Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) stifi82 válasza Pulsar (#1750) üzenetére


stifi82
aktív tag

Milyen árban mennek a cuccok nála kb?

(#1752) stifi82 válasza Pulsar (#1750) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ha nem foglalkozik a srác ezzel akkor mit kell keresek milyen paraméter fontos az fpv nél? Pl az a 200mw az mit takar mennyi nekik a hatótávja mert itt a hobbykingest agyon dicsérték a kommentben. Nem szeretném elveszíteni a gépet miatta....

(#1753) Peaceliker válasza stifi82 (#1752) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem erre egy hozzáértő kolléga azt mondta, hogy minden antenna kérdése...ők 100mw al elrepültek 1.5 KM-t.

200mw tök elég ha rendes, rendszerre hangolt antennája van az embernek sztem.

Amúgy fpv zni (főleg az elején) spotter (aki nézi "kintről" mival) nélkül nem szabad elmenni. Meg kell sipákoló a gépre, ha leesne (le fog ;) ). :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1754) stifi82 válasza Peaceliker (#1753) üzenetére


stifi82
aktív tag

Kicsit guberáltam mit szóltok hozzá? Elvileg a gépemmel kompatibilis.[link]

(#1755) Pulsar válasza stifi82 (#1752) üzenetére


Pulsar
veterán

én 5.8 200mW-al el mentem 1,2km-t. Ez volt a legtöbb itthon gyártott mért antennákkal, de az repcsin volt, ami úgy 300m magasan volt, és ugye ott kevesebb si a rádiós zavar mint egy kopteren.
FPV-zni, csak robottal szabad szerintem. Tehát, hogy ha baj van, át kapcsolsz egy kapcsolót és RTH-ba kapcsolva haza jön a gép, vagy ha ki repülsz az irányításból. Anélkül én nem is mernék repíteni. Mondjuk TBS crossfire-t használok, ahol elképzelhetetlen hogy kirepülök az irányításból, de az ördög nem alszik. :) Aki FPV-zik egy ideje, az biztosan járt már úgy, hogy valamilyen frekvencián rá kapcsoltak, rendszerint videón. Ilyenkor aztán megy az izgalom, hogy mikor tűnik fel a gép.
Sőt, én mostanában már csak GC-vel repülök, így logolva van merre jár a masina. Sokba is van a masina, de leginkább a lelkiismeretemmel nem tudnék elszámolni ha valakinek a fejére esik.
https://youtu.be/_wNOCfgvsxY

(#1756) stifi82 válasza Pulsar (#1755) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez nekem uj információ kifejtenéd picit hobbyn megnéztem 200 euro felett van. Mi alapján jön vissza?

(#1757) Pulsar válasza stifi82 (#1756) üzenetére


Pulsar
veterán

Nyilván a vezérlő csinálja, és vezérlőhöz tartozó GPS.
Amikor aksira rá dugod, és lesz GPS fix-ed, akkor megjegyzi a koordinátákat, és oda tér vissza. Barometrikus szenzorral meg méri a magasságot, így szépen le is száll :)

(#1758) stifi82 válasza Pulsar (#1755) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez nekem uj információ kifejtenéd picit hobbyn megnéztem 200 euro felett van. Mi alapján jön vissza?

(#1759) Peaceliker válasza stifi82 (#1758) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, az ilyet tudo FC elég drága. :)
GPS el tudja hol van és tudja hol volt (mert megadtad neki), gombra vagy eseményre be lehet állítani mit tegyen (körözzön, hazajöjjön és ott körözzön, leszálljon stb). Úgy ennyi :) Egy robotpilóta.
Egy sima, olcsó FC az meg annyit tud, hogy stabilizálja a gépet illetve továbbítja ami parancsot adsz (távval ugye).

"Oh my Goa'uld!"

(#1760) Minstrel válasza stifi82 (#1758) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van olcsóbban is [link] Ez is tud szinte mindent ami hobbi szinten kell, még többet is. Hazajön, elmegy, idemegy odamegy, útvonal repülés stb.

(#1761) Pulsar válasza Minstrel (#1760) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, csak ezt nem egyszerű bbeallítani de teny hogy a legjobb :)
Hasonló árért naza tudast a Tarot FC is tud mar. Nagyon merem ajánlani.

