Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#901) pjen válasza dorika87 (#900) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk van FC 6723, a Nejem szereti. Lassan 2 éves, eddig semmi baja.

(#902) Kali4 válasza dorika87 (#900) üzenetére


Kali4
tag

Most 80eFt az FC6725/01 a pihilips.hu-n. A kuponoddal már nagyon jó áron kapnád.
Én ma rendeltem.

Ha valakinek nincs, akkor feliratkozásért mindenki kap 15%-os kupont. Úgy 68kFt.

(#903) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok!

Shark porszívókkal kapcsolatban van vkinek személyes tapasztalata? 100-120e ft-os árkategóriában van vmi best buy?

(#904) szőröscica


szőröscica
addikt

Mi a különbség az alábbi két Dyson V12 között?

[link]
[link]

(#905) Nagya21 válasza szőröscica (#904) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Valószínűleg a tartozékok száma.
Nézd meg a dyson honlapján.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#906) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok, 465 euroért megéri a Dyson V12? A sok kiegészítős típus. Német MM ben veszem, új. Elolvastam itt a fórumban amit felleltem látom, hogy mivel slim ezért gyengébb és kicsi a porzsák is, de cserébe jó a gombaja és praktikus is.

(#907) -cobra- válasza Dareiosss (#906) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Annyiért nagyon megéri szvsz.

(#908) pjen válasza Dareiosss (#906) üzenetére


pjen
félisten

Azt azért kérdezd meg a gari, hogy működik. Ami elromolhat az el is fog.

(#909) Dareiosss válasza pjen (#908) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Media markt, hogy működne? Én veszem a boltból, nem kéz alól. Itt élek.
Vagy mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#910) pjen válasza Dareiosss (#909) üzenetére


pjen
félisten

Ja, hogy németben is élsz. Nem tudtam.

(#911) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Napok óta nézegetem már a porszívókat, tud segíteni valaki a döntésben? :R

- Ár: ~100k +- 30k

- Márka: Xiaomi/Dreame/Roidmi, Philips, Electrolux maradt a listámon.

Dyson túl drága nekem, Rowenta valahogy nem jön be, Boscht sokan nem ajánlották..

Dreame T20 néztem, Electroluxnak a 700 -as szériáját, Philips márkával csak jó tapasztalatom van, jó anyaghasználat, okos funkciók, stb..

Köszi a válaszokat előre is!

(#912) pjen válasza ad4m1337 (#911) üzenetére


pjen
félisten

Nejem szerint jobb a Philips mint a Dyson v12. Most is a Philipset használja.

(#913) ad4m1337 válasza pjen (#912) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Köszi a választ! Electroluxok nem jo gepek? Nem sok tesztet találok róluk..

(#914) pjen válasza ad4m1337 (#913) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem őket, viszont az MM ben kipróbálhatod. Vezetékesben nagyon jók az eluxok.

(#915) szőröscica válasza pjen (#912) üzenetére


szőröscica
addikt

Miben jobb és melyik modell konkrétan?

(#916) pjen válasza szőröscica (#915) üzenetére


pjen
félisten

Fc6732/01. Hogy mivel jobb azt inkább a nejem tudná megmondani. Szerinte a Philips elsőre felszed mindent, a Dyson nem. Az űrítés megoldása a Philipsnél szerintem is sokkal jobb. Kiöntöm és kész. Dysonnál kinyitom a tartályt, aztán le is veszem és a gumi gallér mögül is leszedegetem a hajat, szöszt. De ez is csak 1 vélemény, másnak más jön be.

(#917) Kicsiany


Kicsiany
friss újonc

Sziasztok!
Dyson V11 vásárlás előtt állok. Végigolvastam az egész topicot, nagyon hasznos volt, köszönöm szépen!
Kérdés számomra még mindig, hogy mi a különbség a V11 Fluffy és a sima V11 között? Ezt a kettőt néztem.

https://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/dyson/v11-fluffy-2023-p1026746716/

https://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/dyson/v11-2023-446976-01-p1002976954/

A színük más, azt látom. Amit nem ír, hogy használható-e kicsi kéziporszívò/morzsporszívó ként? Meglepő módon az olcsóbbhoz több a plusz fej. Csak keménypadló van a házban, ahol használnánk.
Véleményetek?

