Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Peaceliker válasza mrhitoshi (#1400) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor valahol falsot szív. Karbit kéne első körben átnézni, utána lehet beljebb menni.

"Oh my Goa'uld!"

(#1402) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

Venni szeretnék egy dront ilyen 30-35k hobbi szinten nyomnám. Milyet érdemes venni, akkumulátor időt meglehet valahogy növelni? használt új is szoba jöhet .

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1403) sesshou válasza MrRL19 (#1402) üzenetére


sesshou
senior tag

első körben azt kellene eldöntened hogy mekkorát szeretnél mikro (5-10cm) lehet venni már távirányítőval együtt 15e-ért mini-t (250mm) mindenestől 70 környéke ehhez külön kell távirányítót is venni ami nagyobb befektetés de ha tényleg "hobbi szinten nyomnád" :) akkor ez és még egy pár alkatrész újra felhasználható más modelleidben. és van még a "normál" méret (450mm) ami pár ezer forintal kerül többe mint a mini de cserébe nagyobb.

előnyök közül azt hiszem a méret külömbségből adódó hordozhatóság és az árkülömbség egyértelmű.
a 250 essel szebben lehet manőverezgetni fák között ilyesmi(én most ilyet építek.) 450-essel jobb felvételeket tudsz csinálni mert a nagyobb súj miatt stabilabb. és talán a repülési időt is jobban ki tudod tolni kb 10-12 azt hiszem akár 15 percig is de ebben nem vagyok biztos.

(#1404) sesshou


sesshou
senior tag

Ti honnan szoktátok beszrezni az aksikat ha nem hobbyking ről? szeretnék derendelni de így hogy a posta majdnem annyi mint maga a termék eléggé elbizonytalanít. egy kb 1800mAh -at szeretnék 250-es quadhoz.

(#1405) Petya25 válasza MrRL19 (#1402) üzenetére


Petya25
addikt

Ehhez mit szólsz: [link]
Kamera is van rajta, vagy van pár olcsóbb is itt.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1406) Minstrel válasza sesshou (#1404) üzenetére


Minstrel
senior tag

Itthon még drágább [link] Igaz ezeket a wellpower akkukat nagyon dicsérik. Amúgy miért nem rendelsz többet, hogy lehet elég egy? Rendelj 3-4-et és mindjárt kellemesebb érzés a postaköltségre 4-el osztva gondolni :D

(#1407) sesshou válasza Minstrel (#1406) üzenetére


sesshou
senior tag

Ez lessz a végső megoldás csak mivel egyszerre nincs annyi lém igy akkor többet kell várni.

(#1408) Peaceliker válasza MrRL19 (#1402) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha ilyen játék kategóriára gondolsz, mint lejjebb linkeltél, akkor én előbb vennék kintről vmi syma gépet fele ennyibe. Mondjuk eu.banggood.com, az eu n belülről jön, áfa mentes lesz.
Nem bántásból írom a játék kategóriát, de ha belemerülsz rájössz, hogy az.
Ha még sosem volt ilyened, lehet érdemes lenne először egy cheerson cx10 et venni, kipróbálni bejön-e, vezetéssel hogy állsz, összetörni is nehezebb, árban 5-6k kintről, de néha itthon sem sokkal több.
Mert ezeket nem ám annyira egyszerű irányítani :) És ha mégsem gondoltad elég komolyan kevesebb vagy nincs bukta.

Amúgy ezek az olcsó gépek valszeg nem tudnak túl messzire menni és videó minősége sem lesz sokáig kielégítő.
De ha komolyabb gépre vágsz fpv vel vagy videó rögzítéssel, ha teljesen 0ról kezded, az sztem alap hangon 100e (táv, töltő, akku, stb nem 2ft).

(#1404) sesshou

Akkut én csak hk ról rendelek, de haver ajánlotta lindinger.at -t, onnan asszem 3eur a szállítás, wellpower akkuik vannak, amik állítólag jók.

