Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#801) saen válasza koxx (#800) üzenetére


saen
veterán

60nm szőnyeg alapos porszívózása még a V15 akksijának is sok szerintem. Ott egy tartalék akksit hozzá kéne számolni...

(#802) koxx válasza saen (#801) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen az mondjuk tényleg kva sok.
Akkor sajnos maradna a vezetékes megoldás turbókefével.

(#803) -cobra- válasza koxx (#800) üzenetére


-cobra-
aktív tag

V12 Eko módban több mint 60+ percet bír, nekem az elég szokott lenni. Nyilán attól is függ hogy mennyire bútorozott az a 150nm, illetve hogy milyen tempósan takarít valaki.

[ Szerkesztve ]

(#804) koxx válasza -cobra- (#803) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A szőnyeg nagyon megfogná. Kevés ide a 60+ perc. 150nm az kva sok. Tisztán padló lenne akkor ok.

Talán egy ilyen Cat&Dog C3-at próbálnék első körben, megvenném hozzá az XL-es sörtés parkettafejet és akkor fullos a szett. [link] olyat sajnos nem találok ahol gyárilag benne van a turbókefe és a twister fej is.

[ Szerkesztve ]

(#805) pjen válasza -cobra- (#803) üzenetére


pjen
félisten

Nekem, 2hónapos gép, szintén V12 a szőnyeg fejjel csak 44 percet ír eko módban. :)

(#806) Egon


Egon
nagyúr

Köszönöm a tippeket, jobban belegondolva a szőnyegnél azért kicst (nagyon) fölélőttem a tippel, hogy mennyi lehet összesen, jó lesz az inkább olyan 40 nm-nek.
Ha előnyök/hátrányok oldaláról közelítem meg, akkor a Dyson V10/V11/V12 hogyan viszonyul egymáshoz? Visszaolvasva az rémlik, hogy pl. a V12-nek kisebb a szívóereje, jól tudom?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#807) koxx válasza Egon (#806) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kisebb szívóerő, kisebb akku és portartály. Ha találsz még v10/11-et jó áron akkor simán vehető. Dyson csoportban az osztrák MM-ba szoktak kimenni mert a V15 is bő 60-70 ezerrel olcsóbb.

(#808) Egon válasza koxx (#807) üzenetére


Egon
nagyúr

A dyson.hu-n most 205K a V11, a RobotWorld-ön 230K a V12, de utóbbihoz rengeteg tartozék van, ezért nehéz a döntés.
Persze aztán lehet hogy egy kicsit még lamentálva besokallok az árán, és a végén veszek egy vezetékest.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#809) koxx válasza Egon (#808) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy tényleg nagy a takarítandó terület. Nálunk csak 52nm-t kell takarítani és nincs szőnyeg. Így a V15 simán kibír 4-5 komplett ciklust a fluffy hengerrel. De van, hogy előveszem a C2-t és azzal megyek körbe, van ahova sokkal kényelmesebben beférek vele.

(#810) Nagya21 válasza Egon (#798) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Dyson V11-V15 bőven jó lenne neked, A lajtán túl olcsobban hozzájutsz, ezeknek már egy gomnyomás az akku csere.
Nekem a V11 van autó módban 44perc üzemidőt ír ki.
Cca ezt tudja is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#811) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Másodlagos porszívót szeretnék vásárolni, amivel gyorsan végig lehet szaladni egy kisebb lakáson. Alapvetően parketta és csempe van a lakás 80%-ában, a maradék 20% pedig rövid szűrű szőnyeg. Fontos megemlíteni, hogy a 4 macska miatt sok a szőr (nyáron a meleg miatt hullatják, télen pedig a távfűtés miatt), tehát 2 naponta át szoktunk menni porszívóval a lakáson, nagyobb/alaposabb takarításokra pedig ott a hagyományos vezetékes porszívó. Ami még kényes dolog, hogy az almot sajnos szeretik széthordani a lábukkal, olyan porszívóra lenne szükség, ami ezeket az apró darabokat is rendesen fel tudja szedni.

Majd 3 évvel ezelőtt az Aldiban vettük meg az első akkus porszívónkat (model 804245), ami azóta napi szinten használatban volt, így van összehasonlítási alapunk, hogy mennyivel kényelmesebb és egyszerűbb a használata egy zsúfolt lakásban. Árához viszonyítva szerintem teljesen rendben volt (múlt idő, mert most adta meg magát az akksija), de ez nem volt elég erős az alomdarabkák felszedéséhez, illetve a szőnyeg porszívózásához, tehát rendszeresen elő kellett szedni a seprűt és/vagy a nagy porszívót is.

