Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) Golota válasza Locutus (#550) üzenetére


Golota
aktív tag

Pont ez a fej az, ami miatt jól működi. Ellentétben ugyanis a Dreame és a hasonló porszívókkal, ez nem tologatja maga mögött a cuccot, hanem átmegy rajta és fel is szívja azonnal. Nekem semmivel nem volt kényelmetlenebb ezt használni, mint egy barátom Dyson v15-ét meg a saját Dreame T20-at.

(#552) Golota válasza muzzzy (#549) üzenetére


Golota
aktív tag

Na majd számolj be a tapasztalatokról, kíváncsi vagyok.

(#553) muzzzy


muzzzy
csendes tag

Ma jött meg, egy napot késett az eredeti időponthoz képest, de még így is teljesen elfogadható időn belül.
Valóban benne van minden flikflakk, nagy fej, kis fej, pisztoly alakú, stb. Gyorsan ki is próbáltuk a méretben második fejet a lépcsőkön, kb 2 négyzetméter padlószőnyeg. Előttünk kutyások laktak itt, ez jött ki belőle. Eddig tetszik, most feltöltöm rendesen, holnap meg körbe megyek vele a lakásban. Azt elfelejtettem megnézni hogy nedveset is szív-e, az álom lenne, de ha a folytatás is ilyen jó lesz, akkor nélküle is bőven megérte szerintem.
Tetszik hogy relatíve kis helyen megáll magában, így ki tudok használni némi helyet a ferde tető alatt.

(#554) muzzzy


muzzzy
csendes tag

Ma jött meg, egy napot késett az eredeti időponthoz képest, de még így is teljesen elfogadható időn belül.
Valóban benne van minden flikflakk, nagy fej, kis fej, pisztoly alakú, stb. Gyorsan ki is próbáltuk a méretben második fejet a lépcsőkön, kb 2 négyzetméter padlószőnyeg. Előttünk kutyások laktak itt, ez jött ki belőle. Eddig tetszik, most feltöltöm rendesen, holnap meg körbe megyek vele a lakásban. Azt elfelejtettem megnézni hogy nedveset is szív-e, az álom lenne, de ha a folytatás is ilyen jó lesz, akkor nélküle is bőven megérte szerintem.
Tetszik hogy relatíve kis helyen megáll magában, így ki tudok használni némi helyet a ferde tető alatt.

(#555) Golota válasza muzzzy (#554) üzenetére


Golota
aktív tag

Úgytudom nedveset nem szív, de lehet tévedek, meg kell nézni a dokumentációt. Ellenben igen szépen gyűjtötte a kutyaszőrt. Nekem tetszik benne,hogy a turbo fokozathoz csak meg kell húzni a "ravaszt", így sokkal gördülékenyebb a takarítás. Használjátok egészséggel.

(#556) muzzzy


muzzzy
csendes tag

Valóban nem viszi a vizet, de annyi baj legyen. Folytattam a 'tesztelést', továbbra is elégedett vagyok, egyedül egy szőnyeg volt aminek a hátoldala tapadós (hogy ne csússzon), na arról nem szedett le mindent, de az még kézzel is macerás.
A tartálya lehetne nagyobb, elég hamar megtelik. De az is előfordulhat hogy simán csak koszosan hagyták itt a lakást amibe költöztünk

Most nézem hogy milyen retek mód néz ki az előző kommentem gépen, és hogy kettő is lett belőle :))
Tanulság, nem szabad telóról kommentelni.

(#557) mexel


mexel
veterán

Sziasztok. Porzsákkal szenvedek. Van egy Sencor 5501bk porszívóm, porzsákot keresek. Az a jó, hogy a legtöbb helyen ajánlanak mindenfélét, ami elvileg jó hozzá, de a képek alapján mimd más és más. Hogyan lehetne valahogy összehasonlítani ha más típushoz is ajánlanak egyet, a kép alaőján jó lenne de nincs odaírva a típus?
Azaz valami porzsák összehasonlító nincs amivel ki tudnám deríteni hogy pl a svc820bk jó-e az svc5501bk hoz vagy valami más típus is?

