Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

A haztartasi gepektol kicsit kiemelve kapott egy kulon topikot mivel az utobbi par evben eleg komoly ternyerese volt a rudporszivoknak kicsit hatterbe szoritva a hagyomanyos tarsaikat.
Ide johet minden ami ezzel kapcsolatos (a robot gepeknek kulon topikja van) Lehet hazai akciokat is linkelni vagy teszteket, yt videokat stb.

(#2) pjen


pjen
félisten

Hogy vissza találjak. mint Hoover, Philips és Dyson tulaj.

(#3) Nagya21


Nagya21
addikt

Hogy meglegyen, Dyson v11, Thomas twin aquawash.:DD:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4) #48613632


#48613632
törölt tag

Mentve, köszönöm. Dyson V10 ha ez számít.

(#5) ribarszki válasza #48613632 (#4) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy Rakéta porszívóval én is benevezek :))

(#6) koxx válasza ribarszki (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

;] :))

(#7) kirkri


kirkri
addikt

Köszi a topikot koxx! :R

Akkor ide bemásolom a másik topikból a dilemmámat.

"Most, hogy robotból már megvan a Roborock S7, amit némi utánajárást követően kiválasztottunk, az asszony felvetette, hogy kellene akkus kézi porszívó is, mert mennyivel egyszerűbb, mint a madzagot húzogatni... :(( (Ugyan egy áldás a robot, de vannak olyan eldugott szegletek, ahova nem fér be, így manuálisan is kell hétvégén porszívózni, még ha töredékét is, mint korábban.)

160k már nagyon a vége, amit kiadnánk érte, tehát a Dyson V10 is már csak nagyon akciósan kifogva férne bele a keretbe. Dyson V8 total még megvehető 100k-ért, de eltántorít a rövid üzemidő, így elkezdtem a kínai vonalat böngészni. Roborock H7 volt az első elgondolás, mert a robotból az élvonalba tartoznak a Roborock készülékei. (A Roborock a Xiaomi almárkája egyébként) A Roborock H7 szívóteljesítményben minimálisan többet tud, mint a Dyson V10 (160 vs 151 AW), az ára pedig a Banggoodról megvásárolva 100k alatt van, ami sokkal olcsóbb, mint a vele nagyjából egy kategóriába sorolható Dyson V10. Az akkuról nem is beszélve, ami max. fokozaton 90 perc, szemben a Dyson V10 60 percével. A súlya is közel fele a V10-nek, tehát azt mondanám, hogy megvan az ideális jelölt, de... Az akkuja nem cserélhető (megbontás nélkül), mint a Dyson V10-nek, illetve normál méretű fejből csak egy van hozzá, én hiányolom a soft rollert a kemény padlóra. Ráadásul kicsit ormótlannak is találom a markolat résznél, bár a nagyobb akku kapacitás nagyobb mérettel is jár, de akkor is. :O

Szóval nézelődjünk tovább... Rábukkantam a Xiaomi Dreame szériára, ott pedig a V12 típust néztem ki, mivel nekem felmosó funkció nem kell és ha erre nincs szükségem, akkor a V12 specifikációi jobbak, mint itt a topikban emlegetett T20 pro típusnak a Dreame márkán belül. Ráadásul ezt itthon kb. ugyanazon az áron lehet megvenni, mint a kínai webshopokban, szóval érdemesebb itthon beszerezni. Specifikációiban magasan übereli még a tőle egy árkategóriával feljebb lévő Dyson V10-et is, bár a Dyson V11-et nem éri el. (Szívóteljesítménye már 185 AW!) Fejből ehhez is csak egy jár, úgy tűnik a multi fej az új irány. Látom, hogy kijött már a V12pro verzió is belőle, ( ennek a szívóteljesítménye csak 10AW-al marad el a Dyson V11-tól 210 vs 220AW) de egyelőre még csak az Aliexpress-en látok belőle, így ezt elengedem és maradok az alap modellnél. Ilyen Dreame V12 porszívóval nincs valakinek tapasztalata?"

