Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#351) MM válasza Tiédetis (#350) üzenetére


MM
őstag

Szerintem finoman elküldött a ..csába...

(#352) Tiédetis válasza MM (#351) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Szerintem meg kamu az egész. Nincs semmi elérhetősége.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#353) -cobra- válasza Tiédetis (#352) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Jófogáson sajnos rendszeresen vannak csalók Dyson termékekkel. Általában lopott képek vannak feltöltve, furcsa nyelvezetű a leírás, valami távoli random kis településen van a termék, hogy még kisebb legyen az esélye a személyes átvételnek.

(#354) Tiédetis válasza -cobra- (#353) üzenetére


Tiédetis
senior tag

valahogy így van ebben az esetben is
de lagalább eldőlt a kérdés, hogy melyiket vegyem :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#355) koxx válasza -cobra- (#353) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meg kell irni, hogy micsoda szerencse pont itt lakom mellette 10percre kocsival :))

(#356) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Megrendeltem a Dreame T30-at. Végül 129k-ban lesz ha ideér.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#357) Kobe


Kobe
veterán

rendeltem egy Dreame V12 Pro-t végül
Aliexpressen a hivatalos dreame shopból a hazai 190-es ár helyett 140ért el lehet hozni
375 USD, amiből lejön még 9 USD fix kedvezmény + a 15MegaS180 kuponnal még 15 USD, vagyis 351 USD a vége
EU raktárból, 1 hetes szállítással

(#358) Kobe


Kobe
veterán

Ez gyors volt

(#359) Dicker válasza Kobe (#358) üzenetére


Dicker
őstag

Majd számolj be róla, hogy milyen. ;)

1-2 hete egyébként be lehetett vinni 290-re, de csak pár percig volt készleten, meg abban a pillanatban a dollár is jobb volt 30 forinttal, de ez ilyen pillanatnyi együttállás volt. Majdnem rendeltem, de egyelőre még bírja a mostani.

(#360) Siriusb


Siriusb
veterán

Tudtok ajánlani olyan porszívót, mely szőnyeg-kutyaszőr kombinációhoz jó? 30-40 alatt kellene megúszni.

(#361) Bdanyy válasza Siriusb (#360) üzenetére


Bdanyy
addikt

Egy turbofej a meglévő porszívóhoz.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#362) Siriusb válasza Bdanyy (#361) üzenetére


Siriusb
veterán

Döglődik, eddig tudtam egyben tartani, tizenéves darab.

(#363) Nagya21 válasza Siriusb (#360) üzenetére


Nagya21
addikt

Vaskeret, poroló......:DD:DD:DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#364) Siriusb válasza Nagya21 (#363) üzenetére


Siriusb
veterán

Mondjuk A++++++ energiahatékonyságú... :))

(#365) Kobe válasza Dicker (#359) üzenetére


Kobe
veterán

Nemrossz cucc, bar osszehasonlitasi alapom nincs tul sok
En kimondottan karpitos butorokhoz es agyhoz vettem, a kutya miatt, eleg sokat elhullajt
Kemenypadlon a sima motoros fejjel nagyon szepen felszed mindent Eco modban is
Kanapen medium modban a kis motoros fejjel nagyon faszan ki lehet szedni a port is
Kivancsisagkepp probaltam a kis motoros fejet es az agyat / szivacsot, a lepedorol akartam felszedni a maszatot, ehhez kepest a lepedon at a szivacsbol, szivacshuzatbol magabol atszivott 2 marek liszt finomsagu port...
Egyreszt OK h fasza a telejsitmenye masreszt szomoru vagyok hogy ezutan azt is lehet rendszeresebben porszivozni mert sosem hittem volna hogy matrachuzatban ennyi por ennyire rovid ido alatt megul

A hosszuszalu szonyegekhez viszont annyira nem jo
A nagy motoros fej elakad, a kicsivel a muanyag sin miatt lehet menni vele, de az ellapotja a szalakat es a szalak tovenel levo port, koszt nem igazan szedi ki, mert ellapitva atfedik egymas tovet a szalak
A kisebb fejekkel probaltam, annal is elakadast jelzett

Eselyesebb h a szonyeg rovid szarura lesz cserelve

(#366) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Főleg kemény padlóra szeretnék porszívót. Mi a best-buy 50-100eFt között?

