Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#9651) SalvadorLynx válasza HUfantom (#9650) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Ezt meg tudtam csinálni, de mint írtam gyorsabb nem lett. A furcsa nekem az volt, hogy a biosban ahci módban vannak a vinyók és nem raidben.

(#9652) HUfantom válasza SalvadorLynx (#9651) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Igyekszem eloszlatni a kételyeket...
Biosban csak akkor kell RAID-re állítani amikor az alaplapi RAID vezérlőt használod. Ebben az esetben mindkét merevlemez tartalma elvész és kapsz egy új diszket a Windows nem is látja egyben. Max a kezelőprogram felületén láthatod....

Ha a Windowsra bízod akkor a hardverek semmit sem fognak tudni erről, mivel minden az operációs rendszer szinten zajlik...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9653) SalvadorLynx válasza HUfantom (#9652) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Tehát ha az alaplapi raid vezérlőt használom, akkor a windows nem látja majd? Linux, vagy valamilyen más op rendszer látná?

(#9654) SalvadorLynx válasza SalvadorLynx (#9653) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Ha alaplapi raid vezérlőt használok, akkor az más implementációt is eredményezhet, vagyis gyorsulhat az olvasás?

(#9655) Nisida válasza HUfantom (#9652) üzenetére


Nisida
aktív tag

De miért nem látja a windows az alaplapi RAID-et? Nekem a 7-es simán probléma nélkül fút. A 8.1-essel van probléma ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#9656) kocsislevi válasza radi8tor (#9645) üzenetére


kocsislevi
csendes tag

Szia

Tettem fel új Win10-et, új Intel Rapid St.T.-st stb, de nem oldódott meg a helyzet. Továbbra is egyben látja a Windows az arrayeket, nem külön külön driveként, de formatálni akarja mindenképp, a lemezkezelőbe belépve meg inicializálni szeretné. Egyébként a Lemezkezelő soraiban mindkét RAID arrayt egyben látja, de kétszer is szerepel mindkettő: egyszer úgy, hogy nincs inicializálva, alatta meg úgy, hogy "RAW" és egészséges partíció D: és E:

Biosban ha az EZ Tuning Wizarba megyek aho a RAID beállítások vannak ez fogad:

Change AHCI to RAID
Do you want to enable RAID?
Note:
1. The SATA mode will change to RAID and will restrat your PC instantly to take effect
2. Changing SATA mode may cause the existiing operating system boot failure and cannot be recoverably
3. EZ Tuning Wizard supports RAID configuration in UEFI mode only

Erre nem mertem eddig Igent mondani

Ha bemegyek a BIOSban az "Advanced/PCH Storage Configuration" menübe, ott látom hogy a RAIDben részt vevő lemezek "SATA Controller 1 Mode Selection" sora "AHCI"-ra vn állítva (bár biztos, hogy én nem nyúltam hozzá). Ezt átállítsam RAID-re? Azzal nem fog törlődni minden?

Ha egy lemezként látja a Windows a lemezeket, nem külön külön, akkor az azt jelenti, hogy a RAID Biosban lett létrehozva, vagy rosszul gondolom?

(#9657) kocsislevi válasza radi8tor (#9645) üzenetére


kocsislevi
csendes tag

No, kifaggattam az exemet, valószínűleg amikor meghalt a régi c:\ és a BIOS jött elő neki, ő rányomott "próbaképpen" a Default settings-re így tűnhetett el a RAID. Kérdés, hogy akkor mi lenne a megoldás? Más fórumokon olvasgatva találtam olyan infot, hogy a SATA vezérlőt AHCI-ról RAID-re kell állítani, ugyanazzal a névvel és stripe sizzal beállítni, és a TestDisk-programmal visszaíratni a partíciót. A Név az ahogy a Windowsban ki volt írva az Array? A Stripe size? Biztos, hogy nem emlékszem, hogy anno mit állítottam be.... Az megtudható esetleg valahogyan?

(#9658) HUfantom válasza SalvadorLynx (#9653) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Lehet elértettél valami, vagy rosszul fogalmaztam...........
Tehát ha az alaplapi raid vezérlőt használom, akkor a windows nem látja majd?
Ez így nem igaz. Legrosszabb esetben kell neki az alaplaphoz járó "raid driver" és látni fogja....

