Hirdetés
- potyautas: Nóta állj!
- Amazon Kindle JailBreak
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- pechman8: 300B vs. GU50: a Herceg és a Koldus
- Garry84: Sumák aprós?
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- SzDavid99: Van 20 perced? Akkor tanulj meg koreait olvasni!
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- antikomcsi: Való Világ: A piszkos 12 - VV12 - Való Világ 12
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Azért meg kell hagyni, Liznek megint nagyobb az arca a kelleténél. Egyik fórumozó felhozta, hogy jó dolog a nyílt forráskódúvá tevés, csakhogy a valódi műveletek a gpu blob-ban történnek (zárt bináris firmware). Tehát azzal nem mennek sokra, ha wrapper függvények kódját megkapják, amik csak a zárt binárist hívják meg, más műveletet nem végeznek. Hozott egy példát is az egyik fájl 471-es sorától kezdődő függvénnyel.
Szóval nem olyan nagy dolog ez a bejelentés, közel sem olyan nagy előrelépés, mint ahogy a marketinget nyomatják vele kapcsolatban.
A terelés kapcsán emlékezteti a srác, hogy ne feledje kivel beszél (tegra, mali gpu működésének visszafejtői és az amd-vel dolgozott a driverük megnyitásán... stb stb..).
Persze erre még Liz sértődik be
Még jó, hogy szakemberek is vannak az alapítvány közelében, akik értik miről van szó. Alapvetően nem vagyok kárörvendő, de ez esetben örömmel láttam, hogy valaki helyretette az általában végtelenül arrogáns Lizt.Másrészt ha minden igaz, az FSF követelményeinek nem felel meg teljesen a jelenlegi firmware megoldás, mert gyakran cserélődik, nem pedig fixen a hardverbe égetett
Erre valaki fel is hozta, hogy miben más ez, mint ahogy a radeon drivernél megoldották a zárt bináris leválasztását.
Ettől függetlenül, azt hiszem tényleg előrelépés lehet a grafikus felületek sebességében ezáltal.
(#3064) szabi__memo:
azt a bináris rész kezeli, szóval nem lesz szabadon használható ezután sem bármilyen codec amit a hardver támogathat. Viszont talán az omx api problémáit jobban tudják kezelni, ha többet látnak belőle.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC - i5 14600k, RTX 5060 + Garancia
- HP ProDesk 600 G4 DM Mini PC, I5-8600T, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Wifi, Bluetooth, Win 11, Számla, 2
- Lenovo Thinkcentre M710s SFF PC, I5-7500 CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, 2 év garanc
- Elado gamer pc
- Gamer PC - R5 3600, RTX 2060S és 16gb RAM + GARANCIA
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Apple iPhone 16 Pro Max Desert Titanium Titán dizájn, Pro kamera, 120 Hz ProMotion,90%,3 hó gari
- Xiaomi Mi 11T Pro 5G 256GB // Számla+Garancia//
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest