Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#501) pjen válasza koxx (#498) üzenetére


pjen
félisten

A szőnyeg az ellenség. Van egy szőnyegem ahol alapfokon is két kézzel kell tólni. :)

(#502) Gallmix válasza pjen (#497) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ki ér rá naponta porszívózni... (sok Szögyényt elpakolni, mindent az útból, akkor már veszek robotporszívót, de az is komplikált...)
Van vezeték nélküli, egyébként. A másik kerülne cserére. de akkor választok egyet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#503) pjen válasza Gallmix (#502) üzenetére


pjen
félisten

Én, vagy a nejem,max fél óra, de mi az a szögyény?

[ Szerkesztve ]

(#504) Gallmix válasza pjen (#503) üzenetére


Gallmix
aktív tag

elírás... "sok mindent"

(#505) pjen válasza Gallmix (#504) üzenetére


pjen
félisten

Köszi, tényleg azt hittem valaml táj jellegű kifejezés.

(#506) Nagya21 válasza Gallmix (#495) üzenetére


Nagya21
addikt

Panelban lakom, anyámnál szoktam használni még a kockában....
Autómata az nem alap, az a közepes fokozat, és a gép a padlókefe áramfelvételéből tudja mit porszívózol, ahhoz igazítja a szívóerőt.
EZ DYSON!!!
És nagy előny a vezetékessel szemben, ezt csak addig használod amíg fogod, ha lerakod (arrébrakni vmit), akkor nem fogyaszt, nemúgy mint a vezetékes.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#507) pjen válasza Nagya21 (#506) üzenetére


pjen
félisten

Na ezért cseréltem le, egyfolytában szorítani kell mint egy fúrógépet. Feleségem a két év alatt egyfolytában útálta. Egy Philips lett helyette, kemény padlón csak fogni kell, hogy el ne dőljön. Már Dysonék is módosítottak, az újon már van kapcsoló. Mondjuk elég szerencsétlen helyen.

(#508) Nagya21 válasza pjen (#507) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi!
Aliexpress fillérek a kapcsoló kitámasztó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#509) pjen válasza Nagya21 (#508) üzenetére


pjen
félisten

Akkor lesz igazán kényelmetlen. Próbálj ki más típust is. Nekem van egy hoover is, lazán tudod fogni, nem kell megmarkolni.

(#510) Gallmix válasza Nagya21 (#506) üzenetére


Gallmix
aktív tag

előtte szoktam elpakolni a dolgokat, hol mindenhol rendesen ki lehessen.

egyedül amit jó ötletnek látok az a lámpa... de ha kb ugyan azt vagy nagyon hasonlót tudja a többi is fele annyiért... akkor inkább csak marketing... annyit nem ér.

#508Nagya21
nem kell minden hsz végén elkösznni ez nem imél : :DD
vagy csak ennyire udvarias vagy?

Nekem a telefon még a rövidet is túl élte... másik meg nagy esőzést... pedig tokban volt, de totálisan átázott... és nem védett h2o ellen... mindkettő sony telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#511) Nagya21 válasza Gallmix (#510) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha megnézed a statot, akkor ez a 2 legfőbb halálozási ok a telóknál(modjuk szigetelésben egyre jobbak, a h2o egyre kevésbé játszik)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#512) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Szintetikus porzsákból van ami jobb mint a többi? Azért vettem egy porzsákos porszívót, mert 2-3 év atlán azt olvastam itt valamelyik porszívós topikban, hogy jobbak mint aporzsák nélküliek és kevesebb "por" kerül vissza a levegőbe, a szintetikus porzsák már eleve jobban szűr, és elvileg full tele lehet porszívózni mert nem fog a teljesítmény csökkenni amíg meg nem telik.
Most porzsákot kellene vennem, de nem tudom melyik lehet a jobb minőség, ami jobban szűr, vagy tovább tart, vagy nem tudom van-e valami ilyesmi tulajdnosága bármelyiknek.

Kb ezt találtam a Sencorhoz
Ez nem tűnik drágának, de a minősége is ilyen lehet? Bosch-hoz több féle volt ( nyilván)

(#513) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

150m2-re keresnék akkus porszívót. Főleg laminált parketta, de van pár szőnyeg ois.Kutya/macska nincs, de hosszú haj az bőven akad. Van egy robotporszívónk, ami a nagyját letakarítja, de azért hetente 2x átmennék ezzel is, mert van, ahová nem fér be a robot.

A keret kb 130K-150K. Dyson kiesik. Van egy SVC 8 Sencor tartalékba, ami kifogástalan és ha jól tudom AEG motor van benne, ezért a SENCOR SVC 8725GD-t nézegettem, de nagyon új, semmi tapasztalat vele. Gyanúsan hasonlít paramétereiben az AEG 8000-re, csak fele annyiba kerül. Létezik, hogy itt is AEG technika van a Sencorban?

