Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok!
Vezetékes, porzsák nélküli porszívót keresek, laminált parketta illetve kőre, szőnyeg nincs.
Ezt [link] ismeri valaki? Ennyi a max amit kiadnék érte. Köszönöm

(#652) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Adott áron a Xiaomi Vacuum Cleaner G10- nél van jobb vagy versenyképes alternatíva vagy ez a bestbuy?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#653) Nagya21 válasza pontyos (#651) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Roventa jó minőség, de ha rám halgatsz multiciklont vegyél, jobb a porleválasztása.
Üdc Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#654) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Több mint 2 év Roidmi F8 használat után elhatároztam hogy váltok. Hónapokat gondolkoztam rajta, hogy mi legyen helyette, számtalanszor porszívóztam MM-ban, tömérdek időt töltöttem el tesztek nézegetésével és végül a választás egy Dyson V12-re esett. Hónapok óta figyeltem a netet valami értelmes akciót várva, és a héten rám mosolygott a szerencse, alzán tudtam venni egy használt gépet, amire még az aktuális kupon is felhasználható volt, így el tudtam hozni 175-ért. Kíváncsian vártam, hogy mennyire lelakott példányt küldenek, ehhez képest a gép konkrétan új volt. Egyedül a szőnyeg fejen látszott hogy megpörgették, mert a sörték egyből nyomot hagynak a belsején, de a többi kiegészítő és a portartály is kamulátlan, pormentes volt. További öröm, hogy a legújabb verziót kaptam, amiben a lézeres fejet továbbfejlesztették és sokkal erősebben világít. Eddig nagyon tetszik, remélem hosszú évekig hűséges társam lesz. :)

(#655) Locutus válasza -cobra- (#654) üzenetére


Locutus
veterán

"továbbfejlesztették és sokkal erősebben világít"

Ezen azért felröhögtem :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#656) -cobra- válasza Locutus (#655) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Melyik része a vicces?

(#657) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Akkus porszívó beszerzésén gondolkodom.
Két típus között vacilálok:
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9
Roidmi F8S GL (S1 Special)

Tudtok segíteni, hogy milyen fő különbség van a kettő között használatban pro/kontra?
Ha tudtok ajánlani hasonló áron jobbat ezeknél, szívesen meghallgatom! :)

Köszi előre is!

(#658) -cobra- válasza daddy9 (#657) üzenetére


-cobra-
aktív tag

G9-et venném a multiciklon miatt.

(#659) Azie válasza koxx (#619) üzenetére


Azie
őstag

na hazahoztuk anyóstól a C3-at, valóban complete jött, úgyhogy ennyiért valóban ajándék.
a polkához képest a szívóereje hasonló, viszont a fej sokkal könnyebben csúszik a szőnyegen, a teleszkópja is kényelmesen állítható és a gégecső sem csúszik ki a nyélből - a polkának ez típushibája volt.

a géptesthez csatlakoztatása a gégecsőnek nem éppen stabil és a vezetékbehúzásnál az utolsó 1m-re rá kell segíteni picit valamiért.

Ha elmegy annyit, mint az előző (~10 év), akkor rendben lesz :)
kaptunk vouchert is valami porzsákra, de az osztrák oldalon nem igazán adja meg úgy a kedvezményt, ahogy le van írva. :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#660) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Kárpíttisztítógépet (nedves porszivo?) szeretnék vásárolni, elsősorban azért mert a macska folyamatosan a kanapéra pisil és már unom a bérlést. Amiket béreltem gépek olyan 200e ft értékűek.

van esetleg olyan gép a piacon ami ennél (jóval) olcsóbb és meghagyni való. (Hasonló minőséget hoz).

előre is köszi!

(#661) koxx válasza mcdennis (#660) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem olcsobb macskat cserelni? :DDD

(#662) mcdennis válasza koxx (#661) üzenetére


mcdennis
tag

Ajj igen… de asszony szereti :D Nem lehet kitenni

(#663) Azie válasza mcdennis (#662) üzenetére


Azie
őstag

hát akkor először az asszonyt kell kitenni...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#664) mcdennis válasza Azie (#663) üzenetére


mcdennis
tag

Haha. Az sem. Nah de komolyan. Kérdésemre tudtok reagálni?

