Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#751) marositech


marositech
senior tag

Fiúk köszi a helpet! Eddig nagyon nagyon megtetszett a Thomas cuccai. Főleg, hogy nem 900W cuccai vannak hanem, 1700W. A hibrid megoldás számomra rettenetesen vonzó, így a vizet is felszívja korlátozott mennyiségben. Úgyhogy a rendelés a Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends mellé szólt. Majd jelentkezem itt, ha megvan. :R :R :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#752) Nagya21 válasza marositech (#751) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kiváncsian várom.....
Képeket ist!!!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#753) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok,

Gondolkodtam és megállnék, 80-110 ezer között vezetékes porszívóknál így a Dreame jó választás lehet, de még lenne 1-2 kérdésem.
- Néztem a Dreame V11/V12/T20/T30 darabokat - mi az amit érdemes nézni köztük? AW-t esetleg, hogy melyik erősebb?
- Vagy Fluffy / vagy szőnyeg fejjel vannak, ha csak 1 fej van akkor melyik a praktikusabb? 51m2 panel ahol 1 db 130x180 as szönyegem van. Inkbb legyen egy szőnyeg fejes és akkor az jó padlóra is mert a padló gondolom szönyegre nemjo. (van egy elux porzsákosom tartaléknak)
- T20 pro hoz adnak 2 akksit - ha 1 akksival végigmegy a lakás akkor sok értelme nincs a 2. akksinak ugye? Gondolom, ha most 2 évet áll a szekrénybe töltetlenül akkor tönkre is megy.
A T30-at most beakciózta az Euronics talán 115k-ér nincs rossz áron, de ha meg elég a Fluffy fej akkor a V11 is jó opció lehet - ajánlottátok is.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#754) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Mennyire tipikus az hogy az akkus porszívókban a telep 2-3 év alatt gallyra megy havi 1-2 használattól?

Egy Philips PowerPro Aqua FC6408/01-ről van szó.
Egy 80nm2-es lakást takarítottam vele, még újkorában is épp elég volt az akkuja, de akkor még használhattam az erősebb fokozatot, ami azért kellett szőnyegek esetében hogy rendesen ki lehessen vele takarítani. A gyengébb fokozat elég harmat gyenge.

Most már a gyengébb fokozaton kezdve is 2x kell tölteni a lakáshoz. Erősebb fokozatot aktiválva kb. 2-3 perc alatt megdöglik.
Nem tűnik gazdaságosnak cserélni benne az akkut, így valószínűleg kukázom.

Jött egy Xiaomi S12 robotporszívó ami egyelőre részben helyettesíti (sőt, alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve és nem értem ez a sok intelligens extrával hogy megy 1,5 órákat úgy hogy még marad is benne energia). De csak kellene valami rendes porszívó is a mikrobi által el nem érhető helyek alkalmi takarítására. Kicsit tanácstalan vagyok hogy vegyek-e még egy akkusat (amúgy a kényelem hogy nem kell vesződni a kábellel az nem rossz), vagy inkább vegyek egy egyszerű vezetékeset és lenyelem hogy kábelezéssel 2 havonta egyszer végigrohanok a lakáson vele, közben meg takarít a mikrobi.

A Xiaomi/Dreame T20-at néztem hogy most elég korrekt áron van, és cserélhető az akkuja, bár egy új akku bele a porszívó árának fele. :(

[ Szerkesztve ]

(#755) -cobra- válasza DarkByte (#754) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hali!

Kérdés milyen elektronika van rakva az akksik mögé. Ha engedi feltölteni a cellákat fullra akkor bizony a ritka használat se menti meg a pusztulástól. Ha van hozzá affinitásod és eszközöd akkor meg lehet próbálkozni otthon cellacserével. (Én hasonlóképp mentettem meg egy Electrolux porszívót barkácsgép akkuból bontott cellákkal).

