Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) FireKeeper válasza tvamos (#1149) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah rágúgliztam kicsit a témára, és ilyen MSC-s informatikus arcok szakdogáit adta be találatnak...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1152) tvamos válasza FireKeeper (#1151) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tulajdonkeppen mit akarsz? Epiteni egy quadcoptert es bele tenni egy sajat firmwaret, vagy modelezni a mozgasat?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1153) FireKeeper válasza tvamos (#1152) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

építeni egy quadot, amiben a központi vezérlőt tervezném én, rajta egy mezei mikrokontrollerrel (PIC vagy dsPIC). a modellezés ahhoz kell hogy a szabályzót meg tudjam tervezni hozzá. a saját firmware egyrészt nem biztos hogy kellően komoly lenne, másrészt az inkább programozóknak való talán én meg villamosmérnök akarnék lenni :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1154) tvamos válasza FireKeeper (#1153) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat, en megelegednek a software-rel, ha mukodo cumot akarsz!
Mennyit koltenel ra?
Hobbyking? Van jokis vezerlo is, csak letoltod a programot, megy, utana megirod a sajatodat. En ezt csinalnam. Ha kesz, lehet sajat elektronikat fejleszteni, vagy amit akarsz. Ha C program, barmilyen procin elmegy. (Kis tulzassal...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1155) FireKeeper válasza tvamos (#1154) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, hobbykingen néztem a cuccokat. egyébként logikus amit mondasz, nyilván jóval könnyebb lenne így megépíteni, és nagy valószínűséggel jobban is működne (már ha feltételezzük hogy egyáltalán működne, amit én csinálok :DDD), viszont azt nem tudom ez így mennyire menne el egy szakdogának, erről majd meg kell kérdeznem a konzulensem.

az az igazság amúgy hogy a dolognak az elektronika-építgetős, nyák tervezős, forrasztgatós része jobban érdekel, jobban is megy, csak sajnos nincs egy matekos/fizikás meg a egy progos hallgató aki megcsinálná azon részeit a cuccnak amit én nem tudok :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1156) tvamos válasza FireKeeper (#1155) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor azt csinalnam, hogy megvennem ezt a cumot, letoltenem a forraskodot, es ha mukodik, akkor a proci megtartasaval terveznek hozza egy "teljesitmenyelektronikat". Tennek ra valami okos kiegeszitest, mondjuk egy Serial-Bluetooth atalakitot. Aztan a programbol parametereket kuldenek az UART-BT utvonalon PC-re... ott meg kiertekelnem, valami programmal. Legrosszabb esetben terminalbol lementenem, es excelben kiertekelnem a repulesi parametereket. Az jol tudhat kinezni. Ha nagyon megy, es van ido, akkor tennek ra egy soros GPS modult.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1157) Allien


Allien
veterán

Most jelenleg a WLtoys V911-pro V911-V2 8%-os kuponnal megvásárolható! Akció oct. 6-ig tart!
Kód: rcheli
(full verzió, azaz vezérlővel együtt)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1158) sbazsi


sbazsi
veterán

Tudtok ajánlani valami jó kis helikoptert az olcsóbb kategóriából?
Nem baj, ha van rajta kamera :)

(#1159) Minstrel válasza sbazsi (#1158) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kamera nélküli és olcsó a WLtoys V911 pro [link]
Amúgy helikopteren nem ritkán van kamera, csak a nagyobb koax-okon, meg WLtoys V912 V913 pároson. Ha kamerázni is szeretnél akkor inkább multikoptert keress, pl. Hubsan quadcopter [link] Külföldről kicsit olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Dr.Zoo válasza sbazsi (#1158) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ebayen a Hubsan X4 10e alatt van.. De elég kicsi. Nekem w959-em van/volt, mindent kibírt, amíg az egyik rotor vezetékeit rövidre nem zártam... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1161) sbazsi


sbazsi
veterán

Köszönöm!

