Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#151) Peetey91 válasza mastodon (#149) üzenetére


Peetey91
senior tag

Itt: link
Gyakorlatilag, mint a magyar Árukereső. Főleg német boltok, de ők általában szállítanak Ausztriába.
Szállítást Magyarországra nem tudom, rokonom kint él az osztrákoknál, oda szoktam rendelni.

(#152) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A Miele c1-és porszívóhoz mennyire érdemes megvenni a gyári turbó kefét? Elég drága 30+ ezer. Valami más ajánlott hozzá olcsóbban, vagy szokott lenni a gyári akcióba valahol? :)

(#153) hchefi


hchefi
csendes tag

Sziasztok!

Beruháztam végül egy Dreame T20-ra. Több, mint amit eredetileg porszívóra szántam, de remélem jól elleszünk. Azt szeretném kérdezni, hogy a fali dokkolót mindenképpen olyan magasságba kell szerelni, hogy a porszívófej érintse a talajt? Vagy lehet úgy is, hogy teljesen lóg a falon?

(#154) ribarszki válasza hchefi (#153) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne érintse a talajt. A fej és a talaj között lrgyen 20cm kb.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#155) Renok válasza ribarszki (#154) üzenetére


Renok
senior tag

Ezeket a fali dokkolókat gondolom fel kell fúrni.
A falon kívül esetleg vmi vaskosabb, stabil szekrény is szóba jöhet, vagy nem ajánlott?

Nekünk most Electrolux Ergorapido van, és hatalmas pozitívum, hogy padlón álló dokkolója van, de sajnos már döglődik szegény. Viszont valahogy nem nagyon akarok falat fúrni 1 porszívó dokkolója miatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#156) belashx válasza Renok (#155) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem ugyan nem dokkolóm van, ill. nem beépített töltős (Viomi A9), de én átlátszó nano ragasztószalaggal tettem fel a szekrény oldalára úg, hogy a fej pont a padlón pihen, így nem félek, hogy elenged a ragasztó. Fúrni nem akartam, mert albérletről van szó + a szekrényt is sajnáltam kifúrni.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#157) INGJOKE válasza INGJOKE (#152) üzenetére


INGJOKE
veterán

Erre vki?

(#158) ribarszki válasza INGJOKE (#157) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát... a gyári horror árú.. lehet próbálkozni utángyártottal, több-kevesebb sikerrel. Esetleg jó állapotú, használt Miele fejet nézni jófogás, német ebay. A németeknél azért ki lehet fogni. Nekem van gyáti Miele turbófej, mondjuk tényleg nagyon jó. Kisállatosoknak ajánlott.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#159) INGJOKE válasza ribarszki (#158) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ragdoll macskánk van. :)

(#160) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok,
A Lidl-ben lesz ez [link] csütörtöktől. Mit gondoltok ennyiért megéri, figyelembe véve hogy HÁROM év garanciát adnak rá? Felsöprés helyett lenne nyáron apartmanok takarítására használva (40m2) :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#161) Renok válasza VMatteo (#160) üzenetére


Renok
senior tag

Mi vettünk 1 ilyet, és oda is ajándékoztuk anyósnak, mert annyira gyenge volt az Electrolux Ergorapido-hoz képest, nem sok mindent szívott fel kövön és parkettán.
Nagyon nem ajánlott szvsz.

(#162) ribarszki válasza VMatteo (#160) üzenetére


ribarszki
őstag

Anyósomnak vettünk egy hasznot a Lidl-ben 3-4éve. Akkor még Ergorapidonk volt. Ahhoz képest is egy használhatatlan kacat volt. Nulla szívóerő, nagyon gyenge szűrés.. az egész egy zsákutca volt. Nekem ez sem sokkal szimpatikusabb. Kb 50k a beugró ebbe a világba. Ott már ki lehet fogni egy plüssfejes Xiaomit ami tényleg ér is valamit.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#163) VMatteo


VMatteo
őstag

Köszi, akkor azt mondjátok, hogy csempén nem helyettesíti a seprést?

Tisztelet a Gépésznek!