Xiaomi Dreame 30T még a másik jelölt, de szívesen fogadok bármilyen tanácsot/tippet, ha van ezekkel tapasztalat, vagy valami best buy ebben a kategóriában.

(#514) NyxNyxNyx válasza Golota (#513) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Abszolút nem ismerem ezt a porszívót, de most éppen láttam ármegosztón, hogy akciós amit linkeltél.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#515) farkas-j válasza mexel (#512) üzenetére


farkas-j
őstag

"...a szintetikus porzsák már eleve jobban szűr, és elvileg full tele lehet porszívózni mert nem fog a teljesítmény csökkenni amíg meg nem telik."
Minden marketing szöveget azért nem kell elhinni a szívóerő változatlanságról! Nekünk egy SEBO Airbelt K3 Premium porszívónk van, az egyik kollégámnak meg egy Miele C3-as. Mindkét típusnál azt írja a marketing szöveg, hogy a szívóerő nem változik a porzsák telítődésével. Na ez mindkét porszívónál csak marketig duma. Teszteltük (korábban már megírtam ide). Bár nem drasztikus a sokat használt és a teli porzsáknál a szívóerő változás, de igen is észrevehető. Ez akkor tűnik fel leginkább, ha a megtelt vagy közel megtelt porzsákot egy újra cseréljük. Bizony nagyon is észrevehető a különbség! De ez logikus is, hiszen üres porzsák esetén "akadálytalanul" megy át a levegő a porzsákon, míg a telinél (vagy nagyobb tartalomnál) már az átmenő levegő akadályba ütközik. Ezt bármelyik porszívónál tesztelhető. Volt korábban egy komoly, allergiásoknak szánt Zelmer Aqua Trio 319.5-ös vízszűrős porszívónk, na ott nem észleltünk szívóerő változást. Ennek oka, hogy minden takarítás után ki kellett pucolni a gépet, különbem másnapra iszonyú büdös buggyant szaga lett. ;] Erre untam rá és váltottam sima porzsákosra.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#516) mexel válasza farkas-j (#515) üzenetére


mexel
veterán

Én is így gondolom egyébként, valahogy nem értettem miért van ez a marketing duma, hiszen ha már pl 3/4-ig tele van akkor azokon a részeken képtelen levegőt szívni...
Szóval mindegy. Viszont a kérdésem másik fele még él: minőségbeli különbség van a szintetikus porzyákok között, van-e ajánlott, főleg az érdekel hogy minél kevesebb por kerüljön vissza a levegőbe

(#517) Golota válasza NyxNyxNyx (#514) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#518) membrandj válasza Golota (#517) üzenetére


membrandj
nagyúr

Sziasztok!

Dreame t20, t20 pro és roborock h7 között vacilálok. Jelenleg egy viomi A9 van itthon, de kezd elfáradni, illletve lenne helye a családban máshol.
Mit gondoltok, jobbak ezek az a9-nél?

Illetve opció még egy roborock dyad pro is, de erről alig találok infót. A sima dyad-ról sincs sok. Használ valaki ilyet vagy látott már élőben?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#519) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy valaki tudja mi a különbség a Dreame T30 és T30 Neo készülékek között? Melyik az újabb jobb ha van ilyen? Köszi.

(#520) membrandj válasza jozsef83 (#519) üzenetére


membrandj
nagyúr

T30-hoz kevesebb a kiegészítő.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#521) jozsef83 válasza membrandj (#520) üzenetére


jozsef83
tag

Ok köszi ha csak ennyi akkor a Neo a nyerő a kettő közül.

(#522) Locutus


Locutus
veterán

Van egy Philips PowerPro Ultimate vezetékes porszívónk, ami bár csúcs darab valami 9-es széria volt, de már sok éves, és elgyengült a szívóereje. Még ha kiszedem a filtereket se jó, szóval valami a motrojával lesz.
Emellett van egy philips akkus is, dehát ja. Szív, de csak úgy ímmel ámmal, mint a legtöbb akkus.
Nekünk meg kutyaszőr hegyek vannak, szóval gyakran kell, és olyasmi kellene ami jól szív, és nem macerás a használata. Van parketta, rövid szőnyeg, hosszú szőrű szőnyeg meg minden.

