Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#5851) moseras válasza istvannet (#5850) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Szerintem jónak tűnik, 3 megjegyzés:

Puffer hőmérsékleti rétegződés: a pufferben nem lesz egyforma hőmérséklet fent és lent. A hőmérőt próbáld oda tenni, ahol a tényleges kivétel történik.

Puffer felfűtés: hiszterézissel fűtsd fel, mondjuk akkor indul a puffer felfűtés, ha lehűlt a "kért+1"-re, és akkor áll meg a felfűtés, ha felmelegedett "kért+5"-re. A "+1" és a "+5" változhat, ezt úgy is látni fogod, hogy mennyivel kell magasabb értéken tartani a puffer-t, ahhoz, hogy a kívánt előremenő előálljon. Az is fontos, hogy a kazán se kapcsolgasson túl gyakran, akkor inkább fűtsd fel egy kicsit nagyobb értékre. Bár nem írtad, de gondolom, hogy kondenzációs kazánról van szó, ott pedig a hatásfok a kért hőmérséklettől függ, minél alacsonyabbat kérjél tőle, csak annyit, amennyivel a kívánt puffer felfűtés biztonsággal megvalósítható.

Keverőszelep: inkább 0-10V-os motor legyen, ha mégsem, akkor inkább több legyen a mozgási idő, mint kevesebb (inkább 90-120 sec, mint 60).

(#5852) rsf válasza moseras (#5851) üzenetére


rsf
senior tag

Én most futottam bele az általad említett puffer rétegződési problémába.
200 literes indirekt 2hőcserélős álló tároló amiben pontosan szeretném tudni, hogy mennyi melegvíz áll rendelkezésemre.Bedugtam egy PT100 hőellenállást a termosztát és a hőkioldó mellé. Szépen elférnek egymáson. Aztán elkezdtem monitorozni a hőmérsékletet. A távadó kalibrált és 4-20mA és kimenete van.Tehát nem mutat hülyeségeket. Azt vettem észre, hogyha kinyitom a csapot akkor a meleg víz helyett szinte a beérkező hideg víz hőmérsékletét látom 20C körüli értékeket.
Arra gondoltam, hogy a tároló felső részénél is kellene hőmérsékletet mérni, de ott csak a csőhöz vagy a köpenyhez tudok hozzáférni. De gondolom az is jobb lenne mint így.
Erre kellene vmi jó ötlet. :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5853) moseras válasza rsf (#5852) üzenetére


moseras
tag

Amiket láttam eddig tartályt, azokban több helyen volt mérőhüvelynek hely.

Hol célszerű mérni ?

HMV esetén általában felülről van elvétel, így ott felül.
Napkollektoros rendszer esetén az ajánlás szerint alul.
Egyéb esetben pedig ott, ahol a kivétel történik (ha több helyen is van kivétel, akkor szerintem a legalsó kivételi pont környékén).

Csövön történő mérés:

Amikor a csőben nincs áramlás, akkor nem tudom, hogy mennyire lesz pontos.

Szerintem inkább a köpenyen mérjél, ha más lehetőség nincs.

(#5854) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Elnézést ha OFF topic de nem találtam erre megfelelő helyet, itt az oldalon belül.

Holnap megyek egy állásinterjúra, aránylag kis cég egy nagyobb faluban (vagy kisebb város). Elvileg PLC programozót keresnek, de gondolom kell emellett szerelni, tervrajzokat készíteni, stb ehhez kapcsolódóan. Pályakezdő vagyok, tapasztalatom még szinte semmi egy kevés siemens PLC-vel. Nyelvvizsgám még nincs meg, de már az államvizsgám megvan mint villamosmérnök. Ha megkérdezik milyen bérre számítok szerintetek mit merjek mondani, hogy ne riasszam el őket. Szeretnék dolgozni már, tudom hogy kezdőként nem szabad sokat várni, nem is érdekel még most annyira a pénz. Csak mégis szerintetek mi a reális, mit mondjak. Leginkább a szakmai fejlődés érdekelne még most az első pár évben, de azért gondolom valamit mégis mondanom kellene valami összeget és nem akarom, hogy kiröhögjenek vagy azért mert túl keveset vagy azért mert túl sokat mondok. Remélem megértetek. Köszönöm előre is a válaszotokat.
Ja és kérlek tüntessétek fel, hogy nettó vagy bruttó összeget mondtok, mert most még azt sem tudom, hogy mennyit vonnak le a bruttó fizetésből, szóval mennyi lesz abból a nettó.