(#918) Nagya21 válasza Kicsiany (#917) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Egyértelmű, hogy az olcsóbbik, több fejes Fluffy változatot venném.....(egy V11 tulaj)
Én még annó 210k-ért vettem a csak seprü fejeset.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#919) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Egy Philips XC8049/01 Series 8000 SpeedPro Max vezeték nélküli porszívóhoz szeretnék tartalék fejet vásárolni. A Philips magyarországi webshopját böngészve nem találtam olyan fejet, ami a leírás alapján biztosan kompatibilis ezzel a géppel. A linken a tartozékoknál mindent is lehet hozzá venni, csak a nagy szívófejet nem.
Ha külön rákeresek a webshopban, hogy "360°-os szívófej", 3 releváns találat van, azonban egyiknél sem írják, hogy ezzel a készülékkel kompatibilis lenne: [link]
A képek alapján, a csatlakozásuk pedig ugyanolyannak tűnik, és a marketing szöveg szerint: "szívófej a SpeedPro Max termékcsaládhoz", de a konkrét típusnál csak egyet írnak, ami nem az enyém.
Szerintetek mindegyik jó mindegyikhez a termékcsaládon belül? Merjem így berendelni valamelyiket, megkockáztatva, hogy nem fog működni? Nektek van ezzel tapasztalatotok, hogy Philips porszívóhoz másik Philips porszívó tartozékát használnátok?

(#920) pjen válasza Sidorovich (#919) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd fel a Philips képviseletet, esetleg az Orczy áruházat. Ott online is tudsz alkatrészt keresni.

(#921) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok!
Vorwerk vk131 porszívóm van a porzsák tartó tok ahova rá megy ott a szivacs tömítést akarnám cserélni nem találtam hozzá webshopba.
Univerzális tömítő szivacs csíkot lehet kapni hozzá?

(#922) benfolds


benfolds
őstag

bosch gl-30-hoz milyen porzsákot érdemes venni? köszi.

[ Szerkesztve ]

(#923) Honda567 válasza benfolds (#922) üzenetére


Honda567
junior tag

Siemens Porszivóba használtam [ilyen] Menalux porzsákot jó minőségü.

(#924) benfolds válasza Honda567 (#923) üzenetére


benfolds
őstag

megnézem, köszi.

(#925) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Pár éve használok egy Xiaomi Dreame XR akkus porszívót, nagy megelégedettséggel.
De sajnos az akkuja már kicsit kevésbé bírja, a motornak is van némi alapzaja, illetve egy cserélhető akku nagyon hiányzik, autótakarításra (is) használom. Van hozzá dedikált szőnyegkefe, gégecső, kárpitkefe, mindet használom rendszeresen.
Igazából érdekelne, mennyit kell gyűjtenem/merre induljak, ha:
-szeretnék ennyi tartozékot (szőnyeg, kárpit, gégecső szűkítővel)
-cserélhető akkut és/vagy hosszabb üzemidőt
-nagyobb szívóerőt, és/jobb kefét (sarkokban a dreame nem az igazi)?
Remélem érthető voltam, köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#926) BioNiCMaN válasza pjen (#814) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kinéztem ezt a Philips 6723/01-et, egész jó áron az MM-ben (60k) természetesen mire eljutottam a MM.be addigra "nem elérhetőre" váltott a státusza...

Kérdés 6724 vagy 6722-t nézzek helyette? :U Esetleg vérjak, hátha lesz újra jó áron?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#927) pjen válasza BioNiCMaN (#926) üzenetére


pjen
félisten

Nekem csak az van amiket írtál nem ismerem, így nem is tudok véleményt mondani. :)

(#928) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Feleségem Dysont akar, V11-et nézte ki. Azt néztem, a sima V11 nem éri meg.
Dyson V11 Fluffy 2023: 175k
Dyson V11 Absolute Extra: 229k
Megérheti a felár? Mi a különbség? Felépítésben valami? Az apróbb kiegészítők nem érdekesek, viszont a fluffy-nál az alap fej ugyanaz a torque drive motorhead, mint a drágábbnál?

[ Szerkesztve ]

(#929) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Na egy kis dyson karbantartás, az alany egy V11-es porszívófej.
Kefehenger alatt ne felejtsétek el rendszeresen takarítani!!!

Kefehenger bajonettes fedőzáró húzásra lejön, alatta csapágy, rs-es, az rs(porvédő) a tengelynél vékony pengés késsel benyulva-alányulva finoman aláfeszítve ki lehet pattintani.

Zsirzás után az rs visszapattintható a helyére.
Ugyanezt elvégeztem a kefefej kerekein is.

Csak ott jóval dzsuvásabb volt minden, itt ki kellett mosnom a csapágyat.....

El kellett mosnom az RS-t is, és úgy összerakni.
Segitségemre voltak: egy vékonypengés halfiléző, és a würth testvérek.....

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#930) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Blitzwolf akkus álló porszívó van otthon.
A Philipseket nézegetem, az alábbi 2 jöhetne szóba:
[FC6728] - 77.000.-Ftért
[XC3131] - 56.000.- Ftért

Melyik az ajánlottabb? Illetve mennyire lehet előre lépés egy kínainál? Érdemes váltani?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#931) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Vezetéknélküli porszívó vásárlás előtt állok.
100 ezer Ft a keret.
Milyen gépet ajánlanátok.
Dreame R10 típusú porszívót néztem.
Erről mi a véleményetek?

