Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#5701) tibi-d válasza Szirty (#5698) üzenetére


tibi-d
tag

Szia!
Nem tudtam, hogy lehet több variáns is.
Protool V6 SP3, COROS OP25/A 6AV3525-1EA01-0AX0. B/W
Köszi.

(#5702) joci9 válasza soldi3r (#5699) üzenetére


joci9
tag

Szia!

A hordozható szón átsiklott a tekintetem.
De így megvan a H betű a cikkszámban, H mint hordozható!
Mi annó a síma 525-öket bedobozoltuk, kistáskás kábelesek lettek belőle.

ü
J

(#5703) tibi-d


tibi-d
tag

Azt már elértem, hogy egy bit váltogatásával két különböző "piktogram" jelenjen meg ( Protool, OP25). Próbáltam egyedieket rajzolgatni, de azok nem jelentek meg ábraként. A meglévő ikonok átrajzolásával tudtam megjelenő ábrákat létrehozni, de ez rengeteg időt felemészt. Ezért gondolom, hogy kötött formátuma van az ábráknak.
Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehetne letölteni Protoolban is használható "ábrákat" mert az alapkészlet elég szegényes.
Köszi a tippeket.

(#5704) Szirty válasza tibi-d (#5703) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Olyan ábrát rajzolsz amilyet akarsz.
De ezt csak külön rajzoló programmal teheted, nem kell feltétlenül a meglévőeket átrajzolgatni.
Annyi a megkötés, hogy 2 színű legyen és BMP formátumú és férjen el a képernyőn.
Közvetlenül a képernyőre rajzolni nem lehet, mert nem tud kört, vonalat poligont stb.

Állapotot megjeleníteni ezekkel meg úgy lehet, hogy a láthatóságához rendelsz változót, vagy graphic list-be rakod a grafikákat.

(#5705) tibi-d válasza Szirty (#5704) üzenetére


tibi-d
tag

Arra a megállapításra jutottam, hogy megrajzolok egy "világító lámpát", meg egy "sötét lámpát" és a kettőt váltogatom a bit függvényében.

(#5706) tibi-d


tibi-d
tag

Lenne még egy kérdésem. Adott egy SIEMENS CPU313C PLC MPI porttal. Adott egy BAUMER IVO abszolút helyzetadó DP porttal. Lehetséges-e a két készüléket összehozni, hogy megértsék egymást, vagy kell valami kiegészítő modul hozzá?

(#5707) soldi3r válasza joci9 (#5702) üzenetére


soldi3r
veterán

En is ezen gondolkoztam. Egy kimenetet rakni a szekrenyre nem olyan nagy melo es a Kinconak is van ilyesmi.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5708) rsf válasza soldi3r (#5700) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi a tippet!
Lehet rendelek is egyet gyorsan Kínából. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5709) Szirty válasza tibi-d (#5706) üzenetére


Szirty
őstag

Ha CPU313C-d van és nem CPU313C-2DP akkor nincs rajta profibusz DP lehetőség.
Ezért egy CP kell hozzá ami tud profibusz DP master lenni.
Pl. egy CP342-5.

(#5710) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.
Tudna vki segíteni nekem a VijeoDesignerben. :)
Egy működő verziót keresek amiben ki lehet választani a doksijában szereplő további PLC-ket nem csak a leggyakoribb pár típust.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5711) KLR válasza rsf (#5710) üzenetére


KLR
csendes tag

Szia.

Nekem van működő VD 6.2, HMI STO/STU -hoz ingyenes. Alapvetően nem sok driver van benne, valószínüleg nem céljuk, hogy nagyon mással kombinálják. Ami van: Schneider komplett, Omron ( Sysmac, Sysmaclink, FINS), Siemens (PPI/MPI), jó pár Mitsubishi, AB (DF1, DH485, Eth/IP) stb.

Ha regisztrált VD példányod van, a Technical Support-on keresztül kaphatsz még pár ismertebb gyártóhoz drivert, mint Upgrade pack.

Többször használtam már ezeket a paneleket, mert olcsók, és mégis brand. A driver kérdést úgy oldottam meg, hogy majd minden PLC, frekiváltó, stb, alapból ismeri a Modbus-t.

Mihez szeretnél csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#5712) rsf válasza KLR (#5711) üzenetére


rsf
senior tag

Ment Privi.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5713) KLR válasza rsf (#5712) üzenetére


KLR
csendes tag

Válaszoltam.

