Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) ribarszki válasza -cobra- (#99) üzenetére


ribarszki
őstag

Koxx-hoz csatlakozva. Nappali fényben nem látszódik a lézer, de ez teljesen normálos. Ha már sötétebb helyen takarítasz (szoba sarka, ágy alatt, kevesebb fény akkor nagyon szépen megvilágítja a területet.)
Az auto módot szőnyegen használom, én szeretem, jól működik. Kemény felületen viszont csak Eco módot. Teljesen felesleges az auto módban meríteni az akksit, mert az Eco mindenre is elég. Úgy egyébként 78perc az üzemidő, fluffy fejjel...
Az ára nagyon sok, de nem egy liga semelyik xiaomi géppel sem..
(A részecskeszámlálónak semmi értelme.. max a gép számára jó az auto módhoz. Én soha rá sem néztem)

[ Szerkesztve ]

(#102) kirkri válasza -cobra- (#99) üzenetére


kirkri
addikt

Igazából ez sok mindentől függ, hogy megéri-e. Ha valakinek csak keménypadló van a házban, akkor semmi sem indokolja, mert egy nagyságrendekkel olcsóbb készülék is tökéletesen ellátja a feladatot, ezért inkább a minőségi anyaghasználatra és a tartozékokra érdemes koncentrálni. Szőnyegekhez viszont minél nagyobb szívóteljesítmény áll rendelkezésre, annál jobb, tehát ha az ember ragaszkodik az akkus gépekhez és igényli is a kiemelkedő szívóerőt, akkor már csak azt el kell döntenie magában, hogy akar-e ennyit adni érte. (Melléfogni biztosan nem fog, szóval tényleg csak a szempontok számítanak) Én két hónapja, - amikor elterveztem, hogy fejleszteni kellene a porszívó állományt - úgy döntöttem, hogy robotból veszem a jelenleg elérhető legjobbat, akkusból pedig megfelel nekem a Xiaomi egyik flagship modellje 120k körüli áron. Úgy gondolkodtam, hogy a munka nagyobb részét a robot fogja végezni, az akkus olyan helyekre kell nekem, amit a robot nem ér el, vagy amihez egyszerűbb gyorsan leakasztani a dokkolóról az akkust. A saját szempontjaim szerint számomra ez volt az ideális megoldás, nekem nem érte meg több, mint dupla annyit kifizetni a Dyson V15-re, de ez tényleg mindenkinél egyedi döntés kérdése.

Nekem a Dreame T30 porszívó látszólag reálisan mutatja a beszívott levegő szennyezettségét, ha rajtahagyom a fejet a szennyezett területen, akkor 2-3 mp múlva átvált a korábbi piros, vagy sárga jelzés zöldre. (Ugyanide visszatolva a fejet újra már zöld a jelzőfény.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#103) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok,
Van ajánlott akkus porszívó 40e Ft alatt? Semmi extra igény nincs, nyáron apartman takarításhoz pl seprés helyett. Magyarországi vétellel.
Köszönöm előre is! :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#104) ribarszki válasza VMatteo (#103) üzenetére


ribarszki
őstag

Jó szívvel nem tudok ilyet mondani. 55k körül vannak Xiaomi gépek, inkább az a beugró.

(#105) -cobra- válasza ribarszki (#101) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi a tapasztalatokat. Igazából az érdekelne, hogy mennyire jól működik az auto mód, jobb-e mint mondjuk V11 esetében?

(#106) hchefi


hchefi
csendes tag

Sziasztok,

vezeték nélküli porszívót szeretnék elsősorban gyerekek által hátrahagyott kajadarabok felszívására (2-3 cm átmérőjű háztartási keksz, pogácsa darabok, ilyenek). Rendszeresen van vezetékes porszívóval takarítva, úgyhogy ennek kiváltása nem cél. Nem sajnálom rá a pénzt, de mivel főleg csak erre a célra lenne, így nem szívesen adnék ki érte 100 ezernél többet, mert az akksiját hamar tönkrevágnám ilyen pár perces használatokkal. Fali dokkoló az plussz pont, továbbá a szűkítőfej is (lehetőleg nem flexicsővel). :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#107) ribarszki válasza -cobra- (#105) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ezt nem tudom, V11-et nem használtam.
Mint írtam, kemény padlón felesleges az auto mód, szőnyegen én szeretem. Nem piszkálom, hagyom állítgassa magát. Nincs bajom vele.

