Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#701) Nagya21 válasza Flashback (#699) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem kell adapter, simán kiszippantja a vákuumtasakot (álá ruhásat) Dyson V11.
Orrszívóhoz meg mindegy, milyen erős gépet használnak, azon a pici lukon se fér át több levegő ha 200w, ha 2000w a motor.....(fizika)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#702) koxx válasza Nagya21 (#700) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

0 tapasztalata van, biztos olvasta az arukeresőn a véleményeket...vagy leragadt a rakéta porszívó szintjén

(#703) Locutus válasza koxx (#702) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor itt zárhatjuk is a topikot nem, mert elhangzott a végső igazság :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#704) koxx válasza Locutus (#703) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nézd, azzal nem tudok mit kezdeni ha zöldségeket hordasz össze.

(#705) Locutus válasza koxx (#704) üzenetére


Locutus
veterán

Ez szemmel láthatóan így van :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#706) mrlujoak válasza Locutus (#705) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igazából pont ez a lényege az akkus, és robotporszívóknak. A forgó kefefej.

A halkabb, kevesebb energiafelhasználással történő működés, épp amiatt lehetséges, mert ott a forgófej.
Ez a technikai megoldás az, ami ezen porszívók lényegét jelentik.

Hogy megértsd a forgófej lényegét, ugorjunk vissza pár évtizedet.

Emlékszünk ugye az áram nélküli "porszívóra"? Igen, az a mechanikus seprő, amit tologatni kellett.
Na abban a munkát egy, a kerekekről kapott hajtással működő forgó kefefej végezte! Szívó erő nélkül!
Ha csak egy tartályt tologatsz a földön, a kosz ott marad. Ha ezt egy forgókefével egészíted ki máris van egy mechanikus takarítógéped.

Térjünk vissza a témánkra. Ezt a forgófejet egészíti ki a mai akkus, botos (és robot)porszívó egy halkabb motor segítségével előállított szívó hatással.

A takarítás hatásfoka pedig nagyban függ a kefefej kialakításától, anyagától.
Ez igaz mind az akkus porszívókra, illetve a robotporszívókra is.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#707) pjen válasza mrlujoak (#706) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk forgó fej van vezetékes pórszívóhoz is. A halkabb motorról annyit, hogy halgass meg egy elux ultra silencert.

(#708) Locutus válasza mrlujoak (#706) üzenetére


Locutus
veterán

A wikipediát meg a marketing bullshitet bárki el tudja olvasni, de ez sem változtat a tényeken, amikől szó volt. Egyik akkusnak sincs értékelhető szívóteljesítménye. Ezért kell trükközniük a forgó kefefejjel. Ami viszont mindig csak azt fogja felszedni (vagy odébbtologatni), ami pontosan alá tud kerülni, illetve elég könnyű, és apró. (Vagy feltekerni, ugye.)
Ha valaki alaposan (hát még hatékonyan) akar takarítani, még mindig a vezetékes porszívó a jó választás. Ennél ugye nem kell minden porszívózás után mégegyszer annyit tökölni a kefehenger meg a mini tartály takarításával se.
Azt persze értem, hogy az überdrágán vett akkusnak meg kell védeni a becsületét ha már kiadtak ennyi pénzt érte, mert ilyenek az emberek. Ettől még a tények makacs dolgok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#709) mrlujoak válasza pjen (#707) üzenetére


mrlujoak
veterán

Vigyázz, nem azt írtam, hogy máson nincs, csak azt, hogy ezen szerkezeti megoldásnak köszönhető az akkus porszívók térnyerése!

Amúgy naná, hogy van! Egy vezetékes, amúgy bitang szívóerőt tudó porszívó még hatékonyabbá tehető forgófejjel. Pl szőnyeg.

Ha megnézel egy hagyományos fejet, és van rajta kapcsoló, akkor amikor szőnyegre érsz átbillented, máris leengedi a sörtét, és kvázi kefélheted a szőnyeget, hogy a bitang szívóerő felszívja a szőnyeg szálai közötti koszt.

A forgófej - főleg a sörtés ugye - az meg aztán igazán jól átkeféli a szálakat, és még több kosz kijön, még mélyebbről.
#708Locutus

Azért ne sértegess kérlek! Se a mechanikai tudásom, se a tapasztalatom nem internet bullshitekre, és wikipédiára alapozom!