Köszi: Yush

(#367) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!

Xiaomi Viomi A9 tulaj van esetleg vagy olyan akinek van némi tapasztala vele?
E szerint a teszt szerint nem is rossz.
54nm, laminált/kő és van egy 250x250-es játszó/padlószőnyeg, nincs állat, viszont kifejezetten poros környéken lakunk. Hétvégén marad a "kábeles" porszívó, de hétköznapokra kellene egy kisegítő (tehát nem kell kiváltani a rendes porszívót).
Ja és ehhez a típushoz létezik cserealkatrész (hepa, kefe) itthoni beszerzéssel?

(#368) patakidr


patakidr
aktív tag

Sziasztok,

egy Xiaomi G10-et vettem nemrégiben. Nagyon tetszik, egy régebbi Philips-et váltott, nem csalódtam.

Ami viszont meglepett, hogy igazándiból semmit sem nagyon találok hozzá tartozék szinten a megszokott ALI/Banggood vonalon.

Azt látom, hogy a Dreame gyártotta, valószínűleg akkor Dreame alkatrészt (pl. kefefejet szeretnék tartalékba) kellene néznem hozzá.

Meg tudjátok mondani, hogy melyik típusokkal kompatibilis? V11? T20? T30? Esetleg más?

Köszi előre is!

(#369) Dicker válasza patakidr (#368) üzenetére


Dicker
őstag

Aliexpressen beírva minden van hozzá a szűrőktől, az akksi, töltő, kefe, és felmosófejen át.

(#370) Milka 78 válasza Milka 78 (#367) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A végén egy Ufesa Mojave AE5025 lett belőle 49 ropiért. Bár még csak egy kört mentem vele, de az aksi jól bírja, normál módban is van szívóerő, turbó módban meg még több (25kpa), plüss és szőnyeg kefe is van hozzá. Ezen felül jó nagy tartálya van és az összes tartozékát/toldalékát magán hordozza a csövön így nem kell külön hely neki vagy rohangászni érte. A rövid szőrű szőnyeget a plüss fejjel is simán rendbe rakta.
Dokkoló nincs de megáll a fal mellett simán a lábán.
Ennyiért meglepően elégedett vagyok de mint mondtam friss még az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#371) patakidr válasza Dicker (#369) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hi, dobj egy linket pls., hogy mire gondolsz. Köszi!

(#372) Dicker válasza patakidr (#371) üzenetére


Dicker
őstag

De miről? Hogy beírom a keresőbe? :) :))

(#373) patakidr válasza Dicker (#372) üzenetére


patakidr
aktív tag

Mit írsz be a keresőbe barátom? Mert gyakorlatilag semmire sincsen érdemi találat, illetőleg az eladók sem tudják megmondani, hogy a termékük kompatibilis e a G10-zel. Mutass nekem egy gyári kefe ajánlatot, vagy bármilyet.

(#374) Tiédetis válasza patakidr (#373) üzenetére


Tiédetis
senior tag

basszus...
[link]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#375) Tiédetis válasza Tiédetis (#374) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Igazán szívesen máskor is...

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#376) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni, hogy szerintetek mennyire jó választás a Xiaomi H7? Vagy ha van jobb akkor írjátok légyszives, hogy mik vannak. Használat parketta, járólap és rövid szőrű szőnyegen lenne. Köszönöm előre a segítséget.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#377) patakidr válasza Tiédetis (#374) üzenetére


patakidr
aktív tag

No, pontosan erről beszélek.
Egyfelől nem ezzel a plüsshengerrel van szerelve gyárilag, hanem kefés fejjel.
Ezen kívül a motoros fej is utángyártott, írják is.