Ezt a meghibásodott porszívót szeretném most kiváltani egy új, lehetőleg tartósabb darabbal, ami pótolja a korábbi hiányosságait is.

A főbb szempontok tehát:
- legalább 20-25 perc nem eco üzemidő (számolva azzal, hogy az akksi elhasználódásával ez idővel csökkenni fog)
- cserélhető akkumulátor (ha bevált, vennék hozzá még egyet)
- elegendő szívóerő a szőnyeghez és az alomdarabokhoz
- macskaszőr és a hosszú haj ne legyen akadály neki
- HEPA szűrő
- LED-es világítás a fejnél (megszoktam már, szerintem nagyon hasznos)

Korábban arról ábrándoztam, hogy egyszer veszünk egy jó Dyson-t, hiszen mindenhol azt hallani, hogy drága, de mennyire jó. Az a helyzet, hogy minél többet olvasgatok a témában, annál kevésbé tartom jó ötletnek. Kicsit úgy tűnik, mintha túl lenne tolva a marketing, teljesítményt/extrákat tekintve valóban nem rossz gépek, de minőség és tartósság szempontjából nem jobbak, mint a középmezőny, sőt, az utóbbi időben talán még gyengébbek is lettek, tehát napi használat mellett nem fognak 3-4 évnél többet kibírni, ha egyáltalán. (V8-at és V15-t néztem elsősorban)
Szóba került a Xiaomi G10 Plus, mint egy jó alternatíva, a LED-es világítás hiányát leszámítva az értékeléseket megnézve nagyon ígéretes darabnak tűnik, azonban a külföldi boltok oldalain a véleményeknél nagyon le lett húzva az utóbbi időben, a legtöbben az akksira panaszkodnak, hogy hamar (~1 éven belül) tönkremegy, arra pedig csak 6 hónap garanciát vállal a gyártó.
Néztem még egy harmadik típust is, a Bosch Ultimate 7 ProAnimal-t, de szintén nincs rajta világítás, és rosszakat olvastam az akksi kezeléséről (terveztetett elavultatás)

Keretösszeget direkt nem írtam, mert megvenném akár a drága Dyson-t is, ha nem látnám előre, hogy pár éven belül a kukában fog landolni.

A fenti célra milyen gépet tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#812) Nagya21 válasza A_ScHuLcZ (#811) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Megkell cáfoljalak......
Lányoméknak 5 éves a dyson V8, köszöni jól van, parketton+ kemény padlón használják panelba.
Nekem ez a V11 már 3 éves és kutya baja.(esetleg lassan cserére érik a kefe fejben a kefe, 1400huf kinából)
A Dyson V6 amit már anyósnak adtam az 6 (7????) éves, neki gariban 1* cserélték az akksit(nem az akksi hallt meg, hanem az elektronyika).
A Dyson V7 amit eladtam az is köszöni még jól van, abban is most cseréltek a kefe fejben keféket, mert a keménypadló elkoptatta.
Üdv Nagya
UI: ne itt nézelődj, hanem nézz körül a nemhülyéknél Ausztriában.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#813) A_ScHuLcZ válasza Nagya21 (#812) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Őszintén örülök neki, hogy Ti mást tapasztaltok (ismerős is vett 2 évvel ezelőtt, egyelőre nincs vele problémája), de a nagy többség sajnos nincs ennyire jó véleménnyel ezekről a termékekről hosszútávon. A boltok oldalán olvasható vélemények többsége jellemzően a vásárlást követő néhány hétben (hónapban) születik, értelemszerűen olyankor nagyon kis százalékban szoktak a problémák előjönni. Ebből kifolyólag szerintem azokra a véleményekre célszerű alapozni, amik legalább 3-4 év használatot követően íródtak, itt feltehetőleg több releváns tapasztalat gyűlt már össze. (továbbá nagy igazság, hogy egy gyártó vagy termék megbízhatóságáról a szervizesek tapasztalatai árulnak el a legtöbbet) No és ez utóbbiak nem festenek túl jó képet a gyártóról, csak hogy néhány példát említsek.

