Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#301) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Keresek olyan 50-60 körül akkus porszívót.
Nem egész lakás takarításra kellene arra van hagyományos miele porszívó. Csak jó lenne valami egyszerű amit gyors előlehet venni és felporszívozni a macskaalmot vagy a gyerek étkezése után a morzsákat vagy mikor leveszi a cipőjét és folyik belőle a homok :D
Xiaomi jimmy jv51 és Hoover hf322hm között vacilálok. esetleg valami más ami jó ilyen árban?
Olvastam fentebb hogy a hoover jobb alkatrész ellátásban.

(#302) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Sziasztok!

Garázs/pince takarítására keresek (vezetékes is lehet) porszívót, ami autó beltérre is alkalmas lehet, bár ez utóbbi nem feltétel, gondolom azt bármi megoldja.
Nagyon örülnék konkrét ajánlásnak 40k HUF körül, vagy akár olyan szempontoknak is, amiket érdemes figyelembe venni ilyen felhasználási területre.

(#303) draco31


draco31
veterán

Hello!

Electrolux EEG42EB EasyGo, kb mostanában lesz 1 éves. Remekül működik, viszont egy ideje valamiért statikusan feltöltődik a cső működés közben. Ezt eleinte nem csinálta.
Így most úgy kell fogni, hogy egyik kéz a fém teleszkópos csövön, és félig a rendes markolatán. Másik kéz meg a flexibilis csövön.
Ha nem így van, és menet közben van megfogva valamelyik csőrész, akkor jön az anyázás.
Szóval miért csinálja ezt?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#304) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Dreame T30, vagy V12 Pro, esetleg Roidmi X30 Pro közül melyiket érdemesebb venni?
T30, és X30 itthon is kapható. V12 Pro egyelőre csak külföldről, de hasonló áron.
Vagy nem ér annyit az a plusz 5kpa szívóerő (össz:32.000 Pa), és inkább legyen hazai garancia? Bárkinek tapasztalat vele? Tartósságban, minőségben milyenek?

Van pár síkszövött sima szőnyeg, de azonkívül keményfelületre menne.

Vennék én Bosch, Electrolux stb. márkájú gépet is. De nincs róluk semmi érdemi infó, hogy mit tudnak. Esetleg valakinek ezekkel tapasztalat?

(#305) HKorn


HKorn
addikt

60K Ft környéként a Roidmi F8S még mindig jó vételnek számít? Szőnyegre és járólapra kellene esetenként összeszedni a koszt. Vagy van esetleg olyan ami jobban ajánlott?

Run&Ride

(#306) Renok


Renok
senior tag

Dreame V11 plüss feje/hengere 2 hónap után megadta magát: feljött a plüss borítás a műanyag hengerről. Ahol vettem, ott ezt a választ kaptam:
"...mozgó.- kopó alkatrészekre nem terjed ki a garancia így sajnos a plüss kefe miatt nem tudjuk garanciázatni a készüléket. Ezeknek a keféknek a csereperiódusa 90 nap általában de ennek függvénye az ,hogy milyen gyakran használják, milyen felülteten.."

Tehát 90 naponta cserélni kéne ezeket a plüss hengereket??
Erről sehol sem olvastam, sem itt, sem máshol.

Naponta használtuk a gépet, laminált parkettán és kövön.
Nektek mi a tapasztalat, más járt már így?

(#307) MM válasza Renok (#306) üzenetére


MM
őstag

Szia, nekem V10-el rendben van a plüss fej, pedig már mostam is (elvileg nem kéne).

Egyébként utángyártott nem egy nagy összeg Aliexpress-ről, általában Hepa filterrel együtt érdemes venni.

(#308) ribarszki válasza Renok (#306) üzenetére


ribarszki
őstag

4 éve naponta nagyon-nagyon sokszor használom a Dyson plüss fejét parkettán, kövön. Tényleg durva amit kap. Elmosás után olyan mint az új. Tudom ez Dyson... A kínai gépeknek megvan a kompromisszuma. Példál a nagyon gyenge anyagminőségben...