(#665) Nagya21 válasza mcdennis (#664) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Nekem Thomas Twin aquawas van. ajánlom.
Thomas Takarítógép TWIN AQUAWASH | Pepita.hu
vagy a állatos verzió sztem jobb:
Thomas 788524 Twin Aquawash PET narancssárga-fehér takarítógép | PCX.hu
A lyányomék szintén macskavészre vettek ilyet, bevált:
Bissell MultiClean SpotClean folttisztítógép (1462000096) Háztartási kisgépek (notebook.hu)
BISSELL 3724N SpotClean Plus folttisztító 300 W 730 ml fekete / titán - iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum
Ha nagyobb felületet is tisztítanál akkor inkább a thomast ajánlanám, az tud vizes porszívózást(vizbe csapatja le a port qurvajó hatásfokkal).



Vizes takarítógépezést, és porzsákkal is használható.
Pót szürőket meg Aliexpressről lehet rendelni fillérekért.
Amit a képeken látsz az dyson V11 éves használat után 1x elővesszük a Thomaszt, és ezt szedi ki a szőnyegből. Utána a vizes takarítással már csak homályos lesz a víz.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#666) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Másodlagos porszívnak keresek egy akkus rúdporszívót, tényleg csak alap, 10-20 perces takarításra a konyha környékére, találtam egy ilyet, szerintetek? [link]

(#667) penell1234


penell1234
tag

Sziasztok!
Akkus álló porszívót keresek ártól függetlenül melyik a lejobb minden tekintetben (szivóerö stb).

(#668) Nagya21 válasza penell1234 (#667) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Dyson V11-V15, ha nem kell a nagyobb szívóerő, és könnyebb gép is megfelel, akkor a V12.
Auchanba tapiztam egy Samsungot is, az is orgonasípos volt, lehet az is jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#669) iziboy


iziboy
csendes tag

Sziasztok!

Electrolux 800 porszívóról [link] van valakinek tapasztalata, illetve árkategóriájában milyen minőséget képvisel?
Nekem ami kifejezetten tetszik benne az a a különálló töltőállvány.

(#670) mekker


mekker
őstag

Concept VP4136 akkus rúdporszívó ismét akcióban, 34e Ft [link]
Körbenéztem Media Markt áruházban, ennél érzetre gányabb készülékek vannak 50-60 alatt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#671) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Anyumnak szeretnék vezetékes porszívót venni 30-40 ezer Ft között.
Csak szőnyegen lenne használva.
Első körben ezeket néztem ki:
[Samsung VC07M2110SB/GE]
[Samsung VC07M25G0WC/GE]

Ti milyent ajánlanátok?

(#672) Nagya21 válasza MacEdm (#671) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha pirzsáknélküliben gondolkodsz, akkor csakis multiciklonost vegyél, amiben ilyen orgonasípszerü csovek vannak a tartályba.
A 2 prazivó jó választás.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#673) pjen


pjen
félisten

Most olvastam egy cikket a Dyson gen 5 porszívórol amelynek a szűrője már a virusok at is felfogja. Természetese arról nem eskk sz, mikor űríted, mindenféle tud mindenfelé szállni. Panelház szemetese fölött előnyös. :)

(#674) Nagya21 válasza pjen (#673) üzenetére


Nagya21
addikt

Irigykedsz-irigykedsz:DD:DD:DD:DD, hogy az ürítés után egyből van miért ujra használni.....:DD:DD:DD:DD
Egyébként a felszívott pormacskák eléggé jól megkötik a port, nagyon minimális száll szana szerteszét.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#675) pjen válasza Nagya21 (#674) üzenetére


pjen
félisten

Mért írigykednék, nemreg vettem egy dyson V12 absolute detect porszivót. Nagyon jó, már a kapcsolója is. Viszont a por tartálya elég kicsi, elég sűrűn kell űríteni, többször a tartályt is le kell venni, hogy normálisan ki tudd takarítani. Nálam nem gond kertes ház, az udvaron szállhat a por. Viszont egy panelben kb annyira higénikus az űrítés mint egy 30K s vezetékes porzsák nélküliben. Ezt valahogy nem írják a reklámban.

