Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) hege21 válasza zsiz (#1649) üzenetére


hege21
senior tag

Ott még többre jön ki néztem,ennyire már rutinos vagyok :)
Ha végigviszed a rendelést majdnem 60$ postát számol fel...

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1652) zsiz válasza Ghoosty (#1650) üzenetére


zsiz
őstag

akkor nem szóltam. én eddig még csak ingyen szállítással rendeltem geekbuying-tól, sose kellett szállításért fizetnem. bár most megnéztem, eddig elmentem és nem ment feljebb az összeg. tovább nem megyek, még nem akarom megvenni.

de akkor én tévedtem, bocsi :) :R

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1653) zsiz válasza zsiz (#1652) üzenetére


zsiz
őstag

viszont banggood-ról akkor is olcsóbb lett volna valamivel :P :) már ha tényleg ugyanaz

geek-en meg a piros 30$ a kék meg 64$.. egyikben benne lenne a szállítás, másikban meg nem? vagy nem értem..

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1654) Ghoosty válasza zsiz (#1652) üzenetére


Ghoosty
őstag

Több honlapon van ilyen sunyiság. Végig írja, free shipping for everything, aztán benyögik a legvégén, hogy mégse.

Ha esetleg valahogy mégis sikerül ennyiért postával, akkor lehet veszek a gyerekeknek egyet.

Banggood-ról tényleg ingyen szállítás van. Onnan van bátyámé.

[ Szerkesztve ]

(#1655) hege21 válasza hege21 (#1647) üzenetére


hege21
senior tag

Újraforrasztottam a táv panelen a forrasztási pontokat és siker :)
Itt volt a lególcsóbb elvileg és ebbe bent volt a DHL is!

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1656) zsiz válasza hege21 (#1655) üzenetére


zsiz
őstag

akkor legalább egyszerűbben és gyorsabban megoldódott :) csak azért írtam a geekbuying-ot mert nekem eddig telefont, miniPC-t, meg egy csomó apróságot is ingyen hoztak. viszont azt továbbra se értem, hogy a két szín között miért van 2x árkülönbség a terméklapon :F

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1657) hege21 válasza zsiz (#1656) üzenetére


hege21
senior tag

A csomag terjedeleme miatt drágább ezt nem tudják ingyen feladni :)
Videót elküldtem nekik,remélem új elektronikát kapok tőlük :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1658) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma voltunk Hajdúszoboszlón az RC modellnapokon, és tombolán nyerünk egy Techone F16 modellt. Ezt szeretném összerakni, csak eddig a nyomtatott 2-oldalas dokumentáción kívül nem sok mindent találtam. Már ott kezdődik a gond, hogy 2, vagy 3 szervó kell. Az egyik helyen 2 db 9g-s, a másikon 3 db 6g-s van feltüntetve. Inkább a második felé hajlok, hisz különben miért kellene 4-csatornás távirányító hozzá.

Eddig ezeket néztem ki hozzá, véleményeket várok róluk:
- motor/propeller (EDF): 64 mm, 4500KV
- akku: 1500 mAh, 40/60C
- ESC: 30 A
- távirányító: 2,4 GHz, 4 ch
- szervó: 6g

Jók ezek?

A másik, egy hosszabb távú projekt egy mini drón karbon vázzal, arduino vagy RPi vezérléssel. De ez majd ha a repülő működni fog :D

(#1659) tvamos válasza ngabor2 (#1658) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ezt talaltam tola: [link]
Itt azt irja, 3x6g szervo.
Amugy most milyen repulovel repkedsz?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1660) Minstrel válasza ngabor2 (#1658) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha tervezel majd drónt is a későbbiekben akkor inkább egy komolyabb távirányítót vegyél amin több a csatorna, mert ott már lehet repülésmódot váltani amire jól jön a plusz csatorna. Ez pl. nem sokkal drágább [FlySky FS-i6]

(#1661) ngabor2 válasza tvamos (#1659) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, ez volt az egyik, amit találtam. A 4 csatornás vezérlő is ezt valószínűsítette, köszi a megerősítést. Egyelőre rc-ből csak egy autó van a háznál, a repülő vázát tegnap nyertem. Pont félúton voltam, hogy teljesen megépítem, vagy eladom. Most a megépítés oldalán állok. Mondták is, hogy mielőtt levegőbe engedném, gyakoroljak szimulátoron, mert nem fog elsőre menni minden.