(#558) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!
Kicsit több mint 1 éve vettem egy Xiaomi G10-et és szeretjük, vagyis szerettük egészen két héttel ezelőttig, amíg le nem tört a por rekesz kioldó gombról egy pöcök és így nem lehet lezárni a porrekeszt. Persze így is használjuk szigetelőszalaggal :D, de keresnék egy végleges megoldást ezért írtam 2 Xiaomi szervíznek (xiaomiszerviz.hu, xiaomi-szerviz.hu - igen tényleg ugyan az a nevük csak egy kötőjel külöbözteti meg őket), akik válaszra sem méltattak 2 hét alatt. Azóta írtam a kereskedőnek akitől anno vettem a gépet, hogy ez a helyzet, Ők kikhez küldenék ha még garanciális lenne. Erre azt a választ kaptam, hogy garancián belül Ők szervízelték volna, de garancián kívül nem tudnak ilyet vállalni, kérdezzem meg a TMX-et. Na a TMX egy vicc.. írtam nekik emailt, elősször bekérte az SN-jét a porszívónak, aztán egy másik emailben a számlát, és végül elutasított, hogy alkatrész szinten ezt az eszközt nem tudják javítani, kérdezzem meg a kereskedőt akitől vettem, hogy Ő mit javasol. Szóval a kör bezárult.
Kérdezném, hogy van ötletetek kivel vehetném fel a kapcsolatot? Esetleg bármi tapasztalat Xiaomi porszívók garancián túli ügyintézésével van valakinek? :R

(#559) pjen válasza HollywoodBoy (#558) üzenetére


pjen
félisten

Orczy? Szerviz?

[ Szerkesztve ]

(#560) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Egy 60m2 lakás takarítására / szőnyeg, járólap, laminált parketta, állat nincs / keresek akkus álló porszívót. Nézegettem a piacon kapható termékeket de sötét erdő számomra, 120.000 Ft- ig van ajánlott márka, típus? :R

(#561) farkas-j válasza HollywoodBoy (#558) üzenetére


farkas-j
őstag

A forgalmazónak kötelessége adott ideig (még a garancia lejárta után is) az alkatrész biztosítása. Ennek a kötelezettségnek az idejét a fogyasztóvédelmi törvény tartalmaza.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#562) Nagya21 válasza HollywoodBoy (#558) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Na ez az..... occó occó, de ha kell hozzá vmi akkor akasszák a hóhért.....
ezért vettem én qrv@ drága Dysont.
Bocs hogy neked irtam, de kikivánkozott belőlem, hogy az a drága dyson mégsem olyan rossz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#563) HollywoodBoy válasza pjen (#559) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszönöm, megkérdezem tőlük, hogy tudnak-e segíteni! :R

@farkas-j,
Próbáltam ennek utána nézni amit írsz, és igen régebben volt ilyen, de jelenleg ahogy látom a forgalmazókat nem kötelezi egyetlen hatályos jogszabály sem az alkatrészekkel való ellátás biztosítására. De ha ennek ellenkezőjéről valami infót tudsz, akkor köszönöm ha küldesz. :R

@Nagya21,
Abszolút igaz amit írsz, de nem gondoltam vásárlás előtt, hogy ebből probléma lesz. Olyan sok helyen forgalmaznak Xiaomi készülékeket, gondoltam a szerviz és az alkatrész ellátottság is jó lehet. Nem néztem ennek utána... sajnálom persze utólag.

(#564) Nagya21 válasza HollywoodBoy (#563) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha megvan a letört darab, akkor probálkozz visszaragasztani, IS+szódabikarbóna kombót ajánlanám.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#565) HollywoodBoy válasza Nagya21 (#564) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Hali!
Megpróbáltam extra erős ragasztóval (hagytam száradni is 2 napot), de akkora nyomás van azon a pöckön egy rugós mechanika miatt, hogy egyszerűen nem bírta a ragasztás.
Mondjuk nem használtam szódabikarbónát az tény.
Most próbálkozom az Orczy-val, meg egy műanyag javító műhely van itt a közelembe, hátha tudnak valamit mondani. Ha nem akkor nekifutok még egyszer ragasztóval, de ezúttal teszek rá szódabikarbónát is. :R

(#566) Golota válasza Fox Mulder (#560) üzenetére


Golota
aktív tag

Járólap/laminált felületre a legtöbb porszívó megfelelő lehet. Inkább az az érdekes, mekkora hányada szőnyeg és milyen vastag szőmyegekről van szó. Ott lehetnek jelentősebb különbségek. Pár hsz-szel feljebb beszélgettünk a Shark egyik modelljéről, ami az átlalam próbáltak közül messze a legjobb szőnyegre és az ára is igen kedvező.

Ha a szőnyeg kevésbé érdekes, akkor 2 dolgot vennék még figyelembe:

1) inkább csak portalanításra lesz, vagy pl gyerekek után lehullott morzsák, kajamaradék, behordott sár takarítására is? Ebben az esetben én pl a Dreame meg egyéb Xiaomi cuccokat nem ajánlanám, mert ezeknek a feje a nagyobb darabokat inkább tolja maga előtt. Ide megint csak a Shark lehet jó.