Pl. reddit-en a keresőbe beírva a dyson szót első 3 találat:
link1
link2
link3

További témák, amik előző napról nyitva maradtak nálam a böngészőben:
link4
link5

Engem nem győzött meg a gyártó, az egyik témában írt egy szervizes is, aki 10+ éve javít Dyson porszívókat: Dyson is a classic case of a company founded by engineers being taken over by marketing and bean-counters. They are resting on their laurels and have stooped to using flashy advertising, and gimmicks to sell machines.

Próbálom racionálisan nézni, tehát mivel élettartamot tekintve a prémium kategórás árcédulával árult termék sem jobb a piaci versenyzők legtöbbjénél, inkább veszek ~féláron más gyártótól egy középkategóriás terméket, és a végére ugyanott vagyok, csak több pénzem maradt.

Tehát a kérdés továbbra is nyitott, mit érdemes venni, ami nem Dyson? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#814) pjen válasza A_ScHuLcZ (#813) üzenetére


pjen
félisten

Philips FC6723/01 Nejem szereti. Szomszédnak van Philips 2 az 1 ben és egy nagy kutyája, szerinte a szőrt jobban össze szedi mint a Dyson. Ajánlanám a HOOVERT nagyon jól szív, viszont nagyon hangos. :)

(#815) -cobra- válasza A_ScHuLcZ (#813) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nyilván senki nem fogja megjósolni hogy hány évet fog kibírni. Én Roidmi-t cseréltem Dyson V12-re. Jó volt a Roidmi, de szerettem volna jobbat, megkaptam. Roidminek macerásabb volt az ürítése, a szűrőt állandóan takarítani kellett, és 2 év használat után a motoros fej kerekei kezdtek annyira elkopni, hogy leért a padlóra a fej alja. Természetesen kereket nem lehet kapni hozzá, csak komplett új gyári fejet, ami majd annyiba került volna mint amennyit a gép ér.
Nyilván a Dyson se örök élet meg egy nap, sajnos fogyasztói társadalmat élünk, de a kínaiakkal ellentétben lehet hozzá kapni minden apró vackot.
Ez az én véleményem fél évnyi Dyson-ozás után.

Ha Dyson kizárva akkor én Dreame-k között nézelődnék. (viszont erről is fogsz találni rossz véleményeket)

(#816) saen válasza A_ScHuLcZ (#813) üzenetére


saen
veterán

3 reddit poszt alapján a többségnek problémja van? Ne vicceljünk már. Mondjuk inkább azt, hogy nem tudjuk, hogy mennyire jellemző a meghibásodás. Nem hinném, hogy bárhol lenne erről publikus adat.
Emellett nincs örök életű cucc, a Dysonok is tönkre fognak menni előbb-utóbb. A magasabb kategória már régóta nem a megbízhatóságával, hanem a szolgáltatásaival tűnik ki jellemzően.
Nincs gond azzal, hogy nem szimpatikus neked a Dyson, nagyon sok márka porszívójával is remekül lehet porszívózni. Én csak azt kérem, hogy ilyen önigazoló jóslásokat ne terjesszünk aminek nincs tényleges valóságalapja. Ezt a néhány postot kb bármire meg lehet találni a neten, sokat adnak el, lesz is hiba.

(#817) Nagya21 válasza A_ScHuLcZ (#813) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nos lehet venni kinait ami fele negyedannyiba kerül minz a dyson, de ha azon valami eltörik-elromlik az egyenlő a kukával......, míg a dysonhoz minden biz baszt kapsz ha nem a gyártótól, akkor a kiskinyaitól occon.
Most rendeltem a kefefejbe sörtéket, (nem komplett kefét) és a 2 garnitúra sörte szállítással 1947huf.
Valószínüleg nem lesz olyan tartós mint a gyári, de ennyi pízért.....
Na szóva, én maradok ennél, végigjártam a szamárlétrát porszívókkal, maradok a dysonnál.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#818) ahurak


ahurak
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kézi, akkumulátoros proszívót tud ajánlani valaki amivel felmosni is lehet? Nem kiömlött tejet és egyéb folyadékot/mocskot akarok felszívni hanem járólapot felmosni/feltörölni.
kösz.

(#819) koxx válasza ahurak (#818) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem az ilyen oszver megoldasok kerulendok.