"Oh my Goa'uld!"

(#1409) sesshou válasza Peaceliker (#1408) üzenetére


sesshou
senior tag

Maradok a hk-nál az a biztos legfeljebb várok egy kicsit amíg több lé gyűlik őssze

(#1410) MrRL19 válasza sesshou (#1407) üzenetére


MrRL19
senior tag

én most kezdésnek egy syma x5c gyakorolnék, és később meg váltanék 100eft értékre... vagy rendeljek egy kicsit mellé?

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1411) Peaceliker válasza MrRL19 (#1410) üzenetére


Peaceliker
őstag

Cx10 sztem 5ert kihagyhatatlan, nekem egy 250es fpv racer mellett van, de imádom, mert pici helyen is ultimate fun ;-)

"Oh my Goa'uld!"

(#1412) MrRL19 válasza Peaceliker (#1411) üzenetére


MrRL19
senior tag

cx10 5ert melyik boltba? vagy banggood?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1413) Gondwana


Gondwana
addikt

Hozzánk tegnap érkezett benggúdéktól egy QS5010-es. (Nem értem, hogy aki picit is gondolkodik, miért is venne QS5012 vagy QS5013-ast, mikor azokkal inkább szerencsejátékozni lehet, mint irányítani - na jó, van le-föl meg körbeforgás) A teszkógazdaságos koaxokhoz képest kb. ég és föld, pedig előbbiek a nagyobb tömegük/inerciájuk miatt illene, hogy legalább egy picit stabilabbak legyenek. Hosszabb távon listán van egy V911 is, amikor majd ezt megtanulta irányitani a fiam.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1414) Peaceliker válasza MrRL19 (#1412) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, onnan. Kínából 4500, eu ból 5500

(#1413) Gondwana

v911 jó kis gép, bírja strapát :)

Amúgy ha koaxot megtanulta vezetni kezdheti elölről 911 el, mert egy 4ch heli teljesen máshogy viselkedik. Amúgy lehet egyből 911 et sztem :)

cx10 meg azért jó, mert stabilabban van egy helyben, mint 911, bár jóval fürgébb, mondjuk 1es fokozaton annyira nem. Csak akku nem cserélhető...de ha ráveszem magam tuti megmoddolom olyanra :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1415) Gondwana válasza Peaceliker (#1414) üzenetére


Gondwana
addikt

Most mùlt 6 éves, inkàbb az a szempont, hogy tanuljuon meg tanulni. RC autòval màr megy neki, hogy kikerülje többször is a széklàbakat, ne ütközzön mindennek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1416) Peaceliker válasza Gondwana (#1415) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah értem, akkor valóban még vmi nyugisabb gép jó neki. :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#1417) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

ez mikor kapom meg kb ?! :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1418) Minstrel válasza MrRL19 (#1417) üzenetére


Minstrel
senior tag

14-20 nap

(#1419) MrRL19 válasza Minstrel (#1418) üzenetére


MrRL19
senior tag

akkor mire fel írtak . hogy 4-6 ? :Y

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1420) Peaceliker válasza MrRL19 (#1419) üzenetére


Peaceliker
őstag

EU ból jön? Amúgy melyik oldal ez? Bg ról EU ból gyorsabb, nem 4 6 napnál sztem több.

"Oh my Goa'uld!"

(#1421) MrRL19 válasza Peaceliker (#1420) üzenetére


MrRL19
senior tag

igen eu-s BG elv 4-6napot írt svéd posta ...

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1422) sesshou válasza MrRL19 (#1417) üzenetére


sesshou
senior tag

Nekem megszokott jönni 7-8 munkanapon belül mikor a párszáz forintos air mail el rendelem. Mijen szállitasi módot választottál és milyen értékü a csomag? Ha nagyobb akkor lehete megállítja a vám hivatal is hogy bele nézzenek.

