Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#951) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Euronics-nál most akciós 2 Dreame modell is:
- R10 Pro - 84k
- T30 - 104k

Most megint előjött bennem a melyiket érheti meg jobban megvenni dolog az 55nm panelba - de hátha más is gondolkodik újra, ennyiért vélhetőleg ezek jó vételek.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#952) koxx válasza Egon (#946) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az derék. Én asszem 260-ért vettem a megjelenéskor, azóta csak drágult. Cca 2,5 éve használom. Hol sikerült ennyiért elcsípni?

(#953) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Vásároltunk egy Roidmi X300 típusú porszívót.
A problémám az lenne hogy a normál porszívófej nagyon merev.
Olyan mint ha szorulna a feje.
Tehát mikor porszívózol, nem tartod ugyanolyan szögben a gépet és a fejnek lekéne követni a mozgásokat.
És ez a probléma hogy mikor engedném lejjebb a gépet a fej mozdul vele és elemelkedik a padlótól.
Lábbal vagy kézzel kell vissza lenyomni a padlóra.
Az lenne a kérdésem hogy ez gyárilag ilyen(ami szerintem nem igaz)vagy hibás lenne a fej?

(#954) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Van itthon egy fém tartályos parkside száraz vizes porszívóm. Eddig sem volt halk viszont most éles sivító hangot ad amikor bekapcsolom. Ha leveszem a szívórészt a tartályról akkor ez abba marad. Arra következtetek, hogy vakhoz köthető ez. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(#955) Matthewus


Matthewus
őstag

Sziasztok!

Milyen vezeték nélküli porszívót ajánlanátok egy ~50 m2-es panellakásba? Laminált padló van és 2 kisebb szőnyeg, háziállat nincs. Vezetékes porszívót nem tervezek mellé.
Keret: 100-150e Ft.

(#956) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok. Vett esetleg valaki a Lidl-ben ilyet, amit most lehet venni? Van valami tapasztalat? Megér ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#957) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok! 35 körül van valami normálisabb porzsák nélküli porszívó? Tudnátok valamit ajánlani? Köszi

(#958) koxx válasza cibus (#957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a kérdést most minden topikban felteszed? Nincs értelmes és ajánlható pzs nélküli porszívó ezért a pénzért. Már eleve a pzs nélküli porszívók sem ajánlottak manapság.

(#959) pjen válasza cibus (#957) üzenetére


pjen
félisten

Amit annyiért kapsz. Philips, elux. A Philipsek elég jók.

(#960) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Szüleim szeretnének venni egy Dyson V12 Detect Slim Absolute porszívót. Próbáltam nekik ajánlani pl Philipset, de megette őket a médiacápa :D Az lenne a kérdésem, hogy van valami tuti tipp hol érdemes megvenni? Alzán 265, Dyson oldalán 273. Árukeresőn van 1-2 hely ahol 230, de onnan nem biztos hogy megmerném venni. Külföldi vásárlás is jöhet, bár osztrák mediamarktban ~250, akkor meg inkább itthon venném a 3 év gari miatt

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#961) koxx válasza Slyer (#960) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak olyan helyen vedd aki hivatalos dyson partner ha nem akarsz galibat egy esetleges gariztatasnal. Kulfoldi vasarlasu termekkel ugy tudom nem foglalkozik a hazai forgalmazo.

(#962) pjen válasza Slyer (#960) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van, könnyű, erős, de elég kicsi a tartálya. Ha nem zavarja a fúrógép szerű bekapcsoló esetleg egy 10 est 11 est is érdemes megnézni. :)

(#963) Slyer válasza koxx (#961) üzenetére


Slyer
senior tag

Rendben, akkor nem agyalok, megveszem az Alzánál. Köszönöm!

pjen: Neked is köszi! Hát igazából tesóméknak van ilyen, aztán nagyon megtetszett nekik ez. Anyám mérleg, szóval semmi kockáztatás. Nekik bevált, az kell :D

(#964) Nagya21 válasza Slyer (#963) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Azért nézd meg a 11-est, kicsit nehezebb, kicsit olcsóbb, de nagyobb a teljesítménye, és jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#965) cibus


cibus
aktív tag

proscenic p11 smart és ebből a 30.000pa verzió.
Erről tudtok valamit? Asszony rendelt egyet 38ért, annyit megért?

