdést: Miből fogod tankolni a robbanós autódat? Irreálisnak érzem, hogy elköltesz 100-130'000Ft-ot modellautóra és utána csak a polcon/garázsban áll, mert nincs pénz tankolni.

Inkább megfontolnám az elektromos autót, több váltás akkuval és azzal valóban bármikor tudsz játszani amikor eszedbe jut.

A végére pedig egy közeli ismerőssel történt tanmese, avagy nagyobb autó nagyobbat is esik:

Történt egyszer, hogy egyik ismerősömnek megtetszett a modellezés, mert látta nálam. Belelkesült, szereztünk neki ugyanolyan Tamiya elektromos buggy-t, mint az enyém. Tetszett neki egy darabig, persze a kezdőknél előforduló irányítási hibákból adódó töréseket nem úszta meg ő sem. Szerencsére Tamiya-nál ez nem akkora gond, mivel könnyen lehet hozzá tartalék alkatrészt szerezni. Pár hét után már inkább nagykerekűt szeretett volna, de a buggy teljesítményével. Átalakítottuk az ő igényei szerint, az autó egyre nagyobb/nehezebb lett. Persze jobb lett a terepképessége, tényleg mindenhol tudott játszani, de egyre sűrűbben történtek sérülések az autóval. Érthető, hisz nem erre a terhelésre volt tervezve gyárilag, de ahoz képest egész jól bírta. Pár hónap múltán közölte, hogy ő igazi nagykerekű autót szeretne és beleszeretett egy Traxxas E-maxx-ba. Eladtuk a régi autóját és kicsit kiegészítve meglett a vágyott e-maxx. Nagyon tetszett neki, az elején. Aztán rendszeressé vált, hogy minden egyes nap játék után nálam kötött ki az autó szervizelésre, mivel mindig eltört benne valami. Csere HPI E-savage-ra, az biztos jobb és jobban is tetszik neki... A helyzet ha lehet még rosszabb már 1 napot sem tud játszani, félidőnél valami mindig eltörik. Egyszerűen nem bírják a strapát, ugratásokat, egybeket. Alkatrész csak hónapok alatt jön meg külföldről hozzá, addig a polcon áll a járgány. Mára eljutott oda, hogy legszívesebben eladná az egészet mert többet áll a "nagykocsi", mint amennyit örömmel játszani tud vele.

Szóval a reklámfilmekben látott extra manővereket csak a legritkább esetben tudják az autók elvisleni károsodás nélkül és azt is csak gyakorlott sofőr kezében. (Néha még úgy sem...) És minél nagyobb az autó, annál nagyobb a tehetetlen tömege (lendülete), így kisebb vezetési hibát is nehezebben tolerál.

A youtube mindent elbír, a modellezés nem annyira. Gondold ezeket át, mielőtt hirtelen belevágsz valamibe. Hidd el, mi is azt szeretnénk, ha örömöd lelnéd a későbbi választottadban, ezért is próbálunk tanácsokkal ellátni, hogy mire figyelj oda már az elején. Sok felesleges bosszúságot/kiadást spórolhatsz meg.

Remélem találsz hasznosat benne. Ha kérdésed van, írj bátran. ;)

(#564) drm8313


drm8313
csendes tag

Helló! Egy kérdésem lenne, nemrég szereztem egy robbanómotors rc autót amit szeretnék összerakni elindítani. Az első kérdésem az lenne, Miből lehet megállapítani hogy a motor benzines-e vagy alkoholos? Ha benzines akkor kúton tudnék olyan üzemanyagot kapmi amivel megindul? Ezetleg ha linkelek képet tudna nekem valaki segíteni?
Előre is nagyon köszönöm. :)

(#565) RCPortal válasza drm8313 (#564) üzenetére


RCPortal
csendes tag

keppel es mondjuk a moci nevevel rettento egyszeru, de mint mar emlitettem fentebb a motorok 99%-a alkoholos (nitros), vagy aminek csak szeretnetek hivni
a benzinnel mukodo mocik csak es kizarolag a nagy meretu (1:5) autokban vannak...
mivel az autok is a nagyok, igy a motorok is..23ccm vagy afeletti
magyarul akkora mocit tartasz a kezedben, mint amekkora egy lancrireszben van?
szvsz biztosan nem....