(#756) DarkByte válasza -cobra- (#755) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos, van hozzá csere cella Ali-ról, de nem hiszem akarok ezzel szórakozni. Közelíti a Dreame T20 árának felét akciósan, és azon legalább rendesen cserélhető akku van, a jövőben ezzel nem kellene vesződni ennyit. (Mondjuk nem tudom rendelt-e már valaki így cellát Ali-ról, megérkezik-e rendesen.. úgy nézem a Dreame-khez is onnan olcsóbb mint itthon)

(Amúgy elírtam, Xiaomi S10 a robotporszívó, nem tudom honnan vettem az S12-t)

Inkább csak az a kérdés ez márkától függetlenül velejárója ennek a műfajnak hogy ilyen könnyen hullanak, vagy csak sikerült belenyúlni? :(

[ Szerkesztve ]

(#757) Locutus válasza DarkByte (#754) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem semennyire. Nekem egy FC6726 van, majdnem 2 éves, és még mindig végig bírja az erősebb fokozaton.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#758) pjen válasza DarkByte (#754) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Fc6723 több mint egy éves szinte minden nap megy, egyébként töltőn van.Nem érzem, hogy gyengülne.

(#759) DarkByte


DarkByte
addikt

Csak mert ismerősömnek is van PowerPro Aqua-ja, majdnem ugyanez, és neki se bír már nagy fokozaton 5 percnél többet. Lehet ez a sorozat ilyen akkor.

Dreame-ből amúgy a T20 vagy a V11-et vennétek inkább?
Úgy tűnik nekem hogy a T20 jelentősen erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#760) marositech válasza DarkByte (#754) üzenetére


marositech
senior tag

Nekem Bosch Unlimited 6, 2 év intenzív használattal nullára (igen jól olvasod) rohadt le az aksi. Azért pofátlanságnak tartom, legalább 4-5 évet ki kellett volna bírnia. Úgyhogy ponthegesztővel és 18650-as aksikkal "fillérekből" feltámasztottam.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#761) Zoona válasza DarkByte (#759) üzenetére


Zoona
aktív tag

Én is ezen morfondírozok napok óta de még a T30 is szóba került nálam, az is jó áron van - bár ez a T20 amit linkeltél talán most tényleg bestbuy - t30 115ezer most.

A T20-nál multi fejet adnak, ami jó szőnyegre is - a V11-nél csak Fluffy fejet adnak, amit szeretnek itt a fórumon kemény padlóra (szőnyegre nemvaló) - ha van szőnyeged akkor a V11 nem biztos, hogy a legjobb választás lehet a fej miatt, vagy valaki írta, ha kicsi a szőnyeg akkor a kárpitos fejjel négykézláb ki lehet szívni.

Te melyik mellett fogsz dönteni? Nagyon gondolkodom én is. Egyik percben rendelném, másikban meg minek :S

#754
Ezt is jó hallani, mert pont a Boschra van most 20% pénzvisszafizetés - még azok is a talonba vannak.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#762) MM válasza Zoona (#761) üzenetére


MM
őstag

Nekem T10 + V10 van itthon, így mindkét fej adott, + az összes egyéb tartozék mindkét géphez OK. Ránézésre mindkét gépnél csak a szín változott, a konstrukció nem. Maga a gép a T10-nél kimunkáltabb, cserélhető az akksi, viszont körülményesebb űríteni. Halkabb, de érzetre nem is szív annyira, viszont lockolni lehet a gombot, és nem kell folyamatosan nyomni, illetve több lyuk van a ciklonos részén. 1,5 éve mikor vettem, még mindkettő 60K körül volt, mivel van helyük a falon egymás mellett, logikusabb volt, mert ugyanennyi lett volna a T10 + fluffy fej + pót akksi, mint a két gép, és ha az emelet / autó is sorra kerül, egy töltés nem elég. (140 m2)

Alapból a T10 gépet használom a V10 fluffy fejjel általában, mert kemény padló van, csak 1-2 kisebb szőnyeg. A képeken nem látszik, de a kombi fej sokkal nagyobb/nehezebb, a fluffy fejet sokkal könnyebb használni alapból is, egyébként pedig 1-1 szőnyegen is teljesen OK.

A kárpit tisztító fej teljesen jó a bútorokra, de ha valaki V11-et vesz és van 1-2 szőnyeg, akkor nem kell négykézláb tisztítani, mert ugyanúgy rá lehet rakni a csőre is.