(#966) Zoona válasza cibus (#965) üzenetére


Zoona
aktív tag

2 munkatársam is a Proscenic P11-el próbálta ki a rúdporszívók világát, ha mégsem tetszene nem buknak rajta nagyot alapon de ca. 1 éve használják, szeretik. Könnyebb azóta a takarítás mert hogy csak előkapják és do it. Egy hátulütője van, ha megmakkan akkor vélhetőleg kuka.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#967) Egon válasza koxx (#952) üzenetére


Egon
nagyúr

A Kontaktornál vettem.
Btw említette valaki, hogy Kínából lehet egy csomó fajta fejet rendelni hozzá, valaki tudna adni egy linket? A hozzáadottnál szélesebb, kefés, nem forgó fejre lenne szükségem a lépcső porszívózásához.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#968) Nagya21 válasza Egon (#967) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Aliexpress, ird be a keresőbe dyson v15, és mazsolázz
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#969) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!

Az Euronicsben van most 30 ezerért Roidmi M10, van valakinek ezzel a típussal tapasztalata, milyen lehet ez? Első akksis porszívóm lenne egy pici lakásba. :)

Üdv: Levi

(#970) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Olyan Xiaomi akkus állóporszívót keresek, ami meg tud állni önmagában is, tehát nem csak a fali konzolra téve.
Köszönöm!

(#971) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van egy Rowenta RH9879WO rúdporszívónk. Hol tudnék, hol érdemes hozzá motoros fejet venni minél jobb áron? 20-25k plusz szállítás elég húzósnak tűnik...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#972) Munkas


Munkas
aktív tag

Ha normális műszaki tartalmat szeretnénk, pl. a Sziamiau és a Dájszon között, milyen márkákat érdemes megnézni? Mondjuk 100 eFt körül.

[ Szerkesztve ]

(#973) -cobra- válasza Munkas (#972) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Mondjuk Philips, Samsung, Elux...

(#974) Munkas


Munkas
aktív tag

Kösz! Valami ilyesféle megerősítés és tippeket várok. A fentiek alapján én is hasonlókat nézetgetek. +még AEG, Kerher, de nekik csak egy-egy modelljük van. Lehet, hogy ezért szimpatikusak, ahogy Samu-ból sincs sok. De a Philips-ből 100-150 eFt között van 20 db. És a főbb paramétereik alapján rá nem jövök, hogy melyik is lenne nekem optimális.
Az itt olvasottak és az alábbi alkalmazási cél miatt még egy V8-ra is gondoltam, mert itt sok a Dyson fan és dicsérik, és az a modell még nem olyan irreálisan drága.

Állatkák mellé kellene. Többnyire két Neato járja a ház két szintjét, meg ritkán a vezetékessel megy a nagytakarítás. Csak amikor kidől a csipsz vagy kutyából szőrpamacs marad a szőnyegen, akkor kell egy gyorsan bevethető cucc.
Az elődje egy Bosch 2 in 1 amit már új korában sem tartottam túl sokra, de már 5-6 éves, és mostanra szerencsére elfáradt az akksija amit 20-30 eFt-ba kerülne cserélni, így boldogan vállok meg tőle.

(#975) -cobra- válasza Munkas (#974) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Most 100e keret vagy 150e? Mert nem mindegy...
Ha 150 akkor már beleférhet egy Dyson V8. ;]

Ha szempont hogy szőnyegen is jó legyen, márpedig kisállat esetén elengedhetetlen, akkor tényleg a Dyson az irány.
(Mondom ezt Electrolux, Xiaomi és Dyson tulajdonosként.)

(#976) Nagya21 válasza Munkas (#972) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
885-ös hozzászólásomnál raktam be egy képet samu porszívóról.
Jónak néz ki......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#977) Munkas válasza Nagya21 (#976) üzenetére


Munkas
aktív tag

Igen. Azt olvastam. Fent van a listán a Samsung VS15T7031R1/GE (85 eFt), és az utóda (?) a VS20B7551BF/GE (90 eFt). Bár nem tudom mi a különbség a két modell között, a főbb paramétereik azonosak. Talán a VS20-on kicsit igazítottak a tapasztalok alapján?