(#820) koxx válasza A_ScHuLcZ (#813) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindig akad 1-2 elegetlenkedo, legyen az barmilyen auto, ora vagy haztartasi gep. A premium nem attol premium, hogy sose megy tonkre. Milyen a szervizhattere, alkatresz ellatottsag, gep kezelhetosege/atgondoltsaga, funkcioi. Na ebben a tobbi marka nagyjabol a fasorban sincs. (Talan meg a miele meg a samsungnak egy akkus modellje)

(#821) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni szőnyegre és kanapé kárpitra vízes porszívót/tisztítógépet. Olvasgattam a fórumon, hogy ezt a Thomas márkájú gépet dicsérik.
Szóval azon belül milyet lenne érdemes vennem? Más márkájú is szóba jöhet ha van jó tapasztalat vele.
3 db hosszú szőrű szönyegem van és 2db kanapé.

Köszönöm mindenki segítséget előre is!

(#822) Nagya21 válasza d.beni (#821) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Jó a Thomas!!!!
A takarítógépeknél még nincs szabályozva a takarékos Watt, itt még dominálnak a nagy Watt-os motorok.
De amivel együtt kell élned, hogy dögnehéz, ha vizesen használod, akkor porszívózás után elkell mosnod, ki kell szárítanod. Ha porzsákosan - multiciklonosan használod akkor a vizes nyűg megszűnik.
A takaritógépként való használathoz át kell szerelned, ami egy párpercses művelet, és jól működik.
Én egy dyson V11-et használok napi szinten, évente 1* előveszem a Thomas Twin Aqua takarítógépet, rövid sörtés ipari tömött szőnyegre, ez jön ki csak a porszívózáskor:




Remélem tudtam segíteni.
Üdv Nagya
UI: Az én thomas gépemhez kárpit tisztító fejet nem adnak, külön kellett megvennem!!

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#823) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni porszívó választásban. Van egy vezetéknélküli electrolux pq91 p50mb (nem ajánlom) porszívónk ami kb 2 éves de egyszerűen használhatatlan. Megérett a cserére.
Dysonokat nézegettem a v11-v12 típusok még árban az emészthető kategóriában vannak. Mennyire tartósak ezek a porszívók?
90 nm lakás két szintes, szőnyeg és szalagparketta, túlnyomó részt inkább parketta, kutya van és kisgyerek ezért napi használat az fix. Melyiket érdemes választani? A v11 láttam, hogy erősebb és nagyobb a tartálya viszont kevesebb hozzá a kiegészítő amiről jelenleg nem tudom eldönteni mennyire hasznos.

köszönöm előre is.

(#824) pjen válasza atish15 (#823) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem zavar a fúrógép szerű bekapcsolás a V11 et vedd. A V12 tényleg gyengébb, még a V8 animal is jobban szívott és a tartály tényleg nagyon kicsi.

(#825) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Sziasztok!
Én is nézegetem itt a Dysonokat pár napja, olvasom itt a véleményeket... de már az árukeresőn "elveszik" az ember, ha csak a V11-eket nézegeti, hogy melyik milyen, mi van hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy érdemi különbség van a 4db között vagy mi alapján döntsön az ember, hogy melyiket vegye meg?
Dyson V11 Extra (419649-01)
Dyson V11 2023 (446976-01)
Dyson V11 Absolute 2022 (419650-01)
Dyson V11 Absolute Extra (419651-01)
Amúgy én ezt is kinéztem, hogy elég sok tartozék van hozzá, de ezen kívül én mást különbséget nem nagyon látok a V10 és V11 között, szóval nálam még ezis szóba jöhet:
Dyson Cyclone V10 Absolute 2023 (448883-01) :)
Valaki tisztába tenné nekem, hogy mi alapján válasszunk többen? :D
Amúgy a Miele álló porszívói azok nem mennek itthon, mert 90%-ban a felső kategóriában a Dysonokat olvasni, hogy azt veszi mindenki? Pedig elég jónak tűnnek azok is és 200k körül már az is van.
A V12-n kívül melyik az még ami nem fúrógép gombos ? Gondolom folyamatosan kell nyomva tartani a gombot vagy ki is lehet akasztani?
Köszi a segítséget! :)

(#826) Nagya21 válasza PATTA86 (#825) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
V11-et vedd.
Azokkal a tartozékokkal, amivel használni fogod.
Ha majd kell vmi tarzozék, az occon megveheted utángyártottként kínából.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#827) Nagya21 válasza atish15 (#823) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
V11-et vedd.
Nekem most lesz 3 éves eddig nagyon O.K.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#828) koxx válasza PATTA86 (#825) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amúgy a Miele álló porszívói azok nem mennek itthon, mert 90%-ban a felső kategóriában a Dysonokat olvasni
Mert a dyson jobb.

