Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) RCPortal válasza Tripower (#250) üzenetére


RCPortal
csendes tag

valoban rosszul fogalmaztam elsokent ...ezert elnezest,..lehetetlen nincs :)
elobb-utobb azt is kitaljuk, hogy mennyire jo dolog az is valamire, ha az elso tengelyen ellenkezo iranyban forognak a kerekek, mint a hatson...

kiindultunk egy valamibol, amire mar iy is tobb ment el, mint ami erre szukseges :)
reszemrol ennyi, barki kedvere csinalja, ahogyan csak jolesik neki driftelni :)

ps: csak idezni tudom magam: "valaki valahol valamit leir..."

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#252) Tripower válasza RCPortal (#251) üzenetére


Tripower
tag

itt irták....
probáltam jó minöségü zoomolható képet csinálni.

(#253) Tripower


Tripower
tag

a srácok ,ha jó idő lesz mennek ürpil-re ha valakit érdekel és van kedve egy utolsó off-road csapatásra idén menjen!

(#254) Petya25


Petya25
addikt

Ezen a videón jól látható, hogy a két tengely sebessége különbözik.
[link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#255) Djuree


Djuree
félisten

na mi a helyzet? itt tiszaújvárosban teljesen meg vagyok lőve rc autózás terén. nincs hely. melóhelyen lenne, a robbanásveszélyes zóna határai le vannak betonozva, jó kis versenypálya lehetne belőle :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#256) RCPortal


RCPortal
csendes tag

egy kis driftes video a 20-i versenyrol...

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#257) Kloden


Kloden
senior tag

Tervezek venni egy alapautót, Maverick Strada MT lenne az. Mi a véleményetek róla? Valami komoly hátránya van? Sztem elég jónak tűnik, 38k-s áron..
Link
Link
Link-cikk

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#258) psyho777 válasza Kloden (#257) üzenetére


psyho777
tag

Vedd meg az enyém!! nekem is RC m van.. nikko Peugeot 307 wrc hátsó kerekes kormányszervó mostoros... meg ilyen izés a hátsó kereék mint a rendes autóknak.. nagy jó.:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=ThbkDomFENo&feature=related

nem én csináltam de nagyon kavar!!! enyémmel nem tudtam elindulni itthon mer mindig keresztbe állt ugy kapart.. azz udvaron a betonon tudtam csak játszani vele..:D

[ Szerkesztve ]

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#259) Kloden válasza psyho777 (#258) üzenetére


Kloden
senior tag

Nagyon komoly gumifüstölős vidi! :D

Közben néztem még egy modellt, az előző vetélytársa: Himoto Truggy Electro
Elég sok jót írnak (reklámoznak?) róla, alu ez meg az is, nem tűnik rossznak, sőt kifejezetten jobban tetszik mint a Strada.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#260) psyho777


psyho777
tag

amugy nemtudom hogy jó e hogy itt hirdetem az autómat?? remélem admin bácsik nem baszcsiznak fejbe érte:D.. am akit érdekel az irjon pm et:D 15000FT :D

wow az az autó nem is drálga(Himoto Truggy Electro):D kiváncsi vagyok mennyit bír:D

[ Szerkesztve ]

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#261) Kloden válasza psyho777 (#260) üzenetére


Kloden
senior tag

Elég jól megy, sokan dícsérik h best buy meg ilyenek.. Link :C

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#262) Djuree


Djuree
félisten

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#263) psyho777 válasza Djuree (#262) üzenetére


psyho777
tag

viszont kivánjuk:D

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#264) psyho777


psyho777
tag

ejj kraácsony szép reggele ki mi szépet kapott??

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#265) Kloden válasza psyho777 (#264) üzenetére


Kloden
senior tag

Sajna RC-t nem, így kénytelen leszek magam meglepni valamivel :))

Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumozónak!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#266) vPhis


vPhis
aktív tag

Eztet a totyikot még nem is láttam hö!
Van itt helis?