[ Szerkesztve ]

(#763) DarkByte válasza MM (#762) üzenetére


DarkByte
addikt

Gondolom kipróbáltad a T-s fejjel is az általános használatot szőnyegen és hidegburkolaton.
Nálam parketta/hidegburkolat és szőnyeg is van, kb. fele-fele arányban. Nem tudom a T20 féle multi fej mennyire élhető? Bár YouTube-on több videó van szőnyegen használatra.
Olyan őrült sokat nem lenne használva, 1-2 havonta egyszer, de akkor a teljes lakást. Közte meg a robotporszívó majd járkál :)

Illetve most amitt kezdtem kicsit visszahőkölni, hogy a T20 fejével van valami megáll az elektronikus multi-fej para is páraknál. Ez vajon mennyire tipikus. Ilyesmi szőnyegeim vannak nekem is mint amin a videóban leáll.

[ Szerkesztve ]

(#764) Zoona válasza MM (#762) üzenetére


Zoona
aktív tag

Köszi a leírást. Nekem egy 51m2 panelba kellene rúdporszívó de van egy porzsákos Electrolux gépem arra az 1 db 130x180-as szönyegemre. Arra szeretnék egy rúdporszívót, hogy ha morzsálok, behozom a sarat stb. akkor csak előkapjam és fel legyen szívva. Elindultam a Dysonoktól, de úgy érzem bármelyik dreame is jó választás lenne, talán T20/T30/V10 is akár - mit enged a tárca.

Egy kérdésem még lenne, miért olyan jó a fluffy fej? Mivel több mint a szönyeges fej? A szönyeges fej is hatékony keménypadlóra nem?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#765) DarkByte válasza DarkByte (#763) üzenetére


DarkByte
addikt

Közben lazac_ megerősítette privátban, hogy ez a motoros fej megállás gond valós, elnyíródik a kábel a folyamatos mozgástól. :( (hacsak az ő kezdeti revíziója óta nem változtattak rajta).
Van hozzá javító kit. Vagy az egész fejet lehet egyben cserélni ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#766) MM


MM
őstag

A fluffy fej kisebb, könnyebb, sokkal halkabban suhan a kemény padlón, mert egy plüss henger forog, nem pedig egy kefe. Úgy is fogalmazhatnék, hogy kényelmes használni. Ugyanezt a kefés fejről, ami nagyobb, nehezebb, hangosabb nem tudom elmondani.
Ha nem nagyon van szőnyeg, vagy arra van célgép, akkor a V11-et venném most.

(#767) DarkByte válasza MM (#766) üzenetére


DarkByte
addikt

Viszont ez azt jelenti hogy a T20 egy jobb "all-arounder", ha nem tudsz dönteni hogy melyiket vedd? Mindenre átlagosan, de jó lesz az a kefés fej?

(#768) MM válasza DarkByte (#767) üzenetére


MM
őstag

Ha nem tudsz dönteni, a T20 mellé vehetsz későbbi fluffy fejet akár, meg pót akksit.

(#769) DarkByte válasza MM (#768) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R

Van egyébként még pár cserélhető akkus álló porszívó hasonló áron.
Nem tudom ezek hogyan viszonyulhatnak a T20-hoz.

- Xiaomi G9
- Xiaomi R10 Pro
- Samsung Jet 60 Turbo

[ Szerkesztve ]

(#770) Zoona válasza DarkByte (#769) üzenetére


Zoona
aktív tag

Specik alapján az R10 pro nagyon hasonló erőben. Ugyanúgy 150AW, RPM-be kisebb viszont az R10-hez adnak Fluffy fejet meg Szőnyeg fejet is. Annyi, hogy nem ledes kijelző van benne, hanem kapcsolóval állítod az erősséget. Youtube on van is róla magyar bemutató videó. Nekem a fluffy fej miatt nagyon szimpatikus, talán a led kijelző nem hiányozna. Bármely másik opciót veszi az ember vagy fej nincs vagy drágább

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#771) DarkByte válasza Zoona (#770) üzenetére


DarkByte
addikt

Őszintén szólva az az OLED kijelző nekem se hiányzik. Minden érdemi dolgot tud jelezni így is.
Ami talán már fájóbb hogy ez ha jól tudom nem tudja a Dreame T20 féle automata felület függő teljesítmény szabályzást, ezt itt neked kell állítgatni. Bár nem tudom megítélni a gyakorlatban mennyire értékelném.
Mindenesetre a melyik ujjamba harapjak esete.