2) milyen kiegészítők vannak hozzá. Nekem a Dreame felxibilis gégecső toldata plusz bútorkefe nagyon jó polcokra és a kárpitra valófej is kiváló. Meg kell nézni, mit adnak hozzá.

Szóval ezeket tenném még mérlegre.

(#567) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok! Dyson v15 vs Samsing Bespoke Jet kozotti dontesrol van valakinek velemenye? Valoszinuleg fo porszivo lenne, mindenkepp akkusat akarunk. Szőnyeg 1 db van az egesz lakasban, amúgy laminalt padlo es csempe + konyhai morzsak. Allat még nincs, de egy kutya lehet majd hamarosan csatlakozik.

Samsung valamivel olcsobb (270 korul), es szimpatikus az automatikus urites. Mivel van egy enyhe porallergiam, amikor az osol Dysonjat uritem azert nem jo utana egy fel napig :D

Koszi!

(#568) pjen válasza zsoltnyiri (#567) üzenetére


pjen
félisten

Valahol olvastam, hogy van olyan akus amiben porzsák van.

(#569) huan


huan
őstag

Sziasztok,

Akkumlátoros porszívóválasztásban szeretném a segítségetek kérni.
A Xiaomi-kra csökkentettem a kört, de nem tudok dönteni, melyik érné meg jobban, illetve ér-e felárat némelyik típus.

Xiaomi Mijia Wireless Handheld Vacuum Cleaner G10 - 112-120-tól
Xiaomi Dreame V11 - 81-86-tól
Xiaomi Dreame T20 - 81-84-től
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9 - 60-68-tól

Mi a véleményetek ezekről? A felhasználás teljesen átlagos otthoni használatra, nem órákig tartó és nem a teljes lakás kiporszívózására használnám, állatszőr nincs, csak hosszú hajak :)

(#570) MM válasza huan (#569) üzenetére


MM
őstag

Szia, ha nincs sok szőnyeg, a plüss fej miatt a V szeria jobb. Ha van, akkor a T viszont cserélhető akkus. Ebből a kettőből választanék a többi ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#571) huan válasza MM (#570) üzenetére


huan
őstag

A G-seket miért nem?

(#572) MM válasza MM (#570) üzenetére


MM
őstag

Mert ezt a kettőt ismerem, a G-seket nem... :D

Viccet félretéve: Anno én is néztem a G-t is, de a V és T széria feljebb pozícionált, hasonló árban nem erdemes a G-t választani.

Nálam V10 és T10 van itthon, így van mindenféle fej, illetve pót akku helyett 2 gép. Mikor vettem tavaly, még 60k körül voltak.

(#573) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Van olyan álló akkus nem Dyson porszívó, ami forgókefe nélkül is elég erös, ami pl. autó takarításnál fontos, ahol kisebb sima fejeket használunk? Eddig nem használtam, se álló, se akkus porszívót, de praktikusnak tartom mint koncepciót csak félek hogy túl gyenge a szivóereje.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#574) saen válasza Tigerclaw (#573) üzenetére


saen
veterán

Dyson sem erős ehhez. Fej nélkül szerintem felejtős, bár tény, hogy nem ismerem az összes típust.

(#575) pjen válasza Tigerclaw (#573) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az akusak messze nem egy súlycsoport a vezetékesekkel. Autónál főleg nem ahol mindenféle zugokból kell szívni. A forgó kefe nagy előny, de nem mindenhol használható.

(#576) Locutus válasza pjen (#575) üzenetére


Locutus
veterán

Én vettem anno az akkus philipsemhez autós készletet, de kb annyit ér mint trabantba a 100-as benzin :DDD
Viszont átalakítóval jók a dyson vezetékeshez, szóval problem solved :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#577) mexel


mexel
veterán

Vettem Menalux szintetikus porzsákot, olcsó. vajon a minősége milyen lehet? Ezek mennyire engedik át a port, olyat szeretnék ami igencsak megszűr mindent, ne menjen át a porszívón.

(#578) pjen válasza mexel (#577) üzenetére


pjen
félisten

A porszívon remélhetőleg nem megy át, a zsák után még egy motor és egy hepa szűrő is szokott lenni.

(#579) mexel válasza pjen (#578) üzenetére


mexel
veterán

Igen, csak azt szeretném minél kevesebb por jusson el odáig is, a zsák fogja meg a legtöbbet. Amikor ezek s zintetikusok megjelentek mindenhol azt írták hogy kb a zsákból sem jön már ki semmi, de azóta valahogy ezt nem annyira olvasom már, talán sok lett az olcsó rosszabb minőségű zsák?

