Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#9051) *Ropi* válasza Mbazsika (#9050) üzenetére


*Ropi*
félisten

DVD-n (bármilyen optikai médián) tárolt backupban nem bíznék. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9052) Mbazsika válasza *Ropi* (#9051) üzenetére


Mbazsika
tag

2 példány, különböző márkájú hordozóra (+nyilván a raid tömb a NAS-ban).
Otthoni iszonyok között ennél sokkal többet nem tehetek :D

(#9053) HUfantom válasza soldi3r (#9049) üzenetére


HUfantom
őstag

Én a két kicsit RAID 1 be, hogy sose álljon le a rendszer.

A maradékot meg a fent említett megoldások közül válasz egyet....
RAID 5 és RAID 1+0 -ára van lehetőséged.
Elmondtuk, hogy a RAID 5 ugyan bizonytalanabb egy kicsit de kapsz 3 diszket. RAID 10 gyorsabb egyszerűbb de be kell áldozni 2 diszket.....

RAID 5 1 diszk buktát bír el, a RAID1+0 szelektív módon kettőt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9054) *Ropi* válasza Mbazsika (#9052) üzenetére


*Ropi*
félisten

Másik HDD-re is írhatod: sokkal helytakarékosabb, mint a DVD-k. Én már 5 éve leálltam a DVD-re backupolással, amikor egyszer kerestem valamit és olvashatatlan volt a lemez...Meg még jópár, ami abban a szériában volt. Szerencsére már akkor is voltak HDD-s mentéseim (földrajzilag máshol), de csak a DVD volt a kezem ügyében. A DVD-re mentés nagyobb eséllyel éli túl (jól csináltad), ha különböző gyártók lemezeire van kipörkölve, hogy minimalizálva legyen a szériahibából adódó meghibásodás.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9055) soldi3r válasza HUfantom (#9053) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Masra nem hasznalnam, 1 halozati adatbazis kezelo program futtatasara. Ugyhogy bealldoztam a 4db 146gigas lemezt 1+0 -ra. A masik kettot vagy kiszedem, vagy csinalok belole magamnak egy FTP-t :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#9056) HUfantom válasza Mbazsika (#9050) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát 3TB-t áttolni még fénykábelen is szép teljesítmény, nemhogy egy sima kábelen kb 100MB-secel...
Eltart egy darabig...

Megnézném ki akkora szamaritánus, hogy máshoz elmegy és segít neki backupolni ingyééé...
Mert azért szóra kölcsönadni két akkora winyót vagy az egész napja kiesik...

Neten áttolni csak Digi engedné az üvegszálon... de az is egy örökkévalóság.
Elég lehetetlen helyzet.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9057) janos666 válasza soldi3r (#9055) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem azokról futtatod az OS-t egy másik RAID-1 tömbről?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9058) soldi3r válasza janos666 (#9057) üzenetére


soldi3r
veterán

~3 gep dolgozik az adatbazisbol szinkronban. Nem gyorsabb igy?

E30 (oo=[][]=oo)

(#9059) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni.
2 vinyó bekerül a gépbe és raid 0-t szeretnék belőlük csinálni.
Jelenleg van benne egy ssd C:
caviar blue D:

Ezt a 2 meghajtót nem szeretném beleépíteni a tömbbe c marad c-nek:) a d meg backup a nagyon fontos adatoknak 150Gb video,kép.

Asus sabertooth p67 lapom van, utánaolvastam inteles sata3-as csatira dugjam a 2 új vinyót.

Kérdés biosban kell e valamit állítanom vagy elég ha csak az intel rapid storage progiban megadom a 2 vinyónak hogy mi legyen velük.

(#9060) Boyz


Boyz
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, már a könyökötökön jön ki a raid 0, de mégis...
Adott az ASUS M5A99FX PRO R2.0 lapom, amihez most sikerült szerezni egy második 120 gigás Samsung 840 EVO-t.
Korábban olvastam, hogy az AMD is megoldotta raid 0 alatt a TRIM támogatást, így belevágtam. UEFI-ben raid beállítva, majd a tömb létrehozva. Win 8 telepítése után (ASUS oldaláról letöltött raid driverrel)viszont -bármelyik tesztprogrammal nézve- nem működik a TRIM.
Akkor az AMD mégsem oldotta meg a problémát, vagy valamit elszúrtam?