(#5855) Gusi válasza Miertvansote (#5854) üzenetére


Gusi
csendes tag

Nemtom, hogy off-e.
Juniorként szerintem 200 alá ne menj, főleg Pesten.
Nekem seniorként (40) van annyi tapasztalatom, hogy Pesten a 350, vidéken a 250 szemrebbenés nélkül elfogadott + pótlékok. Nyelvvizsgával +100 lenne ehhez(!). A bérplafon valahol 550-600 körül van, de ott kemény az elvárás is (képfeldolgozás+FPGA).
ui.: nem vagyok diplomás, nettó összegek (kézbe), beágyazott rendszerek K+F (hw+sw) kerestem pár hónapja

(#5856) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Egy megosztott DB blokkban lévő változónál hogyan tudom elérni, hogy induláskor azt az értéket vegye fel, ami a kikapcsoláskor volt. (Jegyezze meg a kikapcsolás előtti utolsó értéket.)
Köszi.

(#5857) n0rbert0 válasza tibi-d (#5856) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,

Milyen PLC?

(#5858) tibi-d válasza n0rbert0 (#5857) üzenetére


tibi-d
tag

Bocs. Azt hittem, hogy osztott DB blokk csak a SIEMENS PLC-ben van. (S7-313C)

(#5859) n0rbert0 válasza tibi-d (#5858) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Minden DB retentív alapértelmezetten. Hogy hozod létre a DB-t? Ha SFC82-vel, akkor ebben az esetben meg kell adni, hogy retentív legyen vagy ne.

(#5860) Szirty válasza tibi-d (#5858) üzenetére


Szirty
őstag

Milyen 313C?
(order number?)

(#5861) Miertvansote válasza Gusi (#5855) üzenetére


Miertvansote
tag

Köszönöm a válaszod!

Egyből vissza is kérdeznék, hogy ezeket az összegeket bruttó vagy nettóban értetted ?

Üdv.

(#5862) rsf válasza Miertvansote (#5861) üzenetére


rsf
senior tag

Az utolsó mondatban irja, hogy nettó összegekről van szó. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5863) rsf válasza moseras (#5853) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi,
majd hétvégén kisérletezek ha lesz időm.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5864) tibi-d válasza Szirty (#5860) üzenetére


tibi-d
tag

Szia!
A pontos típus 313-5BF03-0AB0. Bár józan paraszti ésszel azt gondolná az ember, hogy egy adatkezeléssel kapcsolatos kérdés egy adott CPU (S7-300) csoporton belül azonos, független a CPU pontos típusától. Legfeljebb a memória mérete lehet más, programozni ugyanúgy kell.
Köszi.

(#5865) Szirty válasza tibi-d (#5864) üzenetére


Szirty
őstag

Helló!

Én nem akartam kötekedni, csak szeretném megjegyezni, hogy az S7-300-as sorozaton belül jelentősebb eltérések vannak, nem csak az adatterületek méretében és a CPU sebességében!
Ráadásul még típuson belül is. Pl. CPU315-ből van vagy kilenc fajta.
Van olyan amelyiknél az összes DB retentív, van amelyiknél neked kell megmondani hogy melyik számú DB melyik kezdőcímétől hány byte adatot szeretnél megőrizni.
Van típus amelyiknél egy ilyen bejegyzés lehet, van amelyiknél 8 különböző DB területet adhatsz így meg.
Tehát még típuson belül is eltérhet a CPU memória koncepciója. Főleg amikor az egyikben RAM+elem van, a másikban meg MMC (flash) kértya.

Ezeket a beállításokat a HW konfigban lehet megtenni a CPU tulajdonságainál.
Olyan eltérések is akadnak, hogy nem ugyanannyi run time meter van a CPU-ban, vagy bizonyos rendszerhívásokat nem ismer az egyik típus, másik meg ismeri.

A 313-5BF03-0AB0 esetén az összes DB megőrzi a tartalmát kikapcsoláskor.