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#566) drm8313 válasza RCPortal (#565) üzenetére


drm8313
csendes tag

Pont az a baj, hogy nevet sajnos nem látok a motoron. Lefényképeztem, de ha kell kiszedem és ugy is lefényképezem. Műszerész vagyok, ugyhogy elektronikailag tudom mi hova vág de a többi új, szivesen venném ha tudnál segíteni.

[L:/dl/upc/2010-06/13/274424_objlq1kmzlehopfc_fenykep0161.jpg](IMG:/dl/upc/2010-06/13/274424_objlq1kmzlehopfc_fenykep0161.thumb.jpg)[ L:/dl/upc/2010-06/13/274424_phswiaislv5jrehr_fenykep0162.jpg](IMG:/dl/upc/2010-06/13/274424_phswiaislv5jrehr_fenykep0162.thumb.jpg) [L:/dl/upc/2010-06/13/274424_npd6gceaks7dkira_fenykep0163.jpg](IMG:/dl/upc/2010-06/13/274424_npd6gceaks7dkira_fenykep0163.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#567) drm8313


drm8313
csendes tag

még pár kép:

2.motor

3.motor

(#568) RCPortal válasza drm8313 (#566) üzenetére


RCPortal
csendes tag

de azert belathato, hogy ez NEM egy 23ccm motor :)
szoval NEM benzines...

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#569) RCPortal válasza drm8313 (#567) üzenetére


RCPortal
csendes tag

es egy talan meg egyszerubb ismerv ...
nem rendes gyujtogyerva van benne, mint altalaban a rendes motorokon, hanem csupan egy picike izzito gyertya...
gondolom a rendes gyujtiogyertya meg tudod kulonoztetni ettol :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#570) drm8313 válasza RCPortal (#569) üzenetére


drm8313
csendes tag

Igen, kicsit keresgettem, és én is erre jutottam. Meg asszem az izzítógyertyát valszeg ki kell cserélnem, mert a szál el van szakadva benne, gondolom annak nem úgy kell lennie. Esetleg annyi tanácsot tudsz adni mit érdemes megnézni átnézni a motoron mielőtt megpróbálom életre kelteni? Amugy egy Robbe Futaba FP-R118F vevő van benne. annyi kérdésem lenne hogy van rajt olyan hogy DSC meg 8/B a csatornákat tudom melyik, csak az akksit nem tudom melyikre kell kötni a hettő közül. ehhez milyen adót lenne jó használni?
Remélem egy kis időt még tudsz szakítani rám
Üdv

(#571) RCPortal válasza drm8313 (#570) üzenetére


RCPortal
csendes tag

nos, mint minden "robbanos" auton elegsok mindent at kell nezni, de ezt hagy ne en mondjam el, inkabb azok, akik valoban ertenek hozza :)
Megnezheted egy videosorozatban tovirol hegyire az osszes szosszenetet es minden kerdesedre valaszt fogsz kapni
(jol jarsz, mert egyszerre meg tudod nezni mind a 12 reszt, nem kell varnod)

ITT NEZHETED

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#572) RCPortal


RCPortal
csendes tag

Ma jatszottunk kicsit a palyankon :)
Ime: KATT

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#573) Tripower válasza RCPortal (#572) üzenetére


Tripower
tag

Mi van leült a modellezés amióta nem jártam erre?

Vettem egy short cours-t qvajó!
eladtam mind a két verdámat és visszatértem a villanyhoz ,ez valami hihetetlen egy szerkezet,csak félek kicsi a szabim (70A) és amint felkerülnek az új kerekek lefüstől....
Neked ninc valami jó ötleted brutál erös off-road szabi (1/10 sc ami nagyobb kicsit a szokottnál legalább is nekem) ami birja a port?
üdv!

(#574) RCPortal válasza Tripower (#573) üzenetére


RCPortal
csendes tag

Jo vasar lehetett, de milyen gepet szereztel?
es milyen moci van benne? kefes vagy BL?