(#267) raczger válasza vPhis (#266) üzenetére


raczger
őstag

Hát én jövőhéten készülök venni egyet, belekezdeni az rc-s dolgokba:) Kezdésnek egy esky lama v4-et gondoltam, remélem sikerül jóáron szereznem egyet.
Rokonomnak vannak rc modelljei (heli, autó, motorcsónak, repülő :) ), nála próbáltam ki a helit és nagyon megtetszett :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#268) raczger


raczger
őstag

Aki az rcmodell.hu fórumán regelve van kérem írjon. Helit szeretnék valakitől venni csak ugye öt nap mire aktiválják a felhasználómat és nem tudok ott PÜ-t írni. Köszönöm!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#269) RCPortal válasza raczger (#268) üzenetére


RCPortal
csendes tag

hat akkor irj neki mailt, vagy hivd fel telefonon...
egesz egyszeru :)

ps: helit meg sztem tobbet talalsz a beszelgetesek soran a forum.rcpilot.hu oldalon

vagy keresd meg ott a Martint....sztem hamarabb talalsz jobbat...
persze arfuggo, ki tudja, hogy mire gonolsz olyankor, hogy "huu de jot heliztem, mikor kiprobaltam" ::D

sorry :)

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#270) raczger válasza RCPortal (#269) üzenetére


raczger
őstag

se email, se telószámot nem írt, és adatlapját nem tudom megnézni ugyebár :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#271) RCPortal válasza raczger (#270) üzenetére


RCPortal
csendes tag

de ha meg egy linket sem teszel ide akkor hogy a fenebe nezzek neked utana?

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#272) raczger válasza RCPortal (#271) üzenetére


raczger
őstag

PÜ ment, köszi:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#273) RCPortal válasza raczger (#272) üzenetére


RCPortal
csendes tag

ment re, nm

amugy mivel koax heli, kezdesnek nem rossz...
bar a fene tudja....sok elvezetet nem fog nyujtani, de igy a hidegebb napokon sok mindent le tudsz verni a lakasaban vele legalabb :DD

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#274) raczger válasza RCPortal (#273) üzenetére


raczger
őstag

Koaxosat is már nagyjából tudok vezetni, de próbáltam a phoenix simben a 4 meg 6 csatornás rendes helit, de 2 métert nem tudtam vele ott értelmesen menni:D ezért gondolom hogy egy olyan még sok lenne nekem.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#275) RCPortal válasza raczger (#274) üzenetére


RCPortal
csendes tag

hat nem is 3D-s (6 csatis) helivel kell kezdeni....
de a koax elegge mas mint az osszes tobbi....
ha ezzel tanulsz egy rendes forgoszarnyassal megint elolrol tanulhatod ...
de csak lebegni kell tudni megtanulni, am valoban sok ido es kitartas az egesz....
sokan mondjak: kepzelj el kb egy meter atmeroju enyhen domboru uveglapot
vedd kezbe, majd tegyel ra egy 1 centis vasgolyot
ha rajta marad tudsz helizni :D

ennyi

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#276) psyho777 válasza RCPortal (#275) üzenetére


psyho777
tag

nekem az öcsém kap most fateromtól vmi rc helit.. kivi leszek mien.. meghogy hogy fogok játszani majd vele:D:D mer hogy az ő öröme inkább az lessz ahogy azt názi án hogyan játszomD:D:D:D hiszen 5 éves:D éljenek a naiv szülők:D

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#277) raczger


raczger
őstag

Na meg is vettem a helit, egy esky lama v4-et, nagyon jó:) Próbáltam beállítani (trimelni) már kb egész jó, viszont csinál olyat hogy egy enyhén előre egy spirál alakú mozgást, azt hogy tudom orvosolni? Esetleg amelyik irányba elkezd kilengeni abból a két irányból (előre és oldalra) visszaveszek?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#278) RCPortal válasza raczger (#277) üzenetére


RCPortal
csendes tag

helis kerdesekre valasz: forum.rcpilot.hu
nagyon sok helis van es azonnali regisztracio

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#279) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, szeretném a tanácsotokat kérni, kinéztem két autót:

- Carson E-Crasher RTR Brushless [Link]

- Himoto EMXT-1 MT Brushless [Link]

Árban megegyeznek, ami különbség köztük, hogy a Carsonban 12T motor van nem szenzoros, FM frekis, akku nincs hozzá.
A Himotoban 60A szenzoros szabályzó 9,5T-s motorral és 3000-es akkuval, AM szabályzó. De a részletes leírás a linkeken megtalálható.