(#932) d.beni válasza Nagya21 (#822) üzenetére


d.beni
aktív tag

Szia!

Végül megvettem a Thomas Amfibia 788 596-ot.

Feleségem imádja, majdnem minden nap használja.
Szerinte egyszerű és gyors is tud lenni a használata (száraz por tartállyal).
Vízes módban használja, ez is egyszerű gyors szerinte, csak a végén a kitörölgetés és a szárítás a plusz macera vele.

Szóval Köszönöm az információkat amiket adtál a vásárláshoz! Hasznos volt!
:R

(#933) Nagya21 válasza d.beni (#932) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Örülök neki, hogy tetszik, és jó is remélem.
Azért a 8kg-al nem a könnyű darabok közé tartozik.
Sok évnyi örömporszívózást, szőnyegtakarítást.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#934) pjen válasza Nagya21 (#933) üzenetére


pjen
félisten

A Miele C3 7,3 kg és nem is takarító gép. :DD

(#935) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Porszívó vásárlás lett kilátásban, mert baba mellett kényelmetlen és hangos a madzagos. Van esetleg olyan típus/márka, ami különösen ajánlott lehet? (Vagy esetleg kerülendő) Főként kemény padlóra, ha lehet, akkor sarkokból és ágy alól is ki tudjon szedni mindent felesleges adapterek nélkül és ne legyen túl hangos (nyilván relatív). Köszönök bármi tippet! Üdvözlettel: elekresz

(#936) pjen válasza elekresz (#935) üzenetére


pjen
félisten

Az akus semmivel nem halkabb. Ha halkat akarsz akkor Elux super silencer, az valóban halk.

(#937) elekresz válasza pjen (#936) üzenetére


elekresz
tag

Igaz, kissé fura volt az indok. Ennél, ami most van, szerintem sok gép (ha nem is mind) csak halkabb lehet. :) Az akkus meg kényelmi szempontból lenne érdekes, párom nem szeret a kábellel is bajlódni, amikor éppen van 10 perce a gyerkőc mellett.

(#938) A_ScHuLcZ válasza csabi324 (#931) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Mi a nagytesót (R20) vettük belőle ünnepek előtt (~3 hónappal ezelőtt). Háziállatok miatt napi használatban van, de rosszabb esetben is minden második nap porszívózunk vele parkettán, járólapon és szőnyegen is, plusz alkalomszerűen az ágyat/kanapét is ezzel takarítjuk.
Nagyon meg vagyunk vele elégedve, jó vétel volt, most is ezt választanám. Mondjuk itthon nem olcsó, bár attól függ mihez képest. Nekünk szerencsénk volt, német MM-ben sikerült elcsípni akciósan ~116k-ért, annyit bőven megért.
Ha esetleg van konkrét kérdés, akkor megpróbálok segíteni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#939) csabi324 válasza A_ScHuLcZ (#938) üzenetére


csabi324
tag

Most már kicsit utána olvasva inkább venném a T20 típusú gépen venném.
Esetleg erről valami vélemény?

(#940) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi Dreame V9-et szeretnénk lecserélni egy jobb üzemidővel és jobb szívóerővel rendelkező vezeték nélküli porszívóra. Jó néhányszor van olyan eset, hogy valami nagyot felszív és szépen visszapotyog a földre, de kisebb daraboknál is előfordul. Legnagyobb fokozatban is alig 8 percet bír. Szőnyegre nem annyira jó, nem kiemelkedő.

Ahogy olvasgatom itt is a dyson-t dicséritek, unokatesómnak is az van és a nagyobb tesztoldalak is azt hozzák ki győztesnek, ezért inkább azt a márkát nézegettem. (bár egyik barátom egy "olcsóbb"- 140E- philipset vásárolt és azt mondta nagyon jó vétel volt)

Egy 55nm-es panellakásban lenne használva parkettán és járólapon leginkább, de ha lehet vele kanapét vagy egyéb helyeket is portalanítani az még jobb. Továbbá van 2 hosszúszőrű szőnyeg és egy nagyobb rövid. Fontos, hogy a szőnyegeket jól tisztítsa. Legyen tartós és minőségi.

