Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#5051) And válasza byte-by (#5050) üzenetére


And
veterán

"az elem tudtommal nem a programot védi ( pont mert az általában nem felejtő területen van , vagy memóriakártyán is szinte kivétel nélkül minden plc-ben)"
(A kérdéses PLC-családot ugyan nem ismerem, de akad olyan sorozat Schneider-éknél (pl. a Twido), amelyiken van ugyan nem felejtő programtár, de a program csak kérésre kerül oda (backup). Alapjában ez a funkció be van kapcsolva, első letöltéskor - és utána is minden online módosítás után - elvégzi ezt a backup-ot, de ha ezt letiltják, vagy offline-ba váltáskor a feltett kérdésre nemmel válaszolnak, akkor a teljes program vagy az online végrehajtott változtatás csak a RAM-ban marad, és kikapcsoláskor, lemerült / hiányzó elemnél elvész. Mod.: hab a tortán, hogy ennél a sorozatnál van lehetőség az előlapi - elemhibát jelző - 'BAT' led letiltására szoftverből, de alapesetben természetesen mutatja a lemerült elemet.)

[ Szerkesztve ]

(#5052) byte-by válasza And (#5051) üzenetére


byte-by
tag

halo.

a siemens-nél is van copy ram to rom. vagy memória kártyára is lehet másolni.
nyílván ha beilleszettük a programot a megfelelő helyre, akkor az elemtől függetlenül eltünni nem fog.
nem minden gyártónál kell "beégetni".
még az is elképzelehető, hogy érdemes lenne újra visszaállítani a gyári default beállításokat.

pont a megnevezett plc többszintű memóriájával (vagy ennek kezelő utasításával, vagy felületével) kapcsolatban jegyeztem meg, hogy esetleg nem-e lehetséges ,hogy ott a probléma, azzal együtt, hogy nem ismerem a schneidert.

byte

[ Szerkesztve ]

(#5053) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo,
S7-300 és Zenon között szeretnék kapcsolatot felépíteni, etherneten

Step 7-ben bekell állítani valamit?
Zenonban a projektet és változokat már megtudtam nyitni, viszont a drivers-nél nemtudom pontosan miket kéne megadni, pl az ip cím a plc ip címe? Mi az a Net szám valyon? Vagy valami uj kapcsolatot kéne létrehozni? Találtam valamit a neten hogy netconfogban meglehet adni step7ben egy s7-kapcsolatot
Fura de nem nagyon találok semmi használható klikk by klikk guidot, meg uyg semmi normálisat, hogy pontosan mik kellenek zenon - s7-300 viszonylatban
Zenon 6.51
Jahn az alap probléma hogy nem változik zenonban a változó állapota hiába billegtetem a plc-n

(#5054) Peddy789 válasza Peddy789 (#5053) üzenetére


Peddy789
őstag

Tárgytalan megoldottam

(#5055) Achilles83 válasza Peddy789 (#5054) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Hello!Akkor oszd meg velünk is, hátha segítünk másokon.Ezért van a Fórum.

(#5056) natec válasza ADam07 (#5045) üzenetére


natec
tag

Sikerült e már megoldani a PLC -hez csatlakozást?

NATEC

(#5057) ADam07 válasza natec (#5056) üzenetére


ADam07
csendes tag

Sajnos még nem, bár az utóbbi pár napban nem volt időm foglalkozni vele.

(#5058) natec válasza ADam07 (#5057) üzenetére


natec
tag

A számítógép LAN kártyáját állítsuk IP cím automatikus kérése üzemmódra (DHCP) a WIFI -t kapcsoljuk ki. Kapcsoljuk ki a számítógépet, hogy bekapcsolás után ne tudjon csatlakozni semilyen hálózathoz és ne tudjon felvenni semilyen IP címet. Kössük össze a PLC -t és számítógépet Ethernet kábellel, kapcsoljuk be a PLC -t. Kapcsoljuk be a számítógépet, Indítsuk el a CX-Programmert project nélkül. Kattintsunk a felső iconsorban található CP1L-Ethernet Online ikonra a megnyíló ablakban jelöljük be a HAB Connectiont és nyomjuk meg a Browsw gombot. A megnyíló ablakban látható a csatlakoztatott PLC IP címe jelöljük ki a fenti sort, hogy elkéküljön a sor háttere majd kattintsunk az OK gombra. A visszatérő ablakban bemásolódik a PLC IP címe és csatlakozzunk (Connect).
Nekem egyenes és kereszt kábellel is működik a kapcsolódás.