A száraz tényeket nézve a Himoto a jobb választás, de lehet van valamilyen hátránya a Carsonnal szemben, amit nem vettem észre. Talán minőségbeli különbség?.. Azt sem tudom mi a különbség a szenzoros-nem szenzoros szabályzó között de talán nem is ez a lényeg..

Köszönöm, hogy segítetek a döntésben! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#280) RCPortal válasza Kloden (#279) üzenetére


RCPortal
csendes tag

Szia Kloden,

nos a kulonbseg nem sok valoban
talan az is benne van, hogy a carson icipivel jobb minosegu anyagbol van...de ez talan csak aneve miatt....bar nem sokkal nevesebb mint akarmi mas nevenincs marka....ez egyeni nezet kerdese...
Himotot viszont egeszen biztosan a modell hungariaban vasarolnek...
egyszer azert, mert az ott van alkatresz is hozza...es talan okosabb dontes...
a carsonhoz amugy sem kapsz alkatreszt szinte sehol sem....(ez sok eves tapasztalat - van, de megsem nincs)
hobbycelra teljesen jo mindketto...alkatresz meg ahogy mondtam a himotohoz van...(ezer es egy neven szerepel ugyanez a jargany itt az orszagban)
a sensor ill sensorless dolgok ebben a meretben parasztvakitas ....semmi tobb...ezzel szvsz foglalkozni sem erdemes..

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#281) Kloden válasza RCPortal (#280) üzenetére


Kloden
senior tag

Szia, Nagyon köszönöm a válaszod! :R

Erre nem is gondoltam, hogy az alkatrészellátottságot is figyelembe kell venni, nagy érv a Himoto mellett, tényleg láttam már cuccokat hozzá. :)
A Himotot meg csak úgy linkeltem valahonnan, egyelőre részletkérdés hol venném meg, ahol olcsóbb. De mindenhol kb ennyiért mennek.

Ha nem probléma lenne még kérdésem a modellezéssel kapcsolatban, látom otthon mozogsz benne :B
Szóval van egy Tamiya Mini Cooper 1/10-em, de ezzel szinte beleugrottam a mélyvízbe anno (~7 éve) mert szinte semmit nem tudtam a modellezésről mint olyan.
Itt a környezetemben meg senki nem tud segítséget nyújtani sajnos.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy alapban van egy NiCd 2100-as akkupakkom, hozá egy hálózati töltőm, ami tök alap, csak rádugom és pár óra alatt feltölt. (50-500MAh-ig vannak rajta lyukak) Kb 10 órát kell tölteni, ami elég hosszadalmas. Nézegettem töltőket, ilyen 10-15k környékén, amit szintén csak hálózati adapterrel tudnék használni mert nincs autó akkum itthon, sem autóm. Kérdés érdemes-e nekem venni egy ilyen töltőt, van-e valami előnyük? (azt leszámítva hogy teszemazt lekapcsol ha feltöltött..)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#282) RCPortal válasza Kloden (#281) üzenetére


RCPortal
csendes tag

nos remelem megtalalod a neked megfelelo jarganyt :)

toltok: egy jobb toltonek nem csak annyi az elonye, hogy rendekkel gyorsabban feltolti az adott pakkot...
elsosorban az, hogy valami uton modon kimeli az akkupakkokat....
egy NiCd akkunak szukseges a merites, amit a hatekkal nem tudsz elerni, erre ugye a megfelelo szabvanyok mar ki vannak talalva, hoyg pl egy NiCd oakkot mennyire kell meriteni es aztutan ujra feltolteni...ezeket a mai jobb ill. mar az also kozepkategorias toltok is tudjak...
tehat az NiCd akkukat szukseges "kisutni" amig az NiMh pakkaokat nem feltetlen muszaj de nem art neki...(ezeket termesztesen maskepp kell meriteni)
Neked, egy ilyen volomenu pakkhoz nem feltelen szukseges 10-15 ezres vasarolni, 4-5-6k-ertmar vannak erre alakamas toltok, tipusokat hagy ne mondjak, 1000 fele van
a hozza valo tapellatasrol egy PC tap kitunoen tud gondoskodni
nem hagy atalalakitas kell hozza (szvsz barhol megtalalhato leiras hozza: be kell kapcsolni ugye es terhelni, hogy a megfelelo aramot pl 5A ki lehessen szedni belole)