(#309) -cobra- válasza Renok (#306) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Több mint 2 éves Roidmi F8S plüss hengere köszöni jól van, én mosni még nem mertem.
Napi minimum 1 takarítás van nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#310) Renok


Renok
senior tag

Köszi Mindenkinek a válaszokat. :R
Sejtettem, hogy ez a 90 napos csereperiódus erős túlzás.

(#311) HKorn


HKorn
addikt

Beteszem ide is:

Roidmi akkus porszívókhoz ahogy nézem inkább csak puha hengert adnak, ami ha jól tudom, inkább csak kemény padlóra való és nem szőnyegre. Tuti semennyire nem használható szőnyegen a plüss kefe? Kezdhet azzal az ember, hogy vesz még hozzá egy másik hengert is?

Ez esetleg jó lehet X20-hoz is? [link]

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#312) pethYeti


pethYeti
addikt

Sziasztok,

kellene nekem valami nagyon alap porszívó ami nem porzsákos. 30 nm2-re kell kb. Ilyen 20-30 ezereért mi lehet jó? Sencorok megfelelnek erre?

:R

(#313) ribarszki válasza pethYeti (#312) üzenetére


ribarszki
őstag

Ehh... zsáknélkülinek ennyiért pláne véres a torka... Határozottan nem ajánlott.
Mi a baj egy S-Bag porzsákos Electrolux Easy Go porszívóval 25k-ért?

(#314) pethYeti válasza ribarszki (#313) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! Már meg is tudtál győzni :D Csak szimplán nem akartam zsák vásárlással bajlódni. De ha ennyire kerülendő ebben az árkategóriában, ez teljesen jónak néz ki amit írtál.

(#315) -cobra- válasza HKorn (#311) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nekem ugye Roidmi F8S van. A kefe hengerrel jobban rávákumol a szőnyegre, érzésre alaposabban tisztít. A plüss henger szőnyegen inkább felületi tisztításban jó, a felszíni szöszöket talán jobban összeszedi. Én elejében cserélgettem őket, mert kemény padlón jobb érzés takarítani a plüss hengerrel, de most már 90%ban a keféset használom mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#316) HKorn válasza -cobra- (#315) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, nem értem amúgy hogy miért mindegyikhez a plüss adják csak alapból.

Run&Ride

(#317) Nagya21 válasza pethYeti (#314) üzenetére


Nagya21
addikt

Ha mindenképpen porzsáknélkülit vennél, akkor csakis multiciklont.
Azmeg mostvolt az Aldiban nemrég, nézz körül.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#318) troland26 válasza ribarszki (#313) üzenetére


troland26
őstag

Na nekünk egy ilyen easy go van . Utálom egyre inkább foglalkozom a gondolattal , hogy veszek egy vezeték nélküli álló porszívót . Van olyan gép ami nem V15 árkategóriás , de kb hozza azt a teljesítményt :)

(#319) Nagya21 válasza troland26 (#318) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
V10
V11
ezeket nyugodt szivvel ajánlom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#320) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Ezzel valakinek van tapasztalata.Jó lehet?

(#321) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Euronics-ben most 35ezer a Roidmi F8 Lite, sztem eléggé BB ezen az áron vegyes padlózatra. Most rendeltem egyet mutternak, mert a meglévő morzsaporszívós Electrolux valami botrányosan sz*r, nem szív, keménypadlón a koszt átdobálja a henger saját maga alatt, és HEPA filtert még messziről se látott...

(#322) zozek válasza -cobra- (#321) üzenetére


zozek
tag

Tartozékokat nehéz beszerezni hozzá(hepa)?

(#323) -cobra- válasza zozek (#322) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ránézésre ugyanaz kell bele mint az F8S-be, itthon is egyszerűen beszerezhető, de aliról is van elég baráti áron.

