Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#851) Nagya21 válasza szőröscica (#849) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Általánosba mehet a seprűs fej(nekem csak az van hozzá)
Keménypadlókhoz ajánlottabb a plüss fej.
A lányomnak van a parkett-keménypadlóhoz plüss is a V9-ashoz, de csak a seprüűset használja.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#852) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,
[link] ez a roidmi x300 milyen tudású?
Ennyiért ajánlott?
kb 50-60nm padló és járólap.

(#853) Zoona


Zoona
aktív tag

Hát én elrontottam a karácsonyi akciókat, az R10 pro akciója lejárt így drágábban már nem veszem meg, ilyen ha sokat gondolkodik az ember. Visszadrágult a T30 meg a v12 pro is. Így kivárok valami akcióra majd, csak lesz:S

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#854) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. 55Nm es lakasba kellene rudporszivo,zsáknélküli,és aminek a motorja lent van,hogy megálljon a sajat laban. 100k alatt. 1 kis szonyeg van, minden mas parketta,es járólap. Sok a haj, valami jo kis gépet tudtok ajánlani?

(#855) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok!

Már nagyon régóta szeretnék egy vezetéknéküli akkus porszívót. De ezidáig a rengeteg negatív vélemény miatt nem mertem beruházni rá. Az lenne a kérdésem, hogy van-e már ilyen porszívóból tényleg jó minőségű, megfelelő szívó erővel, üzemidővel és lehetőleg porzsák nélküli kivitel?

70m2-es lakásba kellene, napi használatra.

A 300ezres porszívó kategória nálam nem játszik, mindenképpen olcsóbbat szeretnék. Köszönöm előre is a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#856) pjen válasza DroneZ^ (#855) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen a 300 ezres se vált ki egy vezetékest :) , de ha minden nap végig tolod a lakáson és mondjuk havonta egyszer egy vezetékes akkor egy Hoover, Philips is megfelelő lehet 100K körül.

(#857) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Dyson V8 mellé keresek egy basic vezetékes társat, 80nm, laminált és járólap, nincs háziállat.
Egy kb 10 éves Gorenje zakatol most mellette, de érezhetően megsínylette az elmúlt évek felújításait, költözéseit. Szóval nincsenek nagy igények, csak megbízhatóan tegye a dolgát.

Aurea mediocritas

(#858) pjen válasza AXisBOLD (#857) üzenetére


pjen
félisten

Azért árat tól-ig írhatnál. Zsákost vagy zsák nélkülit szeretnél. Zsák nélküliben ciklon rendszerűt keress.

(#859) AXisBOLD válasza pjen (#858) üzenetére


AXisBOLD
addikt

20-40k között.

nem tudom, melyik miben jobb, az ár az irányadó, kivéve, ha nyomós érv van egyik vagy másik mellett.

Vagy itt vagy a háztartási csoportban volt pár hónapja egy bejegyzés, ahol nagyon dicsértek egy belépő készüléket, az akkor nekem is szimpatikus volt, de nem mentettem és csak most jutottam el a vásárlásig, így sajnos az a gép nincs meg egyelőre.

Aurea mediocritas

(#860) pjen válasza AXisBOLD (#859) üzenetére


pjen
félisten

Annyi pénzért én egy porzsák nélküli ciklonos Philipsen vennék. Múltkor volt egy cikk a tudatos vásárlóknak ahol azt írták, hatékonyságban mindegy, hogy zsákos vagy nem. A tisztítás meg kb ugyanaz mint az aksis, 300k s.

(#861) AXisBOLD válasza pjen (#860) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Konkrét típusra is lenne ajánlásod?

Elég sok van nekik, nem akarok mellényúlni.

A teljesség igénye nélkül, most ezeket néztem:

Philips FC9330/09 - ez Euronicsben akciósan 38,5k
Philips XB2125/09 - ez 40k

Aurea mediocritas

(#862) pjen válasza AXisBOLD (#861) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem próbáld és ne csak a Philipset, sajnos könnyűek, könnyen felborulnak. Melóhelyen egy hasonló Elux van az ismeglepően jól szív. Ajánlani, típust nem szeretek. Nekem például ergonómiai szempontból sokkal kézre állóbb a Philips akus mint a Dyson. Sokaknak pont fordítva. Sógornőmnek az FC 9330 van, szereti.

[ Szerkesztve ]

(#863) AXisBOLD válasza pjen (#862) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sajnos próbálni sokat nem tudok, egy Euronics van a környéken, ezért utazni meg nem tudok most. de megnézem, hogy ott mi van.

