Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Neten bóklászva leltem egy 6 csatornás, Robbe helikoptert. Nem egy mai darab, az előző tulaja párszor próbált startolni vele, de nem ment neki, nem tudta beállítani, és eladta. A mostani helyzete: négy szervőból egy tuti halott, (teker, de nem mozdul) egy bekapcsoláskor kiteker maxra, és ottmarad, kettő tökéletes. Vannak rajta sérülések, de már szénkefe nélküli motorral van szerelve, kaptam hozzá tarcsi vadiúj akkut, az egész agy, és rotorlapát tartó konzol cnc alu, szvsz érdemes lenne megcsinàlni. Kérdés: van olyan modellbolt, ami nem márkaspecifikus, és idősebb gépekkel is foglalkoznak? Ahol ott tudnám hagyni, és beállítanák, kicserélnék a sérült alkatrészeket, stb.? Pesten találtam egy boltot a Röppentyű utcában, meg nem messze tőle a Lehel utcában? Valakinek van velük tapasztalata? BUÉK mindenkinek,

Üdv

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#852) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#851) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Azt a gépet sztem én is nézegettem, csak lebeszéltem magam róla. :)
Így néz ki, igaz? Ha ez az, akkor az egy art tech falcon 400. Csak hogy tudd, mihez keresel alkatrészt (itthon nemtom mennyire lesz hozzá bmi is)! ;)
Szervót bmelyik modell boltban kapsz, de csak egyet ne cserélj, fontos, hogy a 3 ugyan olyan legyen (kivéve, ha a farok szervóról van szó).
Az FM adó vevőt majd érdemes lehet 2,4GHzesre cserélni, mert annál kisebb a zavar esélye...
Olyan boltot nem tudok, ahol be is állítják sajna.
Ezen a fórumon esetleg találhatsz vkit, aki tud segíteni.

Üdv

"Oh my Goa'uld!"

(#853) Dr.Zoo válasza Peaceliker (#852) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Igen, ezaz köszönôm!!! :)
A farok szervója halott, meg ami a fő rotort emelgeti szervó, az nem százas, vagy az őt irányító vevő makkant meg..... Amennyiért én elhoztam, gondolom a távirány, a vevő, plusz akku, meg a cnc alu agy sem jönne ki... Ha nem javítható, megbontom, aztán eladom alkatrészbe... Az rc fórumot ismerem, de nem tudom hogy hozzám közel lakik-e szakértő. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#854) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#853) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mennyibe sikerült elhozni?
A szervót le tudod tesztelni, dugd át a vevőn egy másik csatornára. Ha ott is szar, akkor kuka, de akkor összeset illene cserélni …
A megbontás sikeressége elég kérdéses, mert akkor kapsz csak érte pénzt, ha vkinek ennek a gépnek az alkatrészei kellenem …nemtom mennyire felkapott modell. Nem akarlak letöri, de azt nem hiszem, hogy az adó vevő keresett dolog.

"Oh my Goa'uld!"

(#855) Dr.Zoo válasza Peaceliker (#854) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

25 forintért ideadta. De a zsírúj 2300mhA akku, meg a szénkefe nélküli moci csak ér vmit? ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#856) zolisx4 válasza Dr.Zoo (#855) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem volt rossz vétel ,a szervókat ellenőrizd le ahogy a kolléga is írta szervót bármelyik modell boltba lehet venni ,jó minőségűt.
Ha működik az elektronika és a táv akkor nagy gond nem lehet ,a szervók nem drágák,alkatrészt lehet hozzá szerezni biztosan kompatibilis ,más típussal ,az hogy akié volt először nem tudott vele repülni ,az nem biztos hogy beállítási gond ,lehet egyszerűen felhasználó hiba is ,hiszen a 6 csatornás helinek nincs egy stabil pontja sem nehéz vezetni ,sokat kell gyakorolni.