Update: Képbe jött a Dreame T30 porszívó, jelenleg ez áll nyerésre.[link] Valahol a Dreame V12 és a V12 pro között van tudásban. (És ennek sincs sajnos puha hengeres feje, csak a multifej. (Bár 100 dollárért lehet hozzá venni, de annyit nem áldozok rá.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8) #48613632 válasza ribarszki (#5) üzenetére


#48613632
törölt tag

LOL :DDD

(#9) kirkri válasza kirkri (#7) üzenetére


kirkri
addikt

Megrendeltem a Dreame T30-at, a jövő héten beszámolok róla, hogy milyen. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#10) (ex)Cat válasza kirkri (#9) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mindenképp írj majd vmi beszámolót!

(#11) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok! Pár hete vettem egy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10-et. Az automata fej nehezen használható vastagabb szőnyegen. Esetleg kompatibilis lehet Dreame kefékkel?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#12) ribarszki válasza kirkri (#7) üzenetére


ribarszki
őstag

Majd mindenképpen számolj be róla. A tesztet amit linkeltél, egy picit pontosítanám. A szerző azt sugallja, hogy az Eco mód semmire nem elég. Nos nem vagyok tisztában a T30 airwatt számával Eco módban, de szinte biztos vagyok benne, hogy kemény padlón elég kell legyen. Legalábbis a Dyson Eco módban 24aw-vel a rizst, csokis gabonapelyhet, cornflakest nagyon könnyen felszedi. Ebből követezően pedig nagyon nem mindegy, hogy az üzemidő 80perc, vagy 30perc. Sokkal ritkábban kell tölteni, az akkut is kíméled.

(#13) kirkri válasza ribarszki (#12) üzenetére


kirkri
addikt

Rendben. Én még az automata módra vagyok kíváncsi, a Roborock robotnál teljesen jól működik, hogy a szőnyegre érve növeli a szívóerőt, meglátjuk ennél hasonlóan sikerült-e megoldani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Tervezek venni egy jobb minőségű állóporszívót.

Mindennapi takarításhoz lenne, mégiscsak könnyebb lenne két gyerek mellett feleségemnek, ha csak leakasztja a dokkolóról, nem kell szekrényből előszedni, kábelekkel szarakodni :)

- javarészt járólapra kellene, de rámennénk némi padlószőnyegre és laminált padlóra is
- mint írtam, valamilyen dokkolható megoldás kellene, bár gyanítom a legtöbb modern gép ilyen
- jó lenne kézi-/morzsaporszívó opció is hozzá, akár úgy, hogy külön kis egységet lehet levenni róla, vagy a cső nélküli fő egység valami rövidebb kiegészítővel

Árban nem tudom meddig kellene elmenni, 80-100K között talán már van használható gép. Pl Rowenta RH9879WO jó lehet? Esetleg jobb alternatíva? Mikre érdemes figyelni vásárláskor?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) kirkri válasza rizso (#14) üzenetére


kirkri
addikt

Azt nem tudom milyen minőséget képviselnek, de a philips.hu oldalon vannak elég jelentős akcióban állóporszívók, amiből a THANKYOU15 kuponnal további 15% kedvezmény lejön.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Csatlakoznék a topichoz és hogy ne érdemtelenül, hamarosan hozok egy JIMMY JV85 tesztet is. :)
Remélem elfér itt az alsóbb kategória is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17) ribarszki válasza Flowtation (#16) üzenetére


ribarszki
őstag

Mindenképpen. Csak írjatok róla részletesen :)

(#18) htom127


htom127
tag

Üdv
[Bosch] BBS611 készülékkel van valakinek tapasztalata? Van már az akkumulátorjával kompatibilis készülékem, tetszik a Power for ALL rendszer, használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#19) david5745


david5745
tag

Sziasztok valakinek van tapasztalata a Dyson v15 el? Feleségem minden álma kiváncsi lennék valóban annyira jó e mint az ára :F

(#20) ribarszki válasza david5745 (#19) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen és igen... Dyson tulajként is ledöbbentett, hogy mit tud.. Két ünnep között tervezek írni egy hosszabb blogbejegyzés róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.