(#164) ribarszki válasza VMatteo (#163) üzenetére


ribarszki
őstag

Próbáld ki, blokkal simán visszaveszik ha nem jön be. Nem problémáznak ezen. Lidl, Aldi sem.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#165) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

[Dyson] akku upgrade.

(#166) MM válasza VMatteo (#160) üzenetére


MM
őstag

3 év garanciáról annyit, most kaptam meg a pénz visszafizetési utalványt az Aldi-s tesóra.
Májusban vettük, az 20K volt, kipróbálni egy rendes Miele vezetékes mellé.

Arra jó volt, hogy eldöntöttük, kell egy akkus rendes porszívó.
Viszont mikor behalt a fejben a motor, kb használhatatlan lett, annyira kicsi a szívóerő.

Szervízbe kell ilyenkor vinni, ott hegyekben álltak a dobozai, nem is javították, elvileg "csere", de már nem láttam egyik Aldiban sem...

Az eddigieket végigolvasva, a Dreame T30 szimpatikus, de elég lehet nekünk egy Roidmi F8S is. Szőnyeg gyakorlatilag nincs nálunk, csak kő/laminált, viszont jó lenne egy külön "tiszta" fej
a bútorokhoz.

Azt hol látom, hogy multiciklon-e valamelyik? Fentiek tükrében melyik típust javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#167) Nagya21 válasza MM (#166) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jövő héttől lesz a Lidl-ben vmi dyson koppintás akkus rúdporszívó. Hogy multiciklon-, vagy sem azt csak alaposabb szemrevételezéssel lehetne eldönteni.
2sebességi fokozat.
28K, 130w dc motorral, 22v, 2500mAh akksi.
[link]
Ha szétszeded, és orgonasípokat találsz benne, akkor multiciklon.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#168) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok,
Dyson V11 (nem outsize) 185 vagy 220AW teljesítményt tud? Össze vissza írják, melyik az igaz?

(#169) Nagya21 válasza -cobra- (#168) üzenetére


Nagya21
addikt

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#170) ribarszki válasza -cobra- (#168) üzenetére


ribarszki
őstag

Illetve még lényeges kérdés, /vagy ennél is fontosabb/,hogy minimum és medium fokozaton mennyi az aw..csak azért, mert a v15-öt mióta megvan, 3hónap alatt egyszer sem kapcsoltam boost módba. Viszont eco és medium/auto módban megy állandóan.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#171) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Nem tud volaki a Xiaomi Mi G10-hez kompatibilis hajlékony szívócsövet valahol?
Valahol olvastam, hogy lehet hozzá kapni, de hiába keresgélek nem találom.
Ha tudtok valami linket osszátok meg velem.
Köszönöm. :R

(#172) -cobra- válasza ribarszki (#170) üzenetére


-cobra-
aktív tag

@Nagya21: köszi a táblázatot.
Nem egyszerű választani. Van egy 2 éves F8S Roidmi itthon, amivel alapvetően meg vagyok elégedve, de ha egyszer a közeljövőben lecserélem, akkor szeretnék előre lépni. Dyson vonalon a V10 már megüti a szintjét, de nem érzem azt, hogy jelentősen jobb lenne teljesítményben, mondom ezt a youtube tesztek alapján. Elvileg a V11 sokkal használhatóbb az alsó fokozatokban, akksija is jobban bírja, illetve akkor ezek szerint 220AW a max teljesítménye (majdnem megegyezik a V15 230AW-jával), ami lehet jól jön szőnyegtakarítás esetén. Viszont árban már ott vagyunk, hogy 200k, attól már egy lépés a V12 aminek nagyon tetszik az alacsony lézeres feje, viszont csak 150AW-t tud és sokkal kisebb tartály. Ééés természetesen megint csak egy lépés a V15 ami ugye a csúcsok csúcsa, de az ára már nagyon nehezen emészthető... Ki van ez találva. :)

(#173) ribarszki válasza -cobra- (#172) üzenetére


ribarszki
őstag

A V10-et én sem erőltetném. A fokozatkiosztás sem túl jó. A V11 már sokkal inkább, de akkor már pici ugrás a V15, ami tényleg nagyon-nagyon jó lett. Az új anti-tangle fejek, (valóságban sem tekeredik fel semmi hajszál, minden megy a tartályba), a lézeres fluffy, a nagyon jó szívóerőkiosztás, a szuper üzemidő bőven megéri a V11-hez rakott kis felárat.
De ahogy mondod, ki van ez találva. De ha V11, akkor már tényleg inkább V15!
A v12 inkább kisebb lakásba jó, de amúgy kézbe véve viccesen kicsi. És nincs hozzá az új szőnyegfej, ami szintén jól sikerült.