(#857) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#855) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkut én 3500 ért vettem most 2200 asat, moci 3-5k...kivéve ha vmi komolyabb cucc van benne.
Az tény, hogy ennyiért nem jellemző hogy jobb helit kapsz, csak kifogni lehet …én azért nem vettem meg, mert nem sok alkatrészt találtam hozzá, meg mert 400 as osztály, ami nem annyira "divatos " így más alkatrész is kevesebb lesz hozzá.
Nem akarom elvenni a kedved, ne érts félre, csak a saját gondolat menetem osztom meg veled. :)
Nekem is egy hajszál on múlott, hogy nem vettem meg. :))
Ha kezdő vagy csak szimulátorozz egy darabig, vagy hamar vége lesz a gépnek. ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#858) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy első helit. Kis olvasgatás után eddig a v911 tűnik befutónak. Találtam is egy (az eladó szerint 3x) használtat 8000-ért. De ez még a v1-es verzió. Jelent ez bármi hátrányt a v2höz képest? Mert én csak annyi különbséget találtam, hogy más az akksi csatlakozója.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#859) zolisx4 válasza madmike (#858) üzenetére


zolisx4
őstag

Jó választás .
Igazából az aksi más a V1és a V2 között .Jobban mondva a csatlakozója.Amúgy teljesen ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#860) madmike válasza zolisx4 (#859) üzenetére


madmike
őstag

nem tudom mi legyen. van új pro verzió 14k-ért?
megéri a +6000et a v1-hez képest?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#861) madmike válasza madmike (#860) üzenetére


madmike
őstag

a van új pro verzió 14k-ért, az nem kérdés volt, hanem kijelentés... :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#862) Laca1212 válasza madmike (#860) üzenetére


Laca1212
őstag

Én itt rendeltem meg, Egyik itteni kedves user ajánlotta.
Izgalommal várom a csomagot. :)

(#863) madmike válasza Laca1212 (#862) üzenetére


madmike
őstag

Én meg közben lebeszéltem a 8000ft-os v1 tulajjal. 2kor találkozom vele. Szóval nemsokára jövök majd az első tapasztalatokkal. :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#864) Peaceliker válasza madmike (#860) üzenetére


Peaceliker
őstag

Pro ban pár dolog már jobb (váz, talp, hiller, kabin, farok szög ). V1 nek a hátránya hogy állítólag könnyen kiesik a aksi és ahhoz asszem nincs is nagyobb kapacitású meg tán drágább is.

"Oh my Goa'uld!"

(#865) madmike válasza Peaceliker (#864) üzenetére


madmike
őstag

mindegy, kezdésnek szerintem ezzel is elleszek.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#866) Peaceliker válasza madmike (#865) üzenetére


Peaceliker
őstag

A gép maga jó, akku kicsit vadászósabb lesz. Majd meglatod kell e vmit fixálni aksin, én is csak olvastam ezt. Vagy átmoddolod majd turnigy aksisra, azok combosak. Neten leírás van rá 100.
Sok sikeres repülést! :K

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#867) madmike válasza Peaceliker (#866) üzenetére


madmike
őstag

Hamar rajottem, hogy a heli nem nekem valo. Masnap mar el is adtam. Most pedig otthon figyel egy Tamiya tl-01 :)
Valamelyikőtöknek nem lenne elado nimh akksija, töltője, on road kerekszettje?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#868) Pulsar válasza madmike (#867) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ez gyors volt :D Mi volt a baj?

(#869) madmike válasza Pulsar (#868) üzenetére


madmike
őstag

Nem akart fennmaradni :D Rájöttem, hogy kicsi hozzá a lakásunk. Kevés volt az 5 perc játékidő. Kutya begerjedt tőle :D stb.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#870) Peaceliker válasza madmike (#867) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van az úgy! :)
Ezért ajánlom mindig elsőnek a kicsi és olcsó gépeket, ha mégsem az ember világa, akkor nem fog akkorát bukni.
rcapro.hu t ajánlom, ott vagy minden ami kell, vagy forum.rcmodell.hu t tudod megnézni, ott is van adok veszek.

"Oh my Goa'uld!"