(#108) ribarszki válasza hchefi (#106) üzenetére


ribarszki
őstag

Xiaomi Dreame V9, Dreame V10,, Dreame Xr Premium.
Ezek bátran megvehetők erre a célra. A plüss fej a nagyobb darabokat is szépen felszedi. Olyat ne szívjatok vele ami kenhető, ragad, stb.. Szilárd darabokat. Nem tudom, hogy ezek közül valamelyiknek cserélhető-e az akksija.. erre érdemes ránézni.
Ezek már multiciklon gépek, 3as fokozatkapcsolóval, egész jó szívóerővel.
Amúgy kemény felületen a fluffy fejjel bőven elég az Eco, vagy közepes mód.
Annyi, hogy szőnyegen a Fluffy fej szinte semmit nem ér. Mondjuk azt nem írtad, hogy szőnyegre is kellene, vagy csak kemény felületre?
De 100k-ért Dyson V8 absolute gépet is ki lehet fogni. Ahhoz van külön szőnyegfej is.

[ Szerkesztve ]

(#109) david5745 válasza #48613632 (#72) üzenetére


david5745
tag

Rengeteget segítettél köszi. Most vettük a házat így sem kialakult szokás nincs sem már meglévő porszívó nem sok szőnyeggel tervezünk max akkorákkal ami bele férnek a mosógépbe a ház jelenlegi hasznos mérete 130 m2 ez felújítás után 150 m2 plusz terasz lesz és ha egyszer veszünk akkor a jelenlegi legjobbat akarjuk, hogy egy ideig ne keljen cserén gondolkodni.

Azt valaki meg tudja mondani mi a különbség a Dyson v15 és a Dyson Outsize között ?

(#110) koxx válasza david5745 (#109) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#111) belashx válasza belashx (#92) üzenetére


belashx
senior tag

No, megérkezett a Viomi A9.
Az eladó kommunikációja, ill. a csomagkövetés hagyott némi kívánnivalót maga után(Talán még mindig Franciaországot mutat. :))

Nagy tesztelés nem volt, csak kitakarítottam a lakást. Mivel türelmetlen voltam, így az akku nem volt teljesen feltöltve, mikor nekiálltam - nem is bírta végig.
Az összeszerelési minősége nagyon rendben van, nem találtam hibát. A LED a fej elején nagy áldás, sokkal jobban látni, maradt-e dzsuva a padlón. Volt, ahol fel se kapcsoltam a lámpát. :)
Emlegette itt valaki a ciklonok számát, amivel - bevallom, - nem foglalkoztam. A lényeg, hogy a Xiaomi Air Purifie Pro légtisztító környékén porszívózva se mászott fel a PM2.5 szám, ami azért jó jel, és nem volt fura szag(hátul kinyomott por), mint a régi porszívók után. A padlót simán Eco módban felporszívózta, de a szőnyeg nem az ő terepe. Nagyobb fordulaton persze tette a dolgát, de a hosszú szálú szőnyeggel nem is próbálkoztam.
Egyelőre maximálisan elégedett vagyok vele.
Asszonynak is tetszik, pedig előtte éreztette, hogy nem tartja jó ötletnek, kütyümániámra fogta a beszerezést (amiben van is valami. :D) Kipróbálás után áradozott, hogy milyen szuper irányítani, kezelni.

