Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) amargo válasza kirkri (#200) üzenetére


amargo
addikt

Az is, amúgy egy jó pont!

Igen ellehet menni tovább.
Ez a multi fej nem az a V fej (valahol úgy hallottam így is hívták..), ami a T20/T10-en is van?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#202) kirkri válasza amargo (#201) üzenetére


kirkri
addikt

Nem tudom ugyanaz van-e a T10 és T20-hoz, de igen V kialakítású. [link]

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#203) amargo


amargo
addikt

Xiaomi Roborock H7 mennyire éri meg? most kuponnal 93e

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#204) TFSi válasza amargo (#203) üzenetére


TFSi
őstag

Annyiért megéri.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#205) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Kemény padlóra milyen akkus porszívót ajánlotok. Max 80k, előny ha a tartóban lehet tölteni, illetve a (hosszú) macska szőrrel is elboldogul. Ha nincs ennyiért vállalható készülék akkor mi az alja?

Fluffy fej = pluss fej? A multi fej meg a V kialakítasú?

[ Szerkesztve ]

(#206) TFSi válasza Talala (#205) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem a Xiaomi G10 jelenleg erre a legalkalmasabb készülék.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#207) kirkri válasza amargo (#203) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem ez volt a másik kiszemelt, végül azért döntöttem a Dreame T30 mellett, mert az akku részt kicsit ormótlannak találtam. De ettől függetlenül szimpatikus volt ez a készülék is.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#208) amargo válasza kirkri (#207) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm!
A feje ezeknek cserélhető? értem ez alatt, hogy pár ezerből lehet a multi fej mellé plüss fejet is?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#209) kirkri válasza amargo (#208) üzenetére


kirkri
addikt

Cserélni cserélhető, de ha jól látom, akkor nagyon drágán lehet komplett fejet venni. Azonban a fejben cserélhető a henger, az valóban néhány ezresből megvan.

21 éve a Prohardveren! ™

(#210) amargo válasza kirkri (#209) üzenetére


amargo
addikt

Ha magába a fejbe belemegy a két különböző fej, az jó dolog, így értendő, hogy lehet cserélni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#211) amargo válasza amargo (#210) üzenetére


amargo
addikt

Volt egy árfigyelőm beállítva a T10-re is, ma olcsóbb lett az egyik boltban, így leütöttem azt 52e és vettem hozzá egy plüss fejet, online rendeltem meglátjuk milyen lesz :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#212) kirkri válasza amargo (#210) üzenetére


kirkri
addikt

A fejbe megy bele a két különböző henger, tehát azt lehet cserélni. (Vagy vehetsz egy másik fejet is és akkor az egyikbe egyik típusú hengert teszel a másikba meg másik típusút.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#213) amargo válasza kirkri (#212) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a megerősítést :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#214) -cobra-


-cobra-
aktív tag

De szépen felment a V15 ára.... :(
Gondolom eddig se nagyon kapkodták, de ezután már pláne nem.

(#215) ribarszki válasza -cobra- (#214) üzenetére


ribarszki
őstag

300k? :Y 230k-ért akkor akciósan vettem :D

(#216) stiri19 válasza kirkri (#50) üzenetére


stiri19
csendes tag

Szia, azt szeretném megkérdezni, hogy melyik webáruházból rendelted a dreame T30-at mert én is olyat szeretnék az asszonynak csak meg itthon szerintem nem nagyon kapni!
Válaszod előre is köszönöm!

(#217) kirkri válasza stiri19 (#216) üzenetére


kirkri
addikt

Én a Banggoodról rendeltem cseh raktárból. De van a Dreame-nek saját storeja az Aliexpressen, EU raktárral. (Pár hónapja lengyel volt, most ha jól látom spanyol) Én először onnan rendeltem, majd egy óra múlva érkezett egy kupon a Banggoodról a porszívóra, így az Alin visszamondtam, mert 15k-val olcsóbbra jött ki a Banggoodon. (Aztán rájöttem, hogy az Alin 2 év garival adják, a BG-n meg eggyel, de akkor már nem akartam újra variálni.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#218) amargo válasza amargo (#211) üzenetére


amargo
addikt

Megjött a porszívó, a családban feleségem és a gyerekek versenyeznek, hogy ki mennyit fogja majd használni (na majd meglátjuk), de már ezért megérte :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#219) balazs1956 válasza amargo (#218) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
A plüssfejre tudsz küldeni egy linket?
Az eredeti dobozban milyen fejjel szállítják?

