Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#601) pjen válasza Locutus (#600) üzenetére


pjen
félisten

A dyson is eltömődik és csökken a teljesítmény, nem véletlen írják, hogy mosható szűrő. Én vettem a Philipshez tartalékot.

(#602) Locutus válasza pjen (#601) üzenetére


Locutus
veterán

A cineticben semmilyen szűrő nincs.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#603) pjen válasza Locutus (#602) üzenetére


pjen
félisten

"A(z) DYSON által megalkotott porszívó szűrőjének típusa: Mosható szűrő." :)
Persze nekem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#604) Locutus válasza pjen (#603) üzenetére


Locutus
veterán

A magyar dyson support meg se tudta mondani nekem a cinetic meg a nem cinetic közötti különbséget :) Ők azt egy és ugyanazon porszívóként kezelték, szóval nem csodálkozok ezen :)

"Dyson Cinetic (pronounced “kinetic”) technology means no bags to buy, no filters to wash or replace. The 35 Dyson Cinetic cyclones have oscillating tips, so dust can't build up and block them. The dust separation is so efficient that there's no need to maintain filters and that also means no loss of suction."

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#605) pjen válasza Locutus (#598) üzenetére


pjen
félisten

Van fönn egy videó, kicsomagol, összerak, használ, űrít és megint összerak. Tiszta kosz az egész tartály, a nejem biztos nem tenné el úgy. Csodák nincsenek.

(#606) Locutus válasza pjen (#605) üzenetére


Locutus
veterán

Na, most azért a tartály tisztítását ne keverjük már ide :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#607) pjen válasza Locutus (#606) üzenetére


pjen
félisten

Koszos marad, ránézésre.Asszony biztos apró darabokra szedetné.

[ Szerkesztve ]

(#608) Nagya21 válasza pjen (#603) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Igen van szűrő, mosható a dysonban, de a motor után, és nemsok por van benne, havonta berakom a tisztát, és elmosom a koszost, majd ráér megszáradni jeligére.
Nem tapasztaltam a koszossága miatt szívóerő csökkenést.
A tartály poros marad de kinemc@rja le, pár perc mulva ugyis olyan lesz ujból.
A havi nagytakarításnál, kifújom levegővel, kitörlöm nedves tisztítóval, és kész.
Dyson V11-es porszívó.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#609) Locutus válasza Nagya21 (#608) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, de most vezetékes cineticről beszéltünk.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#610) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Porzsákot hol érdemes venni? Philipsnél (ilyen a porszívó) vagy mind? Tudom, hogy van konkrét amit venni kell.

(#611) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Akkus álló porszívót keresek max 30e Ft körüli értékben. Tudtok ajánlani valami használhatót, vagy ennyiért nem kapok semmi értelmeset. 50 nm laminált padlóra kellene, szőnyeg nélkül.
A válaszokat előre is köszönöm! :R
Alex

(#612) koxx válasza AlexDaywalkr (#611) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

30-ért még vezetékesből se kapsz igazán jót.

(#613) Azie


Azie
őstag

Sziasztok!
[Gorenje Polka] leváltására szeretnék hasonló/upgrade porszívót
Levegő áramlás: 38,6 L/s
Maximális szívóerő: 20,8 kPa
Felhasználási terület: 60nm, amiből (2 db 2m*2m + 5db 2m*1,5m) ~25nm rövid szálú szőnyeg, ~10nm parketta a szőnyegek alatt/körül, ~15nm járólap (konyha, folyosó, fürdőszoba) - a Polkával 2 hetente szoktam a szőnyegeket, konyha+fürdő+előszoba hetente söprés+felmosás.
73cm magas * 55cm mély beépített szekrényben tárolnám

Minél jobb ár/érték arányban keresek, max 150k, külföldi/amazon/stb. opció is játszik.
Előre is köszi.


"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#614) Locutus válasza Azie (#613) üzenetére


Locutus
veterán

150k-ba egy dyson cinetic big ball is belefér, annál jobb szívóerejűt úgysem találsz.
Mondjuk ezt már csak külföldről tudod, mert itthon lusták már árulni mást az akksisokon kívül.
Viszont pl az osztrák dysonnál most akciós is, csak 299€.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#615) Azie válasza Locutus (#614) üzenetére


Azie
őstag

és ha a keret 40k? :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#616) koxx válasza Azie (#613) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele Complete C2 Tango - SFAF5
Sztem nem kapsz értelmes és igazán jó minőségű porszívót 40-ért. Elux silent performer vagy mi volt a neve, de az is bőven 50+.
Miele Complete C2 Parquet PowerLinet használunk több mint 6 éve, kívülről már ütött kopott, de ugyanúgy működik és patika belül mint újkorában.