(#580) pjen válasza mexel (#579) üzenetére


pjen
félisten

Egyszerűen megtudod állapítani. Mikor kiveszed a zsákot, jó minőségű porzsáknál a helye szinte pormentes kell legyen.

(#581) mexel válasza pjen (#580) üzenetére


mexel
veterán

Igaz, megnézem majd.
Menalux-al van tapasztalat, vagy van ami garantáltan jó? Sajnos Sencor 5501 porszívót vettem csak tesztelni, de ehhez macera a porzsák valamiért

(#582) Golota válasza mexel (#581) üzenetére


Golota
aktív tag

Évek óta használok Menaluxot, szintén Sencor porszívóban. Nem láttam, hogy bármennyivel jobban átengedné a port,mint a "gyári'. Szerintem ez azért nem high tech, simán tudnak jót gyártani.

(#583) mexel válasza Golota (#582) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót!

(#584) mexel


mexel
veterán

Van 2 nyíl a menalux zsákon, de hogy az merre kellene mutasson nem derül ki igazán

(#585) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok. Állóporszívót keresek aksis kivitelben. Folyósó szőnyegek, gyerekszoba szőnyegek a fő célpontok, szóval valami erősebb gép kellene. Kb 100k az értékhatár, mi jelenleg ezekhez a 'paraméterekhez' a legjobb vétel? :F :F

(#586) pjen válasza Geo19870322 (#585) üzenetére


pjen
félisten

Én kb 3 hete vettem egy Philips FC6723 aksist, eddig elégedett vagyok vele.
Szomszédnak van egy nagy barna kutyája, úgy vedlik mintha kötelező lenne. Esküszik a Philips FC6171 re, szerinte a szőrt még a vezetékes se szedi úgy fel. ( nem láttam).

[ Szerkesztve ]

(#587) Golota válasza Geo19870322 (#585) üzenetére


Golota
aktív tag

Pár hozzászólással feljebb emlegettük a Shark porszívót. Szőnyegre kifejezetten ajánlott. Ennyi pénzért nem láttam jobbat (ami persze nem zárja ki, hogy legyen).

(#588) Geo19870322 válasza Golota (#587) üzenetére


Geo19870322
tag

200eur + 25eur szállítás +27% áfa? :Y

(#589) pjen válasza Golota (#587) üzenetére


pjen
félisten

A garancia, esetleges aku csere hogy működik?

(#590) Locutus válasza Geo19870322 (#588) üzenetére


Locutus
veterán

A 19%-os német áfa már rajta van azon. Csak az áfakülönbözetet kell fizetni, ha magyar címre rendeled, de azt úgy is fogja kiírni, ha magyar címet állítasz be.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#591) Golota válasza pjen (#589) üzenetére


Golota
aktív tag

Német Amazon, ott vannak a feltételek.

(#592) Golota válasza Geo19870322 (#588) üzenetére


Golota
aktív tag

Ahogy fentebb írják, csak a különbözetet fizeted meg. A postázás nekem olcsóbb volt, de ez még ennyivel is bőven olcsóbb, mint a hasonló kategóriás gépek. Ezt a teljesítményt és felszereltséget 150 alatt nem kapod meg máshol. Így tokkal vonóval 90 ezer körül kapoid meg a Sharkot, ennyiért lopás megvenni. A szőnyegen simán partiban van a v15 és hasonló Dysonokkal.

(#593) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Most mi a jü vétel 80K kőrül akkus porszívók közül?

(#594) Yushchenko válasza -NRGyP- (#486) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na, hát azóta 3x-ra van szervízbe a Dreame V12 porszívó. Mondhatom, hogy nagyon elegem van, ezt a szervízélményt senkinekm sem ajánlom.

- Először egy hónapot állt bent a gép, mire visszaadták, nulla komment nélkül. Valamit összehúztak benne, hogy ne legyen kontaktos, bírta is pár hetet...
- Másodszorra visszavittem, majd kaptam 1 hétre rá egy fenyegető üzenetet a szervíztől, hogy por volt a fejben (értitek, porszívó :U), és ez az élettartamát csökkenti a gépnek, és hogy minden porszívóház után ki kell mosni (what?).
- Aztán persze hiába mostam ki, semmi változás, most már megint egy hónapja a szervízben van...