Kapj már a fejedhez, hogy másokat hogyan illetsz! :(((

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#710) koxx válasza Locutus (#708) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha valaki alaposan (hát még hatékonyan) akar takarítani, még mindig a vezetékes porszívó a jó választás.
Ez így volt kb 15 evvel ezelott. Majd ha kiprobaltal egy komolyabb akkus gepet akkor terjunk vissza ra :U

(#711) Locutus válasza koxx (#710) üzenetére


Locutus
veterán

És ekkor én még mindig nem éltem rólad semmilyen légbőlkapott feltételezéssel, kedves "moderátor", igaz? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#712) koxx válasza Locutus (#711) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van miele c2 és dyson v15 otthon, neked mid van ami alapján tetted ezt a ténymegállapítást?

(#713) saen válasza Locutus (#708) üzenetére


saen
veterán

Nekem a Dyson sokkal szebben takarít, mint a vezetékes és a kefehengerrel semmi időt nem kell tölteni, mert úgy van kialakítva, hogy a hajszálakat leszedi a hengerről és felszívja. Ez működik is, egy éve van meg kb, egyetlen hajszál nincs feltekeredve. Persze lehet azt mondani, hogy ugyanazt a kefét rá lehet tenni egy vezetékes, erősebb porszívóra is, ez igaz, de én ilyet még nem láttam.
Egyetlen hátránya a vezeték nélkülinek az ilyen sarkokban és ilyen szűk helyeken ha ki akarod szívni, fej nélkül, na ott tényleg gyengébbek.

(#714) pjen válasza saen (#713) üzenetére


pjen
félisten

Az eluxokhoz például van forgó fej. Nekem van V12 absolute detekt. Sajnos a legnagyobb hátránya mégis csak a tartály takarítás. Az rendben, hogy nem tekeri fel a hajat, bár a plüss fejre ez sem igaz. Viszont a tartályt le kell venni és leszedegetni róla a hajat+takarításnál rendesen tud szállni a por. Ha megdupláznák a szívó erőt lehetne bele tenni porzsákot, hibátlan lenne.
A legjobb ami a hirdetésben van:Az utó szűrő még a mikronos port is megfogja. Arról viszont bölcsen hallgatnak, hogy űrítéskor úgy száll a por mint egy olcsó zsák nélküliből. Nálam kertes házban nem gond. :)

(#715) Azie válasza mrlujoak (#709) üzenetére


Azie
őstag

mondjuk a hagyományos fejen a kapcsoló pont fordítva ajánlott, a padlón tolod kia keféket, a szőnyegen pedig elrejted. ;) - legalábbis miele-ék szerint :D

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#716) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok, van egy régebbi (6-7 éves) Electrolux akkus rúdporszívónk (a kivehető kézi szívós) amit lehet lassan lecserélnénk. Akku már egyszer volt benne cserélve, így kicsit tovább bírja de így sem az igazi és a szívóerőtől sem vagyunk elájulva.
Jó szívóerejű, de nem üvöltő gépet keresünk ami szintén használható kézi üzemben is, és rendes porszívózásra is. Van mellette "rendes" gép és robot is, ez egy napi szintű gyors pucolásra kellene.
Árban mondjuk 50k-70k körül keresnék, előny a magyar garancia vagy szervizháttér illetve a szűrők könnyebb beszerzése.
Előre is köszönöm az ajánlásokat! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#717) mrlujoak válasza Azie (#715) üzenetére


mrlujoak
veterán

Én is olvastam már, hogy padlón engedd le a kefét.

Viszont szőnyegen ugye nem a könnyű siklás a lényeg, hanem hogy a szálakat (szűnyeg felületét) átmozgassuk.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#718) Azie válasza mrlujoak (#717) üzenetére


Azie
őstag

erre van a durva plüssös csík a fejen.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#719) mrlujoak válasza Azie (#718) üzenetére


mrlujoak
veterán

...már amelyiken. De ezen nem veszünk össze.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#720) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Dreame T10-hez keresek első görgőket. Ezek azok a gumiborítású görgők, amik a motoros fej elejében vannak. Ezek emelik egl valamelyest a fejet a földtől.

Nekem már teljesen szétkoptak, így a fej a padlót csiszatolja. Bárhol keresem konkrétan ehhez a típushoz valót sehol sem találok (illetve de, csak ott 10 000ért adnának egy darabot).