[ Szerkesztve ]

(#617) Azie válasza koxx (#616) üzenetére


Azie
őstag

amúgy nézem a miele és sebo kínálatot és kb esélytelen megtalálni, melyik géphez adnak elektromos nyél+fejet szőnyeghez. (SEB228)
illetve SEBOnál kiderült, hogy csak a premium modellekhez az E és K szériából is.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#618) Azie válasza koxx (#616) üzenetére


Azie
őstag

Végül C3 Complete lett (208€) 78k-ért olasz amazonról bécsi címre. Elengedtem a motoros/turbo fejet.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#619) koxx válasza Azie (#618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor az fullos gép, ennyiért pedig ajándék volt.
Majd írhatsz róla egy rövid szösszenetet pár nap ismerkedés után.

(#620) mekker


mekker
őstag

Egy hónapja lecspatunk az akciós Concept VP4136 porszívóra (33 990 Ft volt).
HEPA filter nincs, de nem veszem észre, hogy porolna. Ciklonos porleválasztó. Általános minőség ok. Műanyagokra azért vigyázni kell. A piros változat 22,2V 2200 mAh, a zöld ( VP4135) valamivel gyengébb.

A tartálya kb 10-20 perc alatt megtelik. Van motorikus kefefej (kivehető), és ledes világítás, 2 fokozat. A kisebbik fokozat idegesítő, magasfrekvenciás zajjal jár, a nagyobbik fokozat abszolút elviselhető, a macska sem fél tőle. Nagy szőnyeget, laminált padlót, járólapot szépen tisztítja. Kisebb szőnyegeket még a gyengébb üzemmódban is hajlamos beszippantani. Egyedül akkor van gondban, ha nagyobb darabkákat (pl. macskakaja) kell felsöpörnie, azokat be kell manőverezni a motorikus fejnek, mert kicsi a légrés a padló és a porszívófej között. Morzsaporszívónak is lehet használni, de ahhoz kéne pluszba egy extrán szűkítős fej, hogy pl. a kiömlött kávézaccot jól fel tudja pucolni. Plüssfej sem jár hozzá.
Töltés ok, 25-50 percet bír, nem néztük, hogy mit tud a valóságban. Töltés linglong kapcsolóüzemű táppal 26V@0,55A, szóval olyan 4-5 óra elméletben.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#621) Azie válasza koxx (#619) üzenetére


Azie
őstag

Amíg megérkezik a gép, köcsönkaptuk anyum [FC6726-ját] , amivel ma végigmentem az egy hete porszívózott szőnyegeken. Eléggé meglepett, hogy kiszedett egy tartálynyi port. :D

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#622) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Porzsák nélküli porszívót szeretnék vásárolni. Ezt néztem ki: TESLA AeroStar T500. 30k körül tudtok jobbat ajánlani? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#623) Nagya21 válasza Csaby25 (#622) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha jót akarsz, akkor szigorúan csakis multiciklonos porzsáknélküli porszívót vegyetek.
Amiben ilyen kicsi orgonasípok vannak.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#624) Csaby25 válasza Nagya21 (#623) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Tudsz ajánlani valamit konkrétan?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#625) pjen válasza Csaby25 (#624) üzenetére


pjen
félisten

A samsungnak van. Vizes ís sípok vannak. Elég nagy darab. Rá van írva, hypo allergén . Egyébként szinte az összes akus porszívó porzsák nélküli és egyikben sincsenek sípok.

[ Szerkesztve ]

(#626) Csaby25 válasza pjen (#625) üzenetére


Csaby25
senior tag

Engem vezetékes érdekelne 30k körül. Tudsz ilyet ajánlani?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#627) pjen válasza Csaby25 (#626) üzenetére


pjen
félisten

Én Philips párti vagyok, de körül kell nézni mit árulnak 30 K körül.