(#5714) soldi3r


soldi3r
veterán

Esetleg tudnatok mutatni egy elerheto szimbolum gyujtemenyt? Gondolok itt a Home, Alarm, Info stb gombokra.
Az sem baj, ha .gif.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5715) joci9 válasza soldi3r (#5714) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Az Esapolymath könyvtárában találtam egy 44 megabájtos zippet.
Vagy töltsed le a netről, vagy mond meg hova tegyem stb.
Bár én mindig rajzoltam, a gyárik nem tetszettek :-)

üdv
J

(#5716) soldi3r válasza joci9 (#5715) üzenetére


soldi3r
veterán

Megprobalom letolteni. Koszonom!
Hozzaszoktam a SolidWorkshoz ha rajzolni kell, ez nekem Paint kategoria :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5717) tibi-d


tibi-d
tag

Az a kérdésem lenne, hogy a STEP7 tartalmaz-e gyárilag Gray-Bin konvertáló blokkot, vagy meg kell írni.
Hiába néztem át a könyvtárat, nem találtam meg, vagy rosszul kerestem.
Köszi

(#5718) Szirty válasza tibi-d (#5717) üzenetére


Szirty
őstag

Tudomásom szerint nem, de az OSCAT LIB-ben van.

Igaz SCL-ben készült. Itt a forrása:

FUNCTION GRAY_TO_BYTE : BYTE
TITLE = 'GRAY_TO_BYTE'
//
//this function converts a gray code into binary
//
VERSION : '1.0'
AUTHOR : hugo
NAME : GRAY2BY
FAMILY : GATE

VAR_INPUT
IN : BYTE;
END_VAR

BEGIN

GRAY_TO_BYTE := SHR(IN:=IN,N:=4) XOR IN;
GRAY_TO_BYTE := SHR(IN:=GRAY_TO_BYTE,N:=2) XOR GRAY_TO_BYTE;
GRAY_TO_BYTE := SHR(IN:=GRAY_TO_BYTE,N:=1) XOR GRAY_TO_BYTE;

(* revision history
hm 9. nov. 2009 rev 1.0
original version
*)
END_FUNCTION

(#5719) joci9


joci9
tag

Sziasztok!

Csőtengelyes ipari potit (~10k) hol kell venni?
Vagy esetleg nem csőtengelyest.
Nem baj ha kibír pármillió tekerést.

üdv

(#5720) tibi-d válasza Szirty (#5718) üzenetére


tibi-d
tag

Köszönöm szépen.
Időközben írtam egyet. Igaz nem ilyen frappáns, de 24 bites helyzetadóhoz kellett, és a célnak megfelel.

(#5721) tibi-d


tibi-d
tag

Még kell írnom egy önhitelesítő algoritmust, ami automatikusan skálázza a két véghelyzet közötti távolságnak megfelelő kijelzést.

(#5722) sryman


sryman
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata/véleménye az ABB AC500 PLC-ről? Kifejezetten az AC500eco érdekelne. Köszi szépen!

(#5723) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok.Valaki be tudja azonosítani nekem az EEPROM-ot ebben a Wago 750-841 PLC ben? Köszi!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5724) moseras válasza Hasaggymeg (#5723) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Szerintem a NYÁK túloldalán van:

Ez ugyan 873-as, de hasonló lehet abban is.

Leírás:

[link]

(#5725) Hasaggymeg válasza moseras (#5724) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Köszönöm! :R Azt szerinted lehet cserélni? Ha igen akkor be lehet valahogy azonosítani pontos típusát?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5726) moseras válasza Hasaggymeg (#5725) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

> Azt szerinted lehet cserélni?