Ezért írtam, hogy mivel a Dreame gyártja a Xiaomi-nak, ezért valamelyik Dreame kefefej jó hozzá, de azt nem tudni, hogy melyik, mert a kis kínaiak sem tudják. (Talán a T20-szal kompatibilis.)

Ezért kértem a segítségeteket, hátha valakinek van már tapasztalata a G10-zel, s az alkatrészeivel, hogy melyik Dreame-vel kompatibils :)

(#378) koxx


koxx
MODERÁTOR

Egy nagyon jó összehasonlító és részletes teszt a különböző akkus porszívókról [link]

(#379) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyre írok-e...
Akkus porszívóhoz megvettem az akkukat, tudtok valakit aki átforrasztgatja?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#380) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!

Egy [Gorenje SVC216FR] álló porszívó dokkolóra téve jelzi a töltést a ledekkel, de nem veszi fel azt.
Meghalt valamelyik akksi, vagy mi lehet?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#381) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok!

Milyen porszívót/takarító gépet javasoltok ezekkel a paraméterekkel:
- 56 nm2-es lakás
- van egy nagy szőrű macska és házi nyúl
- van egy kényes nagy méretű szőnyeg és egy közepesen kényes szőnyeg, egyébként nagy részben csempe járólap
- van egy 4 éves kisfiú (szóval előfordul, hogy ide-oda beleken valamit)
- kanapét és fotelt is takarítanának vele
- esetleg autó takarításra is használnák
- teljesen átlag felhasználásra lenne egyébként, főznek mosnak otthon, de nincs semmi különleges anyag (nem dolgozik apa-anya olyan helyen és nem is visznek be semmi speciális anyagot a lakásba)
- a keret nagyjából 100-110 ezer forint.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

XO: Gollami26

(#382) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Bosch porzsák nélküli porszívóm ( https://p1.akcdn.net/full/497380387.bosch-bgc05aaa1.jpg )
Kb 2 éves, és egyre nehezebben szív.
Kiürítettem a porzsákot, kipucoltam a felső szivacsos szűrőt, de van mögötte egy papír (talán HEPA) szűrő amit nem lehet kivenni, de viszonylag tisztának tűnik.

Ha berakom a portartályt (szűrőkkel együtt) akkor csak erölködik, nem szív és erősen melegszik. Ha kiszedem a portartályt akkor szív rendesen.
Mi a franc lehet a baja?

(#383) Nagya21 válasza maglew (#382) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Irtam a sárgára......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#384) maglew válasza Nagya21 (#383) üzenetére


maglew
aktív tag

Milyen sárgára? Bocsi de nem értem :(

(#385) Nagya21 válasza maglew (#384) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Index forumok
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#386) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!
kb.50m3 kemény felület, 1db közepes szőrű szőnyeghez keresek porszívót.
Dreame V10 Pro és V11 SE-t néztem.
Ha jól olvastam a V10Pro puha kefével van, a V11SE nem.
Ezek szerint a V10Pro lenne nekem a nyerőbb? (Vagy ebben az árkategóriában ajánljatok lszí ha van jobb)
Köszi

(#387) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!
50 ezer forintig keresek valami HEPA szűrős álló porszívót. Nem lényeg, hogy akksis vagy vezetékes. A lakás nagy részén nincs szőnyeg, ami van az is rövid szálú.

(#388) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

kb 25nm2 takarítására kellene porszívó. Felhasználási terület: parketta és greslap, valamint rövidszárú kisebb szőnyegeket. A dreame T20-as megfelelő lenne ezekre a paraméterekre? Esetleg van tapasztalata valakinek a csoportból?

Üdv,
Krisz

(#390) koxx válasza #46372352 (#389) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

30-40e felejtős kategória, az még morzsaporszívózásra se alkalmas.