Minstrel: az teljesen külön projekt, ahhoz majd veszek másik vezérlést. Pillanatnyilag az után fogok keresni, hogy csak elektromos motorral lehet-e meghajtani, vagy valamilyen módon a 4 propellert külön vezérelve egyetlen robbanómotorral megoldható-e. Elméleti elképzelésem van, de gyakorlati megvalósítás még egész terv szintjén sincs. Úgyhogy előbb legyen meg az elektromos, utána ha még nem ment el a kedvem, bekomolyítok :D

(#1662) tvamos válasza ngabor2 (#1661) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem lesz jó első gépnek! Keress inkább egy olcsó kezdő gépet, mint mondjuk ez: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1663) Pulsar válasza ngabor2 (#1661) üzenetére


Pulsar
veterán

robbanóssal több gond is van szerintem.
Egyenletlen a járása, az üzemanyag és a motor súlya, és a rengeteg fogaskerék, áttétel, stb annyi súly, hogy nem emelkedne fel. Valamint a motoronként szabályozást csak dőlésszög állítással tudnád megoldani ami megint nem egyszerű dolog.

(#1664) tvamos válasza Pulsar (#1663) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miért lenne gond? A helik így működnek, ezer éve. Szerintem sima ügy. Csak sok zseton...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1665) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Múlt hétvégi repkedés pillanata:

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1666) Pulsar válasza tvamos (#1664) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, de itt 4 lapát van. Mivel kisebb a lapát, így nagyobb a fordulatszám, az alkatrész pedig kisebb, így vagy nem lehet ilyet kapni, vagy amit Te is írtál, hogy horror az ára :)

(#1667) tvamos válasza Pulsar (#1666) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az oké, de csak egy dimenziós a kollektív.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1668) Pulsar válasza tvamos (#1667) üzenetére


Pulsar
veterán

ez igaz.
A másik ami miatt nem robbanó motor van rajtuk a rázkódás, remegés. Szinte mindenki (köztük én is) kamerát, kamerákat aggatnak rá, és ott igen fontos, hogy ne legyen káros vibráció. Egy robbanó motornál elkerülhetetlen szerintem.

(#1669) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok! Sikerült a bolhapiacon venni egy Duratrax Street Force GT robbanómotoros autót 10e ft ért. Elég ramaty állapotban volt, de járt hozzá minden.

A tank tiszta alga volt, ki lett takarítva, szétszedtem az egész motort (Duratrax Velocity .15) megtisztítottam majd összeraktam és 2-3 óra karburátor állítgatás után sikerült életet lehelni bele. 1,5 tanknyi üzemanyagig semmi gond nem volt vele megy mint a rakéta, viszont fogta magát és leállt.
A srác akivel közösen vettük megpróbálta megint szétszedni és jól szétugrasztotta a berántót. Sikerült újra összeraknom, de elég hamar megadta magát. Ennek van valami trükkje? Gondolom otthon is lehet javítani mert ha szakad a zsinór valahogy ki kell cserélni.
Ma újra nekifogtam de csak a hengerfejet és a fúvókákat vettem le és tisztítottam illetve a tankot jó sokszor átmostuk. Mivel starter padom nincs és a berántó rossz egy akkus fúróval sikerült beindítani többször is, karburátort újra finomhangoltam, 1,5 tank benzinnél újra megadta magát. Arra gondoltam, hogy maradt a tankban dzsuva és az tömíti el a fúvókát? Autósboltban kapható benzinszűrő megoldás lehet?

Mit érdemes tudni ezek a kocsiknak az üzemeltetéséről? Milyen igényei vannak?
Előre is köszönöm a segítséget, váratlanul jött ez hobby nem nagyon volt időm utánanézni.

(#1670) Peaceliker válasza flegga92 (#1669) üzenetére


Peaceliker
őstag

Beállítás

Gondozás

"Oh my Goa'uld!"

(#1671) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

A linkeken látható autóm van. Szeretnék rajta upgrade-et végrehajtani egy Brushless szettel.
Milyet javasoltok? Komplett szett érdekelne:motor, ESC, programozó.
Bementem egy RC-s boltba ott javasoltak egy ZTW típusú szettet, azt sajnos nem tudtam megnézni, hogy hány amperes volt, de a motor az 33xxKV-s

Szerintetek?

Bocs, ha láma a kérdés, de eléggé tapasztalatlan vagyok a témában.

Köszi előre is minden segítséget!