(#9061) janos666 válasza Boyz (#9060) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán nem minden AMD chipset-tel működik, és BIOS-t tekintve semmiképp sem visszamenően (tehát lehet, hogy a 990FX-el egyáltalán nem támogatott, és ha igen, akkor is frissíteni kell az alaplapi BIOS-t, de még akkor is lehet, hogy konkrétan az ASUS és/vagy konkrétan ennél az alaplapnál erre lusta volt, hogy kiadjon egy BIOS-t a friss SATA firmware-el, ami már tudja ezt).

Amúgy pedig próbáld letölteni a drivert közvetlenül az AMD-től, az frissebb szokott lenni, mint a gyártók csomagjai (főleg régi alaplapoknál).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9062) Boyz válasza janos666 (#9061) üzenetére


Boyz
csendes tag

Telepítés előtt mindent frissítettem, a bios asszem valami március végi. A driver-re meg azt mondta az AMD diagnosztikája, hogy nincs frissebb.
Akkor ezt most lehet buktam.

(#9063) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!
Adott, 6db WD 1TB HDD, RAID_5-be kötve egy RocketRaid 2320 vezérlővel.

1-2 hete elkezdett belassulni a gép, főleg induláskor, a win7 logó kb.10 percig van, utánna indul el. 3 napja a CHKDSK is lefutott és ott láttam, hogy javításokat csinált. Most belementem a RAID vezérlő managger programjába és ott látom, hogy a 3-as sloton lévő HDD-n 33 badsector van, a többi OK!
Végignéztem a logfilokat és csak ezzel a HDD-el van a probléma hetek óta javítások vannak rajta!

Mi a javaslat? Ilyenkor mit kell csinálni és hogyan?

Nagyon idegesítő, mert videót vágok és eléggé visszafogottan működik így a gép, a megszokott sebesség és tempóhoz képest lóf@sz...

Köszönöm előre is a segítséget!

www.windydigital.hu

(#9064) HUfantom válasza szelesjanos (#9063) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ha bad sectoros akkor annak lehet, hogy sanyi...

Megpróbálhatod kivenni a tömbböl majd low level formattal talán olvashatóvá tudja tenni újra, de ez kevésbé valószínű...
Inkább szerezni kell egy új winyót amit beépítesz a tömbbe a rossz helyére.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9065) szelesjanos válasza HUfantom (#9064) üzenetére


szelesjanos
tag

De azt csak símán fizikailag csere és a vezérlő elintézi a többit? Felépíti újra a struktúrát?

www.windydigital.hu

(#9066) telefonfulke


telefonfulke
tag

Sziasztok!
Fotós vagyok, és biztonsági mentéshez, archiváláshoz keresnék vmilyen külső raid megoldást.
A lényeg a hosszú távú, nagy adatbiztonság lenne, a sebesség, cipelhetőség nem érdekes. Az ár viszont fontos szempont. :)
1 vagy 2 TB elég lenne. 3,5 vagy 2,5"-os rendszer is jó lehet.
Lehet egyben gyárilag is, de szívesen legózom is ha kell. Milyen rendszerből tudnám ezt a legjobb a legjobb áron kihozni?

[ Szerkesztve ]

(#9067) larryking


larryking
senior tag

Üdvözletem!

Lenne egy IBM ServerRaid br10i SAS3082e-r kártyám, amit a pcie16 slotba rakva 2 db led világít, lemezeket járatja, viszont a lap nem látja. Hogyan lehetne munkára bírni. 2 db lapban próbáltam ugyan ez a helyzet. Persze egyik sem szerver lap.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9068) HUfantom válasza telefonfulke (#9066) üzenetére


HUfantom
őstag

szelesjanos
Kéne lenni valaminek hozzá amiben leírják, hogy lehet diszket cserélni.
Sajnos otthoni rendszerekkel nincs gyakorlati tapasztalatom, így nem akarok hülyeséget mondani.

