Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dany007 válasza Petya25 (#197) üzenetére


Dany007
veterán

Itt kifejtettem bővebben is. A fórumban meg mégbővebben, a cikk óta történtek események : )

Abban egyetértek, hogy kis gépet nehéz irányítani. Bár az enyém elég stabil így is. De a szélre nagyon érzékeny.

(#202) Tripower válasza Vikthor (#100) üzenetére


Tripower
tag

valaki jön esetleg holnap györbe?

[ Szerkesztve ]

(#203) Djuree válasza Tripower (#202) üzenetére


Djuree
félisten

mi lesz ott?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#204) Tripower válasza Djuree (#203) üzenetére


Tripower
tag

(#205) Tripower válasza Djuree (#200) üzenetére


Tripower
tag

igazábol az ára nem rossz de ez még csak játék sajna,
nálunk itt az utcában ilyen van volt egy 10 éves kölyöknek megzuszták eltörtek a felniben a küllök ehez nincs semmi egy szögse mert játék alkatrészhez csak ugy jutsz ha veszel még egyett 10k ért elllenszemben a hpi-vel amihez minden van a modell és hobbynál.
az e10 egy populáris kezdö autó olyan mint a tamiya tt01 rengeteg müanyag kevés csapágy,de a játékkal szemben javitható van hozzá alkatrész és ami fontos olyan mint a pc fejleszthetö : feltudod csapágyazni tudsz motort difit szabályzot (feszültség vagy sebességszabályzo ki minek hivja) kasztnit összekötöt kereket cserélni tehát az jobb sokkal jobb csak minden külön van alváz motor szabi kasztni vevö táv aku....
ezt meg birni kell anyagilag....

(#206) Djuree válasza Tripower (#204) üzenetére


Djuree
félisten

nem hangzik rosszul, sajna vidéken vagyok, csak holnap este utazom vissza pestre :(

akkor ez a játékautó felejtős. gondoltam az árából amúgy :D
marad a hpi e10. olcsó viszonylag és elég jó.
néztem még a sprint2-őt de azok drágák.

nem tudod hogy mi a különbség a kardántengely hajtásúak, és a bordásszíj hajtásúak között? mik az előnyök hátrányok, egyik vagy másik javára?
mert az e10 kardános (mint a tt01 is), a sprint2 meg már szíjas. gondolom mivel drágább a szijas jobb is, csak nem tudom mitől jobb...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#207) Tripower válasza Djuree (#206) üzenetére


Tripower
tag

Hát a meglátás az jó!
nekem is szijjas a kicsi!
kissebb az ellenállása ,álltalában a szijjas autokban benne van az összes csapágy, igazábol ennyi,meg teljesen más a sulyelosztás is.
mert a kardánosban egyik oldalon van a moci vevö szervo (de az nem mindig!) szabi, a másik oldalon meg az akku, szijjasnál álltalában kb középen (az auto hossztengelyében értem) hátul a moci elötte az akku keresztben és a maradék két üres helyen ami maradt szabadon az alvázon jobbra a kormyányszervo és a vevö (de ez változo kinek hogy) balra kerül a szabi.
a kardános
szijjas
tamiya ta04

(#209) Djuree válasza Tripower (#207) üzenetére


Djuree
félisten

köszi :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#210) Tripower válasza Djuree (#209) üzenetére


Tripower
tag

de igazábol jó dolog az új autó!
és ajánlom figyelmedbe a modellezö egyesületeket....
rengeteg kidobott idötöl és anyagi kártol megmenekülsz ha tagja vagy egy egyesületnek.
úgyan olyan mint a forum csak ott jelen is vagy fizikailag.

(#211) Djuree válasza Tripower (#210) üzenetére


Djuree
félisten

és hol vannak ilyen egyesületek? belépnék egybe szivesen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#212) Tripower válasza Djuree (#211) üzenetére


Tripower
tag

csepelen is van például!
az a jó benne ád egy olcsó jó a társaság mindig van rendezvény amire a tagok ingyenesen részt vesznek és 10-50 ig mindenki van és segit ha kell beállitás autó áttétel stb...
asszem ez az!