Fizikailag biztosan, 32 SOIC-ot szerintem bármelyik forrasztással foglakozó cég pár perc alatt ki tud cserélni.
A kérdés inkább az, hogy van e olyan tárolt adat benne, ami a PLC alapvető működését befolyásolja, vannak e ebben rendszer változók, szerintem igen: IP cím, mask, gateway, jelszavak, szerintem az összes web-es admin felületen elérhető változót ebben tárolja. Ezt abból gondolom, hogy ez 32 kByte méretű, de ebből te mint user, a nem felejtő változóidnak csak, ha jól emlékszem 24 kByte-ot kapsz, tehát a fent maradó 8 kByte-ban lennie kell valaminek. Másrészt más nvram vagy eeprom jellegű alkatrészt én nem találtam benne, esetleg ha a prociban van saját EEPROM, abban tudná tárolni. Ha más lehetőséged nincs, és amúgy meg el akarod dobni, akkor mindenképp megéri szerintem , 1-2 ezer forintért kicserélik, hogy az IC mennyibe kerül, azt nem tudom (megnéztem, 10 USD körül, de nem pont ugyanez a tok, nézd meg a tiédet, aztán arra keress rá).

> Ha igen akkor be lehet valahogy azonosítani pontos típusát?

Nézd meg, hogy mi van ráírva a tok-ra. Jobbat nem tudok.

(#5727) Hasaggymeg válasza moseras (#5726) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az adatok melyek az EEPROM-on lehetnek (IP cím,atonosítók stb.) tárolva vannak és megvannak az eszközeim is,hogy újraírjam őket. (BootP,Wago Ethernet Settings,kábel hozzá stb.)
Pont így néz ki ennek is a túloldala. :DD Tehát biztos az az EEPROM? Remélem ezen ír valamit,mert látom a te fotódon láthatón semmi felírat nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5728) And válasza Hasaggymeg (#5727) üzenetére


And
veterán

(Ha valóban az a típusa, amit moseras kolléga említett, akkor az a tároló, de nem tisztán flash vagy eeprom, hanem az adatlapja szerint egy nemfelejtő háttértárral rendelkező nvSRAM. Kérdés amúgy, hogy miért szeretnéd ezt cserélni, és mire jutsz vele. Ha a firmware is ebben tárolódik - márpedig az adatlapja szerint a Net+50 jelű SoC nem rendelkezik flash / eeprom memóriával -, akkor azt egy újra cserélve előfordulhat, hogy hiába ismered az egyéb felhasználói szintű paramétereket, a kontroller működésképtelen lesz.)

(#5729) moseras válasza Hasaggymeg (#5727) üzenetére


moseras
tag

Szia!

> Tehát biztos az az EEPROM?

nvRAM a katalógus szerint, szerintem ebben tárolja a nem felejtő változókat. A firmware nem ebben van, hanem flash-ben, az egy külön IC lesz. Mivel EEPROM-ot írtál, ebből arra következtettem, hogy te a nem felejtő változókat tároló memóriát akarod cserélni. Ha a firmware-t tároló memóriát akarod cserélni, akkor a flash-t kell keresni.

> mert látom a te fotódon láthatón semmi felírat nincs

Rajt van, csak rossz szögből, rossz fényviszonyok mellett készült a kép

(#5730) moseras válasza Hasaggymeg (#5727) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Talán most látható a felirat:

(#5731) moseras válasza moseras (#5730) üzenetére


moseras
tag

Tehát a képen látható IC (STK 14C88) szerintem a 841-es katalógusa 53.-ik oldalán lévő táblázat szerinti pirossal keretezett memória:

(#5732) Hasaggymeg válasza moseras (#5731) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Wago szerint hibás címzés miatt sz@rrá van írva az EEPROM,mert pl. valami téli/nyári időszámítást (DST) valami másodpercenként újraírta évekig. Ezért egy rövid áramkimaradás után azonnal elfelejti az IP címét,alapértelmezett átjáróját,meg leáll az órája,vagy visszaáll 2000.01.01-re.stb. Újabban meg vissza sem tudom írni,mert miután csak újraindítással érvényesülnek az új paraméterek,ettől elfelejti őket újra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5733) And válasza Hasaggymeg (#5732) üzenetére


And
veterán

(Az STK14C88 (32kB) nvSRAM-nak - az adatlapja szerint - pont az lenne a lényege, hogy az írás/olvasás ciklusok száma nincs limitálva, mivel az üzem közben egy RAM-területen történik. Az adat csak akkor tárolódik vissza (store) a 'quantum trap' nevezetű, az SRAM-mal megegyező méretű nemfelejtő tárterületre, amikor elvesszük tőle a tápot, vagy szoftveresen kéri tőle ezt a kontroller. Ez utóbbi művelet, amely csak véges mennyiségben hajtható végre, az adatlap szerint legfeljebb egymillió alkalommal.)
Mod.: Épp ezért nem lehetséges, hogy nem erről a tárolóról van szó? Moseras fotóján látszik egy 24C32 eeprom, az elég kis méretű (4 kB) ahhoz, hogy konfigurációt tároljon. Nem lehet, hogy a te kontrollereden is egy ahhoz hasonló alkatrésszel van gond?

