Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Peaceliker válasza sbazsi (#1350) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ó, ahogy nézem ez nem bontható, mmint kerék része!? Akkor az ilyen eldobhatós autó, mondhatni 1x használatos. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1352) tvamos válasza sbazsi (#1350) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat..most igy, latatlanban nem adnek rossz tanacsokat. Msgamnak megjavitanam. (Nyomtatnek / esztergalnek hozza alkatreszt.) De igy nem tudom.
Szerintem csak huzni kell a kereket, es lejon. (Persze, ha erosen huzod lejon...)
Terjunk ra vissza akkor, ha mar nem lehet hasznalni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1353) jozsi86


jozsi86
tag

Sziasztok.

A napokban sikerült szert tennem egy JAMARA District 2,4 Ghz RC helikopterrre, eléggé leharcolt állapotban távirányító nélkül kaptam. Apróbb hibákat sikerült javítanom, aksit feltöltöttem, motorokat egy külső tápról megjárattam, eddig úgy néz ki működőképes. Viszont a távirányítóval meg vagyok lőve, pontosan ehhez a típushoz lévőt nem találtam se itthon se külföldön, viszont van több ilyen hírdetés is Rc távírányító!3.5 csatornás,LCD kijelzős 2,4GHz-s...
Ezek a távirányítók univerzálisak, bármelyik 2,4 ghz et megveszem működni fog vele?
Ötlet hol tudnék beszerezni egy ilyet?
Köszi.

Józsi

(#1354) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!

Parrot air drone-hoz hasonló quadrocoptert keresek kültéri használatra. Amatőr szinten használnám ezért az ár fontos de szeretném ha lenne rajra kamera vagy tudnék hozzá kapcsolni amit élőbe lehetne nézni és ha úgy van tudjam rögziteni. Mit tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#1355) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Wow. Van ilyen topic is ? :DD

Régóta foglalkozok ilyesmivel kisebb nagyobb megszakításokkal. Van itt olyan ember, aki robbanómotoros autókkal foglalkozik ?

PS4

(#1356) tvamos válasza jozsi86 (#1353) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom milyen kell ahhoz a modellhez, de nem univerzalisak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1357) DigitXT


DigitXT
félisten

(#1358) adamssss


adamssss
veterán

tudtok olyan magyar oldalt mondani, ahol robbanómotoros autókat árulnak, nagy választékban?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1359) mrhitoshi válasza adamssss (#1358) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Talán?

PS4

(#1360) Peaceliker válasza Vikt0r (#1354) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Erről tudok, ami biztos működik is, de nem adnék ezért ennyit. Akkor már jobban megéri egy értelmesebb 250es fpv gép. Az mindennel nekem most 80ba állt meg (táv, akku, gép, fpv vel). Jah meg egy lipo töltő még kellhet.
Olcsóbban sztem nem érdemes elkezdeni, mert nem lesz felhőtlen öröm a vége, úgy gondolom.
Jah Walkera QR Ladybird FPV lehet még használható, de valszeg ez is kis hatótávú és elég primitív lesz.

(#1355) mrhitoshi

Nekem van robbanós autóm, a foglalkozást hogy érted? Aki szerel vagy aki használ? :D

(#1358) adamssss

Újat keresel vagy használtat?
Sylkamodell.hu akik nagyon pengék robbanósban, de választék nem akkora, mint modell és hobby ban.

használt itt vagy itt, de ha kezdő vagy, használttal óvatosan ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1361) mrhitoshi válasza Peaceliker (#1360) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Végre valaki!! :D Nekem aztán mindegy, csak tudjak neki feltenni pár kérdést. Van egy Cen MG10-ünk, és sokáig nem volt használva. Kb 4évig, és előtte is épphogy elment 2 tankot. Szóval most kellene bejáratni, de kezdő vagyok a dologban. Annyi siker volt eddig, hogy sikerült legalább 2 óra alatt beindult és stabilan ment is alapjáraton, csak éppen nem jó az alapjárati fordulatszám. Szóval lenne pár kérdésem, ez a lényeg. :D

PS4

(#1362) Vikt0r válasza Peaceliker (#1360) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

és ha nem lenne rajta alapból kamera hanem egy akció kamerát tennek rá? azok a coopterek olcsobbak amik elbírják a plusz súlyt?

