Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10007) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, egy infó, hogy vettem itt a hardveraprón Csuzy88-tól itt ARECA ARC-1210-es RAID vezérlőt 1 éve, és mivel már sok tapasztalatom összegyűlt a folyamatos használat alatt, úgy érzem, hogy nagyon jó vételt csináltam:

- 4 portos, SATA RAID, hardveres, 256 MB memóriával, menedzsment felülettel

- 4 TB-os HDD-t is kezeli firmware frissítés után, elvileg nagyobbat is, én 4 TB-tal használom

- igazi hardveres RAID, sok finombeállítással, például ha újraépíti, mi kapjon prioritást: az újraépítés vagy ahogy használod, stb...

- hibás HDD után is a RAID 1 tömböt új HDD-vel szépen újra építette

- menet közben lehúzott HDD miatti összeomlás után is szépen újraépítette magát adatvesztés nélkül

- Én RAID 0 és RAID 1 üzemmódban próbáltam, RAID 1 miatt vettem

- megbízható és gyors

- Működik 32/64 bites Linux alól, Windows XP, Windows 2003 32/64, Windows 7 64 bit alatt is tesztelve, minden oké! Van Windows alá HTTP-s felület, böngészőből csatlakozol a lokális szerver 81-es portjára, és ott be tudsz állítani mindent, amit boot-nál BIOS-ból is be tudsz, sőt, grafikusan látsz több mindent.

- SSD-vel nem próbáltam, de elvileg működik, bár én nem használnék SSD-t RAID-ben.

- Egy gépben több kártya is lehet, szépen kezeli a kettőt egymás mellett.

- admin jelszó: admin/0000 vagy MNO974315743924

Hasonló kártyát külföldről 15 ezer Ft-tól láttam, de újként 80 ezer körül árulják, én még 3 ezerért vettem, most 2 ezer, szerintem ha egyszerűen RAID 1-ben akarsz 1-2 tömböt kezelni, azaz 2-4 HDD-t akkor arra tökéletes. Én vettem tartalék kártyát is, ha bármi gond lenne, mindegyik működik, mindegyiken frissítettem a firmware-t, ha bármi lenne.
Fájl szerverbe, vagy épp dolgozni tökéletes lehet. Mármint, nekem tökéletes... :B

Régebben használtam én is SIL-3114 és ilyesmi RAID kártyákat, nem egy szint, azok nagyon fapadosak, bár működnek, de komoly adatot csak külön mentéssel bíztam rájuk.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.