Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Peaceliker válasza hszilard666 (#1850) üzenetére


Peaceliker
őstag

Itthon nem tudom lesz-e rá vki, de a gyűjtők meg dobozostul szeretik. Én ebayre raknám fel.

"Oh my Goa'uld!"

(#1852) hszilard666 válasza Peaceliker (#1851) üzenetére


hszilard666
veterán

Fakit. Azért köszi a választ.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1853) Peaceliker válasza hszilard666 (#1852) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna itthon ritkán keresnek ritka és drága cuccokat :) :(

"Oh my Goa'uld!"

(#1854) Petya25


Petya25
addikt

Egy "kicsi" RC gép. A gazdája sem ügyetlen

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1855) stifi82


stifi82
aktív tag

Végre szélcsend kivittem a drónt repülni kamera a közepétől kb 10cm elől 20 25cm-re pedig az adó hátul a kamera elvileg nehezebb és nagyon nem irányítható a gép mikor felszáll hátra felé indul el mit tegyek?
Ugy repültem vele mint először.
Meg az ami érdekes ha leálítottam a propellereket szépen jött le szabad esésben most meg átfordult gondlom nagyon rossz a súlyelosztás aljára kell rakni az aksi alá?

[ Szerkesztve ]

(#1856) Peaceliker válasza stifi82 (#1855) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna ezek a gépek nem igazán erre vannak kitalálva :S
Kénytelen leszel balanszolva felpakolni mindent. Egy kis épített 250es gépnél ilyennel pl nem kell foglalkozni szerencsére (vagyis max nagyon kicsit). Persze, nem leszólás, abból gazdálkodik mindenki ami van, én is igyekszem mindig az otthoni gépeket hadba fogni ha lehet. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1857) stifi82 válasza Peaceliker (#1856) üzenetére


stifi82
aktív tag

Kifejtenéd részletesebben ezt a balanszolva felpakolást köszi.

(#1858) Peaceliker válasza stifi82 (#1857) üzenetére


Peaceliker
őstag

Úgy hogy egyensúlyban legyen a gép. Vagyis ne tolódjon el a súlyközpont. Ezek szerint ez a gép erre érzékeny. Persze nem csoda, nincs nagy emelő ereje, vagyis nincs benne sok tartalék. Az én 250es gépem ma már marha fikának számít, az elvileg 1 kilót emel. Ő repkészen 520 gramm, tehát van benne 480g tartalék emelő erő :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1859) stifi82 válasza Peaceliker (#1858) üzenetére


stifi82
aktív tag

Láttam youtubon videot róla 2literes flakont felvitte, de így belegondolva üres volt. Keresem a filmet de nincsen meg még. És a távirányiton beállítani hogy okés legyen 1 helyben lebegjen úgymond?

(#1860) Peaceliker válasza stifi82 (#1859) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem fog menni az sztem...vagy csak limitáltan, de egy próba nem kerül sokba :)
helyezd át a cuccokat inkább ha lehet

"Oh my Goa'uld!"

(#1861) stifi82 válasza Peaceliker (#1860) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ja kitalálok valamit kell valami ezermester aki majd segít benne, így volt a legegyszerűbb felszerelni 1 lyuk lett fúrva.
De nem értem elől van a súly a kamera miért hátra indul el?

(#1862) Peaceliker válasza stifi82 (#1861) üzenetére


Peaceliker
őstag

gyro már zavarban van és túlkompenzál hátrafelé sztem

"Oh my Goa'uld!"

(#1863) stifi82 válasza Peaceliker (#1862) üzenetére


stifi82
aktív tag

Az a fránya kar volt elállítva a távirányítón azért ment hátra kamerát is levettem ugyanazt csinált aztán mondom akkor piszkáloma távot és ott volt a hiba 2literes vizet felvitte akkor az 53grammos kamerával is bírnia kellene.
Ez a gép elég nagy és nagy hely kell a forduláshoz ha kisebb propelereket kapna akkor kisebb hely kellene neki vagy ez órási hülyeség?

(#1864) Minstrel válasza stifi82 (#1863) üzenetére


Minstrel
senior tag

Milyen fordulásra gondolsz? Saját függőleges tengelye körül? Vagy menet közben kanyarodásra? Ha mind a két kart egyszerre húzod balra akkor azért elég kis helyen meg tud fordulni tempósabb haladás közben is, persze olyankor kapják a kiképzést a motorok meg a propok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1865) stifi82 válasza Minstrel (#1864) üzenetére


stifi82
aktív tag

Igen kanyarodásra gondolok.
De fpvvel elég nehéz repülni szokni kell még nagyon nagyon újra kell tanulni a szakmát.
Közbe eltűnik a kép a monitoron kb fél másodpercre.