[ Szerkesztve ]

(#772) MM válasza DarkByte (#771) üzenetére


MM
őstag

Sima felületen a legkisebb fokozat, szőnyegen a középső. Bár nem ismerem az R10-et, de ránézésre a T10/T20 gép, ha mindkét fej jár hozzá, akkor ez tűnik a legjobb választásnak.

(#773) marositech válasza marositech (#751) üzenetére


marositech
senior tag

Ahogy ígértem lesz róla egy rövid beszámoló.
De, előtte vettem egy takarítógépet Karcher SE 6.100 készüléket a novemberi akció végett. Pár napja van már nálam, egy komplett kanapét és egy széket takarítottam vele.
Kép alapján nálam nem volt egyértelmű, hogy ez egy bizony full műanyag gép.
Nálam valahogy a fehér szín = festett alu. lenne, ez van hinni a templomban kell.
Elődje egy nilco takarítógép volt 30!!! év után úgy döntött ideje véget venni.

Anyaghasználat: röhögés nélkül nehéz is lenne leírni, minden műanyag, csatlakozótól egészen a szűrőkig. Nilco gépnél persze alu. volt minden, sőt még egy gyagyi parkside munkás porszívó minőségibb.

Gépészetileg: teszi a dolgát, gyanítom, hogy átlagos használat mellett kb. 10 év és kuka. Gondolok arra, műanyag illesztések miatt szivárogni fog.

Ami bosszantó: Kerekek nem járnak, ahogy bepattintod a helyükre az ott is marad, szépen végighúzod a padlón. Puszi annak a makinak aki kitalálta. Megoldás: kerék ki, gépzsír beken és forognak! :DDD A szűrő, (sajnos annyira idióta vagyok, hogy a képek HEIC formátumban lettek megcsinálva, idegem nincs hozzá, hogy jpg-re mókoljam, úgyhogy hagyom a fenébe majd valamikor megoldom) mintha gányolva készült el, minőség ellenőrzés azért nem ártott volna, a kép önmagáért beszélne. A kárpit tisztító fej fúvóka belsejében, valahogy odakerült fehér vazelin szerű anyag kibontás után, ki kellett pucolnom, lehet később baj lett volna. Kábelbehúzó azért nagyon jó lett volna, szinte minden takarító gépnél nincs.

Összegezve: Professional Puzzi termékekhez hasonlítva, szinte elenyésző a különbség 2x áron = nagyobb tartállyal, gyagyi minőséggel.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#774) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Feleségem panaszkodik a ~10+éves samsung 2100watt porszívónkra ahelyett kellene újat vennem.

-Aksisat nem akarok, nincs kedvem 3-4évente aksit vadászni, venni és nem olcsó, cserélgeni.
-Minnél erősebb kellene. A jelenlegi 700-850wattosok mennyire tudnak annyira szívni mint a régi 2100Ws? Van vmi olcsobb ajánlott?

Nézegettem az itt ajánlott thomasokat, meg a Bosch BWD421 szériát ami átjön, hogy a bosch nagy a thomasba meg baromi drága a porzsák. :) Ezek az új porzsák nélküliek már lassabban tömik el a hepat? Régen ez gond volt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#775) Nagya21 válasza Dare2Live (#774) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha porzsáknélkülibe gondolkodsz, akkor csakis multiciklonosat vegyél.....
Akkus dysonom van immár a 3., és a V11-es már 3 éves, semmi baja az akkunak.
Egy gombnyomás és kivehető, dysonnál kapható, meg az Ebay-en is utángyártott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#776) pjen válasza Nagya21 (#775) üzenetére


pjen
félisten

Ha tényleg kell csere aksi 40K alatt nem nagyon van. :((

(#777) Nagya21 válasza pjen (#776) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
link
Sztem meg van....sőt az Ebay-Aliexpress tengelyen olcsóbban is lehet venni(kérdés az milyen minőségben)
A gyári az igen az 47k.....(az enyém gombnyomással kivehető)
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#778) pjen válasza Nagya21 (#777) üzenetére


pjen
félisten

Több mint 300K volt a porszívó. Nálam Ali es hasonlók nem járszanak. Eszembe se jutott urángyartott. Enyémből is kivehető.