Amúgy szőnyegen sem kapcsolok feljebb auto módnál. Egyrészt az új szőnyegfej nagyon alapos, másrészt az auto jól szabályoz. Amúgy szőnyegfejjel kevesebb az üzemidő. Viszont fluffy fejjel, kemény felületen -eco módban 78perc. És az Eco kemény padlón mindenre is elég. :K

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#174) Nagya21 válasza -cobra- (#172) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ez a V11 a 3. dysonom.....
Panellakás, 2szoba padlószönyeg, folyosó konyha laminált.
Egész évben a Dyson megy, de évente 1* kell a bivaly akkor előveszem a Thomas vizes szürésü porszívót, majd átszerelem takarítógéppé, és gó.
Így nagyon okés a V11 is, a hajat meg 1-2 perc a keféről letakarítani.(szerencsére nálunk kevés van)
Általában autón használjuk, és havonta 1* fullon takarítunk.
10-12 percet kibir fullon, az a 2 szobára elég.( a szívófej nyilásai közepes állásban vannak, teljesen zártan nem lehet eltolni a szőnyegen)
3-4 havonta kompresszorral kifujatom, kinábol vettem hepi szürőt, az havonta cserélem
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#175) draco31 válasza draco31 (#93) üzenetére


draco31
veterán

Válaszolok magamnak, hátha valakinek később lesz kérdése.
A turbókefét végül megvettem.
Eléggé vegyes a dolog, van ahonnan jobban leszedi így a kutyaszőrt, mint a sima fej, viszont van ahol talán jobb a sima fej.
Összességében, hogy csak ennyibe került, szerintem megérte.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#176) INGJOKE válasza draco31 (#175) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is most rendeltem meg a Miele STB 205-2 (eggyel régebbi turbókefe) fejet. Kipróbálták csak nem kellet nekik 15k-ért. A héten megjön és én is letesztelem egy ezer éves régi rövid szőrű szőnyegen. Van hozzá még egy fehér ragdoll macsek is kíváncsi vagyok mit tud. :D

(#177) MM válasza Nagya21 (#167) üzenetére


MM
őstag

Köszönöm.

Kicsit elmélyedves a Xiaomi vonalon, az alábbi versenyzőkre szűkítettem a kört:

*T10 ~ 55K
G9 ~65K
G10 ~90K
T20 ~100K
T30 ~135K

Igazából a G9 is elég lenne, mivel leginkább járólap/laminált/hajópadló a célterület, de úgy látom, annak a gombját folyamatosan nyomni kell. (ez lenne az egyik szempont, hogy ne kelljen már...)

Itt jön képbe G10, ebben már auto funkció is van, kicsit nagyobb szívóerő. De onnan már csak 10K ugrás a T20, ami kb = V12-vel.(Az kicsit erősebb, de nem cserélhető az akksija.) Ez lenne leginkább a befutó. De!

A T30 pedig azért tetszik, mert van benne egy elem, amivel meg lehet törni a csövet 90 fokban. Van egy két hely, pl. ágy alatt, vagy szekrények alatt, aholvá csak így lehetne rendesen benyúlni.

Van esetleg hozzáértő, aki cáfolattal/plusz információkkal tudná fűszerezni a fentieket?
A T30-hoz csomagolt "összecsukó" elem beszerezhető külön a kisebb készülékekhez?

A Xiaomi készülékeket egyéként hol szervízelik itthon?
Van esetleg infó a kisebb webshopok garanciájáról?

*u.i.: most tűnt fel, hogy van T10 is, és azt nem kell nyomva tartani. Fentiek tükrében az is ajánlható?