(#1866) Peaceliker válasza stifi82 (#1865) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor ez lehet nem az a gép amire én emlékeztem, hogy neked van :) De a lényeg, hogy megoldódott :)
Na igen, az tud olyan lenni :)
5.8ghz? Ott közvetlen rálátás kell, semmi nem jöhet az adó és vevő közé. Illetve hangolt antenna sokat tud segíteni.

"Oh my Goa'uld!"

(#1867) stifi82 válasza Peaceliker (#1866) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hàt anyita nem zavar mert vissza jön a kép. Másik fura dolog amire ma lettem figyelmes imax b6 töltöm valahol azt mondtak olvastam hogy tároló töltést alkalmazam mior nem haszn. Mióta az meg volt azóta ha töltöm charge nem megy bele annyi egység mint előtte . Mi lehet a gond hogy toltsem. Elvileg ugyananyira meriti le a dron mint előtte mert jelzi hogy szaljak le.

(#1868) Peaceliker válasza stifi82 (#1867) üzenetére


Peaceliker
őstag

ha használat után store ba rakod akkor tölt bele, így persze hogy utána nem megy bele annyi :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1869) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Üdv szeretnék segítséget kérni. Szeretnék építeni egy RC-t. Csak nem tudom milyen hajtás kellene illetve vezérlés. Ebben szeretnék segítséget kérni mert nem tudom mit mivel lehet össze párosítani hogy ne égjen le. És a táv vezérlést sem tudom mi kell hozzá csak elképzelésem van. A kormányzást szervóval szeretném meg oldani. Az RC aszfalton lenne használva. És nem kell hogy menjen 50km/h-val. Köszönöm előre is a segítséget!

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1870) Peaceliker válasza h_benjamin (#1869) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szia, így most kicsit még nehéz válaszolni. :)
Szóval, autó? :)

Tök egyedi lenne, vagy vennél vmit és összeraknád?
Ha már autó megvan mondom mi kell még:

Távirányító, hozzá tartozó vevővel, motor és szabályzó (ha kefés akkor kefés, ha brushless akkor olyan szabi), szervó a kormányhoz.

Jah és akkumulátor ugye.

"Oh my Goa'uld!"

(#1871) h_benjamin válasza Peaceliker (#1870) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Egyedileg csinálnám. de ha van valami össze rakott masina akkor azt átalakítanám.. És miket ajánlanál ezekből: Távirányító, hozzá tartozó vevővel, motor és szabályzó? illetve melyik jobb kefés vagy brushless?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1872) tvamos válasza h_benjamin (#1871) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mégis, mennyit szánnál rá?
Mennyire jó az aszfalt? Gondolom szabadtér... és nem rc pálya.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1873) h_benjamin válasza tvamos (#1872) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Fogalmam sincs nem vágom annyira az árakat! Szart nem szeretnék venni de azért normális minőségű alkatrészekből legyen. nem egyszerre venném meg hanem építgetném.
Aszfaltról: normális minőségű kátyúk nagyon nincsen csak pár helyen.azokat meg kerülném. Meg itt az utcában használnám.

[Ebből az alvázból indulnák ki]

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1874) Peaceliker válasza h_benjamin (#1871) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ahogy tvamos kolléga is kérdi, a pénz az fontos kérdés.

Egy létező autó rollerben olyan 15 től kezdődik.
Táv: mhz 3-tól, ghz 8 tól
Szabi-motor, kefés 5től, brushles (jobb hatásfok, nagyobb erő, később döglik meg) 10-12 től
akku nikkel 3+, lipo 5+
akku töltő nikkel 2-3, lipo 3-10
szervó 2+

mind ezt 1/10 méretben

néha kapni használt rtr himoto, hsp, amax, maveric és rokonai gépeket 20-25be, érdemesebb egy olyat megvenni sztem...azon van kerék is, ha azt is veszel az 3-5+

(#1873) h_benjamin

az egy mászó autó alap, alacsony gépet nemtom mennyire egyszerű építeni belőle.
De marha sok minden kell onnantól, ha csak egy létra vázat veszel, sokkal drágább lesz mintha egyben vennél egy autót.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1875) tvamos válasza h_benjamin (#1873) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez egy jo model. Belefer?
[link]
[link]

Jo cucc lehet mondjuk egy Traxxas is.
[link]

Ha nem, akkor nezelodj mondjuk Hobbykingen. [link]

Ha megtetszik valami, akkor gyere vissza.