[ Szerkesztve ]

(#779) koxx válasza Dare2Live (#774) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C1 klasszik 60-ért most elég jó vétel. [link] min 10 évre megoldódik a porszívó gond. A zsákok cseréje éves szinte 4e ft-os költség max. Attól is függ persze mit és mennyit szívsz fel vele, nekem most 1 éve van benne uaz a porzsák.
Nem a watt a lényeg.

(#780) Locutus


Locutus
veterán

- nem kell porszívózni, tegnap körbeszaladtam az akkussal!
- mhm...
(20 perccel később)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#781) Nagya21 válasza Locutus (#780) üzenetére


Nagya21
addikt

Ahhammmmm , nálunk is mindég talál vmit a dyson akkus.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#782) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Haldoklik a jelenlegi porszívónk.(Sencor SVC8)
Milyet tudnátok ajánlani helyette?
Három hosszú szőrű szönyegünk van, parketta és járólap.

Az előző porszívó vásárlásnál még könnyebb dolgom volt mert nagyrészt fel volt tüntetve a porszívók adatlapján a szívóerő is! Ez már nagyon ritka! Szinte sehol sem írják. Szóval tanácstalan vagyok hogyan válasszak.
Kb. 100-150 lenne a keret.

(#783) koxx válasza d.beni (#782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiért mindenképp Miele C2 v C3 sorozatból, amihez fullos felszerelés vagy akár turbókefe van [link]

(#784) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok! Egy régi Samsung SC4321 porszívónk van, már haldoklik. Szeretném kiváltani de bizonytalan vagyok, főleg hogy a napi takarításra korábban vásárolt Bosch Flexxo nagyon nem váltotta be a reményeket. E helyett most egy aldi-ban vásárolt kis porszívót nyúzunk a napi feladatokra.

A feladat egy 80 nm családi ház általános (nem csak a napi kisebb) takarítása kő és laminált padlóval, szőnyeg minimális. A keret max 120.000 Ft, (ha a feleségem kérdezitek max 80.000 :DDD ). Kisállat nincs, két kicsi gyerkőc van.

Szempontok:
-szívóerő
-tisztíthatóság (azt gondolom hogy tiszta eszközökkel lehet tisztaságot teremteni)
-amennyire ebben az árban lehet jó összeszerelési minőség és illesztések

Tehát mit ajánlotok? Néhány hsz-szel korábban láttam hogy lehet hagyományos porszívót is, de a multiciklonos ajánlott a porzsák nélküliből. Ez mennyivel erősebb mondjuk egy akkus gépnél - nyilván nem egy árkategóriából. Amiket így hirtelen néztem:

-Karcher vezetékes
-Karcher vezeték nélküli
-Samsung vezeték nélküli
(utóbbi esetében ha a teljesítmény valós, az nagyon komoly. viszont élőben - bár csak egy hasonlót tudtam üzletben szemügyre venni - és nem tűnik túl atombiztosnak a tartály illeszkedése)

Dyson-ra nincs keret sajnos, a korábban ajánlott Dreame és Xiaomi típusok ajánlhatóak a fentiek ismeretében?

Előre is köszönöm!

(#785) koxx válasza lindermen (#784) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele Compact C2 Parquet XL - SDRF5 [link]
Karchert akkor vegyél ha garázst vagy pincét akarsz porszívózni. Porzsák nélküliből nincs túl sok ami ajánlott lenne. Ennek a Mielének annyi a karbantartási igénye, hogy pár havonta raksz bele új porzsákot amit kb focilabda méretűre tudsz szívni. Az XL parkettafej pedig brutáljó, nagyon gyorsan és hatékonyan lehet vele takarítani. Ha később akarsz hozzá kiegészítőt venni akkor elég sokminden kapható. Ahogy látom megadják a 36 hó jótállást is.

