Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) SkyS1gn válasza zolisx4 (#1595) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énmeg ezért nem használok kólavetyélt dolgokat... :DDD

Igazából, ma megreptettem, közbe nem csepeg semmi, most fél nap alatt meg 1 csöpp, addíg kibirom még megjön, 2-3 hét.

A gáz és állásszög görbéket néztem, igen gyenguszra van most belőve, 50% gáz 60 a végeken még 3D módban is, kicsit babráltam a kakaóval, holnap megnézem mit alakít élőben, nem akarok erő nélkül maradni ha nekiállok fejtetőre állni :D

(#1596) tvamos

Viccvolt, ha odafigyel az ember, nem veszélyesebb az autónál.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1602) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1601) üzenetére


zolisx4
őstag

Te csak ezt gyakorold [link] :DDD
Amúgy mikor megvettem a 450 helit akkor én is kipróbáltam a nappaliban,hogy is mondjam nem voltam túl népszerű az asszonyon nem az a mosoly volt amit vártam ,mikor a nem tudom hány éves dracénát megszeleteltem megijedtem és még a pálma is kapott kicsit leszedtem a leveleket ,és akkor én is kaptam utána,ki lettem tiltva a házból minden repülő eszközzel :DDD

(#1603) tvamos válasza zolisx4 (#1602) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nos... a multkor probaltam az uj prop-ot, amit a kollegam quadcopterehez vettem, de tul lassan porgott ki, es megfogtam, mint a H107 propjat. Azt hittem levagja az ujam. (360-as motor + carbon prop...) Nekem nem kene ilyennel repkednem!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1604) sesshou


sesshou
senior tag

pár ezer forintos mini quadok közül ami bindolható flysky fs-th9x -hez melyik a legjobb benti vagy szélcsendben gyakorlásra? olyan 5e kürl már láttam párat
pl:
[Eachine-CG022]
vagy
[JJRC-1000A]

(#1605) tvamos válasza sesshou (#1604) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt vannak a multirotoros szakik. :))

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1606) Minstrel válasza sesshou (#1604) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezek közül egyik se bindolható, a wltoys pár gépe igen, de abból se mindegyik. Talán a v252 működne vele, de erről nem találok semmilyen videót, van még a v646, ez tuti irányítható, nekem is van.

(#1607) SkyS1gn válasza zolisx4 (#1602) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hogy az istenbe találtok ekkora vadbarmokat :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1608) sesshou válasza Minstrel (#1606) üzenetére


sesshou
senior tag

Biztos vagy benne? Mind kettő BNF-es és 2.4. GHZ-s. Sőt a JJRC-1000A bindolható a [link] el.
5-6 e-t még nem sajnálnék rá de többet már nem akarok rákölteni.
Azt már inkább a nagyobb quadra fordítanám.

(#1609) sesshou válasza Minstrel (#1606) üzenetére


sesshou
senior tag

A 646-ban jól látom hogy nem cserélhető az aksi?

(#1610) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1607) üzenetére


zolisx4
őstag

Hát lehet találni egy két videót ,de ez visz mindent ,nitrós lakásban van vagy 900 méret ha jól látom .Na ott egy kis gond és tényleg fejek hullanak. :DDD

(#1611) SkyS1gn válasza zolisx4 (#1610) üzenetére


SkyS1gn
félisten

900 nincs, 600 a max. Amúgy ott a címben, Raptor 90-es :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1612) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Heh mit találtam a feltöltéseim között :D 5éve ezzel roptam. Rakok fel 600asról de azsem repkedős (még) :D
[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1613) zolisx4 válasza SkyS1gn (#1612) üzenetére


zolisx4
őstag

Copterx 450 nem láttam még repülni élőben,megy ez neked rendesen.Valaki azt irta hogy eléggé fura ,nem rossz,csak furcsa,nem tudom mit jelenthet hogy fura,na mindegy nem lényeg .
Ja amúgy tényleg oda van írva a heli hogy micsoda de a meglepetés ereje nagyobb volt mint hogy elolvassam mit írtak oda.

(#1614) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1611) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megfújt a szél vagy nemtudom mi van...

Szóval 800 a max amiről tudok, Raptorban 60 meg 90. Mikado stb nemtudom a méretet mivel jelzik.