Darabokbol megepiteni dragabb, es mindig kimarad valami. Ha van valami kesz model, akkor meg van mibol kiindulni, fejleszteni, latod, hogy nez ki egy ilyen cucc belulrol.

Es szerintem RTR keszletet nezz, ha az ar fontos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1876) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok, V911-hez négy akkut használok, ebből három névleges 150mAh, egy (amit a géppel aldtak) 200mAh. Namost ez utóbbinak a fóliaköpenye egy ideje fel van fújódva, de továbbra is hosszabb repülési időt tud, mint a másik három. Túlmerítve nem volt, viszont melegben lehet, hogy igen. Reálisan mire számíthatok? (Tudom, minden LiPo akku felfújódik, kigyullad, felrobban, felperzsel mindent maga körül, de ha ez csak ducirafújódott, de kapacitása még nem csökkent, egy szeánsz keretében látványosan gyújtsam meg, vagy még azért használhatom?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1877) h_benjamin válasza tvamos (#1875) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! [ Igazából ilyesmit szeretnék csinálni]
Ezért gondoltam az alkatrészekét venni.
Esetleg mondanátok olyat amiből ki lehet ilyet hozni átalakítással?
Ár legyen 40 000Ft körül.

RTR keszletet ez pontosan mit takar? :)

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1878) Petya25 válasza h_benjamin (#1877) üzenetére


Petya25
addikt

Az RTR a ready-to-run, tehát összerakva kész készletben vehető gépet takar.
Ha ennyire kezdő vagy a témában, én is csak ilyet ajánlanék induláshoz.
40k-ból már találsz ami tetszik.

A videóban mutatott HOMEMADE stílus nagyon drága "sport", de ha ez tetszik, alkatrészenként is belevághatsz rengeteg beletolt melóval.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1879) h_benjamin válasza Petya25 (#1878) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Szerintem veszek egy RTR kocsit megismerni a dolgokat aztán majd át alakítom.
Köszönöm a tanácsokat!

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1880) Peaceliker válasza Gondwana (#1876) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mivel ez nem egy drága akku, lehet kidobnám inkább. De ha még nem kritikusan duci, akkor tán hajtható, persze rizikó nagyobb, ahogy írtad is.

(#1877) h_benjamin

Ennél olcsóbban merev hidas móka nem jön ki.

"Oh my Goa'uld!"

(#1881) h_benjamin válasza Peaceliker (#1880) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Ez az oldal megbízható?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1882) Peaceliker válasza h_benjamin (#1881) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, ez egy nagy és ismert webshop.

"Oh my Goa'uld!"

(#1883) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok, volt otthon már nagyon régóta egy csónak testem, arra gondoltam hogy megcsinálhatnám a drónom mellé. Tegnap este, és ma reggel kisit dolgoztam vele aztán ilyen lett: [link]

VIDEO
Van valami tippetek hogy mivel varázsolhatnám még jobbá?
A hátuljáról mindenképp le fog kerülni a légpárnás, és helyére berakok majd egy szervót. Sajnos szervóm nincs, így várhatok rá 1 hónapot.
Valakinek esetleg nincsen egy eladó?

[ Szerkesztve ]

(#1884) stifi82 válasza Peaceliker (#1868) üzenetére


stifi82
aktív tag

Reptettem addig míg le nem tette a gépet feltöltöttem 2700mah az akku és csak 1300egységet tolt bele most akkor? haldoklik 1 éves akku. Mitévő legyek?

[ Szerkesztve ]

(#1885) Peaceliker válasza stifi82 (#1884) üzenetére


Peaceliker
őstag

Fontos kérdés, hogy hány voltig meríti a rendszer az akkut. Ha lemerült 3.5v ra kb, pihi után 3.7 körül áll, akkor kezd odalenni. Ha csak mondjuk 3.7ig meríti ami pihi után majd 4 volt, akkor oké és igazából ez a kímélős üzemmód.
Ami fontos, hogy akkut nem érdemes feltöltve tárolni, mert akkor hamar eldobja magát.