Egyelőre ennyi. 48-9e Ft-ot simán megért, bár nincs tapasztalatom vezeték nélküli porszívók terén, fogalmam sincs, mit nyújtanak az itthon, ennyiért elérhető termékek.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#112) hchefi válasza ribarszki (#108) üzenetére


hchefi
csendes tag

Köszi a választ. Igazából padlóra és szőnyegre is kell, de nem baj, ha csak a szőnyeg tetejéről szedi fel a cuccot és a szálai közül nem olyan alaposan.
Látom, hogy itt a fórumon főként a Xiaomi vs Dyson a téma. Mi a helyzet a megszokottabb európai márkákkal (Philips, Bosch, Rowenta)? Ezek ebben a 60-100-ezres árfekvésben mennyire remekelnek?
Dyson V8-at egyébként már nem nagyon láttam, hogy lehetne kapni. Szinte mindenhol kifutott.

(#113) ribarszki válasza hchefi (#112) üzenetére


ribarszki
őstag

Írtam egy cikket a logout oldalra, de szerintem az az oldal meghalt. 3 hete várom a publikálást. Az akksis porszívókról szól.
Elecroluxom volt, háát több sebből vérzik.
Philips volt koxx-nak, ő tud róla többet mondani.
Ha a Bosch Rowenta alsó elrendezésű, akkor inkább ne.. Jellemzően egy Xiaomi szintet hoznak drágábban. Csak kemény padlóra a plüss fejnél pedig nincs jobb. Ilyen fluffy fej pedig csak a Dysonnál és a Xiaominál, illetve kínai klónoknál van.

(#114) saen válasza hchefi (#112) üzenetére


saen
veterán

Phillips van családban, igaz nem nálunk. Ők nagyon szeretik, mert könnyű és amire kell nekik arra elég. Dyson-t nemcsak az ár miatt nem akartak, hanem azért sem, mert jóval nehezebb (munkahelyről ismerik, hogy mit tud). Igaz náluk egy kis lakás van csak, szőnyeg is alig, így nincs is szükségük komoly gépre.

(#115) #48613632


#48613632
törölt tag

Erről a Dyson Micro 1.5kg-ról hallottatok már?

Tipikusan 2. porszívónak való szerintem, és tökéletes választás lehet.
Én V10 mellé nem venném meg, de aki vezetékesben gondolkodik elsősorban, annak jó lehet mellé.

(#116) ribarszki válasza #48613632 (#115) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon jópofa :) Kb mint a Dysonok gyerekeknek szánt kiadása :D Az biztos, hogy nagyon könnyű, és pici pici. A portartály is, és a 20perc üzemidő is. De 2. porszívónak, konyhába, előtérbe biztosan elé. Illetve kicsi lakásba, ahova szánják.
Amúgy nekem a V12 és viccesen kicsi és könnyű a V15 után. Akkor ez tényleg nagyon pici :U

(#117) #48613632 válasza ribarszki (#116) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kb nekem is ez jutott eszembe. Gyerek Dyson LOL. :))
Olvastam a kritikákat, elég meggyőzőek. Persze van pár negatív is, de azok a V15-tel hasonlítják össze. Nyilván nem egy liga.

(#118) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kérdés:

Albiba lakunk ahol egy 1000 éves több helyen törött fos porszívó van, valami nevenincs márka. A lakás 54 m2, de abból 6m2 a beépített terasz. Van két szoba azokba rövid szőrű(letaposott) ezer éves szőnyeg van. A folyosókon meg a konyhába linóleum. Van egy hosszú fehér szőrű ragdoll macskánk. Heti 1x, max 2x porszívózunk. A BB topicban ajánlottak egy Miele Classic C1 Power SBAF3-at jó áron. Ehhez a felhasználáshoz ez ajánlott készülék?

(#119) ribarszki válasza INGJOKE (#118) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Ekkora területre teljesen jó. Úgy értem, hogy ehhez tényleg nem szükséges még külön Miele parketta fej, a sima gyári átkapcsolható fej is teljesen jó lesz kemény felületre és szőnyegre is.
A macskusz szőre lehet a gyenge láncszem. Macska/kutyaszőrt a szőnyegből igazán nem a szívóerő szedi össze, hanem egy forgó kefe. Ennek a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldása a turbókefe. Tudsz utángyártott turbókefét is venni. De szerintem próbáld ki először csak magát a gyári fejet, lehet bőven elég lesz.
Illetve porzsákból csak gyári Mielet! És azt szívd jó bucira. :)

(#120) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam az egész topicot (nem volt nehéz dolgom még :D ), és arra jutottam, hogy valamilyen plüssfejes Xiaomi gép kell nekem. Na de melyik? Talán a Xiaomi G10, de nem tudom hogy van-e olcsóbb ami nekem megfelene. Őszintén szólva örülnék egy olcsóbbnak ha van ötletetek.

