Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) mefistofeles

Üdv az uraknak!
Nejem porszívót akar, szóval porszívót fogok venni. :D (jelenleg egy samsungunk van)
Megkérdezném, hogy porzsákos vagy porzsák nélküli a jobb e de az asszony csak porzsákost hajlandó....
Nem akarok csődbe menni emiatt, úgy 40000 ft-ig mit tudnátok ajánlani, ami megbízható, erős és esetleg nem is túl hangos? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#402) MaCS_70 válasza AXisBOLD (#400) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Dreame? Az a Xiaomi egyik nagy porszívómárkája már évek óta. A topic nagy része ezekről szól, a Dyson alatti szegmens vezető képviselője.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#403) Mortein


Mortein
tag

40-60 eFT vonalon van olyan értelmes porzsák nélküli porszívó, amire érdemes beruházni? Anyámnak keresek karácsonyi ajándékot, és kicsit sokallom a fent említett ELECTROLUX PD82-4MG árát (árukereső szerint 69k), ráadásul ő nincs kibékülve a porzsákossal, hiába próbáltam meggyőzni. Van egy régi berögződése miszerint azok nem jók. Az lenne a fontos a jó szívóteljesítmény mellett, hogy könnyű legyen, mert a háta nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#404) AXisBOLD válasza MaCS_70 (#402) üzenetére


AXisBOLD
addikt

am very sorry a tudatlanságomért... :B

Aurea mediocritas

(#405) MaCS_70 válasza AXisBOLD (#404) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Xiaomi típusstruktúrája számomra is követhetetlen.

A sokszínűsége és az alapjául szolgáló gyűjtögető életmód önmagában még nem lenne problémás, az viszont szerintem már gond, hogy nem teremtenek egy legalább értelmezhető mértékben egységes rendszert.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#406) AXisBOLD válasza MaCS_70 (#405) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nekem ez teljesen kimaradt. mióta megvettem a V8 Absolute+-t (~4 éve), nem nézegetem az akkus vonalat. de nagyon minőséginek érződik így képekről is.

ennek a kiegészítői/tartozékai nem kompatibilisek a Dyson gépekkel?

Aurea mediocritas

(#407) MaCS_70 válasza AXisBOLD (#406) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, de kizártnak tartom, hogy a legfőbb konkurenssel bárki is komaptibilis legyen az elektromos hálózati csatlakozáson kívül.

A Dyson szerintem a porszívők Apple-je, aki megteheti, hogy nem közösködik senkivel -- bár ahogy elnézem, a Xiaomi házon belül sem feltétlenül egységes.

Persze vannak csodák, lehet, hogy érdemes szétnézni a 3D nyomtatásos csináld magad területen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#408) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Milyen akkumulátoros álló porszívót ajánlotok?

- ne legyen 78db-nél hangosabb
- az se baj, ha nem a 2 az 1-ben van
- az akksi legyen legalább 18V-os

Köszönöm!

(#409) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Egész évben dyson V11 akkus porszívó van napi használatban.
Évente 1x előveszem a Thomast, porszívózás(nincs porzsák, vizet porlaszt a légbeszíváshoz, vizbe csapatja le a koszt), majd vizes takarítás(itt már éppenhogy csak koszos lesz a víz).




Ez a porszívós eredmény......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#410) zolko74


zolko74
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kézi porszívót ami egy 30 négyzetméteres pici lakásba, járólapra használható. Ennél több pénzt most nem tudok rászánni.

Ezt a kettőt néztem eddig:

[Xiaomi Viomi A9] (60.000Ft)
vagy
[PHILIPS FC6723/01 Speedpro] (68.000Ft)

Esetleg ha tudtok ajánlani ebben az árkategóriában alternatívát, azt megköszönném! :R

(#411) Dzsekó


Dzsekó
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#412) Pikaa válasza zolko74 (#410) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Szia,

Ismerős ajánlotta a következőt, és nagyon megvan ő is elégedve, meg én is (mondjuk egy hete van meg nekem). Kuponkóddal van némi kedvezmény is, ha ez mellett döntesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#413) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jézuska meghozta a Dreame V12 Prot. Összehasonlítási alapom mondjuk nincs, de a család kompetens tagjai el vannak ájulva az elvben tiszta területekről összegyűjtött kosz mennyiségétől.