[ Szerkesztve ]

(#786) d.beni válasza koxx (#783) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#787) lindermen válasza koxx (#785) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszönöm! Valahogy ez az az opció amitől - lehet hogy csak a régi porzsákos porszívók miatt - tartunk. Főleg ennyi pénzt kiadni érte… Meggondoljuk.

(#788) koxx válasza lindermen (#787) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Régi porzsákosat összehasonlítani egy felsőkategóriás Mielével :N Mintha egy wartburgot vetnél össze egy Lexusszal.

(#789) lindermen válasza koxx (#788) üzenetére


lindermen
aktív tag

Elnézést minden hozzáértőtől egyszerűen csak nem ismerem a márkát.

(#790) koxx válasza lindermen (#789) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Noproblem

(#791) Zoona válasza lindermen (#789) üzenetére


Zoona
aktív tag

Veheted a Miele-t, c2/c3 jó sok kiegészítővel, tényleg egy nagyobb focilabdára tele tudod szívni a porzsàkot. Én a kis lakásomba egy Electrolux supersilencert vettem az is porzsákos, de nagyon kényelmes üríteni. Kiveszed kidobod, teszed bele az uj porzsàkot és done.

Én is sokat gondolkodtam anno a Miele-n, de épp az Elux volt akcióba és meggyőztem magamat, hogy a kis panelba elég az, majd most szüleimnek ha bedöglik a Philips jön a Miele.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#792) lindermen válasza Zoona (#791) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszönöm!

(#793) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

2 hét után nyilatkozom a Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends készülékről.
Pozitívumok:
- 1400W motor jól szív! MAX-ra 1700W-ot igér.
- Klasszisokkal jobb porzsákmentes technika, öröm vele üríteni.
- Click-es gégecső, cső és porszívó fej. Erőlködés nélkül szétszedhető.
- 30 centis rés-szívó fej. Szinte mindent is elér, nagyon kell.
- Vízszűrő egység is van külön, bizonyos mértékig a folyadékot is felszívja, de ahhoz kell 1 dolgot belepakolni a vízszűrőbe.

Sajnos több lett a negatívum:
- Turbókefe és a tartozékai nem click-es. Mintha nem erre a termékre tervezték. :(
- Még bosszantóbb, hogy a turbókefén nincs akasztófül, amivel beakasztanád a porszívóba, szünet közben jól jönne. Csak a sima porszívófejen van.
- Turbókefe karbantartása rossz vicc, beragadt hajszálakat nagyon nehéz kitakarítani, magát a kefe egységet nem lehet kivenni. Röhej, így el is tettem.
- Nincs külön kábel visszahúzó gomb, rántással húzza be, pedig a gépen van egy vak gomb, nem is értem...
- Bekapcsolás valami rémálom, nincs neki mechanikai gombja, hanem egy bizonyos ponton egy kidudorodó résznél (membrános?) kell bekapcsolni, a kikapcsolás szintén vicc, hosszan kell lenyomni, hogy kikapcsolja magát. Lábbal esélytelen, max. a nagylábujjaddal ergo Braille írást olvasnál.
- Nincs dedikált teljesítményállító gombja, így a bekapcsoló gomb többszöri lenyomással lehet állítani. Lábbal sok szerencsét. Ahhoz, hogy a high fokozaton akarom használni 2x kell megnyomnom, ha sikerül. Nem jegyzi meg beállított fokozatot. :(

Szumma summarum: alap porszíváshoz rohadt jó, sőt merem állítani a legjobb porzsák nélküli konstrukció, de ennyi pénzért ilyen buta tervezéssel nem éri megvenni.
Ráadásul 1 tartozékkal kevesebb volt benne, hiányzott a rés-szívó fejhez a bútorkefe. De az már külön harc lesz a bolttal.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#794) Nagya21 válasza marositech (#793) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem ez van:
link
Ha kiporszívózom vele a lakás padlószőnyegeit, akkor utána vizesen szinte alig koszos a víz.
(Sajnos a foltok miatt nem úszom meg a vizes tarítást)
Napi használatban egy Dyson V11 van.
Ennek a Thomasnak kicsi(nagyon) más a vizszűröje, macerás utána kiszárítani, de akinek van rá ideje-helye annak hajrá, ja igen, és bikául szív......
Évente 1x veszem elő, most karácsony előtt lesz esedékes.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#795) pjen válasza Nagya21 (#794) üzenetére


pjen
félisten

Szia, mit teszel a vízbe? Én Vanish t szoktam.