(#1762) stifi82 válasza Pulsar (#1747) üzenetére


stifi82
aktív tag

Kaptam tőled ezt az oldlalt[link]
Ha megveszem a sráctól ezt a vevő részt hogy és hol találok kompatibilis adót hozzá és kamerát?
köszönöm szépen!

(#1763) stifi82 válasza stifi82 (#1762) üzenetére


stifi82
aktív tag

Pl ezt hozzá?
[link]

(#1764) Pulsar válasza stifi82 (#1763) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, ez jó hozzá.
Egyébként ott van az oldalon, hogy milyen frekvenciákat támogat a bele épített vevő :)
http://fpvvoyeur.at.ua/index/voyeur_v_2_1_new_version/0-20
De az általad linkelt adó E csatorna kiosztása pont ezeket fedi, így jó hozzá ;)

(#1765) stifi82 válasza Pulsar (#1764) üzenetére


stifi82
aktív tag

Akkor megrendelem a magyar sráctól a vevőt aliról meg ezt. Mi kell még hozzá? Akkor így lesz aránylag 1 fasza cuccom már csak a felszerelést kell kibogoznom hogyan meg ne rezegjen. Létezik valami rezgés csillapító?

(#1766) stifi82 válasza Pulsar (#1764) üzenetére


stifi82
aktív tag

A repülőmön van 1 I/O csatlakozó 4 lábú
meg 12v 2 lábú

meg 1 kép a rögzítéshez

[ Szerkesztve ]

(#1767) stifi82


stifi82
aktív tag

Úgy néz ki ez lesz mit szóltok jó választás?
[link]

(#1768) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudtok nekem ajanlani valami tobb csatornas, max. 1A (allithato), 1-2-3S toltot ajanlani. Ha kit, vagy olyan, amit magam tudok otthon osszerakni, az elony. Jo lnenne valami kijelzo is. Meg esetleg cella homero.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1769) Minstrel válasza stifi82 (#1767) üzenetére


Minstrel
senior tag

Jónak tűnik, nem is drága.

(#1770) Peaceliker válasza stifi82 (#1767) üzenetére


Peaceliker
őstag

jó lehet, ha mákod van vámon sem akad fenn.

"Oh my Goa'uld!"

(#1771) Pulsar válasza stifi82 (#1765) üzenetére


Pulsar
veterán

Inkább a motorokat és a proppokazt balanszold, a rezgés megszüntetésére. A csillapító csak plsz súly és elég macera megtalálni az ideális behangolását.

(#1772) Pulsar válasza tvamos (#1768) üzenetére


Pulsar
veterán

DIY kittet még nem láttam, de nézz azét hobbyking.com-on elég jó árba vannak a cuccok.

(#1773) tvamos válasza tvamos (#1715) üzenetére


tvamos
nagyúr

Turnigy TZ4 AWD 1/28 Micro Touring Car Ver.2 Drift Edition a Hobbykingtol....

Irtam egy rovid "review"-t a legujabb szerzemenyemrol.

Nem vagyok tul elegedett, vagy mondhatnam, megbantam, hogy megvettem ezt az autot. Nem jo, es az sem segit sokat a dolgon, hogy az alvaz carbonfiber... mert ettol meg gyatra a minoseg:
- A body: a csomnagolas rossz, es annyira elnyomoritja a lexan body-t, hogy az enyemnek megtort a sarvedoje, csunya lett ott. de amugy is, szerintem rossz helyen vannak a tarto furatok, igy mar attol is deformalodik.
- A kerekfelfuggesztes: hat, ez ilyen a Kyoshon is, de az legalabb nem surlodik, meg akad, mint ez.
- A meghajtas: hat, az fix, persze ezt tudtam, mert ugye drift, de attol meg nem kene ennyire olcso froccsontott vacaknak legyegyen, megis az

Es akkor meg nem is mentem vele, es hat, egyenlore nem is fogok, mert be akarom epitenei a hozza vasrolt brushless cuccot, meg akkor mar teszek bele Kyosho difit. Csak arra nem szamitottam, hogy a teljes felfuggesztessel kell valamit csinalnom. De kelleni fog, mert a tudat nem hagyja, hogy igy maradjon.