(#324) MM válasza -cobra- (#321) üzenetére


MM
őstag

Kösz a tippet, berendeltem egyet én is tartaléknak a Dreame V10 mellé.
Ha szerencsém van, még a csövek is kompatibilisek.
(nem néztem utána, hamarosan kiderül)

(#325) MM válasza MM (#324) üzenetére


MM
őstag

Jobban megnézve, biztos nem kompatibilisek a csövek, úgyhogy le is mondtam a rendelést... :B

(#326) troland26 válasza Nagya21 (#319) üzenetére


troland26
őstag

Szia
És ezek bármelyike képes kivàlltani az easy got ?🙂

(#327) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Sziasztok! 11 év után az Electrolux Ergoeasy (ZTI 7615) porszívónk megadta magát, most utódot keresek 50 négyzetméterre (vegyesen szőnyeg, parketta, járólap). Tetszene, ha az utód is porzsák nélküli lenne, jelenleg az ETA 1513 Salvet Animal típust nézegetem. Áraketgoriában jó lenne 40 ezerig megúszni. Mit gondoltok, a fenti gép jó választás lehet? Egyáltalán meg szabad venni? Vagy van olyan, ami kategóriájában jobb? Porszívók terén régen nem nézelődtem.

(#328) temp123456 válasza -cobra- (#321) üzenetére


temp123456
tag

Köszi, rendeltem is egyet. Nekem még nem volt ilyen porszívóm, én a régi Rakéta stílusnál leragadtam.

(#329) geleati


geleati
tag

Sziasztok, porszívóvásárláson gondolkodom, csak laminált padló és járólap takarítása lenne a cél, Dreame v11-et néztem ki a sok tartozék miatt is, de vajon miért van ekkora szórás az árában? [Árukereső] 80-110k között mozog.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#330) footy


footy
addikt

Sziasztok!

vezeteknelkuli porszivot keresek. 150m2 haz, amit hetente 2x robot porszivoz es ezt kiegeszitendo(heti1x) keresunk akumlatoros kezi porszivot.
Majdnem meg is vettuk a xiaomi G10et ami minden tesztben jol szerepel, de aztan olvastam az akku problemakrol. Van valami alternativa a 230-250 euros arsavban? Erdemes varni a G11re(megoldottak az akku problemakat)?

koszi

udv

[ Szerkesztve ]

(#331) MM válasza footy (#330) üzenetére


MM
őstag

Dreame T10?
Olcsóbb is és jobb is szvsz mint a G10.

Nálunk most egy Dreame V10 és egy T10 van, az össes tartozék kompatibilis egymással és akkor is tudok porszívózni, ha az egyik kompletten el lett mostva. Plusz így van kefés fej és kemény padlóra való plüss fej is. Mindkettő 60K körül volt mikor vettem, ennyire jött volna ki a T10 egy plusz fejjel és egy plusz akkumulátorral kb.

A T10-nek kicsit jobb/újabb a fő egysége és ebben cserélhető az akkumulátor,, de V10-et pl. könnyebb űríteni.

(#332) adamos0606 válasza footy (#330) üzenetére


adamos0606
tag

Szia! Nekem G9 van, aminek ua. az akkuja mint g10-nek, ezért érdekelne, hogy milyen akku problémáról írnak. Linket tudnál küldeni, pls?

(#333) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli porszívó vásárlásában szeretnék segítséget kérni tőletek! 2 éve vettem egy Dreame XR-t, és nagyon meg vagyok vele elégedve, de az élet úgy hozta, hogy kell egy másik is, viszont most nincs 80-90k egy ilyenre, szóval az alacsonyabb árkategóriában keresek valamit. Van esetleg valami ami nagyon jó ár/érték arányban? 50-60k lenne a max amit most "szívesen" kiadnék egy ilyenre. Leginkább járólap / parketta van a lakásban, illetve egy szőnyeg.

A Roidmi Zero Z1 Air most jó árban van az Euronicsben, 45 ezer Ft, máshol 60-tól kezd. Ez jó vétel lehet, vagy van más ami szóba köhet? Vagy Esetleg jobb lenne a Roidmi F8 Lite 35-ért?

Köszönöm! :R

(#334) Slyer válasza Slyer (#333) üzenetére


Slyer
senior tag

Vagy esetleg a Roidmi F8S GL S1 Special-t érdemes lenne megvenni? Az is 60 körül van.

(#335) -cobra- válasza Slyer (#334) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Euronics-nél F8 Lite még mindig van 35-ért, alap dolgokra sztem az is elég.