Ha valaki magára ismer, pár hónapja volt bejegyzés, alap best buy vezetéske porszívóról, akkor kérem írjon rám, hogy mi a pontos típus :) thx

Aurea mediocritas

(#864) Nagya21 válasza AXisBOLD (#863) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Időnként van az Aldiban egy sajátmárkás Multiciklonos olyan 25k környékén, azt még érdemes lehet megcsípni.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#865) AXisBOLD válasza Nagya21 (#864) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Köszönöm a tippet! Jónak tűnik, nézni fogom az újságot.

Aurea mediocritas

(#866) runnner válasza evitiguF (#852) üzenetére


runnner
csendes tag

Nna én megrendeltem a féláras akcioban. Azóta megint 160ezer .
Holnapra ígérik a postázást .
Remelem nem lesz rossz,mert csak külföldi tesztet találtam ,ott meg a dayson v15 el hasonlitgatják ,hogy annyira azért nem jó. De az meg egy majd 280 ezres darab

RunnneR

(#867) DroneZ^ válasza pjen (#856) üzenetére


DroneZ^
őstag

100 ezres kategóriában is nagy a választék. Alapvetően csak csempét és parkettát porszívoznék vele, de azt napi szinten. Ami nekem fontos a szívóerő, üzemidő és leginkább, hogy 1-2 év múlva ne kelljen kidobni gyenge akkumlátor/teljesítmény miatt.. Alza/emag top 5 nekem nem mond semmit és a vélemények is nagyon megoszlanak. Ha esetleg tudna valaki valamit javasolni, azt nagyon megköszönném. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#868) pjen válasza DroneZ^ (#867) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a szívó erő az üzemidő és a jó minőségű aksi szorosan összefügg a gép árával. Én például minden nap használom, te lehet csak hetente 1-2 szer. Van egy philips napi használatban, lassan két éves, még nem venni észre, hogy gyengül az aksija.

(#869) DroneZ^ válasza pjen (#868) üzenetére


DroneZ^
őstag

Most valahogy nincsenek raktáron Philipsek :U :))

Ez a Karcher esetleg?

[link]

(#870) pjen válasza DroneZ^ (#869) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem, de multkor egyéb okból voltam a kispesti Karcher szerviz és üzletben ,volt több féle. Azt mondák jó, de ez nem jelent semmit.

(#871) pjen válasza DroneZ^ (#869) üzenetére


pjen
félisten

Hol kerested? Az MM ben is van vagy 5 féle. Gugli a barátod.

(#872) DroneZ^ válasza pjen (#871) üzenetére


DroneZ^
őstag

Mediamarktot pont nem néztem.

Szerencsére van készleten a legszimpatikusabb:
[link]

vélemény? :R

(#873) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#872) üzenetére


DroneZ^
őstag

Illetve még egy kérdés felmerült bennem: milyen lehet a Dyson V8 belépő modelljéhez képest? Árban nagyon közel állnak egymáshoz.

(#874) Nagya21 válasza DroneZ^ (#873) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Csempe keménypadlóra nagyon jó a Dyson V8, gyerekeim 4. éve nyúzzák, megvannak vele elégedve(parketta , járólap).
Én Dyson párti vagyok.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#875) pjen válasza Nagya21 (#874) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon jó a v8 is, csak a bekapcsolója ne lenne olyan mint a fúró gépen.

(#876) Nagya21 válasza pjen (#875) üzenetére


Nagya21
addikt

Jajjj máááá, ha nem tetszik neki az energiatakarékos kapcsoló, vesz hozzá az Alin kitámasztót..... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#877) pjen válasza Nagya21 (#876) üzenetére


pjen
félisten

Én azért adtam el.

(#878) Nagya21 válasza pjen (#877) üzenetére


Nagya21
addikt

Kapcsoló kitámasztó olcsóbb megoldás lett volna..... :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#879) DroneZ^ válasza pjen (#875) üzenetére


DroneZ^
őstag

Végül a Philips-et vettem. A V8 drágább volt, nyeklett-nyaklott a szára mert műanyagból készült. A Philips-nek aluminiumból van a szára. Maga a Dyson V8 műszakilag jónak tűnt, erősen szívott.. de összességében a Philips-nél kevésbé éreztem, hogy "le vagyok húzva" ;]