Csaba

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1672) FID


FID
őstag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Építek egy Monster Energy számítógép modot. Vettem 3 autót amiből kettőnek meg van a távirányítója. És pont a nagynak nincs. Pedig nagyon szívesen odaadnám öcskösnek játszani mert nincs szívem szét darabolni. A kérdésem az lenne, hogy létezik valami univerzális táv olcsón amivel össze lehetne párosítani?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1673) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sikerült megforrasztanom a WL959-es elégett mosfet-jét, ha valakinek kell SI2302 SI2302DS A2SHB ilyen szóljon, van még 13 darabom.. :)
A heli azóta tökéletesen repül, majd teszek fel videót.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1674) tipuka válasza zsiz (#1618) üzenetére


tipuka
addikt

kelll. :D :C

(#1675) zsiz válasza tipuka (#1674) üzenetére


zsiz
őstag

ha esetleg berendelnéd, az infóért cserébe elkérném egy körre :DDD

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1676) tipuka válasza zsiz (#1675) üzenetére


tipuka
addikt

vettem lottót, szombaton kiderül veszek-e. :DDD

(#1677) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Ismerős kissrác (6 éves) kapott egy ilyen RC autót, ami az első 3 perc játék után előre-hátra mozgáson kívül mást nem tudott csinálni, így kérdés Mi lehet a baja? Gyári hibás, vagy valamit mi rontottunk el rajta? Totál kezdő egerek vagyunk a témában. :))
Elvileg tud kanyarodni is. :D
Előtte ment, aztán a kanyarodás csak levegőben megy. Irányító irányít, de szőnyegen nem, vagy csak alig fordul el. Egyelőre nem tudok sem márkát, sem mást mondani róla.
Viszont, ha már úgyis 5k körül volt, és ha visszakapná a $-t az asszonyka, szívesen segítenék neki választani valamit, a Ti ajánlásaitokkal karöltve, és (kipótolnám a hiányzó részt) ami nem esik szét az első hajtás után. Kezdetnek néztem egy ilyet
Vagy olyat, ami $50 (10e-15e) körül van, és 4WD. :)

Nem baj ha vízálló. xD :))
Találtam egy korai linket, ami tetszetős, de nem ismerem.
Ilyen.
Szerintetek? Utóbbi ha olyan, vállalható? Vannak hozzá alkatrészek? Javítható, ha van gebasz?
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1678) Peaceliker válasza carr (#1677) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Az ilyen olcsó gépek, sajna túl sokat nem fognak bírni. A wltoys annyiból jobb egy fokkal a játék kategóriás cuccoktól, hogy van hozzá alkatrész.
A vízállóság inkább utólag oldható meg, plastidippel, az elektronikák leszigetelésével.

Azt a zöld nemtom mit én kihagynám :D Sosem hallottam még róla, utána kell googlizni van-e hozzá alkatrész.

"Oh my Goa'uld!"

(#1679) tvamos válasza carr (#1677) üzenetére


tvamos
nagyúr

WLtoys-bol nagyobbat neznek, ha kint lenne hasznalva, amit linkeltel, csak szobaban jo, de ott mar megfelel. Sokat attol se varj.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1680) zolisx4 válasza carr (#1677) üzenetére


zolisx4
őstag

A WLtoys-mint autót felejtsd el.Valóban lehet alkatrészt kapni hozzá,nekem volt belőle,[link] [link]
[link]
ez a 3 típus nem igazán alkalmas játékra ,melegedő elektronika 390 nem szabványos motor ami le ég 2 aksi után,aksiból sem tudsz igazán nagyobbat a gyári 1500 as ból belerakni mert nem fér el és ha 10 percnél tovább használod lefüstöl valami,még egy sima szervót sem lehet cserélni benne mert nem szabványos,3 vezetékes.
A műanyag alkatrészek törnek nagyon ,leszigetelni nem lehet a hajtóművet telemegy porral ,piszokkal megeszi a műanyag fogaskereket ,az elektronika egyben van a vevővel ,.
A lengés csillapító az csak díz egy rugó és kész semmi olaj .
Nézzük ha veszel 3 fázisú motort bele amit kb 20 ezer,ami mindig széttöri a hajtómű házban a csapot amin a fogaskerék van.Ennyi pénzért lehet venni itthon rendes autót ,2wd vagy 4 wd ami tetszik.

Például [link]ez egy jól bevált szerkezet,ezt kiveszed a dobozból és használod az alap aksival és a kefés motorjával sokkal többet tud mint az előbb említett WLtoys.
Ha egyszerűbb kel pl 2wd az olyan egyszerű mint a fa ék ,[link] nekem ebből van kettő,.
Jól gondold meg mit veszel mert felesleges pénz kidobás is lehet belőle .