(#1423) MrRL19 válasza sesshou (#1422) üzenetére


MrRL19
senior tag

sima cx10 rc svéd posta 4-6napot írt

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1424) Peaceliker válasza MrRL19 (#1423) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna több szokott lenni

"Oh my Goa'uld!"

(#1425) MrRL19 válasza Peaceliker (#1424) üzenetére


MrRL19
senior tag

:( vhogy gondoltam ;] , de azért jövő hét hétfő/kedd se várjam ?! :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1426) cerb


cerb
tag

Rendelt már valaki itt a kínai hobbykingről? A kérdésem az, hogy a szállításnál a termék árát teljesen ráírják, vagy trükköznek, mint az ebayes kínai eladók, hogy ne vámoljanak? Van pár dolog, amit onnan akarok rendelni, és szeretném az árát minél jobban tudni vétel előtt.
Banggoodról si fogok rendelni. A kérdés ugyan ez? Trükköznek a szállíátsnál, vagy mindent bevallanak?
A másik kérdés, hogy ha több dolgot veszek banggoodról egyszerre, azt összecsomagolják, vagy egyesével küldik ki, mint mikor ebayezek?

Köszi!

(#1427) Gondwana válasza cerb (#1426) üzenetére


Gondwana
addikt

Banggoodék jelzik a rendelésnél, hogy mit fognak egybecsomagolni és mi lesz külön, tehát ha külön akarod választani, kiszeded a pipát a csomagból, feladod a rendelést, majd még egyet. (Eddig 1x rendeltem tőlük, picit trükkös volt a bankkártyás fizetés, újvidéki vámon széthúzták a csomagot, mivel 0.5$ volt minden tétel mellé írva, hasból ráírt a vámos 10$-t és az után fizettettek áfát/PDV-t amikor kihozta a postás. Ez itt Szerbia.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1428) tvamos válasza cerb (#1426) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy emlekszem, a Hobbykingnel is megadhatod, mennyit irjanak ra. (Van legordulo menu, amikor beallitod a szallitast. Vagy legalabbis volt regebben.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1429) Peaceliker válasza cerb (#1426) üzenetére


Peaceliker
őstag

HK nál fizetés előtt kiválaszthatod mekkora összeg legyen rajta. De nem ettől függ, hogy mennyit fizetsz vámon, ha fennakad. Olyankor bekéri PP kivonatot, szal mindegy is. A csomag kivétel, meg jó ideje nem ráírt ár alapján megy, telókat, táblákat 90+% ban kiveszik...valszeg röntgeneznek már a srácok és tudják, hova kell nyúlni...rc cuccokra annyira nem ugranak. Mit akarsz majd onnan rendelni? Posta elég borsos kínából...

"Oh my Goa'uld!"

(#1430) zolisx4 válasza cerb (#1426) üzenetére


zolisx4
őstag

Nekem a Hobbyking-ről nincs jó tapasztalatom .Ezt nem fogalmazom meg mert sokáig tartana .
Viszont a Banggoodról szinte minden második héten szoktam csomagot kapni ,elég sok mindent rendelek ,autó heli hajó,alkatrészeket,és még ami kell,a háztartásban és nem gyorsan,és nem nagyon nagy.Minden megjött,posta általában ingyenes ,ha kérsz nyomon követést,pár dolcsi csak.
Mint ahogy Peaceliker is írta telefon ,táblagép ,esetleg még az akku lehet problémás.
Ha valami nincs nekik vagy rendelés közben elfogy,vissza utalják a pénz .

(#1431) cerb válasza zolisx4 (#1430) üzenetére


cerb
tag

Én eddig csak Ebayről rendeltem. JJRC H8c drónt. Ráírtak a hollandiai vámosok, hogy nem etikus a csomag megnevezése, de végül átengedték(USB tv konverter, vagy mi a fene volt ráírva...:D)
rendeltem hozzá alkatrészeket is, , pl több aksit hozzá egyben 10.000ftért. Azzal sem volt baj, megjegyzést sem kapott, pedig elvileg eléri az értéke a vámköteles határt.