Amit várok ettől a géptől:
Kemény padlók takarítása - gyermekek étkezése utáni maradékok, és a nyuszi ketrecből kihulott alom darabok. Valamint néha a konyhában és a házban elhulott egyéb morzsa maradékok felszívása.
Lenne egy kisebb szőnyeg is (kb 2m2 és rövid szálú), amin a nyulak ugrálnak és a szénát pedig szétszórja rá a 1,5 éves kislányom. :B
Nem szeretnék használat közben semmilyen gombot nyomva tartani
Lehessen benne akksit cserélni
Ne legyen túl nehéz, mert a feleségem akkor ezt is utálni fogja mint a vezetékest
Szerk.: Elfelejtettem, hogy nagyon örülnék egy felmosás funkciónak is... néha jól jönne, de túlélem ha nincs benne

A cél az lenne, hogy ne keljen előszedni a vezetékes monstromunkat naponta többször, hanem csak néhány naponta.

Köszi előre is ha van ötletetek! :R

[ Szerkesztve ]

(#121) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok! Bocs, ha már volt. Specifikációt és hasznalatit is megnéztem, de még mindig nem világos, a Miele C1 szűrője milyen hepa kategóriának felel meg. Ti tudjátok?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#122) ribarszki válasza xXxian (#121) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem hepa, sima kimeneti filter. Vehetsz epa és hepa kazettát is. Ha nem vagy poratka allergiás, akkor teljesen jó az alap szűrő is.

(#123) koxx válasza xXxian (#121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyarilag sztem egyik sem jon hepa filterrel, amit kulon megvehetsz az 13-as osztalyu.

(#124) Cyborg válasza HollywoodBoy (#120) üzenetére


Cyborg
őstag

Személyes véleményem, hogy 100 körül, felett vennék egy lézeres robotporszívót, hamarosan bölcsibe megy a gyerek, asszony visszamegy dolgozni, ráér otthon takarítani a robot, amikor nincs otthon senki, addig meg akkor indítjátok el, amikor elmentek otthonról.
Ha annyira kell, akkor vennék egy olcsó Jimmy JV51-et, annak cserélhető az akkuja, persze sose fogsz bele akksit venni, mert rohadt drága, és mire tönkremegy, addigra sokkal jobb porszívók lesznek, uh újat fogsz venni, vagy felújíttatod olcsóbban régi akksit.
A felmosó funkció eléggé megnehezíti a könnyű földön tologatást.

Más:
Kicsi update a Roidmi F8S-sel kapcsolatban.
Az a helyzet, hogy akartam nagyon, de nem tudok belekötni, nagyon megszerettem. Hibátlanul takarít padlón a plüss fejjel. Közben kipróbáltam pár akkus electrolux, bosch akkus gépet az 50ezres kategóriában, és nagyságrendekkel jobb a Roidmi, jobban letapad a padlóra, vagy nem tudom, mi a titka ,de a fenti gépek után körbemenve a lakáson, össze szedett utánuk még egy csomó koszt. És minőségre is játéknak tünnek a fenti gépek a Roidmi mellett.