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#575) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hűű, ilyen is van? Jómagam az elektromos járgányokat preferálom, jóval egyszerűbb, és problémamentesebb mivoltuk miatt :D Egy ilyen becses kincsem van, csak a belseje kicsit meg van piszkálva, van egy húzós szabályzó benne, meg egy-két házi modding.

Az a baj, hogy már évek óta nincs se időm se pénzem gatyábarázni, pedig a fogaskerék szett kuka, és golyóscsapályak is kellenének bele. Persze kifutott típus már régóta, adja ég, hogy legyen még hozzá cucc. Remélem ősszel sikerül, és akkor végre lehet adni az arácnak :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#576) Tripower válasza RCPortal (#574) üzenetére


Tripower
tag

Hong Nor scrt 10-et vettem.
gyárilag bl-szett (70A/4000KV) van benne csak félek hogy kevés lessz mert amit vettem kereket nagyobbak (proline) átméröre......

(#577) Tripower válasza hoffman_ (#575) üzenetére


Tripower
tag

és ez milyen szerkezet mert a link az nem megy.....?

(#578) RCPortal válasza Tripower (#576) üzenetére


RCPortal
csendes tag

az egyeik legjobb vasart csinaltad
de ne viccelj mar ...nagyob kerekek,...na es? :)
hat 2 foggal kisebb pinion es kesz..
egyebirant a jamminnal arult BL sett kituno cucc, nem lesz vele bajod

es messze bosegesen elag a 70A szabi....
ne tessek elfeledni, ha 2 cella lipoval hasznalod, akkor az neked majd 1kW-os teljesitemnyt nyujt..
szal en nem aggodnak a helyedben :DD

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#579) Tripower válasza RCPortal (#578) üzenetére


Tripower
tag

A legkissebb pinion van rajta 13-as és nincs aprobb, a szabi egy átcimkézett team orion excalibur-ra mmm-nek egy már elfüstölt és nem igazán off-road szabi mert telemegy porral azon az oldalon ahol van 2db kondi ,(ott nyitott) traxxas szabin gondolkodom.... de van 3s lipom is.

(#580) RCPortal válasza Tripower (#579) üzenetére


RCPortal
csendes tag

jaaaa, igy mar ertelek...

esetleg a traxx jo megoldas lenne
de ha szetnezel a castle kornyeken, egesz biztosan lesz megfelelo :)
bar melyen zsebbe nyulos, de orok elet, orok gari bla bla bla

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#581) Tripower válasza RCPortal (#580) üzenetére


Tripower
tag

Mamba maxx-on gondolkodtam mert a traxxas buta.....csak vizálló!
de köszi az ötletet!

(#582) Tripower válasza RCPortal (#580) üzenetére


Tripower
tag

meg még esetleg lrp spheer comp tc vagy nosram matrix evolution.... természetesen 400A csak nem tudom melyik a nyeröbb....tényleg mambát te tudsz esetleg?

(#583) RCPortal válasza Tripower (#582) üzenetére


RCPortal
csendes tag

mambat nem igazan tudok...
oszinten szolva en nem is hasznalok meg BL egyik automban sem...
valahogy nem kerult ra sor :)
de a nosramtol ova intelek....

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#584) Tripower válasza RCPortal (#583) üzenetére


Tripower
tag

Hogy hogy? az lrp-étöl mért nem?

(#585) hoffman_ válasza Tripower (#577) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem megy a link? Nekem jó...

Ez egy régi-régi Tamya TA02, egy régi DTM-es merci köntösben. Gyönyörűséges.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#586) Tripower válasza hoffman_ (#585) üzenetére


Tripower
tag

nekem nem jó de gondolom ez az!

ez se mai csirke! :DD
nekem ta-04 ss illetve ta-04 trf-em volt jó volt szép volt.