Amiről beszélni akartam, hogy a RAID 1 0 10 5 6 .... Stb megvalósítása.
Ha az alaplapi RAID vezérlőre bízod a dolgot akkor a Déli-híd / South-Bridge / ben lévő integrált chip végzi a merevlemezek vezérlését a raid kialakítását és az egész hóbelevancot.
Ilyenkor a WINDOWS / Linux / MacOS lát egy meghajtót ami XY méretű és arra ír és olvas amilyen sebességgel tud.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9659) HUfantom válasza SalvadorLynx (#9654) üzenetére


HUfantom
őstag

A mérésed alapján a windows csak az egyik lemezt használja olvasni mivel nem gyorsult semmit.
TALÁN a alaplapi RAIDben már van ilyen de ez csak TALÁN............

Itt egy Link ahol MACbe tesznek lemezeket és ott gyorsul a olvasás.

MB/sec:
Single drive: 184 write / 181 read
2-drive mirror: 184 write / 198 read
3-drive mirror: 184 write / 271 read

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9660) HUfantom válasza Nisida (#9655) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló! Itt egy link Windwos 7 alatt, hogy néz ki egy RAID 1+0 Mivel alaplapi RAID-el van csinálva a windows mint a bal oldalon is látod egy 3 TB-os tömbnek látja erre jönnek a particiók.

Jobb oldalon viszont Intel RAID eszközével már látni lehet miből hány darab alkotja a tömböt és azoknak külön külön milyen az állapota

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9661) radi8tor válasza kocsislevi (#9657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt a programot kipróbáltad már, amit linkeltem?

Nekem nincs sok tapasztalatom elromlott RAID-el.

⭐ Stella

(#9662) kocsislevi válasza radi8tor (#9661) üzenetére


kocsislevi
csendes tag

Szia, Igen a RaidReconstructor - nem olyan egyszerűen, sok kínlódás után - de visszahozott mindent az egyik, a kisebbik, SSD RAID0-ról, el is kezdtem írni egy leírást, hogy lépésről-lépésre hogyan sikerült. De amikor elkezdtem ugyanúgy megcsinálni a másik RAID0-t, ez már 3x1Tb HDD-ből áll, ezen viszont egyáltalán nem működik, az elsőnél kijárt út :-(. Tippem is van, hogy miért nem talál semmit: az elején csinál egy tesztet, az eső valahány ezer sectorokkal végigpróbálja a lehetséges RAID variációkat, és amelyik értelmes eredményt hoz, azzal a beállítással végzi a visszaállítást. Mivel ezen a 3Tb-os RAID0-n a vágatlan, nyers, 4K-s videók vannak, így szerintem csak olyan óriási fileok vannak a lemez elején, hogy a tesztelt méreten nem talál semmit értelmes filet sem, így el sem kezdni a helyreállítást :-(. Ezen viszont a TestDisk talál (úgy tűnik) törölt partíciót, csak a 3Tb miatt minden próbálkozás 1 napig tart. Még kínlódok vele, de fotózok mindent, biztos, hogy fogok csinálni egy step-by-step leírást végén, hogy mások könnyebben boldoguljanak. Eddig idáig jutottam...

(#9663) Nisida válasza HUfantom (#9660) üzenetére


Nisida
aktív tag

Oké félre értettük egymást.

De egy külsős raid meghajtó kezelőt ahol a meghajtó rendezi le a raid feladatokat meg külön álló tömböknek mutatja, de ott sem lemezenként látom hanem egy írható és egy nem írható "szellem" tömbként. Vagyis a 3 db 2 TB-s lemezekből álló RAID 5-öm 1 db 2 TR írható formázható, particionálható tömb és van mellette egy kb. 1,8 TB "szellem" nem írható, formázható, particionálható , zárt tömb. (valamikor 2-vel ezelőtt azt írtam, hogy 4 db 2TB-s lemezzel 7TB lesz a RAID 5 tömb írható lemezterülete ez hülyeség elnézést. A helyes a 6 TB.)