(#880) runnner válasza runnner (#866) üzenetére


runnner
csendes tag

Ma reggel megérkezett Roidmi X 300 .
Fél napos tapasztalataim(csak a Dreame 9 et próbáltam eddig néhányszor)
Annál erősebb a szivo ereje
A szürke színe menő,de szerintem kényesebb a karcokra a fehér xiaomi színnél.
Az aksi cserélhető,akár a mágneses fali töltön a gépben vagy kivéve, jack csatlakozoval tölthető .
A Mini kijelző talán túl csicsa,de elég informatív ,mikor be pörgette a takaró sarkát ,már meg is jelent a kis képen az error és a kefe henger képe(persze felesleges plusz infók pl mennyi kalóriát égettél el munka közben)
Mindezeket tudja a telefonos appban is,amit talán felesleges is letölteni.
A tartály urites egyszerű ,de a tisztítás már kissé matatós.
A tartozékok szinte ugyanazok mint a dreame gépeknek.
És van tartalék pollen szűrő a dobozban.
Itt a fő kefe fényérzékelős( újabb felesleges csicsa,ha sötétebb helyre tolod csak ott kapcsol fel a fény)
A rés szivón is van LED fény ,ez viszont tenyleg hasznos.
De sajnos ezeknek nincs kialakított tartó helye ha nincsenek használatban.
A bekapcsolo gomb nagyon fura. Nem a fúrógép nyomógombos megoldás,annál elvontabb.
Kb 1-2másodperc nyomás után,mikor már újra nyomnád,hogy mi a bánatért nem indul,addig a Mini kijelzőn ébred a roidmi felirat. Közben elindul a forgó kefe és egy gondolatnyi szünet után a szivoerő ECO módban.
Itt működés közben nem kell nyomva tartani a gombot.
A felette levővel minden egyes nyomásra feljebb lép a szivo erő,csökken az üzem idő . További nyomkodasra megint ECO,stb.
Padlón,kő lapon általában elég a leggyengébb fokozat(ez kb 90 percnyi üzem idő) ha szőnyeget érzékel,automatikusan érzékeli,emeli a szivo erőt.
Asszem hirtelen ennyi.
Szallitassal 82000.- ért szerintem egész korrekt.
Az eredeti áron azért inkább mást néznék.

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#881) pjen válasza Nagya21 (#874) üzenetére


pjen
félisten

[kép]
Na, amit szuper szeretek még a V12 ben. Mint latható a tartály szinte még üres viszont a gumi gallér fölött mar ott az anyag ami sima ürítéssel nem jön ki. Le kell venni a tartályt és kézzel kiszedegetni. Hivtam a szervízt, válasz az is a tartály része. Lehet a Philips esetleg kevésbé szív, ds ott ilyen nincs.

(#882) -cobra- válasza pjen (#881) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Amikor üríted a tartályt, a piros gyűrű letolja a kosz nagy részét. Nálam a hosszú hajak szoktak ott megtapadni, de két ujjal kb 5mp kiszedni onnan.

(#883) pjen válasza -cobra- (#882) üzenetére


pjen
félisten

Én is kiszedem nem erről van szó. De vagy ne legyen gyűrű, vagy ne menjen mögé a haj.

(#884) Nagya21 válasza pjen (#881) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na az én V11-esemen meg így néz ki....

Údv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#885) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Boldog új....... Mindenkinek.
Tegnap az auchanbe matattam a porszívó pultnal.
Ezt a Samsung multiciklont találtam jónak, mondjuk ez sem olcsó, de a felépítése miatt sztem jó

144k HUF.
Údv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#886) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!
Kézi porszívót szeretnék venni, már nagyjából utánanéztem…
Valószínüleg Dyson lesz, viszont árban nem szállnék el nagyon.
Kb. 100m2, mindenhol kemény padló (járólap) van.
Szerintem a V8-al simán ellennénk, viszont alapból nincs hozzá Fluffy fej. Az alap fej is bőven jó kemény padlóra vagy ég és föld kategória a két fej?
Esetleg megbízható jóáras forrást tud valaki?

(#887) KMT válasza Eagl3 (#886) üzenetére


KMT
addikt

Én is hasonló cipőben járok. Azt találtam, hogy az Absolute verzióban van fluffy fej is. Itthon 160e+, ha jól látom, kicsit nyugatabbra most épp 135e, nagyon szemezek vele. [link]

(#888) koxx válasza Eagl3 (#886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A fluffy fej a legjobb kemeny padlora.