(#676) Nagya21 válasza pjen (#675) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Panel, V11-es, kuka felett ürítés minimális ami szanaszét száll.
Mondjuk mostmár ráfér egy süritett levegős puceva az erkélyen, vagy anyámnál a kertesben...., meg a lyánygyermek v8-asára is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#677) pjen válasza Nagya21 (#676) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nem sok, nem is érdekelne, ha nem az a reklám lenne. semmi nem jut át a szűrőn, viszont az űrítésnél bőven. Inkább kitalálnának egy légzáró űrítési megoldást. És akkor még nem is szóltam arról, hogy szedegetni kell esetleg a hajat. Úgy hogy nem az a lényeg mit fog meg a hepa, hanem, hogy mi repül szerte mikor tisztítod.

(#678) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Költözés után vagyunk, és emeletes házba költöztünk, feleségem benyújtotta az igényét egy akkus porszívóra, amivel az emeletet és a lépcsőt is takarítani tudná, adott esetben kárpit tisztítás (azaz átporszívózás) is lenne. Feleségem gerincét 2x is műtötték, ezért nem pálya a normál porszívó cipelése fel/le (a földszinten van már egy Xiaomi Mop 2 pro).

Nézegettük a Xiaomi Mi G9 / G11-eket, a G9 már alíg kapható, van mondjuk a G11-nek alternatívája? Vagy jobb annyival a G11 mint a G9, hogy megérje a +50k?
Kösz a segítséget! :R

Ja az emeleten padlólap, szőnyeg és parketta van, a lépcső fa és ilyen lépcső szőnyeg kombináció.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#679) MM válasza Anonymus23 (#678) üzenetére


MM
őstag

(#680) Anonymus23 válasza MM (#679) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi, nézelődünk :)

;) - The Power of the Light Side

(#681) pjen


pjen
félisten

Azért érdekes a tudatos vásárlók porszívó tesztje.
Roventa Ro4855EA: 65% 44000Ft
Miele Blizzard CX1 Comfort Powerline SKMF5:55% 204000Ft és a tartóssági teszteken is megbukott.
Aki esetleg hozzá jut betehetné a teljes tesztet.

(#682) Flashback


Flashback
addikt

Elajándékoztuk a vezetékes Hoover porszívónkat mert vettünk helyette egy Hoover H-Free500-t.
Tök jó hogy könnyű kicsi. A legtöbb esetben elég. Viszont a hosszú szőrű szőnyegünket annyira nem szereti.
Mi most az ajánlott kicsi, erős porzsákos porszívó?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#683) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
Roborock S50 mellett használunk egy Dibea D18-at. Magát ezt a D18at senkinek nem ajánlom még úgy sem, hogy olcsón jutottam hozzá. Egy rizsszemet alig képes felszedni, vákuum tasakot nem bír megszívni rendesen. Jobb mint a semmi, de a seprű legyen kéznél mellette…

Ezt leváltandó keresek alternatívát 80-100k szegmensben. Kapok ennyiért olyat ami…
- elbír kiborult virágfölddel (szárazon), cipőből kieső kis kaviccsal, rizsszemmel? (A robotnak nem okoz gondot egyik sem, de jó lenne valami praktikus és gyors)
- lehet vele vákuum tasakot szívni (emiatt lehet a flexi cső praktikus nem?)
… vagy mélyebben a zsebbe kell nyúlni?

Körülmények:
- 75m2, 90% kemény padló, de többnyire a robot dolgozik ezt csak kiegészítésként használnánk és néha a kocsihoz, állat nincs

(#684) superecneB válasza superecneB (#683) üzenetére


superecneB
őstag

Elnézést lejárt a szerk. idő mire eszembe jutott, még ami szempont lenne az az, hogy orrszívó csatlakoztatható kellene hogy legyen. Nem tudom hogy ez utóbbi miatt esetleg kell e alapból elengedni ezeket az akksis kis gépeket. Megnézve egy orrszívó adatlapját: javasolt teljesítmény (max): 900W. Nem tudom miért teljesítményt adnak meg…