(#391) b4lukapitany válasza #46372352 (#389) üzenetére


b4lukapitany
tag

https://euronics.hu/kezi-porszivo/roidmi-zero-z1-air-akkumulatoros-kezi-porszivo-p237957

Én akcióban ilyet vettem 42 ezerért. Szerintem nagyon jó kis gép ennyi pénzért. Laminált van nálam szinte mindenhol, arról még ecoban is felszedi a port, de közepes módon használom.

[ Szerkesztve ]

(#393) b4lukapitany válasza #46372352 (#392) üzenetére


b4lukapitany
tag

Passz, én a G10-et meg a T20-at nézegettem még.

[link] Ebben a topikban jobban pörög ez a téma is, keress rá, vannak vélemények a típusról.

[ Szerkesztve ]

(#395) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Talán itt kapok választ.
Rendeltem 20e-ért BF-en egy SENCOR SVC 5501BK porszívót. Kis lakásba kell, csak parkettára. A léényeg hogy valami jó szointetikus porzsákot lehessen bele tenni, ami nem is drága. Vajon ezek a Sencorok milyen minőségek? Nekem nagy fenntartásaim vannak ezekkel, valahogy nem tartom igazi "márkának"
Bosch-t szerettem volna vagy electroluxot, de árban nagyon elmentek, vagy ami olcsóbb hátrafelé fújja alevegőt stb stb.
Itt a Hepa13 fogott meg, kérdés milyen jó porzsákot érdemes venni bele, egyáltalán érdemes elhoznom a oltból? Még nem késő lemondanom.

(#396) mexel


mexel
veterán

Nem nagyon pörög a topik, a háztartási gépeknél sincs semmi reakció iylesmire, most csak a mosószárítók menne :( mindegy elhozom és kitapasztalom jobb híján.

(#397) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Poratka ellen keresek készüléket, főleg 2 shaggy szőnyeget kellene tisztogatni.
Egy régi alap Gorenje és egy Dyson V8 absolute + van most az istállóban, a Gorenje helyére kerülne az új.

Ajánlották a Bosch serie 2 prohygienic-et, de ezt már nem lehet kapni. Kérdés, hogy ez valóban jó-e az atkára? Ha találok használtan akkor érdemes-e megvenni vagy van jobb ebben a kategóriában?

Aurea mediocritas

(#398) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a listalakókat!

A bejegyzéseket végigolvasva arra a következtetésre jutottam, hogy a többnyire hidegburkolat és laminált padló alapú, kevés szőnyeggel ékesített lakásunkba a meglevő 11 porszívó mellé egy igazán könnyen és hatékonyan használható porszívóként egy Dreame V12 PRO lenne a legjobb vétel.

Nem tudom, Kobe itt van-e még hosszabb távú tapasztalataival, illetve ajánlotok-e inkább másik készüléket. (A Dyson V15 már sajnos fájdalmas vétel lenne...)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#399) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!
Csak némi tapasztalat, hátha segít valakinek.. Édesanyám porszívója tönkrement, ezért gondoltam nézelödök, aminek az lett a vége, h rendeltem egy ELECTROLUX PD82-4MG gépet MM-nál akciósan 53k-ért. Pár éve egy Miele C1 classic-ot használunk, amit még 40ért vettünk, de ahogy látom most 70-80e körül kapható! Asszony kipróbálta az eluxot, azt mondja ez sokkal jobb mint a Miele, csak úgy suhan, iszonyatosan csendes, a feje is jobban fordul, stb.. Hát hogy őszinte legyek, nekem is úgy tünik, a 3m-el hosszabb kábele miatt pedig egy helyröl elér mindenhova a 99nm-es lakásban! Ez marad nálunk, a C1 megy anyumnak ajándékba. Szóval én ajánlom bátran mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#400) AXisBOLD válasza MaCS_70 (#398) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Ez valami Dyson almárka vagy egy nagyon ügyes klón?

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.