[ Szerkesztve ]

(#125) xXxian válasza koxx (#123) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek! Allergia majd kiderül, egyébként van egy Xiaomi air purifier, ha gond lenne. Vagy veszek bele hepa...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#126) HollywoodBoy válasza Cyborg (#124) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi szépen!
Hát igazából pont, hogy megakarnám úszni minél jobban 100 alatt ha lehet. A G10 90 körül van ha jól láttam, és még ez alá is mennék szívesen ha találnék olyat ami megfelel a kritériumoknak.
Nálunk kicsit más a helyzet, mert a párommal itthonról dolgozunk és a kicsi sem megy bölcsibe, majd oviba 1,5 év múlva. És elég sok akadály van a földön egy robotporszívó számára, ráadásul ahogy olvastam róla a 100.000 Ft az még nem pont az az ársáv ami elég jó lenne. Ráadásul 2 szintes a házunk.
Szóval azért szeretnék egy aksis álló porszivós megoldást a napi többszöri gyors takarításhoz.

Egyébként ami neked van - Roidmi F8S - és olvasom, hogy bevált, az én kritériumaim közül melyiket nem teljesíti? Csak a cserélhető aksit?

(#127) st6969


st6969
őstag

Van ilyen topik is?! :Y :)
Régebben ajánlott volt a Sencor SVC8. Ha jól látom már kifutott, de 35k helyett 23-ért még talán hozzá lehet jutni. A mamánál kellene valami budget megoldás. 68m2-en fele-fele szőnyeg és hidegburkolat. Nekünk van egy jól működő Bosch BGL3210 porzsákos (30ezres kategória), ez remekül működik. Ezeken a lehetőségeken gondolkodom:
- a mama kap egy Sencort (ahhoz van turbókefe, jól emlékszem)?
- a mama kap valami 25-30ezer körüli alap porzsákosat, de mai modellt (Electrolux easygo pl?), de ahhoz nincs turbókefe
- a mama megkapja a mi szeretett Bosch-unkat, én meg behúzok egy Miele C1-et ;] :) , de ugye turbókefe megint csak nem lesz.

Érdemes inkább egy Sencort választani a turbókefe miatt, vagy inkább akkor már egy alap Electrolux?

Köszi

(#128) -cobra- válasza HollywoodBoy (#126) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nem cserélhető az akksi (legalábbis nem gombnyomásra), és nem tud felmosni. Az enyém már két éves, naponta többször használjuk gyerek mellett, kemény padlóra tökéletes, szőnyegen egy Dyson jobb de árban minimum háromszorosa.

(#129) HollywoodBoy válasza -cobra- (#128) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Értem, köszi szépen!
Átgondolom akkor mik a prioritások...

(#130) Cyborg válasza HollywoodBoy (#129) üzenetére


Cyborg
őstag

Még esetleg annyit, hogy a G10 4kg, ami nem kevés, ráadásul eléggé fent van a súly, nem tudom, azért az elég fárasztó lehet egy idő után. Az F8S csak 2,6kg, de azért 30 perc manőverezés után érzem a súlyát. A JV51 csak 1,5kg, azt biztos kényelmesebb tologatni, viszont az anyagminőség biztos elmarad a Roidmitól, a G10től meg pláne.

Ebben az egyben jobbak ezek a 2in1, mese porszívók, hogy könnyebbek, lent van a súly, észre sem veszem, amikor tologatom őket 🙂 ...persze a takarítás minőségét hagyjuk.

... egyébként a mi robot vacuum mop pro 90ezer az árukeresőn, a lézeres letapogató rendszerrel rendelkező porszívók nem tévednek, nem hagynak ki területet, ott takarít, ahova elküldöd, nagyon okos gépek, de akkor az nálatok nem játszik.

(#131) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
A BB topikban pár napja tették be, majd többen is ajánlották a Miele C1-et 40 ezerért Media Marktból (még mindig tart az akció, ahogy nézem).
Ma vettem át a gépet, ég és föld a régi sok-sok éves AEG-hez képest. 55 nm, hosszúszőrű kutyás lakás, nagyon jó munkát végzett, kényelmes, könnyen irányítható és nem is túl hangos. Szőnyegből is elég jól kiszedte a kutyaszőrt.
Negatívum lehet, hogy drágábbak hozzá az eredeti porzsákok, egy járt hozzá alapból és meglepetésemre egy kupon is volt a dobozban, ami beváltható vagy egy Miele 4 db-os HyClean porzsákra, vagy 40% kedvezményt ad egy 16 db-os porzsák és 1 HEPA AirClen szűrőt tartalmazó csomagra. :C
Így egy porszívózás, ennyi tapasztalat után 40-ért nagyon jó vételnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#132) INGJOKE válasza Peetey91 (#131) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is ez lenne a felállás. (csak nem kutya a hosszú szőrű, hanem macska)
Kb 2/3 régi 1000 éves rövid szőrű szőnyeg és 1/3 linóleum. (albérlet)
Az asszony azt mondja, hogy jó a régi szenved inkább vele. :D