(#685) Flashback válasza superecneB (#683) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem egy kis konnektoros (porzsäkossal) järsz a legjobban 40K alatt kijön. Az akkusokhoz képest sokkal több szívóerö. Ha porzsäkos akkor pedig elég csak nagyritkän kidobni, és még tisztítani sem kell...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#686) superecneB válasza Flashback (#685) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi a tippet! Egyelőre mindenképpen akksis porszívóban gondolkoznék. Ha magasabb árkategória tudja amit szeretnénk akkor többet is áldoznék rá. Nincs sok tároló helyünk, ezt könnyebb tárolni, és időnként tök jó hogy a kocsit ki tudom vele takarítani…

(#687) Locutus válasza superecneB (#686) üzenetére


Locutus
veterán

A drágább akksisok csak a látszatát keltik jobban annak, hogy többet tudnak :D

Mindegyik azzal trükközik, hogy valamilyen kefés forgófejjel segítik fel a cuccot, mert szívóerő az kb semennyi sincs. Pont mint a robotporszívók.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#688) saen válasza Locutus (#687) üzenetére


saen
veterán

Ezek a forgófelyek viszont simán dobnak rengeteget a hatékonyságon. Nekem jobban tisztít, mint előtte a vezetékes. Persze ott rögtön elhasal ha leveszedet a fejet és valami rést akarsz kiszívni vele.

(#689) koxx válasza saen (#688) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Felyek lyally :DDD

(#690) Flashback válasza saen (#688) üzenetére


Flashback
addikt

Igen padlót/csempét tisztítatni sokkal jobb ezekkel. De hosszú sörtéjü szönyeget nem tudnak rendesen takarítani.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#691) Locutus válasza Flashback (#690) üzenetére


Locutus
veterán

Meg rövidet se. Meg réseket se. Meg hajszálat, kutyaszőrt se.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#692) koxx válasza Locutus (#687) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbáltál már dyson v15-öt?

(#693) Flashback válasza Locutus (#691) üzenetére


Flashback
addikt

Ez azért nem igaz. Nekünk nem Dyson van hanem Hoover. De nagyon jól müködik az említett szönyegen kívül mindenhol.
A résekböl is jól szív a vékony szäjú fej nélkül is. A hajszälat is szépen össze szedi és meglepö módon nem vacsarodik fel a fejre.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#694) superecneB válasza Locutus (#687) üzenetére


superecneB
őstag

Az egyik rokonomnak egy Xiaomi Jimny (biztos rosszul írom…) viszonylag alap, az enyémnél egy fokkal erősebb gépe van. Az már simán megbirkózik egy rizsszem felkapásával, és ez nem illúzió és nem is a motoros fej egyértelmű erénye hiszen simán a szűkített fej is felkapja. Baba orrszívót nem próbáltuk, de ahogy nézem erről nem nagyon van infó… Az orrszívó(k) 900w speckója meg simán csak faszság ezért egyáltalán nem zárnám ki, hogy egy akksis gép megbirkózna a feladattal.

(#695) Flashback válasza superecneB (#694) üzenetére


Flashback
addikt

Mi használjuk az orrszívót minden nap. Csak kellett terveznem és nyomtatnom hozzá egy adaptert. De szuperül müködik.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#696) superecneB válasza Flashback (#695) üzenetére


superecneB
őstag

Szuper, köszi a tapasztalatot! Esetleg vákumtasakot próbáltál már? :R

(#697) Flashback válasza superecneB (#696) üzenetére


Flashback
addikt

Nekünk annyira bejött az orszi (van 3 is) hogy nem használunk mást.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#698) superecneB válasza Flashback (#697) üzenetére


superecneB
őstag

Mármint nem vákuumtasakot az orrszívásra, hanem ezzel a Hooverrel próbáltatok e esetleg vákuum tasakot kiszívni?

(#699) Flashback válasza superecneB (#698) üzenetére


Flashback
addikt

Pff nagyon félreérettelek :R

Igen, és szintén ugyanezzel a nyomtatott adapterrel csináltam mert ez kör keresztmetszetü! Jól kiszívta a väkumzsákot.
Szerintem a vezetékes sem szívott ki sokkal többet.
A Dyson csöve nem tudom milyen, de ha nem kör, akkor ahhoz is elkél egy adapter.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#700) Nagya21 válasza Locutus (#687) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Azért ezt gondold át mégegyszer légyszives.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.