[ Szerkesztve ]

(#5734) moseras válasza And (#5733) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Akkor ez lesz az:

[ Szerkesztve ]

(#5735) moseras válasza Hasaggymeg (#5732) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Akkor szerintem And-nek lesz igaza, lásd kép.

(#5736) Hasaggymeg válasza And (#5733) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem tudom,a Wagosok szerint szoftveresen lett elkúrva,vagyis szoftveresen kérte tőle a kontroller,hogy agyonírja az EEPROM-ot.Áramszünet vagy újraindítás után a PLC elfelejti a webes kapcsolathoz szükséges beállításait,de csakis azt és az időt.Minden működik,kizárólag a kapcsolatot a távfelügyelettel veszíti el és az idő áll nullára.Újabban már nem is tudom visszaírni ezeket a paramétereket,mivel újraindítással kellene nyugtázni,akkor meg újra elfelejti.Lehet az?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5737) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Na és akkor itt van a másik oldala.

Tehát úgy kezdődött,hogy áramszünet után nuku kapcsolat,de még a PLC is leállt.Aztán azt megoldották,hogy a PLC az áramkimaradás után újra működjön,de mivel IP címét és az alapértelmezett átjáró címét elfelejtette,helyszínen kellett újraírni vagy a BootP vel,vagy a Wago Ethernet Settings programmal, routeren keresztül webes felületen,vagy egyenesen rácsatlakozva a PLC-re Wago kábellel.A németekhez is ki voltak küldve PLC-k és a helyi Wago is azt mondta rosszul címezett dolog miatt a program agyonírta az EEPROM-okat.Namármost ott tartok,hogy áramszünet után alig,vagy egyáltalán nem tudom már újraírni a kapcsolathoz szükséges 2 paramétert,IP és Gateway mert nem marad meg benne.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5738) moseras válasza Hasaggymeg (#5737) üzenetére


moseras
tag

Ez nem úgy néz ki, mint a 873-as NYÁK másik oldala. Mindkét oldalról kellene olyan kép, amin rendesen látszanak a feliratok az összes IC-n, de ha leírod őket, az is jó.

(#5739) And válasza Hasaggymeg (#5736) üzenetére


And
veterán

Hát az gáz, de akkor biztosan nem olyan elvű adattár volt, mint az nvSRAM, mert azt egyszerűen nem lehet így tönkretenni, direkt meg biztos nem kér tőle a SoC állandóan store-műveletet, mert akkor pont a lényege veszne el, lehetne helyette mezei eeprom-ot vagy flash-t is használni. Utóbbi lehet nálad az a normál SOIC-tokos alkatrész, amelyre címke van ragasztva. A baloldalon látható nagy IC viszont ránézésre tipikusan olyan széles tokozású, amibe flash-chipeket szoktak szerelni, középen felül meg lehet pl. RAM, bár a típusjelek nem nagyon olvashatóak rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#5740) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Holnap megvilágítom valamivel és jól agyba-főbe fotózom.Addig is köszönöm minkettőtöknek! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5741) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5742) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5743) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Nem tudtam másként beilleszteni.Ezek így 20 megapixeles géppel voltak készítve,remélem látszik ami kell.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5744) And válasza Hasaggymeg (#5742) üzenetére