egy ilyen tolto pl tudja azt is, hogy mennyire lehet "feltolteni" egy barmilyen pakkot - delta peak...ezzel lehet szabalyozni....
szoval mindenkeppen erdemes beruhazni egy jobb toltore, mert egyreszt egy uj akksipakknal rendekkel hosszabb elettartam es nem beszelve arrol, hogy egy ilyen toltovel feltoltott akkubol nem kicsit erezheton nagyonn teljesitmeny jon ki....hihetetlen a kulonbseg akar egy M03 kisautonal is.....(Tamiya Mini - gondolom ez lehet neked is)
egy offroadnal meg aztan foleg...
amugy meg ha BL cuccban gondolkozol...akkor mindenkeppen muszaj beruhazni egy toltore, hiszen egy BL rendszerben kell a LiPo akksi.....azt meg fali toltovel toltogetni egyenesen vetek....(amit hozza adnak)

ha van kerdes batran :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#283) Kloden válasza RCPortal (#282) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm a gyors választ, van még kérdésem persze végre feltehetem őket! :))

...én is így gondoltam, hogy ezekhez az akkukhoz ami most nekem van, nem kell drága töltő. Egy nagyobb akkupakkhoz, mondjuk 4000-eshez meg már ugye érdemes ahogy írtad is, egy jó töltő, de a gyors töltéstől nem fog melegedni nagyon az akku? mert olvastam, hogy kézmelegnél ne legyen melegebb töltés közben...

"egy BL rendszerben kell a LiPo akksi"
Miért kell LiPo akku egy BL motoros járgányhoz? Hiszen nem is azt adnak hozzá (a Himoto esetében pl.), hanem egy 3000-es (valószínűleg NiMh-t)
Elvileg kevesebbet is eszik mint a kefés. (ha jól olvastam) Vagy itt már az a fontos, hogy nagyobb (pillanatnyi?) áramot tudjon leadni az akku? Bocsi, az elektronika sosem volt az erősségem :B

"egy ilyen toltovel feltoltott akkubol nem kicsit erezheton nagyonn teljesitmeny jon ki...."
Hogy lehet ez? Nem ugyan annyi a kimenő fesz a kisebb és nagyobb akksinál? (7,2V) Vagy itt valami más miatt van teljesítménytöbblet?

Másik kérdés, hogy a LiPo akkut beletehetem-e a mostani Minimbe, amiben hagyományos alap kefés motor van, és egy Carson Speed 20T szabályzó? Vagy az akku típusa teljesen mindegy ilyen szempontból?

És most az utolsó kérdésem, hogy az itt látható szabályzók közül mit takar a BEC, és hogy pl egy ilyen szabályzó autóba is jó-e. Mert némelyiknél fel van tüntetve, hogy Air meg Hajó, gondolom abba javasolt (hogy miért azt megint nem tudom..) De az, hogy autó, az nincs általában kiírva..

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#284) RCPortal válasza Kloden (#283) üzenetére


RCPortal
csendes tag

de a gyors töltéstől nem fog melegedni nagyon az akku? mert olvastam, hogy kézmelegnél ne legyen melegebb töltés közben...
ez azert nem igy van, hogy kezmelegnel ne legyen melegebb :)
nezzuk a versenyzoket....kb 20 erc all rendelkezesukre, hogy feltoltsenek egy jo 4600-pakkot
ez jo esellyel 10A-es toltes...beza melegedni fog, nem is kicsit....vannak toltok, amik tudjak figyelni az pack homersekletet, jelen ezetben (bobbynal) ez leneyegtelen..5A0ral barmilyen NiCd es NiMh akkut lehet es szabad is tolteni...

Miért kell LiPo akku egy BL motoros járgányhoz? Hiszen nem is azt adnak hozzá (a Himoto esetében pl.), hanem egy 3000-es (valószínűleg NiMh-t)
mert sokkal jobb ahatasfoka mint egy NiMh akkunak...persze, hoy nem azt adnak hozza, hiszen rendekkel dragabb...

