Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Baga1983


Baga1983
senior tag

Még egy technikai kérdés. Nem tudom hogy a mentések mennyire account-hoz kötöttek? Mert csinálnék a barátnőmnek is egy profilt és ha külön kezeli a mentéseket akkor király lenne. Illetve ha ez lehetséges akkor a megkezdett Uncharted 1.rész mentését át tudom e vinni az ő profiljába valahogy.

(#25552) doncortio


doncortio
senior tag

Tud valaki olyan olcsó (vezetékes) kontrollereket amiket megeszik a PS3?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#25553) #79125504 válasza Shadowfax (#25549) üzenetére


#79125504
törölt tag

Kedves Shadowfax

próbáltam az általad módszert de csak annyit sikerült elérnem , hogy a monitor most aktívnak érzékeli a DVI bemenetet de képet továbbra sem kaptam képet :( :( :(

(#25555) ldave


ldave
félisten

Demon's Souls-ban vannak még aktív online játékosok? A tesztek szerint az online nagyon fontos része a játéknak, így ha már nem nagyon elérhető, akkor inkább nem veszem meg, várok majd a Dark Souls-ra.

A Slime draws near! Command?

(#25556) Shadowfax válasza #79125504 (#25553) üzenetére


Shadowfax
addikt

Próbáltam utánaolvasni más fórumokon, de ilyen probléma csak akkor van, ha nem HDCP-képes monitorral kötöd össze a PS3-at. A monitorod technikai leírásában viszont ott van: Supports High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) .
Esetleg a kábellel lehet valami probléma. Sajnos ennél többet nem tudok segíteni. :(

(#25557) Nova96 válasza #79125504 (#25553) üzenetére


Nova96
őstag

Ö...én még csak havernál láttam hogy át kell állítani a felbontás elölte hogy dvi-t felismerje..
Ezt megtetted? :R

(#25558) #79125504 válasza Nova96 (#25557) üzenetére


#79125504
törölt tag

nem, ezt a lépést nem tettem meg. Esetleg részletesen eltudnám mondani melyik menüpont alatt tudnám ezt végrehajtani , és hogyan ?? :)

köszönöm előre is.

(#25559) Nova96 válasza #79125504 (#25558) üzenetére


Nova96
őstag

Nekem még nincs ps3 :DDD szóval csak úgy nagyjából tudom ezelőtt hogy használtad,a ps3-at?Mert a grafikai beállítás alatt kell beállítani magasabb felbontásra. Ha így se megy akkor próbáld elsőnek nem dvi csatlakozóval hanem mondjuk rca(asszem ez az de nem biztos,az sok színes kábel :DDD)ha úgyse ismeri fel akkor nem tudok segíteni.

(#25560) dilipok válasza ldave (#25555) üzenetére


dilipok
veterán

jatszogatnak meg vele. A szerverek legalabbis mennek meg. En mondjuk nem vagyok a PVPnek hive benne, mert akkora allatok vannak neha, hogy pislogni nincs idom, de mar lealaztak...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25561) tomgabor


tomgabor
senior tag

Most megnéztem milyen a képe nagy TV-n a PS-nek. FF13-at beraktam, 720p-n ocsmány a grafika, kilép menübe 1080p bepipál és így már elégedett vagyok.
Most akkor a PS jobban felskálázza mint a TV-m vagy mi :F

[ Szerkesztve ]

(#25563) Mazsika


Mazsika
őstag

nem tudja valaki hogy ezt a 5.1-et össze tudom kötni a ps3-mal?

Dáccsika

(#25564) heim válasza Mazsika (#25563) üzenetére


heim
tag

Véleményem szerint rá tudod kötni, csak nem 5.1 es lesz a hang, csak sztereo mint a Tv-n. 5.1 et a Ps3 csak HDMI-n keresztül tud, vagy nem? De cáfoljon meg valaki....

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#25565) v!ct0y válasza Mazsika (#25563) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ezen csak rca van és akkor csak stereo lesz.