And
veterán

A SoC alatt középen látható a korábban már említett 24C32, egy 32 kilobites, I2C-buszos eeprom, mellette jobbra az RTC-áramkör (R8564), ami ugye a valós időt kezeli. Ezen a képen egyéb azonosítható memória chip nem látható (a bal alsó sarokban a HB125 nevű alkatrésztől jobbra található tok felirata nem azonosítható).
#5743: Az ES29LV320EB tok a korábbi feltételezésnek megfelelően egy flash-tároló, 4 Mbit / 512 kByte méretű. Mellette az ESMT M12L128324A chip pedig egy DRAM (ja jól számolom, összesen 16 MB méretű: 1M x 32bit x 4 bank). A fehér címkével leragasztott tok így nem mond semmit, akár a korábban előkerült nvSRAM is lehet.
Ezek közül a gyakori törlés / újraírási ciklusokkal biztosan kivégezhető a 24C32 és az ES29LV320. Az #5731-ben közölt táblázat alapján a program az utóbbi, nagy méretű flash-be kerülhet (a mérete miatt más már nem tárolódhat itt), a 'nem felejtő' adatoknak pedig az elvileg gyakori írással szemben önvédelemmel (SRAM-mal) szerelt nvSRAM tok adhat helyet. Az egyéb hw-konfigurációs adatokat pedig _esetleg_ a 4 kB-os eeprom tárolhatja. Érdekes, hogy a nyákon látható egy Goldcap 0,22F-os kapacitás (nyilván elem helyett), az RTC működtetése gondolom e kondenzátor feladata volna. A téli / nyári időszámításra vonatkozó adatot az RTC az adatlapja szerint nem tárol, tehát van rá esély, hogy az is a kisebbik eeprom-ban kapott helyet. Én ezek alapján a 24C32 cseréjével kezdeném, az amúgy is könnyen beszerezhető, olcsó és akár sima pákával is leszedhető, cserélhető.

(#5745) TanisG


TanisG
csendes tag

Sziasztok!

Egy új berendezés érkezett hozzánk a gyárba SINUMERIK 840D sl rendszerrel. A CPU-ja 317-F verziójú. Sajnos a S7 rendszerünk számára ismeretlen hardware elemek miatt upgrade-lni kell. Így hiba esetén nem sok mindent tudok diagnosztizálni. Beépítettek egy Teleservice modul-t is, hogy majd ők Németországból ránéznek, ha problémánk van, azonban elvileg valamilyen fax készülékkel lehet csak ezt a kapcsolatot megoldani.

Valaki le tudná írni, hogy milyen berendezésre lenne szükségem és hogyan működik az elv?

Modul típusa: 6ES7972-0EM00-0XA0

Előre is köszönök minden segítséget!

(#5746) Hasaggymeg válasza And (#5744) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Rendben,köszönöm.Egy próbát megér,beforrasztatom valakivel aztán visszahelyezem valamelyik rendszerbe,mert próbapadom az nincs. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5747) moseras válasza And (#5744) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Érdekes, hogy a nyákon látható egy Goldcap 0,22F-os kapacitás (nyilván elem helyett), az RTC működtetése gondolom e kondenzátor feladata volna.

Igen, elem helyett van, kb. 10-12 napot bír, utána visszaáll 2000-01-01-re.

(#5748) moseras válasza Hasaggymeg (#5746) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Egyetértek And-el, szerintem is a 24C32-vel kellene kezdeni.

(#5749) Hasaggymeg válasza moseras (#5748) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Köszönöm neked is! :R ...annak az elemnek nem lehet köze az én PLC-m produkált hibához,igaz? Csak mert az idő is odalesz áramszünetkor,nem csak a webes beállítások.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5750) moseras válasza Hasaggymeg (#5749) üzenetére


moseras
tag

Tudomásom szerint ez a Goldcap kondi kizárólag az RTC-t befolyásolja. Tapasztalatom szerint ha nincs betáp, akkor 10-12 nap után az RTC-t elfelejti. Ekkor elindítva 2000-01-01-re áll be, és ezt hibakóddal ki is villogja, továbbá a web-es felületen "RTC failure" hibaszöveg olvasható (5-ös hibakód azt hiszem). De ez nem befolyásolja a többi beállítást (pl. IP cím, gateway, stb.), ezek nem vesznek el, nem állnak vissza alapértékre 10 nap után sem. Ahogy And is írta, a DST bitet (hogy be van e kapcsolva, vagy nincs), az IP címet, gateway-t, SNMP beállításokat, szerintem amit kompletten a WEB admin felületen látsz, azt lehet, hogy mind az EEPROM-ban tárolja. Annak pedig nem kell Goldcap kondi. Azt, hogy az idő is visszaáll újraindítás után, lehet SW-es oka is, mondjuk mert az EEPROM-ból nem tud beolvasni valamilyen hozzá tartozó config-ot. Ettől függetlenül lehet, hogy a Goldcap is rossz, de nem hinném. Ha a SW túlírta az EEPROM-ot, attól a Goldcap nem mehet tönkre.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.