A nagy kérdés az, hogy érdemes-e egy plüss kefés fejet beszerezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#414) Nagya21 válasza MaCS_70 (#413) üzenetére


Nagya21
addikt

Ha kemény felületed van akkor igen.
Ha nagyrészt szőnyeg, akkor nem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#415) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Ez a Dreame V10 megér 80e Ft-ot? [link]

A Dreame V12 pro már majd dupla ennyibe kerül, jobb is annyival?!
Leginkább parketta, laminált parketta és járólapot lenne használva.

(#416) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő, nem V10, hanem V11.

(#417) MaCS_70 válasza Nagya21 (#414) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nagy felületű hidegburkolat is akad otthon. A fő kérdés, hogy érdemes-e berendezkedni a fej csereberélésére, azaz két menetes takarításra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#418) Nagya21 válasza MaCS_70 (#417) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Szőnyegen a seprüs fej jobb, keménypadlón a Mop fej.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#419) MaCS_70 válasza Nagya21 (#418) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Ezt a padlóra jó, általam eddig plüssként ismert fejet milyen angol néven keressem?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#420) Nagya21 válasza MaCS_70 (#419) üzenetére


Nagya21
addikt

mop-plüss ugyanaz.
Nemtom, a dysonnál Fluffy néven fut.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#421) MM válasza BrandonXXV (#416) üzenetére


MM
őstag

Nyugodtan veheted a V11-et. Alacsony / közepes állásban 80-90 m2 bőven megvan egy töltéssel kemény burkolaton.

(#422) BrandonXXV válasza MM (#421) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi a tapasztalati infót.
Jól látom, hogy ez gyárilag plüss fejjel érkezik? Mert az lenne a legjobb kemény padlóhoz ugye.

(#423) MM válasza BrandonXXV (#422) üzenetére


MM
őstag

Elvileg igen, az SE viszont nem!
Nekem V10 van otthon, meg T10, a V10-hez minden kieg. ugyanaz mint a V11. A T10 meg kemeny fej és csöndesebb gép kemény fejjel.

A V11 elvileg már az a gép, nint a T10.

[ Szerkesztve ]

(#424) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Lett egy Philips vezeték nélküli, akkus 2in1 rúdporszívó (series 8000)a tágabb családban.
Olyan banális kérdésem lenne, hogy miután feltölt, ki szoktátok húzni a konektorból, vagy lehet folyton töltőn hagyni?
Nem is az akksi, hanem fogyasztás miatt kérdezem, hogy szoktátok tárolni? :B

[ Szerkesztve ]

(#425) MaCS_70 válasza lord_m (#424) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig főleg az akku miatt érdemes nem töltőn tartani. Bármennyire is javulnak az akkukímélő megoldások, a fizikát a terjedő tévhitekkel ellentétben nem lehet megerőszakolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#426) lord_m válasza MaCS_70 (#425) üzenetére


lord_m
senior tag

:R

(#427) lord_m válasza MaCS_70 (#425) üzenetére


lord_m
senior tag

Mondjuk nálunk a robotporszívó éjjel-nappal töltőn van, nem szoktuk a dokkolót kihúzni a 220 -ból. A gyàrtó is ezt javasolja (xiaomi). Több éve megvan és eleddig semmi probléma vele.

(#428) MaCS_70 válasza lord_m (#427) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk is így van. Így célszerű.

De a fizikát akkor sem lehet kiiktatni -- az akku jobban örülne annak, ha nem lenne tartósan töltőn, sőt, nem lenne tartósan 80% fölé töltve.

Egyéni mérlegelés kérdése, hogy ki melyik szempontot részesíti előnyben. Egyébként szerintem is megéri töltőn tartani.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#429) Nagya21 válasza MaCS_70 (#428) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Honnan tudod, hogy az elektronika hogy van programozva....., lehet a teljes feltöltöttség (amit neked 100%-on jelez), csak 80%.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#430) MaCS_70 válasza Nagya21 (#429) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehetne éppen, ipari megoldásokra van is rá példa, de a gyakorlatban kizárt.