(#5866) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
eWON vagy Secomea VPN-ekkel van valakinek szemelyes tapasztalata?

E30 (oo=[][]=oo)

(#5867) tibi-d válasza Szirty (#5865) üzenetére


tibi-d
tag

Értem, köszönöm. Most már azt is kezdem belátni a kollégák többek között miért utálják a SIEMENS PLC-ket.

(#5868) moseras válasza tibi-d (#5867) üzenetére


moseras
tag

Most már azt is kezdem belátni a kollégák többek között miért utálják a SIEMENS PLC-ket.

Ez a mondat nagyon tetszeni fog Szirty-nek :DD

(#5869) tibi-d válasza moseras (#5868) üzenetére


tibi-d
tag

Sajnos , ez az igazság. Az üzemünknél csak én voltam aki hajlandó volt ránézni a SIEMENS PLC-re. Megbízhatóság szempontjából semmi kivetnivaló nincs vele, de mivel nálunk az OMRON az uralkodó PLC, ezért átlovagolni a SIEMENS-re nem könnyű. (Újat tanulni senki se szeret.) Tisztelet a kivételnek. Számomra is kihívás az S7-300 PLC megtanulása, de azt mondják, amit megtanulsz, azt el nem veheti senki tőled.

(#5870) tibi-d


tibi-d
tag

Annak idején amikor a PLC-k kezdtek elterjedni, az OMRON S6-k voltak az első példányok amik hozzánk kerültek. A fura, hogy még tavaly is kellett rá programot írni. A SIEMENS PLC is úgy keveredett hozzánk, hogy egy elbontott szivattyútelepet alkatrészként megvett a cég, és vele járt a vezérlőszekrény is, benne a porosodó PLC-vel. Így jött az ötlet, hogy hasznosítani kéne, ha már van.

(#5871) Szirty válasza tibi-d (#5867) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Normális emberi reakció...
Az ismeretlentől félünk, amitől félnünk kell azt nem szeretjük.

"A félelem nem más, mint a tudás hiánya." (Agatha Christie)

(#5872) tibi-d


tibi-d
tag

Egyébként nem a SIEMENS PLC-vel van a bajuk, hanem a SIEMENS cég terméktámogatásával, értsd dokumentációk, tanácsadás, stb. Az OMRON úgy került hozzánk, hogy PLC még égen-földön nem volt, de már a dokumentációktól le akartak szakadni a polcok. Kipróbálásra komplett konfiguráció kölcsönadva, a fejlesztőszoftverek ingyen feltelepítve a legtöbb számítógépre. Így sokan megismerhették, megtanulták. Ebből egyenes út vezetett oda, hogy ha egy berendezés relés logikáját ki kellett váltani, az OMRON PLC volt a nyerő, még ha nem is olcsó, és neki is vannak hibái.

(#5873) Szirty válasza tibi-d (#5872) üzenetére


Szirty
őstag

Szerintem minden dokumentáció beszerezhető mindenféle herkentyűjükről.
Legalábbis eddig még sikerült. Azt nem mondom hogy mindig egyszerű volt, de ezt nem a dokumentumok hiánya hanem épp ellenkezőleg a gigantikusan sok dokumentáció okozta, meg az hogy rossz helyen kerestem.

Hasonlót tudok mondani omronnal kapcsolatban is, bár ott nagyságrenddel kevesebb automatizálási eszköz van (szerintem) mint a siemensnél.
Legutóbb pl. nem kis nehézséget okozott egy Omron analóg modul doksijának a beszerzése.
Előtte meg omron MX2 frekvenciaváltó pulse train kimenetével gyűlt meg a bajom, ugyanis csak a sokadik doksi és sokadik teszt alapján derült ki, hogy ez a típus nyomatékkal arányos impulzus kimenetén csak PWM formában tud jelet adni, pulse train formában nem, a hozzá kapcsolt PLC bemenet meg csak az utóbbit tudta fogadni, az előbbit nem. Analóg bemenet meg nem volt.
A problémát sikerült megkerülni.

Sajnos ilyesmi előfordul.
Nézzük a jó oldalát. Mindkettő gyártó sokkal jobb (szerintem) mint bármelyik olasz cég bármilyen elektronikus herkentyűjének a dokumentálása és a doksihoz való hozzáférés.