(#133) INGJOKE válasza INGJOKE (#132) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah meggyőztem rendeltünk mi is egyet. Online már nincsen, de Budaörsön van készleten az teljesen jó nekünk. :D

(#134) koxx válasza Peetey91 (#131) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Helyes :) jó választás. Mindenből csak eredetit, okkal drágábbak a gyári cuccok.

(#135) Peetey91 válasza koxx (#134) üzenetére


Peetey91
senior tag

Alig 8 ezerért ezzel a vásárláshoz járó kuponnal kapok 16 db porzsákot plusz egy HEPA szűrőt. Azzal jóideig elleszünk.

Nem tudom amúgy mennyibe kerül más porzsák, de 16 db 16500 Ft, gyakorlatilag darabja 2-3 kávé ára, elfogadható ár. :K
Később lehet beszerzek mellé egy turbokefét, az pl. Ausztriából töredék áron beszerezhető, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#136) Cyborg válasza Peetey91 (#131) üzenetére


Cyborg
őstag

Mielével nem lehet mellé lőni, aki olyat vesz, megspórol egy csomó utánajárást, olvasást, agyalást. Egyszerüen megrendeli, és kész, jól döntött :)

(#137) Renok válasza Peetey91 (#131) üzenetére


Renok
senior tag

Nekem is ma jött meg ez a gép, de nem hozzá csomagolva semmiféle kupon. :F

(#138) xXxian válasza Renok (#137) üzenetére


xXxian
senior tag

nekemse

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#139) INGJOKE válasza Renok (#137) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én ma vettem át van benne egy több nyelvű gyári papír azon van a leírás hogy hol lehet beváltani és a kód is. :)

(#140) Renok válasza INGJOKE (#139) üzenetére


Renok
senior tag

Én nem kaptam ilyet. :(

(#141) INGJOKE válasza Renok (#140) üzenetére


INGJOKE
veterán

Bent volt a kézikönyv(használati útmutató) zacskójába.

(#142) Peetey91 válasza Renok (#137) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ez elég fura. Személyesen vettem át a budapesti Bécsi úton levő üzletben. Kívülről nem volt semmi arra utaló jel a dobozon, hogy lenne benne kupon, nem tudom mi alapján adnak az egyikhez, míg a másikhoz nem jár. :F

(#143) ribarszki válasza Peetey91 (#142) üzenetére


ribarszki
őstag

Hívd fel a Mielet, ha a bolt nem tud segíteni. Jó fejek, nekem eddig mindent megoldottak.

(#144) Peetey91 válasza ribarszki (#143) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nekem szerencsére jutott, hétvégén be is váltom.

(#145) INGJOKE válasza Peetey91 (#144) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is megrendeltem egyből. Inkább legyen itthon. :)

(#146) Renok válasza Peetey91 (#142) üzenetére


Renok
senior tag

Én se vágom.
Nekem nem volt hiányérzetem, de aztán itt olvastam, hogy majdnem Mindenki kapott kupont.

(#147) ribarszki válasza Renok (#146) üzenetére


ribarszki
őstag

A 143-as hozzászólás neked szól. Rossz fórumtársnak címeztem.. :B

(#149) mastodon válasza Peetey91 (#135) üzenetére


mastodon
aktív tag

Osztrákoknál hol tudod olcsón venni a MIELE turbókefét? Szállítással is olcsóbb?

(#150) INGJOKE válasza mastodon (#149) üzenetére


INGJOKE
veterán

Engem is érdekelne a c1-hez egy jó turbó kefe :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.