Hogy lehet ez? Nem ugyan annyi a kimenő fesz a kisebb és nagyobb akksinál? (7,2V) Vagy itt valami más miatt van teljesítménytöbblet?
Itt nem feltetlen a feszultsegrol beszelunk, hanem az aramrol...
egy akkuba minel gyorsabban pumpalsz nagy aramot, annal tobbet is lehet kivenni belole, de mivel a kapacitasa adott, igy az hamarabb is merul termesztesen, viszont joval nagyobb teljesitmenyt ad...
kis aramu toltessel ez persze fordiottan aranyos, kevesebbet lehet kivenmni, viszont azt tovabb....de egy bizonyos amper szam alatti toltesnel ez mar nem mervado (500mA - 1A teljesen mind1)

Másik kérdés, hogy a LiPo akkut beletehetem-e a mostani Minimbe, amiben hagyományos alap kefés motor van, és egy Carson Speed 20T szabályzó? Vagy az akku típusa teljesen mindegy ilyen szempontból?
persze, hogy be, de messze nem javasolt...a LiPo-nak megvan az a "jo" tulajdonsaga, hogy egy bizonyos feszkonal lejjebb nem szabad meriteni, mert tonkremegy...
ezt az altalanos autoelektronikak, amik a NiMh-hoz vannak gyartva nem tudjak...tulmeritik a LiPo-t..erre talaltak ki egy un. akkuor nevu cuccmakot, amit modellboltokban es egyeb helyeken be lehet szerezni
A BL rendszerek ezt mar alapbol tudjak, ahhoz ez nem szukseges dolog

És most az utolsó kérdésem, hogy az itt látható szabályzók közül mit takar a BEC, és hogy pl egy ilyen szabályzó autóba is jó-e. Mert némelyiknél fel van tüntetve, hogy Air meg Hajó, gondolom abba javasolt (hogy miért azt megint nem tudom..) De az, hogy autó, az nincs általában kiírva.
no erre mar nem egyszeru valaszolgani
a BEC jelentese csupan annyi, hogy a szabalyzorol le lehet venni olyan feszultseget, ami az auto elektronikanak szuksege van....azaz servo es a vvo
Ugye az akkupackod 7,2-7.4V ill dual rendszerekben 14,4-16.5V feszulsegu
ehhez kepest a vevionek es a servonak max 6V adhato
Ennyi a BEC
Az altalad mutatrott szabik NEM autos szabik...minden mas modellnek is szuksege lehet BEC-re..az itt mar egy dolog..
Az autos szabik teljesen masok, teljesen mas a "karekterisztikaja" programozhatosag es meg 100 mas kulonbseg is van koztuk....
Termesztesen mindent lehet alapon: persze, hogy be lehet tenni egy repcsis BL szabit az autoba, de vedd figyelembe, hogy hatramenet tutko nem lesz, mert a repcsinek ez nem kell....nem potyara olcsobb, ill ez csak a legkisebb dolog amiert olcsobb

remelem segitettem :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#285) Kloden válasza RCPortal (#284) üzenetére


Kloden
senior tag

Rettentő sokat segítettél igen, többször is át kellet olvasnom, hogy felfogjam rendesen az írottakat de csak sikerült :D

Egyelőre elfogytak a kérdéseim, de mivel sok még a hiányosság a fejemben, mihelyst meg tudom fogalmazni őket, fel is fogom tenni ha nem probléma, de egyelőre emésztenem kell a dolgokat :K

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#286) RCPortal válasza Kloden (#285) üzenetére


RCPortal
csendes tag

hajra :)
addig is BUEK mindenkinek ! :)

ps: irni nem tudok .... :DD

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#287) Kloden válasza RCPortal (#286) üzenetére


Kloden
senior tag

Amperben gazdag új évet emberek!

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#288) Kloden


Kloden
senior tag

Újabb kérdésem lenne..