Szóval most gondolkodok, hogy igazából megint egy jobb vezetékest vennék.
Amit kinéztem:
Dyson Cinetic Big Ball Multifloor 2 - 350€
AEG LX9 - 300€
AEG LX8 - 160€
Miele Boost CX1 - 300€
AEG-vel jó tapasztalataink vannak, Philips előtt az volt, és jobban szerettük, ezért került be a kalapba. Miele meg mert... miele? fene tudja jó e, a fejére panaszkodnak itt ott, hogy a görgők betekerik a hajat meg kutyaszőrt. A Dyson meg nyilván mert mindenhol azt istenítik, de azért mindenhol rínak is miatta, hogy milyen gyenge minőségű műanyag az egész. Szóval akkor most jó vagy nem? Megéri ennyit költeni porszívóra? AEG-kkel valakinek friss tapasztalat, vagy esetleg mással?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#523) mekker


mekker
őstag

[link]
Simpex Basic porszívó
Az Intersparban árulják, Emagon is van valamivel olcsóbban [link](32-35eFt). Mennyire lehet rossz vagy jó? Az Electrolux Ergorapido 2in1 hasonló árban van (39-44eFt), csak gyengébb talán.
3 év gari van rá; egyedül a plüssfej és a motorikus kefeforgató hiányzik számomra.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#524) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Lenne valakinek ötlete, hol lehet javíttatni egy Xiaomi Jimmy porszívót?

:W

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#525) pjen válasza littlerock (#524) üzenetére


pjen
félisten

13. Ker Hegedűs Gy 15. A gugli talál még pár helyet.

(#526) farkas-j válasza pjen (#525) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg ezeken a címeken próbálkozz:
info@miuiszerviz.hu
info@wayteq.eu
info@xiaomiszerviz.com

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#527) pjen válasza farkas-j (#526) üzenetére


pjen
félisten

Nem nekem kell.

(#528) farkas-j válasza pjen (#527) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocsánat, nem is neked szántam! :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#529) littlerock válasza pjen (#525) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi,

:R

Holnap tudják megmondani vállalják e...
A robotporszívó javításos dolgokat megtaláltam a neten, de inkább bekérdezek egy fórumba, mint 5-öt telefonálok...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#530) membrandj


membrandj
nagyúr

Megjött a Dreame T20. Sokat még nem volt használva, de egyelőre jónak tűnik. Egy viomi A9 helyett/mellé jött. Hosszabb szálú szőnyegen nehezebb tolni, főleg az első ponton, de nem okoz problémát neki. Itthoni beszerzés ~ 102k jelenleg.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#531) Csodamaki


Csodamaki
csendes újonc

Sziasztok!

Szemezek egy Dreame V12-vel, vagy a pro változatával (bár még nem győztem meg magam, hogy megéri-e a felár az én esetemben).

A - vélhetően triviális - kérdésem az lenne, hogy a fenti porszívók jobban szívnak, mint egy átlagos, vezetékes porszívó (jelenleg egy rowenta compacted ergo porszívónk van már ezer éve)?

Igazából olyan porszívót keresek, amivel hosszú, vastag szálú szőnyeget megfelelően kitakarít (van kutyaszőr is), erre megfelelhetnek a Dreame porszívói, vagy inkább valami más az ajánlott?

Köszi előre is a válaszokat!

(#532) Locutus válasza Csodamaki (#531) üzenetére


Locutus
veterán

Dehogy szívnak jobbban... az egész trükk abban rejlik, hogy a fejükben valami forgó kefének kell lenni, ami segít felszedni és a közvetlenül a csőszájhoz zárt térbe vinni a cuccot, mert különben semmire se lenne elég a szívóerejük :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#533) saen válasza Locutus (#532) üzenetére


saen
veterán

Ez igaz, de azért azt is tegyük hozzá, hogy ezzel a megoldással egy alap vezetékes porszívót nagyon megvernek.

(#534) Csodamaki válasza saen (#533) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Na, most teljesen elbizonytalanodtam, hogy mit kellene venni :) 100 körül normálisabb vezetékes porszívót vagy drágább vezeték nélkülit.

(#535) koxx válasza Csodamaki (#534) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha vezetekes akkor 90k korul Miele C2. Az a baj, hogy akkusbol eleg dragan merik azokat amik igazan jok.

(#536) Locutus válasza saen (#533) üzenetére


Locutus
veterán

Az újakból a gagyit talán nade hányszoros áron is?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#537) pjen válasza saen (#533) üzenetére


pjen
félisten

ELECTROLUX PD82-4MG Pure D8.2. Ezt is érdemes megnézni. Nekem a super silencer van, de erre azt írják még csendesebb. Azérz a forgó kefés porszívók nem mindíg előnyösek, néha kikapcsolnám.

(#538) Csodamaki válasza koxx (#535) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Akkusból a dreame v12 pro "jobb", mint a vezetékes miele c2? Csak, mert nagyon szimpi, hogy nem kell cserélgetni a porzsákot, no meg, hogy nem kell szórakozni a kábellel. Viszont a szívóerő jobb a c2ben? Mert akkor inkább az.

(#539) pjen válasza Csodamaki (#538) üzenetére


pjen
félisten

v12 pro.Lehet, hogy nem kell cserélgetni a porzsákot, de ha nem Tudod lakáson kívül űríteni, bizony száll a por. Hasonló egy porzsák nélkülihez+mosogathatod a szivacsot vagy egészen horror áron vehetsz tartalékot. Ezt valahogy nem propagálják a tulajok.