(#336) Slyer válasza -cobra- (#335) üzenetére


Slyer
senior tag

Igazából megbeszéltem a magammal, hogy ha megéri az F8S GL S1, akkor belefér az is a költségvetésbe. Megéri a különbözetet?

(#337) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Másik topicban nem kaptam választ, hátha itt jobban:
zsinór nélküli porszívót keresek. 60-120k ársávban. Sok kemény padló és némi szőnyeg, rövid szőrrel, sajnos befigyel kintről a kutyaszőr is időnként.
Milyen gépet/ket javasoltok?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#338) Nagya21 válasza Tiédetis (#337) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Dyson v8 a keménypadlóhoz, ha van több lé a büdzsében akkor v10-v11.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#339) Tiédetis válasza Nagya21 (#338) üzenetére


Tiédetis
senior tag

szia
Köszi, de van szőnyeg is, nem sok, de van. Arra is? v8-ból sok altípus van. Melyik? 120k-ba nem igazán találtom olyat, ami beleférne

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#340) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Találtam egyet de röhelyesen olcsón, szinte féláron....

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#341) Nagya21 válasza Tiédetis (#339) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A V8-ból olyat amihez 2 fej van.
1: Fluffy (vagyhogya f@comba mondják)
2: seprüs, ez jó a szőnyeghez.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#342) Tiédetis válasza #48613632 (#51) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Most te összehosonlítasz egy 1.3 Trabantot egy 1.5 Mercivel. Ez nem is kicsit elfogultság, ráadásul az utolsó mondat pedig, hát naaa..

[ Módosította: Intruder2k5 ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#343) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Na szóval. Árban még a dyson V8 sem fér bele a 120-ba.
Ezekbe Xiaomi és testvérei férnek bele. Dreame V11/12., G11
Ha kicsit tennék mellé, még T35 is (135k), dyson v8 még ebbe sem.
Többiről (rowenta, philips, lux) nem igazán látok teszteket

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#344) Kobe


Kobe
veterán

Hi
Parkettahoz, jarolaphoz es kanape / karpit porszivozasahoz keresnek rudporszivot, akkusat. Olyat, amelyik el tud banni a kutyaszorrel, emiatt vannak rendszeresen a karpitos butorok is rendszeresen atjaratva.

Dyson V15 arat nem feltetlen szannam egy porszivora, mik lennenek az alternativak, mondjuk max 150ig?

(#345) Tiédetis válasza Nagya21 (#341) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Használt (1 éves ) dyson V11-t szabad megvenni? (na jó, hülye kérdés, bármit megszabad venni, tehát érdemes megvenni T30 helyett?)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#346) Nagya21 válasza Tiédetis (#345) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Próbáld ki, ha jó akkor igen.
24hó gari van rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#347) Tiédetis válasza Nagya21 (#346) üzenetére


Tiédetis
senior tag

2x400km :( elég necces így kipróbálni

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#348) Nagya21 válasza Tiédetis (#347) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kérj egy videót róla,(messenger-viber etc) ahol látod hogyha padlóról szőnyegre, illetve vissza tolva vált e a porszívó teljesítményt.(ezt a kefefej nyomatékából kalkulálja)
Lehessen látni a hátsó kijelzőt, váltsanak teljesítményt, ott már látod az üzemidőt is.
Rakja fel töltőre, az oldalán jeleznie kell a töltést.
Nekem normál módban 37-40perc, turbó módban 10-14perc.
De ha van rá garancia (papirokat fényképezze le) akkor sokat nem vesztesz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#349) Tiédetis válasza Nagya21 (#348) üzenetére


Tiédetis
senior tag

köszi
ez segíthet :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#350) Tiédetis válasza Nagya21 (#348) üzenetére


Tiédetis
senior tag

-na bakker, ezen igazodjak ki...
sztem ez kamu

Üdv. Amit szeretnék kérni: garipapírról fotó. Működés közbeni videó padlóról-szőnyegre és vissza és lehessen látni a kijelzőt (nyomatékváltás) . Töltőre is fel lehetne tenni, hogy láthassan a töltési időt? Megoldható?

Válasz:
Amit kérdezel, az már túl sok. A műtétről videót tudok küldeni.

Oké, de milyen műtétről tud videót?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.