Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#251) farkas-j


farkas-j
őstag

Pofán vág a valóság - Shunzao Z11 Max porszívó teszt

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#252) BudaH


BudaH
csendes tag

Sziasztok, 100 ezer ft. körül melyik most a legjobb vezeték nélküli porszívó?

(#253) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Abszolút alsó kategóriában keresgélek rúdporszívót, jelenleg odáig jutottam, hogy az akkumulátort is elengedem, mert inkább a batár doboz zavar, amit húzgálnom kell magam után, mintsem a kábel, és nem kicsit teszi olcsóbbá a gépet is.
Főleg szinten tartáshoz, morzsatakarításhoz és autótakarításhoz keresek ilyen eszközt.
Ák-n a Xiaomi Deerma DX700 / 700S és a DX115C találtam.
Próbáltam utánanézni, de nem sok infó vagy teszt van róluk.
Első kérdésem az lenne, hogy miért olcsóbb a DX115C ennyivel? Szívóereje 14k Pa szemben a 15k Pa-lal, tartálya nagyobb, kábele hosszabb. Olvastam jókat a 700S-ről, de ha semmi előnye nincs, akkor miért fizetnék többet? :)
Illetve ha mégis jobban megérné a 700-as széria, van különbség az S és a sima változat között?
Amennyiben van valakinek ilyen gépe, a HEPA szűrővel mik a tapasztalatok? Mert úgy rémlik, hogy a Xiaomi akkus autóporszívójánál sokan írták, hogy nem gyári HEPA-val be sem kapcsol.

Előre is köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#254) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! 30-40k kategóriában akkus porszívók között van értelme válogatni vagy egy kaptafa az összes? :) 55 m2 lakás takarítása a cél akár napi használatban is, de inkább kiegészítőnek használnánk. Szőnyeg csak kevés van. :)

[ Szerkesztve ]

(#255) ribarszki válasza KisBundi (#254) üzenetére


ribarszki
őstag

50k legyen a határ. Onnan Xiaomi, Dreame, Roborock, amelyik szimpi. Próbálj meg plüsshengeres modellt keresni,

(#256) Louro válasza ribarszki (#255) üzenetére


Louro
őstag

Ejha, én még alá is gondoltam volna menni. Igaz a munka nagyját robotporszívó elintézi. Nálunk inkább a macskák kaparófáját és a kanapét terveznénk 99%-ban vele porszívózni. Inkább a kompaktsága miatt, semmint a professzionalitása miatt szemezünk ilyennel.

Van egy porzsák nélküli porszívónk, de azt ki a dobozból, összeszerelni nekem macera. A doboz is sok helyet igényel. Egy kis felturbózott morzsaporszívó viszont szimpatikusabb lenne :D

Mess with the best / Die like the rest

(#257) KisBundi válasza ribarszki (#255) üzenetére


KisBundi
őstag

Itthon úgy látom egyedül a Xiaomi elérhető csak vagy rosszul látom? :)

[ Szerkesztve ]

(#258) Thom!


Thom!
veterán

Roidmi X30 VX van vkinek? Bevált?
Lenne 1-2 kérdésem privátban.

(#259) kirkri válasza Thom! (#258) üzenetére


kirkri
addikt

A privát ilyen topikokban nem szerencsés, pontosan az lenne a cél, hogy minél több infó legyen elérhető a topikokban. Ha mindenki mindent privátban kérdez, akkor a topikban semmi infó nem lesz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#260) bmxbandita


bmxbandita
tag

Sziasztok,

Nagyjából 2,5 éve vettünk egy Bosch BBH218LTD akkus porszívót. Nagyon meg voltunk vele elégedve, tök jó kiegészítője volt a "nagy" porszívónak, hogy nem kellett állandóan azt elővenni kis feladatokra, de volt, hogy feleségem az egész házon átfutott vele. Pár hete viszont valszeg az akkupakk megadta magát, teljes töltés után is csak 1-2 percet működött, ma reggel viszont már meg se mozdult.
Sajnálnám kidobni, mert ezen kívül semmi baja, és újat se szívesen vennék, a jelenlegi árakat elnézve. A kérdésem az lenne, hogy valaki próbálkozott már akkucserével, vagy talált szervízt aki foglalkozik ezzel? Volt egy kósza gondolatom, hogy rendelek akkupakkot, és kicserélem itthon, de kb. félóra keresgélés után sem találtam semmit ehhez a típushoz, csak youtube videót, ahol egy emberke próbálkozott vele, de inkább feladta a végén. Ezért fordulok hozzátok, hátha valakinek sikerült megmenenteni.
Köszi ha valaki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#261) pjen válasza bmxbandita (#260) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch nak márkaképviselete mért nem próbálkozol velük.