NATEC

(#5059) miclucky


miclucky
tag

Hi Siemens Guruk :)
Sajnos tegnap találkoztam egy ET200S (151-8) csodával, ehhez kérnék pár tippet,mivel az elmúlt évtized során csak Omron ill.s7-200-as plc-kkel foglalkoztam ill. nagyon régen s7-300 (de step7-tel programozva).
A fent említett vezérlőhöz nincs projekt file-om és step7 v5.5 uploadra kattintva közölte velem, hogy ezt bizony valami új csodával programozták ,melynek neve TIA. A profinetes rendszerben van még két ET200s I/0 blokk meg x ktp600 hmi.
El kezdtem ismerkedni a TIA-val (első benyomás: katasztrofális!!! szörnyű lassú ,hiába nyóc mag meg 16 liba, mindig csak homokóra, meg nem válaszol).
A plc-ről a programot le tudtam menteni(bár kommentek és hardver konfig nélkül), de a hálózati szkennelésre nem sikerült rájönnöm, ehhez kérnék pár tippet.
Továbbá a programot monitorozni sem engedte annak ellenére,hogy minden pötty zöld (monitor ikon szürke).

köszönettel:
lucky

ui: V11-es verzióval próbálkoztam, esetleg megpróbálom V13-sal is

(#5060) ADam07 válasza natec (#5058) üzenetére


ADam07
csendes tag

Sajnos így sem működik, egyik kábellel sem. A helyi hálózat megvan, de a csatlakoztatott plc sehogy sem jelenik meg.

(#5061) ADam07 válasza ADam07 (#5060) üzenetére


ADam07
csendes tag

Megpróbáltam másik géppel is. Ugyan ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#5062) Szirty válasza miclucky (#5059) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

"A fent említett vezérlőhöz nincs projekt file-om és step7 v5.5 uploadra kattintva közölte velem, hogy ezt bizony valami új csodával programozták ,melynek neve TIA."

Erről van szó?:
IM151-8 PN/DP CPU Interface Module for ET 200S Released for Delivery
IM151-8 PN/DP CPU
6ES7151-8AB00-0AB0

Ha igen, ez programozható STEP7-el is.
Idézet a Siemens WEB oldaláról:

"STEP 7
The new CPU can be configured with STEP 7 version 5.4 SP4 and higher.
Configuration of the CPU with older STEP7 versions is not possible."

(#5063) Szirty


Szirty
őstag

Üdv!

Ha valaki ilyen helyzetbe kerülne:
Siemens S7-300-assal működő profibuszos gép közelébe kerül, amelyhez nincs forrás project, csak az ami a PLC-ről letölthető.
Letölti a teljes tartalmát HW configgal, system DB-vel, adat és program blokkokkal, mindennel együtt (upload station to PG). És a rendszerben olyan (mellesleg működő) DP eszközök vannak, amiket a számítógépen lévő fejlesztői környezet (Step 7) nem ismer, mert nincs GSD telepítve hozzá.

Akkor gondolja meg alaposan hogy visszatölti a PLC-re a HW configot ha ennek igénye merülne fel!

(#5064) And válasza Szirty (#5063) üzenetére


And
veterán

(Ezt már egyszer megszívtuk jó pár évvel ezelőtt, akkor is te segítettél nekünk :U. Abban a konfigurációban 3 darab Profibus DP-s /Danfoss/ frekvenciaváltó volt az áldozat, amelyek nem akartak elindulni, nekünk meg fogalmunk sem volt, hogy lehelhetünk életet a gépbe..)

(#5065) Szirty válasza And (#5064) üzenetére


Szirty
őstag

Helló And!

Kb. ezzel játszottam én is. Fel kellett építeni a HW konfigurációt újra a GSD-k beszerzése után.
Sajnos volt pár kb 10 éves LIKA gyártmányú (olasz) pofibuszos abszolút jeladó is rajta. Ma már nem gyártják, és a gyártónál nincsenek régi anyagok, csak újak.
Szerencsére az új GSD-jével is összejött, a CLASS1-es busz kezelésen nem fejlesztettek. Egy Lenze szervó azonban megszivatott. Volt GSD hozzá, de olyan sokféle varációban konfigolható, hogy nehéz volt kitalálni melyik a nyerő.

