Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#9851) HUfantom válasza tpeter77 (#9850) üzenetére


HUfantom
őstag

Pont jól csináltad....
A winben a partíciókat tükrözöd....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9852) tpeter77 válasza HUfantom (#9851) üzenetére


tpeter77
addikt

Hurrá :) csak kitaláltam magamtól :P
a videón két egyforma lemezt használtak egyként, de ugye én nem ezt keretem.
kösz hogy foglalkoztatok a kérdésemmel.
üdv!

(#9853) Lauda válasza tpeter77 (#9852) üzenetére


Lauda
félisten

Az a fontos, hogy megoldodott! :)

(#9854) tpeter77


tpeter77
addikt

Kipróbáltam, de csak 1 partíciót tudok tükrözni a win7 gyári Lemezkezelőjében.
Kijelöltem a C meghajtót, szépen letükrözte, de utána a D partíciót már nem engedte.
fakkk... A gyári win Lemezkezelője csak egy partíció tükrözésére lenne képes?!
mert akkor a C-t hanyagolom, és csak a D-t fogom tükrözni, mert azon van számomra a védendő, fontos adat.

(#9855) tpeter77


tpeter77
addikt

még egy kérdés...
Az alaplap tudja a RAID1-et, de félek, ha tönkremenne az egyik hdd, akkor a jó hdd-n lévő adatot hogy lehet majd róla lementeni?! Vagy ettől ne tartsak?
A legkevesebb gonddal szeretném megúszni a történetet.

(#9856) brd válasza tpeter77 (#9854) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs ilyen korlát (ill. a Pro-t nem tudom). Tudsz betenni egy képet a mostani állapotról a lemezkezelődről?

The only real valuable thing is intuition.

(#9857) HUfantom válasza tpeter77 (#9855) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha tönkremegy az egyik és pont arról bootol a rendszer akkor ugye kék halál.
Fogod kiveszed a rossz lemezt és nyomod a power gombot.
A másik lemezről be fog bootolni a gép.

Ha nyomkodod a F8 at és bejön a menü
Már a listában van egy secondary Windows.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9858) HUfantom válasza tpeter77 (#9854) üzenetére


HUfantom
őstag

Ez azért van mert a 5000000000 Tb merevlemezek nem egyformák.
Egy egyik kicsivel nagyobb.
Érted nagyobb partíciót nem lehet kisebbre tükrözni.
A megoldás hogy összenyomod mondjuk 100 MB al a partíciót majd gond nélkül fogja engedni a tükröt.

Bocsánat telefonról vagyok

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9859) tpeter77 válasza brd (#9856) üzenetére


tpeter77
addikt

brd és HUfantom
kösz a választ, holnap kipróbálom!
A képeket viszont most is meg tudom mutatni. Partíciók méreteiről is lőttem egy képet.

Rendszerlemez D: 392 731 553 792 Byte
Backup disk1 D: 391 731 553 792 Byte

Most ezt konvertálja, és ez a maradék, ez lenne a C meghajtó:
Rendszerlemez C: 107 374 178 304 Byte
Backup disk1 C: 107 373 129 728 Byte

Valóban nagyobb a rendszerlemez mérete egy picikét! Hát rá nem jöttem volna!
Lecsíptem 30MB-ot a nagyobbik D meghajtójából, és engedi mindkettőre a tükrözést.
Big thank you! :R

(#9860) brd válasza HUfantom (#9857) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából csak akkor hal be, ha hibás a háttértároló drivere (belefagy és hibát okoz az OS felé a rossz HDD kezelésénél). 2008-tól felfelé (asztali OS-sel még nem néztem ilyet, de feltételezem, ugyanaz a motor van alatta) még azt is meg lehet csinálni, hogy elindítod egy db. csatlakoztatott HDD-vel, rákötsz menet közben egy másikat is, tükrözöd rá az elsőt, megvárod, amíg lefut, lehúzod az elsőt, és fut tovább. Mindezt újraindítás nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#9861) tpeter77 válasza HUfantom (#9857) üzenetére


tpeter77
addikt

igen, fel is jön magától a Boot választó menü, majd kikapcsolom, hogy állandóan megjelenjen.

(#9862) HUfantom válasza brd (#9860) üzenetére


HUfantom
őstag

Akkor ez üdítő hír.....
Nekem csak amit leírtam történt....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9863) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok!

adott egy 6tb kapacitast igenylo rendszer. ezt a rendszert raid 1-be kellene kotni.

na most ehhez, az en tudasom szerint, 2db 6TB HDD kellene. A kerdes az hogy ha veszek 6db 2TB HDD ossze tudom fuzni 3x2TB HDD egy logikai drivenak es ezt megcsinalom 2x hogy legyen meg a raid 1?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9864) HUfantom válasza negyedes (#9863) üzenetére


HUfantom
őstag

Amire te gondolsz az RAID 10-nek hívják....
RAID 0-zza a 2TB-s köteteket 6 TB-re.
Majd tükrözi azt a másik 3X2TBre.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9865) Krix válasza HUfantom (#9864) üzenetére


Krix
őstag

Fordítva kicsit jobb a felállás: 3 db Raid1 és ezeket össze egy Raid 0-ba.