(#25566) kmisi99


kmisi99
addikt

Ps3 ra valahogy lehet 3,5jackes fülest kötni?

(#25567) Mazsika válasza heim (#25564) üzenetére


Mazsika
őstag

jah az lehetséges... nem tudtok ajálani valami alap 5.1-et amit rá lehet tolni ps3-ra?

Dáccsika

(#25568) v!ct0y válasza Mazsika (#25567) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát alapot nem nagyon. Olyan kell amin van optikai bemenet vagy hdmi.

(#25569) DM-Fan válasza Mazsika (#25567) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ahogy írtam már ma a plazma topicban is (neked is), ennél olcsóbban nem nagyon kapsz normális belépő rendszert:

Onkyo HT-S3305

Ez úgy 80-90 eFt-ba került, HDMI ki-/bemenetes erősítő egy alap kis dobozszettel, amit később akár minőségire is cserélhetsz. Erre a PS3-adon felül HDMI-n keresztül rákötheted a médialejátszódat is és még egy eszközt, a HD-hangnormákat is kezeli.

Alternatíva még pl. a Logitech Z906, amin ugyan van 2 darab optikai bemenet - így a PS3-at rá tudnád kötni -, ezen viszont a HD-hangok nem mennek át. Ráadásul árban ugyanannyi, mint az ajánlott Onkyo erősítő+dobozok, márpedig az sokkal többet ér, csatlakozásait és általános minőségét tekintve is. A Logitech ráadásul nem moduláris, csak a saját hangsugárzóival működik, így ha azok elszállnak, akkor kuka az egész szett. Az Onkyo-nál az erősítő önmagában is érték.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25570) Sanyi.mTs válasza DM-Fan (#25569) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ilyen onkyo-m van. egész jó.
én így használom: ps3 - optika - erősítő és ps3 - hdmi - tv
ha nem kell az erősítő (pl. este) akkor stereo-ban tolom.

[ Szerkesztve ]

(#25571) DM-Fan válasza Sanyi.mTs (#25570) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Miért nem HDMI-vel kötöd a PS3-at az erősítőhöz? Úgy a BD-filmek HD-hangnormái is használhatók lennének, ráadásul az erősítő felskálázója lehet, hogy szebben dolgozik, érdemes kipróbálni!

Hallottam már szólni ezt a rendszert, szerintem áráért teljesen korrekt, ennyiből nem nagyon lehet más, ilyen gazdag funkciójú és értékálló szettet összerakni. Az mondjuk tény, hogy a hangsugárzók nem valami erősek, de hát ez ugye adódik a fizikai mibenlétükből. Egy normális állófronttal nem igazán tud versenyre kelni egy pici műanyag doboz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25572) Sanyi.mTs válasza DM-Fan (#25571) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Miért nem HDMI-vel kötöd a PS3-at az erősítőhöz? Úgy a BD-filmek HD-hangnormái is használhatók lennének, ráadásul az erősítő felskálázója lehet, hogy szebben dolgozik, érdemes kipróbálni!"

Mert nincs BD filmem. csak játékra használom.

(#25573) DM-Fan válasza Sanyi.mTs (#25572) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Értem. Ettől függetlenül kipróbálhatod, mert a képminőség tekintetében is lehet változás.

Get Moded!

(#25574) TazLeacher válasza DM-Fan (#25571) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ilyen esetben hogy kötnéd össze? Ha jól rémlik 1 db HDMI kimenet van a PS3-on. Azt bele dugom az erősítőbe, rendben. De hogy kötöm össze a PS3-at a TV-vel. Elég laikus vagyok és nekem is az tűnt logikusnak, amit a fórumtárs írt. Vagyis PS3+HDMI+TV és PS3+OPTIKAI+erősítő.

(#25575) DM-Fan válasza TazLeacher (#25574) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tényleg nem értesz hozzá. :)

Ugyan miért akarnád még a PS3-at a TV-vel külön is összekötni? Miért bonyolítod? Hogy több kábel legyen? Vagy hogy a gyengébb képességű optikai összekötést preferáld?