(#5874) tibi-d válasza Szirty (#5873) üzenetére


tibi-d
tag

Egyetértek.
Az OMRON "elkényeztetett" minket, és azt hittük, hogy a SIEMENS-nek is az az érdeke, hogy a termékeit megismerjék, vegyék. Voltam egy SIEMENS termékbemutatón, és az volt az érzésem, ahol azt sugallták, hogy a SIEMENS termékek használatát ki kell "érdemelni". "Ez nem olyan termék, amit bárki használhat". (Ferrari) Tanácsokért hiába fordultunk a hazai képviselethez, sokszor annyit sem tudtak mint mi az adott berendezésről. Így feladtuk a szélmalomharcot.

(#5875) tibi-d


tibi-d
tag

Visszatérve a DB blokkok adatkezeléséhez. Ezek szerint, a PLC bekapcsolásakor, sem a (Call DB híváskor) nem olvassa az "Initial value" oszlopba beírt értéket. Ha csak létrehozok egy változót, de sehol nem írom, akkor jó esetben "0" az értéke, de lehet bármi. Ha biztosan tudni akarom az értékét, legalább egyszer írnom kell.
Ha rossz a következtetésem javítsatok ki.

(#5876) Szirty válasza tibi-d (#5875) üzenetére


Szirty
őstag

A DB változó tartalma nem lesz határozatlan. Az inital value értéket kapja minden változó amikor először feltöltöd a PLC-re. Illetve amikor változót adsz hozzá a DB blokkhoz, akkor az újonnan hozzáadott változó az init value-t kapja.

Abban a CPU típusban amelyikben van nem retentív DB, bekapcsoláskor nem tudom milyen értéket vesznek fel a változók, de szerintem nullát.

(#5877) n0rbert0 válasza Szirty (#5876) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Abban a CPU típusban amelyikben van nem retentív DB, bekapcsoláskor nem tudom milyen értéket vesznek fel a változók, de szerintem nullát.
Tudtommal a load value-t, legalább is 300-as CPU-nál, mivel warm restart fut le indítás esetén.

Szerk. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5878) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Most kezdek dolgozni, pályakezdőként. A munkahelyemen valószinűleg nem lesz, sok plc programozás, vagy inkább nulla, de én szeretnék azzal is foglalkozni, később ha már megy valamennyire, akkor váltani is munkahelyet. A kérdésem az lenne, hogy tudtok e tippet adni, hogy hogyan gyakoroljak. PLC-m nincs sajnos semmilyen. Leginkább a Siemens és az Omron érdekelne. Siemens ből a step 7 program van meg az omronhoz pedig a cx-one 9.0 ha jól emlékszem. Köszönöm előre is ha tudtok valami támpontot adni.

Üdv.

(#5879) TotoThomas


TotoThomas
csendes tag

Sziasztok!

Újabb problémába ütköztem.
A PLC S7-1200 vane gy kp 300 basic kijelző, és TIA Portal
A kijelzőről küldök egy értéket a PLC-nek. Ez az érték a kijelzőn állítható.
Ellenben ha pl áramszünet van, avagy a gépet lekapcsolják műszak végén, akkor a kijelző nulláz. És nulla értékkel indul a PLC is.
Azt megtettem, hogy a kijelzőről érkező értéket egy DB-be pakolom, és azt retentívvé teszem, de ugye újrainduláskor hiába, a nulla értéket fogja kapni a kijelzőről.
Lenne egy másik kérdésem: Azt lehet e állítani, hogy pl ha én nem akarok csak 40 és 110 közötti értéket álíltani, hogy ne lehessen se nagyobbat, se kisebbet beírni. Most figyeléssel oldom meg a PLC-ben. Ha kisebb érkezik, akkor a minimum érték kerül be, ha nagyobb, akkor a maximum kerül be a változóba.

Köszönöm

(#5880) Szirty válasza TotoThomas (#5879) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

"de ugye újrainduláskor hiába, a nulla értéket fogja kapni a kijelzőről."