(#5066) tdanka válasza byte-by (#5050) üzenetére


tdanka
újonc

Sziasztok.
Köszönöm mindenkinek a váaszt. :R
Úgy tűnik megoldódott a probléma(részben).
A program feltöltéskor rögtön a flash memóriába töltődik,de a boot aplikációt kézzel kell hozzátölteni.Ha nincs boot nem tud felfutni a plc,Nekem felbootolt induláskor,de nem teljesen,ezért lehetett az a kis felejtés.
A boot-ot háromszor raktam fel egymás után,és így sikerült elérnem,hogy felfusson a plc,és miden előző beállítás is megmaradjon.Amit még nem tudok,az az hogy miért indul még most is stop-ban a plc.Ezt is kiküszöböltem,úgy hogy az egyik bemenettel indulás után startolom,egy időrelé segítségével.

(#5067) miclucky válasza Szirty (#5062) üzenetére


miclucky
tag

Hello Szirty,
igen programozható step7 v5.5-el , csak ha tia portallal írták a progit ,akkor csak azzal lehet barmit is kezdeni.

(#5068) Szirty válasza miclucky (#5067) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

"csak ha tia portallal írták a progit ,akkor csak azzal lehet barmit is kezdeni."

Nem hiszem...

(#5069) miclucky válasza Szirty (#5068) üzenetére


miclucky
tag

hi,
nem hiszed vagy tudod is? (örülnék ha működne valahogy a dolog ,mert ez a TIA egy elég elcseszett dolognak tűnik a step7-hez képest)
step7 upload station to pg egyből reklamál, hogy tia-val írták és választhatom a kilépést.
Beszéltem pár TIA-val programozó emberkével, akik ezt megerősítették. De holnap rákérdezek a Siemensnél.

(#5070) Mazsika válasza miclucky (#5069) üzenetére


Mazsika
őstag

Én már beszéltem erről Siemensékkel. Nem lehet step7tel visszatölteni ha tiaba iródott a program! De kérdezz azért rá te is.

Dáccsika

(#5071) byte-by válasza miclucky (#5069) üzenetére


byte-by
tag

halo.

a simatic manager és a tia más és más kiterjesztésű file-t hoz létre.
a kettő nem átjárható.
egyébként akkor is van letöltés tia-ban, ha simaticban van írva és ki is zöldül, de én nem tudtam elmenteni sem például.
a fa struktúra legalább is képes megjelenni.
de olyan is van (nálunk van ilyen gép) ahol a plc program simatic manager-el van írva ( kiterjesztés: .s7p )
a hmi tia-val van írva. (kiterjesztés : ap12)
lehet még probléma a v11 verzióval - lehet azt a verziót keresi amelyikkle írták - de v12 sp1-től jobb és stabilabb.
de egyébként is sok jó dolog van benne , persze erős gép kell hozzá.

byte

(#5072) Szirty válasza byte-by (#5071) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Mindegy milyen file-t hoz létre, itt arról volt szó, hogy a TIA-val PLC-re töltött program viszaolvasható-e régi Step7-tel. A file formátumot ez a dolog nem érinti.

(#5073) miclucky válasza Szirty (#5072) üzenetére


miclucky
tag

próbáltam letölteni tia v11,v12,v13 -mal is de egyik sem tölti le a tag-eket, nincs cross-ref, nincs harver konfig se semmi.
hívom a siemens-t :)

(#5074) byte-by válasza Szirty (#5072) üzenetére


byte-by
tag

halo !

ez így van.
csak jelzés értékű volt, az elmentett programokkal kapcsolatban.
a példám alapján pedig arra gondolok , hogy esetleg valami csavar folytán mégis simatic managger-el programozták a kritikus programot.
de persze ez csak találgatás, tudom , hogy pl. mást ír ki.

(#5075) Szirty válasza Mazsika (#5070) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Nem tudom mitől függ, nekem sikerült.
TIA-val PLCSIM-re töltöttem rá programot, majd Step7-el upload station to PG funkcióval szépen visszatöltötte. A program blokkokat, és adatblokkokat is.