Tudtok olyan helyet mondani, ahol normális áron hozzá lehet ehhez az alkatrészhez jutni? Vagy ha tudtok másik porszívó modellt mondani, aminek a görgője csereszabatos ezével, nyilván az is megfelel.

Köszi előre is a segítséget

(#721) pjen válasza Kowi84 (#720) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem keressél gumi sütőt, hátha újra lehet gumizni azokat a görgőket.

(#722) mrlujoak válasza Kowi84 (#720) üzenetére


mrlujoak
veterán

...plusz tipp, ha a görgőt ki tudod venni (nem ismerem a típust) akkor zsugorcsővel tudod növelni az átmérőjét, hogy a fej ne érjen le.
Kopás szempotjából is meglepően ellenálló...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#723) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Esett már szó a témáról a topikban, de nem olyan túl sokszor, feltéve ha jól kerestem :)
Én relatívé gyakran rendelek kínai cuccokat, legyen szó akár telefonról de most legutóbb pl. egy meleglevegős fritőzt, ami teljesen jól is működik, anyaghasználat és minőség szerintem jó, design szintén OK.
Éppen e miatt gondolkodtam el egy valamilyen kínai akkus porszívó vásárlásán. 50e Ft magasságában már szerintem elég jó paraméterekkel rendelkező porszívót lehet venni, igaz, azon, hogy mi jó vagy mi nem, még nem rágtam át magam, de pl. egy ILYEN készülékre gondoltam, mondjuk ennek a BUTURE-nek elég sok típusa is van, de akkor, hogy írjak más márkát is itt van pl. EZ vagy EZ. Van valakinek az ilyen készülékekkel tapasztalata, érdemes lehet egy ilyen készülékben gondolkodni. Tudom, hogy ott a meghibásodás lehetősége, a nehezen érvényesíthető garancia, stb. de engem most elsősorban egy ilyen készülék potenciális képességei érdekelnének, hogy az alapján érdemes e vajon ilyenben gondolkodni. 200-300e Ft-os Dyson nálam szóba sem jöhet, nem csak az anyagi képességeim miatt hanem elvből, a magas ára miatt :)
Édesanyáméknak egy ilyen BOSCH Flexxo Serie 4 porszívójuk van, és ahhoz képest még szőnyeget is láthatóan elég jó ki lehet vele porszívózni, de még ez is drágább mint a linkelt kínaiak, miközben az utóbbiak ránézésre professzionálisabbak, ha szabad vagy lehet ilyet írni.

[ Szerkesztve ]

(#724) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Sziasztok!
Bosch akkus porszívókkal van valakinek tapasztalata?
Jelenleg Glamour napok miatt Media Markt 25% kedvezménnyel vásárolhatóak.
BOSCH BBS8214 Unlimited Gen2 Serie8 ezt a típust néztem, most 137.000 FT kuponnal.

(#725) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Tudtok ajánlani a lakásunkba egy rúdporszivot ami vezetéknélkuli? Kb 60k a limit, és ne legyen hangos.

(#726) venom8888


venom8888
őstag

Nagyon gaz ez a csoport, egy ilyen egyszeru kerdesre sincs valasz 2 nap mulva sem. Ez egy olyan kerdes, amit ha bemegy valaki a Media Markt ba, akkor ott meg kerdezi a porszivo osztalyon levo emberket. Ide csoportba sokkal komolyabb kerdesekkel szoktak fordulni, de ha erre sincs valasz, akkor toroljetek szerintem.

(#727) pjen válasza venom8888 (#725) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj, hogy kevés a keret. Ajánhatok egy Hoovert mint az enyém, de egyáltalán nem halk. Az MM ben azért vannak az eladók, hogy eladják az árút. Ha bemész és közlöd mennyi a keret, fognak ajánlani, azért vannak ott.

(#728) -cobra- válasza venom8888 (#725) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Xiaomi vonalon nézelődnék. Kemény padlóra a plüss hengeres (pl Roidmi Z1), szőnyegre a kefe hengeres a jobb (pl Xiaomi G9) .

(#729) venom8888


venom8888
őstag

jarolap van es parketta 90% ban, van szonyeg is, de nagyon kicsi.