Vedd ki a TAG beállításainál a Start Value mellől az értéket (hagyd üresen a mezőt):

"Azt lehet e állítani, hogy pl ha én nem akarok csak 40 és 110 közötti értéket álíltani"

A TAG beállításainál a Range beállítás Minimum és Maximum mezőjét (jobb oldalon) állítsd Constant-ra és írd be a mezőbe a kívánt határértékeket:

[ Szerkesztve ]

(#5881) rsf válasza TotoThomas (#5879) üzenetére


rsf
senior tag

Szerintem, nálad a PLC-ben van beállítva az, hogy nullázódjon az az érték nem a kijelzőben!
Vagy nem retentiv a DB-d! Állítsd át, hogy az legyen.
A mellékelt képen látszódik, hogy az első sorban lévő értéknél azt akarom, hogy indításnál mindig 1-legyen. De a második sorban ezt nem akarom!

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5882) mrlecso10


mrlecso10
csendes tag

Sziasztok

1 Omron CQM1 PLC- re van csatlakoztatva 1 NT20S-ST121 HMI. Az lenne a problémám hogy mikor egy oldalon elhelyezek több nyomogombot és valamelyiket megnyomom bekapcsolja az a kimenetet amit szeretnék de ösze visza a többi gomd is megnyomodik vele együtt. A címzések mindegyiknél jó szerintem a kábelem elvileg jó mert van kommunikació. Nem tudja esetleg valaki hogy mi lehet a gond??
Köszi

(#5883) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Microwin S7-200 program telepíthető-e Win10-re.
Köszi.

(#5884) Szirty válasza tibi-d (#5883) üzenetére


Szirty
őstag

Helló tibi-d!

Nem támogatott oprendszer. A Siemens 2015-ös compatibility listájában nem is szerepel Win8 Win8.1 Win10.

Ettől még lehet hogy fut, ki kell próbálni.
Mindenképpen a Micro/Win V4.0 SP9 változattal tegyél próbát, mert a lista szerint az támogatja a Win7 sok változatát, beleértve a 32 és 64 biteseket is.
Konkrétan:

Enterprise (32-Bit)
Enterprise (32-Bit) SP1
Enterprise (64-Bit)
Enterprise (64-Bit) SP1
Home Premium (32-Bit)
Home Premium (32-Bit) SP1
Home Premium (64-Bit)
Home Premium (64-Bit) SP1
Professional (32-Bit)
Professional (32-Bit) SP1
Professional (64-Bit)
Professional (64-Bit) SP1
Ultimate (32-Bit)
Ultimate (32-Bit) SP1
Ultimate (64-Bit)
Ultimate (64-Bit) SP1

(#5885) byte-by válasza mrlecso10 (#5882) üzenetére


byte-by
tag

halo.

ha a hmi egyébként jó, próbáld meg kalibrálni a képernyőt.

két sarkát megnyomva előjön a system menü.
ott kell lennie egy "touch..." menünek, érdemes lenne megnézni.
nt21-esnél, de az nt20 tudomásom szerint hasonlóan működik.

(#5886) mrlecso10 válasza byte-by (#5885) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Hello

A kijelző müködik valami a címzésel lesz. Nem tudod hogy kell a címzést megírni? Én most kezdem ezt a kijelző programozást. Köszi

(#5887) byte-by válasza mrlecso10 (#5886) üzenetére


byte-by
tag

halo

tudom, hogy kell a cimzést megirni, de inkább beállítani egy-egy elemet.
nem tudom mire gondolsz, látni kéne a projektet.

viszonylag egyszerű, az elem beállításainál (elem-jobb egér gomb - properties...)
egyértelmű paraméterek vannak.

byte

(#5888) mrlecso10 válasza byte-by (#5887) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Ez egy lakás vezérlő lenne és a kijelzővel szeretném a riasztót vezérelni meg esetleg lámpákat fel lehesen kapcsolni. Igazábol ami nem tiszta hogy a kijelző címzésnél hogy oda beírhatom az i/o cimet ami a PLC be van ? PL: kapcsoló 0.00 akor ezt beírhatom a kijelző programjába a címzéshez vagy valami belső segéd relét kell alkalmazni?

(#5889) byte-by válasza mrlecso10 (#5888) üzenetére


byte-by
tag

érdekes felállás.
tehát van fizikai bemenet (pl. kapcsoló a plc 0.00 bemenetén).
ez nyilván kapcsol egy bitet vagy kimenetet ami egy lámpa. (pl.)
tehát kapcsolóval és a hmi-n is szeretnél kapcsolni egyazon kimeneteket?