(#213) Tripower


Tripower
tag

itt csak ketten vagyunk? illetve hárman a hétalvó is néha benéz de ö sokatz alszik tehát nincs....
senki más nem modellezik?

(#214) Tripower


Tripower
tag

ja csak ketten vagyunk igaz lassan csak egyedül......

(#215) Djuree válasza Tripower (#214) üzenetére


Djuree
félisten

én is itt vagyok, de ki van halva a totyik :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#216) Tripower válasza Djuree (#215) üzenetére


Tripower
tag

ja mocskos mod!
tehetnél fel képet a TT-röl!
megnézném hogy állsz vele!

(#217) Djuree válasza Tripower (#216) üzenetére


Djuree
félisten

ja mindig elfelejtem. holnap tolok fel.
berendeltem a beszélt távot angliából.
viszont az akksival gondok vannak. már több mint 1 hónapja várom ebayről, azt mondta a srác várjak még 1 hetet, hátha. aztán majd meglátjuk,,,,

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#218) Tripower válasza Djuree (#217) üzenetére


Tripower
tag

az gáz!
nem tudom hogy kerül hozzád az iyen ebayröl rendelt cucc, de ha a mpl csak kicsit is részt vesz benne könnyen ráfaragsz! :((
szeretnék már láttni új tt01-et! :Y

(#219) Djuree válasza Tripower (#218) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, a magyar posta soxor azt sem tudja hol van :(( sok külföldi cuccom odalett már, ki tudja melyik posta hibázott, gyanítom a mi kis magyar postánk. azt nem is akarom feltételezni hogy valamelyik postás lenyúlta a cuccom :((

viszont megjött a táv. 2 nap alatt angliából :Y :C
ezt nem gondoltam volna. ez rekordidő! most sajnálom igazán hogy nincs akksim :W
nembaj, jövőhétre szerválok eggyet....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#220) Djuree


Djuree
félisten

na és képek:
elég szarok mert fos telóval csináltam őket

1
2
3
4
5

sztem jó lett, ahhoz képest hogy először csináltam ilyet :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#221) Djuree válasza Tripower (#218) üzenetére


Djuree
félisten

le tudnád nekem mérni mennyi feszt ad le egy teljesen feltöltött 7,2V-os akku? meg akkor is le kéne mérni mikor teljesen le van merülve.
vettem egy kis motorhűtőbordát, amire lehet szerelni 25mm-es ventit. de lehet kapni 5 és 12V-os ventit. nem tudom melyik kéne. rá akarom majd kötni az akksira.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#222) Tripower válasza Djuree (#220) üzenetére


Tripower
tag

mit akarsz tök ügyes vagy halál jó lett ez a bodé!
szerintem fajin gratula!
szép ez a tt!

(#223) Tripower válasza Djuree (#221) üzenetére


Tripower
tag

hát azt sajna nem mert nincs fesz méröm.....
mért egyébként mi a baj?

(#224) Tripower válasza Djuree (#219) üzenetére


Tripower
tag

tehát már minen meg van!
nem rég ment el Over, ö is beszáll a buliba vett egy tb02-t meghintve némi aluval.
ugy hogy mehetünk akár kyosho -ra is ha lessz kedvetek idötök!

(#225) Petya25


Petya25
addikt

Egyik kollégám épít egy elektromos onroad autót.
Majd beszámolok a fejleményekről.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#226) Tripower válasza Petya25 (#225) üzenetére


Tripower
tag

Helyes!