A PS3 HDMI-kimenetét elviszed az erősítő HDMI-bemenetére, majd az erősítő HDMI-kimenetét viszed el a TV HDMI-bemenetére. Az erősítő lesz az az eszköz, ami a képet továbbítja a TV-nek.

Ha van több eszközöd is, akkor azokat az erősítő egyéb HDMI-bemeneteire kötöd (az általam említett Onkyo-nak van 3 darab, egy kategóriával feljebb már 5 darab is) és mindig az erősítővel választod ki, hogy melyik forrás hangját akarod hallani a hangsugárzókból és hogy melyik képét akarod látni a TV-n. Magyarul a TV-n egyetlen HDMI-bemenetet fogsz csak használni, ide csatlakozik az erősítő, az erősítőhöz pedig a többi eszköz, szintén HDMI-n. Így minden eszközödből csak egyetlen HDMI-kábel fog menni az erősítőbe, az erősítőből pedig egyetlen HDMI-kábel fog menni a TV-hez. Így minden eszköz hangját lekezeli az erősítő és minden eszköz képét továbbítja a TV-nek, adott esetben még jobb minőségben is, mert ha pl. egy DVD-lejátszóban gyenge a felskálázó elektronika és az erősítőben jobb van, akkor érdemesebb az erősítővel felskáláztatni a jelet a TV natív felbontására. Ha nem akarod, hogy az erősítő beleszóljon a képbe, akkor egyszerűen passthrough-ra állítod és akkor csak a hangot veszi le az eszközről HDMI-n keresztül érkező jelfolyamból, a képet pedig beavatkozás nélkül továbbengedi a TV-nek.

Ezért javasoltam, hogy minimum ilyen rendszert vegyen, aki már pénzt áldoz rá, mert valahol itt kezdődik a házimozi-erősítő. Az optikai kimeneten semmilyen HD-hangsáv (TruHD, DTS HD Master Audio, stb.) nem megy át, HDMI-n viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25576) TazLeacher válasza DM-Fan (#25575) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, sokat segítettel, így már értem, eddig nem volt ilyen rendszerem. Mostanában tervezem a vásárlást, szeptember elején. Biztos, hogy erősítő + 5.1 lesz, nem kompakt cucc. Elképzelésem már van, de szeptemberre várok 1-2 jó ajánlatot, így az még módosulhat. :R

(#25577) DM-Fan válasza TazLeacher (#25576) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Helyes, hogy a komponens rendszer mellett döntesz, az egybeszettekről lebeszélnélek! Ma már szerintem nem szabad HDMI-nélküli rendszert venni, különös tekintettel arra, hogy mélyen 100 eFt alatt kaphatók már olyan erősítők, amik rendelkeznek HDMI-interfésszel. Ha sugárzókra nem marad elég pénzed, akkor kezdetnek lehet nézni egy alap, de minőségi szettet, mint a JBL 178, vagy valami használt, de minőségi darabot, aztán később tudsz fejleszteni, választhatsz minőségi álló frontokat. Egy jó tanács: az erősítőn ne spórolj és hallgass meg minél többet! Én is így tettem anno és nagyon nem bántam meg, sok csalódástól meg tudod kímélni magad vele, különösen, ha azt szeretnéd, hogy zeneileg is minőséget nyújtson a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25578) Sanyi.mTs válasza DM-Fan (#25575) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem úgy rémlik, h a csomag mellé adott magyar nyelvű leírásban azt írták, ha az erősítő ne skáláz fel semmit se. amit a bemenetére kap, azt adja ki magából.

jer1cho!
itt leírtam, h miért van úgy kábelezve a rendszeren, ahogy. valamint azért, mert most már én fizetem a villanyszámlát :DDD való igaz, h ez lenne a legegyszerűbb: ps3 <-> erősítő <-> TV

(#25579) DM-Fan válasza Sanyi.mTs (#25578) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha nem találsz ilyen opciót a menüben, akkor lehet, hogy tényleg csak átengedi a képjelet, ebben az esetben valóban fölösleges járatni az erősítőt, ha csak a TV-hangszóróit akarod használni, hiába is engedi tovább a sztereó jelet a TV-re az erősítő.