[ Szerkesztve ]

(#178) ribarszki válasza MM (#177) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha a célterület szinte csak kemény felület, akkor miért szőnyegfejes gépeket nézel? Plüssfejes Xiaomit nézz, mint a Dreame V11.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#179) MM válasza ribarszki (#178) üzenetére


MM
őstag

Ezek nem univerzális fejek?
A plüssfej azon a pár kis szőnyegen lábtölőn mit csinálna?

1-2 webshopot felhívtam, mindenütt ők intézik a garanciát, úgyhogy ezt a részét el is engedtem.

[ Szerkesztve ]

(#180) ribarszki válasza MM (#179) üzenetére


ribarszki
őstag

Kemény felületen hangosabb, esetlenebb, kevésbé alapos, lassabb. Arra a pár kicsi szőnyegre, lábtörlőre használd a mini motoros fejet amit adnak mellé.
Keménypadlóra plüssfejes gépet nézz.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#181) MM válasza ribarszki (#180) üzenetére


MM
őstag

Kösz az észrevételt, a V10-el szemezek épp.

(#182) MM válasza MM (#181) üzenetére


MM
őstag

Meg is rendeltem, írok majd a tapasztalatokról, ha megjött.
Folyamatos gombnyomással majd megbarátkozom...

(#183) koxx válasza MM (#182) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legalább 2 alkalom megszokni. Én is tartottam tőle, nincs vele semmi gond.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#184) VMatteo válasza Nagya21 (#167) üzenetére


VMatteo
őstag

Sziasztok,

Az előző Lidlis 23e Ft-os porszívó csempére teljesen jó, ezért felbuzdulva megnéztem ezt amit linkeltél. Lehet bepróbálkozok, mert jobban használnám mint a vezetékest.
:R

Tisztelet a Gépésznek!

(#185) Nagya21 válasza VMatteo (#184) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Várjuk a tapasztalataidat....
Pl hogy valóban multiciklon-e. Mien auűrők elrendezése. Hogy szív, etc etc.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#186) adamos0606


adamos0606
tag

Sziasztok!
Valaki használ Xiaomi G9-et? Nekem megfelelne a specifikációk alapján (cserélhető akku, számomra megfelelő kiegészítők, elegendő szívóerő).
Viszont a tesztekben nem látom, hogy lenne-e rajta töltöttség jelző. Az OK, hogy nincs kijelző töltöttségről, de legalább LED-ek vannak? :F Ez azért még fontos infó lenne, mielőtt beszerezném. :U

(#187) Cyborg válasza adamos0606 (#186) üzenetére


Cyborg
senior tag

Azt tudod ugye, hogy azon nyomni kell folyamatosan a gombot, hogy működjön? Én amiatt zártam ki anno.

(#188) MM válasza Cyborg (#187) üzenetére


MM
őstag

Szerencsére akkor ott a T10, ami még olcsóbb is, és fixálható a gomb.

(#189) adamos0606 válasza Cyborg (#187) üzenetére


adamos0606
tag

Igen, láttam a tesztben. Ez elsőre nekem se szimpi, de bízom benne , hogy megszokható és nem fárasztó :)

(#190) Nagya21


Nagya21
addikt

Óóóóó édes babámfaca, hamá egy gombot sem bírunk húzni 2-3 naponta 10-20 percet........:DD:DD:DD:DD
Hova jut ez a világ édes istenem.....:O:O:O:O
Üdv nagy

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#191) Renok válasza ribarszki (#147) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi!
Ma beszéltem a Miele-vel és a mediamarkt-tal is és mindkét helyen állítják, hogy nem jár a porszívóhoz semmilyen kupon. :F

(#192) ribarszki válasza Renok (#191) üzenetére


ribarszki
őstag

Aki kapott a fórumból, kérd meg, hogy fotózza be az utalványt. Küldd el a Mielenek, és kérdezd meg nyugodtan, hogy akkor ez mi?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#193) kirkri válasza Renok (#191) üzenetére


kirkri
addikt

Itt van az ok leírva. [link]

21 éve a Prohardveren! ™

(#194) ribarszki válasza kirkri (#193) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez mondjuk gáz.. vagy ciki.. tényleg szar így a rendszerük. Ahogy a linkben a kolléga írja, a Bosch ezt okosabban megoldja.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#195) Renok válasza kirkri (#193) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi szépen. :R
Igen, és amúgy eszük ágában sem volt felajánlani bármit, még 1 sajnálom sem hangzott el.