Miért drágább ugyan abból a típusból egy lassabb bl motor mint a gyorsabb?
Egy Eraser 15.5T-s 10k, míg ugyan ez 9.5T-s ben 9k. :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#289) Kloden


Kloden
senior tag

3 csatornás adó-vevő autóhoz, ez pontosan mit takar?? Én úgy tudom autóhoz elég a két csatorna, mi a harmadik funkciója akkor?
Vagy az nincs alapból felhasználva, a későbbiekben lehet valamit majd kezdeni?... pl. világítást kötni rá?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#290) RCPortal válasza Kloden (#288) üzenetére


RCPortal
csendes tag

uzleti fogas, de keves ertek kulonbseg is van benne...
egyertelmu, hogy a 15.5T mociban tobb az anyag.....(tobb drotot hasznalnak hozza a tobb tekercshez)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#291) RCPortal válasza Kloden (#289) üzenetére


RCPortal
csendes tag

az egy dolog, hogy nemely autohoz eleg a 2 csati
de pl egy robbanosnal ha van benne hatramenet modul, akkor azt a 3. csatival kapcsoljuk...es ha tovabbmegyek akkor pl egy trial auttonal a seb valtot is kapcsolgatni kell...ahhoz meg a 3 csati sem eleg....
nem csak olyan auto van a vilagon, ami elore meg hatra megy es lehet kormanyozni :)
annyi csatorna kell a vezerleshez amennyi servot szeretnel uzemeltetni benne....
(servo csak egy pelda...de mindig alakalmazhato)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#292) Kloden válasza RCPortal (#291) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, de ez egy elektromos autó, elvileg előre-hátra, ennyi :) Link

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#293) Gergello


Gergello
addikt

Hali!
Ezekkel: Takara Tomy Drift RC van valakinek tapasztalata? Eléggé megtetszett, youtubeon meg is néztem pár videót.

(#294) RCPortal válasza Kloden (#292) üzenetére


RCPortal
csendes tag

gondolom mindegyik hasonlo tipusu autohoz ez a radio keszult...igy minek masikat csinalni, tobbe kerul...
tokre lenyuetelen hany csatis, ezt adjak mindhez...van ahol meg kell, pl robbanosnal hatramenethez (van olyan ami elektomotorral megy hatra..)
ennyi :)

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#295) Kloden válasza RCPortal (#294) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi, hát akkor én csak örülök ennek a költségcsökkentő lépésnek! :D

Gergello: nagyon ari kis autók, el tudnék velük szórakozni ha lenne pár darab :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#296) Kloden


Kloden
senior tag

Hehe, most hétvégén megcsináltam a Minim fényszóróit és hátsó lámpáit! :)
Szinte semmit nem értek az elektronikához, ezért finoman szólva is kihívásokkal küszködtem. De végül is pár óra alatt megvoltam vele, képek alant:

Képek

Vettem egy 4 fehér ledből álló kislámpát 350Ft-ért, 3db AAA elemmel műxik. Már csak szét kellett forrasztgatnom, és a megfelelő helyekre betenni a ledeket. Előre 2-2, hátra meg 1-1 pirosat vásároltam. A kasztnit a forrasztópákával lyukasztottam ki, meg felhevített csavarhúzóval. Szuper lett. Kapcsolója az ami a kislámpában is volt. Kétoldali ragasztó és átlátszó sziloplaszt tartja a helyén.
Fényereje brutál, a fényvetése is valósághű, imádom! :))

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#297) psyho777


psyho777
tag

Hali mindenki esetleg valaki 2wds onroad autót cserélnék valami kültéri vbagy nagyon profi beltéri rc heli re.. ajánlatok at lécci privibe.. minden jót.. !! :C :R :R

[ Szerkesztve ]

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#298) RCPortal válasza psyho777 (#297) üzenetére


RCPortal
csendes tag

elegge tag fogalom ez a 2wd rc auto .....
valami kozelebbi info esetleg?

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#299) Kloden válasza RCPortal (#298) üzenetére


Kloden
senior tag

Ha az amit nekem is ajánlott, akkor egy Nikko játékautó. Ezért nem tudom milyen profi helit lehet adni :B

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#300) RCPortal


RCPortal
csendes tag

ha Nikko akkor is el lehet passzolni kb 5-6-ert...tobbert nem igazan lehet ezeket a jatekokat eladni...dehat ugye, ha valaki nem hozzaertonek ajanlja valaki 20-ert, az meg nem tul szep dolog...
nos, csak a miheztartas vegett.... :R

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.