Ezek mennyire strapabírók? Kezelés mennyire bonyolult? (itt a fel-leszállásos balesetekre gondolok)

Esetleg tudtok még autót is ajánlani?
Még nem tudom melyik legyen... :U

[ Szerkesztve ]

(#1162) Minstrel válasza sbazsi (#1161) üzenetére


Minstrel
senior tag

Tényleg jobb választás lenne a WLtoys V959, kicsit nagyobb is, tovább is tud a levegőben maradni. Strapát bírják és olcsó az alkatrész Kínából, pár dolgot célszerű rendelni azonnal. [link]

Irányításnál arra kell figyelni, hogy ha pánikol az ember akkor ne húzza le a gázkart. Kezdőknél gyakori, hogy ha pl. a nem kívánt irányba halad a gép akkor egyszerűen lehúzza a kart és magasról leesik a gép. Ezek kb. félgázon lebegnek, célszerű alacsonyabb magasságon gyakorolni és úgy, hogy mindig a gép mögött állsz, ilyenkor az irányok egyértelműek, balra bal, jobbra jobb, aztán később már lehet gyakorolni a szembe repülést, fordulást. [Flite Test - How to Fly a Multirotor]

(#1163) Dr.Zoo válasza sbazsi (#1161) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem a w959 gyakorlatilag mindent kibírt... Pedig sokszor pottyant... :K
Ahogy az előttem szóló is leírta, nagyobb, stabilabb gép, jó táviránnyal. A kamerája a gyenge pont, kb. 3-4 pottyanásnál kifingott. :C

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1164) sbazsi válasza Dr.Zoo (#1163) üzenetére


sbazsi
veterán

Es olyankor kameramodul csere? Az mennyibe faj, mennyire maceras?
Milyen videot csinal?

Auto teren tudtok valamit javasolni?

(#1165) Dr.Zoo válasza sbazsi (#1164) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen. Camera modul by ebay
Maga a gép, plusz felvételek

Autóm nincs, engem a helik izgatnak... :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1166) Minstrel


Minstrel
senior tag

Lehet jobban megéri kamera nélküli verziót venni és rábiggyeszteni egy ilyet [link] Drágább, de HD videót csinál és sok beállítási lehetősége van és máshol is használhatod, egyetlen hátrány, hogy ezt a távról nem tudnád bekapcsolni, csak felszállás előtt, de én is így csinálom, csak egy gombnyomás. :)

Autóm nekem sincs, de vannak olcsó WLtoys autók is banggood-on.

(#1167) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Rendeltem egy DJI Phantomot, ami elvileg jövő héten jön meg. Maradt pár megválaszolatlan kérdés ezzel kapcsolatban.

- Ha nem talál elég műholdat, hanem mondjuk csak 5-6 műholdat, akkor az a repülésre mennyire lesz veszélyes? Itt nem arra értem hogy vissza jön-e fail safe esetén, mert nyilván akkor kell neki a 7 műhold, hanem ha csak szimplán irányítom, akkor csinálhat hülyeséget a Phantom?

- A home pointot alapból rögzíti GPS módba a Phantom ha talál min 7 műholdat? Vagy valamit meg kell nyomni hozzá? Akár az egyik joy-t egyik irányba, vagy bármi ilyesmi?

iPhone 13 Pro Max

(#1168) sbazsi válasza Minstrel (#1166) üzenetére


sbazsi
veterán

Ismét köszi.
És ezt a kamerát hogy tudom rögzíteni? Gondolom nem csak a képminőségre van jó hatással, hanem az üzemidőre is, mert a kamera külön akksiról megy. És ahogy írtad, tudom máshol is használni, pl kocsiban, menet közben.
Jól sejtem, hogy innen mindegyik jó, mármint amit enged a pénztárca? Vagy inkább innen?

Közben erősen sasolom a kocsikat is. Ebben az esetben a kamerát feleslegesnek érzem.
Itt az első 4 ha minden igaz, ugyanaz, csak más a "doboz"
Nem vagyok járatos a témában, ez mit jelent:
"The reduction Gear of this car are fragile parts,recommend to prepare some as reserve spare parts"
Az ok, hogy valami sérülékeny, készüljek pótalkatrésszel, ez volna az? (ami nem mellesleg fémből készül, és csak egyszer kell cserélni?
Ezekben mennyire macera az akksicsere? Vagyis egy komplett, otthoni "műtét", csavarhúzókkal, vagy kb mint egy sima telefonban egy akksicsere?! Avagy érdemes berendelni mondjuk egy ilyet? Persze ha nem is rögtön, de hogy ne csak 10 perc legyen a móka :)

Kicsit off: banggood.com mindent tracking numberrel küld?