(#227) Tripower


Tripower
tag

készült kép az enyémröl is meg az egyik itt lakoról is!
1
2

(#228) Overlocker válasza Tripower (#227) üzenetére


Overlocker
veterán

hehe, ott az én kis drágaszágom, alig várom már a hétvégét hogy tolhassam:D

Jah és köszi mindent, nagyon jó kis gép lesz ez kezdésnek :))

mod: Jó volt a tegnapi bohóckodás.. :R

[ Szerkesztve ]

(#229) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Komoly UAZ házilag, aki még nem látta volna. :)

Én nagyon amatőr vagyok a témában, de sokadik gyerekkorom élem. Pár hete kaptam egy kis Nikko off-road autót (nagyon alap, felfüggesztés sincs, 6km/óra :D), de szeretném megtenni a következő lépést.
Sok pénz nincs rá, lényeg hogy gyorsabb legyen, kicsit erősebb, 20e alatt van lehetőség valami cuccra? Akár használtan is. Jobban szeretem az eredetihez hasonló maketteket, főleg a kocka formát, de bármire ráizgulok.

Amúgy: piacon szokott néha lenni távirányító nélküli autó, ezekhez lehet vásárolni, készíteni, készíttetni vezérlést? Elektronikai ismeretek akadnak, de van ember is aki segítene, önfejlesztés meg főleg.

:R

(#230) Tripower válasza Overlocker (#228) üzenetére


Tripower
tag

ja nagyon jó volt már rég éltem át ezt csak rövid lett az áttételem igy egy hangyányit lassu voltam de sebaj!
szombaton megyünk kyosho ki tart velünk?
ha valaki esetleg nem tudná budapesten a X.kerületben közel az örsvezértérhez van ez a pálya amin mindkét autos irányzatnak teret adtak az onroad-nak is meg az off-nak is!
igaz én robbanossal leszek de ez nem akadáj!
feltéve ha jó idö lessz!
jaja itt van meg van majd valamikor összejöhetnénk akár hárman is!

(#231) Tripower válasza (Bundás) (#229) üzenetére


Tripower
tag

ez már nekem kicsit sok!
láttam már scale jellegü járgányokat de ez üt mindent!
ez kezd most nagyon beindulni trial-crawler irányzat igaz ez az uaz alkalmatlan rá nehéz mint a sár csak ugy dudorodnak ki alatta a gumik az 540 jonson meg szét van áttélezve hogy birja ezt a sujt mozgatni de nagyon szép igényes munka ami eltartott jó darabig.

távot vevöt kapsz olcson drágán ahogy csak szeretnéd pisztolyt pultost 2-3-4-8 vagy még több csatornát, igazábol az ilyen rtr távok szoktak lenni 5k ért pisztoly 2cstorna 27mhz
üres autok elektromosban 10k-tol ezek álltalában kivannak meg kell rá költeni keményen,20k kocsit azt nagyon ki kell fogni de nem valoszinü szvsz hogy 20k bol meguszod.

(#232) Djuree válasza Tripower (#222) üzenetére


Djuree
félisten

köcce :R tiéd is frankó :K
viszont lehet ugrik a pesti játék. lehet költözök vidékre meló miatt jövő héten:(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#233) Tripower válasza Djuree (#232) üzenetére


Tripower
tag

ne b@ssz!
itt hagy minket?
és hova mész?

(#234) Djuree válasza Tripower (#233) üzenetére


Djuree
félisten

hát én sem így terveztem, de nincs más választásom.
tiszaújvárosba megyek. nincs olyan nagyon messze pesttől, 2 óra autópályán. 2 hetente hétvégén megyek majd fel úgyis, akkor szombaton kimehetünk majd a pályára, ha ráérsz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#235) Petya25 válasza Petya25 (#225) üzenetére


Petya25
addikt

Hát az építés még odébb van.
Rájött menet közben, hogy egy RTR jobb elsőre.
Ezt választotta: [Lambo]
Holnap csapatunk kicsit a madas teszkó mellett. :D

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#236) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Ezekhez a "NITRO" markaju rc autokhoz eleg olcson hozza lehet jutni, mit tudnak ezek? Kezdesnek jok? Mar regebben beakartam nevezni valami ilyen autora. Valami olyan tipusu kellene ami aszfaltra is es "terepre" is jo. Gondolom a buggy a legalkalmasabb ezekre.