Feleségem Aldi katalógusban látta a Philips XC3032/01-at (80 eFt).

Fórum alapján Dyson V8 2023 (130 eFt)

Ezek kb. egy kategóriás cuccok. Talán a Samuk egyszerűbbek, kisebb akkuval (43 Wh), a Philips és a Dysonéval szemben (60 és 65 Wh).
Persze nem ez számít, de a többi hókuszpókusz marketing szinten van. A "cyclone" szó pl. kötelező kifejezés mindegyik porszívó tech. specifikációjában, ahogy 99,9 után írt 9-esek száma is tetszőleges. (Talán a Dyson volt annyira korrekt, hogy az aeroszol mértfrakciót is odatette mellé.)

[ Szerkesztve ]

(#978) Munkas válasza -cobra- (#975) üzenetére


Munkas
aktív tag

A keret kb. mindegy. Inkább a racionalitás a korlát. Amikor egy termék árának nagyobb részét tesz ki a márkanév, mint a tartalom, az már nem nekem való (divat márkák), vagy olyan funkciókért kell fizetni, aminek számomra nincs értéke (pl. mechanikus óra vagy bio élelmiszer). De ha tényleg annyira jó a Dyson, akkor az is jó lehet :)

(#979) pjen válasza Munkas (#978) üzenetére


pjen
félisten

Azért ott is fizetsz olyanokért, hogy számolja a poszemeket és ki is írja. Pedig senki nem kíváncsi rá.

(#980) Munkas válasza pjen (#979) üzenetére


Munkas
aktív tag

Jó. Még azért hezitálok és irodalmazok.
Jobb úgy kézbe venni a porszívót hosszú éveken át, hogy ez az akkori szinten egy best-buy termék volt mint arra gondolni, hogy evvel jól átvertek, de kidobni azért még nem fogom :)

(#981) pjen válasza Munkas (#980) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van Dyson V12, és philips is. Nejem szerint a Philips jobban szív és egyszerűbb takarítani. Viszont nehezebb, ha ez szempont.

(#982) -cobra- válasza Munkas (#978) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én is racionálisan szoktam dönteni, és próbálom a legjobb ár/érték arányú terméket venni. Anno a Xiaomi (Roidmi)-t is ezért vettem, mert jó ár/értékkel bírt. Aztán évek alatt voltak kisebb nyűgjei és használat közben sem volt egy tökéletes termék számomra. Szerettem volna jobbat, és megfogadtam hogy nem fogok kompromisszumot kötni mert utána megint évekig azt bánom. Én a Dyson V12-vel maximálisan meg vagyok elégedve, most is ezt venném, és nem azért mert Dyson hanem azért mert jó.

(#983) pjen válasza -cobra- (#982) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is jó. De Te szoktad nézegetni megjelenő oszlop grafikont, a számokat, hogy hány szemcsét szívott. Viszont az hasznos, hogy ahol több a por ott felpörög. Mondjuk a tartály lehetne nagyobb. Enyém most éppen kiírta, mossam ki a szűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#984) -cobra- válasza pjen (#983) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nem szoktam nézni, mert nem is használom az Auto üzemmódot. Keménypadlón Eco+fluffy fej, szőnyegen Medium+sörtés fej.
Mivel én minden nap porszívózok, így engem speciel a kicsi tartály nem zavar, és üríteni is sokkal egyszerűbb mint a Xiaomit.

(#985) pjen válasza -cobra- (#984) üzenetére


pjen
félisten

Én is minden nap, de az eco t csak ha contos a csend. Nekem eco, közepes és boost van. Ha közepesre kapcsolom egy idő után átvált.autóra.¹

(#986) Munkas válasza pjen (#985) üzenetére


Munkas
aktív tag

Végül is nálunk is az asszony kezében lesz a végső döntés (zömében ő fogja használni 😊).
A V8 azért elég lehet egy körben 20 m2 szőnyegre és 30 m2 parkettára?