(#829) atish15


atish15
aktív tag

Köszi. V15-ig Van értelme elmenni? A v11-hez Most egy fejet adnak tartozékként. A kimondottan kemény padlóra ajánlott fej annyival jobb mint a minden padlóra adott? Az Osztrák media Markt többször volt téma. Magyarországi szállítás létezik-e illetve a garanciális dolgok hogy történnek?

(#830) koxx válasza atish15 (#829) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

V15 igen jó gép, a fluffy fej pedig padlóra a legjobb a lézeres megvilágítással.
Osztrák vásárlás esetén érdemes rákérdezni a forgalmazónál, hogy viszonyulnak gariztatás esetén a dologhoz.

(#831) d.beni válasza Nagya21 (#822) üzenetére


d.beni
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget!
Kettő típust néztem ki! Melyiket érdemesebb venni?
- Thomas Amfibia 788 596 (kb. 150.000 Ft)
- Thomas Pet & Family Aqua + 788 568 (kb. 90.000 Ft)

Nem nagyon értem mi a különbség a kettő között.
Érdemesebb a drágábbat megvenni? Mivel tud többet az olcsóbb modellnél?

(#832) benito86


benito86
csendes tag

sziasztok,
Mi a véleményetek az Electrolux Ultimate 700 sorozatról? Ez a modell: EP71UB14DB most elég jó áron van promoban 80k. Valakinek tapasztalat?

(#833) Nagya21 válasza d.beni (#831) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A drágább tud úgy működni, mint egy porzsáknélküli multiciklonos porszívó + vizes lecsapatás + kárpit tisztítás. Nincs turbókefe!!!
Az olcsóbb csak vizes lecsapatást tud+ porzsákosan + kárpit tisztítás. Van Turbókefe!!
Én a helyetekben megnézném a Twin Aquwash Pet-et is, kicsit olcsóbb, van turbókefe, lehet használni porzsákkal is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#834) d.beni válasza Nagya21 (#833) üzenetére


d.beni
aktív tag

Szia!

A Twin Aquawash pet ugyanazt tudja mint a Pet & Family Aqua? Csak a turbókefe hiánya a különbség?
Hajlok az általad ajánlottra ha nem rosszabb mint a drágább.

(#835) Nagya21 válasza d.beni (#834) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mivel a nevükben ott a 'pet' ezért mindkettőben van turbókefe.
Nem rosszabb (szerintem), csak régebbi fejlesztés.
Mivel hosszútávra veszi az ember gyereke, alaposan mérlegelj, nézz videókat róla.
Én évente egyszer max 2x veszem előengem nem érdekel ha kicsit macerásabb......
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#836) atish15


atish15
aktív tag

Azt jól látom, hogy még a 2022 dyson v15 modellnél sok kiegészítővel adták most ua a típus kevesebb fejjel van?

(#837) saen válasza atish15 (#836) üzenetére


saen
veterán

Többféle csomag van most is forgalomban, van amihez több minden van, van amihez kevesebb.

(#838) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Melyik most a legjobb akkus kézi porszívó? Jelenleg egy Roborock H7-ünk van, és sokat használjuk, de váltanánk felfele, ha van hova és érdemben jobb minőséget kapunk.

Árban nem mondanék határt, vagyis ha tényleg megéri, akkor a Dyson V15 / Gen5 detect is beleférne most karácsonyra. Főleg hideg és melegpadlón van használva, de van pár hosszúszálú szőnyegünk is. A takarítás nagy részét robotok végzik, de van két kisgyerek, vagyis mindig van valami... :)

Amúgy a Dysonoknál a garancia ügyintézés mennyire bonyolult?

Köszönöm!

(#839) koxx válasza laci06 (#838) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom jobb-e a gent annyival mint amennyivel drágább a v15-nél, bár most a 15-ből kispóroltak néhány alkatrészt. Ha van rá keret akkor én a legújabbat venném. Lehetőség szerint a premiumshop24-től.

(#840) laci06 válasza koxx (#839) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm! Miért pont tőlük érdemes? Ha jól látom nem a legolcsóbbak, és az MM-ben is pl a gen5 40k-val olcsóbb, a dyson hivatalos oldalán pedig 55-el.

(#841) koxx válasza laci06 (#840) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pontosítok, ami megjelölten hivatalos dyson kereskedő :) . MM is jó persze, a hivatalos dyson.hu is ha jól tudom a premiumshop24.
Bármennyire is gagyin néz ki, de itt a legolcsóbb akik megjelölten hivatalos kereskedők [link]

[ Szerkesztve ]

(#842) laci06 válasza koxx (#841) üzenetére


laci06
senior tag

Hmm, délelőtt a dyson.hu még 325 volt.. :)

Mindegy. Amúgy a dyson-on túllépve mi az amit érdemes megfontolni, ha egy jó porszívót keresünk?