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#9664) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Alábbi rendszert vettem nemrég:

-Asus M5A97 EVO R2.0 alaplap (sb950 chipset)
-120GB Samsung 650 Series SSD
-250GB Samsung 850 EVO SSD
-2TB WD 3.5" Caviar Green x2

Következő felállásban szeretném használni a fenti konfigot:

2 SSD külön-külön AHCI mode, a 128-as lenne az OS, a 250-es a vdmi rendszerekhez.
A 2db WD Green pedig menne RAID 1-ben.
Ehhez jön még pluszban hozzá, hogy egy DVD meghajtónak kellene IDE módban futnia.

Olvasva az alaplap guide-ját, és az AMD chipset tulajdonságait, ez a felállás nem is tűnik olyan egyszerűen megvalósíthatónak.

Ha a sata 1-4 közötti portokra kötöm a 2 ssd-t, akkor az ahci menni fog. Viszont akkor az asmedia 5-6-os portra kellene kötni a 2 wd-t, hogy ott raidet be tudjak állítani. Viszont akkor ott a dvd író, aminek nincs ide portja, hiszen kilőttem a két meglévő lehetőségem...

Szerintetek hogyan lehetne okosan megoldani, hogy mind a három feltétel (AHCI, RAID és IDE) teljesűljön?

Köszi a segítséget előre is!

(#9665) Osi222 válasza Osi222 (#9664) üzenetére


Osi222
tag

Válaszolok magamnak:

csak a következő felállással lehet RAID módot használni:
Sata 1-4 RAID
Sata 5-6 IDE

Az első négyben a 2-4 porton a 2db WD van raid 1-be kötve, a két ssd pedig külön szingliben fut. Megjegyezném, hogy ebben az esetben TRIM és hasonló OS rendszerben lévő okosságok nem működnek.

Üdv.

(#9666) vlaci79 válasza Osi222 (#9665) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali,
1-4 achi ssd-k és hdd-k rajta oprendszerre bíznni a raid1-t
5-6 optikai meghajtónak.

(#9667) Osi222 válasza vlaci79 (#9666) üzenetére


Osi222
tag

Megfontolom, köszi!
Jelenleg az AMD féle RAID dolgok nem teljesen győztek meg...

(#9668) raczger


raczger
őstag

Mac(ios)-hez milyen külső házat ajánlanátok? Egyáltalán felismer bármilyen házat az oprendszer? Havernak kellene, 2db 2tb-os wd greent tenne bele.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9669) radi8tor válasza raczger (#9668) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a hozzászólást biztosan a RAID topikba szántad?

⭐ Stella

(#9670) raczger válasza radi8tor (#9669) üzenetére


raczger
őstag

Igen, itt találtam néhány ilyen külső házat. Nem értek sajnos a témához, ezért is kérdeztem, lehet, hogy olyat akarok, amit nem lehet, de havernak most is egy hasonló külső házban van 2db hdd-je raidben, de azt már rég kinőtte, így kellene neki még egy mellé.

Igazából neki egy ilyen is jó lenne, de ehhez képest szeretné tudni lenne-e olcsóbban rá valami megoldás.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9671) radi8tor válasza raczger (#9670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt inkább a külső házak topikjában kérdezd meg.
Ez a topik nem ilyen RAID-el foglalkozik. :N

⭐ Stella

(#9672) Munkas


Munkas
aktív tag

Kezd elfogyni a rendszermeghajtóról a hely, ami egy SSD. Arra gondoltam teszek mellé még egyet és a kettőből csinálok egy raid tömböt. Az alaplapon nincs raid.
Tud olyat a Windows, hogy ő kezeli a raid-et? Ha igen, akkor gondolom úgy is megy a dolog, hogy nem kell újra telepíteni.

(#9673) radi8tor válasza Munkas (#9672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amit te szeretnél az nem kivitelezhető. :(

⭐ Stella

(#9674) brd válasza Munkas (#9672) üzenetére


brd
nagyúr

A Windows sajnos bootolni a saját RAID-jei közül csak RAID1-ről tud (az utolsó infóim szerint), ez egyszerűen meg is oldható lenne, de ez neked nem segít, mert annál tükröződik az adat, nem összeadódik.

The only real valuable thing is intuition.

(#9675) Munkas


Munkas
aktív tag

Kösz! Ettől tartottam én is. Végül is az sem baj, ha berakom a másik mellé, aztán átlinkelem az user könyvtár alatti mappákat, csak a raid elegánsabb lett volna.