"Later Nerd!"

(#237) Djuree válasza Petya25 (#235) üzenetére


Djuree
félisten

hát ez a hpi sajna elég gyatra :(

én is ilyet akartam először, de nem véletlen volt ilyen olcsó, nagyon gyatra minőség. viszont a sprint2 nagyon jó, persze az 2x annyi...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#238) Petya25 válasza Djuree (#237) üzenetére


Petya25
addikt

Hát igen, ez 35k, kétszer ennyiért tényleg lehet jobbat kapni, de ugye az kétszer annyi.
Öket sosem lehet korektül összemérni, többért jobbat kapni tiszta sor.
Ebben az árkateóriában ez nem tünik rossz választásnak, pl driftre átépíthető.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#239) Djuree válasza Petya25 (#238) üzenetére


Djuree
félisten

persze nem rossz, de pl. amit én vettem tt-01-et már az is jobb és kb. ugyanannyiba fájt. meg mondjuk ezt én raktam össze, így legalább tudom mi van benne, mi hogy működik, tudom mit kell benne cserélni.
persze kezdésnek jó, de 2 hét múlva úgyis csere lesz abból :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#240) Petya25 válasza Djuree (#239) üzenetére


Petya25
addikt

A TT-01 volt a másik kiszemelt, de végül a HPI mellett döntött.
Pénteken próbált egy fullos TT-01-et, kicsit görbült is a szája utána. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#241) RCPortal


RCPortal
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnem figyelmetekbe ajanlani a kovetkezo oldalt
http://www.rcportal.hu

Jelenleg az egyetlen mukodo magyarorszagi Online R/C hirmagazin, amiben hireket, riport-videokat es rengeteg mas hazai videokat lathattok
A portalon indult egy RC Suli rovat is, ami egy sorozat, ebben eyg robbanos buggy csinjat binjat lehet megismerni.....

Bongesszetek mindennap - erdemes

Jo szorakozast hozza!

[ Szerkesztve ]

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#242) Dany007


Dany007
veterán

Én jelentem szarrá törtem a helimet :D
Így v.színű most egy jóideig kivonom magam eme nemes hobbi alól... :(((

(#243) Tripower válasza Dr.Burn (#236) üzenetére


Tripower
tag

ez relativ hogy olcson hozzájutsz de üzemeltetni az már kicsit más....
ha most valami épkézláb autorol van szó és egy normálisabb motorrol akkor 20-25%nitroval kéne használni 2,5liter 6-7 ezer 5 liter 10-11 tehát nem i solyan olcso a gyertyákrol nem is beszélve.....
elsöre olcsonak hangzik de nézzünk egy példát:
eladó felkinál egy autot legyen hobao hyper 8,5
ennek uj ára 100-120 elakarja adni 70 re van behirdetve de 50-55ért simán elhozható.....
de miért is? irogathatja hogy ennyi meg ennyi van a motorban meg sehol soha nem volt törve ugy se hiszed el mert ez nem egy számtech alakatrés ami bevan zárva egy acél illetve alu kalitkába az asztalod mellet minden behatástol megvédve.....
55k és számolhatun egy dugo +huvely szettre ami álltalában 15-25 között van motoroktol függöen.....
tartunk 70-nél....
kéne akkor még ez az amaz...
izzitó 3k
üzi 5k ha olcsobbrol van szó
startpad ha megunad a berántot vagy a rotot... 13-22k
táv ha a gyári rtr kevés vagy nincs hozzá 4-35k ig
egy két gyertya db 1,5k
kerékszett buggy-hoz elég olcso 5-6-7k tol már van komplett szett
valami ilyesmire számolj de ez csak egy példa ami kilett ragadva és ez csak nyers üzemeltetés nincs benne se tuning se szerviz......és ez egy közepes autó off-roadban ár-szempontból....