(#5890) mrlecso10 válasza byte-by (#5889) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Igen de a kapcsoló helyett nyomogombok lesznek így nem lesz gond.

(#5891) Szirty válasza mrlecso10 (#5888) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mrlecso10!

" PL: kapcsoló 0.00 akor ezt beírhatom a kijelző programjába a címzéshez vagy valami belső segéd relét kell alkalmazni?"

Na itt a baj! :-)
Természetesen belső változót kell alkalmazni a HMI gombokra és nem ugyanazt a címet beírni neki amin a fizikai gombok vannak!
Gondold csak el ha ugyanazt a címet írod be: ha nyomod a HMI gomnot, de nem nyomod fizikai gombot, akkor az egyik szerint az a bit 0 a másik szerint 1 kellene hogy legyen. :)

Tegyél minden HMI gombra külön belső változót és programban tedd a fizikai bemenetekkel párhuzamosan.

(#5892) byte-by válasza Szirty (#5891) üzenetére


byte-by
tag

igen, pont azért kérdeztem rá mi az elképzelés :)

(#5893) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Ha tudnátok működő telepítő linket, ami közvetlenül Win7-re, vagy Win10-re telepíthető, azt megköszönném, mert ami a Siemens honlapjáról letölthető (sp9) az egy korábbi telepítést keres. A korábbi verziók meg nem telepíthetők fel.
Ördögi kör.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5894) Szirty válasza byte-by (#5892) üzenetére


Szirty
őstag

Világos!
Amit írtam azzal alátámasztani szándékoztam amit írtál, nem ellentmondani neki.

(#5895) mrlecso10 válasza Szirty (#5891) üzenetére


mrlecso10
csendes tag

Hello

Kipróbáltam müködik ez volt a probléma. Nagyon szépen köszönöm.

(#5896) miclucky válasza tibi-d (#5893) üzenetére


miclucky
tag

szia,
kipróbáltam megy win10-en is (win7 alapból támogatott).

Telepítéskor nem kell feltelepíteni régebbi verziót (mivel nem is lehet), annyi kell csak,hogy lokál meghajtóra kell másolni egy korábbi microwin.exe file-t.(SP9 telepítésekor ezt keresni fogja)

üdv
lucky

(#5897) tibi-d válasza miclucky (#5896) üzenetére


tibi-d
tag

Köszi, csak az a gondom, hogy a telepítő állományban nincs microwin.exe, így azt bemásolni sem tudom. Ha fellőnél egy telepítésből visszamaradt exe-t a google drive-ra az sokat lendítene a dolgon.
Köszi.

(#5898) industry


industry
csendes tag

Sziasztok.

A véleményeteket szeretném kérni.

Szerintetek lenne értelme elvégeznem egy plc programozói tanfolyamot?
Jelenleg gyenge áramú elektronikai és informatikai hálózati jellegű végzettségem van.
(informatika területén tíz év feletti tapasztalattal)

Diploma nélkül mennyire van értelme erre az útra lépni?(nincs sem pneumatikai, sem hidraulikai sem mechatronika végzettségem)

Másik dolog ami eszembe jutott, hogy láttam 2005-ben indult a topic. Nincs még valami utóda a plc-nek ami egyszerűbben programozható, paraméterezhető?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5899) tibi-d válasza industry (#5898) üzenetére


tibi-d
tag

Szia!
A programozást elkezdeni sosem késő. Ahhoz nem kell semmilyen speciális előképzettség, csak logikus gondolkozás, szorgalom. Előny, ha a matek jobban megy az átlagnál. (Szakácsból is lehet jó programozó.)
A PLC egy speciális állatfaj, melyet adott céllal hoztak létre. Ennek utóda is PLC lesz. Más célra biztos van olyan hardver, ami jobban megfelel, de azt másképp kell programozni. Ezért a kérdésfelvetés pontosításra szorul.

(#5900) soldi3r válasza industry (#5898) üzenetére


soldi3r
veterán

Ipari kornyezetben ez meg egy darabig nem levalthato, masreszt azert egyre jobban terjednek a mikrocontrollerek.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.