(#5076) Szirty válasza miclucky (#5073) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

"nem hiszed vagy tudod is?"

Miért kérdezed? Mit írtam oda? :-)

"egyik sem tölti le a tag-eket, nincs cross-ref"

Nem is lesz. A symbol táblát (tag list) a 300-as nem tárolja (nincs s szükség rá a program futtatásához).
A kereszt referenciákat sem tárolja, azt a fejlesztői környezet generálja bármikor, amikor akarod.

(#5077) miclucky válasza Szirty (#5076) üzenetére


miclucky
tag

igazad van,de az 1200-as széria tárolja a szimbi táblát is(ez meg ET200s) :) . Ez esetben a fő probléma, hogy a lementett progi csak pár inputot,merkert és DB-t tartalmaz, de kimenetet pl. nem. A keresztref. generálása után sem a bemeneteket, sem pedig a merkereket nem listázza, csak a DB-ket.
A Siemens jövőre ígért állásfoglalást, majd beszámolok róla.
Addig is kellemes ünnepeket Mindenkinek.
üdv
lucky

(#5078) Szirty válasza miclucky (#5077) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv miclucky!

"igazad van,de az 1200-as széria tárolja a szimbi táblát is"

Igaz, de itt végig S7-300-ról volt szó, ami viszont nem. Hogy jön ide az S7-1200?

"A keresztref. generálása után sem a bemeneteket, sem pedig a merkereket nem listázza, csak a DB-ket."

Tudni kell, hogy a keresztreferencia csak és kizárólag az abszolút címeket képes kilistázni. Az indirekt címzéseket természetesen nem, mivel azok futás közben (run time) derülnek ki.

Ez így volt eddig is, így van most is, és ezután is így lesz.

Az kétségtelen, hogy nagy szívás ha egy géphez nincs forrás project és csak a gépről letöltött program áll rendelkezésre. Ez egy ilyen dolog, ám ez a körülmény a programfejlesztőt minősíti...

(#5079) miclucky válasza Szirty (#5078) üzenetére


miclucky
tag

Az 1200-as úgy jön ide, ahogy a 300-as :DD .

Végig ET200S CPU -ról volt szó.

A programfejlesztőnek megszűnt az állása (gyárbezárás)..... A gyártósor Franciaországból jött (csak engem elfelejtettek kiküldeni, lehet találtam volna valamit a porosodó laptopokon vagy a hálózaton).

Még ha csak a kommentek hiányoznának, a legnagyobb baj, hogy nem tudom lementeni normálisan a programot, az abszolút címet(ami kevés látszik a prog-ban) sem listázza a cross-refben(I Love TIA vagy lehet vmi mással programozta?! nem értettem azt se teljesen, hogy miért van pár db. Pro-Face HMI a rendszerben). Érdekességképpen a régebbi részeket egy S5-115 943B cpu viszi AS-i net-es megoldással, ezt minden zokszó nélkül le lehetett menteni, igaz ez STEP5. :)

(#5080) Szirty válasza miclucky (#5079) üzenetére


Szirty
őstag

Szia miclucky!

"Végig ET200S CPU -ról volt szó."

Az szerinted nem S7-300-as termékcsaládba tartozik?
Mert szerintem eléggé. Nincs köze az 1200-hoz! Alapjaiban tér el attól.

(#5081) Szirty válasza miclucky (#5079) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv miclucky!

"Érdekességképpen a régebbi részeket egy S5-115 943B cpu viszi AS-i net-es megoldással, ezt minden zokszó nélkül le lehetett menteni, igaz ez STEP5"

Én meg pont egy ilyennel jártam úgy (egy olasz műanyag ipari gépben van) hogy lementeni le lehetett ugyan a programot, de monitorozni nem. Minden kísérlet "Incorrect PLC ansver" hibát eredményezett.
Step5 sem volt hajlandó rá, S5Win sem.

Néha belefut az ember ilyesmibe ha nincs forrás project,..

(#5082) miclucky válasza Szirty (#5080) üzenetére


miclucky
tag

szerintem nem :)

én kérek elnézést, nem ismerem sem az 1200-at,sem az et200-at

(#5083) miclucky válasza Szirty (#5081) üzenetére


miclucky
tag

igen van ilyen . Nekem például a Helmholz féle step5 adapterrel még nem volt semmi gondom (még az ip246-os kártyával is elbánt).