(#871) madmike válasza Peaceliker (#870) üzenetére


madmike
őstag

2000el többért adtam el mint amennyiért vettem, ugyhogy nyertem is nemhogy buktam és még repkedtem is vele egy délutánt :D

Ismerem az általad írt oldalakat, rc modell forumon próbálom most beszerezni a hiányzó dolgokat. Mert újakra most nincs pénzem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#872) Peaceliker válasza madmike (#871) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ahhoz meg grat! :))

"Oh my Goa'uld!"

(#873) Cici80 válasza €uro (#830) üzenetére


Cici80
csendes tag

Hello!

Ha még aktuális, akkor kifejezetten ajánlom a modellt. Pár napja vettem egyet, és nagyon baba.

Igaz, én már erősen próbálok hozzá olajos teleszkópokat venni, de az árához képest nagyon jó kis modell.

A gyökér reklámvideóknak nem szabad hinni. Nem bírja a vizet, hiszen szabadon van a motor.

Jó lenne, ha lenne pár ember, aki ismeri a modellt, mert nekem is lenne pár kérdésem róla.

Jó játékot! :)

Üdv!

(#874) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#855) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Közben megérkezett kínából a V959 quadrocopter, már nem megy rajta a kamera, mert párszor földhözcsaptam.. :( Maga a gép kinyírhatatlan, csak egy marha nagy rét, szántó, stb. kell hozzá, mert szokni kell az irányítását. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#875) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#874) üzenetére


Peaceliker
őstag

És a falconnal mizu? :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#876) Dr.Zoo válasza Peaceliker (#875) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Várom kici kínai webshopból az alkatrészeket... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#877) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#876) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is a v911 hez … :(((

"Oh my Goa'uld!"

(#878) Dr.Zoo válasza Peaceliker (#877) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

No, csak nm teis párszor földhöz csaptad szegényt..?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#879) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#878) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem...illetve de, de azt bírja becsületesen. :)
A motoromról evődött le a fogaskerék (megy még de akad, így nem kínzom), most várom az új mocit, mert csak pinion külön nem olcsó, meg lehet ki sem tudom cserélni...

"Oh my Goa'uld!"

(#880) Pulsar válasza Dr.Zoo (#874) üzenetére


Pulsar
veterán

honnan rendelted?

(#881) Dr.Zoo válasza Pulsar (#880) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Innen

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#882) Pulsar válasza Dr.Zoo (#881) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm!
nagyon baráti ára van, de lehet kivágnának már itthonról vele (5. kopter lenne itthon :DDD )

(#883) Dr.Zoo válasza Pulsar (#882) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja, a quadrót kérded? :)
Aztis innen, konkrétan tőle
De van az ebay-en is jobb áron, de őt nem ismerem...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#884) Pulsar válasza Dr.Zoo (#883) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, köszi. Mindegy is, mert már az sokat mondott, hogy ebay-es linket küldtél, így rákerestem :)
A hideg napokra én egy ilyet vettem játszani, aztán ha jobb idő lesz, jönnek elő a nagyok. :)

Egyébként írtad, hogy meghalt a kamera. Nézted már hogy mi baja lehet? Esetleg csak egy vezeték szakadt el?

(#885) Dr.Zoo válasza Pulsar (#884) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Még nem szedtem szét, majd hétvégén szétborítom.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#886) Peaceliker válasza Dr.Zoo (#876) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah és azt már tudni, hogy mennyiért lesz beállítva a falcon? Még mindig nemtom, hogy magamnak próbáljam majd beállítani a gépem vagy fizessek vkinek …ugye attól is függ, mennyi egy ilyen művelet …

"Oh my Goa'uld!"

(#887) Dr.Zoo válasza Peaceliker (#886) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szvsz fizess érte..
Én annó próbáltam a Titan Trex 450 klónom állígatni, aztán feladtam...
Pár ezrest szerintem megér.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#888) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy V911-es kis helikoptert hol tudok itthon olcsón venni? Vagy van olyan webshop kint ahonnan érdemes megrendelni, esetleg ebay? Lényeg hogy megkapjam az árut, ne vágjanak át. Amúgy ez a kis heli mennyire tartós? Értem ezalatt hogyha nem éri erősebb behatás, értem ezalatt pl egy erősebb landolást, akkor a fogaskerek nem nyíródnak el hamar?