(#9676) radi8tor válasza Munkas (#9675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz le kell gyalulni a rendszert.

⭐ Stella

(#9677) brd válasza radi8tor (#9676) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell, csak nem biztos, hogy megéri a ráfordított időt. Na meg a topictársnak ahhoz egy RAID-vezérlő is kellene. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#9678) daveh


daveh
tag

Sziasztok!
Sajnos elég nagy bajban vagyok, hátha valaki tud nekem segíteni..
Van egy Gigabyte P55A-UD4 lapom, nos ehhez most újítottam egy SSD-t,
értelemszerűen a Sata3-ra akartam rakni a gyorsulás végett, de sajnos semmivel nem lett gyorsabb.
Folyamatosan ,,AHCI BIOS NOT INSTALLED" felirat volt az oprendszer indulása elött..

Biosba mindent ahci-ra állítottam, de az eredmény ugyanaz volt.
Addig addig piszkáltam, még egy alkalommal elfelejtettem lehúzni a már jól bejáratott 1TB-os "hagyományos" vinyómat (amin a jelenlegi rendszer futott) aztán betévedtem ebbe a SATA RAID CONFIGURATION menübe is, amit hát nem igazán értettem, de addig nyomkodtam még csináltam valami virtual disket, amit aztán töröltem is gyorsba... Nos, azóta sajnos az összes adatom elveszett, évek munkája ment kárba :(

Tudom, aki nem ért hozzá, ne nyúlkáljon ilyenekhez, de hátha valakinek van egy építő jellegű ötlete, hogy visszanyerjem az adataimat valamilyen módon..
Válaszotokat előre is Nagyon Köszönöm!

(#9679) radi8tor válasza brd (#9677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, alaplapon nincs raid. Valóban. :R

⭐ Stella

(#9680) Honkydoo válasza daveh (#9678) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

A következővel próbálkoznék:
1. csinálnék egy blokk szintű image-t a meghajtóról, olyan programmal ami szigorúan csak olvas
2. Mindenképpen a kész imageről próbálnám visszanyerni az adatokat valamilyen programmal

Vagy rábíznám az egészet egy szakemberre.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9681) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Egy Dell T20-ban RAID1 tömbön Win szerver üzemel (alaplapi Intel Rapid Storage kontroller), és áramszünet + félresikerált Windows Update után nagyon lassan megy minden, kiderült, hogy az Intel Rapid Storage Technology "ellenőrzés és javítást" kezdett a tömbön.
Ilyet már láttam többször, viszont olyat, hogy 64 óra alatt csak 25%-ig jut (hétvégén, nyugalomban, szerver használaton kívül volt), olyat még nem. A lemezeket (2x2TB) normál állapotúnak mondja, semmi hiba rajtuk.
Van tapasztalata valakinek, lehet ez a "tempó" normális? Van-e módszer a "felgyorsítására"?
Illetve, hogy ez az "ellenőrzés és javítást" egyenlő a RAID újraépítésével? BIOS-t nincs módom megnézni, így nem tudom, hogy tört RAID tömbnek jelölné-e meg ott...

:R

[ Szerkesztve ]

Linux for human beings

(#9682) brd válasza fulcrum (#9681) üzenetére


brd
nagyúr

Sorban:
- lehet normális, és azt, hogy ott nálad normális-e, nem biztos, láttál olyasmit a kontroller programjában, hogy egyes műveleteket (pl. Rebuild, Consistency check, ilyesmi) milyen gyorsan csináljon (%-os értékek szoktak lenni, és alapból olyan 30%-ra szokták állítani)?;
- ha az előző pontban írt az oka, akkor van, egyébként nem nagyon;
- igen és nem. :) alapvetően csak ellenőriz (tehát olvassa mindkettő lemezt), de ha eltérést tapasztal, akkor a RAID vezérlő szerint frissebb lemezről átmásolja az adatot a másikra, hogy ugyanaz legyen mindkettőn.
Mennyire biztos egyébként, hogy nem használta a server a lemezeket? Mentés, hétvégén dolgozó kolléga?

The only real valuable thing is intuition.