(#587) RCPortal válasza Tripower (#584) üzenetére


RCPortal
csendes tag

nosramtol csak azert, mert szereti tulbecsulni a szabijaik erteket, ez regen is igy volt meg most is
tudod: ami regen szar volt, most is az :)
persze azert nem ennyire eles
az lrp sem jobb, egyatalan nem mondom, hogy jobb, de az o szabiajik altalaban egyszeruen csak elromlanak, nekem 2 db regi f1 pro volt, mindketto leegett, szo szerint elfustolt, de tukepp semmi baja...ma is mennek a hobby autoban :)
a nosramok meg nagyon tul vannak meretezve papiron

a amamba jo, rosszat nem hallani ruluk, itt csak a szabi tudasat becsulik kisse nagyra, bar valoban nagyot tud nyujtani, de az akkor sem olyan vilagraszolo dolog
ez a szabi az, ami megbizhatio es mukodik....

a castle creations termekek viszont telleg jok, barki, aki hasznalta, akarmiben, soha egy panaszt sem hallani rola, de persze az is kozrejaccik, hogy keves van belole es igy a tobbsegrol tobbet hallani - rosszat is...

en ugy erzem, ha lenne egy kedvenc SCT autom, mint ahogy nincs :), akkor valami olyen elektronikat valasztanek bele, ami nem hagy kivannivalot maga utan
de mindenkeppen szoftveres szabival kezdenek
kb ennyi asszem

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#588) RCPortal válasza hoffman_ (#585) üzenetére


RCPortal
csendes tag

nalam sem volt jo a lind, de mind1 vegul is, sztem mindenki latott mar TA01/02
az egyik kedvenc hobby autom, nagyszeruen lehet akalitani...
bar manapsag mar tukepp leginkabb vasarolnek nehany olyan autot, amire szeretnem hasznalni :)
kioregedtem a szerelgetesekbol :)
bar nemregen raktunk ossze egy buggy nekem, igen erdekes lett :)
HPI auto, vazszerkezet bla bla bal a sport2 egyik valtozata es lett belole egy buggy :)
kisertetiesen hasonlit a durgara :DD

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#589) Tripower válasza RCPortal (#588) üzenetére


Tripower
tag

A durga az jó meg szép és szijjas csak TAMIYA...... csillag csavar müanyagország stb......kár érte.
Az R durga meg nagyon drága annyiért vannak komolyabb autók.
Hát nem tudom mit válasszak csak azért emlitettem meg a nosramot mert az is lrp ugy tudom bár lehet tévedek.... ha minden igaz lrp felvásárolta és ugyan azt nyomják csak blue is better felirattal.
Ta02 jó volt szép volt mint a ta04 csak már öreg olyan mint a tüz ,régen az is nagy szám volt.
De erröl a fuziós autóról dobhatnál valami képet Portal! megnézném!
Az sc meg vicces nagy bazi vizualorgazmusz azt belül meg semmi minden kicsi..
Átjött tegnap egy srác megnézte deszép stb levettem a bodét és röhögö görcsöt kapott!

(#590) RCPortal válasza Tripower (#589) üzenetére


RCPortal
csendes tag

oksi, majd dobok fel nehany kepet rola

az SCT meg amugy is csaoda jargany, hiszen ugye 1/10-es es megis sokkal nagyobb
de ez attol 1/10, mert 1/10-es autokhoz valo anyagokbol epitettek fel egy joval nagyobb valamit
persze, hogy ures belul :)
de sajna nem csak az alkatreszek olyanok, hanem az anyagminoseg is egy picit gyengusz nehany tipusban a meretek miatt...
mindettol fuggetlen nagyon szuper, nagyon jo moka es iszonyat lehet veluk szaguldani...
a jammint neztem magam is ki, szal ha eccer lesz, akkor tutko hongnor, mert nekem a traxx nem igzan jon be, barmennyire amerika es dicserjuk agyon fele bele meg :DD

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#591) Tripower válasza RCPortal (#590) üzenetére