Illetve akksit tudok hozzá venni amivel tovább bírja, vagy a kis súlya miatt, nagyobb akksit nem nagyon tudok hozzá venni mint a gyári?

Köszönöm :R

Illetve telefonhoz van nekem egy külső akksim, ami egy 7800mAh-es kapacitású telep. 5V 1A -t ad le a kimenetén. Elvileg ha a kábelezést megoldom, akkor ezzel a külső akksival fel tudom tölteni a kis 100-150mAh-es akksikat, abba a dock-ba ami jár a helihez?
Attól félek csak hogy 1A-es árammal gyorsan kinyírom ezeket a kis 130-150mAh-es akksikat, de mondom azért rákérdek, hogy ti mit ajánlanátok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#889) Peaceliker válasza jozsi252 (#888) üzenetére


Peaceliker
őstag

Banggod.com pl, itthon 14k körül kaphatod meg, van, aki megrendeli és eladja vmennyi felárral, az is megérheti, nem kell várni 3-4-sok hetet és tuti működik (bár nem jellemző rájuk, hogy bajuk legyen). Vám+áfá val sem lesz sokkal olcsóbb, forint is gyenge.

Az a lényeg, hogy ha ütközni fogsz húzd le a gázkart és akkor kb 99%, hogy nem lesz baja, persze bmi történhet, de jól bírja a kiképzést.
De ha profi vagy (ha most kezded, törni zúzni fogod, nem aggódj ;) ), akkor jól bírja, 80-100 startokat emlegetnek motoronként. Farokmotor szokott megfáradni (kintről 500ft kb). Mire főmotor elfárad addigra pinion meg főfogas is odalesz, de nem nagy pénz.
Ha sokáig akarod használni, akkor nem árt tarcsiban: kutyacsont készlet, hiller, fő és farokmotor, főtengely...szal mindenből még 1 (egy pro kit 5-6 dolcsi).
Sztem PRO változatot rendelj de legalább v2 eset.
150 es aksi ugyan annyit bír, 200 as 5-6 perc helyett bír 10-11 et (de teljesen nem érdemes lemeríteni, mert akkor csökken az élettartama). Jah 200 as askival kicsit lassabban emelkedik, mert 4-5 (nem pontos a mérlegem) gramm helyett 6-7...

Ha van még kérdés ne tartsd magadba! ;)

Üdv

Igen, tudod azzal tölteni, berhálni sem kell, mert a töltője USB csatis, csak bedugod és csókolom.
Aksit lemerítés után 10 percet illik pihentetni, utána tölteni, töltés után szintén pihentetni repülés előtt.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#890) Laca1212 válasza jozsi252 (#888) üzenetére


Laca1212
őstag

Én innen rendeltem. 12k postával együtt. Korrekt volt az eladó meg minden, 3 hét alatt megjött ajánlott csomagként a címemre. És ez gyári dobozos cucc, nem hungarocellbe újracsomagolt, már ha ez lényeg Neked.

(#889) Peaceliker:
Linkelnél Nekem egy 5-6 dolcsis PRO kittet banggood-ról? Én nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#891) Peaceliker válasza Laca1212 (#890) üzenetére


Peaceliker
őstag

Parancsolj! ;)

1-2 fontos dolog a PRO ról :
-a pro rotor hub és rotor lapát nem cserélhető a simával (tehát pro hub ra csak pro lapát megy fel és fordítva)
-többen úgy érezzük, hogy a PRO lomhább picit...ez lehet a könnyebb és vékonyabb lapát miatt van, ezt még nem tudjuk.
-egyelőre ennyi, tesztek, tapasztalás még folyamatban. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#892) Laca1212 válasza Peaceliker (#891) üzenetére


Laca1212
őstag

Kösz! :)
Ehhez a kit-hez még egy főmotor és egy farokmotor kell és meg is van a teljes alkatrész garnitúra?