Aqua-ba vettem, de ők (egyébként érthető módon) a szakszervízre hárítják a problémát. Az, hogy egy fél éves porszívóm még a fele idejét se tudta szolgálni, mert a szervízben van, senkit sem érdekel.

Szóval vigyázzatok ezekkel a kínai csodákkal, mert ha baj van, akkor nem túl erős a hátország.

(#595) Tigerclaw válasza pjen (#575) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Végül maradtam egy hagyományos vezetékes porszívónál. (Philips FC9745) Ennél legalább tudom, hogy mit kapok, ha elköltök rá egy komoly összeget. Az akkus álló porszívóknál, a teszteknél, visszajelzéseknél szinte mindig visszaköszönt a vegyes értékelés. Kicsit olyan mint a soundbar. Nagyon komoly a felára de mégis sokan úgy értékelik, tesztelik, mintha nem a hagyományos 2.0, 2.1, stb. megoldásokhoz kellene mérni, aztán sokan csalódnak egy-egy magasra értékelt soundbar megvásárlásakor.

Tudom az akkus állóporszívó trendi és sok esetben hasznos, ahogy a robotporszívók is, csak nagyon nehéz objektíven tesztelni az elődmegoldásokhoz képest. Gyakran komolyan kompromisszumos még horribilis árcédulák mellett is, miközben bőven van tagadhatatlan előnye is. Második porszívónak egyértelműen tökéletes, napi gyors takarításra, de első és egyetlen porszívónak nagyon kevés jó közülük és még komoly netes kutatás után sem biztos hogy elégedettek leszünk. Talán majd veszek én is egy olcsót a Lidl/Aldi kínálatból erre a célra, meg autós takarításra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#596) Tigerclaw válasza Yushchenko (#594) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Xiaomi esetén most kezd visszaütni az üzletpolitikájuk, vagyis hogy nem igazán tudják vagy akarják kontrollálni a mögöttük álló partnercégek termékeinek minőségét. Porszívóknál kifejezetten totális káosz uralkodik az albrandek tekintetében.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#597) pjen válasza Tigerclaw (#595) üzenetére


pjen
félisten

Autó takarításra pont nem az igazi, ha tudsz vezetékest is használni.Az akus nagy előnye a forgó kefe. Nélküle nem sokat szív. Az autó zugokban viyzont nem használható.

(#598) Locutus válasza Tigerclaw (#595) üzenetére


Locutus
veterán

Én is ezért vettem Dyson Cinetic Bigballt végül. A vezetékes teljesítménye azért még mindig köröket ver bármilyen akkusra.
Hozzáteszem nekem előtte volt ilyen Philips PowerPro Ultimatem, azt váltotta a Dyson. Azért a Dyson jóval nagyobb szívóteljesítménnyel bír még annál is. Remélem 100-nál nem adtál többet azért a Philipsért ;) Ugyanakkor az is igaz, hogy a Philipsnek nekem a csövei meg az összeszerlése meg úgy általában az anyagminősége jobbnak tűnt a Dysonnál. A Dysonnál nagyon műanyag minden, nem tudom mennyire lesz tartós. Praktikus kiegészítőik vannak, meg jobb a filtermentes rendszer, a szívóteljesítmény is, de hogy meddig...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#599) Tigerclaw válasza Locutus (#598) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

84k volt annyi különböző fejjel hogy már szinte logikátlan, ráadásul rendes kezelési utasítás helyett csak egy piktogrammos ikeás képregényt kaptam nulla szöveggel, így csak sejtem hogy melyik mire való. Az mondjuk biztos hogy ilyen brutális szívóerejű porszívóm még nem volt, pedig a korábbi electroluxnál is kb. erre gondoltam. Látni lehet hogy hasonlóak a gyenge pontok, mire kell vigyázni. Kár hogy a passzív kefés turbófejeket gyakran szándékosan nem csapágyazzák, így nem tartanak sokáig. Remélem ezen tovább tart mint az elődjénél.

A Dyson ársávja már magasan a fájdalomküszöböm felett van nálam, így az nem is volt a képben. Ennek az árát is sokallom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#600) Locutus válasza Tigerclaw (#599) üzenetére


Locutus
veterán

Naja, de azért 130k még annyival nem több.
Ugye a Philipsnél az lesz a gond, hogy idővel degradálódik a szívóteljesítménye a sok betétszűrő miatt. Gyakorlatilag állandóan tisztítani kell ha fenn akarod tartani, és nem csak a tartályt üríteni.
Amúgy a Philips kombinált nagy feje kifejezetten jó mindenre, és strapabíró is. Nem tekerik be pl a kutyaszőrt olyan mini görgők mint a dysonnál :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.