[ Szerkesztve ]

(#1681) carr válasza zolisx4 (#1680) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm. Ez már nem a megcélzott 15k-s kategória. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1682) zolisx4 válasza carr (#1681) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha igen több mint a 15 ezer de sok bosszúságtól megkímél később.
Na ha a linkelt típusnál maradnál akkor ezt nézd át [link]

(#1683) carr válasza zolisx4 (#1682) üzenetére


carr
őstag

Úúúúúúúúúúú...
Köszönöm.
Mint egy nagy adag áldás! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1684) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
A munkahelyen mini-Z versenyzunk, havi rendszeresseggel. (Csak erre van hely.) Karpit van, szoval eleg tisztesseges a tapadas. Az a gondom, hogy az en autom doglodik, elektronka a gyikja, de egy uj mini-Z-be nem szeretnek beruhazni. Tudok venni olyan (olcsobb) autot, aminek van rendes felfuggesztese, rendes taviranyitoja, es olcsobb is? Kinai rendeles nem gond, meg az se, ha cserelni kell csapagyakat, ilyesmit benne. Bele fer kisebb modositas, akar az alvazba is, ha a szelesseg megfelelo.
Tudnatok ebben segiteni? // Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1685) Peaceliker válasza tvamos (#1684) üzenetére


Peaceliker
őstag

Esetleg ez!?

Tg tz4

"Oh my Goa'uld!"

(#1686) tvamos válasza Peaceliker (#1685) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jol nez ki, es nem is veszes az ara. Kar, hogy csak a nemzetkozi raktarban van. Jo sokara er ide...
Koszonom szepen!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1687) Minstrel válasza tvamos (#1684) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szőnyegen nem lehet driftelni vele? Ilyen rövidszőrű padlószőnyegre gondolok.

(#1688) tvamos válasza Minstrel (#1687) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem akarok driftelni vele, teszek ra szivacs kereket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1689) Pulsar válasza tvamos (#1686) üzenetére


Pulsar
veterán

karácsony előtti rendelésem itt volt 2 hét alatt a nemzetközi raktárból :)

(#1690) stifi82


stifi82
aktív tag

.

(#1691) stifi82


stifi82
aktív tag

ezen gondolkodom, mit szóltok hozzá?

[link]

vagy valamii jobb ajánlat?

(#1692) Peaceliker válasza stifi82 (#1691) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én még sosem hallottam róla...mmint márkáról. :)
Traxxas klón szerű, de sok minden más benne. Igazából én biztonsági játékos vagyok, inkább vennék itthon használt gépet, ismertebb márkából.
Ha alkatrész utánpótlás van, esetleg bele lehet vágni, de rizikósnak tartom.

"Oh my Goa'uld!"

(#1693) stifi82 válasza Peaceliker (#1692) üzenetére


stifi82
aktív tag

Köszi a jó tanácsot brushless motorosat akarok venni ugy tudom azok tartósabbak. Van 1 drónom azt jó lenne eladni.

(#1694) Pulsar válasza stifi82 (#1693) üzenetére


Pulsar
veterán

rcmodellen hírdesd meg, vagy az rcapron. :K

[ Szerkesztve ]

(#1695) Peaceliker válasza stifi82 (#1693) üzenetére


Peaceliker
őstag

A "drón" most divatos, eladható, ha reális árra lövöd be. :)
Autóba érdemes a brushless, de nem a legalja féle, mert az sokszor vacak. Érdemes lehet külön venni üres autót (KIT) meg beée elektronikát.
Amúgy hobbykingen érdemes körbe nézni, verhetetlen áron vannak autók. Van 1/8 as buggy, truggy is, asszem 60e körül. Akkut úgyis onnan érdemes venni :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1696) zsiz válasza Pulsar (#1694) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem jófogásról is rövid időn belül elvitték tavaly mind a kettőt. Ráadásul a nagyobb még hibásként is volt feltéve, igaz, repült, úgyhogy nagy baja nem lehetett.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1697) Pulsar válasza zsiz (#1696) üzenetére


Pulsar
veterán

Ilyen helyen sosem néztem. :) nekem is van pár, de mondjuk azok nem a 20e forintos kategóriák :D

(#1698) zsiz válasza Pulsar (#1697) üzenetére


zsiz
őstag

Az mondjuk biztosan könnyebben elmegy egy célirányos oldalon :D Nekem csak x5c meg h8 mini volt, azokat gyorsan elvitték. De pl Phantom-okat is szoktak ott árulni, azt mondjuk nem tudom, hogy eladni is szoktak-e :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1699) Pulsar válasza zsiz (#1698) üzenetére


Pulsar
veterán

x5c egyik ismerősömnek volt. Bár én nem ajánlottam neki, mert kínai gagyinak tűnt, de még is meg vette, és azt kell mondjam, pozitív csalódás volt számomra. No nem a kamerája, hanem a viselkedése. kezdésnek nagyon nagyon jó kis gép az :)

(#1700) Peaceliker válasza Pulsar (#1699) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is meglepődtem, milyen kezes (mondjuk nekem túlzottan is), kezdőknek tökéletes, gyepálást is elég jól bírja :)

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.