(#1169) Minstrel válasza sbazsi (#1168) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az első linkek nem működnek, biztos egy keresésből másoltad őket. A kamerát valami rezgéselnyelő cuccal érdemes rögzíteni, lehet venni sokfélét, de ezen a szinten drága is és még plusz súly is lenne, valami házi barkács megoldással megoldható olcsóbban, kötegelő stb.

Az már 'upgraded' fogaskerék, szóval biztos kevesebb gond lenne vele, talán kicsit hangosabb lenne tőle az autó, de az meg tök mindegy. Akksicsere autónál sem bonyolult, burkolatot lekapod amit pár pöcök tart ha olyan és egy tépőzárral szokták rögzíteni az akksit.

Töltő megint jó kérdés, ha komolyan gondolod a modellezést, akkor érdemes egy jó töltő már az elején, IMAX B6 pl. ezzel már tudsz tölteni mindenféle akksit és nem tölt túl, figyeli a cellákat. Persze ezekhez a WLtoys-okhoz kapsz töltőt is, inkább több akksit vegyél és ha mész repülni akkor viszel mondjuk 4-5-öt, az egyszerre elég.

Banggood csak 25usd felett ad követési számot, de ez alatti csomagokhoz is vehetsz 1.5usd körüli áron.

(#1170) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, egy kis segítségre lenne szükségem. Ilyen akkuval találkoztatok már? Hol tudnék hozzá töltőt venni? Egy RC kocsiba való, de sajnos az eredeti töltő elkeveredett már rég.

(#1171) Peaceliker válasza Chosen (#1170) üzenetére


Peaceliker
őstag

12 voltos "bmilyen " adapter, ami 70-210mA t ad le.

"Oh my Goa'uld!"

(#1172) Chosen válasza Peaceliker (#1171) üzenetére


Chosen
addikt

Tudnál linkelni párat? Kerestem, de nem találtam sajnos ilyen csatlakozóval.

(#1173) Minstrel válasza Chosen (#1172) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem is nagyon fogsz, szerintem cserélj csatlakozókat az autón és az akksin is, aztán majd a töltőn is ha találsz.

(#1174) Peaceliker válasza Minstrel (#1173) üzenetére


Peaceliker
őstag

+1
De most nezem azt a csatit. Mire a 3. szal?? 2x6v ra lenne elosztva?

"Oh my Goa'uld!"

(#1175) sbazsi


sbazsi
veterán

Nem teljesen idevágó téma, de más topicot nem találtam.
Adott egy ilyen játék.
Namost ennek a vonatja bedobta az unalmast. Van itt valaki, aki meg tudná javítani, vagy tudtok tippet, hogy hol érdemes érdeklődni? (persze esszerű árak között :) )

[ Szerkesztve ]

(#1176) Peaceliker válasza sbazsi (#1175) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mozdonyt szetszedted? Mi van benne, mi halt meg? Valszeg csak moci csere. Kb nem tudom elkepzelni, hogy mas is legyen benne :D

"Oh my Goa'uld!"

(#1177) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Cikk a drónokról.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1178) tvamos válasza Dr.Zoo (#1177) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy latom, jo Magyar szokas szerint megint sikerul tulloni a celon.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1179) sesshou


sesshou
senior tag

Nemrég eldöntöttem hogy össze rakok magamnak egy low cost quadcoptert for fan.
A terv hogy szépen lassan ahogy a pénztárcám engedi beszerzem a darabokat és fokozatosan felépítem tehát az egyben megvásárlás nem jön szóba.