[ Szerkesztve ]

(#1363) Peaceliker válasza mrhitoshi (#1361) üzenetére


Peaceliker
őstag

Uhh, ahogy nézem, az nem mai darab. Mielőtt energiát teszel bele, nézd meg kapni e hozzá még alkatrészt, mert ha nem, akkor nem érdemes vele foglalkozni. :(

bejáratás
beállítás

nagyon hasznos cikkek.
Ami még nitrózáshoz sztem elengedhetetlen az egy infrás hőmérő.

utókezelés játék után

(#1362) Vikt0r

Ez attól függ melyik kamera. Egy mobiust elbír egy 250 es gép is akár, bár az is 40k kb újonnan, táv legolcsóbb turnigy ia6 15k kb, akkuk 4k/db, töltő 7-10.
Használtan kapni mostanság 450+ gépeket, az bmit elcipel kb :) Sallang annyiban más, hogy akku inkább 8-10/db, de hosszabb is a repidő.

Ezek épített gépek, nem rtr cuccok, sztem jobban megérik az árukat.

"Oh my Goa'uld!"

(#1364) sbazsi válasza sbazsi (#1350) üzenetére


sbazsi
veterán

Na most kipróbáltam úgy, hogy levettem a hibás kerékről a gumit.
És így is megy. Gondolom nyilván nem sokáig, de a semminél több.

Ha esetleg vennék egy újat, milyet javasoltok? :F
Első körben ilyen kis méret lenne jó, ami lakásban is használható.

(#1366) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ennek a drift kategóriának van még jövője? Ezt úgy értem, hogy vannak olyanok még az én korosztályomban(25-30), akik összejárnak játszogatni? Nem szeretnék túl sokat belefeccölni, mert azt látom, hogy mindenki inkább csak eladja, mert gondolom ráunt stb. Lehet nálam ez most csak egy pillanatnyi fellángolás, jó lenne ha ma az AMTS-en ki is lehetne próbálni akár egyet. Apropó van itt olyan tag, aki ma kint lesz saját autóval(RC)?

Kinéztem egy használt Tamiya-t 20e körül, de ehhez nincs még távirányító. Bár jobban érdekelne úgy, ha én kéne összerakjam az autót, csakhát az egy vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1367) sesshou


sesshou
senior tag

Tervez valaki mostanában rendelni HobbyKing EU Warehous ból?
Szeretnék dendelni egy ilyet FPV250LH Low Hung Clean and Dirty (KIT) (EU Warehouse) És akkor szét oszthatnánk a postát.

(#1368) attila666 válasza sesshou (#1367) üzenetére


attila666
tag

Valószínűleg a héten fogok rendelni, Komárom-Győrben tartózkodok.

(#1369) sesshou válasza attila666 (#1368) üzenetére


sesshou
senior tag

Én Budapesten de ha így rendeljük akkor mégtöbb lessz a posta költség mitha külön rendelnénk asszem írnom kellet volan hogy pesti rendelés.
Ha jól láttam 10 Euró a posta.

(#1370) attila666 válasza sesshou (#1369) üzenetére


attila666
tag

Igen, így nem éri meg

Egy Q450-es gép építésén dolgozok. Multistar MT2213-935KV motorok jók lesznek hozzá 10x4.5-ös propellerekkel? [link]
KK2 flight controller és 3S 2200mAh 30C akkum van hozzá, Turnigy TGY-i6 adó-vevővel, Hobbywing x-rotor 20A ESC-kkel.

[ Szerkesztve ]

(#1371) KaiotEch válasza sesshou (#1367) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez így már RTR(menetrekész)? Nem kell semmi más hozzá?

(#1372) Minstrel válasza KaiotEch (#1371) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez csak a váz, kell motor, szabi, vezérlő, akksi, táv.

(#1373) KaiotEch válasza Minstrel (#1372) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Óóó az úgy sok.

(#1374) sesshou válasza KaiotEch (#1373) üzenetére


sesshou
senior tag

Soooook? :) nem 1800 hanem 18 euró

[ Szerkesztve ]

(#1375) KaiotEch válasza sesshou (#1374) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Max 6eFt-ot költenék rá, mert lehet egyszer kipróbálnám és utána a polcon állna. Ezért is gondolkozom nagyon a Drift RC-s autóban is.

(#1376) cerb


cerb
tag

Sziasztok! Látom, itt többen szoktak rendelni a hobbyking oldalról. A kérdésem az, hogy az EU raktáros árakra rájön még a VÁM+ÁFA, vagy ezekből már benne van mindkettő?