Sokban nem különbözött az ettől, ahogy ezt megemeltem otthonosan éreztem magam, nyilván ez stabilabb, nagyobb, hangosabb exc. ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1615) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Előkészületek :B

Megjegyzem mindíg egyből indul, csak ezelött úgy állítottam le hogy elzártam az üzi csövet hogy ne maradjon benne.

Kicsit állítgattam gázgörbén ugye, 3Dmódban is 60-55-50-55-60 volt, felnyomtam 70-65-60-65-70-re. Kezd reszponzívabb lenni, meg ahogy ráadja a gázt mikor átkapcsolsz, zene füleimnek ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1616) tvamos válasza SkyS1gn (#1612) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szep! :C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1617) Peaceliker válasza sesshou (#1608) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nade, ezen a videón egy devo 7e van, amiben egy NRF24L01 module van. A gyári flysky al bindelő gépekhez meg az A7105 modul kell. Egy deviationnal működő devo távba akár 4 féle modul is lehet egyszerre. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1618) zsiz


zsiz
őstag

ugyan nem RC, de levegőben van és érdekesség [link] :)

nem semmi, hogy már ilyet is tudsz webshopból rendelni...

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1619) Petya25 válasza zsiz (#1618) üzenetére


Petya25
addikt

Nem semmi, egy jetpack-en már régóta gondokodom. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1620) Minstrel válasza zsiz (#1618) üzenetére


Minstrel
senior tag

vámon átcsúszna? :D

(#1621) zsiz válasza Minstrel (#1620) üzenetére


zsiz
őstag

nem tudom, majd kipróbálom.. eddig még egy csomagomat se vámolták, hátha ez is átjönne :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1622) sesshou


sesshou
senior tag

Üdv windows 8.1 alól próbáltam open pilot on wirmwaret frissíteni de elakadt a "board going into bootload mode" lépás után és azt az üzenetet kapom hogy failed to enter bootloader mode.
Az open pilot fórumán találtam egy bejegyzést azzal kapcsolatban hogy valaki megtudta csinálni úgy ha rescue modban csatlakozott majd elmentette az aktuális bootloadert és vissza töltötte de nekem csak rontott a helyzeten. :( erről a pontról vissza lehet még hozni a cc3d-t? Esetleg valakinek nincs letölthető verzióban a legfrisseb bootloader?

(#1623) sesshou válasza sesshou (#1622) üzenetére


sesshou
senior tag

Megoldódott.
Feltettem a CC3D V4 bu_cc3d.opfw -t majd mikor elindítottam a wizardot csak utólag csatlakoztattam a cc3d-t és így már megy.

(#1625) sesshou válasza sesshou (#1624) üzenetére


sesshou
senior tag

Vagy ha valaki abban tud segíteni hogy BLheli firmware-t töltsek egy Emax Simonk 12A esc-re az is segítene(egyszer rossz csomagot kaptam így van itthon egy elfekvőben.)

(#1626) erer1000


erer1000
őstag

házilag egy quadrokopter építünk bátyámmal (arduino vezérlés folyamatban :DD ) viszont elakadtunk, mert nem tudjuk hogy milyen elektro motor kellene illetve akku. és az a kérdés hogy milyen hosszú repülési időt lehetne ki sajtolni. ahogy a motorok és akkuk súlyát elnézem max 1kg ba állna meg a súlya a teljes gépezetnek

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1627) Petya25


Petya25
addikt

Ha az autók tudnak a vízen járni, egy RC miért ne tudna! :)
[link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1628) zsiz válasza Petya25 (#1627) üzenetére


zsiz
őstag

nem rossz :) én azért félteném

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1629) cerb válasza erer1000 (#1626) üzenetére


cerb
tag

kb 1 kg körül vannak a DJI Phantomok is, Ha valami hasonló motort választatok, azzal nem lőhettek nagyon mellé. A motoroknál mindig van egy kis táblázat, amiben le van írva, hogy mekkora propellerrel, mekkora feszültségen, mekkora melő erőt fog adni.
Én a helyetekben megnézném, hogy mekkora a legnagyobb propeller ami rámegy a vázatokra. Kell tudni, hogy hány cellás aksitok van (gondolom 3 vagy 4) és ehhez keresni egy motort, ami legalább a gép súlynak felé megemeli(négy motornál tehát az összes emelő erő a teljes tömeg kétszerese lesz)

Itt van pl egy motor, ami három cellánál, és 8"os propellerrel is tudja azt ami nektek kell:

motor
Ezeket az alacsonyabb(900-1300 körüli) kv értékű motorokat keressétek.