(#889) Nagya21 válasza Eagl3 (#886) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jó, lányom is úgy használja.
Űdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#890) Nagya21 válasza koxx (#888) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ez így igaz, de a seprüs fej is jó, legfeljebb a darabos szemetet nehezebben szedi fel, mint a fluffy.
Űdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#891) pjen


pjen
félisten

Ha valakit érdekel, a MÖMAX ban 14990 ft a vezetékes zsák nélküli porszivó.

(#892) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Philips PowerPro Compact FC9330/09-el kapcsolatban van tapasztalat, vélemény?

Alza most 35.990-ért adja.

Aurea mediocritas

(#893) Locutus válasza AXisBOLD (#892) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem ennek az Ultimate verziója volt évekig. Jó cucc volt, de végül meghalt a motorja, teljesen elgyengült. A műnayag illesztések, fejek kicsit masszívabbak az átlagnál, de azért nem AEG minőség. A legjobb eddig az volt ebben a kategóriában.
Nameg ugye van benne vagy 3 helyen filter, amit állandóan mosogatni kell, különben azért nem szív. De ez igazából a legtöbb hasonló porszívóra igaz, egyedül a dyson oldotta meg a cinetic-kel hogy nem kell filtereket mosogatni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#894) AXisBOLD válasza Locutus (#893) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Köszi a tapasztalatokat

Szimpatikus, meg ki tudtam próbálni egy ilyet, elég meggyőző volt.
Igazából az Aldis saját márkás porzsák nélkülit vadászom, mert az 24-ért elég jó vétel, de most nincs a kínálatban.
Még azért nézelődök más gyártó, típus is szóba jöhet ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#895) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Kis lakásba, ahol vegyesen van rövid szűrő szőnyeg és padló, milyen porzsák nélküli vezetékes porszívót ajánlanátok 30-40 ezer Ft környékén? Lehetőleg könnyű legyen, mert emeletre is kell cipelni.

Olvastam, hogy mostanában felkapottak az akkus nyeles porszívók, biztos az is jó lenne, csak gondolom ennyiért nem lehet még normálisat kapni. De cáfoljatok meg, ha tévednék :)

Köszi!

(#896) pjen válasza emitter (#895) üzenetére


pjen
félisten

Nem tévedsz, szerintem. Én Philipset vennék, az tényleg könnyű.

(#897) emitter válasza pjen (#896) üzenetére


emitter
őstag

Köszi!

Árukeresőn a Philipsek közül ez a legnépszerűbb ebben az ársávban, Alzán most 36:
FC9330

Azt írja, nincs Hepa szűrője. A Phiips oldalán Allergy H13 szűrőt ír. Jó lesz ez is?
Valszeg az Árukereső adatai a hibásak, a teljesítmény sem stimmel (650W vs. 900W a gyártó oldalán). Az Alzán már Hepa H13 szűrőt ír..

Minden tiszta: "Allergy H13: A szűrési szint a HEPA 13** szűrőével egyenértékű."

[ Szerkesztve ]

(#898) Locutus válasza emitter (#897) üzenetére


Locutus
veterán

Arra figyel, hogy philipsnél mindig millió változat van. Maga az FC szám sem biztos hogy ugyanaz, meg utána van egy / xx szám is általában. Más-más kiegészítő csomagok. Lehet, hogy valamelyikhez hepa szűrőt, adnak lehet hogy valamelyikhez nem. De persze simán a leírások is lehetnek rosszak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#899) AXisBOLD válasza emitter (#897) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Én is most rendeltem meg Alzaról.
Ismerősöm most vett fehérben FC9332/09,
nagyon dicséri, jól szív, jól a filter, hosszú a kábel.

Aurea mediocritas

(#900) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Állóporszívó vásárlás előtt álok. Eddig Xiaomiban gondolkodtam (T20, V11), tekintve, hogy a robotporszívónk is az, de tegnap megérkezett a Philips 30%-os szülinapi kuponom és komolyan elgondolkodtam azon, hogy mégis inkább Philipset kéne venni, mert így egész jól le lehet vinni az árát.
Vezetékes porszívónk is Philips (FC9552/09) és nagyon meg vagyunk vele elégedve. A legkisebb szívóerő fokozaton is beszippantja a szőnyeget. :D
Szóval nincs rá egyáltalán panasz, de úgy egyébként is masszív, tartós, megbízható kis gép.
Tudtok ajánlani megbízható Philips állóporszívót? Illetve tudja valaki, hogy esetleg van olyan aminek cserélhető az akkumulátora úgy mint a Xiaomi T20-nak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.