Ipariban a működő gépből tépem ki a pirosan világító winyót kazistúl ami megy az égetőbe és jön helyette az új.
Némely IBM-nél szólni kell a szoftvernek, hogy ez fog következni, de általában automata az egész.
Látja, hogy új azonosítós winyó van és már csak órák kérdése míg amőbaszerűen magába olvasztja az új diszket...

larryking
Számítógép indulásakor, kéne lennie egy + képernyőnek vagy + soroknak amikben benne lesz, hogy XY gombot nyomkodd meg és belép a kártya bios-ába. Ott miután létrehoztál valamilyen konfigurációt akkor meg fog jelenni a oprendszer alatt.

és végül de nem utolsósorban:
telefonfulke
Ha legózni is hajlandó vagy akkor igazán olcsón is ki lehet hozni, más kérdés mennyire fog tetszeni a végeredmény. Két darab X nagyságú winyot be lehet kötni bármibe. A kérdés inkább ár/érték/design oldalon jelentkezik.

----Most veszel egy akármilyen NAS-t. Kerül 35-50 forintba diszkek nélkül. Kicsi, designos, általában tud több funkciót, veszel bele 2db 2TB winyót összesen kb 75-100.000 Forintnál állsz van egy 2TB os RAID 1es tömböd.
Nagyobb NAS-nak én személy szerint nem látom értelmét, mert egy 4 fiókos már 75 körül lesz +4 diszk kell bele... Igaz tud RAID 5 öt amivel 3/4 lemez tárhelyét tudod használni / 4*2TB ból lesz 6TBos lemezed /...

----Építesz egyet magadnak. Ekkor veszel egy bármilyet használt gépet és annyi winyót raksz bele amennyit akarsz / azért a gigabit Lan-ra ügyeljünk /. Ez olcsóbb lehet mint a kis NAS vagy árban hasonlóra kijöhet több funkcióval / nagyobb tárhelyel. Viszont ugye nagy batár mérete a NAShoz képest, hangosabb is. Ha van speiz/padlás akkor csak kábelezni kell... /220V és UTP / Van netem jópár next-next-finish NASszerver rengeteg funkcióval....

Persze lehet rá windows-t is tenni, de szerintem azzal csak magadat szopatod, mert egy osztott meghajtónál sokkal többre jó lehet egy kis otthoni szerver ami egyébként a fotóidnak tárhely.

Példa funkciók a teljesség igénye nélkül:
zenestream
filmnézés/képnézegetés okostv-n --Persze tudom, megy USB stickről is, de mondjuk egy 18GB os film mennyi idő alatt is mászik fel egy nyomorék USBre ??? Home serverről, meg kb csak tallózni kell
Seed-leech a torrentjeid akár távolról
digiális képkeretekre kitolhatsz képeket
backupolhatsz rá -- végül is ezért kérdezted meg...
térfigyelő rendszert rá lehet rakni / szomszédfigyelés :D / -- nem vicc kollégához betörtek azóta mindent figyel kültérikkel......
Belső big brother: Fiam ugyan én dolgozok, de hagyd abba a TV-zést és állj neki leckét írni...
meg amit ki tudsz találni.......... :D

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9069) szelesjanos válasza HUfantom (#9068) üzenetére


szelesjanos
tag

Köszi!
használtan vettem a kártyát, nem volt hozzá leírás... :(

www.windydigital.hu

(#9070) larryking válasza HUfantom (#9068) üzenetére


larryking
senior tag

Azt tudom mit kellene de nem látom. De lehet csak szerver lapban megy.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9071) telefonfulke válasza HUfantom (#9068) üzenetére


telefonfulke
tag

Köszönöm szépen a részletes választ!
Esetleg NAS választáshoz tudsz, tudtok bevált márkát, modelleket ajánlani?
Tudom, hogy rengeteg szempont van, nekem lényegében tényleg csak a Raid 1 adatbiztonsága kell, minél olcsóbban, de nem tudom mi mennyire megbízható, mert viszont szempont.
Láttam, hogy már 27-e-től vannak cuccok a csillagos égig, nem nagyon ismerem a piacot. :)

[ Szerkesztve ]

(#9072) larryking válasza telefonfulke (#9071) üzenetére


larryking
senior tag

Használtam Zyxel NSA320-at kiváló ár/érték arányú nas.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9073) Honkydoo válasza larryking (#9070) üzenetére


Honkydoo
őstag

Milyen csatlakozója van? PCI-E? Mert akkor ha jól tudom, mennie kellene bármely alaplapban..