Tripower
tag

Hát a traxxas-al vannak érdekes dolgok....
alul sülyesztve fut a kardán egy ponton nyitott ott fel tud venni kavicsot ls elöre viszi vagy hátra mint egy orsó végül ledarálja ameddig birja....
csoda szép tud lenni a kék eloxalt kardán! :DDD
egyébként nagyobb szélesebb a tuning lehetöség ezt értem más gyártók termékei alatt is mint a proline illusion stb...nagyobb az alkatrész ellátása de ellenben a 104.000.- forintos VXL rtr nem tud nagyot villantani a Jammin-al szemben ami rtr-ben 85e kittben meg 60-65 éppen a Thomas hogy van :DDD !
Center difi nincs csak opcios,vagy platinum......
müanyag gátlók jammin alu 7075
a kerekei szabvánosak sajna a jamminé nem kicsit kissebb...
az rtr 2,4ghz táv vevö traxxas a jammin a beragadt hpi stilust követi a csoda tamiya attack 27 megás távval.
a motor combo vxl no-limites velineon 380A szabi illetve a hozzátartozó 3500kv -os motorból áll ami viz por hó latyak sár stb álló, a jamminban egy 70A-os team orion van amit lentebb i irtam egy 4500 vagy 4000kv motorral párositva.
ha kihagytam bármit potolom! :Y

(#592) hoffman_ válasza RCPortal (#588) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az biztos, hogy meló az van vele. Én még bőven nem öregedtem ki, de ha újra beleugranék, lehet, hogy valami instant kyosho vagy hpi gépet vennék :D Szigorúan elektronyost. Amikor RC találkozókon voltam, mindig ment a szívás a pöfögőkkel, így nem indul, úgy fullad le, az a szelep szar, mi meg akksi be, pöc és robog :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#593) Tripower válasza hoffman_ (#592) üzenetére


Tripower
tag

Jó az elektromos szeretem én is csak szvsz egy ta02-öt nem terveztek bl-re ma meg boldog boldogtalan azzal megy az alap motor csak szinte versenyen (tt tamiya kupa) meg az rtr-ben kacsint vissza de ha tévedek bocs!
Ja és ha strapabiróbb mint egy tt akkor befogom a pofám!

(#594) RCPortal válasza Tripower (#591) üzenetére


RCPortal
csendes tag

semmit sem hagytal ki :)
egyebkent tenyleg verhetetlen Thomas a Jamminnal...
ami egyebjent egy renddel jobb is szerintem a Trx autoinal...
de nem is tujak megverni oket, jo multkor komaromban szohoz sem jutottak a traxxasok a jammin mellett...
de ez egy dolog...a pilota is sokat szamit ugye

hat igen a TA01/02 valoban egy szuper kis jargany, de ebbe vetek BL cucc tenni
nem egy egyszeru hajtaslanca van neki, igy a nagyobb nyomateku motorokat nem viseli tulsagosan
versenyre alap kategoriaba persze, hogy nincs jobb a TT-nel, bar ugye mostmar Tamiya-HPI kupa lesz, kivancsi vagyok mint alakitanak az E10ek a TT-val szemben :)

es ha mar mondjuk erosebb BL mocikrol van szo, akkor ugye a kardanaos autok eleve kizart tipusok....de alapban siman mehet bele, de meg stockban is

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#595) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

A totalcaros blog alapján újult ki bennem, hogy régóta akartam már ilyen RC autót. Van egy másfél éves fiam, aki egyelőre csak nézné, kergetné a gépet de biztosan tetszene neki idővel. A lényeg, hogy az offroad elektromos verzió érdekelne lehetőleg olcsón, akár használtan.
Van most valami bestbuy termék ami elég időtálló? jó lenne ha 5-10 évet kibírna akár viszonylag ritka használat mellett. Idővel költögetnék rá, fejlesztgetném, de jó lenne 30.000 alatt indulni

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#596) Tripower válasza Gabbana (#595) üzenetére


Tripower
tag

Az nehéz lessz!
mert ami olcsó az ebben a szegmensben álltalában nem jó.....(vannak kivételek de azok erösitik a szabályt!)
de érdemes figyelemmel kisérni a forumokat az expresszt,stb......
ki lehet fogni föleg ebben a csudálatos gazdasági helyzetben!
de az is kérdés mit akarsz venni?
buggy-t,truggy-t,monstert vagy sc-t...
kell egy töltö ha nica,nixx akkor olyan ,azt olcson meguszód nekem is van egy fölös 1,5k-ért,kell akksi 1 kevés lessz ha nem lipo de ahoz más fajta töltö is kell..
távból válogathatsz 2-3e-töl a csillagos égig de egyre gyakrabban jönnek ki az olcsó 2,4ghz es távok ahol nincs rádió zavar......
de ugy könnyebb lenne neked segiteni ha elmondanád mit szeretnél...
Meg az is fontos mit mond RcPortal kolléga ö régebbi motoros mint én!