(#987) pjen válasza Munkas (#986) üzenetére


pjen
félisten

Elég. A v8 nagyon jó, csak a Nejem útálta a bekapcsolóját.

(#988) Munkas válasza pjen (#987) üzenetére


Munkas
aktív tag

Azt olvastam. Mondtam neki és az enyémet is elbizonytalanította, hogy fogni kell. De lehet, hogy a 2023-as modell már kényelmesebb?

(#989) Munkas válasza Munkas (#988) üzenetére


Munkas
aktív tag

Az volt még ellenvetés, hogy:
- Csak fél órát bír.
- És akarsz fél óránál többet porszívózni egy huzamban? - kérdem
- Akkor jó lesz.
- :)

[ Szerkesztve ]

(#990) Nagya21 válasza Munkas (#977) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én az áruházban szétszedtem az alapján mondtam, hogy jónak néz ki...(volt samu multiciklonom, szerettem jó volt, most a dyson 6-7után a 11-es lépcsőfokon állok.....)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#991) Munkas


Munkas
aktív tag

Akkor V8 lett. 5-15 nap közi szállítási időt írtak, igaz eddig se kapkodtam vele, de azért most már kíváncsi vagyok milyen.

(#992) pjen válasza Munkas (#991) üzenetére


pjen
félisten

Jó lesz, gratula.

[ Szerkesztve ]

(#993) Begbiebike válasza Munkas (#991) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Ugyanez a dilemmám, kiadnék a dyson V8-ért ennyit (160e), ha tényleg olyan jó.

Kérdés: nem elengedhetetlen ehhez a fluffy fej keménypadlóra?
Mert a mezei V8-hoz nincs, absolute verziót meg csak a drágább modellekből látok, külön meg elég drága.

Nem járok jobban akkor egy fluffy fejes Rodmi, Xiaomi modellel?

(#994) -cobra- válasza Begbiebike (#993) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Sörtés fejjel is lehet kemény padlón dolgozni, de nem egy felemelő érzés, hangos is, nem is fordul úgy, fluffy nyilván jobb.

(#995) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Van egy Rowenta RO6963EA porszívóm. Új korában nagyon jól működött. Szép lassan úgy éreztem mintha nem lenne olyan erős, de azért még mindig kellően jól teljesített. Cseréltem benne HEPA szűrőt meg azt a másik szűrőt is, és akkor ismét azt éreztem hogy megint k*rva erős. Aztán pár használat után sokkal gyengébbnek éreztem.

Ugye van a porgyűjtő tartályon az a szűrő, azt ki szoktam mosni, de nem igazán lesz jobb a helyzet. Néha azt is érzem mintha a tartály nem jól lenne a helyén és eresztené a levegőt.

Kicsit butuska a kérdésem, de valaki találkozott hasonlóval?
Minden jól van összerakva, "karban van tartva", de igazából mégis érzetre sokkal gyengébb mint új korában.

Mi okozhatja ezt?

(#996) Begbiebike válasza -cobra- (#994) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi! Én is úgy érzem, hogy a plüss fejet nem kéne kihagyni.
Gyorsan behúztam egy Dreame R10 Pro-t, aztán ha beválik, tetszik akkor majd lépek feljebb (ha szükséges).

(#997) pjen


pjen
félisten

Üdv. Párszor már kimostam a Dyson V12 szűrőjét, rendeltem egyet, hogy ne kelljen várni a száradásra. Hát új élet költözőtt a gépbe. Ez a mosogatás szerintem nem tesz jót a szűrőnek.

(#998) tothjozsi96 válasza pjen (#997) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ugyan ezt tapasztalom én is.

(#999) pjen válasza tothjozsi96 (#998) üzenetére


pjen
félisten

Most gyárit vettem, de meg fogom próbálni a temust. Ott ennyi pénzért hatot kapok.

(#1000) hunlipi88 válasza Begbiebike (#996) üzenetére


hunlipi88
csendes tag

Mi alapján választottad az r10-et? Én is ilyesmit keresek. Épp most az u10 olcsóbb (45e)
, de a t10 is csak 70e. Elég nehéz kiigazodni ezek között, hogy mi a különbség és mi mennyit tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.