(#796) Nagya21 válasza pjen (#795) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vanish nagyon jó, meg a por alaku tisztítója is nagyon jó, de nagyon habzik, nemhasználom.
A Thomas tisztítószert veszem, az nem habzik fel, és jó is.
link
Anyámnál nyáron a nagynyomásuba meg karcher tisztítószert raktam mikor az udvaron a szőnyeget gyepáltam.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#797) marositech válasza marositech (#793) üzenetére


marositech
senior tag

Thomas cég egy nagy piros pontot kaphat.
Felhívtam az illetékest, hogy a csomagolásból hiányzott a rés-szívó fejhez a kefe.
Illetékes kérte a címem, küldik és elnézést is kértek. :Y

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#798) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Cserélném a nem túl öreg, de annál ellenszenvesebb Philips porszínónka valami normálisra. Két szintet kell takarítani, összesen kb. 150 nm-nyi területet, aminek zöme parketta, olyan 60 nm pedig szőnyeg. A lakás elrendezéséből adódóan robotporszívó (sajnos) nem nagyon játszik. Viszont nem tudom eldönteni, hogy inkább az akkus irányt, a hagyományos vezetékest, vagy éppen az aquafilteres irányt képviseljem-e (volt Thomas TwinTT-nk anno, nagyon szerettem, de macerás volt használni, nagy és nehéz, külön program takarítani az aquafiltert, és ha csak 1-2 kisebb szennyeződést szeretnék vele felszívni, akkor arra kellett külön porszívót tartani).
A mostani porszívóval az talán a legnagyobb a bajom, hogy hiába cseréltem ki benne minden szűrőt, hiába van benne az allergiásoknak ajánlott porzsák, ha bekapcsolom, már van egy kis "porszaga", pedig nem dzsuvás belül sem (ezt szerettem a legjobban a Thomas-ban, annak semmi ilyenje nem volt). Elég nehezen rugdosom rá magam a porszívózásra, olyan cucc kellene amivel "élmény" porszívózni, és azért ne kerüljön egy ökör árába sem (első blikkre olyan 200K-ban húznám meg a határt, tekintettel a heroin árban forgalmazott Dyson csodákra).
A fenti igényekre mit ajánlotok?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#799) -cobra- válasza Egon (#798) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ugyanekkora házban teljesít nálunk egy Dyson V12. Én nagyon elégedett vagyok vele, kicsi, könnyű, nagyon jó vele manőverezni.
Kétnaponta megyek át a házon, és nem lesz tele a tartály, kb heti egyszer ürítem (elég tisztán élünk, nincs háziállat se).
Vezetékes után egy élmény lesz, hidd el.
Családban van még akkusból Elux és Xiaomi, más liga, de tényleg.
Múltkor kimostam a Dyson szűrőjét és ebben a remek időben 2 napig száradt -> elő kellett vennem a sarokba letámasztott vezetékes Eluxot, hát majd kivágtam a fenébe. Ha nem kellene az orrszi-porszihoz már a garázsban lakna az biztos.

(#800) koxx válasza -cobra- (#799) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevés lesz akkuban ekkora felületre.
Egon: Mondanám a dyson v15-öt, de 300k. Lehet azt kéne, hogy veszel egy Miele C2-t parketta fejjel mivel az a domináns és mellé mondjuk egy Xiaomi akkus porszívót. Még így is megállhat 200-ba. De ha rászánod a manit és maradna a vezetékes akkor egy olyen Miele C3-at amihet van turbókefe a szőnyegek miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.