A régebbi kártyák, amik PCI-X csatlakozósak voltak, azoknál volt ilyen varázslás, hogy csak bizonyos típusok támogatták a sima PCI buszt.

Szerk.: most nézem pci-e csatis, akkor nem tudom miért nem megy.. Esetleg az alaplap nem tud PCI-e ről bootolni? :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9074) larryking válasza Honkydoo (#9073) üzenetére


larryking
senior tag

Az asus lap amiben próbáltam egy tuf gryphon a nas lap egy giga H77N wifi. Nem tudom. A mai napon azt olvastam, hogy csak eredeti ibm lapokban indul el, és ezért crossflashelni kell lsi sas3081e-r-é mert ez ugye egy sas3082e-r.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#9075) HUfantom válasza telefonfulke (#9071) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha nem bánod inkább nem ajánlanék, mert nekem sosem volt. Én az építek egyet elvet vallom...
Cégeknél is ahol dolgoztam általában valami kidobni való gépből lettek a kis linuxos RAID 1-el felszerelet backup gépek.

szelesjanos
Ment visszapm

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9076) Honkydoo válasza larryking (#9074) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hű, ezt azért jó tudni.. Én is akarok venni RAID kártyát és egy "mezei" alaplapban használni. Szóval ha valakinek van tapasztalata egy HP Smart Array P400 RAID kártyával, akkor ne tartsa magában...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9077) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

Sziasztok, életem első raid kötetét szeretném elkészíteni, de vannak gondjaim, win 8.1 prof, két darab ugyan olyan ssd, 2 partíció, és nincs raid vezérlő a gépben. Sima tükrözést szeretnék, de úgy, hogy a rendszerről is készüljön másolat, tehát, ha valamelyik ssd beszarik, akkor lehessen a másikról bootolni. Meg is csináltam mindent, ahogy kell a windowsban, csak hogy mivel át kell konvertálni dinamikus lemezzé az ssd-t így arról már nem lehet bebootolni. Kérdésem hogy-hogy lehetne ezt megoldani akár másik programmal is. Válaszokat előre is köszönöm.

(#9078) larryking válasza MAXIMIZE (#9077) üzenetére


larryking
senior tag

Milyen lap? Mert ha tud raidet akkor már eleve raidre telepitesz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9079) MAXIMIZE válasza larryking (#9078) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Nincs benne, ez a baj.

(#9080) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

Egy sokdiskes gépben a RAID kártyán lévő (WD RE4) merevlemezek sorban haláloznak el. Fél év alatt 4-5 disket küldött a halálba, míg az alaplapon lévő nem enterprise class diskek már több mint egy éve hibátlanul mennek.

Okozhat ilyen problémát a raidkártya maga?
Egy HP Smart Array P400-at használok, SATA diskekkel, a diskeken peer-to-peer alapú fájlcsere zajlik.
Ideje lenne váltani?

(#9081) Honkydoo válasza bencsikgab (#9080) üzenetére


Honkydoo
őstag

Máshol is hallottam, hogy a WD RED lemezekkel bajok vannak RAID-ben. De ezt inkább pletykának tekintsd, mint valós infónak, mert nem tudom a szériát + hogy milyen kártya volt alattuk...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9082) ocso válasza Honkydoo (#9081) üzenetére


ocso
tag

WD Red != WD RE4
WD Red-eket évek óta használok Raid tömbökben (4 különböző Raid kártya), eddig nem volt panaszom ezekre. Sőt, támogatják a TLER-t is. ;) Nézz rá a smart adatokra elsőként.

(#9083) Honkydoo válasza ocso (#9082) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hű, elnézést, és köszönöm a pontosítást! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9084) bencsikgab


bencsikgab
tag

Lehet valós feltételezés,hogy a raidkártya miatt halnak el a diskjeim?
Milyen kártya ajánlott sok írás-olvasással járó műveletekhez?