Egyébkétn ha a vázat veszitek, ott mindig vannak felsorolva ajánott alkatrészek, pl itt:

diatone white sheep

[ Szerkesztve ]

(#1630) erer1000 válasza cerb (#1629) üzenetére


erer1000
őstag

köszönöm az útmutatást :)))
akkut nem tudom hogy milyen kellene, hány mAh ajánlott meg hogy az általad említett motorokat mennyi ideig tudná meghajtani egy akku (amilyet ajánlanál ) :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1631) cerb válasza erer1000 (#1630) üzenetére


cerb
tag

van már váz?
Ha nincs, nézzetek valami ilyemit mondjuk
Q450
Vagy olyat, ami az előző linken van. Úgy látom 3 és 4 cellás aksikat ajánlanak. Nem tudom, hogy mennyi lehet a repidő velük. Ha nektek most kifejezetten az arduinos vezérlés a fontos, akkor miden mást lehet az ajánlott alkatrészek listájáról választani. Annyi a szabály, hogy ha a pénztárcátok engedi, akkor lehet midneből kicsit nagyobbat venni. Több amberes ESC-t, picit nagyobb motort, 3 helyett 4 cellás aksit, nagyobb C értékkel. A vázak alatt ajánlott alkatrészeket inkább minimumnak tekintsétek. Nyilván olcsóbb alkatrészek vannak belinkelve, hogy ne riasszák el a vevőket elsőre. :)

Ezen kívül nem lesz bajod, ha elolvasod ezt a leírást.: quadcopter kezdőknek

(#1632) erer1000 válasza cerb (#1631) üzenetére


erer1000
őstag

váz nincs meg még. köszönöm a segítséget, linket atbogaraszom :)) igen, ragaszkodunk bátyámmal az arduinohoz. érdekel a téma minket, ( programozó szóval őt a programozás része érdekli, engem meg a gépezet többi része foglalkoztat :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1633) tvamos válasza erer1000 (#1632) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha programozo, akkor inkabb OpenPilot CopterControl. Ebben legalabb van normalis proci, meg minden, ami kell. Raadasul kicsi, es konnyu, Hobbikingrol, Banggodrol meg olcso is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1634) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a leendő quadro-mra fényképezőgépet ráeszkábálni. Ezzel még nem is lenne gond, viszont nem tudom, hogy hogyan keressek arra rá, amivel átvinném az elsütőbillentyű jelét. Tehát gyakorlatilag a távolból, egy gombbal szeretnék rövidrezárni egy kapcsolót. Ez mivel lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#1635) Minstrel válasza MineFox54 (#1634) üzenetére


Minstrel
senior tag

Heló,

milyen kamera, milyen gép? Goprohoz létezik kábel amit be kell kötni a vevőbe és akkor egyik csatornával a fényképezést vezérelheted. Ha valami kis kínai géped van akkor ezt nem tudod megoldani, mert ott minden egy panelen van, esetleg ha olyan amin lehet led-eket kapcsolgatni akkor oda talán belehetne kötni.

(#1636) MineFox54 válasza Minstrel (#1635) üzenetére


MineFox54
őstag

A gép épített (lesz), valami viszonylag könnyebb fényképezőgépet raknék rá (kompakt).
Valahogy így nézne ki majd a gép:


Másik téma: Amúgy ez rossz összeállítás lenne?

vissza a fényképezőhöz:
És akkor ehhez rendelnék még pluszban egy ilyen kapcsolgató cuccot.

Igazából a terv, hogy a "fényképgépet" szétszedem, és az "elsütőbillentyű" két vezetékére (?) kötném ezt a kapcsolót.

(#1637) cerb válasza MineFox54 (#1636) üzenetére


cerb
tag

na olyan fényképezőt választasz, amiben be lehet állítani hogy előre megadott időközönként folyamatosan csináljon képeket, az nagyban megkönnyíti a dolgodat. Persze ezzel akciót nem tudsz fotózni. Gopro, és a hasonló sportkamerák mind tudják ezt.