Előre is :R

(#220) amargo válasza balazs1956 (#219) üzenetére


amargo
addikt

Szia, V kefe fejjel szállítják, és ezt a plüss fejet vettem hozzá: [link]
Most megnéztem és hirtelen jó 30e rádobtak a T10 árára, itt ahol vettem..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#221) balazs1956 válasza amargo (#220) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm.
A plüssfejet T20 hoz árulják, jó lesz a T10-hez?
Tegnap talán az UNiboltnál volt 52 körül az ára, most 62 a legolcsóbb.. .
Én a V10, és a T10 között vacilálok, nem tudom melyikkel járnék jobban.(kizárólag kemény padló)

(#222) amargo válasza balazs1956 (#221) üzenetére


amargo
addikt

Igen láttam én is, alin úgy írják, hogy jó hozzá, meglátjuk. Nálunk is szinte csak kemény padló van, ezért is a plüss fej.
Pont ugyan ebben a vacillálásban voltam pár napja, de a 20-as széria is még a lehetőségek között volt, ha a V10-V20 lett volna akciós, akkor azt veszem :) Viszont 52e volt így lecsaptam erre.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#223) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

elkélne itthon egy porszívó csere, mivel a mostani már kezdi kilehelni a lelkét, bár sok hasznot hozott a praktikusságával. A jelenlegi egy Bosch típus, amit kb. 30e Ft-ért vettünk a Spar-ban, tehát ebből sejthető, hogy hosszú évekig nem szabad vele tervezni, ez így is volt, mert talán 2 éve vettük és már most lassan cserés lesz. Nagyon nagy a választék, így próbálok szűkíteni a kört. , első sorban tehát mondjuk a Xiaomi márkát tűztem ki célul. Az egyik fő szempont az lenne, hogy álló helyzetben, saját lábán tárolható legyen, ugyanis nincs lehetőség külön konzolt falra szerelni. A másik pedig az ár lenne, úgy gondolom, hogy max 50-60e Ft lenne, amit porszívóra tudunk szánni. 90%-ban parketta és burkolat van a lakásban, szőnyeg csak egy helyen, de az is picike. Mivel sokféle típus van a márka neve alatt, így szerintem meg tudjuk találni a megfelelőt. Illetve még abban is szeretnék segítséget kérni, hogy honnan érdemes rendelni ezt a márkát, hogy jó áron tudjuk beszerezni? ;)
Köszi a segítséget előre is!

(#224) Pendragon911 válasza Pendragon911 (#223) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Mi lehet a jelentős különbség a hasonló árban lévő Dreame, Deerma és Roidmi változatok között? Mindegyiket jóra értékelik a vevők, de olyan nagy a választék, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni, melyik lehet megfelelő.

(#225) amargo válasza amargo (#222) üzenetére


amargo
addikt

Ma megjött a plüss fej és nem kompatibilis fele.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#226) kirkri válasza amargo (#225) üzenetére


kirkri
addikt

Én elébe mentem a dolgoknak, megkérdeztem a Dreame supportot, hogy a T30 fejhez milyen plüss henger jó. Sajnos ebbe pont nem olcsó, 10k csak a henger és nem tudom mennyire lenne macerás a nejemnek cserélgetni, így egyelőre nem vettem. Fejjel együtt lenne jó, de ha csak maga a henger 10k, akkor mennyi lehet fejjel együtt?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#227) amargo válasza kirkri (#226) üzenetére


amargo
addikt

Itt írtál Nekik? [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#228) kirkri válasza amargo (#227) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, itt.
marketing@dreame.tech.

21 éve a Prohardveren! ™

(#229) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Már hónapokkal ezelőtt is akartam venni porszívót, de mindig elmaradt, most mivel kilőtt az EU/USD inkább megveszem most szerintem nagy ár emelkedések várhatóak... Pár hónapja Xiaomi T20 Pro-t néztem ki, de látom normális üzletben T30-ast is kapok már ~120-ért. 50nm-es lakásba lenne.

Ugorjak rá erre, vagy van jobb alternatíva azóta adott árkategóriában?