(#262) ribarszki válasza bmxbandita (#260) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyjából annyi lesz a gyári akkupakk és a munkadíj, hogy gazdasági totálkár. Vagyis mintha újat vennél.

(#263) pjen válasza ribarszki (#262) üzenetére


pjen
félisten

Az még a jobbik eset. Philips vezetékesben csapágyas lett a motor, pár éve. A szerviz drágábban javította volna mint az uj gép ára. Fogyasztói társadalom.Azért esetleg érdemes körülnézni. A Philips power duómhoz 22 K a gyári aksi.

[ Szerkesztve ]

(#264) still2


still2
tag

Sziasztok,
Ezidáig boldog tulajdonosa voltam egy Jimmy JV71 porszívónak. Majdnem 2 éves és a padlófejben elkopott egy egy műanyag kerék így nem forog a padlókefe. A kínai áruház nem válaszol, a gyártó európai képviselője visszaküldött a forgalmazóhoz az alkatrész problémámmal. Ördögi kör. Nagy esély van hogy dobhatom a kukába.
Fentiek miatt gondoltam azt hogy csak Magyarországon szeretnék vásárolni megbízható garanciális háttérrel rendelkező terméket. Mit tudnátok ajánlani? Max 85K áll a rendelkezésre és szeretnék cserélhető aksit. Köszönöm a segítséget!

(#265) pjen válasza still2 (#264) üzenetére


pjen
félisten

A hooverek között például egész jók vannak. Az enyémből 1 mozdulat kivenni az aksit és az Orczy a szervize.

(#266) still2 válasza pjen (#265) üzenetére


still2
tag

Melyiket javaslod?

(#267) pjen válasza still2 (#266) üzenetére


pjen
félisten

Haza megyek megnézem nekem mil,en van, de csak azt az egyet ismerem.

(#268) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Hosszas tépelődés, számolgatás, fórumozás után vettem meg az akkus porszívómat.
A szempontjaim a következők voltak:
csak kemény padlós használat
cserélhető akku
szerviz, pótalkatrész, elérhető tartozékok.
Sokáig valamelyik Xiaomi volt a befutó, de hol nem volt hozzá plüsskefe, hol nem volt cserélhető a akku, nem volt szerviz stb.
Végül a befutó ez a Makita géptest lett., ezekkel a tartozékokkal:
6 Ah akkumulátor
Ciklontartály
Akkutöltő
Fali tartó
Polctisztító fej
Kerek kefe
Emellett mindent is lehet kapni hozzá, a szűrőtől a padlótisztító fejekig,
A tapasztalat: összehasonlítási alapom nincs, hiszen még sosem volt a kezemben forgó fejes porszívó, de amire nekem kellett arra tökéletes. Kb, egy hétig tudom használni egy feltöltéssel, mindent felszed, a ciklontartálynál tovább semmilyen szennyeződés nem jut.
Makita minőség, egy rendszer része, amihez bár ez már nem a fórum témája, de rögtön vettem egy légseprüt, és egy ütvefúrót is.

(#269) Louro


Louro
őstag

Próbáltam a keresőt, de nem találtam már megosztott véleményt.

A Xiaomi Roidmi S1E porszívó ellen mi szólna? Szőnyeg nincs. Kaparófa és kanapé lenne az áldozata 99%-ban.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#270) Cyborg válasza still2 (#264) üzenetére


Cyborg
őstag

Új kerék 3d nyomtatás, vagy esztergáltatás esetleg?

(#271) pjen válasza still2 (#266) üzenetére


pjen
félisten

FD22 RP 011.Van kicsi és nagy motoros fej és még vagy 3 egyéb+ fali tartó. Nem egy Dyson, de az ára sem.

(#272) still2 válasza Cyborg (#270) üzenetére


still2
tag

Az a baj nem tudom hogy ki foglalkozik ilyesmivel.

(#273) koxx válasza still2 (#272) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Varinex [link]
Adott esetben sztem meg is rajzolják neked és profin kinyomtatják.