Nálam a H/K 255-ben egy Faroudja DCDi skálázó elektronika dolgozik, igen látványos eredménnyel. Mondjuk az már más árkategóriájú erősítő, az tény.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25580) TazLeacher válasza DM-Fan (#25577) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazából nagyon low budget-ben gondolkodom, nincs rá komoly keret (és tudom, hogy mostanában nem is lesz...egy jó darabig). A jelenlegi elképzelés egy Yamaha v367, ezt megkapom olyan 45K környékén, és mellé egy Onkyo SKS-HT728, ez meg 80K. A kettő együtt kb. 130K. Ezért jobbat nem kapok, de ebben mégis benne van a fejlesztés lehetősége később, illetve ha valami besz@rna, nem kell az egészet cserélni. Csak most szeptemberre ígértek okosba cuccokat, és lehet, hogy lesznek komolyabb "játékszerek" ilyen áron, úgyogy azt még mindenképpen megvárom. De a segítséget köszönöm...annyi, hogy lehet, hogy nézek olyan erősítőt, ami megbirkózik a HD hangformátumokkal. (Bár azt mondták, hogy ilyen kategóriában nincs jelentősége, mert nem fogom észrevenni a különbséget.)

[ Szerkesztve ]

(#25581) Edgeri


Edgeri
senior tag

Ez volt már?
Új PS3

Üdv, Edgeri

(#25582) Edgeri válasza TazLeacher (#25580) üzenetére


Edgeri
senior tag

Én egy Yamaha RX-V467-et használok, előtte is Yamaha erősítőm volt, nekem bejött a hangzásvilága :N . Hangfalaknak tudom ajánlani a Roth Audio Oli 3-as szériáját, ha belefér majd a költségvetésedbe. Ez a kombó nekem újraértelmezte a házimozi élményt a már 100x megnézett filmeknél is (gondolom a szomszédok is ugyanezen a véleményen lehetnek ;] ).

Üdv, Edgeri

(#25583) TazLeacher válasza Edgeri (#25581) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jól értelmeztem, hogy a külső nem változik semmit, csak belül egy kicsit rendbe teszik?

Re.: #25582:
Eddig nekem ilyen 40K-s kompakt szettjeim voltak, és egész jól el voltam velük. Nekem ez a minőségbeli előrelépés, ami itt lesz, így is ég és föld lesz. A szett, amit mondtál, egy kicsit meghaladja a "képességeimet", mert ládával olyan 200-250K... :B

(#25584) Edgeri válasza TazLeacher (#25583) üzenetére


Edgeri
senior tag

Nekem is ez jött le. Slimebb a slimnél is :DDD

Tuti jó lesz a 367-es Yamaha is! Aztán majd ha fejleszteni szeretnéd a hangdobozokat, akkor arra lesz még lehetőséged. Én a leírtak előtt egy Yamaha NS-P110 cinema packot használtam kb. 8 évig, szerettem nagyon. Amúgy az Oli hangfalak olyan jó basszussal rendelkeznek (legalábbis számomra), hogy nem is tervezem külön sub vásárlását.

Üdv, Edgeri

(#25585) madarasz92


madarasz92
őstag

Hy!
Játszik innen valaki a COD Black Ops-al ?

Amúgy aki szeretne felvehet barátnak psn-en madarka65 néven vagyok fenn!

(#25586) olbaidhun válasza madarasz92 (#25585) üzenetére


olbaidhun
őstag

Én szoktam ritkán, de csak singli-ben..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25587) madarasz92 válasza olbaidhun (#25586) üzenetére


madarasz92
őstag

:D
Ja kár . ;)

(#25588) bcrics válasza DM-Fan (#25575) üzenetére


bcrics
tag

mindig tanul az ember:)

Nálam adva van egy :
pioneer Vsx 820 Receiver
Ps3 anyja
Pc monitor

Eddig Úgy működtünk hogy a ps3 ráment a monitorra hdmi-dvi kábellel, az erősítőt kikerülve, a hang pedig a mellékelt rca kábel segítségével az erőlködő és a ps3 közt szaladt végig.