:R

(#9085) vlaci79 válasza bencsikgab (#9084) üzenetére


vlaci79
senior tag

SMART-ban nem volt semmi jele a közelgő hdd haláloknak?
P400 nem a legfürgébb vezérlők közé tartozik raid nélkül elég jó tempót szokot produkálni.
Adaptec 5805 vagy valami hasonló kaliberű jószág az már képes kihasználni hdd-k teljes tempóját...
Olcson hozzá lehet jutni talán ez a legnagyobb előnye. Akksival 512-rammal még elmegy.
Egy Raid5 tömböt ki tud szolgálni. Kettő Raid5 tömb mellet már komoly gondjai vannak.

(#9086) bencsikgab válasza vlaci79 (#9085) üzenetére


bencsikgab
tag

Volt jele,azonban vadonatúj hdd-kről beszélünk. Amit utoljára vettem ki 30 napot ment és máris vége lett. :N
Nincs raid tömb építve, JBOD módban futnak a diskek. Ebayről viszonylag jó áron láttam ADAPTEC RAID 3805-at, lehet érdemes lenne lecsapni rá.

Konkrét smart adatokat nem látok,csak annyit,hogy STATUS: Predictive Failure / STATUS: OK / STATUS: FAILED / STATUS: MISSING.

Jelenleg egy pred. failos disk van a gépben, ez kb negyed éve teljesít szolgáltatot az említett raidkártya mellett.

(#9087) vlaci79 válasza bencsikgab (#9086) üzenetére


vlaci79
senior tag

Win alatti hp kezelő felületen emlékeim szerint hozzá lehet férni a teljes smart adarokhoz. Hdsentinel úgy tudom támogatja a p400-t

(#9088) bencsikgab válasza vlaci79 (#9087) üzenetére


bencsikgab
tag

Linux alatt használom,de cserélve lesz egy Adaptec RAID 3805-re.
Tápból 'jófélét' használok, viszonylag stabilnak mondható a feszültség leadása.

Ha az Adaptec kártyával is szenvedés lesz ilyen téren,akkor elfogytak az ötleteim..

A disket a Hardverkerben vettem hozzá, ma reggel 11-kor leadtam, 2-kor már csörgött a telefon,hogy mehetek a cseréért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#9089) vlaci79 válasza bencsikgab (#9088) üzenetére


vlaci79
senior tag

3805 mit tud? utánna olvastál?
5805-ről tudok én kellemes tapsztalatokat mondani.

(#9090) larryking


larryking
senior tag

Üdvözlet!

Valaki tudna nekem segíteni egy IBM BR10i firmware cserében?

"We'll meet you where the lights are...."

(#9091) Guszti válasza larryking (#9090) üzenetére


Guszti
aktív tag

Mennyire vagy benne biztos, hogy azert nem indul el a kartya, mert csak IBM cuccban menne?
En ezt azert elegge ketlem, nem lehet, hogy valami bios beallitas gondjaid voltak, vagy egyszeruen csak szar a kartya?

(#9092) larryking válasza Guszti (#9091) üzenetére


larryking
senior tag

A kártya elindul, van visszajelzés, viszont nem látja csak szerver lap és néhány 775-ös és 1156-os lap, mivel egy módosított ibm bios van rajta, ahhoz, hogy minden lapban menjen és ne csak szerver lapokban, azért kell rá az LSI bios. A két bios között egy szám az eltérés, mert az ibm bios sas3082e-r az lsi 3081e-r. Persze lehet tévesek az infóim.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9093) Guszti válasza larryking (#9092) üzenetére


Guszti
aktív tag

Probaltad, hogy ha van rajta lemez, akkor windows lemezkezelo latja-e, illetve egy driver telepites utan ugyanez?

(#9094) larryking válasza Guszti (#9093) üzenetére


larryking
senior tag

Nem is láthatja lemez kezelő mert a postscreenen sem jelenik meg. Ki próbálva egy régebbi gépen a bios jelezte jelenlétét csak nem engedte a sasflash biost írni. Gondoltam hátha lenne valakinek fölös ideje, hogy egy szerver lapban kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#9095) ocso válasza larryking (#9094) üzenetére


ocso
tag

Szerintem hasonló lehet a folyamata a frissítésnek, mint ahogy én csináltam, igaz IBM M1015-el: [link]
Csak neked más firmware kell alá.
Az IBM kártya valószínűleg csak a szerver alaplapban fog menni az eredeti firmware-rel, mint az enyém is, felismerte, de Windows alatt nem működött.