(#230)



addikt

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék ajándékba venni vezeték nélküli porszívót. (ő kérte)
Sajnos semmi rálátásom nincs a témára, így rátok hagyatkoznék. Egy jó minőségűt keresek, de nem feltétlenül a legfancybbet. Mondjuk az ár/érték bajnokot a felső középkategóriából, ami már mindent tud, ami értelmes keretek között elvárható. De nincsenek benne a felesleges marketing csicsák.

Ha számít, akkor olyan 60 négyzetméterre lenne, kb mindenhol laminált padló van, de azért van szőnyeg is kb minden helységben. Talán 1 kifejezetten hosszabb szőrű, a többi inkább rövidebb.

Általában a Xiaomit preferálom, amiből lehet ezt veszem, de nem ragaszkodom vallásosan a márkához, ha jó ok van eltérni tőle.

Jó lenne 5 számjegyből megúszni, de ha indokolt és annyival többet ad, akkor olyan 150e-ig el lehet menni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#231) VMatteo


VMatteo
őstag

A lidlis piros porszívó meglepően jó! :C

Tisztelet a Gépésznek!

(#232) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#229) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom nem pörög a topik, mind1 megrendelve.

(#233) Talala válasza TFSi (#206) üzenetére


Talala
senior tag

Bocsi a kései válaszért, figyelgettem az árakat, meg utána néztem a készülékeknek.

Köszi az ajánlást! Valóban jónak tűnik, csak drága jelenleg.
T20 úgy látom hasonló felszereltségű illetve tudású. Még a fej is azonosnak tűnik. Az nem lehet jó választás?

(#234) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Saját autó takarításához milyen porszívót ajánlanátok? Nem nagyüzemi felhasználás lenne a cél, hanem kb. havonta 1-2* kitakarítanám vele az autókat itthon.

Lehet vezetékes természetesen, kertes házban lakom, nem is kell nagyon hosszabbító a művelethez.

Nem akarok egy vagyont rákölteni, de a benti philipset nem koszolnám össze odakinti használattal.

Szemezek egy Karcher WD 2-vel, ( 15k ) de ha lenne kicsivel kisebb méretben de nagyobb teljesítménnyel az lehet jobb lenne. :U

(#235) amargo válasza smiti (#234) üzenetére


amargo
addikt

Én a Parkside-os (lidl) 1500W-os porszívóját használom erre a célra. Olcsó is volt és mindent megeszik, háznál szerintem jól jön egy ilyen "igénytelen" verzió is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#236) Nikaré válasza amargo (#235) üzenetére


Nikaré
őstag

Szerintem már annak is felkúszott az ára! Amikor legközelebb lesz "szezonja" össze fogom hasonlítani az azonos szolgáltatású és tudású készülékekkel mert lassan be kell szereznem egyet .

(#237)



addikt

Van valahol egy összehasonlító táblázat szerűség a különböző modellekről? Rengeteg modell van, nagyon nagy ár különbséggel és nehéz összemazsolázni, hogy pontosan miben is más egyik a másiknál.

Persze legjobb lenne egy minden márkát átöltelő, de már annak is örülnék, ha csak a Xiaomi temékpalettáról lenne egy összesítő.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#238) CrazySouls


CrazySouls
kezdő

Hali!
80 körül melyik lenne BB álló porszívó?
Egy kutyus van, szőnyeg nincs. ~50nm.
Banggood, Ali és az itthoni opciók is játszanak. Köszönöm

(#239) Bck


Bck
újonc

Sziasztok!
Porszívóváltás előtt állunk. Két modell között vacillálunk: Dyson v12 Slim Absolute vagy Dyson v15.
Szerintetek megéri a v15 a +60-80 ezret? Egy 75 nm-es lakásba lesz, szinte kizárólag kemény padlóra.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#240) koxx válasza Bck (#239) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen megéri.

(#241) (ex)Cat válasza Bck (#239) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Keménypadlóra pont nem érdemes ennyivel többet kiadni érte szerintem.

(#242) Talala válasza CrazySouls (#238) üzenetére


Talala
senior tag

Szia. Bar nincs tapasztalatom több készülékkel, de nekem hasonló igényekre (macska, 1db szőnyeg) a G10-et ajánlották. Végül nem azt vettem, mert felmosó (törlő) funkcióra nincs szükségem és a keretből is kiesett. Viszont utána olvasva a T20 szinte azonos a G10-zel, épp volt újracsomagolt emagon, így azt vettem meg. Pár alkalommal használtam eddig, nekem tetszik. Határozottan jobb mint az eddig használt vezetékes porszívóm, teljesítményben és használhatóságban is. Remélem tudtam segíteni.