A fogyasztói akkus eszközökben, és ezek a vezeték nélküli porszívók aztán különösen idetartoznak, minden egyes perc üzemidő hatalmas értékkel bír a gyártók számára -- az akku élettartamának viszont pont a lerövidítésében érdekeltek. Akkor hát miért csökkentenék az agyonreklámozott üzemidőt 20-40%-kal cserébe azért, hogy az élettartamot 2-4-szeresére növeljék?

Nekik az kell, hogy rá tudját írni a reklámanyagokra a terméket eladó üzemidőket, aztán pedig a termék élettartama alatt leglább egy akkut még eladni. Ha maga az eszköz megy tönkre két év alatt, az nagyon ciki, annak piaci híre megy -- az akku esetén viszont már természetesnek vesszük.

A jó hír az, hogy az üzemszerűen töltőn tartott eszközök esetén a jobb gyártók már olyan töltési mintát használnak, ami már jóval kisebb mértékben degradálja az akkumulátorokat, mint régen. Mondhatni eljutottunk egy élhető kompromisszumhoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#431) szebe


szebe
őstag

Sziasztok,

"Sajnos" kipurcantottam az itthoni Ergorapido 2in1 csodát (kefehajtás telement hajjal, szétszedtem, kitakarítottam, összeraktam, se kép se hang)

Részemről az akkus vonal bejött, borzasztó praktikus volt (főleg a kutya miatt), de barátnő nem zárkózik el a vezetékestől se. Egy közepesebb méretű szőnyeg van, azon kívül ~50nm kemény felület.
Akkusban 80k környékén jó lenne megúszni. Korábban volt linkelve Dreame V11 80-ért, illetve a P10 60k-ja is csábító (esetleg az már nem olyan jó?). Vagy inkább az ennél drágábbak tudják egy vezetékes teljesítményét?
Vezetékesből lehet olcsóbb is. Pl PHILIPS FC9330/09

Egyéb ajánlás?
Köszi.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#432) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Megéri szerintetek egy 1.5 éves V11 120e Ft-ért? Lassan meghal az öreg V7esem és ehelyett kellene vmi jobb. Nincsen nagy dolgok nálam, mert gyakorlatilag csak kemény padló van mindenhol, szóval a V7 is elé volt tudásban, ott inkább csak az akkuidő volt a problémás a 2 szinthez.

(#433) Nagya21 válasza (ex)Cat (#432) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha jó az akku, akkor persze hogy megéri.......
Autón olyan 45 percet kell kiirnia, turbón 9-12 percet.
A szívófejen a kapcsolónak középen kell lennie.
Ha 1.5 éves, akkor még van rá fél év gari.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#434) (ex)Cat válasza Nagya21 (#433) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Küldött egy videót, az alapján tudja ezeket az értékeket az akku. Köszi!

(#435) Nagya21 válasza (ex)Cat (#434) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Azért csak óvatosan ha neten veszed.....sok a csaló!
Mond meg neki, hogy elmész érte, ha akkor is benne van akkor lehet kicsit bízni benne.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#436) (ex)Cat válasza Nagya21 (#435) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Eredetileg személyes átvétel lett volna, csak nekem nem jött össze az oda út, szóval bízom benne, hogy nem át@szás. De 2 nap múlva kiderül.

(#437) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kezdek belezavarodni az Aliexpress tartozékmegnevezéseibe.

A Dreame V12 pro-hoz keresném ama híres-nevezetes plüsshengeres fejet.

Tudnátok egy linket adni hozzá? (nem feltétlenül aliexpressest...)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#438) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Techsend.hu mennyire megbízható oldal, nyugodtan lehet onnan vásárolni?!