(#540) koxx válasza Csodamaki (#538) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem ismerem a V12 pro-t.

(#541) Locutus válasza Csodamaki (#538) üzenetére


Locutus
veterán

Most a 154ezer ft-os dreame v12 pro-ról beszélünk?
Annak az árából olyan vezetékest vehetsz, ami nemhogy köröket ver rá szívóteljesítményben, de egészen más kategória kiegészítőkbben is. És ugye bőven porzsák nélküli is a vezetékesekből. Ott a cinetic big ball amit én is vettem, vagy a miele boost cx, stb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#542) Csodamaki válasza Locutus (#541) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Igen, arra gondoltam. De ezek a mielék is tetszenek. Hát, ha ebben az árkategóriában jobb a vezetékes, akkor szerintem az lesz. Igazából van három nagyon nagy szálú szőnyegünk (ikea vindum), elsősorban erre kellene valami erős porszívó, hogy rendesen ki lehessen tisztítani.

(#543) Locutus válasza Csodamaki (#542) üzenetére


Locutus
veterán

Nekünk is van hosszú, meg rövidszőrű szőnyeg is, parketta is. Igazából a dyson pneumatic feje amit alapból adnak a big ballhoz, meglepően jól használható mindegyiken. Nem kell ide semmilyen extra fej. Viszont a hosszú kutyaszőrt szeretik betekerni a mini görgői... de ezt sok más porszívófejnél is mondják a tesztekben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#544) Csodamaki válasza Locutus (#543) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Köszi az infókat! :)

(#545) Golota válasza Locutus (#543) üzenetére


Golota
aktív tag

Én nemrég vettem magunknak egy Dreame T20 gépet, anyukámnak meg egy Shark IZ201-et. Utóbbi kifejezetten álattartóknak ajánlott. Nos, a Shark szerintem kb minden szempontból jobb, mint a Dreame. Erősebb, kompaktabb, behajtható csővel, jobb fejekkel, stb. Hiheteltenül jól összeszedi a kutyaszőrt, pedig ott van rendesen. Abszolút ajánlom és most a német Amazonon leértékelve fut, lénygesen olcsóbban a magyar árnál. 200 EUR-ért szerintem kapitális best buy, veri a másfélszer ennyibe kerülő általam ismert gépeket. Már bánom, hogy magunknak nem azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#546) Locutus válasza Golota (#545) üzenetére


Locutus
veterán

Nem veszek már másik akkusat :) Van egy philips speed pro, apróbb feladatokra az is jó, akcióban 150 eurót megért. Ez is teljesen jól összeszedi a kutyaszőrt. Mármint azt, amin pontosan áttolod oda vissza, és nem szőnyegben van csak parkettán.
A rendes porszívózásra meg ott a cinetic big ball, az tényleg mindenhonnan ki is szívja.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#547) muzzzy válasza Golota (#545) üzenetére


muzzzy
csendes tag

Hello, ehhez a 200 eurós verzióhoz kiegészítők is voltak (ilyen olyan fej a különböző felületekhez?)

Köszi,
M

(#548) Golota válasza muzzzy (#547) üzenetére


Golota
aktív tag

Igen, mindent adtak hozzá. A linken nem jelöli, de ha a képeket megnézed, akkor ott van a kárpittisztító, a réshez való, meg a porkefe. Vagy 5 plusz fejjel jött, ha jól emlékszem. Ami nincs benne, az a flexibilis gégecső. Annyit érdemes még tudni, hogy nem falra szerelhető, hanem "saját lábon áll", akinek ez fontos szempont.

Az amazonos reviewek között ha megnézed az elsőhöz képet is mellékeltek és ott a teljes csomag. Érdemes amúgy elolvasni a reviewkat, áradoznak róla a legtöbben. Szerintem is nagyon jó vétel. Ma is rácsodálkoztam, hogy mennyire könnyen összeszed elképesztő mennyiségű kutyaszőrt.

[ Szerkesztve ]

(#549) muzzzy válasza Golota (#548) üzenetére


muzzzy
csendes tag

Köszi meg is rendeltem :)

(#550) Locutus válasza Golota (#548) üzenetére


Locutus
veterán

De ezzel a masszív fejjel nem lehet olyan egyszerű a porszívózás... már ha nem műtermet takarítasz, hanem vannak bútorok, székek, asztalok, sarkok, ajtó mögötti helyek stb :D
Ráadásul ezeket az akksisokat előre hátra át kell tolni rendesen ahhoz, hogy maguk alól felszívják a cuccot, amit egy ilyen böszme nagy fej szintén nem könnyít meg kis helyeken.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.