(#628) Nagya21 válasza Csaby25 (#626) üzenetére


Nagya21
addikt

Aldiban szokott lenni olyan mint a tesla porszívód, az biztos orgonasípos multiciklon.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#629) Azie válasza Nagya21 (#628) üzenetére


Azie
őstag

ezt az orgonasíp dolgot elmagyaráznád kérlek? o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#630) Nagya21 válasza Azie (#629) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Általában a porzsáknélküli porszívoknál csak egy nagy ciklon van ami leválasztja a port, és vagy itt a nagy ciklonnál a tartályban van a hepa szürő(kerülendő, mint ördög a szentűtvizet), vagy a tartály után(1 fokkal jobb de nem az igazi), ha szétszeded a portartályt, és a nagyciklon mellet látsz (4-8-12) otgonasípszerü valamit, na akkor már multiciklonos porszívórol beszélünk.
És ha a hepa szürő a motor után van akkor már jó a hatásfoka a ciklonnak, a gyártó szerint is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#631) Azie válasza Nagya21 (#630) üzenetére


Azie
őstag

köszi, ja hogy a multiciklont hívod orgonasípnak... írhattad volna, hogy multiciklonos - mivel az összefoglalóban szépen összeszedve le van írva :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#632) Csaby25 válasza Nagya21 (#628) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sajna Romániában nincs Aldi :F
Viszont találtam kettő multiciklonosat 30k alatt (emagnál drágább...):
VITEK VT-8130
Beko VCO42701AR

Ilyenre gondoltál?

Melyiket választanád?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#633) Nagya21 válasza Csaby25 (#632) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A bekó az biztos nem multiciklon.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#634) pjen válasza Nagya21 (#633) üzenetére


pjen
félisten

Pedig annak írják és a VCM 7180 at is.

(#635) Nagya21 válasza pjen (#634) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hát így kívülről nézve a tartályban sehol nem látni az orgonasípokat, hasonlít az elrendezése a régi elux porszívókéhoz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#636) pjen válasza Nagya21 (#635) üzenetére


pjen
félisten

Én egy hete vettem egy Dyson v 12 absolút detekt stb porszívót. Azon se látszanak sehol a sípok, mégis multi ciklon. Egyébként nagyon jó és végre nem kell folyamatosan húzni a bekapcsoló gombot.(piszok drága :(( ).

(#637) Nagya21 válasza pjen (#636) üzenetére


Nagya21
addikt

V11-em van, piszokjó, és csak akkor fogyaszt kraftot ha húzom a gombot (ergó mikor használom....) :DDD :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#638) pjen válasza Nagya21 (#637) üzenetére


pjen
félisten

Én pont azért váltottam le a V8 at mert folyamatosan húzni kell a bekapcsoló gombot. Asszonynak beteg a keze, úgy nem bírta használni. Viszont világítást tehettek volna mindkét fejre.

(#639) pjen válasza Nagya21 (#637) üzenetére


pjen
félisten

Ha lesz rá lehetőséged probáld ki a világító fejes Philipset is. Sötétben jó ez, de világos szobában csak egy vicc a philipshez képest. A teszt ben is ezt írják nem csak én.

(#640) Csaby25 válasza Nagya21 (#633) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia! Mivelhogy nem lehet bízni a termékleírásban, sanszos hogy nem fogom a megfelelőt választani. Esetleg nem tudnád időt szánni rá és konkrét modellt ajánlani?

Illetve megéri megvásárolni a Tudatos vásárló tesztet?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#641) Azie válasza Csaby25 (#640) üzenetére


Azie
őstag

megvásárolni a mit? o.O :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#642) -cobra- válasza Csaby25 (#640) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ennyi pénzért multiciklonos gépet sztem nehéz találni. Electrolux C2 egy belépő szint, ahogy nézem egy ciklon van benne, az árba pont belefér.

[ Szerkesztve ]

(#643) Azie válasza -cobra- (#642) üzenetére


Azie
őstag

plusz a felhasználási mód alapján döntenék, nem zsákosság/nemzsákosság alapján. zsákosból vannak jók ebben a szegmensben is, értelmes zsáknélküliből nem annyira - szerintem

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#644) Csaby25 válasza Azie (#641) üzenetére


Csaby25
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#645) Csaby25 válasza -cobra- (#642) üzenetére


Csaby25
senior tag

#632

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#646) Azie válasza Csaby25 (#644) üzenetére


Azie
őstag

nincs elállás, szóval én tuti nem fizetnék érte. nem gondolom, hogy bármiben többet nyújtanának mint egy guglizás - persze kíváncsi lennék, hogy kamu-e

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#647) koxx válasza Csaby25 (#644) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megmondom neked ingyen, Miele C1-2-3 és le van a gondod 10+ évre a porszívókkal.

(#648) Azie válasza koxx (#647) üzenetére


Azie
őstag

jó, csak neki 30k van rá :U

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#649) koxx válasza Azie (#648) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oh, azt nem láttam.

(#650) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Elolvastam az alapokat, és pár hsz-t is. 25k keretből mi a legjobb álló? 50m2 házra kell, néha lenne mellette vezetékes használva. Tudom hogy nincs ennyiért jó, de nem nekem kell, és ennyi a keret.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.