Eddig két helyen néztem a darabokat(amiket ismerek ilyen tekintetben) a Hobbyking(Jók az árak de darabonként sokat nyom a posta) és az ebay(magasabbak az árak).
Láttam hogy bangood on is árulnak alkatrészeket de azokat egyáltalán nem ismerem.
Konkrétan egyenlőre csak az itt felsoroltakat : [link]
Ti honnan szoktatok ilyesmit rendelni? van olyan oldal amit még érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#1180) Minstrel válasza sesshou (#1179) üzenetére


Minstrel
senior tag

Inkább for fun, bár a for fan is jó :D

Ha nem egyszerre rendeled a cuccokat akkor jobb lesz a banggood, majdnem ugyanolyan árak, mint hk, de nincs postaköltség és 25usd felett adnak követési számot is. Most éppen 8%-os kupon van a játékok is hobbi kategóriában, szóval mindenre ami Neked kell. Egyedül az akksikat kellene majd HK-ról, mert van holland raktáruk és onnan nem hajóznak az akksik 5 hétig, mint kínából.

Az se rossz amit linkeltél, de ha megtetszik akkor úgyis már kamerát akarsz rá tenni meg még kitudja mit, úgyhogy érdemes inkább erősebb és kicsit drágább dolgokat venni.

Váz: [link1] [link2]
Motorok: [link]
Szabályzó: [link 25A vagy 30A]
Vezérlő: Ez olcsóbb ebay-en [link]
Propeller: [link]

Szabályzóbó és motorból jó ha van plusz egy darab, propellerből plusz egy garnitúra.

(#1181) sesshou válasza Minstrel (#1180) üzenetére


sesshou
senior tag

Kábeleket és csatlakozókat érdemes inkább itthon beszerezni?

(#1182) sesshou válasza Minstrel (#1180) üzenetére


sesshou
senior tag

Azt kellet észre vennem hogy legtöbb helyen ahol quadcopter építésről beszélnek sosem említik külön az aksit a darabok között.

Azok mennyibe kerülnek és meddig szokták bírni.(közép alsó kategória) Érdemesebb több kicsit vagy egy nagyobbat venni esetleg ha hosszabb menet időt akarok?

(#1183) Minstrel válasza sesshou (#1182) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kábeleket meg csatlakozókat is rendeld kintről, itthon kétszeres áron vannak, csak azokat elfelejtettem linkelni. Végül is kell 10db szervókábel(apa-apa) és egy XT60 csatlakozó amire az akksit csatlakoztatod. Meg egy ilyen kis panel amire ráforrasztod a szabályzókat és az előbb linkelt XT60-ast. Nézz meg pár egyszerűbb quadcopter építési videót youtube-on.

Akksi sokféle van, kezdőknek ajánlott a Zippy vagy Turnigy [link]

Amiket leírtam ahhoz választhatsz 3 cellás (3S) akksit 2200mAh-tól kb. 5000-ig. A repülési idő a az ampertől függ, az én 1,3kg-os gépem 3000mAh Zippy akksival átlagosan 10 percig bírja, de ez csökkenhet ha manőverezel stb., lebegés néha megvan 12 perc is. Meg akkor már kell egy töltő is, legolcsóbb és jó az IMAX B6.

(#1184) sesshou válasza Minstrel (#1183) üzenetére


sesshou
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#1185) jozsi252 válasza sesshou (#1179) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Én HobbyKing-ről szoktam, ott van a legnagyobb választék, illetve nem utolsó sorban a legjobb árak is. Úgy vélem hogy HK-n is megtalálod a neked való dolgokat. A lényeg hogy a Holland raktárból kell rendelni, és úgy itt van pár nap alatt. Én legutóbb akksikat meg lipo safe bag-et, meg pár kis kacatot rendeltem, GLS-el jött, és itt volt 4 nap alatt. Ja és a szállítás 11.35$ volt ha jól emlékszek.

Turnigy meg Zippy akksik jók nagyon. Én Phantomba használok Turnigy-t meg gyárit is, és ugyanannyit tudok vele repülni. Minimum 25C-s akksit vegyél, ez olyan 10 EUR környéke ha 2.2Ah veszel. Ahogy közeledünk egyre jobban karácsony fele, úgy fog nőni a szállítási idő. Szóval most ezért is érdemes HK Holland raktárból rendelni cuccokat.