[ Szerkesztve ]

(#274) still2 válasza koxx (#273) üzenetére


still2
tag

Köszönöm az infót! :R Megnéztem a honlapjukat, de nem találtam árakat. Nagyságrendileg mennyi lehet egy ilyen kis fogaskerék? 5-10K vagy 10-20K?

[ Szerkesztve ]

(#275) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok! A 2-3 hónapos Dreame T20 Pro porszívó szőnyeg porszívózása közben nem pörgeti a kefét, olyan, mintha gyenge lenne. Tapasztalt már más ilyet?

(#276) ribarszki válasza Obnoxious (#275) üzenetére


ribarszki
őstag

Szét volt szedve? Kitakarítva? Tengelyre feltekeredett hajszálak? Valami nem szorult be?

(#277) Obnoxious válasza ribarszki (#276) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Igen, ezek megvoltak. Nincs szemmel látható baja. Közben rákerestem és mások is küzdöttek ezzel a problémával, nekik a Dreame küldött újat.

(#278) ribarszki válasza Obnoxious (#277) üzenetére


ribarszki
őstag

Az fasza.. :(((

(#279) tigerjoco


tigerjoco
tag

Sziasztok! Nagyon szeretném leváltani a mostani vezetékes porszívómat és vezeték nélkülire. 60-70 ezer körül szánnék rá. A kérdés, hogy ennyiért kapni-e olyan porszívókat ami teljesen kiváltja a vezetékest? Csak kemény padlóra kéne(van 2 kis szőnyeg a lakásban de elhanyagolható méretűek).Amik nagyjából tetszettek eddig: Roidmi F8S és dreame v9p. Illetve alsó elrendezésű porszívókat egyáltalán nem ajánlanátok?

(#280) ribarszki válasza tigerjoco (#279) üzenetére


ribarszki
őstag

A Dreame biztosan multiciklon. A plüss fej fontos kemény felületre, de ez ott adott! Én a Dreame gépet választanám, bőven kiváltja kemény felületen a hagyományos/madzagos gépet. Elég Eco módban használni.
A két kis szőnyegre meg rámész a motoros mini matracfejjel. Ennyit kibírsz 4kézláb :C

[ Szerkesztve ]

(#281) -cobra- válasza ribarszki (#280) üzenetére


-cobra-
aktív tag

A csőre is csatlakoztatható a mini fej, és akkor nem kell négykézlábazni. Persze az asszonynak ezt nem kell tudnia. ;]

(#282) Flowtation válasza ribarszki (#276) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ezeknél a xiaomiknál típushiba a fogaskerék mögé tekeredő haj? Nekem egy jimmy jv85 van, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve. Viszont egy alkalommal volt ilyen problémám, annyira, hogy szerintem a súrlódástól megolvad a műanyag kerék. Szétszedtem, kiszedtem a koszt, most jó, de minden indításnál van egy elég erős hangja, mintha darálna. :( Pedig levakartam, csiszoltam a kereket, meg a mellette lévő ház részt is.

Amúgy banggood-os vásárlás, alkatrésznek ilyen esetben hol lehet utána nézni, azt tudja valaki?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#283) ribarszki válasza Flowtation (#282) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem mindegyik típust érinti. Érdemes 2-3 hetente szétszedni, kitakarítani a hajszálakat. Ha gyengébb a fejben a motor, vagy olcsóbb műanyag a fogaskerék, akkor a jelentősebb mennyiségű hajszál okozhat problémát. A második kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#284) Louro


Louro
őstag

SZiasztok!

Erről -Viomi A9 - mi a véleményetek? Kanapé és macskák kaparófájának takarítása lenne a dolga :)

Mess with the best / Die like the rest

(#285) tigerjoco válasza ribarszki (#280) üzenetére


tigerjoco
tag

Most néztem ,hogy a V9P-t folyamatosan nyomni kell, ami nekem nem nyerő. Az lenne a kérdésem akkor viszont a dreame T10 vs roidmi F8S? A T10 multiciklonos, viszont nincs plüsshenger, az F8S viszont monociklonos, viszont ott van plüsshenger. Illetve szerintem a T10 erősebb. Melyik lenne a jobb?

(#286) ribarszki válasza tigerjoco (#285) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért baj ha nyomni kell? 2 Dyson van itthon, mindegyiken nyomni kell a gombot. Közel sem olyan tragikus..

(#287) koxx válasza ribarszki (#286) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A philips utan en is azt gondoltam, hogy zavaro lesz. 5 perc megszokni.