Na de most már Boldog Karit!

(#5084) Szirty válasza miclucky (#5083) üzenetére


Szirty
őstag

Nem volt bajom az adapterrel. a CPU-val volt (gondolom).

(#5085) Szirty válasza miclucky (#5082) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

Az ET200S CPU egy S7-300 CPU funkcionalitását integrálja a terepei I/O szigetbe.
A sebessége (teljesítménye) és az utasításkészlete megfelel egy S7-300-as CPU-nak (mivel valójában az is, kiegészítve egy kis HW-el, ami az ET200S miatt szükséges.

SIMATIC ET 200S Interface Modules
ET 200S distributed I/O IM 151-8 PN/DP CPU interface module Operating Instructions (14. oldal)
SIMATIC ET 200 For distributed automation solutions SIMATIC Distributed I/O (60. oldal)

(#5086) miclucky válasza Szirty (#5085) üzenetére


miclucky
tag

Ok, nálad a pont. :)
Én csak a fenti képből indultam ki.

(#5087) Onishi


Onishi
tag

Sziasztok!

WinCC Flex-ben, hogyan lehet megoldani azt, hogy az egyik runtime által készített log fájlt, egy másik runtime trendjén megjeleníteni?
Adott két gép, az egyiken folyamatosan fut egy runtime, amely menti csv fájlba az adatokat. Illetve van egy másik gép, ahol nem mindig fut a runtime, csak néha kapcsolják be és néznek rá, de akkor kellene látni a másik gép által korábban logolt adatokat is. A 2. HMI az 1. HMI adatait HTTP kapcsolaton keresztül éri el, viszont a logolást nem tudom hogy lehetne átvinni.

(#5088) Szirty válasza Onishi (#5087) üzenetére


Szirty
őstag

Szevasz Onishi!

Úgy látom ennek megvalósítása nem különösképpen problémás. Meg kell oldanod, hogy a 2. HMI el tudja érni az 1. HMI által gyártott log file-t. Pl. hálózati kapcsolaton keresztül átmásolod, vagy file megosztáson keresztül hivatkozol rá.

Ezután a 2. HMI-ben létrehozol annyi internal TAG-et azonos néven és adattípussal, amennyi a logban van.

A 2. HMI-ben csinálsz egy data log-ot ugyanolyan néven, elérési útnak pedig megadod annak a log file-nak az elérését, amit az 1. HMI hozott létre.
Ezután leraksz egy trend-et, a trend típusát beállítod "Log"-ra a trend forrásánál megadod az imént létrehozott log nevét, és a logban lévő változó nevét.

A trendhez beállítod a megfelelő X és Y skálákat és értelemszerűen bekapcsolod a kezelő gombok megjelenítését, esetleg a mérőkurzort ízlés szerint.

(#5089) Onishi válasza Szirty (#5088) üzenetére


Onishi
tag

Szia!

Köszi, sikerült. Viszont a hálózaton eléréssel nem akart összejönni, mert az 1.HMI használta a fájlt, így a 2.HMI nem tudta azt megnyitni. Ezt egy scripttel küszöböltem ki, amit elindítva először a log fájlt átmásolja a gépre, majd utána indítja a runtime-ot. Így már frankón működik.

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves fórumtársnak!

(#5090) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Sziasztok!Omron: Van egy analog kimeneti modulom.A kép szerint beállítottam a 4096-os értéket a 2021-es címre.Ez azt jelenti hogy 4096-on 10V-ot ad ki az egyes kimeneten?És , hogy tudom beállítani, hogy 2000-nél meg a felét?Magyarán, honnan tudja a plc, hogy mi a converzios érték

[ Szerkesztve ]

(#5091) Szirty válasza Achilles83 (#5090) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Achilles83!

Ha a kimenetet nem lehet (hardveresen) skálázni, akkor sehogy. Ha 10V lesz 4096-nál, akkor 2048-nál lesz 5V nem 2000-nél. Ez adódik az D/A felbontásából.