Összeállítottam egy listát, hogy miket szeretnék venni. mert építenék egy ZMR250 vázra egy koptert
Turnigy 9x távot, és aksikat vennék a Hobbykingtől, amiket nem találtam a banggoodon.

Szeretném is leellenőriztetni a bevásárló listámat, hátha hozzá tudtok valamit szólni, hogy mit lenne érdemes cserélni rajta.

Banggooodról:
váz: ZMR250 carbon
motor: DYS BE 1806 2300kv
ESC: DYS SN20A mini
propellerek: gemfan 5x3
video TX: ts5823
töltő: imax b6+ táp

Hobbykingről:
Flight controller: Naze32 ACRO (jöhetne a multirotorparts.nl-ről is, de ott nincs forrasztott változat)
aksi: turnigy 3S 1300mAh 30C
táv: Turnigy 9X (banggoodon van flysky 9x, de az 30€val drágább)

surveilzone:
FPV camera: Sony 600tvl

Nem tudom, hogy van e valakinek tapasztalata a Naze32 helyett a Flip32vel. Utóbbi kapni több helyen, de nem tudom, hogy mennyivel nehezebb vele dolgozni.
Aksikból nem tudom, hogy melyik lenne jó banggoodról.

Arra gondoltam, hogy szétbontogatom a csomagokat, nem egyben rendelem, mert akkor külön-külön nem érik el a vámköteles összeget, így könyebben megjönnek a cuccok.:)

(#1432) Peaceliker válasza cerb (#1431) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én szabibol kisebbet vennék, tok fölös ekkora, kisebb vakszeg könnyebb.
Nekem cc3d van, meg vagyok vele elégedve, beloni is könnyű.
Akkubol nemtom milyet néztél, olyat válasz, ami minimum 45A t le tud adni. Nekem 1800mah 40c van pl.

"Oh my Goa'uld!"

(#1433) cerb válasza Peaceliker (#1432) üzenetére


cerb
tag

Köszi a választ!
Hát ebből az ESCből a banggod szerint a 16A verzió ugyan olyna tömegű, és nagyjából árú is. Kisebb pedig nincs. Gondoltam a nagyobbal lehet kéősbb fejlesztgetni.
Szóval azt modod, hogy az 1300as aksi kicsi lesz? Te mennyit tudsz repülni az 1800asokkal?

(#1434) sesshou


sesshou
senior tag

Udv urak ma este rendelek hobbykingrol (eu warehouse) budapestre ha valaki csatlakozni szeretne szoljon.

(#1435) Peaceliker válasza cerb (#1433) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem az 1300 a kevés, hanem az ahhoz tartozó 30C. Ennek a kettőnek a szorzata adja ki, hogy mennyi áramot képes az akku leadni. 1300ból sztem vagy 40c. Nekem 6p repülés után még 3,7-3,8 volt a cellákban, szóval 8p biztos kijön és akkor még cellánként 3,5 marad.

"Oh my Goa'uld!"

(#1436) cerb válasza Peaceliker (#1435) üzenetére


cerb
tag

bocs, lehet, hogy valamit félre értek, de mitől lesz nekem jobb, ha ugyan akkora marad az elem kapacitása(mAh), de a merülési teljesítménye tovább nő(C), ha úgysem igényelnek a motorok több áramot?

ha 1800mAh elemből elég lenne a 30C, miért ne lenne ugyan ez elég 1300mAh-ból?

(#1437) Minstrel válasza cerb (#1436) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mert 18x3 az több, mint 13x3, így megszorozva kapod meg a terhelhetőséget amperban.

(#1438) Peaceliker válasza cerb (#1436) üzenetére


Peaceliker
őstag

1300 ból a 30 valszeg kevés lesz, de próbáld ki, kiderül ;)
Ha nem elég az akku terhelhetősége, akkor hamar beesik a fesz és lepotyog a gép illetve hamarabb fárad meg az akku.
Nekem 1800 45c langyosodik, pedig csak 1804 es mocikat használok.