Hogyha megadsz egy pontos árat hogy meddig lehet elmenni, akkor többet tudunk mondani hogy miből mit vegyél.

iPhone 13 Pro Max

(#1186) sesshou válasza jozsi252 (#1185) üzenetére


sesshou
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Pontos ár nincs de havonta olyan 5-7 ezret tudok rászánni ezért csak naaaagyon lassan lesz megépítve.
Amit most vettem meg az a keret és majd így haladok szépen lassan. persze ha úgy alakul néha nagyobb befektetésekkel. ebből kifolyólag akár 100 ezerig is el tudok menni csak úgy sokkal lassab lessz :) .

(#1187) tvamos válasza sesshou (#1186) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz az LCD-hez, esetleg jo lehet egy ilyesmi: CC3D Flight Openpilot Controller.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1188) sesshou válasza tvamos (#1187) üzenetére


sesshou
senior tag

Úgy tudom hogy az lcd az a finom hangolásokhoz kell.
és ahogy a videókat elnéztem néha azért szükség is van rá.
LCD nélkül hogyan lehet finom hangolni ez a ketyerét? Vagy itt nincs rá lehetőség?

(#1189) Minstrel válasza sesshou (#1188) üzenetére


Minstrel
senior tag

Pc-n usb-vel összekötve. Nekem is épp ma jött egy ilyen vezérlő banggoodról, 10 nap alatt ideért. Eddig én is kk1.5-öt használtam.

(#1190) sesshou válasza Minstrel (#1189) üzenetére


sesshou
senior tag

És megéri ez az árkülömbség azt hogy mindíg pc re kelljen kötni beállításokhoz?
Vagy másban is eltér a két vezérlő az LCD panelt leszámítva?

(#1191) tvamos válasza sesshou (#1190) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gondolom a tomege...
Amugy 23USD v.s. 13GBP nem szamottevo kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1192) Minstrel válasza sesshou (#1190) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nagyon dicsérik, hogy milyen jó, én is ezért vettem, mert kíváncsi vagyok rá, meg ehhez már lehet gps-t is csatlakoztatni. Szerintem vedd nyugodtan a KK2-öt, az pont jó elsőre, tanulgathatod a dolgokat vele, LCD-n állítasz és azonnal felszállhatsz, látod melyik beállítás milyen hatással van a repülésre.

(#1193) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Vettem egy Traxxas E-revo-t, eddig kétszer játszottam vele, nagyon pörgött ahogy kell, most meg beindítottam és alig akar menni :F :Y Az akksi fel van töltve

Lehet hogy az volt a gond, hogy nem volt bent a szobában, hanem a teraszon ami fedett, de kb 15 fok van ott?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1194) tvamos válasza enginev3.0 (#1193) üzenetére


tvamos
nagyúr

E-Revo... :C :C Az 1/10, vagy az 1/16-os?
LiPo, vagy NiMh?

Amugy ne hagyd a geppen az aksit, az lehet gond.
Az sem tesz neki jot, ha mostanaban volt hidegebb is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1195) enginev3.0 válasza tvamos (#1194) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az akksit benne hagytam egy éjszakára, bár ki volt kapcsolva :s
Amúgy 1/16, 30k-ért vettem, két akksival, jobb szervokkal, doboz, és minden tartozék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1196) tvamos válasza enginev3.0 (#1195) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne hogyd ugy, lemerulhet. Szet kell huzni a csatit!
Nekem Rally van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1197) enginev3.0 válasza tvamos (#1196) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rendben köszi :) Csak azért vettem mert unokaöccsemnek van egy slash vagy mi, és mondom majd néha játszunk , mert sosem adta oda az övét :D (8éves, én meg 20 fölött) ;]
Megnézem majd azt a Rallyt otthon :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1198) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na megvan, az a baj, hogy játszottam ezzel a Thorrtle trimmel a kormányon, amivel fogalmam sem volt igazából, hogy mit állítok, és annyira eltekergettem, hogy alig ment :D Már csak rá kéne jönni az optimális beállításokra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1199) sesshou válasza Minstrel (#1192) üzenetére


sesshou
senior tag

Távirányító nal mit kell nézni?

(#1200) Minstrel válasza sesshou (#1199) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezt vedd, vagy ha drágának találod akkor ezt. Ezeknél olcsóbbat/gyengébbet nem igazán érdemes. Lehet itthon is találsz használtat 20.000 körül, rcmodellfórumon szokott lenni néha.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.