(#730) balazs1956 válasza venom8888 (#726) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hát ha kicsit előbb szólsz...
Két napja jött meg az Euronicstól ez a típus.
Az ára 61799 Ft volt.
Most nyomokban sem találom ezt az árat, az Euronics-nál meg egyáltalán nincsen.
Amúgy nekem tökéletes, sokadik porszívónak, kemény padlóra.
Lehet valami elárazásba futottam bele?

Sajnálom, ennyit nagyon megért volna Neked :U

(#731) koxx válasza venom8888 (#726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már ne is haragudj, de ez nem valami hivatalos support oldal, másrészt milyen 2 napról beszélsz? ma reggel 8:29-kor írtál és 5kor már hőbörögsz, hogy nem válaszolt senki :U van google meg youtube, tessék nézelődni addig. Nem bonyolult...
Másrészt, ha ilyen egyszerű kérdést teszel fel akkor annak te magad is utána tudsz nézni.

[ Szerkesztve ]

(#732) venom8888 válasza balazs1956 (#730) üzenetére


venom8888
őstag

Igen, jo ar annyiert. De az a G9 is tetszetos, de a Z1 a megfelelo a mi felhasznalasunkra.

[ Szerkesztve ]

(#733) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Mi az aktuális bestbuy budget porzsákos porszívó? Anno a Sencor SVC8 nagyon bevált, kéne valami hasonlót vásárolnom egy kis lakásba.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#734) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

dreame v11-esünket szeretnénk egy komolyabbra lecserélni, ha létezik ilyen... 3 éve szolgál és már igen viharvert szegény, de még mindig tudja a dolgát, van esetleg most valami jó cucc a piacon amit érdemes figyelgetni? Kínai rendelés szóbajöhet, ez is úgy lett véve anno.

(#735) Nagya21 válasza sagesz93 (#734) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Dyson V11, hogy maradjunk a számoknál.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#736) pjen válasza sagesz93 (#734) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem szeretnéd a fúrógép szerű bekapcsoló gombot, szintén Dyson, de V12.

(#737) superecneB válasza sagesz93 (#734) üzenetére


superecneB
őstag

Szia,
Én jelenleg pont v11-essel szemezgetek és érdeklene, hogy ajánlanád -e így a tapasztalataid alapján?

(#738) sagesz93 válasza superecneB (#737) üzenetére


sagesz93
addikt

Mindenképp, nagyon strapabíró kis masina és jól működik hosszú távon is, nálunk rengeteget megy tényleg. Most a dreame t20 79 ezer ft pepita.hu-n, esetleg megfontolandó árban, kb ugyanazt tudják, a v11-nek talán erősebb az akksija.(nekünk ennyi idő után is hozza szerintem a 90%-os kapacitást, nem veszünk észre nagy romlást az üzemidőben.
Párom azt mondja vegyünk még egy V11-et... ez nekem kicsit nehéz lépés, én mindig újítani próbálok, ha már egyszer csere van :B

[ Szerkesztve ]

(#739) superecneB válasza sagesz93 (#738) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi az őszinte véleményt, segítettél, meg is rendeltem (V11) - keménypadlósok vagyunk. (ugyan ott, az is 80k) :R

(#740) marositech


marositech
senior tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék porszívó(ka)t venni, jelenleg egy gyalázatos 10 éves Samsung SC4321 nagygépem van. Gyakorlatilag le van amortizálva, Ali-s szűrőkkel szerintem olyan hatékony, mint vak kapus a fociban. És mellé első generációs Bosch Unlimited 6 ami anyaghasználatban épp olyan siralmas, mint kiszel tündi éves naptára. Samsung géppel nagy takarítok, a Bosch pedig napi rutinszerű takarításra használom.
Sajnos látom 10 év után erősen ki lettek herélve a vezetékes porszívók 2100-1600W helyett csak 900W, kicsit sem értem, hogy a jelenlegi gépek miben jobbak a 10 éves 2x erősebb társainál.
Visszaolvasva látom sokan dicsérik a Dysont és a Thomas (nemakisgőzös), porszívókat ezen nekibuzdulva utánanéztem.
Bár lehet félreolvasok, de a high-end Dyson porszívók kiválthatják a vezetékes porszívókat? Érdemes erre beruházom vagy maradjak a nagy-kis porszívó kombóval?
2 cicám van és egy hosszú hajjal rendelkező nőnemű sátánnal. Továbbá 2x1,5m szőnyegem van, a többi kemény padló.