(#1638) Minstrel válasza MineFox54 (#1636) üzenetére


Minstrel
senior tag

Én is erre gondoltam amit cerb említ, mert látom fpv cuccot nem rendeltél, tehát élőben nem látod a kamera képét, akkor meg teljesen felesleges exponálni a földről. Mielőtt felszállsz bekapcsolod és utána kiválogatod a Neked megfelelő képeket, én is videóból szoktam képet lementeni, fullhd felbontásnál bőven jó az is.

(#1639) MineFox54 válasza Minstrel (#1638) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem rendeltem még, csak gondolkoztam rajta. FPV-t is veszek természetesen, csak ide nem szúrtam be.

(#1640) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok
Nincs még semmilyen rc cuccom, de most nézegettem a quadcopter-eket és nagyon megtetszettek!
FQ777-124 találtam 4 ezerért meg egy Eachine 3d X4et 5700-ért.
2 közül melyiket ajánlanátok? Tudom nem teljesen egy kategoria de most ezeket találtam olcsón. Kezdésnek olcsót szeretnék, ne a drágákat törjem rommá.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#1641) MineFox54 válasza MineFox54 (#1639) üzenetére


MineFox54
őstag

Na tehát mivel tudnék remote exponálni? Láttam már ilyet épített quadon

[ Szerkesztve ]

(#1642) Minstrel válasza MineFox54 (#1641) üzenetére


Minstrel
senior tag

Goprohoz ezt találtam [link] Biztos meglehet oldani valahogy másik kamerákhoz is, akár a vevő jelkábelének a bekötésével, de ilyenekhez nem értek.

(#1643) MineFox54 válasza Minstrel (#1642) üzenetére


MineFox54
őstag

Aha, csak ahhoz még kéne ez az RCCC bizbasz. Nekem egy megoldás kéne ami egy gomb jelét viszi át. Annyira bonyolult ez?

(#1644) tiszavirág válasza MineFox54 (#1636) üzenetére


tiszavirág
tag

Így első ránézésre két dolog hiányzik a listádról:

-gimbal, ami stabilizálja és mindig vízszintesen tartja a kamerádat
-lipo töltő

És ezzel a hat csatornád már el is fogyott.

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1645) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Home made RC car építésre adtam a fejemet.

A tervrajzok készülőben, éppen az első felfüggesztésen gondolkodok.

Az alapvető cél az lenne, hogy betonon, aszfalton a lehető legnagyobb sebességre legyen képes. Ehhez keresek motort. A mérete majdhogynem mindegy, az üzemi feszültség szintén, 37 voltig el tudok menni táplálás terén. Vagy akár feljebb egy DC-DC konverterrel.

Fontos, hogy relén keresztül táplálnám, tehát a maximális fordulathoz ne legyen szükség PWM-re.

Erre a célra milyen motort tudtok ajánlani?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#1646) MineFox54 válasza tiszavirág (#1644) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyenlőre a gimbalt kihagyom, az később kerülne beépítésre.

(#1647) hege21


hege21
senior tag

Vette a gyerkőcnek egy rc autót .
Első nekifutásra jól működött,de miután fel lett töltve másodjára a táv és az autó nem csatlakozik,ha igen csak egy pillanatra :(
Esetleg valakinek ötlete?
Írtam az eladónak,de a fiam már nagyon türelmetlen :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1648) tvamos válasza hege21 (#1647) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szar ügy. Kérj refoundot.
Nézd meg az akku feszt. V-mérővel. Nem biztos, hogy túlél 2 töltést az aksi.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1649) zsiz válasza hege21 (#1647) üzenetére


zsiz
őstag

én is ezt néztem ki magamnak. de én is azt ajánlom, hogy kérj full refundot és küldd vissza neki a kocsit ha nem jó. nézz utána a paypal refunded returns akciójának, visszafizetik a visszaküldés postaköltségét ha paypallal fizettél.

valamint, még egy tipp. nézz jobban körbe vásárlás előtt. ha jól nézem ez ugyanaz csak féláron. szóval én visszakérném a pénzt és megvenném innen, a fiadnak meg addig vegyél valami mást, hogy ne türelmetlenkedjen :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1650) Ghoosty válasza zsiz (#1649) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak erre még rájön a postaköltség, így a vége drágább lesz. Bátyám akart magának cserealkatrésznek még egyet a sajátja mellé, aztán a fizetésnél meggondolta magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.