If it is not broken then don't fix it!

(#9866) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Mennyire normális az, hogy a 4x3TB WD RED-ből álló WHS2011 SW RAID5 tömböt kb. 2 hete szinkronizálja? A fájlok elérhetőek rajta, csak szinkronizál...18 GB üres rajta, egyébként nagy méretű fájlok (fotóanyagok 7zip-el tömörítve, átlag 30-50 GB méretben). Segít, ha letörlök róla mondjuk 100 GB-ot, hogy helyet szabadítsak fel vagy ne nyúljak addig bele, amíg nem végzett? Azóta nem állítottam le, nehogy az legyen a gondja (UPS-en lóg).

Előzmény: szétszedtem a HP N36L-t, mert fülsértően hangos volt a tápventije, de pont nem kaptam sehol belevalót, ezért ideiglenesen kapott szilikonzsírt amíg le nem cserélem. Persze 2 nap után megint megjött a hangja. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9867) *Ropi* válasza *Ropi* (#9866) üzenetére


*Ropi*
félisten

Update: hajnalban valahogy sikerült elővarázsolnom a folyamatskálát és azt látom, hogy 42%-nál jár (azóta nem sikerült újra előhoznom). Még az jutott eszembe, hogy közben mégis lehetett egy újraindulás: a Windows Update nemrég frissíthetett, mert az uptime 3 napot ír. Szóval halad, csak behúzott kézifékes csigaként...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9868) HUfantom válasza *Ropi* (#9867) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát őőőőőőőő a windows update rendesen állítja a le a gépet az esetek 99%-ban.
Illetve azon még nem gondolkodtál el, hogy a RAID-et tartalmazó gépre esetleg valami mást tegyél fel ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9869) *Ropi* válasza HUfantom (#9868) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos kérdés: korábban nem csak fájlszerver volt, ahhoz kellett a Win alap. Szezon után, ha lesz időm kap ZFS-t vagy valami kultúráltabb fájlrendszert.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9870) *Ropi* válasza *Ropi* (#9867) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ami furcsa, hogy ki volt kapcsolva az írási gyorsítótárazás (mindig bekapcsolom rajtuk, hiszen UPS-en vannak a szerverek) - ezt visszakapcsoltam, meg letöröltem róla 2 anyagnyi helyet, hogy legyen mozgástere. Így végül tegnapra helyreszámolta magát, minden a régi kerékvágásban. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9871) Ming Cseng


Ming Cseng
csendes tag

Sziasztok!
SOS-ben kell winyót cserélnem (adatmentéssel egybekötve), mert haldoklik. Tükrözésre gondoltam. Nem csináltam még ilyet, mikre lesz szükségem?
Nem voltam a helyszínen, annyit tudok, hogy egyfajta PC-szervergépről van szó. Vendéglátós szv. fut, otthoni Win7 van rajta. 1 lemez, 2 partíció van.
Mivel tudom gyorsan, hatékonyan átmenteni az adatokat? Kértem 2 winyót és csavarhúzót a mentéshez! :D
Nem sokáig állhat le, mert ezen dolgoznak, de azért egy tükrözést kibírnak!
Remélem jó helyen érdeklődöm.. köszi srácok!

(#9872) HUfantom válasza Ming Cseng (#9871) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia

Windows 7 alatt van tükrözés. Hát az egyik winyot tükrözd a másikra.
Aztán leállás kiveszed a szart és a secondary rendszerről. Aztán ha zavar hogy nyivákol a hiányzó disk miatt akkor letörlöd a tükröt. Arra figyelj hogy a hiányzó diszket távolítsd el illetve a boot managert állítsd át

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9873) python1 válasza HUfantom (#9872) üzenetére


python1
veterán

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy win10-et telepítettem egy olyan gépre amiben 4db HDD működik,viszont olyan probléma jelentkezett,hogy 2db HDD-re került fel a w10. A telepítés folyamán természetesen csak az egyik HDD volt bekötve,miután csatlakoztattam a többi HDD-t az egyik azonos ahdd-re átmásolta a WN10-et (klónozhatta)?
Igazából a biosban nem találtam raid-ra beállítást,AHCI módba telepítettem.
Ilyenkor lehet törölni a másik HDD-t,de igazából azt sem értem ezt miért csinálta így? :F

(#9874) HUfantom válasza python1 (#9873) üzenetére


HUfantom
őstag

Meg kéne nézni a disk managert mit mutat.
Az, hogy te mit csináltál teljesen mindegy látszólag a gép máshogy van beállítva.
Meg kell tudni ő szerinte, hogy lett összerakva a gép.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9875) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Vettem egy Gigabyte H97m - d3h -t raidre. Átraktam a prioritást AHCI-ról RAID-ra beállitottam a 2HDD-t raid0-ba(persze nem azt a HDD-t amelyiken van a win10) és most igy nem bootol fel a windows. loadingkor Kiirja, h: "INACCESSIBLE BOOT DEVICE". Valakinek valami tipp?! Köszönöm!