:R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#741) Locutus válasza marositech (#740) üzenetére


Locutus
veterán

Persze, a high-end vezetékes dyson kiválthatja a többit :) Az akksis nem.

Amúgy szerintem csalódni fogsz, ha a dysonban keresed a sokkal jobb minőséget. Sajnos a műanyagjaik és csatlakozásaik nekik sem jobbak másokénál. Nekem eddig talán a Philips meg az AEG volt a legstrapabíróbb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#742) pjen válasza marositech (#740) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van dyson v12 minden nap végig tolom, de ahol nem fér be a forgó kefe ott nem sokat ér. Ezért időnként előszedem a drótos eluxot. Vissza olvasol, fórumtars belinkelte dyson után mit talált a.thomas takarító gép

(#743) marositech válasza pjen (#742) üzenetére


marositech
senior tag

@Locutus sajnos vezetékes dysont nem nagyon árulnak, csak a régi bigball termékeket, ezeket megéri beszerezni? Nekem is az a problémám, hogy azt aksis gépek anyaga szinte papírból valóak.
@pjen Köszi a tippet erősen nézegetem a thomas márkát, főleg, hogy ott vannak 1400W-1600W motorok.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#744) Nagya21 válasza marositech (#743) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Amint olvasom nincs sok szőnyeged, oda teljesen jó a Dyson akksis V10-től felfele fluffy fejjel. Ha állványon tartod, akkor nem is kell minden használatkor szét össze rakni, csatlakozások jobban bírják.

A Thomas takarítógépet a 2 futó szőnyegedért nem éri meg megvenni, húzkodni meg kibaszott nehéz ( a két futót kivinni az udvarra, jól kiporolni évente 2* oszt csá), viszont szív mint a marrhhaa......(gondolom a képeket láttad), de nekem a 2szoba padló szőnyegen évente 1* kötelező végig menni(érezni-látni a különbséget).
Sajnos EU előírás a fogyasztás csökkentése, mérnökök meg ebből a kevesebb wattból is ugyanazt a szívóerőt kihozzák.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#745) Locutus válasza marositech (#743) üzenetére


Locutus
veterán

A bigballból van több verzió. A cinetic a legújabb, nekem is olyan van, szerintem azt érdemes venni, ha jó szívóteljesítményt akarsz. Érdekes módon amúgy csak a magyar dyson webshop állította, hogy nem forgalmaznak már vezetékest, miközben nyugatabbra mindenhol kapni. Annyi a trükkje, hogy mini ciklonokkal filtereli a port, és ezért nincs benne egy halom szűrő, ami más porszívókban visszafogja a teljesítményt. Jobb mint más ma kapható vezetékes porszívók, ugyanabban az árban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#746) marositech válasza Locutus (#745) üzenetére


marositech
senior tag

Látom egyre több helyen írjátok, hogy multiciklonos legyen a porszívó, ezt én hogy tudom lecsekkolni így távolból webáruházak vagy gyártók közt böngészve?

@Nagya21 2x1,5m(azaz 3nm) 1 db szőnyegről beszélünk sűrű szövéssel. Udvarra kiporolni a jó Isten fog, nem én. :DDD
Dysont falon tartanám, de így a Bosch Unlimitedhez képest valami batár órmotlan nagy dög. Annak már külön hely kell. Igaz, hogy Dysonnál folyamatosan nyomni kell a ravaszt, hogy működjön? Nincs neki normális kapcsolója?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#747) saen válasza marositech (#746) üzenetére


saen
veterán

Van már kapcsolós is, de a legtöbb folyamatosan nyomós.

(#748) pjen válasza marositech (#746) üzenetére


pjen
félisten

A 12 es kapcsolós, én pont azért cseréltem le a 8 ast. De a legújabb is kapcsolós már.

(#749) Nagya21 válasza marositech (#746) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Energia takarékosság......
Amikor dolgozol vele húzod a ravaszt, megy a porszívó, amikor félreteszed (mert arréb raksz vmit) nem húzod a ravaszt, nem megy a porszívó.
Mi megszoktuk, meg a fúrógépek is így működnek.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#750) pjen válasza Nagya21 (#749) üzenetére


pjen
félisten

Már a Dyson is át állt a kapcsolóra, nem véletlen, hogy a kinaiak rögtön gyártottak reteszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.