A másik kérdés, hogy szerintetek mi a legolcsóbb módja egy gopro reptetésének? darabokból összeszerelés, vagy pl egy ilyen?: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=68865

(#1377) Minstrel válasza cerb (#1376) üzenetére


Minstrel
senior tag

EU raktárból csak azt fizeted ami az ára, meg persze postaköltséget, 2-3000Ft körül szokott alakulni.

Gopro reptetés olcsón [link] :D Amúgy a darabokból összeszereléssel se jönnél ki sokkal olcsóbban, mint a linkelt gép, de ehhez is kell még távirányító, töltő és akkumulátorok, ezekre még rákölthetsz 150-200 usd-t, de van távirányítós változatban is.

(#1378) mrhitoshi válasza Peaceliker (#1363) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Néztem ezeket a leírásokat, viszont nagyon általánosak. Jó mondjuk nincs okom panaszra, hiszen 1 év kihagyással 2 óra után legalább beindult, még ha nem is volt stabil az alapjárat. Amit leszűrtem, hogy a bejáratáskor dúsan kell járatni, viszont arra nem tér ki a cikk, hogy ha az alapjárat magas, akkor mi van.
Gondolom állítani kellene ezt is, viszont a bajom ezzel van. Mi számít ilyenkor jó alapjáratnak ? Ha alacsony a fordulatszám, vagy az alacsonytól kicsit magasabb ?

Egyébként valóban nem mai darab. Sajnos itthon nem is találtam hozzá alkatrészt. :O Németből rendeltem, nem vészesen drága, de azért a falnak tud menni az ember. Amit néztem, hogy a fogaskerekek nagyon hamar kopnak, mert fém-műanyag párosításról van szó. Lehet be kellene szereznem alu fogaskerekeket. Szóval ezen gondolkoztam, hogy csináltatok aluból, ami azért strapabíróbb.

PS4

(#1379) Jose26 válasza mrhitoshi (#1378) üzenetére


Jose26
tag

Sziasztok

ha vkit érdekel esetleg:)

http://hardverapro.hu/apro/brutalis_traxxas_spartan_rc_hajo_castle_motororral_110-120k

http://hardverapro.hu/apro/nem_gyerekjatek_brutalis_hpi_trophy_flux_buggy_alu_upgrade

Jose

(#1380) cerb


cerb
tag

Épített itt már esetleg valaki 250-es quadot alkatrészekből?Meg tud emelni egy ilyen egy goprot, akár egy gimballal? Egy olyna drónt akarok építeni, amivel lehet kicsit filmezni is néha, meg csapatni is FPVvel:)

(#1382) Minstrel válasza cerb (#1380) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha egy ilyen gimbalt teszel rá akkor meg tudja emelni. [link] De ezzel is inkább a mobiust, mint a Gopro-t.

[ Szerkesztve ]

(#1383) Peaceliker válasza cerb (#1380) üzenetére


Peaceliker
őstag

Gimbal nélkül jobb lenne. ;)
Többen repülnek velük gopro val, de van akinek az fpv kamera is az, akkor ugye spóroltál pár grammot.
Igazából túl lehet motorizálni, csak akkor repidő ugye csökken. Én vmi 1806 os mocival tervezném.

"Oh my Goa'uld!"

(#1384) sesshou válasza cerb (#1380) üzenetére


sesshou
senior tag

én kb egy hete rendeltem meg hozzá a cuccokat és ezt a motort vettem:
[link]

rengetegen használják ezt a motort gopro+fpv szettel és látszólag jól megy persze ez max 6-7 perc. ez a kompromisszum azért hogy agilis a 250-es. ha mindenképp gimballal akarod akkor ki tudod spórolni belőle más helyeken a súlyt. pl van egy srác aki csavarok helyett gyors kötözővel rogtzítette a motorokat a zmr250-es vázon.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Peaceliker válasza sesshou (#1384) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mondjuk gondolom gimbal és gopro esetében nem a ficánkolás a lényeg. :) Szüttyögni meg elfog vele.
Amikor meg fpv zés megy, nem lesz rajta gimbal, az fix :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1386) cerb válasza Peaceliker (#1385) üzenetére


cerb
tag

így van. arra gondoltam, hogy egy olyna drón kéne, ami megemeli esetleg egy gimballal a gopromat, így tudok szépen lassan videókat csinálni, bizonyos helyeken körülnézni. Ezt viszont vélhetően gyorsna megunnám, és ilyenkor leszerelném a goprot, és a gimbalt is, hogy tudjak csapatni egy kicsit FPVvel. Nem egyszerre kéne tudni a kettő dolgot:) van valami hátrány a 250 vázaknak? Ezek szerint a kisebb méretük miatt gyorsan lemerülnek?