Mit ajánlotok erre a célra? Ár igazából max 300E körül, mivel eltudjuk osztani két felé (de lehet még 3 felé is :)) )

(#941) stuka20 válasza stuka20 (#940) üzenetére


stuka20
aktív tag

A Gen5-tel szemezgetek. (kicsit túlnyúlik a belőtt áron, de ha megéri, akkor ennyi belefér)

(#942) Ereshkigal válasza stuka20 (#941) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Megrendelted már?
Tőlem sokkal tapasztaltabb felhasználók vannak itt, de mivel nem pörög a topik, velem kell beérned.
Nekünk két hete van Dyson V15. Eredetileg V11-et terveztünk, érték/ár arányban jobb lett volna, de aztán győzött az asszony. :)
Kiváló szőnyegre. Én a Xiaomi Roidmi F8-cal is meg voltam elégedve, de a Dyson még attól is több port szed össze. A tartály alján vastagon szokott állni a finom por, amiből korábban nem láttam ennyit.
A lézeres (keménypadlós) fejet először parasztvakításnak éreztem, de az a helyzet, hogy durván megmutatja a port. Konkrétan idegesítő is, mert ha kiporszívózok, másnap már megint világít a por a padlón; ami egyébként a zöld fény nélkül nem látszik.
Ami nekem negatívum:
- nincs gyerekzár,
- túl könnyen benyomható a ravasz, hurcolászás közben mindig rányomok,
- az ár ellenére nem érzem azt, hogy minőségi anyagból lenne,
- nem fért bele két csavar a konzolhoz a ~ 250e Ft-os árba? :W

Olcsón lehet hozzá venni Kínából extra fejeket, ha esetleg kéne még valami. Én egyelőre egy matrachoz valót vettem valami 1500 Ft-ért. Szűrők is vannak olcsóbban. Abból is tervezek legalább egyet, mert több helyen olvastam, hogy nem mindenkinek száradt meg 24 óra alatt alatt a kimosott szűrő, meg szükség lehet a porszívóra hamarabb is. Utángyártott akksikat is láttam 10k körül, azokat még jobban meg kell nézegetnem, de ha jól vettem ki, a V11-hez való akksik jók a V15-höz is.

Csalódni nem fogsz benne. Biztosan van olcsóbban alternatíva, de abban nem tudok segíteni, nem ástam bele magamat a témába.

[ Szerkesztve ]

(#943) stuka20 válasza Ereshkigal (#942) üzenetére


stuka20
aktív tag

Még nem, de a gen5 valszeg felejtős is lesz a súlya miatt. Nekem lehet nem lesz nehéz, de anyukámnak tuti, de majd megnézzük boltban. Mostani 1.5 kg (tartozék nélkül), hasonló súlykategóráijú még a v12, de az meg üzemidőben nem jobb a mostaninál. Szóval egyelőre dilemma van.
Ha eljutunk végre a boltig, akkor könnyebb lesz nézelődni

(#944) Ryan1318


Ryan1318
csendes tag

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állok. Van két francia bulldog a lakásban és nagy részben palólap és laminált padló 2 kisszőnyeg van csak.
Keret valahol 100-150 000 között lenne.
Ezt a két modelt néztem ki meg éri a felárat a c3?

[link] C2 complete innen nem tudom melyik modell hanem
[link] C3 ez a drágábbik itt a Parquet jobb lenne?
Ha tudtok valami más alternatívát szívesen fogadom. Előre is köszönöm! :R

(#945) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok
Sajnos nem működik a töltő a porszívóhoz.
Tudnátok küldeni egy linket ahonnan tudnék rendelni ami megfelelő lenne? :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#946) Egon


Egon
nagyúr

Végül rászántam magam a V15-re, sikerült behúzni 248K-ért.
Elsőre tetszik, szinte az egész nagy batár házunk kiporszívózható vele egy töltéssel (ha maxon van), mondjuk szokni kell (a végére már kicsit éreztem a csuklóm, mert van azért súlya).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#947) Egon válasza Ereshkigal (#942) üzenetére


Egon
nagyúr

- nem fért bele két csavar a konzolhoz a ~ 250e Ft-os árba? :W

Mire gondolsz? Adnak hozzá két tiplit, csavarral...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#948) Ereshkigal válasza Egon (#947) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hm, akkor át kell néznem a dobozt, mert nem találtam meg benne.

(#949) Egon válasza Ereshkigal (#948) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kis fehér vagy világosszürke, trapéz alakú csomagban van (ha jól emlékszem), egy másik kartonra ragasztva, elég nehéz észrevenni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#950) saen


saen
veterán

Tervezek a héten venni egy vezetékes porszívót a Dyson V15 mellé. Alapvetően autó takarításra lenne használva, meg nagy néha a lakásban feleségem által, de az minimális. Emiatt túl sokat nem szeretnék költeni, tudtok ajánlani valamit? Vagy bemegyek egy nagy boltba és választok, van ebben az olcsóbb kategóriában nagy különbség? Porzsák nélkülit szeretnék a kényelem miatt alapvetően, túl nagy igényeim nincsenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.