"Oh my Goa'uld!"

(#1440) Minstrel válasza mrgergoke (#1439) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az rcmodell.hu fórumra gondoltam, ott is van apróhirdetés és több a modellező :)

(#1441) tvamos válasza mrgergoke (#1439) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó cumó! Miért nem építed inkább össze?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1442) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Üdv, vélemények? Visszatérnék a hobbyhoz szerintem. [link]

Csoda hogy van ilyen totyik itt, csak fel kéne pörgetni :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1443) Jose26 válasza SkyS1gn (#1442) üzenetére


Jose26
tag

jaja:)
vagy inkább kategóriánkénti topik (hajó, copter,autó stb )

Jose

(#1444) SkyS1gn válasza Jose26 (#1443) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Még kevésbé lenne populáris szerintem :O

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1445) mrgergoke válasza Minstrel (#1440) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Jahaha! Már megyek is! Azért nem építem össze, mert egyesével minden alkatrészt meg kellene vennem hozzá, és fele annyi pénzt sem akartam a dologra szánni.

https://rendeljkinait.hu/

(#1446) mrhitoshi válasza SkyS1gn (#1442) üzenetére


mrhitoshi
veterán

adok még hozzá kb 2,5-3 gallon üzemanyagot

Geecc. :D Elég komoly amúgy, robbanómotoros heli. Nem is láttam még ilyet. :Y

PS4

(#1447) SkyS1gn válasza mrhitoshi (#1446) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem? Van jet turbinás is bár azok inkább átalakítottak nem gyári kiszereléssel vannak vagypedig fuselage kasztnival repülnek és valós modell ihlette, nem is 3D trükközésre valók. :DDD

Tényleg van itt aki komolyan tolja helivel?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1448) mrhitoshi válasza SkyS1gn (#1447) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nagyon komoly cuccok. :))

PS4

(#1449) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Megörököltünk egy Kyosho Bluestreak 800 EP hajócskát. Mivel már jó ideje nem volt használva, kérdezném, hogy mire kell figyelni első vízretétel előtt? Az akksit feltölti az ember, meg nézi, hogy mennyire tartja a delejt, az világos. De kell figyelni a hajócsavarnál/lapátnál valamire? Kenés, rögzítés ellenőrzés, valami? Arra gondolok, hogy nehogy oda is jusson víz, ahova nem kell.. Vagy ezekkel álltukban sem történik semmi? Tárolás megfelelő volt, dobozban, szépen eltéve. Még a távban lévő 8 ceruzakksi közül is csak kettő halt meg.

Köszönöm előre is,
Tomka

(#1450) Jose26 válasza tthom (#1449) üzenetére


Jose26
tag

én amit csinálnék mint rendszeres rc hajós, tengely ki, bekenni jó minőségű gépzsírral, vissza és kész.
Azt azért nézd meg hogy az állás miatt nem szorult e meg a motor (jártam már így) ergo kézzel meg tudod e tekerni a csigát. Ha még nem volt vizen akkor nem lesz gáz.
Ha megvan akkor mehet szárazon egy kb 2mp-es gázadás hogy megy e rendesen és mehet vízre.

Használat után szigorúan ki kell szárítani, mert ne egyenek illúzióid hogy nem lesz mindenhol vizes belülről:)
ami nem baj, csak szárítsd ki mert szétkorrodálhat a motor (így is jártam már sajnos)
.
Nem tudom mekkora akksikkal használod de érdemes egy lipo őrt is használni (3,3v-nál sípoljon) hogy egyfelől ne kelljjen utánaúszni ha lemerült másfelől nem fog felpúposodni a lipo akksi (ha azt használsz)

kb ennyi
nem kell túlcizellálni

Jose

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.