Viszont akkor megpróbáljuk az általad leírt bekötési módszert,
Ps3>hdmi>Erősítő>hdmi> minden más:)

(#25589) tomgabor


tomgabor
senior tag

Valaki fel tud világosítani az Uncharted 2 Multi-val kapcsolatban, hogy ez DLC :F , meg hogyan kell elképzelni?

(#25590) Mazsika válasza DM-Fan (#25569) üzenetére


Mazsika
őstag

köszi a segítséget, esetleg online boltot nem tudsz ahol megvásárolhatóak ezek az erőssítők, és megbizható bolt?! be kell lássam a következő beruházásom ez lesz... :)

Dáccsika

(#25591) tomgabor


tomgabor
senior tag

RE5 Coop-hoz keresek valakit, júli. 23 és aug. 7. között bármikor jó nekem. Skype-on kommunikálnánk játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#25592) Xmodule válasza tomgabor (#25591) üzenetére


Xmodule
őstag

23. án nyomhatunk egy professional -t:D már ha akarsz velem jatszani

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25593) tomgabor válasza Xmodule (#25592) üzenetére


tomgabor
senior tag

:DD kíváncsi vagyok milyen lesz így TV-n

(#25594) Sanyi.mTs válasza tomgabor (#25591) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

skype-ot hogy gondoltad játék alatt? :U

(#25595) tomgabor válasza Sanyi.mTs (#25594) üzenetére


tomgabor
senior tag

PC-vel skype-olnánk.

(#25596) Gebriel válasza madarasz92 (#25585) üzenetére


Gebriel
veterán

En szoktam. Ha megcsinalj vegre az ocska UPC a nettet a hazba akkor felveszlek.

(#25597) Nova96


Nova96
őstag

Sajnos nem ment el a monitorom így marad a régi :W VGA csatlakozós monitorra ps3 hogy kössek? vga-dvi?

(#25598) tDr1v3r válasza Nova96 (#25597) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Úgy ne, analógot digitálisra átalakítani nehéz, izé, drága.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25599) DM-Fan válasza Mazsika (#25590) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Amiről első körben lebeszélnélek, az az, hogy online boltból vásárolj erősítőt/hangsugárzót! Legalábbis úgy semmiképpen se, hogy előtte nem mész el egy olyan üzletbe, aminek van bemutatóterme és végig nem hallgatod az előzetes olvasgatás/fórumozás során a rostán fennakadt termékeket! Iszonyatos különbségek vannak az egyes erősítők és hangdobozok között, nem lehet csak gép előtt ülve hangrendszert választani, ez kb. olyan, mintha neten akarnál cipőt venni egy fotó alapján.

Több olyan értékesítő is van, ahol korrektül kialakított tér áll rendelkezésre a termékek meghallgatására, értsd: hangcsillapítóval felszerelt terem, ahol több erősítő és számos doboz is be van állítva demózási célra és saját anyaggal végighallgathatod a kiválasztott kombinációkat, akár gyors egymás utánban. Az egyik ilyen hely Pesten pl. a Stream-Audio, ahol korrekt mennyiségű készülék van mindig a bemutatóteremben és az eladók is nagyon segítőkészek. Telefonon érdemes előre bejelentkezni és akkor csak veled foglalkoznak, meghallgatják az igényeidet és a pénztárcádhoz mérten javasolnak megoldásokat. Csak ajánlani tudom őket.

Szerintem érdemes rászánni egy napot (pláne azért is, mert csak egy nagyobb összegű beruházás azért, mégha belépő rendszert veszel is), nagyon komoly csalódásoktól tudja magát megkímélni az ember és így szinte biztos, hogy nem zsákbamacskát veszel, tudod, hogy mire képes az adott szett.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25600) Nova96 válasza tDr1v3r (#25598) üzenetére


Nova96
őstag

Akkor hogy?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.