(#843) A_ScHuLcZ válasza -cobra- (#815) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Dreame-k közül az R20 vagy a T30 lehet a jobb választás macskák mellé? (most mindkettőt ~115k-ért tudjuk megvenni akciósan)

saen: Van több is, mint írtam, az első 3 találatot másoltam be. Azóta rengeteget olvastam a témában (illetve élőben is megnéztem pár készüléket, Dyson-okat is), jellemzően mindegyik porszívót a Dyson-okkal hasonlítják össze, és bizony ezeknél a teszteknél is kap hideget-meleget a kommentszekcióban (Dyson tulajoktól is). Maradjunk annyiban, hogy nem mindenki elégedett vele. Én általában nem a legolcsóbb vagy legdrágább, hanem a legjobb ár/érték arányú, emelett már kellően megbízható cuccokat keresem, és a Dyson-t túlárazottnak tartom a tudásához képest (ez személyes vélemény, nem kell elfogadni, mindenki azt gondol, amit akar :) ). Ezzel nem lebecsülni akarom, mert látom, hogy amíg működik, addig nagyon jól működik, és jó a support is, de ha már nincs rá garancia, és tönkremegy, az nagyon kellemetlen. Ellenben ha egy hasonló tudású, de olcsóbb (pl. kínai) megy tönkre pár év múltán, veszek egy újat, és árban még mindig nem tartok ott, mintha korábban Dyson-ra ruháztam volna be.

Nagya21: értelek, de az a helyzet, hogy a kínai cuccokhoz is rengeteg pótalkatrész van, nem csak a Dysonhoz. :)

koxx: Bizonyos szempontból jobban tetszik a Dyson kialakítása, bizonyos szempontból nem. A Dreame-k esetén például szimpatikus, hogy a szűrőrendszert könnyen szét tudod szedni, és el tudod mosni a csap alatt, ez szerintem nagy plusz pont. Ugyanakkor nyilván nem szabad minden nap szétszedni, mert előbb-utóbb valami eltörik/tönkremegy emiatt, ezzel is tisztában vagyok. De tetszik, hogy megvan rá a lehetőség, és én döntöm el, hogy élek-e vele, a Dyson-nál ez csak részben elvégezhető.

Szóval nem akarok senkit bántani, csak a véleményemet fejtettem ki. Engem szimplán nem győzött meg a gyártó és a marketing, hogy érdemes rá annyi pénzt kiadni, ezért keresem az élhető alternatívákat. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#844) Zoona válasza A_ScHuLcZ (#843) üzenetére


Zoona
aktív tag

Hol akciós az r20? Én az r10pro n gondolkodom

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#845) A_ScHuLcZ válasza Zoona (#844) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A német MM-ben és Saturn-ban most 399euro helyett 299euro, ami durván 115k. Nekem most adja magát a dolog, mert néhány nap múlva megyek ki, így ezt is el tudom majd intézni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#846) Zoona válasza A_ScHuLcZ (#845) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ohh, az amúgy jó deal. Kár hogy itthon nem annyi:S az R20-at most nagyon dícsérik, mondjuk pont német tesztek vannak inkább youtubeon.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#847) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Egy 100nm-es lakasba robotporszivo melle elegendo lehet egy Dyson V15 a tisztasag tartasahoz? Szonyeg max 20nm ebbol, a tobbi kemeny padlo. Eddig Electrolux Ultrasilencerem volt, de nagyobb lakasba koltozunk es elegem van a huzigalasbol.

(#848) Nagya21 válasza szőröscica (#847) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
V10-V11-V15, mind jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#849) szőröscica válasza Nagya21 (#848) üzenetére


szőröscica
addikt

És ezekkel a fejekkel mi a helyzet? Ha szőnyeghez érek, tényleg ki kell cserélnem másikra?

Nem tűnik túl praktikusnak, hogy le kelljen pattintani az egyiket és rárakni a Motorbart.

(#850) pjen válasza szőröscica (#849) üzenetére


pjen
félisten

Azért annyira nem vészes, a plüssel lehet szőnyeget is szívni, ha nem is annyira batékony. A V8 animalhoz nem is volt csak 1 fej.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.