(#439) szebe válasza BrandonXXV (#438) üzenetére


szebe
őstag

Onnan rendeltem volna a P10-et. A nap folyamán leadott rendelést a délután folyamán törölték készlethiányra hivatkozva, és azonnal visszakaptam a pénzt.
Én ez alapján vásárolnék megint.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#440) MM válasza BrandonXXV (#438) üzenetére


MM
őstag

Én mindkét porszívót onnan vettem (Dreame V10, T10), nem volt semmi gond.

Garanciális ügyekben szerencsére még nincs velük tapasztalatom.

(#441) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, rendeltem is onnan.

(#442) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Vásárolt már vki utángyártott Hepa szűrőt dysonhoz? V11-hez keresnék, de ha van jó alternatíva ami olcsóbb, akkor azt venném.

(#443) Nagya21 válasza (ex)Cat (#442) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Aliexpress-ről veszem, olyan mint a gyári úgy néz ki mint a gyári, és eddig úgy szűr, mint a gyári......
Üdv Nagya
Ui: most hogy mondod kell rendelnem gégecsövet kocsiporszívózáshoz......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#444) 1amarr


1amarr
tag


Dreame T10 a házban!

Az első töltésciklus megvolt. Szépen kiporolta a síkszövött gyapjú szőnyegünket. iPonról rendeltem, +1 év jótálással. Pár nap alatt megjött.

A két éve ajándékba kapott Ergorapidot váltja, a minőségi ugrás kézzelfogható. Remélem, hogy tartós lesz...

(#445) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Tesla akkus porszívóról mi a vélemény? A neten alig találtam valamit, és az sem erről.
A 3 év garancia ami miatt venném, a Bosch-nál alig telt le a gari megadta magát. Úgyhogy ez indított ebbe az irányba - minél hosszabb garancia idő.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#446) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kezd kissé elegem lenni abból, hogy ha a kínaiaknál rákeresek arra, hogy "Dreame V12 pro", akkor ezernyi kínált terméket ajánl fel azzal, hogy azok a V11-gyel bezárólag használhatóak.

Szerintetek hogyan tudok plüsshengert találni a V12 Prohoz?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#447) -cobra- válasza MaCS_70 (#446) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Létezik ilyen egyáltalán? Itt nekem nagyon úgy tűnik hogy teljesen más a kialakítása, és nem kompatibilis a plüss hengerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#448) MaCS_70 válasza -cobra- (#447) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi a linket!

Otthon majd jól megnézem az igazi darabbal a kezemben.

Mindenesetre valahol bámulatos, hogy pont az egyik prémium termékük vásárlóit hagyják magukra... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#449) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Most már hetek óta rugózunk egy normálsi proszívó vásárlásán, de nem vagyunk közelebb a megoldáshoz. Ameddig eljutottunk: hagyományos vezetékes porszívó kell (asszony nem akar akkusat), ne legyen vízszűrős (lehet nem ez a szakkifejezés rá), inkább a porzsáknélküli kivitel érdekel (környezetvédelmi okok), de a porzsákosról is meg lehet győzni.
A lakásban van járólap, laminált parketta, rövidebb és hosszabb szálú szőnyeg is. A lakóterület kb 120 nm és hétvégente van nagy porszívózás mindenhol, hétközben keveset vagyunk otthon, csak akkor kerül elő a porszívó, ha valami miatt indokolt.
Asszony és a leánygyermek is hosszúhajú, és a szőnyegekből ezt a legnehezebb kiszedni, szerintem ez a nehezített pálya nálunk. Kutya, macska nincs bent a lakásban.
Eddig csak olyan semmilyen porszívóink voltak, most szeretnénk valami jobbat. Árban olyan 150 körülig, ha kell kicsit tovább is tudunk jó érzéssel nyújtózkodni.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Ui: Nagya21 köszönjük a Thomas ajánlást, de az a vizes rész miatt az asszonynál kiesett.

(#450) koxx válasza xhege (#449) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En a helyedben vennek egy Miele C3 cat&dogot. Bar allat nincs, de a szonyeg es a hosszu hajak miatt kellhet a turbokefe. Ez egy fullos porszivo cca 140-ert, de minden igenyt kielegit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.