(#9876) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Elméleti kérdés következik.
Van egy RAID6 tömb azonos lemezekkel, ez ugye két lemezes hibatűrést jelent. Ha egy lemez beadja a kulcsot, és nem tervezem pótolni egy darabig, átkonvertálható a tömb RAID5-re, vagy előtte újra kell építeni a RAID6-ot egy ideiglenes lemezzel?

Illetve egy másik kérdés: 6-8 lemez esetén lehet hardveres RAID5/6-ot létrehozni két egyforma négyportos RAID kártyával, vagy csak az összes lemezt egyetlen kártyára kötve lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9877) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges e egy 120GB-os és egy 300GB-os SSD RAIDbe rakni, hogy egybe lássa? Vagy ez csak kettő azonos SSDvel lehetséges? :U

(#9878) r4z válasza #65537792 (#9877) üzenetére


r4z
nagyúr

RAID esetén a legkisebb kapacitású meghajtó mérete számít, 240GB lesz a tömb mérete RAID0 esetén, és 180GB lesz kihasználatlan.

Szerintem ne akarj RAID-et építeni belőlük, nem éri meg.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9879) #65537792 válasza r4z (#9878) üzenetére


#65537792
törölt tag

Így ezt tudva szerintem se. Köszi! :R

(#9880) lakisoft válasza #65537792 (#9877) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha a raidvezérlő támogatja igen. :R

(#9881) #65537792 válasza lakisoft (#9880) üzenetére


#65537792
törölt tag

És ezt hogyan tudom kideríteni?

Asus Z170-P alaplapom van.

(#9882) lakisoft válasza #65537792 (#9881) üzenetére


lakisoft
veterán

Támogatott módok: 0, 1, 5, 10 - elvileg nem tudja de meg lehet próbálni. :R

(#9883) #65537792 válasza lakisoft (#9882) üzenetére


#65537792
törölt tag

Csak játékokat szeretnék rá telepíteni. Melyiket lenne célszerű használni?

(#9884) HUfantom válasza #65537792 (#9883) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia!
Egyiket sem.... Ez nem erre való. amit te szeretnél az a JBOD ami egy zsákutca volt régen. Annak volt az a lényege, hogy egyik winyót összefűzni a másik után. De akkor még 40MB-os diszkek voltak és szükség volt rá...
Egyszerűen rakd be mindkettőt és használd őket..... nem kell túlerőltetni ezt a RAID témát.......

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9885) #65537792 válasza HUfantom (#9884) üzenetére


#65537792
törölt tag

Rendben. Köszi! :R

(#9886) Fuser és Tsa

Sziasztok,

van egy Thecus 4200eco NAS-om 4 merevlemezzel.
egyik pillanatról a másikra eltűnt a RAID5 belőle, nem lát semmit. A NAS-hoz hozzáférek, lemezhibát nem jelez, de nem mutat raid-et rajta.

Hogy tudom visszavarázsolni az adataimat?

(#9887) Krix válasza Fuser és Tsa (#9886) üzenetére


Krix
őstag

A thecus supportot próbáltad már?

If it is not broken then don't fix it!

(#9888) Fuser és Tsa válasza Krix (#9887) üzenetére

annyira nem jó az angolom, meg úgy olvastam, hogy a raid helyreállítás fizetős.
ami nem is lenne akkora baj, de amikor teamviewerrel matatják, akkor csak kéne élőszóban is csevegni.
na, az nem fog menni...

(#9889) python1 válasza Fuser és Tsa (#9888) üzenetére


python1
veterán

[link] ;] :DDD 1:30-tól érdekes.

Bocs,de túl magas volt a laszti.