(#243) ribarszki válasza Bck (#239) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, simán. Az akksi miatt is. Sokkal tovább értékálló is lesz.

(#244) Cyborg válasza (ex)Cat (#241) üzenetére


Cyborg
őstag

Én is így gondolom, hogy csak kemény padlóra felesleges ennyit költeni, fele ennyiből, vagy a harmadából is meg lehetne oldani ezt a kérdést.

...ha viszont dysonon kívül más nem játszik, akkor gondolom padlóra az olcsóbb is tökéletes választás lenne.

(#245) Jadro


Jadro
veterán

Keresnék vezeték nélküli porszívót kb 150e forintig. Többnyire kemény padlón használnám, de kisebb szőnyegekkel is meg kell birkóznia néha. Ami még fontos, a tartozékok. Autóban is szeretném használni, ezért kézi porszívóként is használnám minél flexibilisebb kiegészítőkkel. Használat szempontjából napi szinten kiváltaná a vezetékes rángatós porszívót, amit szeretnénk csak nagytakarításhoz elővenni. (Ja és van egy kinti/benti macska is, de ha ezen múlik, kirakom állandóra :DDD )
Roborock H7: Elsőre ez az ami a legtöbb szempontnak megfelel. Van hozzá flexibilis cső, puha kefés fej, kis motoros fej kárpithoz. Könnyű a gép, megfelelő az ár. Egyetlen problémám az akku beépítettsége. 3 év garancia van a készülékre ha jól látom, de lehet tudni hogy mennyit bírhat az akku? Nyilván ez felhasználástól is függ.
Dreame T30 (Neo? Ez a T30 ráncfelvarrott változata?): Ez is tetszik, mindent tud. Itt nem világos, hogy van-e még flexibilis cső hozzá. Láttam olyan teszteket ahol volt de talán ez régebbi kiadás volt és a Neo-nál már nem adnak hozzá? Illetve itt még az akku cserélhetősége kérdéses számomra.
Dyson V8 absolute+: Azt látom, hogy ez a márka a porszívók Ferrarija, viszont árban is feljebb van ugyanaz a szolgáltatás lista illetve teljesítmény mint a fentieknél. Azért a V8, mert árban viszont ez van szinten a többivel. Van mondjuk plüss fej, de nem látok flexibilis csövet. Összességében inkább a fenti kettő felelne meg jobban az elvárásaimnak.

Előre is köszönöm a tippeket, ajánlásokat!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#246) válasza Jadro (#245) üzenetére



addikt

Segíteni nem tudok sajnos, csak annyit, hogy a T30 Neo annyival különbözik a simától, hogy kevesebb kiegészítőt adnak hozzá.
Szóval olvasva az elvárásaidat, neked inkább az eredeti kéne. Erre figyelj majd, ha emellett döntesz, mert úgy láttam a legtöbb webshop a Neo-t árulja és sokszor még kicsit össze is mossák a kettőt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#247) Nagya21 válasza Jadro (#245) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Keménypadlóhoz elég a dyson v8, de ha van szőnyeg is akkor inkább ajánlom a dyson v10-v11-et.
Flexibilis csövet meg aliexpress-ről.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#248) Jadro válasza (#246) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi az infót, hasznos volt. Ezt tippeltem egyébként, de csak most kezdtem el nézegetni ezeket a porszívókat és elég sok az info így egyszerre.

Nagya21: Köszönöm Neked is! A nagyobb dysonok már sajnos bőven kívül esnek a kereten. Viszont a flexi csöveknek utánaézek Alin.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#249) kirkri válasza Jadro (#245) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem T30 van, Neo-ról nem tudok nyilatkozni. Eddig egyszer takarítottam vele autót, de éppen csak hogy elég volt az üzemidő, mert a kárpit miatt Turbo fokozaton használtam végig. El is döntöttem, hogy legközelebb a madzagoshoz visszatérek az autó takarításhoz, viszont az akkus és a robot érkeztével az felköltözött a padlásra, így körülményes érte mindig felmenni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#250) pjen


pjen
félisten

Már ilyen is van? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.