(#1387) Peaceliker válasza cerb (#1386) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazából ezek gyorsak fürgék, lehet lebegésben többet bírnak, de azt még nem próbáltam. :D
Akku nem megy rá, csak olyan 2200max, de lehet kisebbel sem repül kevesebbet (súly miatt).

"Oh my Goa'uld!"

(#1388) cerb válasza Peaceliker (#1387) üzenetére


cerb
tag

egyébként semmi modellezős tapasztalatom nincs(leszámítva, hogy 10 évesen volt egy játák tamiya buggym 8! ceruzaelemmel amik 5 perc alatt merültek le, és másfél óra alatt töltődtek vissza:D)
úgyhogy nem mond semmit a motor tipusa, se egyéb:) van valami oldal, ahol ezek jól össze vannak gyüjtve, wikipedia szerűen?

(#1389) sesshou válasza cerb (#1388) üzenetére


sesshou
senior tag

Ha beszélsz angolul akkor ezt az oldalt tudom ajánlani nekem sokat segít.
[link]

(#1390) Peaceliker válasza cerb (#1388) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezt érdemes végig olvasni ;)

[link]

"Oh my Goa'uld!"

(#1391) cerb


cerb
tag

kösziköszi!

(#1393) molb


molb
csendes tag

Hello. Èn modellezek vagy 10 ève. Volt pár autóm(nitros,benzines,elektromos),van is jelenleg 10 -12db de már csak elektromos .ha van kèrdès szívesen segítek bárkinek

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#1394) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Mit lehet akkor csinálni, ha nem tudom a gyári beállításokat egy nitrós kocsinak (nem találtam semmi dokumentációt, és mielőtt neki fogtam volna bejáratni, már el voltak állítva a tűk) ?
Ma 2 órán keresztül próbálgattam, de sehogy se sikerült beindítani, pedig ezelőtt egy alkalommal már sikerült, és azóta nem volt állítva. A gyári beállításokat pedig ugye nem ismerem. Ezen a ponton teljesen elvesztem. Tud valaki segíteni ? :F

PS4

(#1395) Peaceliker válasza mrhitoshi (#1394) üzenetére


Peaceliker
őstag

Milyen autó, milyen motor?

"Oh my Goa'uld!"

(#1396) mrhitoshi válasza Peaceliker (#1395) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Közben megtaláltam. A gyári beállítások szerint a fődúsító 3 fordulat. Ezt hogyan érti ? Míg a csavaron a horony ugyan abba a pozícióba nem kerül, vagy míg ténylegesen meg nem tesz 360°-ot a csavar ?

Ma délután mindennek klappolnia kell. A gyertya működik, minden, remélhetőleg a gyári beállításokkal beindul. :D

PS4

(#1397) Peaceliker válasza mrhitoshi (#1396) üzenetére


Peaceliker
őstag

szokták írni, hogy mihez képest 3 kör. általában a teljes betekeréstől kifelé. És alacsony fordulatira mit ír? Az tán fontosabb indítás szempontból.
Amúgy teljes 360 fok egy kör, feléjük is ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1398) mrhitoshi válasza Peaceliker (#1397) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem értetted teljesen mit akarok mondani, mindegy, mert végül beindult. :)

Az alacsony fordulati ahhoz képest 1 kör vissza, mikor a csavar feje egy vonalban van a széllel.
Egyébként jelenleg most az a gond, hogy nagyon rossza az alapjárat. Kb nincs is alapjárat, egyből full gáz. Az alapjárati csavar van nagyon rossz helyen, ezt majd ma vagy holnap helyre rakom, de ezen kívül legalább megy.
Az alapjáratit hogyan érdemes beállítani ? Teljesen kicsavarom és szépen menet közben tekerem egyre feljebb, míg gáz adás nélkül le nem fullad ?

PS4

(#1399) Peaceliker válasza mrhitoshi (#1398) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az szinte minden motornál alap beállítás, hogy leveszed a legszurot (leallitott motornál) és addig tekered, hogy a 1mm es rés legyen. Vagy ahogy írtad, akár úgy.

"Oh my Goa'uld!"

(#1400) mrhitoshi válasza Peaceliker (#1399) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Teljesen ki volt tekerve az alapjárati csavar, de úgy is koppon ment a motor...
Mi lehet a baja ? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.