Én is azért hívtam őket telefonon, mert 4 napja nem válaszoltak emailben.

Akivel én beszéltem telón, fogalma nem volt ezekről a dolgokról, annyit tudott csak kinyomozni (legalább visszahívtak ezzel), hogy ők tuti nem csomagolnak semmit a porszívók mellé, az csak a mediamarkt lehetett..

[ Szerkesztve ]

(#196) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

2 szintes családi házhoz keresek akkus porszívót. a felületek nagyon nagy része kemény felület. 1 db kis szőnyeg van.
Viszont vannak gyerekek és kosz is akad, ha nem kellene a vezetékest végig cibálni a házon talán használnánk is :)

A Xiaomi vonalat néztem eddig T10 vagy T20 (azért durva az ár különbség)

A bevallom a fejek között nem tudom mekkora különbség van melyik jó erre a felhasználásra? Vagy milyen más márka?

Köszönöm előre is a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#197) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tegnap kipróbáltam a Miele porszívóhoz a turbó kefét a macskaszőrös szőnyegen és a macska fekhelyén nagyon durván felszedi a szőrt és ég és föld vele porszívózni a gyár férjhez képest. Csak ajánlani tudom :)

(#198) MM válasza amargo (#196) üzenetére


MM
őstag

Szia,

pár napja hasonló cipőben jártam, végig nyálaztam a Xiaomi palettát a G9-től a Dreame T30-ig. Gyorsan meg is kaptam itt a segítséget, hogy a sok kemény felületre a plüss fej a nyerő, ez pedig a márkánál maradva a Dreame V széria. (nálunk is 2 szint, csak kemény padló 1-2 kis szőnyeggel + aprónép)

Árban is hasonló a helyzet a V szériánál, mint a T-nél: a V10 60K körül van, a V11 90-100K. V10 annyival tud kevesebbet a T10-nél, hogy nem cserélhető az akkumulátor, és nem lehet fixálni a bekapcsoló gombot, folyamatosan nyomni kell.
V11 vs V10: kicsit nagyobb akksi, kicsit erősebben szív, más színű, és ott is lehet már a gombot fixálni. (u.i.: most nézem, hogy van egy V11 SE is, az nem tudom, miben más a simához képest...)

Végül a V10-et rendeltem (mondván kipróbálni elég lesz ez is...), eddig egy hétvégét volt nálunk, nagyon pozitívak a tapasztalataim. Igényes anyagból van, az akksija pedig simán bírja a házat eco/normal módban, ami a kemény padlóra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#199) amargo válasza MM (#198) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Köszönöm a gyors segítséget!
Pedig még éjjel olvastam is azt szálat, de valamiért az maradt meg, hogy a T20-as szériától van puha feje, de akkor ezek szerint a V- jelöli. Akkor már csak az a kérdés, hogy V10-V11

Megnéztem a V11 SE-t is, amennyire tudtam és vicces, mert a képek felén van puha fejjel és V fejjel is, de a videókon V fejjel van. Most látom, hogy van még XR is, elveszik az ember.

Most találtam egy hazai oldalt, ahol viszonylag jó áron van "értesítés" a V11-re is: [link] ez nem tudom mennyire valós. Itt már csak 20e a diffi, ami nem is annyira durva, ha tényleg használja is az ember.

T vs V: A fúrót is húzni kell, ezt nem gondolom problémának :) , sőt szerintem egyértelműbb is így a működése. (de ez is csak használat közben derül ki)

A cserélhető akkumulátor is kicsit olyan, hogy van 35e-ért pótakkumulátor, ami már azaz ár kategória, ami van is meg nincs is.

Amúgy tök jó, hogy van egy topic is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#200) kirkri válasza amargo (#199) üzenetére


kirkri
addikt

A T sorozatnál ízlés szerint választható, hogy húzod a gombot, vagy sem.

Nekem a T30-on multi fej van, teljesen elégedett vagyok vele. Ha lenne hozzá plüss fej, akkor azért vennék egyet, hogy legyen opció, de most hiányát nem érzem.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.