(#9683) fulcrum válasza brd (#9682) üzenetére


fulcrum
tag

- mentést és update-t kézzel kikapcsoltam, nem ment 72 órája,
- hétvégén, mint fájlszerver nem volt használatban, csak mint DHCP osztott pár IP címet, az minimális használat szerintem,
- Intel kontroller alapbeállításon van, nem konfiguráltam sehová :F
- 27%-on áll most, annyi változott, hogy nemrég talált és javított egy hibát... több infót nem ad.

köszi :R

Linux for human beings

(#9684) daveh válasza Honkydoo (#9680) üzenetére


daveh
tag

Ömm, kicsit egyszerűbben? :) :D

(#9685) Honkydoo válasza daveh (#9684) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ment privát.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9686) arthur3d


arthur3d
tag

Sziasztok,

Egy kis otthoni kiszolgálót szeretnék épiteni. Az otthoni gépeket (asztali gép, laptop, médialejatszó) lenne hivatott kiszolgálnia. Raid5-öt vagy raid6-ot érdemes-e épiteni 6db HDD-vel? Továbbá, milyen gépet elegendő alá tenni? Úgy gondolom egy i5-ös proci 8GB rammal elég lenne, de nincs ilyesmi tapasztalatom.

Előre is köszönöm. :R

...

(#9687) HUfantom válasza arthur3d (#9686) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!

A RAID 5 vs RAID 6 kérdése annyi, hogy 6 winyóból mennyit akarsz adatnak és hibatűrésnek.
Gondolom nem kell magyarázni a 4 adat 2 paritás és a 5 adat 1 paritás lemezek elosztását.
Mondjuk ha a szoftver engedi akkor inkább RAID Z vagy RAID Z2-t ajánlanám...

A milyen gép inkább a felhasznált szoftvertől függjön. Gondolom nem csak 1 osztott meghajtóként akarod használni a tömböt, így először válasz szoftvert hozzá és az majd megszabja miből mennyi kéne....
Itt van pár felsorolva.
Ebben nem vagyok nagyon otthon én FreeNas-t fogok építeni annak 16+ GB ram és jó erős proci kell

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9688) arthur3d válasza HUfantom (#9687) üzenetére


arthur3d
tag

Köszönöm a gyors választ. Fedora Server lesz rajta. A multimédia kiszolgálás mellett tömörítetlen 32bit-es 4K-s képszekvenciákat is jó lenne ha minél gyorsabban továbbítana. Fölmerült még bennem a Raid10 ötlete is, csak ott ugye 50%-os a terület.

...

(#9689) Wolfy_


Wolfy_
tag

Sziasztok!

van egy problemam RAID/SSD/Windows temakorben.
elhataroztam, hogy RAID1-esiteni akarom a dolgokat itthon. ugy gondoltam, hogy a gepbe veszek 2 egyforma SSD-t, RAID1-et csinalok beloluk es a felere Ubuntut, a masik felere pedig win10-et rakok. az alaplapom egy Asrock 970 Extreme3, vettem 2 db 128 gigas Adata SP920 SSD-t (a gepben eddig volt mar egy 30 gigas Kingston es egy 64 gigas crucial SSD.

a BIOS-ban atallitottam a SATA modot RAID-re, remekul megcsinaltam a RAID1 kotetet, az Ubuntut gond nelkul fel is tudtam tenni. viszont a windows 10 installer sehogy ne akarta latni a kotetet. azota csinaltam mar sok probat es a mar meglevo windows7 es a win10 install is csak akkor latja az SSD-ket, amikor a SATA mod AHCI-ra van allitva. (a masik 2 SSD latszik RAID modban is a legujabb AMD RAID drivert felraktam win7 ala, win10 installnal meg alapbol is).

szerintetek van valami esely ra, hogy valahogy eszleljek a windows-ok ezeket az SSD-ket is az alaplapi vezerlovel?
ha az AMD-s RAID vezerlovel nem tudok zoldagra vergodni, akkor mondjuk egy PCIe-s SATA RAID vezerlot erdemes lehet venni? Egy Marvell 88SE9128-t neztem ki, az gondolom hasonlo kategoria mint az alaplapi vezerlo. Ezzel szerintetek jo lehet?