Osszegezve, ha ugy hasznalnam, ahogy volt, akkor talan megeri az 5x EUR-t, de ha fejleszteni akarom, akkor nem marad belole semmi, csak az alvaz, esetleg a csapagyak, de a weel hubok mar sanszos, hogy cserelve lesznek. Akkor meg... :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1774) stifi82


stifi82
aktív tag

Hali van még ugyebár ez a gépem
[link]

Ezeket kell zsírozni olajozni gondolok itt fogaskerekek ami látszik difi hajtás meg ilyesmi?

(#1775) Peaceliker válasza stifi82 (#1774) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ami látszik azt nem, mert akkor rámegy kosz és nem kopik majd, hanem csiszol.... ami nem látszik, azt annál inkább. Difit és áttételházat jól meg kell tömni (ezt már lehetőleg első játék előtt csekkolni kell raktak e bele)

"Oh my Goa'uld!"

(#1776) tvamos válasza stifi82 (#1774) üzenetére


tvamos
nagyúr

+ a hajtasban nem art a hernyocsavarokat csavarrogzitovel odafogatni, boztos, ami biztos. Nekem a Kyosho Infernom tobbszor szetesett elotte...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1777) Peaceliker válasza tvamos (#1776) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, az mondhatni kötelező dolog, hogy ahol fék csavar megy fémbe, oda kell...persze csak ésszel, mert különben örökre ott marad :D

"Oh my Goa'uld!"

(#1778) stifi82 válasza Peaceliker (#1775) üzenetére


stifi82
aktív tag

Nem tudom hol megnézni. Vagy ezeken van valami kémlelő nyilás mint az mtz-n?

(#1779) Peaceliker válasza stifi82 (#1778) üzenetére


Peaceliker
őstag

Neeem, nincs, szét kell szedni apróra és újra összerakni. Alapszabály, hogy rtr autó nincs. Hozzám bmi jön, szétszedem és újra összerakom, hogy tuti jó legyen.

"Oh my Goa'uld!"

(#1780) stifi82 válasza Peaceliker (#1779) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez az amit nem merek be vállalni nagyon bonyolultnak tűnik öcsémmel néztük hát.......
És mit raksz a difibe olajat vagy zsírt? Meg milyent?
[link]

(#1781) Peaceliker válasza stifi82 (#1780) üzenetére


Peaceliker
őstag

előbb utóbb meg kell tanulni, amúgy nem nagy kunszt, minden ugyan oda kell visszarakni, ennyi a titok :D meg difi hézagolást kell csekkolni az sok autónál nem jó gyárilag, az picit trükkösebb, mmint kell egy kis rutin.

nekem hőálló csapágyzsír van benne

"Oh my Goa'uld!"

(#1782) stifi82 válasza Peaceliker (#1781) üzenetére


stifi82
aktív tag

Addig eljutottam hogy youtubon szereztem be videokat még zsír kell majd aztán megburitom. Zsírt meg szerzek valahonnét.

(#1783) Pulsar válasza stifi82 (#1782) üzenetére


Pulsar
veterán

Én hidroalikához való szírral kenem. Ugy kb 300 evig elég a tubus az autóra meg a hajóra :D

(#1784) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni a gyerkőcömnek ajándékba egy elektromos távirányítós autót.
Ezt néztem ki, de gyanúsan olcsónak találom.
Eddig használtakat láttam ennyiért.
Ez valami kínai másolat lehet, vagy miért ilyen alacsony az ára?

Köszi előre is!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1785) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1784) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez a tamiya q széria, játék autók ezek.

"Oh my Goa'uld!"

(#1786) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1785) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Segíts kérlek! Mi a különbség a q széria és egyéb szériák között és melyik nem "játék", ami elektromos?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1787) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1786) üzenetére


Peaceliker
őstag

Itthon vennéd vagy kint laksz? Mi a cél, mit szeretnétek? Aszfalton vagy terepen nyúznátok? Mi az összeg határ?

"Oh my Goa'uld!"

(#1788) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1787) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mindenképp elektromos 1:10-es kisautó. Talán aszfalt. Max. 25000 Ft-ot szánnék rá.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1789) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1788) üzenetére


Peaceliker
őstag

25be rtr autót elég ritkán adnak itthon...vagy olyat amit hanyagolnék. Néha feltűnik himoto ból onroad, tamiya tt01 vmiért ennél drágább, pedig nem jobb. TL01 et nem nagyon vennék, mert azon kívül, hogy nagyon ócska, alkatérsz sem nagyon van hozzá sztem (de lehet tévedek).