Szóval fontos tudni, hogy mennyin áll játék után-töltés előtt, akkor okosabbak leszünk :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1886) stifi82 válasza Peaceliker (#1885) üzenetére


stifi82
aktív tag

3 cellás akku akkor hogy vannak az értékek? Kisütni esetleg imax b6 ha igen mekora értékre àllitsam? Sajnos a télen feltöltve pihentek 20 fokban most fel van töltve 12, 53volt egy toltesre vàr abban van 11, 5 volt

[ Szerkesztve ]

(#1887) Peaceliker válasza stifi82 (#1886) üzenetére


Peaceliker
őstag

ugyen ez, cellánként 3,5. *3 akkor.
van rajta store funkcio lipon belül, ott 1A a max, az mehet is
akku függő, van aki esküszik rá így tárolja évek óta és nincs baja. 3s akkukon (1400-2200mah) észrevettem, hogy nem csípik a töltve tárolást.

"Oh my Goa'uld!"

(#1888) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

4-6 éves gyereknek vennék RC autót. A sima játék, vezetékes irányítású kocsik ilyesmik nem sokáig tartanak.

Tologatás közben ránehézkednek, leejtik, elromlik a távirányító stb.

Ezért gondoltam vennék valami strapabíróbb modellt. Legyen gyerekálló (amennyire lehetséges), megfelelően lassú (20 km/h óra bőven sok), elektromotoros és persze minél olcsóbb.

Ajánlatok?

Előre is kösz!

(#1889) Peaceliker válasza kaposznyak (#1888) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szia!

Legtöbb (főleg olcsó) autó szerintem nem fogja szó nélkül viselni a ránehezkedést. Távirányító egyik sem a leejtést, autó is csak akkor, ha ügyesen van leejtve :)

Modell autó 20 nél azért gyorsabb, de szerintem legtöbb távon le lehet belőle venni. Tologatást még úgy gondolom elviselik, legalábbis motort nem érdekli, szervót sem talán.

Ami a legolcsóbb itthon és nem játék autó (azok nyilván még gyengébb minőségűek), azok a vrx modellek (most sztem nem kapni) és a himoto cuccok (managertoys.hu pl).

Ezekhez alkatrész is van, nem a leghitványabb minőségű cuccok...

"Oh my Goa'uld!"

(#1890) bull84ghia válasza kaposznyak (#1888) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én Himotot vettem. Kezdésnek bőven jó szerintem. Ha a gyerek megy vele akkor távon vissza van véve a teljesítmény, ha apa jatszik vele akkor vissza állítva és lehet vele nyomatni nagyon. Alkatrész aliexpressen van fillérekért.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1891) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Kösz a hozzászólásokat!

(#1892) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Gyerekek van a kocsis, hajós stb topicon kívül pl helizős? Nemigen találni... drónosoknak van egy elég szép aktív topicjuk még.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1893) Peaceliker válasza SkyS1gn (#1892) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van külön hajós, autós? :D Ez itt egy ilyen vegyes topic.
Drónost követtem egy ideig, de kb csak belép fél játék quadrokról volt szó (syma x5) így már arra nem járok :)

Nekem van heli is :D Bár csak mcpx eket fogom nemsoká nyúzni tanulni, meg egy 450 várja hogy ügyesebb legyek :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1894) SkyS1gn válasza Peaceliker (#1893) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Oké hogy ez vegyes de régebben is irogattam de helikről szó nem volt csak autók főleg :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1895) Peaceliker válasza kaposznyak (#1891) üzenetére


Peaceliker
őstag

...rcmodellforumon szinte kár is ilyesmit kérdezni, mert Necro egy troll...és kb ilyen stílusra telik csak tőle..

Szóval ahogy írtam, himoto vagy vrx. ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1896) zolisx4 válasza Peaceliker (#1895) üzenetére


zolisx4
őstag

Az a gond az Rc fórummal hogy ha nem 300 ezertől kezdődik az autód,vagy bármid akkor ne is kérdezz, mert nem értesz hozzá hiszen csak 100 ezres kocsid van és ...... vagy,durván ennyi .
Csak olvasgatni jó,néha találni jó helis autós videót,ne hogy hozzá szólj valamihez,mert ezt te nem tudhatod.
Itt meg kevés az aki szórakozik ilyen autókkal helivel vagy bármivel.

(#1897) Pikachu24 válasza Peaceliker (#1893) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Problem? Építős topic, leginkább racerekről van szó, így én nem szoktam követni.

(#1898) Peaceliker válasza Pikachu24 (#1897) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi :)

(#1896) zolisx4

+1 ...kb így van :S

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1899) zolisx4 válasza Pikachu24 (#1897) üzenetére


zolisx4
őstag

Azt hittem hogy kb ismerem már a PH fórumait hát most én csak nézek hogy ilyen is van pedig nem ma regisztráltam már :K

(#1900) Pikachu24 válasza zolisx4 (#1899) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nemrég indult(2016-04-11), és már a 900. hsz körül tart. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.