Minden tanacsnak orulok, elore is kosz!

[ Szerkesztve ]

(#9690) brd válasza Wolfy_ (#9689) üzenetére


brd
nagyúr

Meg kellene adni (pendrive, másik HDD, amit lát a telepítő, vagy ráírod a DVD-re) a RAID vezérlő driverét a telepítőnek, azon a képen, ahol a telepítés helyét választod ki. A drivert a vezérlő gyártójának honlapjáról tudod letölteni (ha jól látom ez az), és a telepítőnek olyan formában kell, hogy látsszanak az .inf file-ok a könyvtárban, amit megadsz neki.

The only real valuable thing is intuition.

(#9691) Wolfy_ válasza brd (#9690) üzenetére


Wolfy_
tag

igen, a telepitonel betoltottem ezt, a gepben levo vinyo felporog, de a listaban nincs tole valtozas.
a meglevo win7 ala pedig feltettem ugyanezt a drivert - igy volt hajlando egyaltalan elindulni (a crucial ssd-re van rakva) es nem kek halalba halni boot kozben. szoval sajnos az a driver ugy nez ki nem segit.

[ Szerkesztve ]

(#9692) brd válasza Wolfy_ (#9691) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor esetleg keress az AMD oldalán frissebbet, esetleg régebbit a vezérlőhöz (chipsethez).

The only real valuable thing is intuition.

(#9693) Wolfy_ válasza brd (#9692) üzenetére


Wolfy_
tag

kicsit keresgeltem meg es azt lattam, hogy az SB950-es AMD chipsetnek tobb Crucial SSD-vel is problemaja van RAID modban. mivel az altalam vett Adata-ban is ugyanolyan Marvel chipset van, ez nem sok joval kecsegtetl.

a fent emlitett Marvel fele RAID vezerlovel amugy van valakinek tapasztalata?

(#9694) Osi222 válasza Wolfy_ (#9693) üzenetére


Osi222
tag

Nem ajánlom amd raid használatát, nekem is meggyűlt vele a bajom. Picit feljebb olvashatsz a mizériámról.
Én most jelenleg a win10-en belüli tükrözést (aka RAID1) használom, így semmi panaszom nincs, és az ssd-k is jó 20%-al gyorsabbak. Alaplaphiba esetén is lényegesen könyebb helyrehozni a tömböt, nem kell egy az egyben ugyanolyan deszka után kutakodni.

(#9695) pschio válasza arthur3d (#9686) üzenetére


pschio
őstag

Én 6 lemezzel RAID50-et javasolnék.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9696) arthur3d válasza pschio (#9695) üzenetére


arthur3d
tag

Köszi szépen, ki fogom próbálni.

...

(#9697) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

ZyXEL NAS520 vásárlása előtt állok. A kérdésem, hogy ha tükrözni szeretnék majd, akkor ki lehet választani, hogy konkrétan milyen mappákat tükrözzön a NAS, vagy csak teljes meghajtót lehetséges tükrözni?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#9698) pschio válasza Anubis_9 (#9697) üzenetére


pschio
őstag

szia!

Csak teljes meghajtót.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9699) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valamilyen RAID kártya összehasonlító teszt vagy diagramm, adatlap, stb? Úgy értem az olcsó 3000-től a százezrekig.

Arra lennék kíváncsi, hogy ár/ érték arányban mi mutatható ki bennük teljesítmény szempontjából.

Továbbá alaplapi kontra PCI-E vezérlők tesztje ?

Bónusz kérdés: Van egy Asus M5A99FX PRO R2.0 alaplapom amivel egy RAID 0-ás tömböt használok. Az létezik, hogy a működéséhez bekajál a rendszer memóriából ?? (nincs integrált VGA!)
Ugyanis a bios még jól detektálja a ram méretét de a windows alatt már pár száz megával kevesebb van.

Előre is kössz a válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

(#9700) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Ha valakit érdekel hogy mi a tapsztalat az alábbi konfoggal, szívesen elmesélem. Nagyonalakban:
- DELL PERC 6/i valódi RAID kártya (Ebay-ról, kb 9eFt)
- 4 db mezei WD GREEN winyó RAID-5 ben
- 4 év stabil működés, pedig volt már minden crash, áramszünet, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.