[ Szerkesztve ]

(#9890) Fuser és Tsa válasza python1 (#9889) üzenetére

:DD

(#9891) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
SDD működik-e Raidben akkor, ha sem az SSD, sem egy másik merevlemez nincs tömbben, de egy harmadik és negyedik azonos márkájú és típusú merevlemez tükörben lesz használva. Okozhat ez gondot?
A válaszokat előre is köszönöm!

kissa1026

(#9892) HUfantom válasza #20221952 (#9891) üzenetére


HUfantom
őstag

MI??????????????
Ha be lehet állítani a portokat, hogy RAID 1 et használj két porton de a többi maradjon simán akkor menni fog.
Bár RAID 1-et inkább az OS-el érdemes kezelni sokkal kevesebb gond van vele. / Otthoni környezetben /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9893) #20221952 válasza HUfantom (#9892) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nekem az adatok tükrözésére lenne szükségem és erre van kettő azonos merevlemezem.
Az operációs rendszer az SSD-n van, 2 perc alatt újra tudom húzni, ha valami gond lenne vele...

(#9894) dszabi


dszabi
tag

Sziasztok!
Jelenleg a Windows-om egy 2 db SSD-ből álló RAID0 köteten helyezkedik el.
Ezt le szeretném cserélni 1 db, nagyobb SSD-re.
Van olyan program, amivel a rendszerpartíciót át tudom rakni az új SSD-re?

(#9895) qnadam


qnadam
veterán

helló,

keresek egy vezérlőt: pcie, 4 sata port, le tudja állítani a nem piszkált vinyókat.
konkrétan egy g8 microserverbe kellene a gyári raid helyett valami, amivel nem pörögnek folyamatosan a vinyók. az se baj, ha a gyári mini-sas kábel maradhat a helyén :) a raid funkció nem igazán érdekes, wss van úgyis.
van ilyen?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9896) MasterDeeJay

Létrehoztam egy tükrözést, és az lenne a kérdésem hogy honnan tudom azt hogy hiba esetén melyik vincsiről dolgozik vagy egyáltalán sikerült-e a tükör létrehozása.

A 0-ás lemezen van 16 gyenge szektor, ezért fogtam és beraktam mellé kettő teljesen újjat. Majd tükröztem és logikusan kiírja hogy nem jó az első vincsi. De azt nem tudom meg hogy most sikerül-e a szinkron vagy nem?
a C:-re írja hogy redundancia hiba és veszélyben
a D: meg látszólag okés
Azt szeretném hogy a 0-ás lemezt kivehessem és messze elhajíthassam, de biztosra kellene mennem hogy az újra átmentett mindent. Aztán következő lépésben menne a tükrözés a másik újra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9897) brd válasza MasterDeeJay (#9896) üzenetére


brd
nagyúr

A Redundanciahiba az Redundanciahiba a Kifogástalan pedig Kifogástalan. A C:-t kell ellenőriztetned, a D az már átkerült az 1-esre. Ameddig nem tűnik el a Rendundanciahiba a C:-ről, addig nem sikerült maradéktalanul tükrőznie a 0-ás lemezről az 1-esre a tartalmat. Értsd: addig nem sikerült teljesen a szinkron, ameddig nem lesz kifogástalan. Persze ettől még működhet tökéletesen a másolat, mert ha pl. egy filerendszer által nem használt sector hibás csak a forrásoldalon, az a működésben nem okoz gondot ugye (de erre gondolva ne véld úgy, hogy jó lesz az, csak mint mellékinfót mondom).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#9898) MasterDeeJay válasza brd (#9897) üzenetére

Köszönöm a választ!

Akkor ezek szerint a gyenge sectorokon kívül elvileg mindent átvitt? Vagy megállt a legelső rossz szektornál és nem vitt át semmit?
Az lenne a fő kérdés hogy most éppen van-e szinkronizálás. Tehát dolgozik-e mindkét vincsi, és csak a bad sectoros részek nem szinkronizálódnak vagy megállt az egész és csak a 0-ás lemezről megy?
Nem tudok valahogy "beleznézni" a másik lemezbe hogy éppen mit vitt át és aktuálisak-e az adatok?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9899) HUfantom válasza MasterDeeJay (#9898) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nincs sok lehetőség....

Az egyik hogy nyomkodod az F8at bootoláskor és lesz egy SECONDARY lehetőség a boot menüben.
Na akkor a másik winyóról indul a rendszer.

Vagy leállítod kikötöd a hibás merevlemez és bootolsz a másikról. Ha minden megy akkor királyság
Esetleg nyomsz egy SFC /SCANNOW akkor meggyőződik, hogy az oprendszer ép.

Onnantól megint több lehetőséged van attól függően mit akarsz csinálni

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9900) MasterDeeJay válasza HUfantom (#9899) üzenetére

Köszi szépen!
Nem sokszor van lehetőségem rá hogy kísérletezzek. Ez konkrétan egy közel száz fős gyár levelező, dc, dns, dhcp szervere szóval csak a lehető legkevesebb offline idővel oldhatom meg.
Arra is gondoltam hogy eszközkezelőben eltávolítom hátha engedi, majd lehúzom Ma este lemegy egy mentés és megpróbálkozom reggel vele.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.