(#893) Peaceliker válasza Laca1212 (#892) üzenetére


Peaceliker
őstag

Alaplapon kívül igen. Illetve csapágyak (vázon felül-alul és imbolygóban) nincsenek benne.

"Oh my Goa'uld!"

(#894) Laca1212 válasza Peaceliker (#893) üzenetére


Laca1212
őstag

Lehet megérné beszerezni pótnak egy bnf-et és akkor szerelni sem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#895) Peaceliker válasza Laca1212 (#894) üzenetére


Peaceliker
őstag

Többen ezt csinálják. :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#896) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Mostanában gondolkodok rajta, hogy venni kellene egy Rc helikoptert. Most lenne lehetőségem egyik barátomtól megvenni az ő párszor használt helijét. Egy Double Horse 9053-ról beszélünk. Egy baja van, hogy az egyik rotorja törött, de úgy látom, hogy ehhez a géphez, sok alkatrész van Ebay-en.
Teljesen 0 tapasztalatom van Rc dolgok terén, mostanság kezdtem el olvasgatni a témában. Szerintetek ez a típus alkalmas kezdőknek, érdemes ezen tanulgatni?
Illetve másik kérdés: Mennyi lehet egy ilyen helinek a reaális használt piaci ára :F Újan 13-15k Ftért látom Ebay-en, A rotor ára 1-2 Ezer Ft.

Előre is köszönöm a segítséget és minden egyéb hasznos tanácsot! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#897) Pulsar válasza csiben1 (#896) üzenetére


Pulsar
veterán

ha igazi helis élményre vágysz, akkor ne koaxiális vegyél, hanem a nemrégiben itt is emlegetett V911-et. Nem drága, jól repül, és sok pótalkatrész kapható hozzá.

(#898) csiben1 válasza Pulsar (#897) üzenetére


csiben1
tag

Igen, visszaolvastam a topikot és láttam az általad említett típust. Megmondom őszintén, hogy ez a DH9053 leginkább a mérete miatt szimpatikus nekem :) ( Gondolom ez annak tudható be, hogy kezdő vagyok) Illetve én most úgy gondolom, hogy leginkább a szabadban szeretném használni a helit, bár a fene tudja... Még alszok rá egyet.
Amúgy ezt a v911-et mennyire lehet kint használni szabadban? Szélcsendben gondolom ki lehet vinni :F
Addig is ha valakinek van ötlete mennyi lehet egy DH9053 használtpiaci ára, az ne tartsa magában :R

You can walk straight through hell with a smile

(#899) Peaceliker válasza csiben1 (#898) üzenetére


Peaceliker
őstag

A 911 kicsi szélben használható, a DH semennyire nem használható kint, mert egy halvány szellő is elviszi és pápá...a coax 3 csatis heliket a hátsó kis motor hajtja előre, hátra...gondolhatod mennyi kraft van abban...
A DH 3 csatornás, csak beltérre alkalmas, 911 4 csatornás (tehát oldalazni is tud, nem csak körbe pörögni és más módon halad előre-hátra is) bizonyos viszonyok között kint is.
Ha nagyobbra vágsz és értelmesre, akkor v912. DE! A nagyobb nehezebb, könnyebben törik. 911 et kb bmilyen magasról leejtheted, nagy eséllyel nem lesz baja.
Én azt a dh-t nem venném meg, teljesen értelmetlen kategória sztem(akkor inkább syma s107g, az legalább jó olcsó, bent is elfér).
Van koax ból is 4 csatornás, de azok vmiért drágák.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#900) zolisx4 válasza csiben1 (#898) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Én a helyedben kihagynám DH9053 egyszerűen felesleges ,a szelet sem bírja jól attól hogy nagy még nem repül jól.
Minden képen 4 csatornás helit vegyél ,a v- 911 nagyon jó választás ,ha nagyobbra vágysz ,akkor a v-912 ha ez is kicsi akkor MJX-F45 ez már jó nagy heli.

Peaceliker
Azért drágább a koax 4 csatornás heli mert + egy motor van benne , :DDD
Amúgy tényleg drágák és pont semmit sem érnek .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.