Ha másmilyen hozzárendelést szeretnél, akkor skálázni kell. Ha hardveresen nem lehet, akkor szoftveresem a PLC programban.
Ezt rendszerint szokták is, hogy a programban a fizikai mennyiséggel lehessen számolni ne a konverziós értékkel. Pl. ha az analóg kimenet egy propszelepet vezérel, akkor lehet %-ra skálázni. Könnyebb kezelni a programban (és főleg a kijelzőn ha van).

[ Szerkesztve ]

(#5092) Dezsi82 válasza Achilles83 (#5090) üzenetére


Dezsi82
tag

Szia!
Ennel a kártyánál a full scale 4000, vagyis 0-nál a konverziós érték alsó értéke, 4000-nél a felső érték lesz. 4096 túl magas érték, ettől függetlenül lehet működik. Tehát ha a kártyád 0-10V-ra van beállítva (lehetne 1-5V,4-20 mA, 0-5 V, vagy +-10V is), akkor 4000-nél 10V, 2000-nél 5 V. Ezt különben az adatlapja adja meg.

(#5093) bodnarg


bodnarg
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, valami frappáns megoldás/ javaslat képében a következő problémára. S7 315 CPU ban futó programhoz.

Adott egy gépsoron 10 számjegyből álló recept azonosító. A receptazonosító DI-ként van kezelve, a programban. Az azonosító bizonyos helyi értékein lévő számok, információ tartalmát kellene kiértékelnem. Alapvetően xxxxxx011x vagy xxxxxx012x formátumok lehetnek. Azt az esetét kellene vizsgálnom amikor a a 4-2 helyiértéken a 011 szám szerepel, az aktuális receptúrában, és abban az esetben ha ez a feltétel igaz végrehajtani bizonyos utasításokat.
Van valami ötletetek hogy tudnám ezt megoldani? Vagy találkoztatok már valahol ehhez hasonló mintaprogival ? (Siemens support FAQ)

Köszönettel: BG

BG

(#5094) Mazsika válasza bodnarg (#5093) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia!

Szerintem ezt egy egyszerű osztási művelettel ki lehet számolni. És már lehet is vele dolgozni... Pl.: 1234560117/10=123456011 mod 100=11 és már meg is van a keresett szám...

Dáccsika

(#5095) Szirty válasza bodnarg (#5093) üzenetére


Szirty
őstag

Szia BG!

Mazsika megoldási elve teljesen jó, bár eltévesztette, mert 3 helyiértékhez modulo 1000 kell nem 100.
Utólagos engedelmével példaprogramot írtam a megoldására. Ime:

L DB1.DBD 0
L L#10
/D
L L#1000
MOD
T MW 0

Létrában:

Mindkét példa a DB1.DBD0 dupla egész változóban fogadja a szétcincálandó változót (a tartalmán nem változtat) és MW0 integrbe kerül bele a 2-4 helyiértékről leválasztott érték.
A létra felhasznál egy DINT típusű #TMP nevű változót.

(#5096) Achilles83 válasza Dezsi82 (#5092) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Hello!Köszi a válaszokat.Igazad volt csak 4000 a full skála

(#5097) Mazsika válasza Szirty (#5095) üzenetére


Mazsika
őstag

:R késő volt már... :B de az elv az mindenképpen jó. :D

Szerk.:bár ha úgyis nullával kezd akkor elég lehet az utolsó két helyiérték is?!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#5098) bodnarg válasza Szirty (#5095) üzenetére


bodnarg
csendes tag

Szia Szirty,
Szia Mazsika,

Köszönöm szépen a segítséget. Teljesen kézenfekvő megoldás, de nekem eszembe sem jutott.
Még egyszer köszi.
Én valami nagy "tudományos" megoldást képzeltem el első körben. Sokszor hajlamos vagyok túlbonyolítani a megoldásokat.

Köszönöm

BG

(#5099) Szirty válasza bodnarg (#5098) üzenetére


Szirty
őstag

Csapatmunka rullz! :)

(#5100) Mazsika válasza bodnarg (#5098) üzenetére


Mazsika
őstag

Igaza van Szirtynek a csapatmunka egy ilyen szakmába sokat segíthet...
Jajj hányszor van nekem is hogy már azt se tudom hol járok a kódba, aztán meg pár óra/nap múlva meg az állam leesik, hogy, hogy szétbonyolítottam egy egyszerű dolgot... :D

Dáccsika

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.