(#9096) larryking válasza ocso (#9095) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem a H77 és Z87-es lap nem ismerte fel, a 775-ös lap dos módban pal errort dobott. Tehát efi sasflash lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#9097) ocso válasza larryking (#9096) üzenetére


ocso
tag

Igen, Z68, Z77-ben dolgoztam vele, EFI flash a megoldás, nekem is PAL error volt Dos alatt.

(#9098) larryking válasza ocso (#9097) üzenetére


larryking
senior tag

remélem megy, jó lenne használni, illetve van egy ibm sas 2,5-es lemezem az is menne....

"We'll meet you where the lights are...."

(#9099) soldi3r


soldi3r
veterán

2db 160gb-os 3.5"-es SATA2 Seagate lemezt kotottem ra egy Adaptec 1430a vezerlore, tukrozni szerettem volna. A Storage Manager ezt mutatja, remelem minden jonak nez ki, allitsak meg rajta valamit?
A telepites kicsit trukkos volt, mert amikor a tombot kellett letrehozni, a kepernyon csak 1 sornyi szoveg latszott, probaltam BIOSt is frissiteni, de igy sem kaptam ilyen kepernyot, pontosabban kaptam, minden meg volt, csak osszesen 1 sorosat :)

Az normalis, hogy a boot kb fel perccel hosszabb lett? Mit kell tennem, ha valamelyik lemez leteszi a kanalat? Ha kihuzom a vezerlo es az egyik meghajtot rakotom az alaplapi SATA csatlakozora, ugy mukodni fog?

E30 (oo=[][]=oo)

(#9100) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Eljutottam végre oda, hogy lecserélem a régi hírhedt Samsung winyóim WD Red-ekre, úgyhogy most csináltam pár benchmark-ot is, míg gondolkodtam hogy miként konfiguráljam.

Bár nem szigorúan RAID a Microsoft Storage Spaces féle paritás, de lényegében ez mégis kb. ugyan olyan szoftveres RAID-5, mint az Intel féle, úgyhogy talán jogos az összehasonlítás.

Illetve szívesen használnám a Storage Spaces-t ReFS-el, ha sikerülne rendesen belőni (úgy, hogy a filerendszer ellenőrizgeti olvasáskor, hogy hibás-e a file és ilyenkor tisztában van vele, hogy paritásos lemezen van, így automatikusan javítja is magát online, de nem csak HDD hiba esetén, hanem akkor is, ha pl. áramszünet miatt elszállt írás közben, stb, szóval lénygében mindig biztos lehetek, hogy helyesen lett kiolvasva minden file, és még akkor sem feltétlenül dől össze semmi, ha valamiért véletlenül nem...).

De úgy tűnik, hogy a konfiguráció, ami jól működik az Intel RAID driver-el, az a Storage Space-e nem igazán, és sehogy sem tudok belőle kicsikarni egy normális írási sebességet. (Itt még egyformán NTFS-el formáztam meg mindet.)

Játszott már valaki ezzel? Van erre ötletetek? Vagy "reménytelen"?

Persze RAID köteten is lehet még ReFS, de ahogy olvasgattam (bár még nem lehet túl sok infót találni róla), Storage Space-el lenne az igazi (olyankor érvényes, hogy maga a filerendszer tudatában van annak, hogy igazából egy paritásos RAID-5 féleségen ül, szóval olyan ZFS féleség, csak Windows-on...).

És végül is csak szekvenciális írással van a baj, Write-back módot amúgy sem nagyon szeretnék használni az IRST-vel sem.

*** Illetve meg kéne fejteni hová rejt el ennyi lemezterületet a Storage Spaces??? :Y
Azt láttam, hogy lecsíp valami hülyeségre ~700Mb-ot (valami olyasmi lehet, mint a Microsoft Reserved Space partíciók, minden lemezre egy-egy, csak itt manuálisan sem tudom megkerülni annak a létrehozását), de utána még Gb-ok tűnnek el. (Meg tudnék lenni a tárhely nélkül, de utálom ha akár csak 120Mb is abszolút feleslegesen van kidobva, maga a tudat zavar...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.