(#288) SyMbioTe

Sziasztok!

Ide is bedobom, ha már van külön topik :)
Porszívó vásárlás van tervben, elsősorban akksis, vezeték nélküli. Családi ház (nem tragédia ha nem lehet egy szuszra végigtolni a házat), nagyobb részt padló, de akad azért szőnyeg jó, szóval jólenne a plüss és a szőnyegre való fej is hozzá. (akár külön vásárolva is).
Ezen kívül ami még preferencia, hogy legyen hozzá ilyen felxi cső, vagy valami hasonló, rések / nehezebben elérhető helyekhez. Nézegettem már a gépeket, Dyson jó lenne, de irgalmatlan drága. Ezen kívül néztem még Philipseket (Speedpro), illetve a Xiaomi Dreame gépeit is (V11-V12 / T30), illetve másik topikban írták a Tineco A11-et még.
Mi az ajánlott jelenleg ilyen gépek között?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#289) pjen válasza SyMbioTe (#288) üzenetére


pjen
félisten

Itt nem népszerű, de nézz körül a hoover fronton is. Van hozzá minden amit keresel, egy mozdulattal cserélhető aksi és az Orczy a márka szervize.

(#290) SyMbioTe válasza pjen (#289) üzenetére

Köszi, megnézem azokat is. :R

Felmerült kérdés még, hogy megfelelő fejjel a szőnyeget mennyire tudják kitisztítani? (Rövid szálú, nem hosszú)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#291) Flowtation válasza SyMbioTe (#290) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekünk jimmy jv85 van, csak a kefés fejet használjuk mindenhova, ami szőnyeghez való elvileg, szépen kiszedi a koszt. A gyártó amúgy univerzális fejnek írja a manualban.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#292) tigerjoco


tigerjoco
tag

Szerintetek a Dreame T20 plüss keféje kompatibilis a T10 fejével?

(#293) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Dreame T20-al szemezek a szőnyeg miatt, valamint a flexibilis cső miatt (kocsihoz), viszont van járólap is, amin használnám. Plüs fej és az az egység, ami megtöri az egyenes csövet és beférek a kanapé alá kapható külön hozzá?

Köszönöm!

(#294) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Rövid szálú szőnyegekhez milyen porszívót javasoltok? Valami akkus megoldáson gondolkozom motoros fejjel, ami inkább kikeféli. Keretet nem adok meg, érdekel milyen lehetőségek vannak különböző árkategóriában. Gondolom az alkalmankénti parketta/járólap takarítást bármi plüssfejes megoldja (de nem is ez az elsődleges szempont)
Van egy miele hagyományos porszívó, de azzal leginkább a legerősebb fokozaton lesz szép csak a szőnyeg, viszont ilyenkor a parketta rései közül felszívja a bitument, azt meg nagyon pepecselős eltávolítani a szőnyegről/parkettáról. Turbokefére is gondoltam, esetleg az alacsony fokozaton is érhet valamit?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#295) Nagya21 válasza Bdanyy (#294) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Dyson v8-v10-v11-v15

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#296) kirkri válasza Nagya21 (#295) üzenetére


kirkri
addikt

Én a V8-at ma már senkinek nem ajánlanám, ettől jobb kínai modelleket lehet kapni ugyanezen az áron. V10 és felfelé már mindegyik jó, mindössze csak pénztárca kérdése.

21 éve a Prohardveren! ™

(#297) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Köszi! Kínaiból melyik modellek a jobbak?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#298) beci


beci
őstag

Sziasztok
philips xc8045-ről és Xiaomi mi vacuum G10-ről vannak tapasztalatok?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#299) beci


beci
őstag

A G10 jo laminalt padlora?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#300) BReal


BReal
addikt

Sziasztok!

Van valakinek valami tippje, hogy ennél a rúdporszívónál miért lehet az, hogy a szívófejben lévő forgó rész (sorry, nem vagyok szaki, nem tudom a hivatalos nevét - az, amibe be kell dugni a forgókefét) pár másodperccel a gép beindítása után megáll és csak akkor indul újra, ha újra meghúzom a ravaszt (és persze ugyanúgy csak pár másodpercre működik)? A státuszjelző kékről pirosra vált és a LED világítás is kikapcsol. A leírásban is szerepel ez, de ott azt mutatja, hogy eldugul a fej, tisztítsam meg a forgófejet, mossam ki, szárítsam meg és mehet. Itt viszont erről nincs szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.