(#597) Tripower válasza RCPortal (#594) üzenetére


Tripower
tag

Az a Losi Strike viszont érdekes.....
majdnem fele annyiba kerül igaz csak hátsó kerekes de 3-5 sec-el lasabb a 4x4 eseknél és fele annyiba kerül.
igaz én nem vagyok eldurranva töle de annyiért nem rossz vétel...

[ Szerkesztve ]

(#598) RCPortal


RCPortal
csendes tag

Sziasztok,

No igen, sok van mi erdekes, de ami kibir 10 evet, olyannal meg nem talalkoztam...
Egyreszt az elektromos verdakat karban kell tartani, fokent az akksijukat..
De akarhogy is nehezem, ha egyszer feltoltom es ugy hagyom, akkor sem birna ki 10 evet..
Persze nem akarunk ragaszkodni a kicsinyes reszletekhez, de majd ahogy ez konkretizalodik, hogy mit is akarsz, ugy majd rajossz, hogy akar heti 1 alkalommal valo jatek utan is 1-2 ev mulva mindenkeppen tonkremegy bennuk valami..
Fokent ha - sajna - ebben a 30 ezres kategoriaban gondolkozol...
Ezek nem idotallo joszagok, tovabba 10 ev mulva annyira kimennek a "divatbol" hogy alkatreszt sem tudsz hozza beszerezni..
Ezert azt javallom, hogy ne gondolkozz messzesegekben..

Minden mas oks, amit Tripower kollega irt :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#599) RCPortal


RCPortal
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Hamarosan vége a nyári szünetnek portálunkon is...
Szeptembertől újra indulnak az RC Suli videósorozatok, természetesen folytatódik a megkezdett OnRoad Suli is, amit Kovácsik Ákos - a Team Modellzona versenyzője - előadásában tartunk. Ebben a Suliban lesznek meghívott vendégeink is, akik egy kis "kitérővel" driftesítik a már kész verdánkat.

Új sorozatot indítunk a Sylka Modellsport közreműködésével, Szilágyi Csaba és Katona János előadásában. Nevezetesen hajós témában. Szó lesz az RC hajózás történetéről, az elektromos és belső égésű hajómodellek működéséről. Többek között szót ejtünk a hazai hajós versenyekről is.

A Modell Hungária Kft támogatásával indítjuk útjára a repülős témában az első Sulinkat. Vitorlázó repcsizni fogunk. Az előadó Zih Dávid a Modell Hungária Kft. munkatársa, aki mar nagyot alakított a KOAX Heli Suliban.

DVD megjelenésben sem fogunk szűkölködni. Hamarosan kapható lesz az RC Suli első videósorozatának a 3. kiadása az RC Suli EXTRA. Ebben a sorozatban folytatjuk a már összeszerelt offroad buggy müküdésének tárgyalását, szervizelünk és természetesen kivisszük a szabadba, hogy bejárassuk.
A Suli lemezeket továbbra is a Sylka Modellsport szaküzletben, ill. postai uton portálunkon lehet megvásárolni.

Jönni fog a már nagyon várt Heli Suli folytatása Nagy Hints Adriánnal
Ebben a Suliban egy T-REX 600 ESP helit építünk össze - a promo videóját már mindenki látta reményeink szerint.
Ez a videósorozat kizárólag DVD lemezen jelenik meg, amit a Modell Hungária szaküzletében lehet megvásárolni, ill. portálunkon postai úton megrendelni.

Új szekció is fog indulni R/C Trial témában, sok-sok videós beszámolóval természetesen, ill. hireket adunk majd a hazai triálos eseményekről, versenyekről is.

Hasznájátok ki a nyár utolső pillanatait - ahogy mi is tesszük -, aztán pedig látogassátok az RCPortal.hu oldalait naponta!

Üdvözlettel: RCPortal.hu

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#600) Tripower válasza RCPortal (#599) üzenetére


Tripower
tag

Szia Portal!
meg emlithetnéd a flugos futamot is....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.