(#244) Tripower


Tripower
tag

driftre perpillanat a szijjas autok hoditanak legalábbis vlahogy mindig ilyet látok...
perpillanat az a trükk hogy látványos ellenkormányzással tudj keresztben csuszni ha jol emlékszem hátul kissebb az áttétel mint elöl és igy a hátso kerek többett forognak mint az elsök....
valahogy igy jön ki de ha akarjátok bemásolom neketek a cikket (ne akarjátok nagyon béna... :O )

(#245) RCPortal válasza Tripower (#244) üzenetére


RCPortal
csendes tag

no az elegge vicces lenne, ha mas attetel lenne hatul mint elol egy 4wd akar szijas, akar kardanaos autonal :)

mivel kozepen NINCS diffi, ez ebben az esetben megvalosithatatlan...szoval ezvan...

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#246) Petya25 válasza RCPortal (#245) üzenetére


Petya25
addikt

Nem éppen. :(
Mivel szíjas a megoldás az áttétel simán változtatható a tárcsák cserélgetésével. Gyorsabban pörögnek a hátsó kerekek és tényleg a valódi ellenkormányzásos drift lesz a végeredmény, most ez a trendi driftes körökben. Ha simán zárva vannak a difik, akkor csak sima csúszást tudsz csinálni és az orra arra megy amerre kormányzod.

Ja azt nem tudom ismered-e, hogy nem a jól tapadó gumikerekeket használják, hanem kemény PVC-ből készítik a felületet a felnire, ami qrvára csúszik aszfalton, tehát simán kitör a segge a gépnek. Persze ennek az a következménye, hogy pl normális egyenesfutásra a gép nem igazán alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#247) RCPortal válasza Petya25 (#246) üzenetére


RCPortal
csendes tag

szia Petya25
lassan 20 eve modellezek...
igen, persze, hoy ismerem a pvc-s megoldast, de a diffi tema akkor is nonszensz..
nem vitazni akarok, de szvsz egy golyos diffi egy akksit sem birna ki, ha mas lenne elol es hatul az attetel..
javaslom, hogy kicsit tajekozdj azert a temaban, pl a forum.rcmodell.hu
persze, hogy mindent lehet, ha valaki nagyon akarja....itt a kerdes inkabb az, hogy minek...
egyetlenegy driftes sem hasznal effele atteteljellemzoket...

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#248) Petya25 válasza RCPortal (#247) üzenetére


Petya25
addikt

Szia
Nem állítottam, hogy mindenki így csinálja, egyszerűen csak hogy újabban ez is megy. Hogy nem hallottál róla az kissé furcsa, de mindig lehet újat tanulni.
Nézzd meg ezt: [link] vagy ezt [link] és a hozzászólásokat. ;)

Ja és "Counter steer drift" a neve...

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#249) RCPortal válasza Petya25 (#248) üzenetére


RCPortal
csendes tag

nekem teljesen mind1, ki hogy csinalja :)
a legbol kapott infokkal nem foglalkozom...jo nehany magyar es kulfoldi drift csapatot ismerek szemelyesen, de mondom: reszemrol teljesen lenyegtelen az egesz...

neha csak azt sajnalom, hogy valaki valahol valamit kitalal, azt leirja, majd szarnyra kap ugy, mintha valosag lenne....bar a mesek alapja is ez :)
tovabbi kellemes szorakozast Nektek!

RCPortal.hu - Online R/C Modell Magazin

(#250) Tripower válasza RCPortal (#245) üzenetére


Tripower
tag

Szia kedves RCportal!
tudom hogy egy szakbarbár magazin az rcgames de ott levan irva....
a másik fele hiába nincs difi középen a szijjas autoknál de a difiken cserélhetö a kerék tehát igy már változtatható az áttétel......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.