Túl okosat nem fogok tudni mondai, mindenképpen olyat érdemes keresni, ami standard alkatrészekkel operál és kapni hozzá alkatrészt...

"Oh my Goa'uld!"

(#1790) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1789) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az e-bay-en azért 70-80€ körül már van bőven kínálat. Fogalmam sincs milyenek, nem értek hozzájuk.
Ilyesmiket néztem:
1
2

Mi a véleményed ezekről?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1791) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1790) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az első vmi 100 éves talán kyosho, így felejtős sztem.
Második egy elég gyenge minőségű autó klónja! ..azt hiszem innentől folytatni sem érdemes. :)

Az a helyzet, ennyibe nagyon ritka az értelmes gép. Olyat keress szerintem (ezeknél olcsóbb nem nagyon van) tamiya tt01 vagy hpi sprint (ez jóval jobb mint a tt01).

"Oh my Goa'uld!"

(#1792) Doki-HUN1978 válasza Peaceliker (#1791) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mint ez például?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1793) stifi82


stifi82
aktív tag

Megjött az fpv [link]
A monitor az működik de az adó és a kamera részt nem tudom össze varázsolni ehhez kellene segítség
ilyen csatlakozok vannak meg ez van a repülőn mit kell még vennem hozzá?
[link]

erre a pirosra jst van írva

[ Szerkesztve ]

(#1794) stifi82


stifi82
aktív tag

Guberáltam itthon ezt azt mit találok. Találtam 1 ilyent:
Ez a koome 300asnak az aksi csatija ezt be dugtam a repülő 12 voltjába indító hangot megadta.
Akkor ez most bemenet vagy kimenet? Honnét kap áramot a kamera meg az adó?

(#1795) Peaceliker válasza Doki-HUN1978 (#1792) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na igen, pl ő. Ez a régebbi sprint (1), de minden alkatrész ami számít, kellhet kompatibilis a ma is forgalomban lévő sprint 2 vel.
Egy ilyen pakk itthon 25 körül szokott menni, ami reális is.

(#1793) stifi82

Ahogy nézem kap adóból kap villanyt, de vmi leírás nincs hozzá?

Az hogy gépedből mi ki meg bemenet azt egy multimérettel ki tudod mérni, de én inkább akkuról táplálnám fpv t külön, nem a gépen keresztül.

"Oh my Goa'uld!"

(#1796) stifi82 válasza Peaceliker (#1795) üzenetére


stifi82
aktív tag

Közbe megmértem 12 volt jön ki rajta. Hogy érted az akkurol való tàplalast? 2 akksit vigyen?

(#1797) Pulsar válasza stifi82 (#1796) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, úgy szokás, egy kis (pl 1000mA-es 3 cellás) kis C értékű (hogy könnyű legyen) aksiról meghajtani.
Tápot kell adni a videó adónak (Ha bírja a 3 cellát). Azon van Vout is. Azt meg kell mérni, hogy mi jön ki rajta (a rákötött aksi fesz, vagy más) és rákötni a kamerára. Persze előtte a kamerát is meg kell nézni mekkora feszkót szeret. Csatikat meg vágd le róla, csak kontakt hibát okoz. Én minden össze forrasztok, és zsugorcsövezek.

kb így:

[ Szerkesztve ]

(#1798) Peaceliker válasza stifi82 (#1796) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a baj, hogy ami gépből kijön fesz nagy eséllyel zajos lesz...kellhet lc filter a tápra, vagy külön akku. Mondjuk ha 12v jön ki, egy lc filter egyszerűbb lehet.

(#1797) Pulsar

+1, sok csati sok baj :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1799) Pulsar válasza Peaceliker (#1798) üzenetére


Pulsar
veterán

de ott azért kérdés is, hogy min keresztül jön ki a 12V? Lehet valami pi**a fesztabon át, ami egyből elfüstölne a terheléstől.
De tény, hogy egy LC filter megoldja ha jó :K

(#1800) Peaceliker válasza Pulsar (#1799) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazad van, erre nem is gondoltam!
Mondjuk jöhet egyből akkuból is akkor még elvileg LC filter sem kell, terhelést is bírhatja.
Szét kéne kapni a gépet és bele kéne nézni, ha vmin keresztül megy, akkor átalakítanám úgy, hogy akkuból jöjjön...

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.